Forum Forum inwestycyjneFundusze

100tys i więcej- AEGON czy mBANK ?

100tys i więcej- AEGON czy mBANK ?

z500 / 2007-07-04 06:11
jestem tuż przed podjęciem decyzji o wrzuceniu 100tys. w fundusze - dość uczciwy doradca prawie przekonał mnie do AEGONu ale..poczytałem forum i mam kilka wątpliwości... dokładnie chodzi o ten produkt Multi AEGON Lokata przy 100tys.- 0zł opłat za wejście, zarządzanie i wyjście płatne. http://aegon.pl/u235/navi/33085 Muszę przewidzieć i taką sytuację, że pieniądze będę chciał wycofać nawet ze stratą (np. uda mi się znaleźć jakąś działkę pod budowę). I czy w tym całym AEGONie nie wpadnę w pułapkę znacznych strat?

Zakładam przytrzymanie tam pieniędzy min. rok i jak wciągnie mnie ta "zabawa
to mogę tam dorzucać jakieś 5-10 tys. miesięcznie. Pytam o wasze opinie- jak by tu dobrać portfel na początek (na dzień dzisiejszy) .Mam 30lat i dopiero zaczyna w temacie
Czy przypadkiem mBank - nie byłby tu bezpieczniejszym rozwiązaniem.
Wiadomo, że jak każdy liczę na zyski ale jestem też realistą i wiem że nawet NOSTRADAMUS nie przewidzi jaka pogoda będzie za pół-roku....;;) Niemniej jak byście na dzień dzisiejszy konfigurowali portfel aby zarobić po roku - nie mniej niż 15% na czysto, minimalizując ryzyko (z tytułu małego doświadczenia) ?
Czy może zadziałać na dwa fronty - w AEGON wsadzić tą większą kwotę - a te wpłaty wsadzać na SFI mBanku ? - jak tak to jakie portfele konfigurować .... i co konkretnie polecacie na dziś ew. czy już inwestować czy teraz jest dobry okres się wstrzymać w ciągu najbliższych dni.... początek lipca 2007
piotr@z500.pl
Wyświetlaj:
m1 / 213.158.196.* / 2007-07-06 18:47
Regulamin forum
talib / 194.150.197.* / 2007-07-06 18:16
tak naprawde nie wazne gdzie je ulokujesz, wazne kto Ci bedzie nimi zarzadzal i jakie zyski wypracowywal. znam kilka firm specializujacych sie w tym i sam korzystam z ich uslug. musze przyznac ze bardzo jestem zadowlony. przy odpowiednio zarzadanym portfelem i co za tym idzie odpowiednimi zyskami koszty umorzeniowe aegona moga okazac sie blachostka. pozdrawiam
Leh / 62.111.139.* / 2007-07-06 18:11
Regulamin forum
peter29 / 83.20.38.* / 2007-08-15 16:55
o co chodzi z tym regulamin forum ?
cos nie tak z tematem ?
fiuret / 85.214.71.* / 2007-07-06 15:31
ARKA jest the best
moi / 83.16.96.* / 2007-07-06 15:34
była. teraz wyniki ma kiepskie, lepsze są Idea, Legg Mason
zlotko / 85.214.71.* / 2007-07-06 15:28
tylko zloto
12345 / 193.41.113.* / 2007-09-21 21:32
Arka to oszuści!!! AEGON jest najlepszy !!!dlaczebo ??/ bo ma serwis doratcy so uwiazani z klijetsmi na caly okres umowy wręcz zostaja "członkami rodziny" i nie zaleznie od tego czy wpłaciłeś 200zł czy 2000zł cały czas jestes informowany o tym co sie dzieje na rynku i co z Twoimi dolarami:) inne firmy nie maja SERWISU!!! Miałem w ING TEGO doradce widziale tylko raz przy podpisywani umowy i tyle nie wiedziale jak one pracuja ,czy wogole pracuja a teraz!1 wiem wszystko!!! i jestem zadowolany
mwelvis / 2007-07-06 13:23
a czy Twój doradca przedstawił Ci też Axę, Skandię czy SuperFund?
mwelvis / 2007-07-06 13:23
a czy Twój doradca przedstawił Ci też Axę, Skandię czy SuperFund?
z500 / 2007-07-13 17:49
Tak, przedstawił mi dokładnie te 4 opcja i najsensowniej w moim wypadku wyglądał ten AEGON, chciałem z początku "pobawić się" kwotą 30tys. ale jak się wrzuci 100 to nie zabierają 2%- Faktem jest, że po moim poście dostałem na skrzynkę sporo ofert "doradców" do których raczej podchodzę na chłodno. Genralnie wpływ na moją decyzję miało akurat krótkie doświadczenie mojej mamy z AEGONEM, która na wrzucając na początku maja 50tys. - teraz ma prawie +4tys na czysto do przodu.(nawet po odliczeniu ich opłat) No i w końcu wsadziłem te 100tys. w AEGON i żeby było w miarę sprawiedliwie skorzystałem też z SFI mBanku i wsadziłem tam na kilka funduszy (głównie MIS spółki) jakieś 35 tys. ..... zobaczymy poobserwuje jak to działa zostawiając sobie jeszcze wolne środki . Popatrzę w okresie próbnym i zależnie od tego co będzie lepiej prosperować - tam będę dorzucać.... po jakieś 5-8tys./ miesiąc. Zobaczymy....
claudio / 83.6.88.* / 2007-07-06 12:32
OBECNIE JUŻ SĄ NA RYNKU INNE CIEKAWE PROGRAMY INWESTYCYJNE NP.GENERALI BENEFICIO.PRACJE TAM 26 RENOMOWANYCH FUNDUSZY INWESTYCYJNYCH TJ.ARKA ,ING, LEGG MASON.OD AEGONA RÓZNI SIĘ TYM,ŻE WIEKSZOŚĆ KAPITAŁU JEST DOSTĘPNA DLA KLIENTA W KAŻDEJ CHWILI.MYSLĘ,ŻE TAKIE ROZWIĄZANIE MOZE BYĆ ZNACZNIE KORZYSTNIEJSZE .JEZELI
Adol / 2007-07-06 10:33 / Bywalec forum
Aegon czy Skandia to ta sama bajka. Lepsza jest tylko w jednym punkcie od SFI mBanku mianowicie w razie bessy czy korekty przerzucasz do bezpiecznego funduszu bez "belkowego". No i oczywiście inne zasady w przypadku zajęcia komorniczego czy spadku ale chyba tego się nie obawiasz.
Co do czasu na inwestycjie w agresywne fundusze... anale twierdzą, że będzie korekta więc pewnie na razie jej nie będzie.
facet / 83.31.197.* / 2007-07-07 08:51
Nie masz racji - coraz więcej funduszy w SFI mBanku ma konstrukcję funduszu parasolowego, gdzie przy konwersij też nie ma podatku.
I nie ma tam żadnych ograniczeń w dostępnie do ulokowanego kapitału.
tommy74 / 2007-07-06 10:02
Kto zaproponował Ci AEGONA ? "Doradca" z Efect ??
Piotreq / 83.3.8.* / 2007-07-06 09:31
Ja osobiscie nie lubie sie pchac w cos z czego trudno bedzie wyjsc (trudno kasowo). Mam mBank i tu polecam fundusze akcyjne - z reka na pulsie. Życie mnie nauczyło że jak spada to i akcyjny i zrównoważony, przy czym w akcyjnym wiecej wzrosło, potem wiecej spadło, ale też po spadku zysk pozostał większy. Część też lokuje w akcjach, ale czekam na okazję jak coś spadnie i kupuje ze sprzedażą np na drugi dzien. Pytanie kiedy wejść w fundusze...ja bym wszedł jak zacznie spadać, pamiętaj że i tak zakup będzie za 2,3 dni więc wtedy albo bardziej spadnie i bedziesz miał lepszą pozycję albo nie spadnie i będziesz miał i tak lepszy start niż na górce.
z500 / 2007-07-13 18:08
wsadziłem te 100tys. w AEGON i żeby w miarę swobodnie mieć dostęp do pieniędzy skorzystałem też z SFI mBanku i wsadziłem tam na kilka funduszy (głównie MIS spółki) jakieś 35 tys. ..... zobaczymy poobserwuje jak to działa. Miałem trochę w "skarbonce" i zostawiłem sobie jeszcze wolne środki . Popatrzę w okresie próbnym i zależnie od tego co będzie "lepsze"- tam będę dorzucać.... po jakieś 5-8tys./ miesiąc. Zobaczymy.... trudno przecież wyrokować . Przemyślałem sprawę, zmieniając trochę założenia i teraz AEGON - jest z zamierzeniem długoletnim... SFI krótko terminowym lub też długoletnim zależnie od mojej kondycji finansowej
Pan_Stanislaw / 129.35.231.* / 2007-07-06 11:44
Trzymaj sie z dala od Aegonu i Skandii - to naciagacze. Nie polecam tez korzystania z 'uslug' Open finance itp. Z dochodami na tym poziomie mozesz spokojnie pojsc od jakiejs prawdziwej ;) instytucji doradczej. Chyba ze naprawde nastawiasz sie na MBank - fakt, ich oferta jest w porzadku.
loobo / 193.108.177.* / 2007-07-06 14:13
W Aegonie pracują bardzo dobrzy specjaliści. Naciągaczami nie są. A jeżeli ktoś chce mieć coś za darmo, to niech idzie gdzieś indziej. I następnym razem proszę o wytłumaczenie dlaczego uważacie, że ktoś jest naciągaczem.
szpatek / 62.29.160.* / 2007-07-06 12:56
no...panie stanisławie...kiepściutko. Dlaczego naciągacze? Kwestia analizy i wboru. Każdy ma inne wymagania. Aegon, Axa są spoko. Pytanie kto jest odbiorcą.
ya / 83.31.245.* / 2007-07-06 12:06
Oj Panie Stanislawie.....
ya / 83.31.245.* / 2007-07-06 12:07
czemóż Pan tak sądzi że to naciągacze?
Pan_Stanislaw / 129.35.231.* / 2007-07-06 15:12
Wiekszasc tzw. 'doradcow' oferujacych produkty aegonu lub skandii to kolesie po szkole sredniej z kilkoma szkoleniami z dziedziny sprzedazy (zwykli akwizytorzy np z efectu zarabiajacy na amway'owskiej zasadzie drabinki). najczesciej uzywany argument to 'ominiecie' podatku Belki (jak w KAZDYM parasolu) i operowanie duzymi liczbami (jak pan wlozy 1000 to za 30 lat bedzie pan mial milion, a jak pan wlozy 100tys to sobie pan kupi francje za 30 lat), marginalizuja abstrakcyjne kary za przedwczesne wycofanie sie z umowy (rzedu 99%!) no i przede wsyzstkim chca wsadzic klienta (jelenia?) na mine pod postacia produktu z ktorego oni smai maja najwieksza marze a nie ktory jest njakorzystniejszy dla samego zainteresowanego. Szczerze polecam artykul z forbesa sprzed miesiaca czy dwoch kiedy to jeden z dziennikarzy przeszedl sie po tego typu doradcach i placowkach w stylu open finance udajac czlowieka z pieniedzmi za to bez wiedzy o realiach prodoktow finansowych i rynkow kapitalowych - to co mu proponowano mrozilo krew w zylach. Konkludujac - aegon i skandia to zwykle naciagactwo ludzi ktorzy dysponuja mniejsza wiedza i wrecz obrzydliwe wykorzystywanie tanich chwytow z techniki sprzedazy. A zatem - piotrze z500: uciekaj z forum do jakiegos banku albo domu maklerskiego gdzie powitaja cie z otwartymi rekoma lub poczytaj sam i inwestuj przez mbank. Unikaj cwaniaczkow. Pozdrawiam
prusia / 89.245.216.* / 2007-08-15 02:45
Prawda.... ja chcialam fundusze inwestyyjne... to mi agentka sprzedala polise mowiac ze mam ja za darmo... taka promocja ... dodatek do funduszy...poziej sie okazalo nie moge sie wycofac bo odebralam list polecony za potwierdzeniem odbioru( a wczesniej podpisalam niby niezobowiazujacy tylko wnioseko polise, ktora miala byc takim dodatkiem ), ktory jak mi wytlumaczyla agentka sluzyl jako podpis na polisie... ( a chcialam sie wycofac jak zobaczylam co dostalam), pytalam sie skoro polisa jest promocja to gdzie moja umowa na fundusze inwestycyjne... a ona ze to wlasnie to jest... Obliczylam, ze jak sie wycofam to mam ladnie do tylu... najpierw te 2 % za zarzadzanie no i 6,5 % z a likwidacje polisy... I ktos mi moze powiedziec, ze czytac moglam. Czytalam.Ale agentka tlumaczy ze wszystko dostane poczta ize podpisane bede musiala odeslac i dopiero wtedy bedzie to wiazaca mnie umowa... i w co tu wierzyc i komu?
rafal_bukowski / 2007-08-18 00:21
Też jestem doradcą i z tego co wiem to umowy są tak konstruowane, że można je zerwać bez konsekwencji w ciągu 30 dni od odbioru polisy, czasem jest tak, ze jest to 60 dni(Aegon) lub 45 dni Axa od zakupienia pierwszych jednostek. Poza tym są jeszcze inne kwestie prawne, które pozwalają w niektórych przypadkach unieważnić umowę.
A tak na marginesie to gdzie maja takich agentów co ci taki kit wcisnęli w firmie w której ja pracuje jest to niedopuszczalne.
juuuu / 217.172.240.* / 2007-07-15 21:11
hehe Nie wiem z jakimi doradcami miales doczynienia. Z moim doradca nikt jeszcze nie zaplacicl 99% za wyjscie po roku czasu z aegona. :-)
analityk / 2007-07-10 14:59 / portfel / Bywalec forum
Szanowny Panie Stanisławie

Proszę nie obrażać ludzi, pracuje dla AEGON-u i jestem po drugim etapie egzaminu na doradce inwestycyjnego . Uważam , że każdy ma prawo wyrażać swoję opinie ale proszę wcześniej zapoznać się z warunkami i kosztami a potem pisać bzdury.
prawiezaratustra / 2007-07-06 19:16 / _
Zgadzam się, ale znam osoby (przeważnie to damy), które dysponują sporymi środkami i inwestują je wyłącznie w obligacje. Innych instrumentów bojąc się jak diabeł święconej wody. W takim przypadku przystojny anal jest niezastąpiony. Tylko on przekona te osoby do mądrzejszych inwestycji
Pan_Stanislaw / 129.35.231.* / 2007-07-06 15:12
Wiekszasc tzw. 'doradcow' oferujacych produkty aegonu lub skandii to kolesie po szkole sredniej z kilkoma szkoleniami z dziedziny sprzedazy (zwykli akwizytorzy np z efectu zarabiajacy na amway'owskiej zasadzie drabinki). najczesciej uzywany argument to 'ominiecie' podatku Belki (jak w KAZDYM parasolu) i operowanie duzymi liczbami (jak pan wlozy 1000 to za 30 lat bedzie pan mial milion, a jak pan wlozy 100tys to sobie pan kupi francje za 30 lat), marginalizuja abstrakcyjne kary za przedwczesne wycofanie sie z umowy (rzedu 99%!) no i przede wsyzstkim chca wsadzic klienta (jelenia?) na mine pod postacia produktu z ktorego oni smai maja najwieksza marze a nie ktory jest njakorzystniejszy dla samego zainteresowanego. Szczerze polecam artykul z forbesa sprzed miesiaca czy dwoch kiedy to jeden z dziennikarzy przeszedl sie po tego typu doradcach i placowkach w stylu open finance udajac czlowieka z pieniedzmi za to bez wiedzy o realiach prodoktow finansowych i rynkow kapitalowych - to co mu proponowano mrozilo krew w zylach. Konkludujac - aegon i skandia to zwykle naciagactwo ludzi ktorzy dysponuja mniejsza wiedza i wrecz obrzydliwe wykorzystywanie tanich chwytow z techniki sprzedazy. A zatem - piotrze z500: uciekaj z forum do jakiegos banku albo domu maklerskiego gdzie powitaja cie z otwartymi rekoma lub poczytaj sam i inwestuj przez mbank. Unikaj cwaniaczkow. Pozdrawiam
z500 / 2007-07-13 18:34
Faktem jest, że po moim poście dostałem na skrzynkę sporo ofert
"doradców" do których raczej podchodzę na chłodno. Generalnie wpływ na moją decyzję
miało akurat, krótkie doświadczenie mojej mamy z AEGONEM, która na wrzucając na
początku maja 50tys. - teraz ma prawie +4tys na czysto do przodu.(nawet po odliczeniu
ich opłat)... A ,doradcy, no cóż faktem jest, że bywają natrętni ale to była moja decyzja - Indywidualnie w banku czy biurach maklerskich też bywa podobnie, wszyscy przecież nie robią tego w ramach hobby w czynie społecznym, a mnie najbardziej irytuje, że trzeba tam łazić jak petent i obsługa bywa różna. Myślę tak - jeżeli gość jest przytomny, a wygląda i chyba jest - bo sam ma tam ulokowane własne środki i "bawi się" w to od lat będąc kierownikiem zespołu. Zależeć mu będzie na tym aby pomóc mi się "wzbogacić", bo sam ma od tego tipy. Jeśli będe widział "plusy", to przecież będę dalej inwestował. A jak nie to się wypiszę - nawet ze stratą i mu "ciepło" podziękuję. Mam świadomość ryzyka -ale jest proste przyłożenie "nie smarujesz" - "nie jedziesz..." - Obserwując po krótkich analizach - "obliczyłem" mam więcej do zyskania- niż do stracenia
Marcin21 / 83.31.42.* / 2007-07-06 20:44
Widzę że nie ma Pan większego pojęcia o finansach.Nie lubie gdy ktoś krytykuje coś czego nie zna.Mam pytanie co Pan zrobi gdy po okresie hossy nastąpią spadki?Pozostawi Pan pieniądze w funduszu akcji i narazi się na straty?czy dokona Pan konwersji do funuszu zagranicznego bądź obligacji i straci Pan 19% zysków?Zarówno Skandia jaki i AEGON ma nowoczesne,rozbudowane produkty.Choć nie twierdze że najlepsze,gdyż to zależy od potrzeb.Skandia ma dodatkowo bogaty asortyment funduszy zagranicznych dzięki czemu w razie bessy możemy przerzucić kapitał za granice....Wracając do Pana z500 nie polecam inwestować agresywnie na okres krótszy niż 3 lat.może Pan trafić na korekte i ze 100 tyś zrobi się 80.co może nie wyrównać się przez kilka miesięcy.Ma Pan jednak możliwości ominięcia opłat likwidacyjnych.może Pan skorzystać z AEGON Pin 200.wpłacić 12000 z góry i te pieniądze będą objęte płatami likwidacyjnymi przez 10 lat jednakże,może Pan korzystać z konta dodatkowego i inwestować tam pieniądze do których będzie ciągły dostęp.Jeszcze lepszym rozwiązaniem by było wykorzystanie Skandi spektrum plus na 200 lub 250zł.tam również wpłaca Pan 12000zł te pieniądze będą objęte opłatami likwidacyjnymi przez 15 lat.lecz przy zakresie inwestycji na 100tyś i Pana zarobkach opłaty likwidacyjne obejmą tylko te 12tyś.Reszte kapitału może Pan wpłacić na konto dodatkowe do,którego będzie pełen dostęp w każdej chwil i dostęp do42 funduszy choćby Arka,CU,Legg Mason....i wiele funduszy zagranicznych choćby Templeton,JPMorgan co pozwoli mieć zyski mimo bessy w Polsce.....opłaty na koncie dodatkowym to 2% wstępna,1.75% za zarządzanie i 0 opłat likwidacyjnych.
moi / 83.16.96.* / 2007-07-06 15:33
hmmm..., czyli nie był Pan osobiście u żadnego doradcy, tylko przeczytał artykuł i na tej podstawie wystawił ocenę. z tego co wiem, to doradcy mają wykształcenie wyższe, no ale przecież Pan żadnego doradcy nie zna, więc Pan o tym wiedzieć nie musi ;)
a skoro ktoś cały czas w artykułach krytykuje jedną firmę, to widocznie uważa ją za najlepszą ;), ale Pan pewnie ze swego wielkiego doświadczenia też nie wie
poza tym mwelvis pytał o Aegona a nie Open Finance
moi / 83.16.96.* / 2007-07-06 15:52
oczywiście z500 pytał, a nie mwelvis
sorki za błąd
moi / 83.16.96.* / 2007-07-06 15:52
oczywiście z500 pytał, a nie mwelvis
sorki za błąd
Pan_Stanislaw / 129.35.231.* / 2007-07-06 15:14
Produktow oczywiscie, literowka :)
jertom / 2007-07-06 16:10 / portfel / Bywalec forum
zawsze lubię poczytać konstruktywną krytykę zwłaszcza gdy krytykujący nie wie co krytykuje
gdyż jego wiedza na ten temat jest mierna
to jak krytykować film na którym sie nie było
artykuł w fofbes również jest w ten sposob napisany i dziennikarz sie nie przyłożył do pracy
by wiarygodnie przedstawić temat jest tam tak dużo fałszu i głupot z nieba wziętych a nie ma prawdy i o pracy i ofercie
ktoś widocznie ma kompleks szkoły średniej i to pewnie bez matury skoro wszystko jest w jednym worku
pisze sie o naciągaczach o śzkole średniej o kursach o jakiś karach w aegonie a nie pisze sie o celu inwestycyjnym o ryzyku inwestycyjnym na jakie skłonny jest pójść inwestor
aegon ma produkty nie dla wszystkich nie dla oszołomów którzy chcą zarobić jak najwięcej w jak najkrótszym czasie bez względu na ryzyko teraz jest dobrze a gdzie będą ci wszyscy fachowcy jak bedzie korekta będą uciekać i generować straty
inwestycja w aegon to przede wszystkim inwestycja długoterminowa 5-10 lat
można sobie dobrać do swoich potrzeb program gdzie mozna mieć dostęp do środków od razu lub po jakimś czasie a marginalizacja oplat zalezy jakich zależy od wyboru i sposobu inwestowania mogą on być albo nie
a co do każdego parasola to jak uniknąć belki przechodząc z parasola np:ing do parasola innego tfi a waegonie jest to możliwe i wiele jeszcze innych rzeczy ale najpierw trzeba mieć chęć się zapoznania z tematem a dopiero potem dyskutować
jestem niezależnym doradcą i współpracuję z aeonem
cycol / 83.6.221.* / 2007-10-08 02:08
art forbs...autor mowi ze 5 pkt procentowycg to 5 procent...swietna robota..swietny dziennkiarz. Artykol ma wiele takich "bledow" merytorycznych. To samo mozna powiedziec o co po niektorych specjalistach na forum.
Piterro / 83.24.44.* / 2007-07-07 00:39
Ja zas uwazam,ze pomijacie bardzo konkretny produkt jaki ma ASPECTA. Chodzi o multiaspect.invest - niskie koszty zarzadzania, darmowe konwersje, szeroki wachlarz funduszy, parasol wg mnie bija SKANDIE I AEGON na glowe. Pozdrawiam
caca / 83.18.35.* / 2007-07-07 15:50
aegon jest lepsze
TaS / 2007-07-07 15:52 / Tysiącznik na forum
:) uwielbiam dyskusje bez argumentów - paplament? ;)

jakkolwiek coraz bardziej przekonujecie mnie jako laika w kwestii aegonów itp do tego by dzialac 50% na 50% i tam ewentualna czesc odkladac.
Agnieszka1 / 212.2.100.* / 2007-07-07 18:41
radze sprawdz ofertę planu inwestycyjnego AXA
Agnieszka1 / 212.2.100.* / 2007-07-07 18:46
Jak będzisz chciał to służę porównaniem z Aegon oraz Skandią. Sama niedawno miełam taki problem.Wybrałam AXA
gandzia / 83.11.81.* / 2007-11-27 02:20
aga jest ok
matek101 / 2007-11-12 01:15
jeżeli pani posiada owe porównanie bardzo bym prosił o przesłanie na maila djibril18@wp.pl
MatKOBI / 80.55.55.* / 2007-10-18 14:55
Prosze o porownanie :)
jacekne / 212.2.99.* / 2007-07-15 19:27
Czy mogłabyś udostęonić to porównanie?
janejman@tlen.pl
INWESTMEN / 89.171.20.* / 2007-07-07 21:10
AXA BIJE WSZYSTKICH NA łEB.JEST TO NAJLEPSZY PLAN INWESTYCYJNY NA RYNKU.SAM GO MAM I POLECAM INNYM.
INWESTMEN / 89.171.20.* / 2007-07-07 21:13
Czy ktoś przyjrzał się szczegółowo temu planowi?Ja uważam że jest warty uwagi,mają swietne portfele modelowe.
Agnieszka1 / 195.66.144.* / 2007-07-10 13:10
Regulamin forum
gman / 83.27.186.* / 2007-07-12 19:26
OVB FUTURE INVEST!!!!!!!!!
Jacek zuk / 83.24.53.* / 2007-09-22 12:11
Agnieszko czy mógłbym równiez otrzymac od ciebie takie porównanie??
byłbym bardzo wdzieczny mój e-mail: jacekzuk55@wp.pl
Duszpasterz / 89.76.157.* / 2009-07-01 16:49
Ja równiez prosiłbym o takie porównanie .Od tygodnia nie mogę się zdecydować.
wallis.bj@gmail.com
1 2 3
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy