11.01 - 15.01

kinia2006 / 92.233.43.* / 2010-01-09 09:59
no to wyglada na to, ze pierwsza :)))
kto rano wstaje...
Wyświetlaj:
Gucioo / 2010-01-11 07:59 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Jak ładnie tydzień się zaczyna złotko 1150$ Kinia możesz zawsze otwierać wątek :)
kinia2006 / 92.233.43.* / 2010-01-11 11:07
A ja jutro wychodze ze zlotka, chociaz rzeczywiscie ryzyka chyba jeszcze nie widac...
W zamian napakowalam sie w obligacje eur i usd i oczywiscie teraz troche sie boje
Zeus dziekuje za wykresy - robia wrazenie, ale ja raczej bardzo sie zgadzam tutaj z lukaszem - dane makro i mikro nie maja duzego wplywu na jego analizy i decyzje.
Pamietam, jak lukasz zawsze to negowal na forum i uparcie trzymal sie swoich analiz - swoja droga kiedys skutecznie mi pomogl:))) bo jakos tak dziwinie zawsze mial racje
pozdr:)
lukaszn19 / 2010-01-11 17:32 / Tysiącznik na forum
hi
Kinia, az mnie zawstydzilas ;)ale niestety nie parwda jest ze zawsze mam racje to po prostu nie jest mozliwe, ale rzeczywiscie nie zwracam uwagi na dane fundamentale, wylacznie wykresy. widze tez ze czeto zmieniasz miejsca inwestycji i duzo skaczesz po fundach, a to nie jest najlepszy pomysl w Twojej sytuacji, powinnas znalezsc sobie jakis mniej niebezpieczny rynek i pozostac w nim na dluzej......nap. do mnie na lukasznadrowski@gmail.com to wysle Ci analize z niedzieli moze Ci pomoze troche , pozd
kinia2006 / 92.233.43.* / 2010-01-11 18:51
hejka, a ja myslalam, ze tu juz nie zagladasz

no i teraz Zeus sie obrazi - wszystkie analizy sa potrzebne i wszyscy robicie tu kawal dobrej roboty tylko ja taka niecierpliwa jestem i zwasze cos namieszam w swoim portfelu
lukasz - twojego maila wciaz mam w adresach, a wykresy w ulubionych i nawet czasem do nich zagladam:)
pozdrawiam
London / 2010-01-11 08:39 / Bywalec forum
:) ruszyliśmy ostro z kopyta na wszystkim . Korekta chyba sie przesunie w czasie co nie co bo wygląda ,że nastroje są mocno "bycze" , choć z korektami to jest tak ,że jak się ich nikt nie spodziewa to one nadzchodzą więć pewnie warto byc tym bardziej uważnym.
u2mart / 2010-01-11 09:23 / Tysiącznik na forum
A Ruski nadrabiają co przespali świętując. RTS ponad 6%. Jakby tak skończyli to NE znów da ładnie zarobić.
Złotko miło popatrzeć )
max1224 / 2010-01-11 09:26 / Tysiącznik na forum
właśnie na to liczyłem nawet myślałem o przejściu w dws rosja ale kiepsko znam te fun dy i nie wiem jak się zachowują jak dobrze idzie nie trzeba psuć ;-)))
u2mart / 2010-01-11 09:31 / Tysiącznik na forum
Też się zastanawiałem nad dokupieniem NE ale stwierdziłem podobnie że skoro tak ładnie idzie to nie będę już mieszał.
A ze złotem jak bo poziom 1170 to zaledwie 2%. Założenia wyjścia nie uległy zmianie?
max1224 / 2010-01-11 10:01 / Tysiącznik na forum
nic się nie zmienia przy 1170 włączam żólte światło i przechodzę na sledzenie oscylatorów 1200 docelowo ale też obserwacja rozwoju żeby nie za wcześnie
u2mart / 2010-01-11 10:21 / Tysiącznik na forum
1200 docelowo, a masz opcję przebicia poprzedniego szczytu i jazdę wyżej?
max1224 / 2010-01-11 11:03 / Tysiącznik na forum
jest ale musi być spełnionych kilka dodatkowych warunków na razie nie ma sensu wyczekiwaćna siłe duż zależeć będzie od zachowania powyżej 1170
privy / 2010-01-11 10:10 / Tysiącznik na forum
Mogą być problemy z poziomem 1159 - zamknięcie tygodniowej ''szczytującej'' z przełomu lis-gru.
max1224 / 2010-01-11 10:17 / Tysiącznik na forum
jest po drodze kilka przystanków (norma) i cały czas zakładam cofnięcia w marszu a ostatnie zrekompensował dolar
tedchom-nielog / 83.15.162.* / 2010-01-11 11:18
i chwała jemu za to, ale z drugiej strony do złota raczej nam nie dołoży no chyba żeby, jak porównuję to z poprzednim rokiem to tak mi się pomarzyło:)
max1224 / 2010-01-11 14:47 / Tysiącznik na forum
dziś zabierze 2,44%
tom ziel / 212.76.37.* / 2010-01-11 21:11
ml5 2,66 ml6 1,94 dolc nam nie przyszurał
max1224 / 2010-01-11 21:38 / Tysiącznik na forum
zwłaszcza mi
tom ziel / 212.76.37.* / 2010-01-11 21:51
hehe skromniś
max1224 / 2010-01-11 22:06 / Tysiącznik na forum
to premia za ryzyko w gaciach pełno ale trwam
myfa / 2010-01-11 22:28 / Bywalec forum
ja tez tak jak max jestem zapakowany na full w ml5 ale dzieki Wam odrabiam straty !! jeszcze troche zostalo :))))) szczescie ze trafilem na to forum bo wczesniej sam bladzilem w decyzjach
max1224 / 2010-01-11 22:42 / Tysiącznik na forum
niby wszystko gra niby poziomy i oscylatory OK o tyle o ile ale taką panikę goście posiali że strach normalnie i zaczynam mieć wątpliwości jedynie co to na jakiś czas zapomnieć
tedchom-nielog / 83.15.162.* / 2010-01-11 15:18
dziś czy za dziś?
max1224 / 2010-01-11 15:27 / Tysiącznik na forum
za dziś
Zeus52 / 2010-01-10 14:37 / 10-sięciotysiącznik na forum
Łukasz się odezwał i podsyła wykresy. Optuje za dalszymi wzrostami indeksów,ropy,gold. Z tym,że jak twierdzi,że może warto przeczekać nawet niewielką korektę,bo i tak po niej nastąpi jazda up. Czyli ogólnie obraz jest podobny i w zasadzie jest podobny. My też mówimy o piątce wzrostowej. Ale powinna wcześniej być krótka czwórka,coś takiego,jak dwójka w czerwcu...Fakt,można próbować ją wyłapać,a można przeczekać.. .
lukaszn19 / 2010-01-11 17:36 / Tysiącznik na forum
w skrocie ale w dlugim terminie tak moze to wygladac jak Zeus pisze, z wyjatkiem zlota i usd na te dwa rynki mam b.zlozona teorie, pozd
stały czytacz / 83.27.140.* / 2010-01-11 00:22
A czwórki już nie było wrzesień- 4 listopad? Przynajmniej na WIGach można ją zobaczyć w postaci Contracting Triangle. Teraz leci 5, po której może być dotkliwa trójfalowa B .
Na crude obraz niepewny,też może być już w fali piątej. Choć piątki lubią potrwać do wykończenia kontrarian :). Poza tym należy się pożegnać z prostymi zależnościami na ten rok( USD down, wszystko up). Myślę, że już wkrótce rynki się rozjadą.

Pozdrawiam serdecznie przesympatyczny kącik. Wiele tu merytorcznych, przydatnych wypowiedzi.
elKonrad / 2010-01-10 19:43
Hej, czy muslicie, ze bovespa tez bedzie szla w gore? Mysle nad zakupem HSBC Brazil, ale nie wiem czy juz nie za pozno. Moge prosic o jakies info ?

Dzieki.
Zeus52 / 2010-01-10 20:43 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jeśli surowce to i Bovespa. Ja na razie zredukowałem surowcowe o połowę,ale miałem full portfel już od 1,5 miesiąca...to na przeczekanie.Zaczynają się raporty kwartalne spółek. Na razie skąpo. Na początek Alcoa...zobaczymy,czy dane są już w cenach...
privy / 2010-01-09 12:58 / Tysiącznik na forum
Proponuję powrót do oznaczania miesięcy cyframi rzymskimi.
kinia2006 / 92.233.43.* / 2010-01-09 14:16
ale jakos tak glupio to wygladalo z I, w lutym bedzie lepiej;-)
zrobmy glosowanie hehe ;-)
u2mart / 2010-01-09 11:46 / Tysiącznik na forum

kto rano wstaje...

...temu się chce spać" - chyba tak to szło :)
Miłego weekenda
Zeus52 / 2010-01-09 18:49 / 10-sięciotysiącznik na forum
"Tylko idiota wstaje przed południem"...spokojnie,to tylko cytat z Oscara Wilde'a
max1224 / 2010-01-09 22:59 / Tysiącznik na forum
toś mi zabił ćwieka do tej pory w kwestii danych makro bazowałem na opiniach anali reakcjach rynku i wpisach na forum do interpretowania wykresów nie doszedłem jak wiesz testuję nowe (dla mnie) techniki AT ale obiecuję się starać i pilnie uczyć z tego co zobaczyłem to potwierdzenie napływu serii dobrych danych i strach bo co niektóre z nich strasznie wysoko "Lęk wysokości"
Zeus52 / 2010-01-10 16:21 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz,w wykresach makro jest trochę inaczej,niż w wykresach giełdowych. Tu nie ma zastosowania A.T. To realna gospodarka,kolos,który jeśli nabrał rozpędu w którymś kierunku,to niełatwo go zmienić. To nie gra indeksach. Tak,że w tym wypadku,jeśli wysoko to bardzo dobrze i tylko kształt krzywych sugeruje ciąg dalszy...Nieco inaczej jest z danymi cząstkowymi,jak kupno domów,bo tu wiele zależy od lokalnej sytuacji...program pomocowy i jego wygasanie związane z konkretną datą. Dlatego tu zmiany są gwałtowniejsze....i o pośrednio(łańcuszek powiązań)te dane są powiązane też z giełdą,więc ruchy gwałtowniejsze. Bo oprócz programów pomocowych są kredyty,refinansowanie,rynkowe stopy procentowe. A rentowność 10Y(benchmark dla rynkowych stóp procentowych)poza zmianami o podłożu fundamentalnym podlega normalnej grze giełdowej. Są kontrakty,opcje na ten walor...no i banki też są stroną w tej grze.
Zeus52 / 2010-01-10 03:01 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz,pozostaję cały czas przy A.T.,ale dobrze jest też widzieć w jakim miejscu w gospodarce jesteśmy. Także te nieruchomości to nie tylko wynik kołomyjki z końcem programu w listopadzie,a następnie z przedłużeniem go do kwietnia. To też rentowność 10Y(rynkowe st.procentowe),wzrastające ceny kredytów i malejące refinansowanie. Wzrost ilości kupowanych domów i tak niebawem nastąpi i to może być duży wzrost(innym razem napiszę dlaczego),ale wcześniej grozi duże załamanie. Po prostu próbuję rozgryźć na ile uzasadniona danymi byłaby teraz korekta(czwórka),a później piątka. Czy może czwórka już była? W postaci boczniaka,jak to widać na naszych miśkach??? Chodzi o pytanie:skąd paliwo na piątkę i jakie powody do wywołania czwórki? Bo,jak ktoś tu wspomniał,zdania są podzielone w kwestii,czy będzie tak,jak przedstawiłem to w planie w końcu grudnia,czy też będziemy mieli od razu dłuższą jazdę up.
tedchom / 2010-01-10 00:13 / Tysiącznik na forum
no gubię się, usługi, przemysł, up,- miejsc pracy przybywa to normalne wobec wcześniejszego,,,,,, a bezrobocie wzrasta? to jakiś nonsens hmm, a te nieruchomości za pierwszy kwartał faktycznie powinny powalić nas na "pysk" chociaż jak widać nie zawsze się zgadzało przedwstępne ze sprzedażą, poza tym brak mi wykresu sprzedaży nowych- bo to rynek wtórny, Przyznam jak max uczyć się, z tym pilnie; nie za bardzo bo czasowo trochę mnie brakuje a i takiego sprawdzanie danych również nigdy nie robiłem, ale jak skumam o co biega to będę mądrzejszy i tak od obecnego stanu:)
Zeus52 / 2010-01-10 02:42 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie jest to dokładne,ale jednak korelacja jest. Trzeba by zerknąć do kalendarium,kiedy wyniki. Natomiast sprzedaż nowych domów,to w porównaniu do rynku wtórnego,mała ilość. Główne obroty to rynek wtórny. No i właśnie to przesunięcie wykresów jest ważne,ponieważ wiąże wyraźniej jedne dane z drugimi,uwzględniając czas realizacji umów. Często na dodatek w danym momencie podawane są dane z różnych okresów,które można przez pomyłkę źle powiązać. A tu jest to już zrobione...właśnie poprzez przesunięcie wykresu po linii czasu. Widać odchylenia,ale widać też dużą zgodność. Pozostałe wykresy pokazują bardzo pozytywny obraz,może z wyjątkiem ISM usługi,więc nie ma raczej zagrożenia jakąś wielką katastrofą w najbliższym czasie. Ale tak,jak niedługo dane z rynku pracy ze stycznia,tak też dochodzą dane z nieruchomości,które też mogą rynkiem zachwiać. Myślę tylko o krótkoterminowym zachwianiu. Po prostu,trzeba będzie uważać i zwrócić uwagę na kalendarium,na termin najbliższych danych w tej dziedzinie. Może ktoś ma jakieś wnioski to zapraszam...
bierr / 2010-01-10 17:11
myślę że ta korekta o ktorej mówiłeś z drugiej połowy stycznia przesunie się na luty
Zeus52 / 2010-01-10 17:56 / 10-sięciotysiącznik na forum
Też coraz bardziej mi na to wygląda. Może nie na luty,to byłby poślizg 2 tygodniowy,może trochę wcześniej. Pierwotnie plan zakładał jazdę na pewno w pierwszym,a być może jeszcze w drugim tygodniu stycznia...przesunięcie zawsze może być. Założeniem była jazda na danych grudniowych,a w drugim tygodniu nadal będzie ich sporo. Ale zaczną się też styczniowe,choćby cotygodniowe dane z rynku pracy. Do tej pory było wszystko z grudnia,także ostatnie. Dlatego nazwałem"perełką"prognozę analityków,którzy założyli,że w równie krótkim tygodniu,jak przedświąeczny,bezrobotni rzucą się tłumnie do urzędów zatrudnienia. A tam pewnie będą czekać na nich z otwartymi ramionami,zamiast szykować się do Sylwestra. Ale w tym tygodniu otrzymamy już dane z tego miesiąca. Sądzę,że wiele osób odłożyło właśnie wizytę w urzędzie na ten czas. Ale tak logicznie by to wypadało...to jest raczej do obserwacji. Nie przesądzam,że musi być teraz zły wynik. Gdyby okazał się dobry to byłoby wręcz świetnie. Tym bardziej,że nie wszystkie wyniki z grudnia zachwyciły,mimo że czas był sprzyjający. Teraz dane kwartalne...to ostatnio był dobry czas dla byków...ale czy to znaczy,że tak ma być zawsze. Ąlcoa tak ostatnio rozrabiał,jakby to nie była spółka z indeksu największych(DJIA),na największej giełdzie świata(NYSE),ale jakiś smieciowy walor na giełdzie w Nairobi. Takie przepychanki. Ale oczywiście ogólnie up! Od rekomendacji,a najbardziej w ostatnim tygodniu. Przecież Alcoa miał jazdy up po 4,lub5,a nawet ponad 10% dziennie. Oczywiście spadki też,ale to było tak,że jak w jeden dzień spadek minus 1,5%,to na drugi 4% up,jak spadek o 2%,to już na drugiej sesji+5%. I to niezależnie od surowców,indeksów. Dlatego trudno coś powiedzieć. Wyniki podaje jutro po sesji. Ta niepewność...bo Alcoa pewnie w krótkim terminie wpłynie na resztę. Ja nie uciekłem,jak już pisałem,z ML6 ale tylko zredukowałem. To będzie właśnie po jutrzejszych cenach,ale wyniki Alcoa będą później. Po prostu nie wiem,jaka będzie reakcja na pewnie dobre dane,może realizacja zysków. A może dane jednak zawiodą oczekiwania?
Rumburak / 2010-01-11 19:03 / Bywalec forum
wtrące moje marne trzy grosze amatorskie: porównując xau i spx mam wrazenie że korekta na obu dobrze zrobi obu indeksom. Nie wiem czy to będzie odbicie przed nowym skokiem naprzód - o tyle może być że spx wybił się z boczniaka na dość wysokim wolumenie [przedział 14-21 grudnia] i jeśli dane makro sprzyją to moze się piąć do góry - aczkolwiek przydałaby się mała korekta na wyzerowanie wskaźników [wysokie RSI] co by ładnie się pokryło z falą C korekty na Gold [Zeusie zerknij na MACD na gold - powinnien niedługo być sygnał sprzedaży]. Spx nie zaliczył żadnej poważnej korekty już od połowy października więc przydałoby mu się nieco ochłonąć - jeśli rzeczywiście miałby pójść up.
Dużo pomóc może też obserwacja wolumenu na spx przed tym co będzie dalej się działo. no i edek który rządzi goldem [zobaczymy czy prospadkowa flaga wypali]

to tak kilka myśli w przerwie pracowej. ogólnie ml6 to jednak klasa fund.
Zeus52 / 2010-01-11 21:00 / 10-sięciotysiącznik na forum
Skoki wolumenu to raczej normalka po świętach. Co do ML6,to spółki obsuwają się w podobnym tempie,jak rośnie miedź. Z wyjątkiem Alcoa,który idzie up! Tam być może kupują jeszcze plotki przed wynikami. Takim spółkom,jak BHP Billiton zostało max 3%do ważnych oporów. Miedź przebiła się ponad 76,4 fibo,zaliczyła wyznaczony poziom(354-5Ec/lb) i uciekła,jak oparzona pod fibo. Teraz kręci się wokół niego. Nie było dotąd wypadku(poza 23,6%),żeby po przebiciu któregoś poziomu nie kręciła się wokół niego przez dłuższy czas,a najczęściej się cofała rysując bardzo nieprzyjemne figury,jak np RGR. Teraz jakby miała zamiar zrobić drugi szczyt...tyle samo w procentach brak gold do 1180$,tyle też ropie do 85-6$...wolę w tej sytuacji ostrożność.
max1224 / 2010-01-09 10:53 / Tysiącznik na forum
czyli będzie dobrze jak otwierasz tydzień to mam niezłe zyski
kinia2006 / 92.233.43.* / 2010-01-09 14:18
no nie, a ja opuscilam zlotko - jakos za duzo bylo obaw na forum
max1224 / 2010-01-09 15:58 / Tysiącznik na forum
ee tam pozomy wyznaczone i spokojne wyczekiwanie a takie nerwy to dobrze gorzej jak będzie euforia wtedy sprzedam;-))
Gucioo / 2010-01-09 10:43 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
bez przesady Kinia 9:59 to nie aż tak rano :P choć przyznaje się ze ja dziś pospałem do 10:P
kinia2006 / 92.233.43.* / 2010-01-09 14:19
Gucio - w sobote 9:59 to rano :)))
1 2 3
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy