11.05-15.05

tedchom / 2009-05-09 00:38
no teraz będzie nowy tydzień i proszę jedziemy dalej byle do góry iść pozdr.
Wyświetlaj:
Zeus52 / 2009-05-15 20:34 / 10-sięciotysiącznik na forum
Sorry,że się nie odzywam,ale żyję chwilowo czymś innym. Mam pod jednym dachem spawacza ze Stoczni Gdynia,który nie wiedział,co z nim dalej będzie. Okazało się,że znalazł się ktoś,kto w spektakularny sposób,dużo przepłacając,wygrał licytację. Kupił to,co najważniejsze,a na dodatek istnieje duże prawdopodobieństwo,że faktycznie ma zamiar budować gazowce,lub ewentualnie tankowce. Po pierwsze nikt nie rzuca takiej kasy bez powodu,a po drugie...zbieżność interesów. Po co arabskiemu producentowi mają zabierać zyski z ropy firmy przewozowe,jeśli może budować własne tankowce w Gdynii. Oczywiście wszyscy muszą być zwolnieni i będzie nowy nabór,ale jak mi powiedział lokator,wszyscy są dobrej myśli...on się o pracę nie boi. Najwyżej przetrzepią trochę p*************,którzy z resztą byli główną i jedyną przyczyną blokowania sprzedaży.
pepe-nowicjusz / 212.59.248.* / 2009-05-16 14:31
i to jest właśnie to. Prawie na wszystkim da się zrobić interes, jeśli się wie jak to zrobić, a przede wszystkim, jeśli się CHCE.
Ale "nasza" kochana komisja z jełropy mówiła że się nie da, że nigdy itd. Ale bankom co potraciły na szwindlach - dopłacać można było. A to że tam w stoczniach, mimo strat wykonywano przynajmniej wymierną robotę i żyła z tego konkretna ilość ludzi - nikogo nie obchodziło.
Tak jak piszesz, zmienić kilku pie... stołków i można zacząć w stoczni od nowa.

I takiego wpieprzania nosa w nieswoje sprawy w Unii nie znoszę.
PS pewnie jeszcze przyjdzie czas że mi tu kopalnie każą zamykać bo "nieunijne" są... :/
pozdrawiam
Zeus52 / 2009-05-16 17:38 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie tylko bankom mogą dopłacać,ale także swoim stoczniom.
inny / 2009-05-16 19:46 / Bywalec forum
No przecież o to chodzi. Nie będzie stoczni z POlski, to te niemieckie i francuskie więcej zarobią. A Polacy są od tego, by bulic składkę na UE na pensje urzędasów, dopłaty dla francuskich rolników itd. Cały czas jesteśmy przecież płatnikiem netto, o czym rządowa PrOpaganda nawet się nie zająknie. W mediach o tym na pewno nie usłyszycie.
No, ale UE dba za to o nasze bagna i zamiast dróg mamy 100x tyle "rezerwatów" błota niż w Niemczech.
To tyle nie na temat, bo przykładami można by zawalic całe forum ;-)

P.S. Głosujcie by żyło się lepiej :-) kolegom
W zamian POdobno już w wakacje dowalą nam nowe POdatki, bo zamiast wzrostu 5% jak przewidywali ci fachowcy mamy recesję. A wszystkiemu oczywiście winne te subrimy, a nie rząd fachowców i Vincent. :-)
I tak to co obniżał ten niby socjalistyczny PiS, wyrówna w górę "liberalna" Płatworma.
Ale najważniejsze, że można się POśmiac z Kaczorów w grupie studenckiej lub w u cioci na imieninach.
andy2U / 2009-05-16 23:18 / Bywalec forum
mysle ze jedziesz zbyt politycznie i nietematycznie....... jest weekend .......
Zeus52 / 2009-05-17 11:10 / 10-sięciotysiącznik na forum
Popieram.Dlatego zrezygnowałem z komentarza. Też mam swoje preferencje polityczne,ale to nie miejsce na takie dyskusje. A co do naszej rozmowy na temat zużycia energii elektrycznej,oleju napędowego,kw.siarkowego...cóż dodać? Wyszło szydło z worka. Nie chciałbym,aby zostało to zrozumiane jako:"A nie mówiłem!?",czy może raczej:"A nie mówiliśmy!?". Chodzi tylko o to,żeby zwrócić na to uwagę przed następnymi kwartalnymi danymi o PKB. Bo te dane chyba mnie,ani Ciebie nie zaskoczyły,tak jak analityków? To było znane już dwa tygodnie temu. Ktoś pisał na blogu Kuczyna. Pzdr.
andy2U / 2009-05-18 03:28 / Bywalec forum
racja, racja...nieublagana statystyka :).........nara
pchelek / 2009-05-15 21:40 / Tysiącznik na forum
i to chyba jest najlepsze wyjscie - wszystko jest tanie nislychanie a ropy i gazu juz wiecej nie bedzie - kupia stocznie i zaczna budowac gazowce i tankowce do transportu - nastepnie na zakupionym skrawku stoczni pobuduja gazoport a obok fabryke do przerobu tego gazu na nawozy - w ten sposob zarobia potrojnie
Zeus52 / 2009-05-15 20:38 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie wiedziałem,że pier_dzi.stołek,to taki brzydki wyraz,że automat to zeżre.
Zeus52 / 2009-05-15 15:59 / 10-sięciotysiącznik na forum
No i jest indeks nastroju 67,9. Wyraźnie lepszy od prognoz.
lukaszn19 / 2009-05-15 17:12 / Tysiącznik na forum
masz moze jakis link do tego? dzieki
Zeus52 / 2009-05-15 17:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
stooq.pl tam są jednak analizy płatne. Ale jeśli przeglądasz na bieżąco,to z samych nagłówków można też dużo się dowiedzieć.
studencikkk / 83.11.204.* / 2009-05-15 17:52
orientujesz sie ile kosztuja te uslugi??
Zeus52 / 2009-05-15 18:10 / 10-sięciotysiącznik na forum
T.Gessner ATFW20...25.- pln/m-c. Kuczyn+komentarze giełdowe na bieżąco,analiy+wykresy 50.-pln/m-c T.Gessner wydaje mi się świetny+jego wykresy. Są bardziej precyzyjne. On zajmuje się też foreksem. Kuczyn to raczej bardziej ogólnie,dłuższe terminy. Pzdr.
studencikkk / 83.11.66.* / 2009-05-15 20:52
dzieki Zeus
Zeus52 / 2009-05-15 15:27 / 10-sięciotysiącznik na forum
Po kiepskich danych z eurolandu,Janki postanowiły poprawić wszystkim humory prezentując,jak dotąd dane lepsze,lub w najgorszym wypadku zgodne z prognozami,co daje się zauważyć na giełdach. Z tym,że jak na razie nie są to dane z tych,budzących największe emocje. Te jeszcze przed nami.
privy / 2009-05-15 09:59 / Tysiącznik na forum
Kolejne ''fantastyczne'' dane tym razem z Niemiec. Oj, król jest jeszcze bardzo nagi, ale nie przeszkadza to twierdzić różnym tuzom bankowym, że widać koniec recesji. Na razie dane są namiętnie ignorowane. Pary jenowe pomału się ''sypią'' i jeśli nic się nie zmieni to wcześniej czy później pociągną za sobą giełdy.
Zeus52 / 2009-05-15 11:55 / 10-sięciotysiącznik na forum
Niemcy chyba obniżyły też wynik całej strefy euro. Poza tym także Czechy i Węgry...masakra.
lukaszn19 / 2009-05-14 17:49 / Tysiącznik na forum
dalej oznaki spadkow w usa, indeksy troche rosna, a wolumen malutki, pozd
Zeus52 / 2009-05-14 10:03 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na dzień dobry poszedł dolny poziom luki hossy(1802,6-1823,8). Trudno będzie bykom odbić teren. W razie niepowodzenia następne wsparcie 1755,09p.
axatest / 2009-05-13 18:43 / Bywalec forum
Ciekawe ile przy tej zwałce waluty podskoczą, jak myślicie?
Na EURPLN jesteśmy tuż pod górną linią kanału trendowego.
pieczek_zzz / 2009-05-14 15:05
po wyjsciu z gpw(ceny z poniedziałku) można było zrobic konwersje w walutowy ale było ryzyko że nasza giełda wybije 1900.trudno myślałem że dolar spadnie w okolice 3,10 a on zaczął rajd z pułapu 3,20.ciężko coś wyrokowac.na sts sygnał kupna ale wejscie w fundusze to 2 dni wejscie +2 dni wyjscie.sądze że dolar powinien przynajmniej dobic do 3,50.
kinia2006 / 83.142.120.* / 2009-05-12 19:08
hej wszystkim,
no to wypadałoby w coś wejsc Panowie :-) Jakieś propozycje?
pzdr
Zeus52 / 2009-05-12 20:06 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dziękuję,na razie nie skorzystam...wystarcza mi na razie głównie SKAR4 i ML5. Swoją drogą gold ng kitco znów chce rozbić tą tabliczkę w górnym,prawym rogu...
kinia2006 / 83.142.120.* / 2009-05-12 20:03
no trudno, znowu udajecie , że Was nie ma ;-) Ja musze wyjsc wiec dzisiaj sie nie załapie na Wasz ruch, jeśli się taki pojawi...
ps. czy myslicie, że w zwiazku z wakacyjnym popytem na rope ona jeszcze podskoczy?
pa wszystkim
max1224 / 2009-05-12 23:18 / Tysiącznik na forum
też czekam na dalszy rozwój wypadków choć wczoraj zagadnęła mnie znajoma mam ml5 100% co robić ?
zdębiałem
Zeus52 / 2009-05-15 00:01 / 10-sięciotysiącznik na forum
Maxsiu...na pewno nie zgadniesz,jakie zlecenie dziś zrobiłem?
max1224 / 2009-05-15 08:02 / Tysiącznik na forum
Poszedłeś w złotko czy gpw wszystko inne uznam za mocno niekonwencjonalne z Twojej strony???
Jest opcja zamknięcia sch1 i jpm3 o których wspominałeś
Zeus52 / 2009-05-15 12:17 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie,no bez przesady. JPM3 faktycznie poszedł,SCH1 został w postaci 10%. Zwiększyłem ich kosztem ML5. Ale to zbyt konwencjonalne. Kupiłem ALL3...10%,tak na zaczepienie. W razie czego,niewielka strata. Może ten boczniak się przeciągnie,wtedy się przyda przy następnym zejściu w dół. To taka sprawa raczej techniki zleceń. Za dużo tu pisania. Wyjaśnię na przykładzie gold. Ponieważ mam aktualnie wyświetlone ML5(30%) to śmiało mogę robić zlecenie dokupienia,bo w razie niemca mogę dać natychmiast zlecenie i szybko mogę się pozbyć wszystkiego(2dni robocze),nawet tego co dopiero dojdzie,a jeszcze nie jest wyświetlone(sekwencyjność realizacji zleceń). Tak,że dokupienie ML5 nie blokuje mi ruchu odwrotnego. Nie muszę czekać,aż się wyświetli,żeby się go pozbyć. Dlatego"wysłałem swojego szpiega" w postaci ALL3 na GPW. Żeby móc ją później w miarę bezpiecznie zaatakować,gdy nadejdzie czas. Myślę,że dość prosta kombinacja?
romuald_z / 2009-05-15 12:55 / Bywalec forum
Czy orientujesz się, czy taki sposób realizacji zostanie również wykonany w m-banku?
Zeus52 / 2009-05-15 13:09 / 10-sięciotysiącznik na forum
Oj,tego nie wiem. Ale w Skandii też jest wiele możliwości,które nie są opisane,więc może i w m-banku jest podobnie. Trzeba to rozgryźć i co się da,wykorzystać. To wymaga przewertowania regulminu i prób...a tę lekcję mamy już w Skandii odrobioną. Pzdr.
digi / 83.6.18.* / 2009-05-15 00:16
Pytanie do lepiej zorientowanych. Dalem zlecenie konwersji w niedziele. Sprzedalem kaha kupilem skar.Po jakich cenach zakupie jednostki srodowych czy czwartkowych?
Zeus52 / 2009-05-15 00:22 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zlecenie w niedzielę,to tak samo jakbyś dał je w poniedziałek do 21.00. Realizacja po cenie ze środy.
Zeus52 / 2009-05-13 10:16 / 10-sięciotysiącznik na forum
XAU wczoraj zrobił ponad 140p.(141 z hakiem). Jeśli się dziś utrzyma,to jedzie do 170-180p. Z resztą jest ciągle w kanale wzrostowym od dłuższego czasu.
Zeus52 / 2009-05-13 10:08 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ma ML5...100%? Co robić? Pogratulować. Jeśli potwierdzi się przebicie 140p. na XAU...to ciąg dalszy nastąpi. Ale palec na spuście.
max1224 / 2009-05-13 11:26 / Tysiącznik na forum
właśnie to samo usłyszała ode mnie tym bardziej że weszła też w dobrym momencie
Zeus52 / 2009-05-12 20:12 / 10-sięciotysiącznik na forum
Niczego nie planuję,jeśli Cię to uspokoi. Nadal 40%SKAR4, 30%ML5,18%SCH1,reszta to JPM3. Może te dwie ostatnie pozycje zmienię,ale chyba nie dzisiaj.
kinia2006 / 83.142.120.* / 2009-05-13 19:07
oki, dzieki za odp.
alez dzis polecialo, czy to okazja do kupna czy sygnal do ucieczki dla spoznionych? tego pewnie nie wie nikt. Ale moze fund. walutowe ze wzgledu na slabnaca zlotowke?
ps. a teraz zniknal lukasz
lukaszn19 / 2009-05-13 19:55 / Tysiącznik na forum
hi jestem tylko zawsze gdy pojawia sie wyrazny trend mam sporo pracy, na Dji szczyty bylu potwierdzone w tamtym tyg. od tamtego czasu wolumen maleje (w sumie to dobrze poniewaz ogolny trend jest rosnacy), na Dji pierwsze wsparcie to 8200 (stary opor) a pozniej to juz 7400, na usd-pln wybicie z trojkata gora i zwyzka bedzie trac do konsa spadkow na gieldach (oczywiscie z przerwami w gore) , na Wig dzis mielismy fomacje bessy potwierdzona zwiekszonym wolumenm a wiec tez nie ciekawie, jednak do poki nie przebije 1750 (okolo) tredn wyglada na boczny (chociaz to moze sie zmienic juz jutro), po spadkach na pewno powroca wzrosty, w sumie spadki nie powiny trwac dluzej niz 1/3 dlugosci wzrosow ale to i tak doc dlugo, jezeli ktos jeszcze zostal lepiej wychodzic po pojedynczych sesjach wzrostowych
max1224 / 2009-05-14 08:13 / Tysiącznik na forum
to co maj klasyka na straty a później się obkupujemy wyjeżdżamy na wakacje (kto może) a koszty się wrócą same
Zeus52 / 2009-05-14 09:34 / 10-sięciotysiącznik na forum
PKO,LOTOS,TVN ściągają w dół całą resztę. A na NYSE wolumen był wczoraj wyraźnie większy,potwierdzając kierunek jazdy.
privy / 2009-05-12 22:46 / Tysiącznik na forum
Ja od dziś mam sygnał kupna na GPW, poczekam na podobny w USA bo sami daleko nie zajedziemy.
max1224 / 2009-05-12 23:19 / Tysiącznik na forum
dla mnie sygnał kupna pojawi się po zamknięciu powyżej 1900-1925 w zależności od otoczenia
privy / 2009-05-13 14:57 / Tysiącznik na forum
No i się chyba nie doczekam :) Dane sprowadzają ich na ziemię.
Zeus52 / 2009-05-13 19:08 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zobacz na to tak. Poruszamy się w boczniaku,ale coraz bardziej widać słabość byków. Coraz bardziej indeksy ciążą ku dolnemu ograniczeniu. W Stanach dało się to zauważyć już w czwartek. Dwa podejścia do 935p.(pomniejszy opór...linia po korpusach świec). Nawet nie było szans powalczenia o 945p.(linia po cieniach). W piątek też ten mało znaczący opór kompletnie wyczerpał byki. Udało im się zaledwie pokryć górny cień z czwartku i...stop! Nieważne ile procent wzrósł wtedy S&P500. Ważne,że byki przegrały z tak mało znaczącym oporem. Dzisiaj na GPW sesja zakończyła się w bardzo niebezpieczny sposób. Mamy naruruszenie luki hossy,i to nie cieniem,ale korpusem świecy. Duża zasługa także byków(czy raczej jeleni)którym zachciało się rzucać z rana na akcje,choć wszystko było przeciw. Zrobili tym prezent niedźwiedziom. Gdyby nie to,być może zakończenie byłoby na trochę wyższym poziomie? Zaznaczam,że ruch w obie strony jest jeszcze możliwy,ale przeważać zaczyna koncepcja budowy prawego ramienia ORGR na Wig20,nad koncepcją flagi. Pzdr.
privy / 2009-05-13 19:37 / Tysiącznik na forum
Tak to właśnie wygląda, dlatego się wstrzymałem do czasu potwierdzenia ruchu na ich rynkach. Jutro, jak oczywiście Stany nie wstaną z kolan, mój sygnał zostanie zanegowany.
Zeus52 / 2009-05-13 20:36 / 10-sięciotysiącznik na forum
Sesja jeszcze się nie skończyła,ale dane dały Jankom do myślenia. Teraz wezmą pod lupę wrzystkie wcześniejsze,sztukowane dane. Nie ma to,jak kasa. Można dane w różny sposób podrasowywać-już było o tym pisane-na temat zysków,jakie osiągnęły różne sieci(głównie Wall Mart...ha,ha),albo strat mniejszych od prognoz i wiebe innych sposobów. Ale w końcu przychodzi moment,na dane o wydatkach i sen pryska. To tak,jak ktoś sprawdził podstawowe w ekonomii dane,jak:zużycie energii-elektrycznej(przemysł,transport),a także oleju napędowego(transport...inne nośniki,jak benzyna, nie mają tu znaczenia),stal,kwas siarkowy. To wszystko. Reszta to już tylko pochodne tych podstaw. I wyszło na to,że wbrew opiniom analityków,przedstawicieli rządów,FED itp.nie tylko nie ma żadnej poprawy w gospodarce,ale wszelkie programy pomocowe trafiły,jak dotąd w próżnię. Nie tylko nie ma najmniejszego efektu ich działania w postaci chociaż zwolnienia kurczenia się gospodarki,ale to kurczenie się wręcz nabiera rozpędu. A to są dane ścisłe. To nie wykresy giełdowe obrazujące głównie emocje,psychologię tłumu. Z tym,że uczciwie oświadczam,że ja tego nie sprawdzałem. Polegam tylko na tym,co przeczytałem. Jednak chyba warto by było te podstawowe dane sprawdzić...gdyby ktoś miał możliwości i czas? Wiadomo by było na czym naprawdę stoimy. Żadne dane publikowane przez spółki,a zwłaszcza banki,czy ich prognozy nie są tak miarodajną wykładnią na temat gospodarki,jak te podstawy,czyli zużycie energii elektrycznej,oleju napędowego,stali, kwasu siarkowego. Zużycie,nie produkcja na magazyn. Pzdr.
andy2U / 2009-05-14 03:28 / Bywalec forum
Witam Zeus, z oficjalnych danych statystycznych US wynika ze zuzycie w przemysle maleje juz od kilku lat i jest mniejsze niz ten sam okres roku ubieglego. Podaje linki do wynikow z ostatniego tyg. kwietnia (nastepne ostatni tydzien maja) jest to prostsze niz opis tutaj.
http://www.eia.doe.gov/emeu/mer/consump.html
http://www.eia.doe.gov/emeu/mer/pdf/pages/sec2_8.pdf
http://www.eia.doe.gov/emeu/mer/pdf/pages/sec2_9.pdf
Rowniez TARP nie przyniosl zamiezonego efektu, zostaje rozszerzony na mniejsze banki http://www.marketwatch.com/story/geithner-small-banks-can-apply-for-tarp-funds?siteid=bnbh nie wesolo, pozdr.
Zeus52 / 2009-05-14 09:29 / 10-sięciotysiącznik na forum
Acha...Dzięki. O coś takiego chodziło. Czy to nie Ty pisałeś na blogu P.K.?
andy2U / 2009-05-14 11:45 / Bywalec forum
nie, nie ja (co to P.K.?) jest to jedyne forum w jakim jestem, i tylko przez przypadek ze dalem sie namowic na Skandie w 2007. Mialo to byc bezpieczne parkowanie na 3 lata( ponad 150K - skladka jednoraz). bylem zielony jak pietruszka, a debil agent w puscil mnie w maliny i umoczylem ponad 50k, wiec zaczolem szukac i znalazlem Wasze forum. Widze ze jest Was kilku ktorym sie chce i wiedza co robia, to sie ucze i jak moge dolozyc cegielke to sluze, choc wiele spraw to nadal black magick. Mosze odrobic kase bo mam lepszy plan wiec sie podpinam. pozdr.
privy / 2009-05-14 11:27 / Tysiącznik na forum
Sądzę, że te dane nie mają większej wartości poznawczej ponieważ rozwój gospodarczy polega również na tym aby zmniejszać energochłonność. Wystarczy też spojrzeć na postęp w rozwoju motoryzacji, technologie w budownictwie, ogrzewnictwie, elektronice itp.
Zeus52 / 2009-05-14 13:07 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na pewno masz rację w tym względzie. Jednak to następuje wolno...postęp technologii,energooszczędność. Gdyby to odfiltrować to dałoby się zauważyć zmianę w przeciągu roku...
andy2U / 2009-05-14 12:16 / Bywalec forum
polega on rowniez (szczegolnie w US - a o tym mowa) na produkcji, przetworstwie i sprzedazy. Janki heads, nie rezygnuja latwo z wielkich silnikow, i innych dobrodziejstw. Wiekszy to lepszy jest ogolnie uznawana doktryna, a teraz trche pocierpia. Oszczednisc w zuzyciu energii dotyczy glownie nowych dziedzin, a przecietny John Doe nadal buduje jak 20 lat temu i jezdzi V8 - bo to jest America Way. Nie neguje ze rozwoj polega na oszczednosci, ale troche jeszcze potrwa zeby zmienic metalnosc
andy2U / 2009-05-14 12:20 / Bywalec forum
cd. tak wiec zuzycie w konsumpcji rzeczywistej chyba na minusie, zgadzasz sie?
andy2U / 2009-05-14 12:56 / Bywalec forum
jeszcze dwa uzyteczne linki; http://www.eia.doe.gov/emeu/aer/pecss_diagram.html

http://www.eia.doe.gov/basics/energybasics101.html
privy / 2009-05-14 12:45 / Tysiącznik na forum
Zawsze i wszędzie na końcu każdej gałęzi jest konsument i jego kasa. Dla mnie bardziej wiarygodny jest wskaźnik wydatków konsumpcyjnych a w zasadzie średnia kilkumiesięczna. Cała reszta jest tego pochodną reagującą z mniejszym lub większym opóźnieniem. Szczególnie wartościowym wskaźnikiem jest zmiana popytu na dobra inne niż podstawowe. Tu reakcje są stosunkowo szybkie ze względu na wysoką elastyczność dochodową popytu.
andy2U / 2009-05-14 13:10 / Bywalec forum
w US ciekawym wskaznikiem jest sondaz przed wakacjami: jak daleko beda podruzowac amerykanie na wakacje. Od kilku lat promien odleglosci od miejsca zamieszkania sie skraca, co potwierdza zmiane popytu, to nie przeszkadza wskoczyc w V8 i spalac 30L./100km, a do fiata sie szybko nie przesiada.
lukaszn19 / 2009-05-14 14:04 / Tysiącznik na forum
tez mieszkasz w usa? jest tak jak piszesz, tu amerykance zyja na danym standardzie tyle ile moga, a nawet jak nie moga to dalej chca zyc na tym samym standardzie, kosztem zadluzania sie po to by dalej tak zyc, tu ciezko im zalapac ze jak jest bieda to trzba sie ograniczac, teraz maja tego efekty, maly odsetek spoleczenstwa ma kase i teraz kupuje domy na aukcjach (mozna kupic ze 2 razy taniej niz z Polsce), a masa amerykanska ktora pchala wszystkie wydatki nie ma juz kasy albo im sie konczy i nie ma od kogo pozyczyc, traca prace i najgorsze jeszcze nie przelozylo sie na gospodarke, ludzie jeszcze cos tam maja na kartach i jakos zyja, ale pracy nie przybywa a ubywa i kiedys sie to zkumuluje, tak jak z przewozem morskim oplacalnosc spadla prawie do zera co bylo nie logicze a sie wygazylo (obecnie troche lepiej jest z transportem morskim)
andy2U / 2009-05-14 15:08 / Bywalec forum
juz nie ale jezdze czesto, mieszkalem przez 20 lat i znam ich mentalnosc, nawyki i potrzeby, i jestem w stanie zrozumiec ich zachowania
lukaszn19 / 2009-05-14 17:45 / Tysiącznik na forum
a gdzie mieszkales w Chicago? nap. do mnie na emaila lukaszn191@gmail.com jak bys mial ochote wymienic poglady na temat usa, pozd
andy2U / 2009-05-14 18:40 / Bywalec forum
w NYC, wysle maila troche pozniej, nara
privy / 2009-05-14 13:54 / Tysiącznik na forum
Ciekawe, masz gdzieś wykresy tego wskaźnika?
andy2U / 2009-05-14 15:29 / Bywalec forum
W odniesieniu do kierunku podrozy, 12% tych planyjacych podroze mowia ze zostana w swoim stanie (NY; NJ; VT.) 67% mojedzie do innego stanu; 19% wyjedzie za granice.
20% tych planujacych wyjazd tego lata zostana blizej domu ze wzgledu na obawy ekonomiczne, podczas gdy 23% zaoszczedzi pieniedzy mieszkajac u rodziny lub przyjaciul w przeciwienstwie do hotelu. Wiecej na : http://www.southbendtribune.com/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090512/Biz/905120427/1013/Biz
kinia2006 / 83.142.120.* / 2009-05-13 22:12
a ja mysle, ze dane juz dawno przestaly miec duze znaczenie, że obecnie najwazniejsza jest "psychologia tłumu". I cieszy mnie, że mimo wszystko na forach widac sporo optymistow.
Czyli jak tylko Max da sygnal wejscia to od razu się zazieleni - psycholgia tlumu zadziala :)))
ps. mocny spadak juz byl, teraz silne wybicie i potem boczniak...
dobrej nocy
Zeus52 / 2009-05-13 23:31 / 10-sięciotysiącznik na forum
Sorry,ale w boczniaku to my jesteśmy od dłuższego czasu,tak od ponad tygodnia i w końcu musimy z niego wyjść. Tylko nie wiadomo,czy drzwiami,czy oknem.
kinia2006 / 83.142.120.* / 2009-05-14 11:53
po ps. mial byc znak zapytania - tak sie tylko przekomarzam ;-) Zeusie
bo ja tak jak pisalam tez jestem ofiara agenta z caly czas 60% stratą i caly czas bez wiekszych umiejetnosci inwestowania.
A gdybym tak miala sie serio dostosowac do wykresow to popieram tych, ktorzy uwazaja to za poczatek fali spadkowej, niestety
Zeus52 / 2009-05-13 08:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak, dzisiaj możemy powalczyć o górny pułap boczniaka,czyli podejście do oporu byłoby możliwe. ADX szykuje nam ostrą jazdę bez trzymanki. Tylko kierunek nieznany. Jednak...czy widzisz tę jakby chorągiewkę na maszcie(połowie masztu),którego podstawa to dno kwietniowej korekty? Wnioski sam wyciągnij,ale wypada tak około 2250p. na WIG20! S&P500...Janki małpują wszystko po nas,choć u nich na razie gorzej to wygląda. Zobaczymy po danych o cenach w sprzedaży detalicznej. Czas myśleć o wejściu ponownie w coś konkretnego(byle nie Legg Mason).pzdr.
max1224 / 2009-05-13 08:50 / Tysiącznik na forum
taaa LM to już nie Liga Mistrzów na razie im dziękuję a o tym poziomie gdzieś tam już pisałem dobrze by było gdyby dziś zakończyć powyżej 1900 co do decyzji zobaczy się na spoko
Zeus52 / 2009-05-13 09:05 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak,zwłaszcza że chyba pamiętasz,co Ci pisałem na temat Kagi. Na razie O.K.,ale wyjazd do 1900 może także oznaczać budowę formacji odwrócenia. 9 buddów już mamy.
max1224 / 2009-05-13 09:37 / Tysiącznik na forum
to i lepiej odżałować parę procent ew. zysku który można później oddać z nawiązką czyt. podatkiem od chytrości
Zeus52 / 2009-05-13 09:43 / 10-sięciotysiącznik na forum
Podejście do 1900 byłoby możliwe,ale jak byki będą robić niedżwiedziom takie prezenty,jak dzisiejsze całkowicie nieuzasadnione wysokie otwarcie,to czarno to widzę. Na razie tylko emocje...
Zeus52 / 2009-05-13 23:35 / 10-sięciotysiącznik na forum
Kurna. Chyba powinienem powiedzieć,że czerwono to widzę...
tedchom / 2009-05-14 01:43 / Tysiącznik na forum
no obyś miał rację bo jestem obok i na to liczę jak część tu obecnych, zobaczymy zarobimy bedzie ok:)
pozdr.
Zeus52 / 2009-05-14 09:00 / 10-sięciotysiącznik na forum
A więc wypada wypowiedzieć to nieładne słowo,choć oczekiwane:KOREKTA. Wczoraj wbiliśmy się w lukę hossy,dziś W20futures już ją przebija w dół,wyznaczając kierunek. Nie ma co się temu dziwić patrząc na te niespodzianki ze spółek!
grzegorz77 / 2009-05-12 10:47
Gucioo daj uciec tym co sie troszke spoznili ;) ja dzis lubie ta zielen na gpw bo jestem z tych spoznionych :P .pozdr.
Gucioo / 2009-05-12 11:51 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Spoko uciekaj dziś powinieneś zaliczyć prezent na wyjściu :)
Gucioo / 2009-05-12 10:32 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
kurcze ale ładnie nasza GPW idzie troszkę szkoda ze zwialiśmy ale przyklepany zysk to pewniak a tu może nagle zacząć sie głębsza korekta i wtedy zero szans na ucieczkę dopiero poczatek dnia zobaczymy co bedzie pod koniec :P
Gucioo / 2009-05-12 07:42 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Hejka wszystkim mi sie udalo odrobic na polski okolo 6% teraz siedze sobie w obligacyjnych i obserwuje co sie bedzie dzialo ale dzis janki na czerwono przynajmniej z rna wiec raczej dol gold sie utrzymuje na swoim poziomie , teraz fajne uczucie siedziec w bezpiecznych i obserwowac jak cos leci czlowiek sie nie denerwuje i jest szansa na wejscie po spadkach :) pozdro
max1224 / 2009-05-12 08:19 / Tysiącznik na forum
LM zakup 07.04 po 219,48 sprzedaż 08.05 po 246,16 co daje jakby nie liczyć 12,16% reszta jak u Ciebie Gucioo
andy2U / 2009-05-12 13:49 / Bywalec forum
sorry, wcinam sie przed Gucioo, LM zakup 08.04 sprzedaz 08.05 = 8.53% i tez sie ciesze.
...jak szedl ten kawalek..... "What a difference a day makes - twenty four little hours", :)
ZiiibiGo / 94.240.2.* / 2009-05-12 13:14
Coś chyba zbyt wcześnie obwieścilisście wyjście.Jak na razie to pikujemy ostro.A końca nie widać.pozdr.
andy2U / 2009-05-12 13:37 / Bywalec forum
wiesz, sa dwie mozliwosci, mozesz zaliczac 12.16% co miasiac - oby tak bylo max ( 121.60% rok !!!) i sie z tym pogodzic, albo zastanawiac sie za rok - Co zrobilem nie tak???
max1224 / 2009-05-14 08:08 / Tysiącznik na forum
jest jeszcze taki aspekt jeśli nie mozesz zarobić a unikniesz np 15% spadków to za chwilęmasz o te 15% ju więcej i to takie niby nic ale jednak jeśli cena jednostki wróci do tej przy której odsprzedałeś to masz o 15% większą wartość portfela a niestety wielu zapomina ze zarabia się nie tracąc!!!!!
tomek zielony / 2009-05-12 13:23 / Bywalec forum
stary nigdy nie trafisz 100 proc lux wejscia i wyjścia a taki zysk jak wyżej uważam za lepiej niż godziwy a dwa wcale nie jestem przekonany czy gpw sie tak cacy dzis utrzyma zycząc tym którzy jeszcze są w trakcie konwersji aby było jak najwyżej
Zeus52 / 2009-05-12 20:20 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zwłaszcza,że wszyscy tak się dzisiaj podniecali zielonymi fiutami Jankesów,tylko nie zauważyli,że one im zwisają gdzieś w okolicy kolan(porównując z wczorajszym zamknięciem S&P500)
max1224 / 2009-05-09 11:41 / Tysiącznik na forum
początek spoko skar4 i szukam okazji co obserwuję podałem w poprzednim wątku wyjście z kaha2 na ok.12% up ale do końca zadowolony nie jestem np arka i pionier zarobiły dużo więcej cóż lepsze czasy dla spekulujących aniżeli fundamentalistów oczywiście żeby nie było niejasności chodzi o przedkładających nad wszystko AF a za takich podają się zarządzający LM
privy / 2009-05-09 19:31 / Tysiącznik na forum
Przyszły tydzień pod hasłem oporów z początku roku. Na GPW i w jankesowie stoimy na szczytach z początku stycznia, widać to dobrze na wykresach tygodniowych. Co dalej? Nie ma mądrego, rynek będzie musiał zdecydować co z tym fantem zrobić. Warto zauważyć, że dość pokaźnie urósł LOP na kontraktach terminowych w ostatnim tygodniu. Świeca tygodniowa jest dość wymowna natomiast wzrost LOPu jest bardziej spekulacyjny i pokazuje, że napięcie rośnie i ruch, którego będziemy świadkami będzie zapewne bardzo dynamiczny.
Zeus52 / 2009-05-10 22:26 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wysoki LOP na kontraktach i boczniak...piekielna mieszanka!Czyli duży kapitał ustawiony,jak dwie armie,naprzeciw siebie... Na Wig20 weekly "spadająca gwiazda".. S&P500...cały układ weekly podobny,tylko,że u nich mamy ładną świecę,której górna krawędź pozwala jednak na powstanie takiej samej gwiazdy w rejonie oporu 935-942. Jak na razie próby dotarcia do oporu 935(po korpusach świec) kończyły się niepowodzeniem. Nawet podczas piątkowej sesji,mimo pozytywnego wyniku ta słabość byków była widoczna. Z drugiej strony S&P500 jakby czaił się poniżej w oczekiwaniu na atak. Sektor bankowy to już istna euforia...ale to miecz obosieczny. Euforia często zamienia się w paniczną wyprzedaż. Konkludując...bez szklanej kuli trudno coś wywróżyć.
privy / 2009-05-10 22:56 / Tysiącznik na forum
Można jeszcze spróbować poszukać odpowiedzi na układach walutowych. W piątek po zamknięciu Londynu edek wystrzelił jak fajerwerk. Zobaczymy jakie będzie to miało przełożenie na giełdy w Europie i Azji. Myślę sobie, że może to być ciekawa noc dla forexowiczów. Jeśli ten piątkowy ruch nie zostanie ''zjedzony'' nocą i nie przełoży się prowzrostowo na giełdy we wspomnianych regionach to powinno dojść do załamania edka i jankeskiej sesji w poniedziałek. Prawda jest jednak taka, że układ jest zbyt złożony. Technicznie jednak edek powinien rosnąć i ciągnąć giełdy w górę. Jakiekolwiek odstępstwa mogą dać nam wyprzedzający sygnał sprzedaży.
Zeus52 / 2009-05-12 07:40 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zapomniałem o ważnym czynniku wewnętrznym dzisiaj. O wynikach kwartalnych paru ważnych spółek.
Zeus52 / 2009-05-10 23:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
No właśnie. Na edku mieliśmy coś na kształt flagi,więc jeśli pójdzie tak dalej,to może nieźle podjechać. Wykres podsyłam.
pieczek_zzz / 2009-05-10 23:53
a co myslicie o złocie ?wybiło się z kanału spadkowego.gpw zredukowałem całośc.chciałem najpierw zredukowac 50% no ale bałem sie dłużej czekac szczegolnie po sesji środowej.
pieczek_zzz / 2009-05-10 23:57
przepraszam nie kanału trendu spadkowego w średnim terminie
pieczek_zzz / 2009-05-10 23:58
no nie ważne póżno już dobranoc
Zeus52 / 2009-05-11 00:26 / 10-sięciotysiącznik na forum
GPW redukowałem stopniowo,aż do zera w czwartek. Wchodziłem w tym czasie głównie w ML5 i SKAR4. W ML5 nawet więcej niż planowałem z powodu prostej pomyłki przy zleceniu. To nie było zamierzone,choć ostatecznie na dobre wyszło,ale to naprawdę przypadek...bałem się wchodzić bardziej w gold. Okazało się,że słusznie,bo w pierwsze dwa dni miałem ubytek z powodu dolara. Później ML5 zaczął robić wyniki ponad dolcem. Jednak ostatnim zleceniem zredukowałem także ML5,tak że zostało jeszcze 30%,poza tym kilkanaście % SCH1.Na razie,od czwartku 40% to pieniężny SKAR4. W tym składzie czekam na rozwój sytuacji. Czekam na rozstrzygnięcie. Także na gold. Różne wskaźniki pokazują sprzeczne info....Nie. Na razie niech zostanie,jak jest. Pożyjemy,zobaczymy. Pzdr. I dobranoc.
max1224 / 2009-05-09 19:39 / Tysiącznik na forum
dlatego na wszelki wypadek lepiej obserwować z dystansu niż łapać ew. straty a jeśli pójdzie w górę to nie na dzień i będzie czas na wejście może co nieco ucieknie ale na to się godzę
privy / 2009-05-11 10:40 / Tysiącznik na forum
Ciekawy ten spadek z jednoczesnym spadkiem LOP, czyżby nie zrobił tego arbitrażysta? Jeśli tak jest, to mamy poważne ostrzeżenie przed spadkami.
Zeus52 / 2009-05-11 19:00 / 10-sięciotysiącznik na forum
Najpierw,od 15.00 zaczęły się osuwać kontrakty i LOP(ucieczka z długich?), później odwrotnie. Tego nie kumam...żeby w końcówce podrasować wynik? Nadal jest ponad 91tys.
tedchom / 2009-05-11 19:21 / Tysiącznik na forum
tak mi to wygląda że będzie w dół na wig 20 ponieważ w długim okresie dobiliśmy do oporu wiec powinno iść teraz down tak liczę do ok 1849, no chyba ze wybijemy sie ponad 1900 to by mi wskazywało że będzie dalej up tak to dziwnie wygląda jakby byki i niedzwiedzie nie wiedzieli kto ma cisnąć bardziej a wolumen bardzo słaby hmm. tyle moich wypocin choć nic z nich nie wynika natomiast staram się uczyć pozdr.
Zeus52 / 2009-05-11 20:23 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak już pisałem,że wykres weekly nie pozostawia wątpliwości,co do kierunku. Ta "spadająca gwiazda" za ubiegły tydzień! Pytanie tylko brzmi:kiedy? Cały czas trwa walka o lukę hossy,co pozwala na ucieczkę,bo wstrzymuje spadki. To te "plecy",o których pisałem. Jednocześnie te "plecy"mogą spowodować odbicie i dalszą jazdę w górę. Jednak to bardziej dla hazardzistów. Rozsądek nakazuje wstrzymanie się z zajmowaniem długich pozycji,tym bardziej,że luka została dziś poważnie naruszona. Dużo zależy od zewnętrznych impulsów. Jakikolwiek negatywny może spowodować dobicie WIG20 do dna luki,co z kolei poskutkuje lawiną.
privy / 2009-05-11 22:03 / Tysiącznik na forum
Wiadomo, że nic nie wiadomo :), tak to wygląda. Zabawy na rynku terminowym to chyba jakaś zasłona dymna bo ta końcówka to jakaś trochę bez sensu. Chyba, że ktoś stwierdził, że jakiś czas będziemy grać od bandy do bandy. Jutro może uruchomić się arbi bo baza choć ujemna jest tak naprawdę dodatnie (dywidendy) i być może ich rękoma, z założeniem przynajmniej neutralnego fut jankeskiego, będziemy mimo wszystko rosnąć prowadząc ewentualną dystrybucję. Sporo zależy od tego jak otworzą się nasze fut.
Zeus52 / 2009-05-11 22:18 / 10-sięciotysiącznik na forum
Czyli nadal to samo. Wstrzymanie się przed wchodzeniem w cokolwiek. Świece i stochastik na S&P500 nie wyglądają zbyt przyjemnie...pozostaje obserwacja pola bitwy,wygodnie...z daleka.
privy / 2009-05-12 10:20 / Tysiącznik na forum
No proszę, gdyby rynek zakończył dzień na obecnym poziomie to mam sygnał kupna. Ten ruch może wskazywać na to, że ponownie przywitamy 1900 pkt. Tam też jest dynamiczny opór i wygląda na to, że będzie jego testowanie. Drugi, moim zdaniem ważniejszy jest w okolicach 2000 pkt. To by też pozwoliło EDkowi wykonać pełen ruch z formacji flagi. Warunek, dzisiejsze zamknięcie pow. 1860 pkt.
###_maciejk / 2009-05-09 21:19 / Bywalec forum
szkoda, że od środy nie będę miał neta :( i jak znam życie to masa okazji mi ucieknie :(
Ale nic, takie życie - ważne, że teraz udało się w porę uciec (max, jeszcze raz dzięki) i można trochę odpocząć :)
Pozdr!
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy