11 IV - 15 IV

Shadowm / 2011-04-11 08:28
Widzę, że jeszcze nikt nie otworzył wątku dla tego tygodnia! No cóż, to spróbuję ja, oby okazało się to szczęśliwe! W tym tygodniu wytrwale zostaje zatankowany w ISE, a przynajmniej taki jest plan..
Wyświetlaj:
Pietrodolar / 2011-04-12 08:00 / Bywalec forum
W końcu w Fukushimie przestali ściemniać i nadali zdarzeniu najwyższy 7 stopień w skali oceny powagi awarii czyli tak jak Czernobyl.
Zeus52 / 2011-04-12 08:12 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zobacz wyżej...pisałem w tym samym czasie i nie widziałem Twego wpisu. Jest gorzej. Możliwe,że ustalą stopień 8 na podstawie tej katastrofy.
Pietrodolar / 2011-04-12 09:02 / Bywalec forum
Miże niech odrazu ustalą nową skalę na 15 stopniową, to ósmy stopień będzie gdzieś w środku, będa mogli ściemniac dalej ...
Zeus52 / 2011-04-12 10:31 / 10-sięciotysiącznik na forum
To,co od początku pisałem,to nie było tak sobie,z sufitu...interesował mnie temat. Swego czasu sądziłem,że załapię się do pracy w Żarnowcu. Poza tym opierałem się na publikowanej już około 20 marca analizie Instytutu Kurczatowa na temat sytuacji w Fukushimie. Oni już wtedy pisali,że sprzeczności w raportach TEPCO,a japońską agencją atomistyki,wynikają jedynie z chęci niepogłębiania paniki i że stopienie rdzeni,oraz ich spłynięcie do"strefy rozdziału"(zabezpiecza przed ponowną reakcją łańcuchową) poniżej reaktorów należy uznać za fakt,a nie przypuszczenie. Stało się to pomiędzy 13,a 15 marca...wtedy zarejestrowano trzynaście rozbłysków neutronowych...wynik chwilowo tworzących się lokalnie mas nadkrytycznych,podczas spływu stopionej masy prętów w dół. Także wtedy uważali,że sytuacja jest już nie do opanowania,a określenia typu:"CZĘŚCIOWE" nadtopienie prętów paliwowych jest nielogiczne w sytuacji,gdy nadtopienie nie było wynikiem błędu obsługi(ale sprawne chłodzenie,dzięki któremu można by błąd naprawić),ale właśnie spowodowane zostało upośledzeniem chłodzenia....i w tej sytuacji stopienie może być"częściowe"jedynie chwilowo,jako pewien etap zdarzeń,już nie do zatrzymania,efektem których musi być całkowity spływ masy rdzeni do strefy rozdziału w ciągu kilkunastu,kilkudziesięciu godzin później. Nie da się cofnąć czegoś,co nawet przy sprawnym systemie chłodzenia byłoby możliwe,ale trudne i niepewne,w przypadku braku tego chłodzenia. Dlatego już w marcu analitycy I.K.sugerowali stopienie całkowite rdzeni,oraz ich spłynięcie w dół...a resztę określali,jako: Ściemnianie dla uniknięcia paniki,z NADZIEJĄ(tylko nadzieją!),że ostatnia strefa obrony,"strefa rozdziału"spełni oczekiwania. Że nie jest spękana i nie zostanie wytopiona. Taka analiza dotyczyła co najmniej dwóch reaktorów,ale wtedy głównie trójki.
Pietrodolar / 2011-04-12 12:03 / Bywalec forum
Wiesz.., zastanawiam się co tam się stało w ostanich paru dniach, że wkońcu zmienili tą kategorię i jak mówisz być może będą musieli zweryfikować na nowo skalę zdarzeń i nadać im jeszcze wyższy stopień. Być może budują grunt pod nowe nieciekawe informacje....być może kwestia szczelności i integralności żelbetu właśnie wchodzi w grę ...
Zeus52 / 2011-04-12 13:32 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dokładnie tylko o to chodzi...że jest spękanie,to było już pewne po wykryciu plutonu w wodach gruntowych...śladów,ale pluton jest pierwiastkiem sztucznym...mógł się znaleźć w glebie tylko z powodu nieszczelności osłony biologicznej....ślady w wodzie gruntowej,kilka kilometrów od elektrowni...to na razie są(były) ślady...a gradient stężenia w kierunku reaktorów(!?),ile tego jest już uwolnione,a tylko nie zdążyło napłynąć? Do tego prowizoryczne uszczelnianie betonowych płyt...to,jak farba na pęknięcie...najdrobniejszy wstrząs...i uszczelniamy od nowa? No i te pompowanie azotu coś mi nie pasowało...gdzie? Do reaktora? Przecież wyrzut z niego wodoru już nie spowodowałby eksplozji...zabudowa już dawno pofrunęła do nieba. Chyba,że właśnie azot do strefy pod reaktorem,gdzie jest teraz stopiona masa z prętów....trochę luzu się zrobiło,trzeba to wypełnić azotem...bo teraz eksplozja rozerwałaby samą obudowe,osłonę biologiczną...bo to jest nadał w jej wnętrzu. Gdyby nie spękania,nie byłoby tragedii ze skażeniem. A problem jęst olbrzymi. Nie grozi,jak w Czarnobylu rozprzestrzenianie się skażenia poprzez powietrze(w pewnym stopniu tak,ale nieporównywalnie mało),ale nieszczelność podstawy,to olbrzymie skażenie wód gruntowych...tą drogą może dotrzeć daleko,bardzo daleko. Także zatoka i przybrzeżny ocean. W takim układzie,skażenie może przewyższyć Czarnobyl. W Czarnobylu to była prawie jednorazowa emisja dużych stężeń. W Fukushimie emisja już osiągnęła 10% Czarnobyla...ale właściwie nikt nie wie jaka ta emisja jest(musiałby zrobić podkop pod elektrownię :) )poza tym,ona nadal trwa i będzie trwała długo...mogą się nie udać próby jej powstrzymania...to raczej dużo trudniejsze...W Czarnobylu zdążono w ostatnim momencie wtrysnąć poduszkę z betonu pod reaktor,zanim dno zostało przetopione i stopiony rdzeń spłynął bezpiecznie na nią. I tu istotne jest porównanie ilości materiału rozszczepialnego,paliwa. W Czarnobylu było to 180 ton. W Fukusimie 3600 ton. Dwadzieścia razy tyle,co w Czarnobylu...jeśli to nadal będzie przepłukiwane,a woda w glebę...wystarczy. Nic więcej nie trzeba dodawać.
max1224 / 2011-04-11 22:47 / Tysiącznik na forum
oj oj oj
a na goldzie (stockcharts) mamy harami jedyne pocieszenie to że jest biało czarne (mniej wiarygodne dla trendów rosnących)
max1224 / 2011-04-11 22:48 / Tysiącznik na forum
znaczy w sensie że kolory odwrotne daja bardziej wiarygodny sygnał ... acz robi się niemiło
Zeus52 / 2011-04-11 21:03 / 10-sięciotysiącznik na forum
Witam wszystkich. Nie piszę ostatnio,bo taki nawał pracy,że nawet,aby się przespać,brak czasu. Ta doba jakaś za krótka. Pod koniec tygodnia zredukowałem ML2 i ML5,dałem decyzję zakupu SKAN2 i QUE3(Wig20 short)...tak,na razie,na próbę 25% portfela...zobaczymy,co dalej. Myślę o wyjściu z reszty ML5(zostawiając"ślady")...Newcrest Mining dziś na plusie...ale to jest"spadająca gwiazda" w czystej postaci...na luce bessy z początku roku,pod szczytem...to może być większy ruch w dół.
max1224 / 2011-04-11 21:33 / Tysiącznik na forum
no sorry dziś tez nie zdążyłem od jutra mam totalną rozp.... więc też nie bardzo wiem co będzie ... faktycznie patrząc na USDPLN tam też jest ciekawie, edek dostał zadyszkę, czyżby trzeba było się zwijać?? szczerze to liczyłem na większy ruch złota, teraz myślę, że dolar powinien spłacać zaciągnięty kredyt ... a z decyzjami to chyba najwcześniej jutro ;-)
Zeus52 / 2011-04-11 22:07 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja zredukowałem,dałem decyzję redukcji ML2 i ML5 w piątek. O połowę. Jutro wchodzi SKAN2 i QUE3,po 25%. A teraz poszła reszta w SKAN2...może do środy jakieś odreagowanie. Osobiście,patrząc na wykresy gold,XAU,S&P500 i EUR/USD,nie sądzę,aby groził totalny odwrót. Tylko korekta. Np budowa prawego ramienia ORGR,o której już wspominałem,na S&P500...dollar index dotarł do wsparcia z listopada 2009r.To dobre miejsce na korektę. Może tylko korektę,jak sądzę...a może coś większego,więc wolałem profilaktycznie wyskoczyć. Ale ciągle mam"ślady"do szybkiej zmiany ustawienia. Bo jednak podwójny szczyt,linia szyi na indeksie dolara,poszła w drzazgi,z hukiem,już tydzień temu...dolar ma dużo miejsca do spadków. Ale czas na ruch powrotny na USD-index,wzrostową korektę na dolcu..
quest77 / 83.16.17.* / 2011-04-11 23:00
popatrzyłem na sytuację na ml5 z zeszłego roku w miesiącach marzec-maj. Kwiecień był nijaki i nawet korekta była jak i w tym roku, ale w maju mocno wypieprzyło w góre. Mam nadzieje na powtórkę w tym roku..... na razie nic nie wycofuję... czy słusznie to sie okaże
max1224 / 2011-04-11 22:20 / Tysiącznik na forum
na razie nic nie zmieniałem kilka wybić było więc i powrótów pod wybite opory należało oczekiwać ... takie testy wsparć i chłodzenie oscylatorów .. choć przyznam jest to wkurzające
Pietrodolar / 2011-04-11 21:59 / Bywalec forum
ropa crude zeszła dzisiaj do linii trendu, jeżeli odbije to być może pociągnie w górę resztę ...
Zeus52 / 2011-04-11 23:30 / 10-sięciotysiącznik na forum
XAU sugeruje średnioterminową jazdę do 290 punktów. Ale Newcrest Mining zrobił"spadającą gwiazdę". Fakt,że niski wolumen klasyfikowałby ją raczej jako szpulkę przystankową,a nie gwiazdę...ale chodzi też o jej położenie na oknie bessy z listopada(wcześniej,z pamięci się pomyliłem,to nie z początku roku). A jeśli chodzi o wolumen,to był wcześniej,związany z doji cztery sesje temu...doji i wzrost wolumenu...być może=dystrybucja(?). Możliwe,że zjazd zostanie zahamowany na leżącym poniżej oknie hossy,ale w tej chwili tego nie wiem. Będę obserwował,w którym momencie nastąpi ponowny skup. Na Newcrest od połowy marca występuje poza tym,silna dywergencja wolumenowa,a"gwiazda"jest nie tylko na oknie hossy,ale swym długaśnym, górnym cieniem sięga aż do 43 AUD,do połowy czarnego korpusu z listopada,tego przed oknem bessy. Nie przeczę przecież,iż nie będzie dalszej jazdy up...sam o tym piszę...ale po takiej jeździe,po komplecie luk(startu,kompletu kontynuacji),może ta ostatnia być luką wyczerpania...a jeśli powstanie"wyspa odwrotu"? Jak w listopadzie? Będziemy obserwować. Także S&P500...spadki nie są na zbyt dużym wolumenie,ale te doji wcześniej,na tej paraboli...względnie,jak na doji,to duży wolumen...dystrybucja(?)...wolumen nadal może być mały,i na małym wolumenie może spadać...nie ma obrony wsparcia,jakim było chociażby piątkowe minimum. Obroniło się...ale bez skupu,bez wolumenu...to słaba obrona. Miśki mają okazję przycisnąć...zobaczymy,czy będzie obrona MA50...liczę,że tak,a wtedy zmienię znowu skład.
Pietrodolar / 2011-04-11 11:27 / Bywalec forum
ISE jak narazie na poziomie 38,2% zniesienia Fibo ostatniego impulsu, RGR raczej na wykresie się nie pojawi ...
7of9 / 77.46.105.* / 2011-04-11 12:20
Czy mi się wydaje czy taki układ świec na ISE na wykupionym rynku nie wróży nic dobrego ?
7of9 / 77.46.105.* / 2011-04-11 13:47
Chyba mi się wydawało :D
Pietrodolar / 2011-04-11 14:01 / Bywalec forum
pierwsza część sesji dala na wykresie dzennym świecę doji negująca spadki, teraz oczywiście zniknęła w białym koprusie , w pozytywnym scenariuszu możliwe, że teraz dojdzie do budowy ORGR albo komsolidacji pod linią trendu wzrostowego
Pietrodolar / 2011-04-11 14:03 / Bywalec forum
negatywny scenariusz to cały czas 66500-66200
piterus / 85.202.106.* / 2011-04-11 14:46
Pietro jest tak jak ostatnio rozmawialiśmy, teraz budowa ORGR. W tym tygodniu jeżeli sprawdzi się nas scenariusz znajdziemy się na poziomach podanych powyżej. A potem wystrzał w górę jako 5 fala wzrostowa.
Pietrodolar / 2011-04-11 14:59 / Bywalec forum
sam jestem ciekaw jak się to rozegra, możliwe też, że powstanie flaga schodząca do poziomu ok 6700, wtedy wybicie z flagi na 2000 pkt w górę czyli jakieś 71000 i wejście z powrotem do kanału wzrostowego powyżej oporów z listopada (duża luka bessy na 70000)
piterus / 85.202.106.* / 2011-04-11 15:39
No jest ciekawie, jednak z komentarzem i scenariuszem wstrzymajmy się na zakończenie sesji.
piterus / 85.202.106.* / 2011-04-11 15:41
P.S. dzisiaj na wszystkich parkietach jakoś niemrawo, za bardzo inwestorzy nie wiedza w którą stronę iść na początek tygodnia. Samo ISE trochę w górę, potem zjazd znowu poniżej piątku. No ciekawe jak to się będzie zamykało
Shadowm / 2011-04-12 11:32
No właśnie, jak myślicie, warto wykorzystać obecną korektę do dalszej akumulacji ISE, czy jednak rozglądać się za czymś innym?
Pietrodolar / 2011-04-12 12:11 / Bywalec forum
Ja dzisiaj dotankuję Turcję
7of9 / 77.46.105.* / 2011-04-14 13:57
A ja się wstrzymałem z dokupieniem. W wypadku zejścia indeksu do 66200 reszta oszczędności będzie na uśrednianie.
Shadowm / 2011-04-12 14:26
Ja po zastanowieniu również
7of9 / 77.46.105.* / 2011-04-11 16:38
Zamknęło się chyba nie najgorzej. W rankingu gwiazd tygodnia mBanku przewodzi HSBC GIF Turkey Equity E z tygodniowym przyrostem aktywów 8521 tys. zł. Imponujące
pepsicola / 85.222.30.* / 2011-04-18 21:12
Spadek na 66200 i co dalej, zrealizują się przewidywania o 5 fali up czy raczej poleci dalej, jak sądzicie? nie wiem co robić czy zacisnąć zęby i dokupić jeszcze tych jednostek czy wycofać się na jakiś czas. Na końcu pojawiła się szpulka, jakby jutrzejszy dzień przyniósł jakiś biały korpus to można liczyć na odbicie. Jest jeszcze wsparcie 23% Fibo. Doradźcie do robić, osobie uczącej się :P
Pietrodolar / 2011-04-19 00:18 / Bywalec forum
jutro test 66200 i zobaczymy co dalej ....sądzę, ze mozliwe jest zejście w okolice 65800 a potem budowa cdolnego cienia, ale zobaczymy juto... ja narazie czekam...
pepsicola / 85.222.30.* / 2011-04-19 06:52
zobaczę jak się sprawy mają do południa a potem podejmę decyzję.
romuald_z / 2011-04-11 08:47 / Bywalec forum
Przepraszam, za otwarcie równoległego wątku. Pisałem z przerwą i nie widziałem, że temat już otworzyłeś.
republika22 / 2011-04-11 09:25
na koniec tygodnia bedziemy bronic 2850pkt
1 2
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy