12 XII - 16 XII

Zeus52 / 2011-12-11 17:08
Witam. No cóż...czas na nowy tydzień i nowy wątek. Choć analitycy są niezwykle ostrożni na temat:jak rynek oceni szczyt?(Pewnie dowiemy się po niedzieli)...ja pozwolę sobie otworzyć wątek. A co to oznacza...zainteresowani wiedzą! I tego właśnie życzę nam wszystkim.
Wyświetlaj:
max1224kom / 83.29.224.* / 2011-12-15 14:35
ładne to W na wykresie dziennym WIG20
Zeus52 / 2011-12-16 20:00 / 10-sięciotysiącznik na forum
I wygląda na to,że miałeś rację. Szykuje się"W" i 2450p. na Wig20 się kłania.
privy / 2011-12-16 20:23 / Tysiącznik na forum
Naprawdę w to wierzysz? Gdyby stasiek zakończył dzisiejszy dzień na obecnym poziomie to na kreskach mam układ inicjujący w następnych sesjach potężną czarną gromnicę. Układ nie jest oczywiście stuprocentowy, ale w 8/10 przypadków działa. No ale sesja jeszcze trwa. 1175 na staśku to dla mnie najbliższy poziom do powstrzymania ewentualnego impulsu.
Zeus52 / 2011-12-16 21:08 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ostatnio bywały układy sugerujące w 8/10 przypadków ruch w jakąś stronę(jak choćby ten trójkąt symetryczny)...a rynek wybrał wersję wręcz mało prawdopodobną...wyłamanie w dół. Teraz może być to samo,ale na odwrót. Ciekawe,jak na takim LOP-ie daleko zajadą niedźwiedzie?
privy / 2011-12-16 21:40 / Tysiącznik na forum
Zauważ, że baza wynosi prawie +50pkt. Pamiętam jak w 2005 roku na bodaj czerwcowych wiedźmach baza sięgnęła -45pkt. i to był zwrot ku górze. Futuryści grający na ''L'' mieli gigantyczną poduszkę teraz mają ją ci grający na ''S'' i to trochę może podważać wzrosty. Z tego powodu to właśnie byki mają większy problem.
szalony inwestor / 2011-12-16 21:51 / Tysiącznik na forum
pierwszy etap bessy jest zabawny
wiekszosc uwaza ze to glegboka korekta i wrocimy jeszcze do mocnych wzrostow
w tym etapie po spadkach byki maja jeszcze jaja na to zeby robic mocne odbicie ale drugi etap jest bolesy bo byki zostaja wykastrowane i brakuje im ikry na wzrosty wszyscy juz zaczynaja widziec ze to bessa i wzrosty sa cora slabsze korekty coraz silniejsze
szalony inwestor / 2011-12-16 21:23 / Tysiącznik na forum
dzis gruby pokazal ze na naszym patkiecie to on rzadzi i mozemy sobie tak gdybac a i tak zostanie zrobione to co juz postanowione
armagedon trwa a dzis to byl jego przedsmak
teraz jest prawdopodobna jazda up ale to tylko po to zeby gruby zrobil iluzje ze teraz jak tak duzo zpadlo to beda wzrosty
moze dojdziemy nawet do 2400 ale potem znowu mozne tapniecie w dol
wzrosty beda coraz slabsze korekty coraz silniejsze
moje pieniadze nie beda braly udzialu w takich wzrostach ryzykojest zbyt duze
Zeus52 / 2011-12-16 21:32 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zgadzam się,że ryzyko jest duże. Ale wygrana też. Mała uwaga...surowce mają dzień trzech wiedźm kiedy indziej...i stąd są mało wrażliwe na obecne zagrywki. I to one być może pokazują,co będzie po wiedźmach. Jaki kierunek,kto się przejedzie. A LOP jest potężny...jest z kogo zedrzeć skórę.
szalony inwestor / 2011-12-16 22:04 / Tysiącznik na forum
a nie lepiej poczekac az sie sytuacja wyjasni i podlaczyc sie do ruchy w okreslonym kierunku niz zakaladac ze jedziemy w gore i pakowac sie w niewiadome?
narazie przewage maja niedzwiedzie i gra na spadki w ostatnich dniach dawala krociowe zyski.
ja wole stracic okazje niz pieniadzae

to wszystko nie wyglada za ciekawie i gra na wzrosty jest wielce ryzykowna
jak ma rosnac to powinno rosnac powli systyematyczynie przez pare miesiecy mnie tylko takie ruchyy up interesuja a teraz mamy szarpane jazdy ktore daja niewielki mozliwosci zarobku
to jest bessa i lepiej nie miec akcji ryzyko jest za duze
Zeus52 / 2011-12-16 22:36 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja tam jestem już zapakowany w longi na fulla i to akurat na konkretnym dnie...tak,że obecne ruchy mnie za bardzo nie ruszają. Owszem,jestem ogólnie na minusie,który powstał podczas pamiętnego tygodnia w sierpniu...ale ostatnie"doładowanie" było dość niskie...spoko. Gorzej bywało. A tymczasem uważam,że powinniśmy mieć jazdę na północ i to niezłą,bo niedźwiedzie będą zmuszone do zamykania stratnych pozycji. A jest tego na Wig20-futures,że ho,ho...może być niezła jazda. Czy na długo,to już inna sprawa. O tym pogadamy innym razem...gdy sam będę się wycofywał.
mARIOLKAKA / 188.146.92.* / 2011-12-18 01:34
Zeus52 czy czasami nie bedzie jeszcze zejscia do 1190 i dopiero odbicie , na naszym grajdole tez jeszcze widac ze pogłebimy dołki .Waluty jak narazie spadaja ale moze nasi pomogli takze roznie jeszcze moze byc ,DAX tez wyglada jeszcze na spadki , euro/dolar okolice 1,28 a wie jeszcze chyba za wczesnie na te longi . NAPISZ PROSZE JAK WIDZISZ DALSZE LOSY W NOWYM ROKU
Zeus52 nielog. / 77.112.101.* / 2011-12-18 17:36
W nowym roku? Patrząc na gold i ED,to wydaje się,że niedźwiedzie nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa. 1,28? A dlaczego AŻ tak wysoko? Możemy tym razem zaliczyć parytet na tej parze. Także na gold to wygląda na odwrócenie trendu...bessa na gold? Czemu nie,wiele na to wskazuje. Ale w moim wypadku,w przeciwieństwie do"szalonego",nie uważam tego za pewnik,a jedynie możliwość...tym się jedynie różnimy. To na po Nowym Roku. Ale tymczasem oczekuję silnego odbicia i być może ono pokaże,dokąd zmierzamy w dłuższym terminie. Kto wie,może sam wejdę w eski...ale nie teraz. Nie na tym poziomie. Na razie trzymam longi...
szalony inwestor / 2011-12-18 18:16 / Tysiącznik na forum
tez licze na odbicie nawet do 2400 i zgadzam sie z toba zeus ze ono pokarze co dalej ...ale wedlug mnie nowy rok da nowe dolki
mamy teraz hosse na walutach besse na akcjach teraz surowce wpadna w besse
privy / 2011-12-16 21:48 / Tysiącznik na forum
Jeśli lop w trendzie spadkowym rośnie na wsparciu to większe prawdopodobieństwo jest na jego przełamanie - tyle teoria.
szalony inwestor / 2011-12-16 21:26 / Tysiącznik na forum
gieldy w usa niedlugo zaczna okazywac taka sama slabosc jak nasz grajdolek to kwestia czasu
to sie zapowiada od dawna
presja podazy jest ogromna
jestesmy w polowie bessy
taka jest prawda
max1224 / 2011-12-16 21:02 / Tysiącznik na forum
a czemu nie?
kreski kreskami dziś mamy jeden z najbardziej "wiarygodnych" dni na giełdach ... zerknij na Edka (harami+), euro/pln (spadająca gwiazda) usd/pln (gwiazda wieczorna), złoto (gwiazda poranna), srebro (młot), miedź (gwiazda poranna),indeks dolara też coś na kształt gwiazdy wieczornej, a z indeksami jankeskimi zaczekałbym na koniec sesji (ostatnia godzina czyli zabawa właśnie się zaczyna
privy / 2011-12-16 21:58 / Tysiącznik na forum
No wiesz, coś tym surowcom się należy po tym doopnięciu. Edek dał mi właśnie wstępny sygnał kupna. Może coś z tego będzie. Na staśku zamknięcie pow. 1220 zachwieje tym układem.
tedchom / 2011-12-15 17:08 / Tysiącznik na forum
Z dzisiejszą sesją doszedłem do ceny zakupu czyli cały zysk poszedł papa zobaczymy czy od poniedziałku obierzemy kierunek jaki był zakładany czy szalony będzie miał rację chociaż byłoby to dosyć dziwne, ze większość miała rację:)
szalony inwestor / 2011-12-16 18:50 / Tysiącznik na forum
Miałem racje ze byłem w mniejszości...wiekszosc się myli..
Teraz usa się posypie i idziemy na 1800
A moze nizej
szalony inwestor / 2011-12-15 22:11 / Tysiącznik na forum
jesli najpozniej w ponierzialek nie nastapi jakies odbicie to sie zrobi baaaaardzo nieprzyjemnie
ja stoje z boku kasa w gotowce i czekam na okazje na shorty
moje pieniadze.nie beda.braly udzialu w tych pseudo wzrostach robionych na sile na podstawie plotek
rynki kapitalowe wygladaja jakby oszalały
privy / 2011-12-15 19:45 / Tysiącznik na forum
Ja widzę to tak: Albo jutro w końcu ruszą do góry, albo przyszły tydzień spokojnie może otworzyć ''max'' i to z komórki. Poziomem równowagi dla Staśka/Daxa jest 1230/5900 - to musi zostać rozjechane jak najszybciej inaczej święta będą bardzo skromne.
szalony inwestor / 2011-12-16 15:50 / Tysiącznik na forum
To zaczynamy rajd SW mikolaja:)
szalony inwestor / 2011-12-16 17:24 / Tysiącznik na forum
Z górki na pazurki:D
privy / 2011-12-15 13:20 / Tysiącznik na forum
Czyżby Donek znowu zafundował miedziowy wstrząs?
Zeus52 / 2011-12-14 19:57 / 10-sięciotysiącznik na forum
Coś na temat szczytu http://stooq.pl/n/f=548810
szalony inwestor / 2011-12-15 14:07 / Tysiącznik na forum
to jest krach rizlozony na raty
Zeus52 / 2011-12-15 20:57 / 10-sięciotysiącznik na forum
Właśnie nie jest tak. Fakt,że po szczycie sam spodziewalem się więcej,czegoś na teraz...zielonego światła dla ECB(Draghi tuż przed szczytem dał wyraźnie do zrozumienia,że ECB chce"drukować"nawet nieograniczenie,ale przepisy unijne go blokują). Sam na to liczyłem. Ale nie należy się zapierać w swych poglądach. Wygląda na to,że szczyt to był naprawdę przełom...nie na teraz,ale jednak przełom. I to jest wbrew nam...w tym momencie...ale to jednak duży krok na później(a pod co grają giełdy,jak nie pod przyszłość,nieraz bardzo odległą?). Także AMERYKAŃSKIM agencjom to nie w smak. Wywierają presję na działania doraźne,właśnie na"dodruk"...bo chcą w końcowym efekcie ostatecznie"udupić"euro...cała ta presja agencji ma to jedynie na celu. Wymusić"dodruk"i inne działania,które za jakiś czas pomogą zlikwidować konkurencję(Unia i euro)dla Stanów i ich dolara. To się nie udało. Europa idzie inną drogą... A czy z tego powodu grozi nam krach? Można wątpić. Wiele jest już w cenach,a rynki nie grają pod sytuację bieżącą(dlatego czystej wody ekonomiści są najgorszymi graczami na rynkach kapitałowych),ale pod to,co będzie się działo z gospodarką za wiele miesięcy,a nawet za rok,lub więcej. Dlatego nie byłbym tak pewnym dalszego zjazdu. Owszem,biorę to pod uwagę po Nowym Roku...ale także rysuję już,na razie wstępnie,linie trendu wzrostowego. TRENDU,a nie chwilowego odbicia. Chodzi o zmiany na rynkach kapitałowych w najbliższych tygodniach i miesiącach,dyskontujące zmiany w gospodarce,które nastąpią w najbliższych miesiącach(za pół roku) i latach. Mam nadzieję,że to,co napisałem nie jest zbyt trudne w zrozumieniu(?).
Rexxx / 89.68.159.* / 2011-12-15 21:06
Ja tego nie rozumiem. Szczyt dał dwie rzeczy: kraje zobowiązują się ograniczyć długi (UE ma tego pilnować) i druga rzecz - podatek od transakcji finansowych.

Jak to ma pomóc światowej gospodarce? Jak to ma pomóc giełdom?

Jedyny plus to, że dalej chcą bronić euro i w najbliższym czasie UE się nie rozpadnie.

Trzecia rzecz to te fundusze ratunkowe, ale to już było i wiadomo jak działa (albo nie działa).
Zeus52 / 2011-12-15 21:39 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja tylko próbuję zrozumieć europejski punkt widzenia. To nie oznacza,że go popieram. O to byłoby trudno,wobec niewątpiwych sukcesów sposobu amerykańskiego,pobudzania gospodarki przez FED...skłaniam się jednak ku FED i Bernanke...z resztą rynek i dane wspierają Bena. Próbuję tylko zrozumieć przeciwny punkt widzenia...przeciwny także do własnego. I stąd daje się zauważyć te pozytywne znaczenie szczytu. Pozytywne...ale bardzo ryzykowne. Bo może być tak,że"operacja się udała,ale pacjent zmarł"...nie doczekał efektów operacji. I pewnie inwestorzy właśnie tego ryzyka się boją.. To jest tak,że jeśli pacjent przetrwa najbliższe miesiące,to wyjdzie z tego silniejszy niż kiedykolwiek w historii...albo po prostu zemrze mu się przedwcześnie.
tedchom / 2011-12-16 00:40 / Tysiącznik na forum
Wiesz Zeus stany i europa to dwie inne historie. W stanach podstawowym wskaźnikiem jest bezrobocie, u nas inflacja która ma być w granicach 2 - 3,5%. To jeden z powodów które powodują różnice w działaniu. Tak patrząc na rynek to popatrzcie na taki wskaźnik jak cena do wartości spółki. Kto zgadnie kiedy były podobne poziomy? I jeszcze jedno o czym już ktoś tu wspominał chyba Zeus: jest Taka prawie zasada, że giełda wyprzedzają rynki o ok. pół roku. Teraz tak: coraz częściej się słyszy, że największa tragedia będzie w połowie roku 2012 czy nie jest to już w cenie???
privy / 2011-12-16 01:04 / Tysiącznik na forum
Moim zdaniem nie. Jeszcze nie wiadomo jak będzie miała na imię ta tragedia. Są 2 możliwości obie recesyjne różnica to timing ich wystąpienia, moc i skutek. Jedno, drugie i trzecie jest nieznane. Nie wiadomo co w końcu zdecydują. Sądzę, że w cenie jest tylko druk kasy, który jest i jednocześnie go nie ma - jak młynarz na pasach. Jeśli druku nie będzie będzie mocne szybkie tąpnięcie i długofalowy powolny wzrost. Jeśli będzie to tylko do pierwszych niepokojących oznak inflacji, której zbijanie przy spadającym PKB wywoła krach i tyle. To może być faktycznie taka druga dżapan. Ale tak naprawdę trudno przewidzieć tempo i skutki tych procesów. To są rzeczy niemierzalne i nieprzewidywalne bo ekonomia to nauka społeczna a nie ścisła.
Rexxx / 89.68.159.* / 2011-12-15 22:19
A to rozumiem, gorzkie lekarstwo, ale jednak lekarstwo. Zastrzyk adrenaliny w amerykańskim stylu może przyniósłby większe efekty, ale na jak długo? Obawiam się tylko, że to recepta na straconą dekadę i pompowania bańki na giełdach z tego powodu nie będzie.

Inna sprawa to, że nie widziałem jeszcze takiego rozjechania giełd USA i europejskich. W zależności od tego która z nich dołączy w końcu do której, w tą stronę pójdzie trend (jak USA do EU to bessa, jak EU do USA to hossa). Na razie europa ciąży w dół.
szalony inwestor / 2011-12-15 22:01 / Tysiącznik na forum
zeus poczytaj sobie o kryzysie japonskim
tam tez byla banka na nieruchomosciach i tez stosowali pakiety stymulacyjne dla gospodarki (jak qe bylo tego 10rund) jak to sie skonczylo?20lat bessy
chyba tego europa nie chce?
merkel dobrze chce
ale latwiej drukowac kase niz oszczedzac
Zeus52 / 2011-12-15 22:29 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiem,próbuję zrozumieć punkt widzenia Merkel. Ale z trudem mi to przychodzi. Wiem,że źle nie chce,ale możliwe,że ma"klapki na oczach"...to,że Niemcy w ten sposób wygramoliły się w górę...to nie znaczy,że to jest jedyna recepta dla wszystkich. Bo im w ten sposób się udało,to teraz to samo chcą zaaplikować reszcie. Ale to była inna sytuacja...Niemcy byli wtedy maruderem,gonili resztę. Otoczenie było inne. I wtedy to się mogło sprawdzić. Teraz też może...ale to jest wielkie"MOŻE". Daje wiele nadziei na przyszłość...ale gdyby obowiązywały zasady ściśle rynkowe. Pacjent MOŻE by przetrwał,kuracja by zaczęła przynosić efekty...gdyby nie pewne"ale"...gdyby nie odbywało się to w czasie wojny. A tymczasem strefa euro ma potężnego wroga,któremu na pewno nie jest na rękę,aby pacjent dożył efektów kuracji i wyszedł z niej silniejszy. Wróg ma ogromne środki...a to się głównie liczy."Stany Zjednoczone Europy"? I pozwolą na to? Będą przyglądać się bezczynnie,zdając się na prawa rynku? Wiesz,gdy tak piszę,to zastanawiam się,czy w dłuższym terminie nie masz racji...z resztą,już pisałem,że w dłuższym terminie,to tak zanadto się nie różnimy...zbyt potężne siły są przeciwne,aby konkurent do podziału świata(Unia)mógł dalej istnieć.
Rexxx / 89.68.159.* / 2011-12-15 22:46
A to jest ciekawe, kto bardziej dołuje rynki strefy: zagranica, czy jednak EU sama sobie?

Ja mam taką swoją teorię, że np. za upadkiem złotówki wcale nie stoi żadna zagranica, tylko sami Polacy, którzy euro może chcą, a może i nie chcą, ale do złotówki nie mają zaufania. Niestety nie mam nic na poparcie tego oprócz naszej narodowej mentalności i porównania do wschodnich sąsiadów.
Zeus52 / 2011-12-15 23:41 / 10-sięciotysiącznik na forum
Mówiąc o rynkach kapitałowych,to tu akurat niewiele my,Polacy,mamy do powiedzenia. Na GPW,na Wig20 i po części na m-Wig40, siedzą głównie dwaj potężni gracze,a od ich ruchów zależy także pośrednio kurs par PLN...co my mamy do tego. Niewiele da się zrobić. Choć,z drugiej strony,to te właśnie indeksy"stoją"i tak najlepiej.
privy / 2011-12-16 00:45 / Tysiącznik na forum
Otóż to. My mamy 2 możliwości, albo stoimy albo idziemy w kierunku jakim porusza się Wielki Brat. Mamy tylko mały dylemat bo dwa Wielkie Braty mają małe nieporozumienie więc my stoimy okrakiem co trochę komplikuje sytuację. Może wiedźmy coś wyjaśnią.
Zeus52 / 2011-12-16 09:30 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dokładnie. Bo dwaj bracia,mający w ręku olbrzymią większość GPW,robią wszystkich w balona,a głównie siebie nawzajem. Od tego,który wygra wiele zależy. LOP na kontraktach potężny...a sam J.P.Morgan ma pewnie z 50-55% pozycji...a dziś wiedźmy.
privy / 2011-12-16 11:39 / Tysiącznik na forum
Tak z tym LOPem to jest ciekawa sytuacja. Jeśli zrolują znaczną większość to główny kierunek na nowej serii powinien zostać zachowany tyle, że różnice z ostatnim rozliczeniem są symboliczne. Bardzo trudno jest to teraz trafnie ocenić. Widziałem przed rozliczeniem skoki LOPu dochodzące do 45% ale teraz mamy ponad 100%. Myślę, że to może być przygotowanie do ruchu, który będzie trwał dłużej niż kwartał, ale to tylko takie wróżenie i dlatego wolę kreski. Te mówią: chcesz to sobie kup - może lokalna linia wytrzyma i trochę zarobisz.Jak pęknie to s... i pamiętaj trend jest spadkowy.
szalony inwestor / 2011-12-16 18:03 / Tysiącznik na forum
Były takie przypadki ze nasz grajdolek wyprzedzał to co będzie na zachodzie teraz mamy to samo macie jeszcze wątpliwości. Dokąd podążamy?
Optymiści....
od dawna pisałem ze się wysypie
szalony inwestor / 2011-12-15 14:09 / Tysiącznik na forum
przygotujcie sie na armagedon
niech matka boska pieniezna bedzie z wami;-)
privy / 2011-12-15 14:17 / Tysiącznik na forum
:-)))
szalony inwestor / 2011-12-15 14:30 / Tysiącznik na forum
kghm oszalał.....na widelkach sie zatrzyma
max1224kom / 83.29.224.* / 2011-12-15 14:32
oj dawaj dawaj nakrecaj się bo to zawsze rynkom pomaga:))
Pietrodolar / 2011-12-14 17:32 / Bywalec forum
Na złocie droga do 1485 otwarta ...
max1224 / 2011-12-14 17:53 / Tysiącznik na forum
no to poważnie zaczynam się bać
Zeus52 / 2011-12-15 08:58 / 10-sięciotysiącznik na forum
Taa...zaczynają kupować euro...to dobry poziom do zatkupów na ED.Wig20 otworzy się więc pewnie neutralnie.
privy / 2011-12-15 09:43 / Tysiącznik na forum
DAX i Wigwam prawie na najniższych akceptowalnych poziomach do wyprowadzenia Gartleya a stasiek na najniższym do wyprowadzenia motyla. Zastanawiam się czy pod to nie zagrać, ale to trochę przeciw regułom. Zapakowanym po uszy życzę by to się udało. Do zgarnięcia z 10% ryzykując 2,5%.
tedchom / 2011-12-15 09:42 / Tysiącznik na forum
I tak powoli pomalutku jak piłeczka odbijając się po linii trendu posuwać będziemy się w górę aż do odpału. Takie tam marzenia o poranku;)
szalony inwestor / 2011-12-15 11:15 / Tysiącznik na forum
kazdy kolejny odpal jest coraz slabszy
Zeus52 / 2011-12-15 12:01 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jeśli patrzysz na to,co od listopada,to tak. Ale od początku,od dna to inaczej wygląda. Poza tym,aby mówić o tym,że następny odpał jest słabszy od poprzedniego...trzeba pozwolić mu się zakończyć. Niech dojdzie do swego maksimum. Owszem,istnieje zagrożenie"podwójnym szczytem"na S&P500. Ale ostatnie spadki tego jeszcze nie przesądzają...to ciągle wygląda na korektę spadkową. I ostatecznie odpał,całkowity jego zakres,może być dużo większy od październikowego. Tego nie wiemy. I tyle można stwierdzić. Na gold mamy akurat poziom do zakupów,na ED także...to MOGĄ być krótkookresowe jazdy,"podbitki",jak mówisz...ale to nie jest konieczność.
szalony inwestor / 2011-12-15 12:43 / Tysiącznik na forum
bedziejazda ale w dol
szalony inwestor / 2011-12-14 23:02 / Tysiącznik na forum
blizej nam do krachu niz do mocnych wzrostow
to ze dzis wig20 nie chcial spadac to nie znaczy ze bedzie rosl
Zeus52 / 2011-12-14 19:54 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wczoraj pisałem,że 1550$/ozt się kłania. Bo tam przebiega linia trendu. Także pisałem Ci,abyś zerknął na roczny,lub dłuższy wykres ED...wiesz,z jakiej przyczyny. Te poziomy przyciągały,więc musiały być przetestowane. Ale to poziomy silnych zakupów. A jeśli tak,jeśli indeksy dotąd wytrzymały na wsparciach,to teraz czas na kontrę byków.
Pietrodolar / 2011-12-14 18:23 / Bywalec forum
Patrząc na wykres silver trochę miejsca na spadek jeszcze zostało, 27,50$ to kluczowe wsparcie.
szalony inwestor / 2011-12-14 18:15 / Tysiącznik na forum
amerykanie domykaja luki hossy tak jak pisalem
teraz pociagna nas w dol za soba
ale spokojnie beda jeszcze podbitki w gore
w poniedxiek powinni znowu zaczac wyciaganie w gore zeby uwalic pozniej rynek z hukiem tylko ze coraz mniej osob chce brac w tym udzial
ja trzymam kase w gotowce
wykorzystajcie podjazd w gore zeby uciec z akcyjnych
szalony inwestor / 2011-12-14 18:16 / Tysiącznik na forum
pamietajcie ze bedzie duzo taniej troche pozniej
max1224 / 2011-12-13 21:55 / Tysiącznik na forum
Oby tylko obronili 1220
matu / 15.195.185.* / 2011-12-14 12:58
na futures juz poniżej... wiem że handel sie tam jeszcze nie zaczął ale to jużnaprawdę robi sie nieciekawie
szalony inwestor / 2011-12-14 16:17 / Tysiącznik na forum
nowe minima dzis. jutro w piatek?
szalony inwestor / 2011-12-14 16:19 / Tysiącznik na forum
od poniedzialku pewnie w gore....ale do piatku gruby nie pozwoli na wzrosty
Zeus52 / 2011-12-13 23:39 / 10-sięciotysiącznik na forum
A teraz do rzeczy. Myślę,że rynek musi się przespać z dzisiejszymi informacjami. Jak zwykle z FED. Ale nie tylko. Coś opowiem. Pamiętasz pewnie czeski film" Kowboju do dzieła"? Otóż jest w nim taka scena. Tłum ludzi w saloonie,nie ma gdzie usiąść. Wchodzi Lemoniadowy John i krzyczy:złoto w Dolinie Niedźwiedziej! Tumult,wszyscy biegną,rozpychając się, do wyjścia,tratując się po drodze. Zadyma na całego. Po chwili cisza. Wszyscy wyjechali galopem na swych szkapach,wozach,a kto nie miał pobiegł pieszo. W ciszy i spokoju John popija swoją lemoniadę,gdy po paru godzinach wpada zdyszany,zziajany niemiłosiernie(bo biegł na własnych nogach) Wielka Kopa. Dlaczego wróciłeś? Czemu jesteś taki zziajany-pyta go John...."Bbbbo,bbbo...bo dopiero po 10 milach przypomniałem sobie,że przecież nie ma żadnej Doliny Niedźwiedziej !!!"(Reszta nadal gdzieś galopowała). A co w dzisiejszej sesji było tak,dość podobnie śmiesznego? Otóż eurodolar rósł...do momentu,gdy Reuters poinformował,że Merkel kategorycznie nie zgadza się na powiększenie funduszu ESF(sic!). Niby nic dziwnego,że rynek ED tak zareagował...gdyby nie"mały"szczegół...nie było żadnych planów rozszerzenia ESF,który sam jest dopiero w planach... A inwestorzy"kowboje"gnają dotąd na swych szkapach zwanych eskami na euro...dotąd jeszcze nie zauważyli,że nie było żadnej"Doliny Niedźwiedziej". Ale wystarczyło krzyknąć(Reuters),jak Lemoniadowy John. Też muszą widocznie z tym się przespać. Rano wstaną: Jaka Dolina Niedźwiedzia? Jaki plan,któremu Merkel się sprzeciwia? Istna komedia!
Zeus52 / 2011-12-13 22:53 / 10-sięciotysiącznik na forum
A czy coś się dziś stało? Zobaczymy,co jutro zrobią Janki po udanej obronie MA50 na Staśku.Luka,górne ograniczenie na Nasdaq+wzrost obrotów. Ale ja nie o tym. Waluty faktycznie od dłuższego czasu niepokoją. Ale póki słabo to jest skorelowane z indeksami,to spoko. Zobacz na wykres roczny,lub dłuższy EUR/USD to zobaczysz,o czym myślę. Ale dziś na podstawie zachowania rynku walutowego komedię można by było nakręcić. Dlaczego? O tym wyżej za chwilę.
piterus1 / 87.205.151.* / 2011-12-13 23:21
Panowie jak się zapatrujecie na grę na krótko USD/PLN wydaje mi się że trend na EUR/USD jest jasny i 3-5% można złapać..
max1224 / 2011-12-13 23:12 / Tysiącznik na forum
mnie bardziej złoto martwi
Zeus52 / 2011-12-14 00:17 / 10-sięciotysiącznik na forum
1550$/ozt się kłania. Brakowało tego ruchu,jako"C" KOREKTY(!) spadkowej...A podobieństwo,korelacja z indeksami...tak,wiem. To niepokoi także mnie. Ale jest jeszcze 1620...tak pi,razy drzwi,coś koło tego.
max1224kom / 83.29.211.* / 2011-12-14 09:29
mamy ochotę na wzrost ... ale jakby coś osamotnieni na razie w tej ochocie
szalony inwestor / 2011-12-14 11:21 / Tysiącznik na forum
trend wzrostowy obumiera
agonia jest powolna
szalony inwestor / 2011-12-13 22:10 / Tysiącznik na forum
luke domkna spokojnie
juz malo kto sie nabiera na.te.amerykanskie niby wzrosty
szalony inwestor / 2011-12-13 22:12 / Tysiącznik na forum
to co teraz.sie dzieje na indeksach okreslilbym okresleniem
obumieranie trendu wzrostowego
privy / 2011-12-13 11:01 / Tysiącznik na forum
No cóż. Dzisiaj powinien na DAX być wyraźny wzrost (ponad 5900), a jeśli go nie będzie to w kolejnych dniach wzrośnie presja na wypełnienie 5% wolnej do spadku przestrzeni. Stasiek to już jedyny parkiet, który wygląda zupełnie neutralnie, ale im dłużej będzie marudził z pokonaniem 1250 tym bardziej będzie rosła szans na zapełnienie jego wolnej spadkowej przestrzeni, która obecnie wynosi 6%. Co będzie wówczas z nami....raczej rosnąć nie będziemy. Dzisiejszy DAX jest dla mnie bardzo ważny.
Zeus52 / 2011-12-13 12:25 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jeśli będzie marudził...to możliwe,że wybierze południowy kierunek. Ale pytanie brzmi:w jaki sposób Stasiek"marudzi"pod linią trendu? Otóż on do niej niezwykle chętnie powraca. Powiedziałbym,że klei się do niej. Wczoraj musiał być od razu większy zjazd,bo inaczej już byłby ponad. Wystarczyłoby uruchomić zegar...tylko szybkie,mocne zejście uratowało niedźwiedzie przed wybiciem linii trendu(taka opcja też była,choć nie pisałem o niej...i tak było widać po kontraktach przed otwarciem). Ale co działo się później...Stasiek nie odpada od linii trendu,byki utrzymują kontrolę uważając,by Stasiek przesuwał się w dół,ale stale blisko linii...taka doskonała pozycja do ataku w każdym momencie. Jakiś pretekst,na to czekają. A w takim razie prawdopodobieństwo sukcesu byków rośnie z każdą sesją...linia trendu się zniża. Z resztą,wczorajsze zachowanie indeksów,gdy rynek otrzymał tyle teoretycznie nokautujących ciosów....to był dobry test stanu rynku. Nie jedyny ostatnio. Przy braku reakcji,lub reakcji minimalnej,wręcz symbolicznej, na nawał złych informacji...mały pretekst...w napływie negatywów musi się taki w końcu znaleźć...Dane?(sprzedaż za listopad,a właściwie to dopiero za październik,bo tak są zbierane?). Posiedzenie FED i konferencja Big-Bull-Bena? O QE3 zapomnijmy,ale chyba na to nikt już nie liczy. Liczy się,co Ben powie o gospodarce Stanów.
szslony / 92.40.254.* / 2011-12-13 17:13
ale indeksy sie rwa do wzrostow jak szalone....
Zeus52 / 2011-12-13 18:32 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak. Cieszę się,że wreszcie to zauważyłeś!
max1224 / 2011-12-13 21:46 / Tysiącznik na forum
trochę martwi sytuacja na złocie oraz korelacja kruszcu z rynkami akcji utrzymująca się od początku października,
szslony in / 94.197.127.* / 2011-12-13 19:31
to byla ironia
rwa sie w gore waluty
indeksy slabiuuuuutko
szalony inwestor / 2011-12-13 20:43 / Tysiącznik na forum
amerykanie maja jeszcze luke hossy do domkniecia
nie ominie ich to
privy / 2011-12-13 13:28 / Tysiącznik na forum
Tego zjazdu na moich kreskach być nie musiało. Po prostu rynek wybrał taki a nie inny wariant. Na kreskach odnośnie staśka zachowane zostały wszystkie poziomy dające info ''to tylko korekta''. Tego na przykład nie mogę już powiedzieć o innych parkietach. Teraz to są korekty w potencjalnie nowych spadkowych trendach. Pytanie brzmi: co w końcu przeważy? Trochę przypomina mi to sytuację z 2009 roku kiedy to Stany spadały a pozostałe rynki stabilizowały się a wiele już rosło. Trwała zwyczajnie akumulacje budowana na strachu z głównego parkietu. Teraz jakby trochę na odwrót - dystrybucja na nadziei. Jedynie rynek walutowy demaskował ukrytą akumulację tworząc ze staśkiem wyraźną dywergencję w dynamice osuwania. Teraz jest dokładnie taka sama sytuacja tylko obrócona w drugą stronę. Podobnie było w 2007 gdzie rynek walutowy niemal z 3 miesięcznym wyprzedzeniem zapowiedział bessę łamiąc swój trend. Jak będzie tym razem? Po prostu zalecam czujność. To co pisałem wcześniej jest ciągle w mocy, jesteśmy ponad piątkowym zamknięciem. Z opisanych powodów jestem obecnie nastawiony na szukanie formacji i dywergencji odwracających trend na staśku.
szalony inwestor / 2011-12-13 14:07 / Tysiącznik na forum
madrze prawisz privi
hosse to mamy teraz na walutach
zobaczcie jak pieknie funt sie pnie w gore
za jakis czas bedziemy spadac
a jak spadac to z wysoka
szalony inwestor / 2011-12-13 14:20 / Tysiącznik na forum
dlatego teraz bedzie jakis podjazd w gore i pewniw pojawia sie pozytywne informacjie trzeba wywolac jakis entuzjazm
a to po to zeby pozbyc sie akcji drozej
ja patrze na waluty i indeksy chinskie i slabi to widze
quasi_trader / 31.175.5.* / 2011-12-12 15:40
Na WIG20 mocne wsparcie, wyznaczane przez dolną linię trendu, jest na 2150. Dopóki tego nie przebijemy nie ma co siać niepotrzebnej paniki.
Zeus52 / 2011-12-12 19:55 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak po prawdzie,to ja mam na jankeskich indeksach,a zwłaszcza Nasdaq już wstępnie zaznaczone pewne linie...i bynajmniej nie są to linie trendu spadkowego. Oczywiście,że to tylko wstępnie,bo wiele może się zdarzyć...ale co nieco jakby się rysuje. To MOŻE być już TO.
szalony inwestor / 2011-12-12 21:00 / Tysiącznik na forum
ciekawe co zostanie teraz wymyslone zeby podbic indeksy
Zeus52 / 2011-12-12 21:49 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ciekawe,co jeszcze wymyślą,by powstrzymać indeksy przed wzrostami...to jest właściwe pytanie! Dziś były to agencje Fitch i Moody's...powtórka"rewelacji" S&P z groźbą hurtowej obniżki ratingów. I rozliczenia opcji...S&P tymczasem wstrzymała się z akcją...opcje-agencje...ciekawe zestawienie. Może jednak S&P czeka w odwodzie...ale nie z taką"rewelacją",jak większość sądzi(?). Ale nic nie muszą wymyślać...zastanów się,zanim napiszesz,co się dzieje. Spójrz na indeksy i zobacz najpierw,co robią...co robią,mimo zmasowanej akcji agencji. Dziś już nie jedna,ale dwie pozostałe odgrażały się strefie euro...trzeba się najpierw nad tym zastanowić,nad reakcją rynku na tak zmasowany atak...a później coś napisać na temat. Właśnie na temat: co jeszcze wymyślą,by choć na trochę powstrzymać wzrosty? A nie: co wymyślą,by podbić indeksy...to niewłaściwe pytanie do sytuacji. Niewłaściwe zrozumienie stanu rynku.
szalony inwestor / 2011-12-12 22:43 / Tysiącznik na forum
...jao wiekszosc zacznie sprzedawac akcjie to sie dopiero bedzie dzialo... ale na to jeszcze troche poczekamy
szalony inwestor / 2011-12-12 22:40 / Tysiącznik na forum
jestescie niezle zafiksowani na wzrosty na tym forum
tylko privi ma zdrowe spojrzenie na to co sie dzieje
t-34 / 83.22.64.* / 2011-12-14 10:39
Napaleni na wzrosty bo się poubierali w FA jeszcze w lato czy nawet wczesniej teraz tylko zaklinać pozostało
szalony inwestor / 2011-12-14 12:56 / Tysiącznik na forum
i modlic sie u dac na msze...
szalony inwestor / 2011-12-12 22:24 / Tysiącznik na forum
ja mam inny punkt widzenia
nie widze ze.by sie indeksy rwaly do wzrostow
tzn sa checi ale mozliwosci brak nie ma kto odbierac akcji po wyzszych cenach obroty spadaja
korekty sa coraz silniejsze wzrosty coraz.slabsze
impet ktory pcha indeksy w gore slabnie
ja widze besse a ty zeus sadzisz.ze to nadal hossa?
nawet jak bedzie teraz odbicie do 2400 to i tak w przyszlym roku czekaja nas nowe dolki
wzorcowy wzrost to mamy na walutach
powoli do przodu w gore spokojnie. zeby tak indeksy rosly to bym sie zapakowal w akcje
Zeus52 / 2011-12-12 22:57 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie wiem,co to jest i nie ma co się spierać,bo nikt nie wie. Przyszłość,to przyszłość. Ale gdy padnie linia trendu spadkowego...a ma taki zamiar...rysuję już na poważnie kanał trendu wzrostowego. Na razie,jak gdzieś tu pisałem,traktuję to prowizorycznie. Dwa punkty już mam,aż się proszą o linię trendu wzrostowego. Także jeden punkt górnej bandy kanału. Kanału średnioterminowego. Jednak jeśli padnie(trwale!)linia spadkowa,to modyfikuję także kanał długoterminowy...linia od dołka w lutym 2009r....ten długi kanał musi wtedy zostać zmodyfikowany,jego dolna linia,linia trendu długoterminowego. Ale jak wyżej....za dużo tych"jeśli"na razie. Różnie może być. Na razie to przymiarki. Może być powrót do hossy,jak i ciąg dalszy bessy...w naprawdę najgorszym razie...coś na miarę wojny światowej. Też może się zdarzyć. Upadek dużej planetoidy też...:)) Ale nie zgadzam się kategorycznie z jednym: że nie widać,aby indeksy rwały się do góry! Wystarczy popatrzeć. Sorry,ale jeśli nie widzisz tego...dość! Nie chciałbym nikogo urazić...
max1224 / 2011-12-12 23:17 / Tysiącznik na forum
oj ma to wyrysowane u mnie na blogu ... kurna telepatia czy co? zresztą już 15.11 (S&P fale po mojemu) pierwsze sygnały były (fakt, że wtedy zbyt szybko oczekiwałem wzrostu), dwa błędy przegapiona gwiazda wieczorna i fakt tradycyjnie dużego zniesienia fali pierwszej, teraz fala druga zakończona gwiazdą poranną i ... czekam cierpliwie na dalszy rozwój wypadków
szalony inwestor / 2011-12-12 23:16 / Tysiącznik na forum
to nie jest hossa
szalony inwestor / 2011-12-12 23:15 / Tysiącznik na forum
ja widze strach na indeksach
widze ze jak usa jest na minus 0.7 to my mamy minus 2
widze ze na wiosne bylo 2900 teraz 2170
widze coraz.slabsze odbicia po spadkach
rwa sie w.gore waluty jak w prawdziwej hossie
luter 5 / 82.197.47.* / 2011-12-12 21:07
podbić ?, od kiedy ta podbitka ?, jakoś brak koncepcji dla dobrych Info......
szalony inwestor / 2011-12-12 21:36 / Tysiącznik na forum
powod napewno sie znajdzie cos wymysla
tedchom / 2011-12-12 22:03 / Tysiącznik na forum
Nie wiem jak ty szalony, ale jesteś teraz większością dlatego mam nadzieję, że się mylisz jak zwykle większość;)
szalony inwestor / 2011-12-12 22:31 / Tysiącznik na forum
nie czuje ze jestem w wiekszosci wiekszosc osob na tym forum widzi ruch w gore.... ja sam tu mowie o spadkach jestem osamotniony w upieraniu sie przy tym ze bedzie 1800
dla mnie jest bessa i gram na spadki ide z pradem
ostatnio dalo mi to 100pkt na kontrakta
jak twoje longi tedchom? mowilem sprzedaj po 2240
max byl 2241
Zeus52 / 2011-12-12 23:09 / 10-sięciotysiącznik na forum
Właśnie o to chodzi rynek to nie tylko to forum. Może tutaj czujesz się osamotniony. Ale jeśli popatrzysz,posłuchasz,co mówi się wszędzie(właśnie poza tym forum)...analitycy,media...właśnie mówisz to,co olbrzymia większość. Odżegnujesz się od analityków,od mediów...i powtarzasz dokładnie to samo. Podbitka i w dół,ciąg dalszy bessy...najpóźniej w styczniu. To Twoje słowa i NAJCZĘŚCIEJ powtarzane słowa dosłownie wszędzie. Nawet listonosz mówił mi ostatnio dokładnie to samo,co Ty. I pewnie właśnie o to chodzi...tak,jak piszesz...tak właśnie wszyscy mają myśleć. I sprzedawać! Bo ktoś chce się obkupić jak najtaniej.
tedchom / 2011-12-12 22:51 / Tysiącznik na forum
rynek to nie tylko to forum;) ja dalej longi póki co dochodzę do ceny w której kupiłem jajednak jeszcze planuję czekać
szalony inwestor / 2011-12-12 23:22 / Tysiącznik na forum
tez czekambz kasa w gotowce na podbitke w gore zeby znowu dobrac eski
granie elek to plyniecie pod prad
Zeus52 / 2011-12-12 15:19 / 10-sięciotysiącznik na forum
A...psia... Zapomniałem o jednym drobiazgu. Dziś rozliczają instrumenty pochodne,kontrakty,opcje. Dlatego S&P500-futures tak dziwnie się zachowuje. Ale,tak jak privy...to,co dziś się dzieje ma znikome znaczenie. Powód,jak wyżej. Robią różne dzikie jazdy przy płytkim rynku,aby wyjść na swoje z opcjami. Ale to bez znaczenia. Szczyt nie zadziałał? Ależ skąd...Samo to,że się odbył,to już jest to! Taki skrót myślowy.
szalony inwestor / 2011-12-12 16:34 / Tysiącznik na forum
paniki nie ma wiec bedziemy opadac....
szalony inwestor / 2011-12-12 18:07 / Tysiącznik na forum
nowe dolki przed nami .... ale beda jeszcze podbitki
matu / 15.195.185.* / 2011-12-12 10:58
szczyt nie zadziałał, jakas straszna lipa :(, teraz sie trzeba zastanowic kiedy wyjsc z akcyjnych..
privy / 2011-12-12 12:46 / Tysiącznik na forum
Szczyt działa jak ta lala. Nic nie mógł wnieść i nic nie wniósł. Tak czy inaczej dzisiejszy dzień potraktowałbym z przymrużeniem oka. Wigwam ma szansę na formację Gartleya, a to oznacza potencjalną jazdę gdzieś pod 2400 i tam prawdopodobnie nastąpi załamanie o zasięgu diabli wiedzą jakim. Układowi może sprzyjać krótkie jankeskie cofnięcie intra w okolice nawet do 1240, które musi nastąpić dzisiaj i jak widzę po fut tak może się stać. Następnie w kolejnych dniach janki przełamują szczyt tworząc pro-spadkowego motyla. Idealne warunki na dystrybucję na sygnale głównego parkietu. Także tak to na razie widzę. Dopóki nie zjemy piątkowej świecy to ten scenariusz wydaje mi się najbardziej prawdopodobny.
szalony inwestor / 2011-12-12 13:40 / Tysiącznik na forum
podobnie to privi widze
privy / 2011-12-12 15:28 / Tysiącznik na forum
Jak pęknie piątkowe minimum to celem stanie się obszar w okolicach 2050 i wszystko powyższe szlag trafi.
szalony inwestor / 2011-12-12 16:32 / Tysiącznik na forum
i sobie bedziemy tak opadac...
szalony inwestor / 2011-12-12 11:17 / Tysiącznik na forum
troche za pozno na to...
max1224 / 2011-12-11 21:08 / Tysiącznik na forum
obyś miał rację mam nadzieję, że nieco się uspokoi, a do głosu dojdą dane (te są dobre) i będzie udana końcówka roku


zasieki są jednak gęste opadająca linia trendu zeszła poniżej 2300, później mamy 2320 itd aż do 2450 ... trudniej dziś uwierzyć w oRGR choć zanegowana jeszcze nie jest
szalony inwestor / 2011-12-12 08:21 / Tysiącznik na forum
wzrosty coraz slabsze korekty coraz silniejsze dolar w gore
popatrzcie na indeksy chinskie
mysle ze amerykwnskie indeksy dojzaly do spwdkow i pociagna nas w dol....
obronimy dzis 2200?
piterus1 / 78.8.255.* / 2011-12-12 08:24
W Azji sesja bardzo udana KOSPI i Nikkei ponad jednoprocentowe wzorsty więc nie ma co narzekać :)
szalony inwestor / 2011-12-12 08:46 / Tysiącznik na forum
gratuluje optymizmu
piterus1 / 78.8.255.* / 2011-12-12 09:28
A patrząc tak realnie to obstawiał bym że zamkniemy się na koniec tego roku ponad 2300 może 2320 pkt.Być może teraz główną rolę zaczną odgrywać dane makro. Gdyby ropa była o 10-20 $ tańsza USA wchodziła by strefę wyraźnego ożywienia.Wiec wstrzymałbym się do konca roku z tymi pesymistycznymi rokowaniami.
szalony inwestor / 2011-12-12 10:36 / Tysiącznik na forum
i wdol i w dol.....
Zeus52 / 2011-12-11 22:45 / 10-sięciotysiącznik na forum
Oczywiście żartuję z tym uruchomieniem zegara. Bo oczywiście otwarcie nowej sesji i dzięki temu przesunięcie następnej świeczki w prawo daje wyjście"na tamtą stronę"...ale liczy się nie otwarcie,ale zamknięcie. Gdzie wypadnie. Ale mogą zacząć luką. I na dodatek ją utrzymać z jakimś niemałym naddatkiem. Jeśli tylko znowu jakaś agencja nie zaatakuje. Nie mają powodu,a jeśli już,to w drugą stronę...np zmniejszając prawdopodobieństwo zmian ratingów. Rynki nie bardzo reagują na negatywne oceny agencji,ale są w takim stanie.że na JAKIKOLWIEK sygnał pozytywny z ich strony zareagują na pewno. Po prostu oci_pieją! Do tego koniec roku...
Zeus52 / 2011-12-11 22:29 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jeszcze taka sprawa z S&P500...pisałem o możliwym przystanku. Jeśli będzie obsunięcie to nie zaszkodzi. Ale możliwa jest też inna rozgrywka. W piątek,jak pisałem,nie mogli zrobić pełnego"objęcia hossy",bo gdyby je zrobili,to biały korpus wydłużył by się niemiłosiernie. Z powodu wybicia linii trendu. A co jest obecnie potrzebne do jej wybicia?(taki żart). Jeśli nie wiesz,to podpowiem...wystarczy uruchomić zegar.
Zeus52 / 2011-12-11 22:21 / 10-sięciotysiącznik na forum
Pamiętaj o"wyspie odwrotu"...tam na lewo,niżej. Na Nasdaq to jest lepiej widoczne...luki na przestrzał...jak Tasmania odcięta morzem od Australii.:)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy