Forum Polityka, aktualnościGospodarka

12 złotych za godzinę. Instytucje publiczne płacą połowę tego

12 złotych za godzinę. Instytucje publiczne płacą połowę tego

Wyświetlaj:
GRZEGORZ766 / 83.11.152.* / 2016-04-01 11:10
Panie Prezesie Kaczyński proszę nie zapominać o tych którzy zawsze idą do wyborów są to emeryci, którzy nie wiedząc dlaczego oddają z czystym sumieniem głos wybierając coś nowego, coś tzn. partię, która w swej mądrości i wyrozumiałości sięgnie do kieszeni i dołoży tej najbardziej zaufanej acz kolwiek starej społeczności jakieś przyzwoite środki na podwyżkę. Wie Pan doskonale że z naszych emerytur musimy wyżywić nasze dzieci i wnuki. Bo w takich czasach żyjemy gdzie młodzi wraz z godz. nadliczbowymi za pracę w wolne soboty i niedziele otrzymują na czysto 1500 - 1600 zł. Po wszystkich opłatach i kupnie dzieciom najpilniejsze potrzeby, pozostaje żyć i umrzeć. 3,20 zł podwyżki jaką zaserwowaliście w tym roku, to było poniżenie godności ludzkiej - naszej godności. Czy jest Wam nie wstyd......................................... .
syzyf / 89.73.242.* / 2016-04-01 11:24
Taka 3 złotowa podwyżka to nie tylko kpina.To jest absurd.Przecież ZUS na wydrukowanie powiadomień i ich wysłanie do emerytów na pewno wydał więcej pieniędzy niż na rewaloryzacje dla wszystkich nią objętych.
skania80 / 217.117.138.* / 2016-04-01 11:08
prawda jest taka że jeśli sąd czy inna instytucja dała by 12zł to pracownik i tak dostałby 4zł, teraz będą i jedni i drudzy liczyć się z dolną granicą.
poznanianka / 150.254.216.* / 2016-04-01 11:06
Takie praktyki wprowadziła PO z PSL, od 2008r. z roku na rok było coraz gorzej. Tak postępowała z całym sektorem publicznym czyli tzw. budżetówką. Chwaliła się oszczędnościami, hasłem propagandowym było tanie państwo, a tak naprawdę wyzyskiwała do bólu najsłabszych. Dokładnie tak postępowali we wszystkich instytucjach państwowych, w wojewódzkim urzędzie wielkopolskim przez taką praktykę potraciły wszystkie osoby i firmy zewnętrzne. Zatrudniono nowych na niższych stawkach.Najlepsze było to, że te oszczędności "góra" sobie przyznawała, oczywiście sobie nie żałując, zaraz po dojściu do władzy podnieśli zresztą sobie o 500 zł diety, nie wspominając o gigantycznych nagrodach za nic.
Polacy się cieszyli z takiej polityki rządzących, a nie potrafili dostrzec, jak to PO rozwalała gospodarkę od wewnątrz, powodując coraz większy marazm w inwestycjach i handlu. Sobie przyznawali coraz więcej profitów i korzyści a dla całej rzeszy pracujących zgadzali się na śmieciówki i najniższe stawki. Taka polityka prowadzona była przez ostatnie 8 lat. Tylko nieliczni mieli się dobrze.
pracuś2016 / 5.172.252.* / 2016-04-01 11:06
Kompletne ble ble ble. To zakichanym obowiązkiem pracodawcy jest przestrzeganie prawa! Jeżeli firma Wiesio i spółka zobowiązuje się do wykonania pracy za określoną stawkę, to niech dokłada pracownikom z własnej kieszeni. Gucio to obchodzi zamawiającego, może wykonawca ma taki gest, i już. Przyczyna tkwi gdzie indziej. Firm ochroniarskich jest niewiele, tworząc wręcz strukturę mafijną. Nikt postronny się nie wrąbie do interesu. Niech te pseudofirmy nie płaczą i nie zwalają winy na zamawiającego. To obowiązkiem państwa polskiego jest przyrżnąć kary pracodawcom naruszającym prawo, tylko dobre pytanie: dlaczego tego nie robią? Ciekawe, nieprawdaż?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
XX# / 79.190.206.* / 2016-04-01 11:05
Panie Dzik, jak wszyscy będą uczciwie płacić pracownikom i odprowadzać podatki, to żadna firma nie stanie do przetargu po 5 zł/h i zleceniodawca będzie musiał ogłosić nowy przetarg za wyższą stawkę. Jak Pan chcesz wygrać i dajesz 4 to Pan nie będziesz płacił ludziom, a nie zlecający ochronę urzędnik.
Urzędnik zapłaci tyle ile będzie musiał, bo więcej mu nie wolno więc szuka ofert najtańszej z możliwych.
Urzędnika nie interesuje czy płacona przez niego stawka wystarczy na wypłatę, może Pan przecież używać np. robotów i innych systemów zamiast zatrudniać ludzi i po kłopocie.
takigrzes / 89.78.173.* / 2016-04-01 11:03
dodatek: znam ochroniarzy zarabiających 3 zł na godzinę netto. pracują typowo jak to ochrona według grafiku tzn dni powszednie wolne soboty, święta i noce i dostają jednakowo 3 złote. Ale mamy w Polsce prawo pracy, a do wszyscy mówią o szacunku do obywatela (jeszcze niedawno podobno człowiek był najwyższą wartością)
marea9944 / 82.145.221.* / 2016-04-01 11:17
Brawo ! Proponuję również zabronic czynności ochroniarskich w niedziele i święta !;)
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
biu / 195.150.186.* / 2016-04-01 11:02
rząd pomyśl o wszystkich pracownikach a nie tylko ochroniarze tam pracuja emeryci i rencisci dorabiają aby z głodowych emerytur przeżyć a rząd i obietnice PIS zmniejszamy wiek emerytalny stuknijcie się w główkę
ddd551 / 92.233.36.* / 2016-04-01 11:00
to jest chore zarabiac 6zl/h. W Anglii jest minimum 7.20 funta/h. Wiadomo, ze jest drozej w Anglii ale w Polsce powinno byc minimum okolo 20zl na godzine
Ja656 / 81.136.88.* / 2016-04-01 11:05
W Angli wcale nie jest drozej. Ceny sa takie same w Polsce w przeliczeniu na zlotowki.
Bn / 185.56.210.* / 2016-04-01 11:00
Ja zarabiam po 14,50za godzinę. A w zakilka misiency będzie. To 16 zl a ka pytam się. Gdzie jest solidarność. W 80 potrafili a teraz co nic yrzeba walczyć. Z firmami to będziemy. Mieli 36 dni urlopu i po 25xl na godzinę. Stać. Tych pajaców tylko jak nie muszą to nie zspłacom
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
nqdjndn / 89.69.127.* / 2016-04-01 10:59
W Polsce z pracownikami nic się nie zmieniło od początku rewolucji przemysłowej, chcesz pracować i przymierać głodem to pracuj, nie to zdychaj z głodu i pomimo tej ustawy mogę się założyć że znajdą się cwaniaki co i tak ją obejdą i zdesperowani ludzie, którzy się na takie coś będą musieli zgodzić.
takigrześ / 89.78.173.* / 2016-04-01 10:57
Niestety w Polsce nie od dziś gardzi się obywatelem. Nie dziwmy się potem, że wykształcają się postawy kombinacji podatkowych, szarej strefy, itp. i jest to dość powszechnie aprobowane. W końcu obywatel się tylko broni i OKRADA ZŁODZIEI. A stosunek urzędów do obywatela gdzie z założenia mu się nie wierzy i uważa za oszusta. Skala patologii w ochronie jest monstrualna, ale problem z ochroniarzami jest bardziej złożony. Powszechnie płaci im się źle, ponieważ zatrudnia się w dużym stopniu rencistów i emerytów którzy, ze względu na wiek czy stan zdrowia, nie mogą liczyć na inną pracę i zgadzają się na każde warunki pracy i płacy chcąc sobie dorobić. Druga grupa to emeryci służb mundurowych, którzy mając prawo do pełnej emerytury, będąc jeszcze w pełni sił, nie mają co ze sobą zrobić w domu, nie mając "cywilnych" kwalifikacji ani umiejętności zatrudniają się w ochronie i często pracując w dwóch firmach biorąc pensje jako dodatek do zwykle całkiem znośnych emerytur. wiem o czym piszę, mógłbym podawać konkretne i bardzo szczegółowe przykłady. W ten sposób zleceniodawcy udają że płacą, a pracownicy udają że pracują. Teraz pochylamy się z troską (całkiem słusznie) nad ochroniarzami. A co powiemy o innych pracownikach nisko opłacanych? Mój własny przykład: Jestem pracownikiem budżetówki, pracuję jako pracownik techniczny w jednym z większych muzeów w Warszawie mam prawie 60 lat i prawie 40 stażu pracy (składkowego). W mojej pracy wymaga się dość sporej wiedzy, dyspozycyjności, spora też jest odpowiedzialność (potencjalnie także karna) za efekty pracy. Ponad połowa godzin pracy to praca nocna, w pracy spędzam też średnio 4-6 wolnych sobót, niedziel i świąt miesięcznie. Za miesiąc pracy otrzymuję ok 2500 netto. AŻ TAK DUŻO, BO MAM WIELE LAT PRACY (wysługa) I FORMA PŁACI ZA GODZINY NOCNE I ŚWIĄTECZNE, DOSTAJĘ TEŻ DODATEK ZA SZKODLIWE WARUNKI PRACY PRAWIE ZŁOTÓWKĘ ZA GODZINĘ!!! Są tacy co dostają sporo mniej. Ponieważ w budżetówce od co najmniej 10 lat płace były zamrożone, przez tyle lat NIE MIAŁEM ŻADNEJ podwyżki, I tak właśnie utrwala sie patologię, gdzie za pełnoetatową pracę pracownik nie może się utrzymać...
ja274 / 217.115.65.* / 2016-04-01 10:56
Jeden w Uniwersytetow B-szczy, Pracownik ochrony - stawka ok.4 zł (na reke) za godzine.
niu / 195.150.186.* / 2016-04-01 10:56
niech rząd zajmie się płacą wszystkich POlaków a nie tylko ochroniarzy tam pracyją sami emeryci
lolek501 / 91.231.24.* / 2016-04-01 10:56
to nie instytucje płacą, tylko wyzyskiwacze, prezesi pseudo firm ochroniarskich którzy dostają kokosy a ludziom płacą resztki, ot taki bandycki kapitalizm
criters / 31.61.140.* / 2016-04-01 11:06
Problem jeszcze polega na tym ze napuszczali na emerytury 40letnich Policjantow ktorzy maja od 1800netto na lapke w gore i co? I to ze to mlode zdrowe chlopy ktorzy nie maja co robic nudza sie wiec przychodza i mowia szefie ja tam moge i za 1000zl pracowac no i Polski szef biznesmen od razu takich bierze i potem po co ma dac innemu pracownikowi zalozmy 1800zl netto jak woli w te miejsce takiego emeryta ktory bedzie pracowal za 1000zl i jeszcze zusu nie trzeba placic za niego,a ze mlody nie ma gdzie pracowac i za co wyzywic i utrzymac rodziny to juz nikogo nie obchodzi wazne ze na zusie zaoszczedzone i na wyplacie a i umowy dac nie trzeba tylko zlecenie wystarczy lub o dzielo szkoda gadac uposledzenie systemu , ktore rodzi kolejne uposledzenia
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
PA / 31.183.159.* / 2016-04-01 10:51
Ubecja , czyli właściciele firm ochroniarskich jęczą , i dobrze tak ma być
Skunks / 89.65.33.* / 2016-04-01 11:01
Widzisz dziamdziaku, nawet do ochrony się nie nadajesz.

Najnowsze wpisy