13 V -17 V 2013

Zeus52 / 2013-05-13 13:58
Czas chyba na świeży wątek tygodniowy.Mamy sprzeczne sygnały na dolarze,J.Hilsenrath napisał na łamach W.S.J,że FED już zdecydował o skróceniu QE3....tymczasem ostatni komunikat FED mówi coś krańcowo przeciwnego...dodanie słów:"FED może,w razie potrzeby także zwiększyć zakres programu"...tych słów dotąd w komunikatach nie było.I to jest chyba zrozumiałe,zwiększenie skupu,w sytuacji,gdy inflacja jest o połowę niższa od zakładanego celu inflacyjnego FED.Czy Hilsenrath zapatrzył się zbyt jednostronnie na rynek pracy? Czy rzeczywiście coś wie? Tym rozpoczynam wątek.
Wyświetlaj:
Zeus52 / 2013-05-14 17:41 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dywergencje wskaźników na S&P500 są właśnie w trakcie przełamywania...MACD,RSI na weekly...bo na daily RSI jest w porządku,ma dużo miejsca do ruchu w górę.Dopiero zaledwie dotknął strefy wykupienia,a wcześniejsze wybicie linii trendu wskaźnika sugeruje głębsze wejście w strefę 70(+).Poczekamy,zobaczymy...Dębowski sugerował zakres 1650p.-1660p....to wynikało z fal.A jeśli układ wskaźników pozostanie wtedy nadal poprawny,pozostanie przyjąć do wiadomości to,co wydawało się nieosiągalne jednym ruchem,bez większej korekty...niemożliwe stanie się możliwym.Jak mówię...zobaczymy i jeśli nic się nie stanie ze wskaźnikami,wrócimy do celu rezerwowego na razie,celu który miał być na później,czyli...1800p. Na razie spokój i obserwacja.
Zeus52 / 2013-05-14 15:25 / 10-sięciotysiącznik na forum
Privy...ta sprawa OFE...koniec maja.Na kreskach mam coś takiego,że do LS o-RGR zrobiło się blisko,to gdzieś 2389p.-2391p.Oczywiście dane dotyczą kontraktów CFD.Jeśli z tego miałaby się zrobić Linia Szyi,to powinno nastąpić odbicie w dół od tego poziomu i prawe ramię.Następnie,idąc po LS w czasie,w prawo...gdzieś w okolicy 21/22 maja LS przecina mi główną linię lokalnego trendu spadkowego.Hmm...to byłby dobry punkt do zakończenia budowy o-RGR daily i wybicia górą...jednocześnie LS o-RGR i linii trendu.Tylko coś mi się zdaje,że już o tej opcji z jednoczesnym wybiciem pisałem.Pewnie więc stanie się nieco inaczej.Albo pójdą w górę szybciej,o co...jak piszesz...może być trudno bez porozumienia w sprawie OFE...albo pozygzakują jeszcze tuż przed,lub jako ruch powrotny tuż po wybiciu.Ruch może być do linii trendu,z naruszeniem powstałej LS,ale po nim powinien nastąpić silny wystrzał w górę.Ale to na razie nieco na wyrost,Jedna z opcji,właściwie jedna z opcji w kilku wariantach...co ja mogę,już tak mam...kilka opcji,każda w każdym momencie w kilku wariantach,a każdy wariant w kilku wersjach...w tym cała uroda.Ważne,by znaleźć to,co łączy wszystkie możliwości i właściwy kierunek wypadkowy...a to możliwe jest tylko w dłuższym terminie...dłuższy wypadkowy kierunek.Oczekuję pomocy,wsparcia...info.Gdyby ktoś coś zauważył...dane,błędy...każda informacja może być ważna,a samemu można wiele przegapić.
Zeus52 / 2013-05-13 23:39 / 10-sięciotysiącznik na forum
No i należałoby przypomnieć,że na S&P500 zbliżamy się do wyznaczonego celu...14 punkcików dziś zabrakło.Należałoby uważać.Wiem,wiem...nic nie jest pewne,zwłaszcza,gdyby dywergencje zostały przełamane...ale nie zanosi się na to.Przynajmniej na razie.Wiem też,że w mediach będą nadal piali z zachwytu nad wzrostami...ale mam wrażenie,że oni nie widzą tej RGR o której niegdyś pisałem...o zakresie jej rażenia(1650p.)...nikt chyba nie widzi,przynajmniej u nas...cisza.Może nie zauważają jej(?),bo nie uformowała się w pełni,została przełamana w górę w trakcie tworzenia...jej prawe ramię.Nie widzą jej,więc nie znają zakresu.Będą więc piać z zachwytu,nie znając technicznej przyczyny wzrostów...ale zakres rażenia niebawem się wyczerpie.Widziałem ostatnio wyjątek...właśnie Dębowski miał wyrysowany podobny poziom-cel dla S&P500 przed korektą...choć on wychodzi z teorii fal,a nie formacji,to poziom ma taki sam.Oczywiście chodzi mi raczej o wzmożoną uwagę,niż ucieczkę.Przemyślenie,może wspólne,sprawy.Każdy i tak postąpi w/g własnego uznania.Ostateczny cel jest i tak o wiele wyżej...jednak za wysoko,by tam dotrzeć prostym ruchem.Ja niczego nie wykluczam,ale...uwaga i jeszcze raz uwaga!
privy / 2013-05-14 10:43 / Tysiącznik na forum
No i mam ci ja problem. Kreska na staśku krzyczy achtung achtung. Chyba wywalę dziś połowę.
Zeus52 / 2013-05-14 11:37 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja już powoli ćwiczę co innego.Do późna w nocy siedziałem i czekałem,aż Nasdaq100-futures podejdzie pod szczyt górnego cienia"gwiazdy wieczornej"na H1,by wrzucić sell w odpowiednim momencie...nie chciałem robić tego przedwcześnie,nie stać mnie na takie rzeczy. Dlatego dość długo siedziałem.Poszło precyzyjnie...jedynie kwestia szerokości spreadu...w tym się zmieścił cały szum po sell.Choć zrzut nastąpił dopiero rano.Ale to skasowane,zamknięte.A czy coś z tego wynika na dłużej,dla fundów? Wiesz,nie sądzę...to raczej jazdy intraday....wiesz,gra na "sell" jest bardzo trudna,jak gdyby ktoś wręcz pilnował,by nie naruszono żadnej istotnej kreski...to się wręcz czuje,bardzo dziwne zachowania,nietypowe,kupno w miejscach,gdzie nikt rozsądny nie dałby"b_uy",na każdym interwale...gdy grasz,to wręcz czujesz...jakby niewidzialna ręka...automat nie dopuszczający do trwałych naruszeń w dół.Dlatego trudno trafić z sell...czasami trzeba posiedzieć.A to może być faktycznie sterowane....tak to odczuwam,gdy gram,gdy poluję na moment...oj,cierpliwości potrzeba zaiste myśliwego na ambonie,by ustrzelić ruch na sell. :)
max1224tel / 195.117.209.* / 2013-05-14 11:18
u nas tymczasem W na intra
privy / 2013-05-14 11:40 / Tysiącznik na forum
no właśnie, w tym cała trudność. Nasz grajdoł jest jakby w innej fazie
max1224tel / 195.117.209.* / 2013-05-14 11:46
i się pięknie zrealizowało:)
Zeus52 / 2013-05-14 11:55 / 10-sięciotysiącznik na forum
Po prostu...czas na o-RGR,tym razem daily...linia szyi,na razie hipotetyczna,woła...
max1224tel / 195.117.209.* / 2013-05-14 12:16
to w dłuższym nieco okresie
Zeus52 / 2013-05-14 12:36 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tydzień,dwa nie grają roli...grunt,aby zrealizowała się reakcja łańcuchowa.Przegięcie,wklęsłym do góry na małych interwałach-oRGR naH1/H4- oRGR daily- weekly...jeden ruch,zakres razenia jednej formacji, uruchamia następne formacje i ich zakresy rażenia.Efekt? Prosty. Siła rażenia ostatniej, o-RGR weekly...to już atak i wyjście z prowzrostowej flagi...maszt,połowa masztu,to wzrost z 2012,flaga to tegoroczne spadki.Ale to nadal nie koniec,bo wtedy ruch w górę z 2012 roku staje się wielką"jedynką",tegoroczna korekta"dwójką"...gdzie sięgać powinna"trójka" mówić nie muszę...i tak wszyscy wiedzą,bo często to powtarzałem i czekam na to od dawna.Ale to dopiero trójka...mam mówić dalej? A wszystko z takiego małego wygięcia,wklęsłym do góry na minutówkach,na 61,8fibo....czy uważacie,że zanadto się rozwinąłem...z niczego rekordy wszechczasów na Wig20?Co,może za wiele ruchów w przód? Nic na to nie poradzę,już tak mam i tak odruchowo,samo z siebie mi się to układa.
privy / 2013-05-14 12:58 / Tysiącznik na forum
Każda koncepcja jest dobra jeśli jest uzasadniona. Tak sobie myślę, że większy ruch zacznie się po deklaracji tuskomatołków odnośnie przyszłości ofe. Jest to temat zaplanowany na koniec maja.
Zeus52 / 2013-05-14 13:24 / 10-sięciotysiącznik na forum
Z częstotliwości brzęku przelatującej muchy,tudzież temperatury kawy w filiżance i kierunku wiatru...no,wyszło mi,że w tym roku to Chińczcy na Marsa jednak nie polecą... :))
Retrograde / 2013-05-13 18:44
A co z polskimi obligacjami? Do kiedy może potrwać 5-ta fala?
Zeus52 / 2013-05-13 20:21 / 10-sięciotysiącznik na forum
Być może właśnie mamy pierwsze objawy jej końca...to nie jest pewne,to"być może"...ale tak,czy inaczej nie powinno się w nie wchodzić w trakcie jej trwania,przed większą korektą,bo ona może przyjść nagle,a po takich wzrostach powinna być gwałtowna.Być może w postaci"książkowego"zygzaka A,B,C. Oczywiście pomyliłem się co do danych o spadkach 10Y Jankesów i Ninja...to rentowności wzrosły tak gwałtownie,a to nie przekłada się w sposób prosty na ceny...obligacje spadły dużo mniej w procentach.Ale i tak porządnie.Zagapiłem się na rentowności na stooq.Dla włoskich to prawie pasowało...kiedyś tam...rent.+10%,F-BTP procentowo niewiele mniej w dół.W pozostałych wypadkach to jednak inne ceny,inne spadki procentowe,choć też duże.Ale widać,że i tak mało kogo to obchodzi...bo nikt nie sprostował.No...druga sprawa,że i tak np na japońskich obligacjach chyba nikt by nie pograł,brak dostępu.
Retrograde / 2013-05-13 21:35
Jasne, tutaj są ładnie rozpisane rentowności:

http://www.investing.com/rates-bonds/world-government-bonds

Co ciekawe to się nie do końca zgadza z danymi ze stooq.

Gdzie śledzić ceny, nie wiem (poza notowaniami funduszy).

U nas jest ten ambaras z inflacją (wreszcie możemy się poczuć jak kraj wysoko rozwinięty - choćby na chwilkę). Może będą jeszcze obniżki stóp (a może już są w cenach?). W sumie genialne posunięcie z tą niespodziewaną obniżką stóp w zeszłym tygodniu, bo uniknęliśmy paniki. No ale może tylko na chwilę.
Zeus52 / 2013-05-13 22:43 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dzięki za link,przyda się.Czasami pogrywam na włoskich F-BTP10...wtedy to widzę dokładnie na platformie.I tak liczą się punkty,a procenty czasami tak tylko podaję,dla forum...często właśnie ze stooq...ja tego nie liczę,bo na FRX to mi nie jest do niczego potrzebne.Pozdro.I witam...już myślałem,że zostanę sam. :))
1 2
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy