14.04-17.04 mBank

u2mart / 2009-04-13 14:05
Mam dalej Alianz Akcji i LM Akcji, Idea surowce zlecone odkupienie, a za te środki być może dokupię akcyjnych końcem tygodnia w zależności co się będzie działo.
Pzdr
Wyświetlaj:
kazumi / 2009-04-17 21:22 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Złoty już wrócił na stare tory względem dolara i euro
USD 3.2911 +1.50%
EUR 4.2908 +0.34%
Różnica przed komunikatem Fedu o drukowaniu zielonego na wykup obligacji również
utrzymywała się około 1 złoty. Po komunikacie Fedu złoty umocnił się do zielonego chyba o około 30gr, ale jak widać rynek zapomniał już o tym. Choć tutaj przeba pamiętać ile
zielonego jest w obiegu i dodatkowe np. 800mld nie stanowi jak widać dla rynku różnicy
kazumi / 2009-04-17 20:41 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
GPW poszła dzisiaj swoim torem i niezareagowała na lepsze od oczekiwań wyniki Citi i GE. Ostatni dzień handlu w tym tygodniu a także to co napisałem wcześniej

Mając kilkanaście czy kilkadziesiąt procent zarobku chęć realizacji zysków jest
bardzo duża, biorąc pod uwagę dużą niepewność co do przyszłości. Po takich silnych
wzrostach naturalną sprawą jest że musiała przyjść jakaś korekta

spowodowały że skończyło się prawie 4% przeceną na największej dwudziestce.
No i dobrze. Rynkowi przyda się otrzeźwienie bo te ostatnie duże wzrosty wyglądały na typowe zaleszczanie rynku przez grubasów z zagranicy (choć oczywiście cieszyły posiadaczy jednostek f.a.). Bodajże 6 tygodni z rzędu W20 kończył tydzień na plusie i nie ma w tym nic nazdyczajnego że nastąpiła realizacja zysków i w związku z tym kończymy go 5% pod kreską
u2mart / 2009-04-17 20:47 / Tysiącznik na forum
No a co myślisz jak zacznie się korekta u Jankow to my dalej się będziemy korekcić czy też pójdziemy swoim torem ?
Pozdrowka
kazumi / 2009-04-17 21:13 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
To zależy jak głęboka korekta u janków i co ją spowoduje (chęć naturalnej realizacji zysków czy jakieś katastrofalne dane makro czy ze spółek). Na razie na złotym nie widać jakiś większych ruchów to znaczy że potencjał wzrostowy na GPW jest. I tego narazie się trzymam. Najważniejsze żeby grubasy z zagranicy nie dali nogi z GPW pod wpływem jakiś złych nastrojów na świecie. 1900-1950pkt nadal jest w zasięgu tego ruchu korekcyjnego.
kazumi / 2009-04-16 23:36 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Odświeżam wątek bo się już chyba kurz osiadł heh
Czyżby GPW zbierała w tym tygodniu siły do odpału w górę??? A może to ostatnie podrygi byków a grubasy powoli biorą się za realizację zysków a przy okazji pobrali S-ki????
Mam nadzieję że rynek na tyle się ,,zaleszczył" że ten już słynny poziom 1950pkt na W20 jest cały czas realny w najbliższej perspektywie.
Pilsener / 2009-04-17 08:55 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
1950 na razie nie jest realne - biorąc to pod uwagę sprzedałem około 1/3 akcji, które posiadałem (umarzając jeden fundusz zrównoważony), resztę trzymam, jak wzrośnie do 1900 sprzedam kolejną 1/3 akcji - 1900 to dla mnie silny opór (górna granica 4-miesięcznej konsolidacji) . Większe zakupy akcji planuję pod koniec roku (listopad/grudzień) lub gdy znów spadnie poniżej 1300, dokupię znów 1/3 gdy zejdzie poniżej 1550. Poza tym martwią mnie bardziej wyniki obligacji, niż akcji - z akcjami mi się nie śpieszy, teraz za duże ryzyko by się w nie ładować.
kazumi / 2009-04-17 11:21 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Mając kilkanaście czy kilkadziesiąt procent zarobku chęć realizacji zysków jest bardzo duża, biorąc pod uwagę dużą niepewność co do przyszłości. Po takich silnych wzrostach naturalną sprawą jest że musiała przyjść jakaś korekta. Najważniejsze żeby nie była ona za głęboka bo jak się uruchomią co niektórym stop loss-y to może być zwała. Warto obserwować kurs polskiej waluty, narazie jakiejś silnej wyprzedaży złotego nie ma, ale do wieczora daleko.
kazumi / 2009-04-17 11:46 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
A może to jest gra pod wyniki kwartalne Citigroup oraz General Electric (istotne dla zachowania indeksów może być to że General Motors poda do wiadomości publicznej najnowsze informacje o stanie postępowania restrukturyzacyjnego oraz publikacja odczytu indeksu nastrojów konsumentów Uniwersytetu Michigan). Może gruby uważa że wyniki będą lepsze od oczekiwań i wcześniej opchnął akcje żeby postaszyć leszcza a później po publikacjach odkupić taniej. Przy okazji zabezpiecza się poprzez realizację wcześniejszych zysków, jeżeli wyniki będą słabe co być może spowoduje że amerykańskie indeksy popłyną i pociągną za sobą giełdy na świcie.
zbig125 / 2009-04-13 18:03
Warto teraz zainwestować w obligacje ?
Pilsener / 2009-04-17 08:57 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Niestety nie ma dla obligacji alternatywy - chyba, że lokata bankowa. W obligacje warto wrzucić mając na uwadze horyzont co najmniej roku, dwóch. Na kilka miesięcy to lepiej założyć lokatę.
kazumi / 2009-04-16 23:38 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Polskie????
Jeśli tak to nie wiem czy to nie będzie już kupowanie historycznych wyników????
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy