14. I - 18. I

max1224 / 2013-01-14 11:55
Urlop urlopem, ale na rynki zaglądać trzeba życzę udanego tygodnia
Wyświetlaj:
Zeus52 / 2013-01-18 18:23 / 10-sięciotysiącznik na forum
Widzialem świeżą prognozę Dębowskiego dla Wig20,wykres. Noo...kto wie,czy nie ma tym razem racji. To by pasowało do jednej z opcji,którą przedstawiłem na podstawie kanału,w którym porusza się RSI(brak jeszcze minimalnego zejścia wskaźnika,dla utworzenia dywergencji),w połączeniu z niewielkim zejściem,paru punktów poniżej dotychczasowego dna,dla dobicia do pełnego 38,2 fibo licząc od listopadowego dna. To te"W",z nieco niższym dnem,o którym wspominałem. Może też być oznaczone,jak u Dębowskiego,jako"c"...kwestia niewielkiej różnicy w poziomach.
al_ lub wierny czytelnik / 89.68.244.* / 2013-01-18 19:04
To ten koles od afery "markets.com" i ich klientow?;-)nie widziałem wykresu ale juz wiem,ze koles mysli o tym samym co ja ,niedokonczony ruch na wsparcie 38% 2529 mamy a rynek tego nie lubi,tym wzrostem obecnym jak cod do tego geometria abcd zaczyna dokładac swoje ,reszte da odp Pan rynek lub inaczej w tłumaczeniu grube swinie decydujace o kierunku naszego folwarku zwierzecego,Corwell lepiej by tego nie wymyslił;-)
Zeus52 / 2013-01-18 05:40 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wow! A CHF/PLN....jakby go jakaś gwiazda neutronowa,albo czarna dziura zasysała...
al_ lub wierny czytelnik / 89.68.244.* / 2013-01-18 09:24
Ciekawe czy sie odwazyłes rowniez na s fw i sie schowac za fibonem powyzej 2615?,na czasowki nie gram ale janki maja 16-18 stycznia bo nastepna duza dopiero w 2giej połowie lutego,stop nie wywalił wczorajszego sp ,taka zabawa bo jesli edek pojdzie na cel to cywile beda wyzej,szwaba to powinno wzywac 7600 daxa...
Zeus52 / 2013-01-18 17:38 / 10-sięciotysiącznik na forum
Problem w czym innym...nie odważyłem się na elki...choć,jak widać,ta zasada akumulacji(wpis poniżej) obowiązuje.Fix...zamknięcie rynków w wystraszonym Eurolandzie...i Janki mogą robić teraz swoje.
al_albo wierny czytelnik / 78.88.228.* / 2013-01-18 18:11
Fix to zwykle oszustwo ktorego nie powinno byc,ktos zapewne dostal w lape ;-) nic,zostaly s po 607 na poniedzialek,sp zerkamy na razie trzymam
Zeus52 / 2013-01-18 19:11 / 10-sięciotysiącznik na forum
Choć tłumaczą to tym,że to normalne działanie...gruby obserwuje sesję,zlecenia...i jak nazbiera się dużo zleceń sprzedaży po atrakcyjnej dla niego cenie,daje zlecenie ich kupna na fix.Niby wszystko w porządku.Gdyby nie toże często fix jest celowo sztucznie robiony,bo chodzi im nie o akcje,ale manipulowanie kontraktami...późniejsze aktywacje ect.Nie na darmo GPW nazywają kasynem,albo jeszcze lepiej....szulernią.Bo tu nie liczą się dane,sytuacja,ale...kto zajął,jaką pozycję...ile ich jest i ile można ugrać na wyrolowaniu gości.Gości,którzy w większości,na logikę biorąc,mają często 1000% racji zajmując pozycję...ale mają pecha,bo nie to się liczy,ale to że gruby zarobi lepiej,jeśli ich najpierw wyroluje...a później i tak ustawi się tak,jak oni...to czysta szulernia,a nie żadna giełda.Niby w jakimś stopniu wszędzie tak jest,ale tylko w pewnym stopniu... na GPW to podstawa działania.A"normalne"inwestowanie...to tylko dodatek.Niektórzy"normalnych"inwestorów nazywają nawet"leszczami"...do tego doszło,i to dawno temu. Ale nie sądzę,abyś o tym nie wiedział...przekomarzasz się tylko...:)
Zeus52 / 2013-01-18 18:50 / 10-sięciotysiącznik na forum
Prezes ma(właściwie miał!)co nieco za skórą...organizacja prywatnego folwarku dla kasiastych grubasów....ale to inny temat.
al_ lub wierny czytelnik / 89.68.244.* / 2013-01-18 19:07
z tego co wiem to Rozłucki to g...o wprowadził...powod,aby swinie z zagrody Corwella mogły łatwiej sterowac reszta...
Zeus52 / 2013-01-18 20:10 / 10-sięciotysiącznik na forum
Normalny tzw"słup"...a że zamarzyło mu się być czymś więcej,niż"słupem",dorobić na swój rachunek... naraził się tym komuś,więc go zdjęli.
Zeus52 / 2013-01-18 19:18 / 10-sięciotysiącznik na forum
Właściwie to zarząd...a prezes figurował tylko po to,by kanalizować zgłaszane wielokrotnie pretensje...taki uspokajacz.Jak robił się za duży szum,to występował z propozycjami zmian(podanymi jako swoje)...i oczywiście cel był jeden...uspokoić wzburzenie.Bo tak,oczywiście,prezes wprowadzi zaraz zmiany....oczywiste było jedno...jak się uspokoi,to żadnych zmian nie będzie.Nie po to gruby płaci,by mu zabawki zabierać.
Zeus52 / 2013-01-18 16:42 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ciekawe są dane o przepływie kapitałów.Okazuje się,że w trakcie dotychczasowej korekty na GPW mamy dość wyraźny napływ kapitału zagranicznego...cały miesiąc,a zwłaszcza w poprzednim tygodniu.To z jednej strony potwierdza to,co pisałem swego czasu o skupie papierów od wypłoszonych inwestorów na fixingach,ale nieco psuje teorię o początku dystrybucji...wygląd na to,że nie mają takich zamiarów,a jest wręcz przeciwnie.
Zeus52 / 2013-01-18 16:30 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie. Ja również poza rynkiem...stopy zadziałały...i teraz się zastanawiam,gdzie tu uderzyć z wolną kasą.Nie mam koncepcji...jakieś niepewne,rozchwiane to wszystko. Co do franka,pogłoski mówią jednak o powiązaniu franka z euro na poziomie 1,25...tyle,że jak pamiętam,latem Jordan zbierał cięgi za to,że nie dąży do 1,30. Cóż,zobaczymy.Ale i tak frank jest niepewny...bo zszedł poniżej 1,25. Jeśli podczas weekendu coś zrobią,choćby nawet te 1,25...to w eskach na EUR/CHF miałbym przesr...
Zeus52 / 2013-01-18 05:11 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak przewracając się z boku na bok,sięgnąłem po telefon,zerknąłem co się dzieje. Miałem rację co do EUR/CHF...tu się w eski nie wchodzi...opór,nie opór,nic nie pomoże,a ten czarny ząbek faktycznie sprawdza się jak flaga. Cóż,jeśli mam rację i rynek coś wie na temat związania franka z euro na poziomie 1,30....to nikt z longów za diabła nie wyjdzie,bo w razie ogłoszenia tego nastąpi taki skok cenowy....nie wiem,czy ktoś wyobraża sobie lukę hossy wielkości paru figur...ale tak by się stało. Dlatego nikt z longów nie chce wychodzić,a dochodzą następni. Tak,że opory...dajmy sobie z nimi spokój. W nocy EUR/CHF przeszedł tak niby ważny opór,jak gorący nóż przez masło...jakby go tam w ogóle nie było.
Zeus52 / 2013-01-17 18:40 / 10-sięciotysiącznik na forum
No i CHF/PLN nam się rozpędził... Co do EUR/CHF.Opór blisko,ale specjalnego wykupienia nie widać...robi się intra,ale daily i weekly...ho,ho,ho.Nie wiem,czy opór na długo powstrzyma jazdę.Jakieś cofnięcie pewnie być musi,ale na świecach daily jest taki piękny,czarny ząbek...jeśli to potraktować jak przystanek dla kontynuacji wzrostów(działanie podobne,jak flaga)...to naprawdę...ho,ho,ho.To nie jest tylko zanik obaw,ani wpływ ujemnych stóp...to coś jeszcze.Coś jest na rzeczy i rynek już to pewnie wie...to wyjdzie na światło dzienne za jakiś czas. Można przypuszczać,że powraca temat powiązania franka z euro na poziomie 1,30...ale to domysły.
al_ lub wierny czytelnik / 89.68.244.* / 2013-01-17 19:24
Ja probuje cos złowic na jankach,zaczepna eska po 82,stop 88 lub pkc;-) strach odejsc od kompa,sp na 1498 ma 100% jak cos ,dja to chyba jednak wzywa xabcd z tyg 200pk wyzej,na fw bp...ogolnie cos forex ostatnio zaniedbuje,moze edzio zrobi 1.34.60-80?wyedy jakas s by człowiek zachaczył jak cos
Zeus52 / 2013-01-17 20:12 / 10-sięciotysiącznik na forum
Od dawna pisałem o 1,35...ale to było dobre,gdy byliśmy daleko,taki ogólny,przybliżony poziom,na oko. Teraz trzeba precyzyjniej,a to właśnie wygląda,jak piszesz 1,3480. To linia szyi tej hipotetycznej,wielkiej o-RGR na weekly...jej budowa i poziom LS został"zaplanowany"....wiosną ubiegłego roku! Taka ciekawostka....dawna"bajeczka na dobranoc". Pytałem wtedy na forum,czy podoba się bajeczka. Max stwierdził,że tak. Ale mankament miała jeden...że wiele,wiele miesięcy będziemy trwali poniżej 1,35. Jeśli miała by się sprawdzić w pełni....cóż...z jednej strony bym się cieszył,że tak ładnie wypaliło. Ale z drugiej strony.... musiało by powstać niebawem prawe ramię...a to duży zjazd w dół! Bardzo duży. Czy to możliwe? Ależ tak. Pomyśl o wyborach we Włoszech...realizacjach na parach jenowych na zasadzie"kupuj plotki"...Stany,dług i cięcia. Cóż...może od początku lutego...a może wcześniej,w trakcie sezonu raportów się to może zacząć. Niech robią tymczasem dystrybucję na fali euforii po wybiciu u Janków...na to liczę. Niech zaklepią szczyty....na 1600p. mają czas później...po załatwieniu paru spraw bardziej politycznych. Choć na ED nie można wykluczyć jakiegoś chwilowego nadbicia,np do 1,38. Cała ta koncepcja budowy o-RGR z ubiegłego roku,opierała się na nadchodzących wtedy strachach,kontrdziałaniach polityków,banków centralnych,znów strachach...i teraz to może nadejść. Dotąd się sprawdzało,więc może nadal będzie. Taka budowa formacji czysto technicznej....spowodowana danymi makro i innymi działaniami z poza A.T.
max1224 / 2013-01-17 22:28 / Tysiącznik na forum
O pamiętam doskonale nadal mi się podoba ... a swoja drogą pełen szacun BAJARZU :)
Zeus52 / 2013-01-17 23:11 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz,tam było i o rekordach krótkich pozycji na euro i że jak to pęknie,to będziemy mieli pierwszy pociąg podwodny na biegunie północnym(w sensie ruchu na północ) itd,itp...później,gdy nadejdą następne strachy,zjadą ale nie odważą się już tak przepelniać pociągu shortami...i tak z tego wyjdzie o-RGR. Co prawda,wtedy liczyłem się z tym,że zajmie to wszystko wiele mierięcy,parę kwartałów...ale nie sądziłem,że aż rok. Bo do budowy całości faktycznie będzie rok. Jeśli powstanie prawe ramię. Niby więc zgodnie,ale mniej zgodnie czasowo...cóż,nie można mieć wszystkiego. Max,zajrzyj do skrzynki...ja już padam na twarz,zasypiam i piszę na leżąco z telefonu...
max1224 / 2013-01-17 23:26 / Tysiącznik na forum
OK karaluchy pod poduchy:))
Zeus52 / 2013-01-17 23:46 / 10-sięciotysiącznik na forum
I dobranoc All...
Zeus52 / 2013-01-17 23:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dzięki.Apple coś mi się zbiesiła...ale liczę,że gdy inwestorzy będą ją obserwować na monitorze,to usłyszą(jak mi się to czasem zdarza) takie ciche pukanie w szybkę...puk,puk... Kto tam? No stary,nie poznajesz? To ja. Co za"ja"? No ja...okazja!
franciszki / 83.22.37.* / 2013-01-17 16:58
Zeus , szortujesz eur/chf ? silny opór
Zeus52 / 2013-01-17 17:37 / 10-sięciotysiącznik na forum
Po prostu nie mam wolnych środków...EUR/JPY...chyba,że zwolnię z Pd-futures. To było nieruszane od wielu sesji...pomyślę.
Zeus52 / 2013-01-17 17:23 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie,ja się nie podłączyłem pod to. Jak pisałem po północy,czekałem aż mi się cofną na parach jenowych,na EUR/JPY...cofnęli się,ale wiarygodną figurę zwrotu zrobili intra dopiero rano...walnąłem"b_uy" dopiero przed otwarciem w Eurolandzie...później spać...pobudka w południe,nieco nieprzytomny...i tak na razie zostaje. Podjazd pod posiedzenie BoJ musi trwać.
Zeus52 / 2013-01-17 16:14 / 10-sięciotysiącznik na forum
Pii.Fed nieco poniżej oczekiwań...pozytywna reakcja na ED prawie natychmiastowa...ale odczekajmy trochę.
Zeus52 / 2013-01-17 16:03 / 10-sięciotysiącznik na forum
Miodzio dane,to nieco obosieczna broń...umacniają dolara. Wskazane byłoby więc,by niezmiernie istotny Phil.Fed,jako silnie wyprzedzający wskaźnik, nie wypadł za dobrze,lecz średnio...
al_ lub wierny czytelnik / 89.68.244.* / 2013-01-17 16:51
ie wiem czy uwiezysz ale takie cos liczyłem z kumplem na skypie 2537-59=22pk,22x 261,8%=57,2550+57=2607,kumpel wziol s ja wydygałem;-( chodz powinienem sprobowac i sie schowac za fibo 2615,nic zerkamy u jankow czasowka 1479-85,lub 92-98 i powinni cofnac moze na 1440 gdzies..zeerkam gdzie by sie sprobowac podłaczyc;-)
al_ lub wierny czytelnik / 89.68.244.* / 2013-01-17 10:01
Janki wczoraj prawie palpitacja serca;-)zobaczymy co dzis,wczoraj stałem na 2531 fw byli 2537 min,pisałem pare dni temu zasieg z trojkata 2536,gdzie tam post do odczytania;-) trzeba było obrocic pozycje s na L po 49,dzis L zamkniete na 91 i zaczepna eska wzieta,dla mnie zrobili cele w20 2570 kluczowe i 92 fw,przejda,bedzie ucieczka...to powinna byc 4rka przed 5tka a rynek rozstrzygnie spor;-)
Zeus52 / 2013-01-17 14:31 / 10-sięciotysiącznik na forum
City Group nie miał się czym pochwalić. Wyniki denne. Ale to mnie nie dziwi,jeśli przypomnieć ich rekomendacje dla indeksów,spółek...między innymi dla KGHM...to z ich rekomendacji mieliśmy ubaw...to było wręcz:buhaha! I o mało,że nie tarzanie się ze śmiechu po podłodze. Jakich mają analityków,takie i wyniki...bo pozycje pewnie od lata zajmowali zgodnie z własnymi rekomendacjami. Albo umoczyli,a bzdurnymi rekomendacjami próbowali posterować rynkiem w swoją strone...i nie wyszło im. :)
al_ lub wierny czytelnik / 89.68.244.* / 2013-01-17 15:59
Tak,podawali w cbnc,nie popisały sie chłopaki z citi za to pieknie wydrukowali dane usiakow;-)zabrali mnie po 76,banan po 91 rowniez po 96,co za ludzie wrr nic zerkamy co dalej na razie bp całkowicie,moze wzywac fibon na 2615 jak tak sie sprawy maja
Zeus52 / 2013-01-17 17:10 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz,gdy oni przy cęnie KGHM około 135 rekomendowali"sprzedaj"z docelową 116...to ja buch na forum"kupuj"i 200. Nie od razu,pierwsza była 175. I rekomendacja oczywiście żartem,bo nie mam takich możliwości. Ale wybrałem z wielu różnych rekomendacji,tę DM PKOBP...City"sprzedaj"i 116, a oni"kupuj" i 175. W ten sam dzień,w czerwcu...:) A wybrałem PKOBP,bo to zgadzało się z moimi wykresami. Zresztą już rok temu pisałem,że KGHM to perełka(porównałem do Apple) i da zarobić...ktoś nawet przez chwilę narzekał,że kupił a tu zjazd...ale narzekał krótko,bo to była ostatnia sesja spadkowa. Później już było tylko narzekanie(nie na naszym forum): ile ten KGHM chce róść,chyba ma dość. Kto to jeszcze kupuje? Pod innym nickiem (i na innym forum) odpisałem:"nie wiem...może kosmici,a może pracownicy w Sierra Gorda?...grunt,że kupują i nadal będą". Tymczasem City owszem podnosił później prognozy,ale zawsze z tyłu,daleko za rynkiem...a za nim niektórzy nasi"rekomendatorzy"...zawsze z tyłu,poniżej aktualnej ceny(poza PKOBP)...Nawet Łucjan pokpiwał z tych rekomendacji..." jeśli dali niższą cenę...logiczne jest,że dali"sprzedaj"...i to jedyna logiczna rzecz w tych wypocinach pod tytułem:rekomendacja" Może nie użył tych słów,ale taki był sens.
max1224 / 2013-01-17 14:36 / Tysiącznik na forum
za to pozostałe dane miodzio :))
Zeus52 / 2013-01-17 12:37 / 10-sięciotysiącznik na forum
Silnie prowzrostowy układ świec w miejscu gdzie powstał,do tego w połączeniu z wolumenem na Apple,sugeruje atak na linię trendu spadkowego...prawdopodobnie zaczną luką hossy,tworząc w dole"wyspę odwrotu" i pociągną wyżej. Jeśli nie połamią linii bessy od razu,to pewnie po małym cofnięciu,dla rozbiegu...i pójdą na 600$ i wyżej. To scenariusz,moim zdaniem,bazowy. O wysokim stopniu prawdopodobieństwa. Co prawda układ fal spadkowych nie wygląda na ukończony i nakazywałby jeszcze zejście...ale w tej sytuacji świecowej uważam dalszy zjazd za niezwykle mało prawdopodobny. Widziałem wykres i opis na macronekst...ale...ktoś bajki tam pisze niemiłosierne. Zła interpretacja świec,w miejscu ich powstania,oraz wolumenu.
Zeus52 / 2013-01-17 02:22 / 10-sięciotysiącznik na forum
A dało się przewidzieć,że będzie jeszcze podjazd na parach jenowych przed 22 stycznia...do szpulki na weekly i może finał jazdy up w przyszłym tygodniu,może wtorek/środa(22/23 stycznia)...Nic...może jeszcze się cofną(?)
Zeus52 / 2013-01-17 02:04 / 10-sięciotysiącznik na forum
Aż...kurna!Zagadałem się o wykresach,zabawiałem w rysowanie...a tu coś mi uciekło...ED,pary jenowe...
Zeus52 / 2013-01-16 23:49 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja jeszcze obserwuję kilka kresek...mam na wykresie intra 1H,4H...coś w rodzaju wachlarzyka...może nie zupełnie,bo nie od jednego punktu,ale podobnie...dziś FW20 zatrzymał się w punkt na jednej z nich.Nie jest to dziwne,wszak miał wcześniej potężny podjazd...ale pewnie jakiś przystanek przy kresce zrobi.Plus jest taki,że po dotknięciu kreski nie odpadł.Zatrzymał się,potańczył,ale nie było wielu chętnych do realizacji z kreski.To podczas sesji...a fix(niewidoczny narazie na bossie)wyrzucił FW20 dobrze ponad kreskę.W takim układzie przystanek może być małym ruchem powrotnym do pokonanej już kreski.Zobaczymy,jak to jutro na bossie wypadnie...ale zacznie się od poziomu fixu...czyli na bossie od przesunięcia,skoku cenowego w górę.Na tym ostatnio jeździłem parę razy...hi,hi.
edgar700 / 31.174.239.* / 2013-01-16 21:51
Optymizm z dzisiejszego objęcia hossy na WIG20 studzą nieco dwa fakty:
a. korekta od początku stycznia nie doszła nawet do pierwszego progu Fibonacciego, tj. 23,6% licząc od dołka z 24 maja 2012.
b. na wykresie intra nie pojawiły się dywergencje
Zeus52 / 2013-01-16 23:21 / 10-sięciotysiącznik na forum
W skrócie:dlaczego korekta...jedynie w obecnej fali....miałaby mieć wielkość korekty rozdzielającej dwie wielkie fale,jaką mieliśmy od września do listopada.
Zeus52 / 2013-01-16 22:59 / 10-sięciotysiącznik na forum
Napisze coś za i coś przeciw. Zacznę od tego drugiego...23,6 fibo to nie jest akurat najmniejsze zniesienie,w silnym trendzie często korekty zatrzymują się na jeszcze niższych zniesieniach.To po pierwsze.A po drugie...dlaczego mamy rozpatrywać zniesienie 23,6% całych wzrostów od majowego dna...bo tylko w tym wypadku korekta nie doszła do 23,6%.Czy skończyła się któraś z wielkich fal wzrostowych? Nie widzę...wręcz przeciwnie...fale są nieukończone(mówię o dużych falach,a nie podfalach)...a w takim razie nie ma co wspominać o KOREKCIE CAŁYCH wzrostów od samego dna i ich procentowych zniesieniach.Ja obserwuję stale fibo...i u mnie FW20 zaliczył już nie tlko 23,6 ale nawet 38,2% zniesienia fali od dna...ale listopadowego!Może nie całkiem,bo 38,2 jest na 2528,a dziś zostało zaliczone 2536. Pomiar od tego dna wydaje mi się w tej chwili,przy tym układzie fal,najwłaściwszy...korekta w ramach tej fali i jako część tej fali.Jeszcze nie całości...to po skończeniu wielkiej trójki.A do tego daleko. Od razu zaznaczam,że to nie wyklucza większego zejścia. Tyle,że w razie gdyby do niego doszło powinniśmy się raczej posiłkować fibo od początku tej fali,od dna listopadowego...może jeszcze być próba dokładniejszego zaliczenia 38,2fibo(podwójne dno),albo i nawet 50,lub 61,8...ale tej fali!To może nieco subtelna różnica....ale może okazać się istotna przy próbach wejścia,w przyszłości,gdyby do spadków jeszcze doszło. Dywergencja?Cóż...nie jest konieczna w strefie(30-)...może nastąpić przy niewielkim zejściu...nawet przy tym,wspomnianym wyżej podwójnym dnie...drugie dno nieco niższe,bo wszak chodzi o dobicie tych paru punktów brakujących do 38,2fibo. Argument"ZA"...przede wszystkim brak obrotów...cienkie te objęcie,bez obrotów,jakby na świątecznym rynku... I to by było na tyle Pozdrawiam.
tedchom / 2013-01-16 23:10 / Tysiącznik na forum
Oj szarpie tym rynkiem oj szarpie. Co dzień zmienia się nastawienie jednak ja dalej liczę na jeszcze tańszy zakup que2. Póki co to euforii dalej na rynku brak jest raczej niepewność stąd myślę tez te małe obroty, a to mi nie daje zbyt dużych szans na dalszą korektę. Ale tak czy inaczej mam 100% w akcyjnych tyle, że tylko trochę ponad 50 que2.
Zeus52 / 2013-01-16 23:34 / 10-sięciotysiącznik na forum
Też sugerowałeś się obrotami na stooq.pl? Teraz poprawili...o cały rząd wielkości byli do tyłu podczas sesji...
max1224 / 2013-01-16 23:19 / Tysiącznik na forum
co do obrotów to w kontekście stycznia po raz pierwszy przekroczony miliard więc nie jest źle, ważniejsze że wyższe od wczorajszych o jakieś 300 mln, a to w kontekście samej formacji objęcia ma jakieś znaczenie
Zeus52 / 2013-01-17 00:15 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jeszcze jest taka opcja,że mamy do czynienia z początkiem dystrybucji.Zobaczymy po RSI. Jeśli(w razie Niemca)będzie jednak jakieś zejście,przy którym RSI również naruszy swoją linię trendu...to sprawa jasna,mamy zmianę na niekorzyść i po podbitce...może dużym,wzrostowym"B",nastąpi następny zjazd...i będziemy musieli oczekiwać aż wskaźnik zrobi dywergencję(+),ale dopiero w strefie(30-). Sama dystrybucja to nic zdrożnego,daje się na tym zwykle nieźle zarobić...zwykle oparta jest na jakiejś euforii.Nic to...zobaczymy.
Zeus52 / 2013-01-16 23:32 / 10-sięciotysiącznik na forum
O kurna,to mnie pocieszyłeś...i faktycznie,teraz sprawdziłem jeszcze raz...zgadza się,obroty były potężne.Czyli tak,jak wczoraj przypuszczałem...tyle,że posiłkowałem się danymi ze stooq.pl.a oni jakieś awarie co trochę mają...wcześniej tego nie było.Stooq wykazywał jakieś śmieszne obroty i wolumen...No,teraz się zgadza. A! przy okazji wielkie gratki za docenienie Twojego blogu przez jednak fachowców,a nie amatorów.Jeszcze raz gratki...i oby tak dalej.
max1224 / 2013-01-16 23:52 / Tysiącznik na forum
dla pewności sprawdziłem na gpw.pl (u źródła)
Zeus52 / 2013-01-17 01:03 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jeszcze warto wszystko powiązać z ichimoku.Otóż gdyby FW20 zszedł do 23,6fibo...ale całego ruchu,od maja...to w tym momencie otrzymalibyśmy cały zestaw sygnałów sprzedaży...przecięcia się średnich,przebicie w dół wykresu przez chinkou-span...w dalszym efekcie przebicie w dół chmury.Słowem...kompletny zjazd,armagedon,odwrócenie trendu na spadkowy i to na bardzo długo. A czy warunki są ku takiemu rozwojowi wypadków? Jakoś nie za bardzo je widzę. A jak wtedy zgrać wskazania ichimoku(armagedon) z niskimi już poziomami RSI(wyprzedanie)...nawet na daily? Gdzie tu miejsce na to? Z nasuwających się wniosków na pierwszy plan wychodzi ewentualnie taka opcja,że jeżeli już miałoby dojść w bliskim czasie do głębszej korekty,to nie w tak prosty sposób,jak większości się wydaje(przez pewien czas tak wydawało się też autorowi tego wpisu)...ten prosty sposób zjazdu zrodziłby wiele sprzeczności na wykresach i powiązanych z nimi wskaźnikach. Inaczej mówiąc...nawet pogłębienie spadków wymaga wpierw wyjścia wskaźników dużo wyżej.A to implikuje korektę o wiele bardziej złożoną...nie taką,nie taki zjazd,który WSZYSCY widzą...na pewno nie ten poziom.Albo więc mamy koniec korekty wcześniej...albo korekta będzie bardziej złożona i ostatecznie dojdzie o wiele niżej,niż to się większości zdaje....ale w żadnym razie nie do punktu o którym WSZYSCY wiedzą(proste A,B,C...RGR...flaga).Nie da się jednoznacznie stwierdzić,która opcja jest właściwa(choć fale raczej nakazywałyby kończyć korektę)...ale jest coś wspólnego...większy ruch na północ.Nieistotne,czy tylko w ramach złożonej korekty,czy już jako część impulsu wzrostowego...ruch,to ruch.Kierunek ten sam.Później się zobaczy co to takiego.
Zeus52 / 2013-01-17 00:00 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jeszcze co do RSI...zerknij gdzie,na jakim poziomie powstała dywergencja RSI od września do listopada(na daily).RSI także tworzy figury w rodzaju linii trendu,kanałów...i jak na razie wszystko jest w trendzie.Miejsce w sam raz do zmiany kierunku na wzrostowy...pociągnij kreski po samym RSI.
tedchom / 2013-01-17 01:11 / Tysiącznik na forum
Jak dla mnie to rsi wcale nie pokazuje dywergencji ani w podanym przez Ciebie okresie ani teraz. Kurcze chyba, że dywergencję do volumenu i to w krótkich przedziałach?
Zeus52 / 2013-01-17 01:26 / 10-sięciotysiącznik na forum
Patrzę na RSI od września...ale 2011 roku...i co tworzy.
Zeus52 / 2013-01-17 01:24 / 10-sięciotysiącznik na forum
Była na przełomie pażdziernik/listopad.Była...widać wyraźniej po rozszerzeniu RSI w pionie...wtedy widać ją wyraźnie. A obecnie...przeczytaj wyżej...piszę o dopiero możliwości jej powstania.I nie na poziomach(30-),ale na poziomie obecnym...zgodnie z linią trendu poprowadzoną na samym wskaźniku RSI.Tak,jak na przełomie X/XI...To też nie było w okolicach(30),ale dużo wyżej...też na linii trendu wskaźnika.Obecnie musiałoby powstać"W",z drugim,niższym dnem...może w formie dolnego cienia.Ale to są jedynie opcjonalne rozważania.Co by było,gdyby babcia miała wąsy...:)
tedchom / 2013-01-17 01:34 / Tysiącznik na forum
Wiesz można by się dopatrzeć ale trzeba by było założyć minimalnie inny czas. A no właśnie na przełomie 10/11 to się zgodzę. Wybacz że tak wtrąciłem ale nijak mi to nie pasowało;) Ewentualnie pasowało by gdyby wziąć ceny od 03.09.do 12.11 a rsi od 19.09, ale taki system jak dla mnie nie miałby sensu. Teraz się zgodzimy;)
Zeus52 / 2013-01-17 01:42 / 10-sięciotysiącznik na forum
Rozszerzyłem maksymalnie sam wykres RSI od września 2011 do dziś,wraz z kreskami zaznaczonymi na nim...podeślę plik maxowi,niech umieści na blogu.Sam RSI...tak,by wszyscy mogli zerknąć o co chodzi.Naprawdę,precyzja,z jaką idzie jest niesamowita.
tedchom / 2013-01-17 01:18 / Tysiącznik na forum
Tak w ogóle to chyba ciężko by rsi był w dywergencji do cen w takich przedziałach czasowych nie?
tedchom / 2013-01-17 00:57 / Tysiącznik na forum
Z jakiej platformy korzystacie3 oprócz stooq bo mnie już zaczynają wkurzać takimi wpadkami. Nie mam czasu sprawdzać czy mają dobre dane czy nie. Coś polecacie lepszego? Nie korzystam z windows;)więc niektóre aplikacje nie działają, ale może macie jakąś sprawdzoną?
Zeus52 / 2013-01-17 01:30 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja z bossy.Dlatego wszystko dotyczy nie Wig20,ale F-Wig20...i tu jest pewna różnica,nawet znaczna...precyzjniej zarysowany kanał wzrostowy RSI,inne poziomy zniesień fibo ect.
tedchom / 2013-01-17 01:45 / Tysiącznik na forum
Ok dzięki przeglądam bossa ale nie umiem się tam niczego doszukać póki co. Jednak każdym żądzą przyzwyczajenia i każda zmiana jest nieinstynktowna.
Zeus52 / 2013-01-17 01:51 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wysłałem maxowi plik.Jeśli zamieści wykres na blogu,to każdy łatwo skuma o co chodzi.Scieśniłem wykres FW20 od 2011 roku,tak że jest prawie niewidoczny(to zbędne)...widać sam RSI i jego układ.To może być nawet bardzo pouczające...jeśli jest ktoś,kto dotąd tego nie zauważył.
domek_domek / 83.26.171.* / 2013-01-16 12:00
Najbardziej zaskakują turki. Nie p**lą się w tańcu ani trcohę - up, up, up i tak dzień w dzień - pytanie kiedy się to z kończy i zjakiej wysokości rąbną na główkę...
Zeus52 / 2013-01-15 19:39 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wpis z grudnia 2011 oczywiście...chyba tedchom dostał wtedy wykresy wtedy aktualne i projekcję na 2012/13...na 2013 była już mniej różowa...po prostu zastój...i kurna,to też może wypalić(PKB całoroczny)
max1224 / 2013-01-16 13:03 / Tysiącznik na forum
O widzę, że Dębowski przechodzi na moje oznaczenia fal:)) na razie dostrzegł to na Nasdaq (tylko nadal jedynkę oznacza tak dziwnie poniżej szczytu?)
Zeus52 / 2013-01-16 20:08 / 10-sięciotysiącznik na forum
Coś Ci podeślę na skrzynkę...jak Ci się podoba pozycja zajęta na palladzie...zauważ,że to nieco już stara pozycja,wielosesyjna. Stara,ale jara... A! Tak w zasadzie,to było nieco,jakby odwrotnie....to na FW20 liczyłem bardziej,niż na DAX-a..,ale jak już kiedyś mówiłem,w sprawie pozycji na FW20 czasem korci mnie,by pisać nieco enigmatycznie,a najlepiej po fakcie. Pełne objęcie hossy...dla tych,którzy może nie wiedzą o co chodzi...to takie coś,gdy rynek otwiera się niżej, najlepiej luką bessy(pozycja),a następnie wychodzi białym korpusem ponad poprzednie otwarcie,połyka czarną świecę w całości,z nawiązką,najlepiej wraz z cieniami,jeśli są...właśnie jak na wykresie Wig20...to,gdyby ktoś nie wiedział,o czym wczoraj było pisane...:). DAX co prawda tego nie zrobił,ale zasygnalizował,że ma dość zjazdu...ale i tak chodzi wszak o FWig20..zajrzyj do skrzynki.
max1224 / 2013-01-16 22:14 / Tysiącznik na forum
ktoś pisał 86k na xu100 właśnie dobijamy :))
przemas80 / 80.53.38.* / 2013-01-17 16:44
Ładnie bije rekordy giełda turecka .

Ciekawe , jakie przewidywania tego wykresu ,na cały 2013 rok . Ktoś się wypowie ?:)
Rok 2012 giełda turecka uznać może za udany .
domek_domek / 83.26.174.* / 2013-01-17 14:45
A nie było to 87000? Na razie nawet do 86k brakuje jeszcze procencika, ale przy ich tempie jeszcze dziś może pęknąć ;)
Zeus52 / 2013-01-17 15:19 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak,to ja...zgadza się. W dłuższym terminie nawet ponad 90000,ale najpierw tak,jak piszesz. Tyle,że mam prośbę...bo zauważyłem pewne niebezpieczeństwo. Nie traktuj tego,co piszę zawsze poważnie...w tym sensie,że musisz sam uważać. To,że ja pisałem o 87000...to moje zdanie,bo tak wynikało z wykresów. Jeśli jednak się pomylę,albo po prostu o czymś zapomnę napisać...a to zawsze może się zdarzyć każdemu...a Ty będziesz ślepo na tym polegał....no,nie chciał bym mieć później wyrzutów sumienia. Po prostu uważaj...ale to,co pisałem o obserwacji,czy ewentualnie nie powstanie w jakimś momencie któraś ze szczytowych formacji odwrócenia jest istotne...przy tym trendzie bez takiej formacji nie dojdzie do jego zmiany. To może być nawet formacja dużych rozmiarów...kiedyś,tam....ale jednak.
domek_domek / 83.26.174.* / 2013-01-17 16:06
Spokojnie, mam głowę na karku i żadnej rady od osób w gruncie rzeczy anonimowych, nawet, z całym szacunkiem, Twojej, nie traktuję jako prawdy objawionej.
Ustawiłem sobie taki kroczący stop loss i wyjdę z fundu (mam Investorsa) jak się ponad 5% obsunie. Inna sprawa, że jestem już na tym rynku tak zarobiony, że te 5% wielkiej różnicy mi nie zrobi. Dzięki w każdym razie za odzew - robicie tu chłopaki mega pozytywne rzeczy!
Zeus52 / 2013-01-17 16:21 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ufff...ulżyło mi. Tak trzyma! I faktycznie,zrzut Ci nie zaszkodzi,a po zrzucie i silnym wtedy zejściu RSI(50),powinien nastąpić równie silny ruch w górę(budowa formacji szczytowej)...tak,w razie Niemca. Pozdro
al_ lub wierny czytelnik / 89.68.244.* / 2013-01-17 16:50
Nie wiem czy uwiezysz ale takie cos liczyłem z kumplem na skypie 2537-59=22pk,22x 261,8%=57,2550+57=2607,kumpel wziol s ja wydygałem;-( chodz powinienem sprobowac i sie schowac za fibo 2615,nic zerkamy u jankow czasowka 1479-85,lub 92-98 i powinni cofnac moze na 1440 gdzies..zeerkam gdzie by sie sprobowac podłaczyc;-)
tedchom / 2013-01-15 23:46 / Tysiącznik na forum
Nie wiem czy ja, bo szukam i nie ma, chyba że przez przypadek wykasowałem.
Zeus52 / 2013-01-16 18:16 / 10-sięciotysiącznik na forum
To było dawno temu,w grudniu 2011,pisaliśmy o projekcji PKB dla Niemiec na 2012 rok...i zdaje się,że w przybliżeniu tak wypadło...a chodziło o projekcję z IFO.
max1224 / 2013-01-15 21:52 / Tysiącznik na forum
zobacz złoto co się kroi, oczywiście bez zagadek masz na blogu opisane ... no i dzięki za waluty co prawda nie mam kredytów ale frank ... to i euro i dolar i właśnie surowce
Zeus52 / 2013-01-15 22:43 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zobacz lepiej,co się może(i powinno)wykroić na DAX-ie(a za nim i na Wig20)...pięknie by wyglądało zakończenie korekty np"objęciem hossy",albo "przesłanianiem"...taka pułapeczka na niedźwiadki. Coś sobie ubzdurały na temat Jankesów...gdy tymczasem nawet w razie zejścia na F-S&P500 nie bardzo jest dokąd grać w eskach...za duże ryzyko,a potencjalny zysk mizerny. Ryzykiem dla esek na F-SP jest powtórka z sesji na przełomie roku...może nawet dłuższa seria,mniejszych białych korpusów. A tymczasem miśki w Eurolandzie uparły się na eski na jankeskich kontraktach...wiesz,co się stanie po naruszeniu zleceń aktywacyjnych....nie zdążą spier....zresztą nie dadzą rady bez strat. A na pewno jest tam pełno zleceń sell...w tym zakresie od max na zamknięciu,do szczytu górnego cienia z września...i stopy tuż ponad...jak to pęknie...siok! Podobnie,a nawet lepiej jest na DAX i ogólnie w Europie...lepszy rozrzut pozycji i zleceń stop-loss...w razie czego"prucie swetra" w górę. Może wreszcie wzrosną obroty...bo jak na razie nadal ich brak. Owszem,względnie co nieco wzrosły...ale to jest względnie,w porównaniu do ostatnich sesji. Bezwzględnie to obroty nadal są bolączką,nadal mizerne. I tu właśnie DAX miał dzisiaj wzrost obrotów,wolumenu...też oczywiście względny...ale to oznacza,że jest duża szansa na jutrzejszy wystrzał na północ...wystrzał byłby pewniejszy,gdyby dzisiaj obroty(w przypadku DAX-a) były jeszcze wyższe...ale nie ma co marudzić. Względnie wyższe były...był wyraźny wzrost obrotów podczas skutecznej obrony wsparcia....niedźwiedzie spotkały się ze zbyt silną obroną,poniosły porażkę,są zawiedzione...a więc jest szansa na odbicie...właśnie przesłanianie,lub objęcie. U nas pozornie wygląda to gorzej,bo wsparcie się nie obroniło,ale piszę"pozornie",bo ostatnio nasi idą,jak gdyby DAX ich na smyczy prowadzał...więc jeśli DAX ruszy na północ...
al_ lub wierny czytelnik / 89.68.244.* / 2013-01-16 09:52
BNY Mellon

zysk na akcję: 0,53 USD (rok wcześniej było: 0,42 USD);
przychód: 3,60 mld USD (rok wcześniej było: 3,52 mld USD).


eBay

zysk na akcję: 0,69 USD (rok wcześniej było: 0,60 USD);
przychód: 3,97 mld USD (rok wcześniej było: 3,38 mld USD).


Goldman Sachs

zysk na akcję: 3,78 USD (rok wcześniej było: 1,84 USD);
przychód: 7,91 mld USD (rok wcześniej było: 6,05 mld USD).


JPMorgan Chase & Co.

zysk na akcję: 1,16 USD (rok wcześniej było: 0,90 USD);
przychód: 24,42 mld USD (rok wcześniej było: 22,20 mld USD).


U.S. Bancorp

zysk na akcję: 0,74 USD (rok wcześniej było: 0,64 USD);
przychód: 5,16 mld USD (rok wcześniej było: 5,10 mld USD).dzis rowniez bezowa ksiega i czasowka dzis-jutro http://spiraldates.com/ czy nie nazbyt optymistycznie zakładasz przypadkiem?nie ma gdzie spadac,itd;-) jest,jest a piłka nadal w grze i obydwa kierunki otwarte,stopy sa nad maxami,zawsze sa w takich miejsacach;-),na bananie w20 powinien zejsc chodz na 2509w20 zanim bedzie jak cos mocniejsze up....jesli bedzie,oscyle nisko ...
Zeus52 / 2013-01-16 16:08 / 10-sięciotysiącznik na forum
No właśnie...oscylatory już są ZA NISKO...tak nisko,a mamy zaledwie konsolidację, obowiązujący trend jest jasny...JAKIEKOLWIEK większe zejście=silna kontra...a w takim razie tylko eski wiążą się z ryzykiem. W longach powinien panować błogi spokój.
Zeus52 / 2013-01-15 19:32 / 10-sięciotysiącznik na forum
Taka ciekawostka,coś mi się przypomniało...ale musiałbym znaleźć pewien wpis,z grudnia 2010....kurna,ile to u Niemców miała wypaść roczna dynamika PKB...+0,6%? Czy+0,4%?...nie pamiętam,czy to było trafione,czy nazbyt wtedy pesymistyczne...odczyt pokazał +0,7%...nieistotne,bo to już było dawno temu i już nieważne,ale tak z czystej ciekawości chyba w wolnej chwili poszukam.
do początku nowsze
1 2
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy