14 VI - 18 VI

tedchom / 2010-06-11 22:02
otwieram nowy temat może tym razem nabierze rynek jakiegoś konkretnego kierunku:)
Wyświetlaj:
Zeus52 / 2010-06-18 19:40 / 10-sięciotysiącznik na forum
To ja na dachu się cały dzień smażę,a tymczasem trójkąt na złocie pooo...oszedł w drzazgi,z przytupem...i od razu 1261$/ozt. Kurna,to co ja jeszcze na tym dachu robię?
max1224 / 2010-06-18 20:27 / Tysiącznik na forum
tymczasem ml5 kolejny wzrost aktualna cena ju 55,30$ ml6 62,35%
Zeus52 / 2010-06-18 23:05 / 10-sięciotysiącznik na forum
To właściwie nie flaga,a proporzec...na to samo wychodzi,tylko kształt inny. To tak gwoli ścisłości. Max...przerzuciłem część kapitału z ML6 w ML5. Wejdzie we wtorek. Zobaczymy,co dalej.
max1224 / 2010-06-18 23:24 / Tysiącznik na forum
ja zaś nic nie ruszałem i właśnie zostawiam to na poniedzioałek licząc na cofnięcie tzw. test wybicia powinien nastąpić wygląda że będę wchodził w środę pozostaje kwestia jaką częścią ale na to jest weekend
Zeus52 / 2010-06-19 00:09 / 10-sięciotysiącznik na forum
Podesłałem Ci parę wykresów. Zobacz dokąd aktualnie wybiera się miedź. A także wykresy makro. Baltic Dry Index,NAHB,bezrobotni,produkcja...ta ostatnia wygląda ładnie...Ale! Popatrz na wykres,na którym produkcja przemysłowa jest skompilowana z Philadelphia FED Index...przesuń wykres P.FED o jeden miesiąc w prawo...ładnie się nakłada z produkcją? Gdyby się tego trzymać,to po obecnym oberwaniu na FED-Index...za miesiąc odczyt produkcji może być niemałym szokiem. Nowe budowy...tak kiepsko,mimo lata? Do tego bardzo duży wzrost refinansowania...to główny składnik zwyżki w kredytach. Oni kredyty refinansowane wliczają do ogólnej liczby nowych kredytów,dlatego takie dobre wyniki im wychodzą. A tymczasem rentowność 10Y się mocno skorekciła,więc ludzie biorą nowe kredyty,by spłacać nimi stare...bo jest okazja na tym zyskać. A to stwarza tylko pozory wzrostu akcji kredytowej. Bo tyle nowych kredytów udzielono...ale w rzeczywistości to stare kredyty,tylko refinansowane.
andy2U / 2010-06-19 23:00 / Bywalec forum
a dokond sie wybiera miedz ? ja za wielka woda, bez kompa bo padl motherboard, wiec tylko z doskoku sledze, nadal trzymam 50/50 ML5 i ML6, ale wynika z waszych wpisow ze gold szykuje sie do lotu, wiec co z ta miedzia, bo gdzie ja jestem jest tylko jedna kopalnia miedzi i to zamknieta od XVIII wieku - Virgin Gorda (wyspa), pozdrawiam ....
Zeus52 / 2010-06-20 16:09 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak po prawdzie ja mam to samo. Robiłem tylko małe porządki w portfelu. Było tak,jak u Ciebie,bardzo długo 50/50. Ostatnio wyszła przewaga ML6,a teraz wejdzie 80%ML5 i 20%ML6. Od wtorku. Ale to niechcący tak wypadło. Chciałem zrobić lekką przewagę ML5,tak 60/40,ale źle policzyłem w pośpiechu(wróciłem do domu tuż przed 21.30) i tak wyszło. Może to skoryguję,może nie. Zobaczymy w poniedziałek. Nie ma potrzeby wcześniej. Liczę jeszcze na ruch w górę na giełdach...ale spółki ML5 też powinny na tym skorzystać. W późniejszym terminie jednak bardziej liczę na gold i rozliczenie fundów w dolarach.
Zeus52 / 2010-06-20 14:49 / 10-sięciotysiącznik na forum
Technicznie to idzie w dół kanałem spadkowym. Próbowała się wybić,ale zamiast wybicia,nastąpiło odbicie od górnej bandy w dół...to sugeruje dalsze spadki. Tylko"sugeruje",bo kanał idzie pod ostrym kątem w dół...co nie jest zbyt długo do utrzymania. Powinno nastąpić wkrótce wybicie z niego...ale to niewiele znaczy,nie liczmy na to,że wybicie z tak stromego kanału zadziała,jak wybicie z flagi,klina,albo podobnej figury. Nic z tych rzeczy. Po czymś takim powinien nastąpić jakiś krótki,gwałtowny ruch w górę...ale tylko po to,aby ustalić kanał spadkowy,ale inny, o łagodniejszym przebiegu.
Zeus52 / 2010-06-18 23:35 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie wolno złotku cofnąć się poniżej 1240$.
max1224 / 2010-06-18 23:55 / Tysiącznik na forum
niee no bez przesady myślę o powrocie w okolice 1248 przetestowanie niedawnego jeszcze oporu i dopiero jazda a te poziomy o których wspominasz te wyższe nie powiem podobają mi się
Zeus52 / 2010-06-19 00:14 / 10-sięciotysiącznik na forum
Mi chodziło już o taki ostateczny poziom...choć to byłby i tak"ostateczny"tylko na jakiś czas,korekta na krótką metę.
Zeus52 / 2010-06-18 20:57 / 10-sięciotysiącznik na forum
ML6 powinien jutro coś dorzucić,bo tak ogólnie,to spółki stoją dobrze. Ale wczoraj były spadki,pewnie więc dlatego ML6 ma -0,7%. Czas zwiększyć jednak ML5. Dla gold ta minimalna cena,ten dolny podany zakres to wynika z samego trójkąta. To wysokość samego trójkąta dodana do punktu wybicia...wychodzi 1340$/ozt. Ale to jest takie"obowiązkowe" minimum. Trzeba wziąć pod uwagę,że trójkąt utworzył prowzrostową flagę...a to już poważniejsza sprawa...od dna lutowego do szczytu(1250,9),to pół masztu. Top masztu wypada gdzieś blisko 1500$/ozt
tedchom / 2010-06-18 15:37 / Tysiącznik na forum
póki co tona w20 wsparcie na 2336/7 nie naruszone wytrzymało, natomiast na razie póki co to s&p boi się okolic 1120 więc zobaczymy gdzie to ruszy już niebawem wydaje się, że więcej jak tydzień to to nie potrwa
pablomaz / 2010-06-18 09:43
No i nadszedł ostatni dzień zapisów na Taurona. Zapisaliście się już, zamierzacie się zapisać? Ja wieczorem biorę 2 pakiety po 13.500 akcji. Myślę że ryzyko nie jest wielkie, a zarobek moze być przyzwoity, nawet jak będzie to 5%. Zawsze to coś, tym bardziej że jestem teraz poza giełdą i gotówka leży wolna.
u2mart / 2010-06-18 11:56 / Tysiącznik na forum
Ja się właśnie zapisałem na jeden pakiecik. No i z dzisiejszą wyceną zakupiłem unikoronę akcje jakieś 20% licząc na cudofixingi )
student_mel / 2010-06-18 12:20 / Bywalec forum
ja za to zaliczam powrót do złota z jutrzejszą wyceną DWS GOLD
u2mart / 2010-06-18 12:26 / Tysiącznik na forum
no to podobnie myślimy bo ja z niego nie wychodziłem ale mam ochotę zwiększyc udzial w nim
u2mart / 2010-06-18 12:29 / Tysiącznik na forum
No i zrobione jutro wejdzie reszta z pienieżnego DWS na Golda
maxsio / 2010-06-18 13:18 / portfel
Ja właśnie też się skuszę na pakiecik Taurona i liczę, że wyjdę in plus na tym. DWS Gold kupiłem z wyceną z 16 i się zastanawiam czy jeszcze nie dorzucić trochę, choć boje się trochę, że możemy się zatrzymać na 1300 i nie uda się zgarnąć nic ciekawego, a poza tym lepiej nie trzymać wszystkich jajek w jednym koszyku :).
Zeus52 / 2010-06-18 08:38 / 10-sięciotysiącznik na forum
Cóż. I tak nadal pusto na forum. Pozostaje dodać tylko tyle,pewne ostrzeżenie. Tak,jak spadki na złocie miały charakter wybitnie korekcyjny,tak obecne wzrosty na indeksach są typową korektą spadków. Jak zauważa i ostrzega Piotruś,wzrosty bez podłoża fundamentalnego(a nawet wbrew fundamentom),na dodatek na niskim wolumenie. Możemy mówić co najwyżej o wzrostowej korekcie spadków(nasze"B"?). Podobnie wygląda sytuacja na miedzi...Mimo to pozostaję przy układzie ML5(40%) i ML6(60%). Mam,po małej kosmetyce lekki nadmiar ML6,ale liczę na to,że wzrostowa korekta jeszcze trochę potrwa,a na gold w razie wybicia z trójkąta zawsze zdążę się załapać,bo ruch będzie wtedy duży. I to byłoby na tyle. Czas do pracy się zabrać...ale mi się "chce"wychodzić na dach w ten zapowiadający się,jak zwykle ostatnio, skwar...nie wyobrażacie sobie nawet...ale kasa,to kasa. To nawet konkurencyjne dla dla zysków z fundów,więc się zmuszam...pozdro All
Zeus52 / 2010-06-17 21:20 / 10-sięciotysiącznik na forum
Kurka wodna,zawsze gdy coś się szykuje,to pustki na forum. Mnie ostatnio nie było,bo taki nawał pracy. Ale ad rem. Złoto jest w tej chwili w podobnej sytuacji,w jakiej było w końcu sierpnia ubiegłego roku...tuż przed wybiciem z trójkąta. Gdy to nastąpi,a powinno to być niebawem,złoto rozpocznie wędrówkę do tego naszego,już omawianego zakresu 1340-1360$/ozt. Czyli ruch podobny do tego z okresu wrzesień-listopad ubiegłego roku. Na razie zaatakowany został ten górny cień z przed 8 sesji. Co prawda obiecywałem wtedy,że zakrycie tego cienia białym korpusem powinno nastąpić niebawem,w ciągu kilku sesji,a możliwe,że nawet nazajutrz....ale cóż,co się odwlecze,to nie uciecze,jak to mawiają. Zakrycie cienia nastąpiło dzisiaj. To nic,że mamy cofnięcie. Nic dziwnego. Złoto zaczęło z niższego poziomu i dziwne byłoby właśnie przebicie oporu z marszu. Musi odpocząć,nabrać sił do ostatecznego i rozstrzygającego ataku. Ale bez złudzeń. Z resztą,wszyscy wiedzą,że ich nie mam. Ten atak w końcu nastąpi i będzie skuteczny. Wracając do omawianych średnich MA50 i MA200...dla złota cały czas obowiązuje"Złoty krzyż". Mało tego. Niedawno mieliśmy jego jakby ponowienie. Mieliśmy przesilenie na złocie,średnie zbliżały się do siebie. Jednak pod bardzo małym kątem i w końcu się minęły. A teraz się rozchodzą. Dlatego mówię o jakby ponowieniu figury w marcu. Oznacza to nadal bardzo dobre prognozy dla złota. I to w każdym interwale czasowym. Od krótkiego,do najdłuższego. Także wieloletniego. W średnim terminie może nastąpić jakaś korekta,ale i tak nie powinna ona zakłócić późniejszych wzrostów.
student_mel / 2010-06-16 19:25 / Bywalec forum
Ma ktoś pomysł w co teraz wejść? Dolar ładnie pikował, może to już czas?
tedchom_nielog / 83.15.162.* / 2010-06-16 23:33
W co wejść to nikt Ci nie powie ja wchodzę coraz bardziej w sf1, są tacy co się ze mnie śmieją, ale to sie powinno zmienić:) w ciągu +- miesiąca i albo będą boki rwali albo podziwiali. Ale każdy decyduje za siebie. Widać nawet po naszym wątku który solidnie podupada ponieważ technicznie jest dosyć trudny czas "wiadomo że nic nie wiadomo" i teraz to już tylko czekać pozostało i powoli bukłaki napełniać ale czym......?
Zeus52 / 2010-06-17 00:09 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja mam nadzieję,że mnie nie miałeś na myśli także mnie. Ja także z nikogo się nie śmieję. Również chodziło tylko o ostrzeżenie. O stopień ryzyka przy grze na instrumentach pochodnych. Dokładnie to samo.co kolega niżej. Pzdr. I oby Ci to wypaliło.
London / 2010-06-16 23:45 / Bywalec forum
Mam nadzieję ,że mnie niemiałeś na myśli ;)
Tylko napisałem ,że jest ryzykowany za większy % kapitału i jak mniej wiecej rozkładają się jego zachowania z moich obserwacji.
Co do Twoich sukcesów lub porażek z nim związanych to życzę tylko tych pierwszych a śmiechu wrazie tych drugich napewno nie uswiadczysz . Dont worry ;)
tedchom / 2010-06-17 12:04 / Tysiącznik na forum
Bez obaw panowie ja po prostu tylko wspomniałem jak ktoś kiedyś mnie podziwiał za miłość czy zachwyt nie pamiętam ale się tym nie stresuję wcale. Każdy ma prawo do własnej oceny tychże fundów. Mam kontakt z zarządzającym tym fundem i tyle:) Oczywiście oni mają interes by jak najwięcej kasy było inwestowane przez ich tfi, jednak wygląda mi na to że powinien w najbliższym czasie pójść na południe. W tej chwili nie mają za bardzo żadnej pozycji ale jak przebiją MA50 to powinno się dziać. Pożyjemy zobaczymy również wszystkim życzę jak najwięcej trafnych decyzji
pozdr.
tom ziel / 83.5.248.* / 2010-06-17 16:54
na południe?
tedchom / 2010-06-17 17:39 / Tysiącznik na forum
na to liczę jak przebije ma50 to ruszy albo w drugą stronę ale na to na razie się nie zanosi
tom ziel / 83.5.248.* / 2010-06-17 19:38
południe znaczy na dół?
tedchom / 2010-06-18 02:45 / Tysiącznik na forum
racja ale zamieszałem miałem na myśli północ czyli odpał w górę sorki jeszcze raz
Zeus52 / 2010-06-17 20:26 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jeszcze garstka informacji. Średnie MA50 i MA200 są oporami,lub wsparciami dynamicznymi. Ale nie tylko. Średnia MA50 z tego powodu,iż dotyczy mniejszej ilości sesji,jest linią szybszą. MA200 jest linią wolną. Z tym związane są dwie ważne"figury",gdy średnie się krzyżują. Pierwsza,gdy MA50 przecina MA200 idąc od dołu,w górę...to tzw"Złoty krzyż". Silny sygnał kupna. Wróży średnio i długoterminowe wzrosty. Ostatnio taka figura miała miejsce prawie rok temu....pisałem wtedy o tym,że "zapamiętajmy ten dzień na długo. Bo to nie tylko najdłuższy dzień w roku(to było w wigilię św.Jana),ale jednocześnie dzień w którym uformował się"Złoty krzyż". A więc czeka nas jeszcze baaa...ardzo długa jazda up!". Drugą figurą,o przeciwnym znaczeniu,jest"Krzyż smierci". Powstaje wtedy,gdy MA50 przecina MA200 biegnąc z góry w dół. Jest ważnym sygnałem sprzedaży. Wieszczy długotrwałe spadki. W tej chwili właśnie na S&P500 średnie zbliżają się do siebie i w nieodległej przyszłości może zostać wygenerowany"Krzyż śmierci". A to bardzo źle wróży indeksom(to nie tylko na Staśku tak jest) i to na bardzo długo. Ale pocieszające jest to,że choć średnie idą na zderzenie, i to pod wyraźnie zderzeniowym kątem,to jest jeszcze możliwość,że się"musną",pójdą po stycznej.
Zeus52 / 2010-06-17 19:58 / 10-sięciotysiącznik na forum
Średnia krocząca z 50 ostatnich sesji. MA200...z 200 ostatnich sesji. Na stockcharts.com oznaczona,jak niżej kolega już wspomniał.
tedchom / 2010-06-17 15:14 / Tysiącznik na forum
niebieska linia na wykresie
http://stockcharts.com/h-sc/ui?s=$SPX
privy / 2010-06-16 12:58 / Tysiącznik na forum
Coś się szykuje. LOP rośnie jak na drożdżach a czas rozliczenia sprzyja zasłonie dymnej. Ponadplanowo rośnie nowa seria więc można spodziewać się jakiegoś ruchu w przyszłym tygodniu. Jeśli LOP starej serii z początku tego tygodnia będzie mniej więcej równy temu na nowej w poniedziałek można spodziewać się kontynuacji głównego ruchu, czyli... i tu jest problem. Na kreskach mam trend spadkowy z możliwością wypalenia w przyszłym tygodniu, ale to tylko możliwość wypalenia.
max1224 / 2010-06-14 20:52 / Tysiącznik na forum
black rock podał top10 swoich fundów na 30-04-2010
Zeus52 / 2010-06-14 23:40 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz,dostałem takiego maila,z którego wynikało,że to miśki niebawem mają ruszyć za Wig20,bo fundusze ect...i dlatego miśki zachowują się dziwnie. Tymczasem,to nie miśki zachowują się dziwnie,ale prawdopodobnie Wig20 jest podłączony pod pompkę i sztucznie dmuchany,a miśki właśnie idą normalnie. Dlatego wspomniałem niżej o kontraktach. To też odpowiedź(być może)na zdziwienie priva,że po takich danych chce im się jeszcze rosnąć. Termin rozliczeń wszędzie jest ten sam,a centrala jedna.
max1224 / 2010-06-15 08:35 / Tysiącznik na forum
o czymś takim bodajże funduszowi pisali swoją drogą kogoś mi przypominają jakby iść wiernie ich drogą to leży u nich dolar niby opisują formaje i takie tam zależności ale trzeba mieć troche odwagi i samemu działać a to co piszą traktować jako uzupełnienie bądź potwierdzenie własnych przemysleń wtedy jest Ok
PS. i tak chyba jest z każdym czy to PK , czy funduszowi, czy jeszcze jakiś doradca amator łacznie z naszymi pisaninami to nie wyrocznia lecz punkt widzenia
elKonrad / 2010-06-15 23:35
Co tu taka cisza caly dzien? Panowie jak myslicie jak dlugo pociagna wzrosty. Dzisiaj sp500 na ponad 2% plusie.
max1224 / 2010-06-15 23:44 / Tysiącznik na forum
1107 pękło i to z przytupem wobec tego przy 1150 na staśku trzeba będzie zamykać pozycję a ile nasz wiesiek wtedy będzie miał kto wie???
cicho może ja tam dziś miałem przegląd w pasieczce i udomawianie rójek to mnie na całe popołudnie wcięło a reszta nie wiem zadowoleni liczą zyski pzry drinkach;-))
privy / 2010-06-15 11:20 / Tysiącznik na forum
ZEW dał nura, wiadomo Grecja & Company psują humorki analitykom a futki staśkowe są mocno trzymane. Brak pozwolenia na spadki. Złe pozycje muszą się same rozliczyć, nikt ich nie weźmie. Czort wie co będzie się później działo.
tara30 / 83.26.168.* / 2010-06-15 12:00
Privy myslisz ,ze dojdzie do zamkniecia luki czy jeszcze mozemy zobaczyc te 1,2090 okolice ?
privy / 2010-06-15 12:18 / Tysiącznik na forum
Nie wiem. Na razie będzie to trudne ze względu na kanał wzrostowy (H4), którego dolna banda jest powyżej tego poziomu. Musiałoby dojść do załamania tego trendu a na razie oznak tego nie widzę. Istnieje możliwość, że w ciągu 2 dni obecny trend zostanie złamany, ale to tylko sugestia moich kresek by wzmóc czujność. Długoterminowy trend nadal jest spadkowy.
tara30 / 83.26.168.* / 2010-06-15 13:01
Priv a kiedy zmieni sie trena na euro/dolar przy przekroczeniu 1,25 ?
privy / 2010-06-15 14:02 / Tysiącznik na forum
To bardzo trudne pytanie a nawet retoryczne gdyż zmiana trendu w mojej analizie jest funkcją nie tylko samego poziomu ale i czasu. Dwie niewiadome i jedno równanie, a to daje nieskończenie wiele rozwiązań. To też sprawia, że widzę taką zmianę na krótko przed nią samą.
Zeus52 / 2010-06-14 23:29 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jeszcze do tego dziś mamy zmianę serii kontraktów na ropie. Poza tym Łucjan(on w tym lepiej się wyznaje)zauważa,że to obecne podciąganie w górę indeksu Wig20...jest nieco sztucznym podciąganiem zleceniami koszykowymi,już jako gra pod piątek,rozliczenie kontraktów. To już się zaczęło. Ale to jest wszędzie. Jak mówią,i tak ta sama centrala tym rządzi. A więc...różne cuda nas jeszcze czekają w tym tygodniu. I naprawdę bez pół litra nie razbieiom.
Zeus52 / 2010-06-14 21:13 / 10-sięciotysiącznik na forum
Fajnie,zaraz obejrzymy. Tymczasem ML5:+1,22%/ML6:+2,30% Minus dolar:-1,1%. Średnia,na czysto:+0,66%. Tymczasem sprawdziłem,że wbrew temu,co tutaj ktoś pisał,nadal można sprzedać 99% jakiegoś fundu. Nic się nie zmieniło. Robiłem przemeblowanie i porządki. Wypróbowałem to na SKAN2. Miałem około 8%. Opchnąłem 99%...i system to przyjął. Kupiłem za to ML6. Poza tym zmieniłem nacisk z ML5 na ML6. 1/5,czyli 20%ML5(a było pół portfela)opchnąłem i zakupiłem za to w 100%ML6. Czyli ostatecznie wyjdzie: 60%ML6 i 40%ML5.
max1224 / 2010-06-14 21:22 / Tysiącznik na forum
no to jest ciekawe ja nic nie zmieniam choć podobnie kombinuję tyle że wolałbym to zrobić po mocniejszym sygnale np przebicie 1100-1107 na spx
Zeus52 / 2010-06-14 22:17 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja jeszcze w sprawie zmiany. To naprawdę niewielka zmiana,a poza tym uporządkowałem portfel. Pozamiatałem trochę drobiazgu,wszystko w ML6. Poza tym układ 40%ML5 i 60%ML6...też zawiera spółki gold. A poza tym w razie czego szybko mogę to zmienić. Choćby jutro. Wiesz,że początkowo planowałem większe przejście w ML6. Bo taki zmarnowany ostatnio,niedowartościowany. No i jakaś tam nadzieja na odbicie istnieje. Wiem,że to bardziej nadzieja,niż logika...dlatego jednak zrezygnowałem z większej zmiany. Coś czułem,że to się tak dobrze nie skończy. Dlatego zostało AŻ 40%ML5! Popatrz na to pod takim kątem. Pamiętaj,że zamiar początkowo był inny...ale przebieg sesji mi się nie spodobał. Teraz faktycznie tylko nadzieja pozostaje...bo to,co widać na świecach dziennych,to już nawet nie wygląda źle. To wygląda tragicznie! Ciągle wraca do mnie ta myśl...prześladuje mnie ostatnio:czy to aby korekta A,B,C? Czy może początek impulsu spadkowego 1-5 ? I czy dno z lutego ubiegłego roku,to na pewno bylo już absolutne dno bessy? Czy to dopiero przed nami? Ale takie czarne myśli mnie czasem nachodzą...tak już mam. Nie bierz tego na poważnie. Brak na razie podstaw do takiego myślenia...może poza falami...ale sam mówiłem,że nie trzymajmy się ich sztywno. Pzdr.
max1224 / 2010-06-14 22:44 / Tysiącznik na forum
włąśnie też mi to tak po południu zaczęło wyglądać już ok 19 byłem niemal pewny że nic nie ruszę i okazało się słusznie choć może jednak tzreba było wiać z gpw? a może to musi potrwać żeby poziomy cenowe zlicowały z czasowymi?
Zeus52 / 2010-06-14 23:17 / 10-sięciotysiącznik na forum
Pozostaje jeszcze opcja,że np Stasiek zechce wyrysować najpierw drugie ramię lokalnej ORGR...i później ruszy w górę.
Zeus52 / 2010-06-14 23:14 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jak zauważył Piotruś...po obniżeniu ratingu Grecji aż o 4 stopnie,do kompletnie śmieciowego,zdaje się B2,czyli brak możliwości nawet obsługi długu i to w sprzyjających warunkach rynkowych,bez perspektyw zmiany w przyszłości...to powinno spowodować natychmiastowy wręcz zawał,czerwony wodospad,a tymczasem na razie(jeszcze nic straconego)do tego nie doszło. To w/g Piotrusia może dawać nadzieję,że byki się wybronią. Choć trzeba uczciwie przyznać,że technicznie,to nieco masakrycznie wygląda. Zobacz indeksy,zobacz ropę,zobacz miedź. Miedź odpadła od krawędzi spadkowego kanału. Nie jej się wybić. A nawet gdyby to zrobiła...to struktura dotychczasowych spadków świadczyła o tym,że wybicie z kanału zapoczątkowałoby korektę. Tylko korektę spadków. Niczego więcej. Ale nawet na to nie było jej stać. A ropa...Sorki,muszę się uspokoić i to przemyśleć do rana i jutro.
Zeus52 / 2010-06-14 21:43 / 10-sięciotysiącznik na forum
To ostatecznie niewielka zmiana. Dzisiaj rynki ucieszył początkowo James Bullard,szef FED z Saint Louis...stwierdził,że kryzys europejski w żaden sposób nie odbije się na gospodarce światowej,a Stanom to nawet pomoże,bo spadek dzięki niemu rentowności anerykańskich 10Y rekompensuje negatywny dla Stanów wzrost dolara. No cóż...optymistycznie powiedziane. Pewnie dopiero później nad tym się zastanowiono. Narzuciło mi się określenie:"Bredzenie z sensem"...Gdzie w tym sens? A jest i to poważny! Ponieważ on bredzi za duże pieniądze...więc dla Bullarda to bredzenie ma wymierny w dolarach sens...niestety wielka szkoda,że tylko dla niego.
privy / 2010-06-14 20:23 / Tysiącznik na forum
Cisza i spokój, a może konsternacja. Rynek strasznie dziwny i marudny. Jankesi grają z nami jakiegoś swojego pokera. Linia szyi orgr na wigwamie na wykresie liniowym nas przytrzymuje, ale już na świecowym pękła i bądź tu mądry. Stanisław ewidentnie boi się majowej luki, jak się nie wczołga na 1100+ to na moich kreskach pojawi się hasło ''szczyt''. Oj nie jest teraz łatwo.
Zeus52 / 2010-06-14 12:58 / 10-sięciotysiącznik na forum
A może tymczasem zobaczmy,co słychać w drugiej gospodarce świata. Mówiąc słowami premiera,Naoto Kano:"Japoni grozi kryzys finansowy spowodowany ogromnym długiem publicznym sięgającym ponad 200%PKB. Japonia musi jak najszybciej wprowadzić cięcia w stylu europejskim,aby uniknąć kryzysu w stylu greckim."...koniec cytatu. Jak widać po indeksie Nikkey te zapowiedzi inwestorów niezmiernie ucieszyły.Zrozumieć rynek...hmmm...to z kobietą,to już z górki.
tedchom / 2010-06-14 13:22 / Tysiącznik na forum
ale żeby z kobietą w porównaniu do rynku było z górki to już dosadziłeś:)
Zeus52 / 2010-06-14 13:53 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak troszeczku...
Zeus52 / 2010-06-14 09:25 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zdaje się,że w tym tygodniu,w piątek, będzie rozliczanko kontraktów na Wig20.
max1224 / 2010-06-14 09:50 / Tysiącznik na forum
no jasne 3 wiedźmy znowu dadzą znać o sobie;-))
Zeus52 / 2010-06-14 11:17 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zajrzałeś do skrzynki? Ta flaga na ED z zakresem do 1,2400 i wykres Newcrest Mining(podstawa ML5)z gruntownym wybiciem z pięknego"W"...Lihir Gold jak idzie...przed sesją w Toronto+3,30%...wychodzi górą z dość długiej konsolidacji,po tym pamiętnym skoku w górę o 28% w jeden dzień.
max1224 / 2010-06-14 13:16 / Tysiącznik na forum
no i odpisałem nie doszło?
privy / 2010-06-14 11:43 / Tysiącznik na forum
Bardzo mocna zapora na ED jest w okolicach 1,2330 - 1,2350. Wsparcia na wigwamie wytrzymały zatem najprawdopodobniej zmierzamy do górnej granicy o.flagi. czyli okolice 2500.
Zeus52 / 2010-06-14 11:57 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak,faktycznie.Ta zapora jest blisko zakresu z flagi,a więc musimy ją brać pod uwagę. Natomiast fixing NBP. Dolar:3,3390=-1,1%. Da się przeżyć,jeśli fundy zrobią dobre wyniki. A powinny.
tara30 / 83.26.154.* / 2010-06-14 12:10
Jak , euro/dolar 1,2330-1,2350 to usd/pln wypada ponizej 3,20 ??
Zeus52 / 2010-06-14 12:49 / 10-sięciotysiącznik na forum
Raczej nie. Tak 3,30 lub niewiele poniżej...to ewentualnie możliwe.
tara 30 / 83.26.154.* / 2010-06-14 09:33
czy te kontrakty moga miec wpływ na usd/pln czy juz nalezy uciekac w realu z dolara ?
Zeus52 / 2010-06-14 09:51 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie,nie...w jakimś stopniu,chwilowo. Chodziło mi tylko o to,że końcówka tygodnia może być nerwowa,straszenie,dziwne świece na wykresie...mające znikomy wpływ na ciąg dalszy. Z dolara to albo należało już wyjść wcześniej,albo poczekać teraz na dalszy ciąg korekty na indeksach i Eurodolarze...
tedchom / 2010-06-11 22:05 / Tysiącznik na forum
ja póki co (jak to określił zeus podziwiając moje zacięcie) , to dalej dokupuję SF1 za kolejne 10% :)
max1224 / 2010-06-11 22:20 / Tysiącznik na forum
a ja dalej nic nie zmieniam ( w skandii) w banku wyrównałem skład portfelamiędzy 4 fundu zapis w poprzednim wątku
Zeus52 / 2010-06-13 17:47 / 10-sięciotysiącznik na forum
Myślę,że jeśli po tak ważnych i jednocześnie tak złych danych nie nastąpił zawał,to znaczy że na razie rynek ma dość spadków i jeśli Azja,Chiny nie nabroją to wreszcie powinno nastąpić większe odbicie,to nasze duże"B". Wszystko właśnie się rozstrzyga....już prawie wisiało na włosku powstani spadkowej dużej struktury pięciofalowej(wspominałem o tym przy"privie"). Na razie rynek się wybronił(chyba? Dowiemy się po niedzieli)...i nadal jesteśmy przy koncepcji dużej trójfalowej korekty"A","B","C",w której zakończyliśmy dopiero"A". Ale to jeszcze nie oznacza,że groźba spadkowego 1-5 zostanie całkowicie zażegnana. Nawet w razie większego odbicia....dopiero jego jakość pokaże,czy mamy do czynienia jedynie z korektą całego kilkunastomiesięcznego impulsu wzrostowego(te nasze "A","B","C"),czy z powrotem do bessy. Inaczej mówiąc,jeśli to tylko korekta,to odbicie musi dojść wysoko. To nasze"B"musi sięgać do okolic styczniowego szczytu(1150p.na Staśku). A po nim i tak kolej na wielkie spadkowe"C",trzecią fale korekty.
u2mart / 2010-06-12 09:18 / Tysiącznik na forum
A ja zmieniam panowie w tym tygodniu duziooooo )
Ostatni dzień na mieszkaniu wynajmowanym tu w Anglii ponad 3 lata, parę dni u znajomych przemieszkam a końcem tygodnia już prawdopodobnie do Polski na zawsze
Co do fundów to 80% pieniężne, 20% złoto i zero pomysłu co dalej
przemek90 / 89.228.241.* / 2010-06-13 17:09
Ja na razie mam 30% pieniężne, 30% uniobligacje NE reszta gotówka. Generalnie też nie wiem co dalej, zastanawiam się na unidolarem, ale chyba jeszcze na niego za wcześnie. Na GPW boję się wchodzić, bo jak na razie tylko na niej troszkę straciłem wchodząc na początku maja.
tedchom / 2010-06-12 09:51 / Tysiącznik na forum
ja pomysł mam taki że po prostu dokupuję sf-a bo jest tani i tyle a on zarabia na wzrostach i na spadkach ale musi kierunek być ustalony, a że nie jest to kicha , w końcu jednak w którymś kierunku to ruszy :)
Zeus52 / 2010-06-13 16:30 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nawet,jeśli poczytasz prospekt ze Skandii,to z niego wyraźnie wynika,że SF1 jest wyjątkowym fundem...który w żadnym razie nie nadaje się do długiego trzymania,wartość jego jednostek może ulegać gwałtownym zmianom nieskorelowanym z rynkiem i niezależnie od aktualnej ceny. Tylko w niewielkich ilościach,do dywersyfikacji portfela...nie poczytuj tego za moją impertynencję. To Twoje ryzyko i oby się opłaciło. Ja tylko przypominam po prostu tylko ostrzeżenie,niekoniecznie do Ciebie,ale innych czytających. Myślę,że oni w Skandii i w samym fundzie wiedzą,co piszą
Zeus52 / 2010-06-13 16:18 / 10-sięciotysiącznik na forum
Moje obawy co do SF1 są spowodowane tym,że on gra na instrumentach pochodnych...a w takim razie nie ma ograniczeń w spadkach."Normalne"fundy grające głównie na długich pozycjach...tu można powiedzieć,że są pewne granice spadków,których nigdy nie przekroczą. W ich wypadku ma sens powiedzenie,że:"jest tani" i musi w końcu rosnąć. Natomiast SF1...gra na instrumentach pochodnych...tu chyba nie ma ceny na tyle niskiej,żeby nie mogła jeszcze spaść...w kierunku:ZERA.
tedchom / 2010-06-13 17:05 / Tysiącznik na forum
wiesz każdy wie swoje ja wiem co piszę i co robię ale zobaczymy kto na tym więcej złapie:)
Zeus52 / 2010-06-13 17:26 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ależ ja życzę Ci udanych łowów...ale jednocześnie przypominam o ryzyku związanym z SF1. Można powiedzieć,że kto nie ryzykuje,ten nie jedzie...ale dobrze,aby wszyscy wiedzieli,że to nie jest taki fund,którego jednostki muszą rosnąć,bo są tanie. Nie muszą. Mogą nadal spadać... To moje sprostowanie-ostrzeżenie dotyczy jedynie tego fragmentu:"...bo jest tani.". W przypadku SF1 to nie jest żaden argument. Reszta się zgadza.
London / 2010-06-13 22:54 / Bywalec forum
Też uważam ,że fundusze Superfunda niepowinno się określać mianem taniego. To ,że spadł 50% nieoznacza ,że za miesiąc niebędzie następne -20%. Fundusz gra na rynku futures i nieraz pokazał ,że bardzo wolno zmienia pozycje i sprawdza się właściwie tylko w czasie naprawde długich i silnych trendów. Co znieznaczy ,że czasem niewarto w niego wejść, choć i tu zgodzę się że małych procentem do dywersyfikacji.
Zeus52 / 2010-06-14 00:48 / 10-sięciotysiącznik na forum
Z tym spadaniem do zera może trochę ubarwiłem,bo fund pewnie jakoś się zabezpiecza,ale tak czy inaczej,to nie akcje,a w grze na kontraktach nie ma czegoś takiego,jak"tani",czy"drogi". W każdym momencie to nowa gra i jeśli system nie zadziała,jak należy,bo jest albo za wolny,albo warunki się nie ułożą...to nic nie stoi na przeszkodzie dalszym spadkom wartości. A że są trudności w rozpoznaniu obecnego trendu...to chyba widać. A jak rozpozna go system,który jak dotąd wykazywał,że jest zbyt wolny? Przyznam,że bałbym się powierzyć więcej kasy czemuś takiemu,bez dużego zrównoważenia innymi fundami. To nie wyklucza wygranej....tej zaś życzę każdemu. Ale wygrana...też niczego nie dowiedzie.
tedchom / 2010-06-14 00:22 / Tysiącznik na forum
Tutaj macie rację że daje zarobić na wyraźnym trendzie. to akurat że zmienia wolno pozycję to jego wada i zaleta jednocześnie. Już nie raz dał mi zarobić (chociaż ostatnio nie miałem dostępu do neta i zżarł mi kilka % ) więc mam nadzieję, że poradzę sobie tym razem, ale dzięki chłopaki za troskę.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy