Forum Polityka, aktualnościKraj

15 tysięcy pracowników trafi na bruk. To możliwe

15 tysięcy pracowników trafi na bruk. To możliwe

Wyświetlaj:
Wapniak / 2013-06-11 13:55 / Tysiącznik na forum
Pseudo socjalizm się już skończył...
koło@wp.pl / 95.41.45.* / 2013-06-11 13:51
w Kielcach Poczta zwolni w tym rou w ramach grupówki- 350mosob -kobiet po 55 roku zycia- czy to sprawiedliwe?????????????///
ewa999 / 195.205.249.* / 2013-05-20 10:38
W miejscowości liczącej 11 tys. mieszkańców jest jedna poczta w piwnicy bloku - maleńkie pomieszczenie, ze starą kanapą, 2-3 urzędników, którzy "uwijają" się jak muchy w smole. Trzeba pozmieniać tym ludziom przede wszystkim w głowach, bo mają skostniałe myślenie "poczta polska to panisko".Celowo z małej literki, bo taki mam szacunek dla tej instytucji!!! Pozostawienie przesyłek poleconych urzędowych i sądowych temu zapyziałemu umarlakowi - to stanie w długich kolejkach (listonosz nie doręcza przesyłki tylko awizo). Jeżeli urzędy z naszych podatków opłacają opłaty pocztowe a podatnik - adresat musi stać w długiej kolejce na poczcie aby odebrać "KONIECZNIE" awizowaną przesyłkę, to ja mówie NO PASARAN!!!! Jaki osioł poseł ma prawo decydować o marnotrawienie podatków w tak nedzna pocztowa instytucję?????
Robert Roy McGregor / 31.11.218.* / 2013-05-18 22:01
TAKA POLITYKA PROWADZI DO UPADKU.
Szkoda, że tak zasłużona dla Polski instytucję domorośli "ekonomowie" i politycy podając kroplówkę, faktycznie dobijaja. Tylko zdrowa konkurencja na tych samych zasadach moze utrzymać Pocztę Polska jako firmę konkurujacą: ORGANIZACJĄ, ZARZADZANIEM, JAKOSCIĄ I CENA USŁUG.
Do tego trzeba mysleć jakby troche ściślej...
I jeszcze jedno. Raz zamkniętego odziału w "Pcimiu Dolnym" nie da się odtworzyć. Posiadanie oddziału w "Pcimu Dolnym", nawet dotowanego stwarza, że firma wygrywa na pozostałym rynku.
Do tego też trzeba myśleć jakby trochę ściślej...
list / 37.247.225.* / 2013-05-17 19:42
Będzie jak z TVP: spółka akcyjna, pełno reklam, ale należy się abonament. Poczta nie będzie musiała utrzymywać placówek, ale będzie miała częściową ochronę przed konkurencją.
mokotowianka pracownica / 37.31.37.* / 2013-05-15 18:49
w naszej placowce w Warszawie jest pani naczelnik( z dyrekcji ja przyslano) baba nie ma pojecia o wszystko sie pyta ,obstwaila sie lizuskami i starsznie sie boi czy ja nie zwolnia, a po co naczelnik- nie moze byc normalny [pracownik po kierownika poczty, siedzi taka i nic nie robi, tak samo jak kpontrolerki, po ch** atkie baby i tez nic nie robia a panie z okienka zaperdalaj a jak siwe klacze , tutaj nievh sie boni przujrzy i cos z tym zrobi,
Pozdrawiam_antymonopol / 159.205.147.* / 2013-05-13 21:43
In Post mimo że prywatny to wcale nie taki wspaniały! Miałem na miejscu przesyłkę i musiałem się o nią prosić, żeby mi z łaski raczyli przywieźć! Tak jak Netia i TPSA jeden wart drugiego!
A co do tego że urzędy powinny korzystać z Poczty Polskiej, której właścicielem jest państwo to normalne bo po co pieniądze państwowe mają wypływać do prywatnych firm.
nok / 77.253.103.* / 2013-05-13 23:42
Tylko pamiętaj że w tej komunistycznej poczcie na 1 doręczyciela przypada 16 urzędników ! Stąd taka "opieka" i przywileje.
Ryszard 738 / 89.70.92.* / 2013-05-13 17:35
W przeszłości podjąłem dwie próby przedstawienia programu ograniczającego ilość zwolnień pracowników poprzez nieco inne wykorzystanie sił i środków będących w dyspozycji Poczty Polskiej.
Pierwszą próbą była odpowiedź (maj 2012) na ogłoszenie o poszukiwaniu kandydatów na stanowisko dyrektora Regionalnego Ośrodka Doradztwa Personalnego we Wrocławiu.
Dzisiejsza konieczność likwidacji placówek i zamiar zwalniania pracowników wskazują, że potrzebny był inny specjalista.
Drugą próbą było pismo skierowane do Prezesa Jerzego Jóźkowiaka, po rozmowie członka Zarządu Janusza Wojtasa z Agencją Radiową (Money 2013-01-23). Napisałem między innymi, że „gdyby władze Poczty Polskiej były zainteresowane powrotem do korzeni, czyli do dystrybucji informacji, z drugiej strony, gdyby chciały wybiec w przyszłość świadcząc usługi z obszaru transferu wiedzy”, to ja, w imieniu zespołu autorów projektu pod nazwą „Dolnośląska Sieć Transferu Wiedzy” deklaruję wolę współdziałania dla pożytku Poczty Polskiej, pracowników Poczty i wszystkich Rodaków.
W uzasadnieniu napisałem, że „dwukierunkowy transfer wiedzy pomiędzy szkołami wyższymi i ośrodkami naukowymi, a mieszkańcami gmin i podmiotami gospodarczymi w tych gminach działającymi czeka na swojego promotora i profesjonalną obsługę menedżerską. Poczta Polska dysponując siecią placówek w terenie, mogłaby, jak żadna z istniejących firm/organizacji, wprowadzić szeroki zakres usług infobrokerskich, w krótkim czasie objąć nimi, co najmniej jeden region i czerpać z tego określone pożytki finansowe. Poczta Polska mogłaby stworzyć mocniejszą sieć transferu wiedzy i technologii, niż ta, którą dysponują Niemcy. Zob.: http://www.pl.niedersachsen.de/portal/live.php?navigation_id=29779&article_id=102938&_psmand=1027 „Pisałem, że jestem współautorem programu studiów podyplomowych "Menedżer wiedzy – doradca zawodowy", przygotowujących do świadczenia usług infobrokerskich i innych np. w zakresie obsługi rynku pracy. Przeszkolenie pracowników byłoby zabiegiem tańszym od ich zwolnienia. Nieśmiało zapytam.
O co chodzi Zarządowi Poczty Polskiej?
...../.. / 193.151.100.* / 2013-05-13 16:57
nie myśli się o pracownikach tylko jak poczte zniszczyć
august II / 194.99.117.* / 2013-05-13 15:40
PR śmiesznego inpostu nie śpi...Szkoda tylko, że najwięksi klienci inpostu wrócili do inpostu - tak odpowiedzieli na SUPER jakość pana brzoski. Brzoska im bardziej przegrywa tym jest głośniejszy....
Poza tym poczta chyba płaci VAT:)
panomaster / 2013-05-13 15:30
poczta polska jest kolejna po pkp do calkowitego rozwiazania i stworzenia normlanie funkcjonujecej w cywiliozwany sposob firmy zajmujacej sie dostarczaniem przesylek w kraju!!
NNIIAA / 212.160.130.* / 2013-05-13 15:27
cIEKAWI MNIE KTO BĘDZIE ZWOLNIONY,NAPEWNO NIE DYREKTORZY,MENAGEROWIE,ZARZĄD,RADA NADZORCZA ,JAK WIDAĆ JEST OGROM ADMINISTRACJI,MOŻE ZACZĄĆ OD NICH?
Zbig519 / 194.99.117.* / 2013-05-13 14:16
Bardzo profesjonalne porównanie przychodów. Szkoda, że zapomniał Pan poinformować czytelników o średniej cenie paczki czy znaczka pocztowego w wymienionych państwach...
tredccc / 83.19.215.* / 2013-05-13 15:44
To jest zbyteczne. Wystarczy nami informacja, jaka jest wydajność pracownika Poczty - a ta jak widać jest kilka razy mniejsza od średniej europejskiej.

I to nie jest wyłączna wina pracowników, tylko durnych przepisów i menedżerów, których nikt nie ogarnia, a które trzeba spełniać.
midas69 / 83.19.215.* / 2013-05-13 13:53
USŁUGI poczty, to ściema jakich mało.

Zwłaszcza PRIORYTET!!
Odpowiedzialność Poczty za dostarczenie priorytetu po czasie => zero złotych. (!)Można złożyć tylko skargę, ale po co? :)
Przy okazji warto pamiętać, że list zwykły wysłany w poniedziałek przed południem dochodzi do adresata już we wtorek (często wysyłam - więc wiem)
Podobnie kiedyś (za komuny) było z tzw. listami lotniczymi. W owym czasie już dawno worki z listami nie płynęły statkami, ale Poczcie nie przeszkadzało pobierać opłaty za PAR AVION. Kto był frajerem ten płacił więcej.
I teraz tak robią z PRIORYTETEM i z wysyłką paczek "na warunkach szczególnych".
midas69 / 83.19.215.* / 2013-05-13 13:59
A ... i koniecznie musicie pamiętać, że jeśli pani w okienku w urzędzie pocztowym podpowie wam źle i poniesiecie z tego powodu straty finansowe, to żadna reklamacja Wam nie pomoże. Musicie iść chyba sądu z takim problemem.
I sprawa ważna, o której panie w okienku często mają pojęcie blade.
ZAGUBIENIE paczki można reklamować do roku czasu, ale nie szybciej niż dwa tygodnie od momentu nadania.
ALE UWAGA. Zniszczenie przesyłki, braki w przesyłce i inne reklamacja "doręczonej" przesyłki trzeba zgłosić w terminie 7 dni od otrzymania przesyłki. PO tym czasie już nic Wam nie pomoże.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy