15 XI - 19 XII

max1224 / 2010-11-14 19:50
tydzień korekty niemal na zero pod kreskę ściągnęła bovespa (ml7) ale to na prawdę minimalnie a więc w myśl zasady do trzech razy sztuka otwieram nowy wątek;-))
PS. pozdrowienia dla wytrwałych inwestorów, piszących i czytających
Wyświetlaj:
privy / 2010-11-19 10:57 / Tysiącznik na forum
No to mamy bardzo interesującą sytuację. Edek 1,3738 mega opór, usdpln - na kreskach potencjalny odpał w przyszłym tygodniu, pon lub wt. Stasiek nie wygląda na to, aby miał ochotę dziś rosnąć, odbił od 50% ostatniej fali spadkowej. Zatem jesteśmy na granicy przełamania. Co wyjdzie to wyjdzie, czas na obstawianie.
Zeus52 / 2010-11-19 19:38 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja tam cały czas mam obstawiony kierunek...Natomiast,co do Wig20,to wykorzystał już z dużą nawiązką siłę rażenia lokalnej,listopadowej RGR,a teraz odnoszę wrażenie,że niedźwiadki tym razem właśnie na Wigu20 źle zaparkowały(ten dzisiejszy fix, nie był bez powodu)...oj,mandaty się posypią.
privy / 2010-11-19 21:14 / Tysiącznik na forum
To możliwe, choć może powstać większy rgr z ls na poziomie właśnie 2600.
Zeus52 / 2010-11-19 23:21 / 10-sięciotysiącznik na forum
Oczywiście,że może...najlepiej widać to na wykresie liniowym(RGR,to formacja liniowa)...ale też może sprawdzić się to,o czym pisaliśmy:że przydałoby się takie zejście w okolice 2600p....żeby było możliwe później 3000p.. Tylko,jak niżej przytoczyłem Kuczyna: jeżeli to,co widzimy,to nie jest zagrywka grubasa...być może tylko chce,aby to tak wyglądało,że ucieka z GPW(?)...ale faktycznie kończy inwestycje u nas,to już mniej różowo to wygląda. Pozostaje więc przyszły tydzień na rozstrzygnięcie.
Zeus52 / 2010-11-19 23:08 / 10-sięciotysiącznik na forum
Muszę napisać o czymś...jakiś czas temu pisałem o dziwnych kombinacjach na GPW,robionych przez jeden podmiot,jakiegoś grubasa. Właśnie czytałem Kuczyna. Dzisiaj potwierdza spostrzeżenie...ale stanowi to ostrzeżenie:jakiś jeden,jedyny,duży podmiot wycofuje się z GPW..Kuczyn wspomina możliwe powody takiego stanu rzeczy...ale za dużo by opisywać. Skrótowo:jeśli przyszły tydzień nie przyniesie poprawy,to pokonanie dotychczasowych szczytów w tym roku,może okazać się niemożliwe. To nie oznacza automatycznie większych spadków,ale chodzi o to,że wzrosty później mogą być zbyt mizerne(brak kapitału) na wybicie szczytu...to tylko taka uwaga...wiele zależy od następnego tygodnia. Bo,jak pisze Kuczyn,a my też to znamy,na GPW odpał robiony jest zwykle z zaskoczenia...więc i tym razem tak może się stać. I to powinno rozstrzygnąć się po niedzieli. Hmmm....a więc,albo-albo. Albo stanie się tak,jak dzisiaj pisałem...i niedźwiedzie zostaną po niedzieli ukarane bardzo dla nich drogim mandatem...a okazja do tego jest wyśmienita,bo same się podłożyły.....albo z nowych szczytów w tym roku nici. Bo taka szansa,jeśli byki ją zmarnują...to się mści.
max1224 / 2010-11-19 23:24 / Tysiącznik na forum
cześć właśnie wróciłem ze spotkania z Mariuszem Staniszewskim jak zwykle błyskotliwie z dowcipem ale niesamowicie trafnie najważniesze info to Noble Found Africa wchodzi do obiegu 16 stycznia (mam prezencik na imieniny) choć od pażdziernika jest w Portfelach Modelowych co do rynków też krótko powiem każdą korektę warto wykorzystać do skupu FA natomiast zdecydowanie czerwone światło dla obligacji (oczywiście fundamentalnie długi termin) hit na najbliższy rok miśki i EM - y szczególnie Latin i azja mniej już NE
PS. nie traktuję tego jako wyrocznię ale warto mieć na uwadze
Zeus52 / 2010-11-19 23:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie tylko u nas...Jankesi też mają potwierdzony sygnał sprzedaży obligacji. Rentowność wybiła się z kanału,a ruch powrotny nie wypalił....to gdzie pójdzie kasa? Pozostawię to bez odpowiedzi...
max1224 / 2010-11-20 13:51 / Tysiącznik na forum
kluczowe w prypadku obligacji pytanie do czego nam bliżej do obniżki czy podwyżki stóp % i wszystko jasne
Zeus52 / 2010-11-21 01:58 / 10-sięciotysiącznik na forum
I jednocześnie odpowiedź na pytanie:czy złotówka będzie się umacniać.
privy / 2010-11-19 21:25 / Tysiącznik na forum
Ooo, system chwilowo niedostępny na Skandii.
myfa / 2010-11-19 22:23 / Bywalec forum
chwilowo tak od 19 albo i wcześniej , ale sf1 poleciał fiu fiu, współczuje tym kto siedzi w nim :)
tedchom / 2010-11-19 21:43 / Tysiącznik na forum
oj wpieniło mnie to
privy / 2010-11-19 11:49 / Tysiącznik na forum
Chiny i rezerwy w górę. Zwiększają jedynie koszt nowego pieniądza na rynku. Działanie bardzo zachowawcze.
privy / 2010-11-19 13:53 / Tysiącznik na forum
Ku przypomnieniu linia trendu wigwamu to okolice 2600 i tu spekulacyjnie można kupować. Jak padnie, ewakuacja. Na wigwamowych kreskach najdalej we wtorek ostatecznie przesądzi mi się trend. Jeśli 5 w sakli 10 jest poziomem równowagi spadkowo-wzrostowej to na chwilę obecną mam 4 czyli spadkowy niestabilny. Jakby jeszcze jankesi zaczęli dziś spadać to i wejście na 2600 mogłoby okazać się ryzykowne. Zobaczymy.
tim999 / 2010-11-20 21:52
z moich wykreślanek wychodzi że wigwam może testować 38% fibo zniesienia zapoczątkowanej pod koniec sierpnia fali wzrostowej, to ciut wyżej niż 2600 pkt, na około 2617
u2mart / 2010-11-18 10:26 / Tysiącznik na forum
Tak czytam z ciekawości jak wyglądają inne platformy poza Skandią tj. Axa, Generali, Uniqa i opłaty w Skandii są trochę wyższe ale mimo wszystko wydaje mi się że i tak najlepsze wyjście.
Nie naciągam tylko sam się zastanawiam nad przeskoczeniem z mbanku w coś innego częściowo.
Jeśli ktoś z czytających ma coś poza skandią z czegoś jest super zadowolony i opłaty są dużo mniejsze proszę o odpowiedź. Co do tych opłat widzę że pomimo tego co słyszałem to są poza skandią niższe, ale nie wiele a fundy bez porównania gorsze.
tedchom / 2010-11-18 23:59 / Tysiącznik na forum
dostałeś priva?
u2mart / 2010-11-19 00:09 / Tysiącznik na forum
tak wlaśnie przeczytałem. Jutro Ci odpisze co i jak
pozdrówka
laik_ / 46.113.255.* / 2010-11-19 09:04
Co sądzicie o zł bedzie sie nadal umacniać czy jest szansa na odwrócenie i wzrost dolara?
Zeus52 / 2010-11-19 23:33 / 10-sięciotysiącznik na forum
Krótko i szczerze,co myślę? Tak,będzie się umacniać! Może chwilowo jeszcze poudaje,że ma ochotę słabnąć,może nawet wyskoczy jeszcze w kierunku 3,00 PLN/USD...ale ogólnie,zwłaszcza w średnim terminie będzie ruch na południe.
max1224 / 2010-11-18 16:41 / Tysiącznik na forum
to prawda wolę trochę więcej zapłacić bo mam wszystkie konwersje w dwa dni robocze i fundusze których inni nie mają dla przykładu mbank co mi tak wielkiego wyboru jak ograniczają go parasole no i ilość nie do końca przekłada się w jakość zresztą chyba sam wiesz jak z tym mbankiem jest dla mnie do skandii to on startu nie ma ale jest to moje subiektywne odczucie i ważne posiadam jedno i drugie dlatego nie wypowiem się nt. reszty
matu / 15.203.233.* / 2010-11-18 09:05
Panowie czy widzicie sens aby teraz po korekcie na złotku wejśc w ML5? Moze juz dzis za późno? A może to zbyt ryzykowne teraz, prosiłbym o Wasze zdanie. Pozdrawiam.
Zeus52 / 2010-11-18 18:30 / 10-sięciotysiącznik na forum
Przypomnę,co Kuczyn pisał po sesji wtorkowej(niektórzy pewnie znają,bo sami czytają): to wygląda na kluczowy dzień odwrotu. Ogromny wzrost wolumenu,czyli duży skup akcji podczas zejścia do strefy wsparcia...strefa boczniaka z końca października. Duży wolumen=silna obrona wsparcia. Efekt znany. Kuczyn co prawda pisał,że po tym,odpał nie musi nastąpić od razu. Dawał na to czas do Święta Dziękczynnienia...to po niedzieli. Jakby nie było,i tak blisko. Aaaa! Chiny! Dzisiaj wreszcie skumali,że Chiny naprawdę nie mają zamiaru podnosić stóp. A kontrola cen,naprawdę oznacza kontrolę cen żywności w sklepach i towarów przemysłowych...jak u nas za komuny:"spekulantów" będą u siebie ścigać. Tak podaly dzisiaj agencje i gazety w Chinach. Ale cóź...na zachodzie nie przeżyli komuny,nie znają tego języka...i od razu panika powstała. KONTROLA CEN! To musi być coś strasznego dla rynków! I zwała,tak na wszelki wypadek...
privy / 2010-11-18 19:11 / Tysiącznik na forum
To ja teraz zamieszam, na kreskach albo koniec korekty krótkoterminowego trendu spadkowego, albo od jutra złamanie tej tendencji i potwierdzenie dzisiejszego up jako poważniejsze up.
Zeus52 / 2010-11-18 19:53 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak,na razie bez hurra...potwierdzenie ruchu być musi.
Zeus52 / 2010-11-18 18:08 / 10-sięciotysiącznik na forum
Trudno coś doradzić. Ja siedzę cały czas,obkupiony na full. 16.listopada dostałem zamówiony prezent...niedźwiedzie znowu źle zaparkowały,w objęciu długiego cienia z 3 sesji listopada,z dotknięciem(minimum) tego młotka-znak"STOP". Wczoraj miśkom nie udało się odpalić silnika i zostały odholowane...razem:taki sobie układzik,przypominający"gwiazdę poranną". Za to na S&P500 układzik nie przypomina gwiazdy...to jest gwiazda poranna. Wymagane dziś potwierdzenie. Tzn poziom obecny już z nawiązką wystarcza....A gwiazda poranna,to zwykle poważny zwrot w górę na dłużej,a nie ruch na parę sesji...jeśli się potwierdzi dzisiaj,to mamy początek następnej,dużej fali wzrostowej.
tedchom / 2010-11-17 23:39 / Tysiącznik na forum
Witam wyszedłem dziś (zleciłem) z ml7 i skan5 po 50% w bezpieczne polowa i reszta mis i Rosja natomiast większość sf1 dalej 3mam. pozdr
privy / 2010-11-17 09:30 / Tysiącznik na forum
Tak sobie czytam o tej pomocy dla Irlandii i całej reszty, która tej pomocy nie chce. Całe grupy jeżdżą i próbują przekonać poszczególne kraje, że tej pomocy potrzebują. Cyrk na kółkach :))) A podobno zapowiadali zawieszenie broni w wojnie walutowej, i co? Gadanie sobie działanie sobie, bo przecież gołym okiem widać, że na siłę chcą te ojro osłabić dodrukiem, a tu taki afront. Nie ma komu wcisnąć. Gospodarczy matrix.
Zeus52 / 2010-11-18 02:17 / 10-sięciotysiącznik na forum
Kompletny idiotyzm...euro się osłabia z powodu,z którego powinno się umacniać...Irlandia nie potrzebuje pomocy=nie będzie trzeba"drukować"euro...chyba,że rynek zdyskontował to,że w końcu im tę pomoc wmuszą...
Zeus52 / 2010-11-18 02:11 / 10-sięciotysiącznik na forum
Privy. Dzięki jeszcze raz za życzenia...szkła na stół Jankom nie postawiłem,a i tak zaliczkę na prezent urodzinowy dostałem. Chodzi mi o ten układzik na gold,gdy czarna świeca weszła w strefę cienia,tego z początku listopada...tak,to może być zaliczka. Choć myślałem bardziej o tym cieniu niżej,tego"młotka"...wtedy byłaby szansa na RGR,drugie ramię. Ale to może być tak,że różne rzeczy będą się działy,a ten"młotek"pozostanie pod tym wszystkim nadal,jako strażnik,warta honorowa.. W obecnym układzie może nie dojść do RGR. No,chyba że RGR z ukośną linią szyi,idącą pod górę...tak to widzę patrząc na RSI dla gold. Już czas na atak byków...to pokazuje RSI. Tam jest taki kanał spadkowy,na wskaźniku,którego dolna banda,równoległa do linii trendu, wypada gdzieś około 40p. Od tego momentu powinien nastąpić następny atak na spadkową linię trendu wskaźnika...linię dywergencji. Celowo używam określenia"linia dywergencji"...bo teraz to tylko linia,czekająca na atak...dywergencja BYŁA,gdy o niej pisaliśmy. Ale to już tak odległa historia...prawie zamierzchła. Po raz pierwszy,gdy RSI zrobił niższy szczyt w strefie(zalecenie ucieczki dla bardziej nerwowych),następnie start z 50p.RSI i atak na tę linię po szczytach wskaźnika...próba jej pokonania była,ale niestety nieudana. I w tym momencie można było jeszcze mówić o dywergencji. Teraz już nie można...bo to byłby kompletny nonsens...bo żadnej dywergencji na gold nie ma. Vide:Słownik wyrazów obcych. Dywergencja,to różnica. W giełdowym języku:różnica pomiędzy kierunkiem ruchu cen,a kierunkiem wskaźnika...w wypadku złota,zarówno ceny,jak i wskaźnik poruszają się w kierunku zgodnym. A więc nie ma dywergencji. Ona już była! I pokazała kierunek teraz realizowany. Ale z kanału na RSI wypada,że niebawem musi nastąpić atak na linię trendu wskaźnika...linię(dotychczasowej,w czasie przeszłym)dywergencji. Znowu pozostaje pytanie,jak tu jakiś czas temu to omawialiśmy z jednym z forumowiczów:atak powinien być...tylko,czy atak będzie skteczny? Plusem jest to,że im niżej nastąpi atak,tym łatwiej o przebicie tej,jak ją nazwałem,linii dywergencji...Irlandia,Portugalia itd,strefa Euro? Może to być,co najwyżej powód,by złoto rozwiodło się z eurodolarem(?). Chiny są groźne...ale jako straszak. Bo co się stanie,gdy podniosą stopy? Jeśli w ogóle to zrobią...to w rzeczywistości tak samo mało istotne,jak problem z Irlandią...pretekst do schłodzenia wskaźników na indeksach w celu przygotowania ich do odpału...może więc już czas,aby rzeczywiście Chiny podniosły stopy...pewnie to będzie koniec korekty. Bo to tak kuriozalne,jak wciskanie pomocy Irlandii...wypada na to,że jeśli Irlandia zgodzi się na przyjęcie pomocy,to będzie to plusem dla rynków...a to po prostu chore. Bo jak inaczej nazwać sytuację,gdy wszystko jest na odwrót? To,co jest plusem,staje się minusem i vice versa...to tak,jak jakiś czas temu chciano wyrzucić prezesa Deutches Banku,za to....że nie chciał wyciągać łapy po kasę,gdy wyciągali...Dziwak jakiś! Nienormalny! Zwolnić go! I zdaje się,że teraz jest podobnie. Uchwalono,że Irlandia MA MIEĆ KŁOPOTY...a ci się stawiają okoniem. Ciekawych czasów dożyliśmy...będzie co wmukom opowiadać. Pozdro.
laik_ / 193.239.62.* / 2010-11-17 10:14
Privy uważasz że zł bedzie sie osłabiać w stosunku do dolara po tej interwencji w Irlandii jak ona nastąpi?
privy / 2010-11-17 11:09 / Tysiącznik na forum
Naprawdę nie wiem. Dla mnie usd/pln ma już problem z podejściem pod opór, edek odbił wieczorem od 50% fibo więc układ techniczny jest na osłabianie dolara. Wojna na edku to wojna 2 słabych walut, a Irlandia to w sumie pikuś.
załamana i umoczona / 83.26.162.* / 2010-11-17 11:29
Privy wiem ,ze jest ciezko wyczuc grubasa ale narazie odbiło od oporu 1,3560 na euro/dolar moze to dobry znak i bedzie jeszcze test wsparcia na 1,333 i tutaj pozbyc sie dolara ?
privy / 2010-11-17 11:59 / Tysiącznik na forum
No tak, to jest właśnie zabawa poziomami. Na dziś 1,3532 i 1,3560. Przejście pierwszego może urealnić przejście drugiego. Na razie brak siły by chociaż pomacać ten pierwszy. Z drugiej strony 1,3430 jako 50% fibo i taki boczniak może pozostać do piątku. Którą stroną wyjdą to wie tylko Gminna Spółdzielnia (GS) i jej pomagierzy.
zdezorjentowana i załamana / 83.26.162.* / 2010-11-17 11:00
w piatek ma byc decyzja banku chinskiego odnosnie podniesienia stop procentowych i moze to wpłynie na ponowny zjazd na giełdach i dalszego osłabienia pln do 3 zeta , co o tym sadza znawcy rynku forex np. Privy prosze napiszcie jak ,to widzicie . Czytałam ,ze na złocie tworzy sie prawe ramie RGR i moze to pomoze w prognozie .
privy / 2010-11-17 11:25 / Tysiącznik na forum
Jeśli Chinole zaczną podnosić stopy to tak może być. Pytanie też o skalę tej podwyżki. Na goldzie to teraz powinno tworzyć się prawe ramię i oczywiście w tej sytuacji może nie zdążyć się utworzyć. 1370/5 tu powinien być teraz max do tegoż piątku, edek wówczas dojedzie do 38% fibo i wtedy albo wszystko runie umacniając dolara, albo..... Chinole nie zrobią nic. W trudnym momencie jesteśmy. Jest tyle interwencji i ich prób, że nie wiadomo co jest już w cenach a co nie. To są uroki gospodarki globalnie sterowanej.
privy / 2010-11-16 09:43 / Tysiącznik na forum
Coś się dzieje. Chinole zaczynają bać się inflacji, a indeks produkcyjny w Stanach na minusie. Do tej pory zagadką był dla mnie ciągle rosnący DAX, ale dziś powstaje tam harami na podwójnym szczycie a układ kresek też jest niekorzystny. Jedyną nadzieją, światełkiem w tunelu jest ciągle Stasiek, ale jeden warunek, najdalej jutro porządna korba pod warunkiem, że w najgorszym wypadku dziś będzie tam spokojnie.
Zeus52 / 2010-11-16 12:32 / 10-sięciotysiącznik na forum
Światełko w tunelu...jasne. Coś pozytywnego musi stać się dzisiaj,max jutro! Dlaczego? Trochę to irracjonalne: dziś obchodzę urodziny. A to chyba wystarczający powód do jakiegoś prezentu(!?). Zaliczka,np w postaci jakiegoś ładnego układziku,też może być...i chyba wszystko jasne :))
privy / 2010-11-16 18:20 / Tysiącznik na forum
Ja tam Ci stu lat w takiej czerwieni jak dziś nie życzę, może Ci się daty pomyliły? :) Na razie wygląda to fatalnie. Daj dobre szkło na stół to może janki się zlitują. Życzę więc totalnej zaskoczki na jankeskim fiksie i oczywiście na metalach również.
Zeus52 / 2010-11-16 23:22 / 10-sięciotysiącznik na forum
Również wielkie dzięki. Mam nadzieję,że wszyscy skumają,że dzisiejsze oświadczenie Chin,że wprowadzają (strasznie groźnie brzmiące słowa) "kontrolę cen" oznacza ni mniej,ni więcej.....kontrolę cen żywności w sklepach! Tymczasem analitycy niedoczytali,a jeszcze mniej skumali...i narobili bigosu. Cóż...nie żyli w komunie,pewnych rzeczy nie znają...więc od razu panika...tak na wszelki wypadek!
max1224 / 2010-11-16 15:56 / Tysiącznik na forum
no to gratki i najlepszego do 4 rano świętowałem a teraz wiem co ;-))) sto lat chłopie!!!
Zeus52 / 2010-11-16 23:14 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dzięki. Dzięki...będzie dobrze. Max,ja ciągle obserwuję u siebie w portfelu wartość za ten wyskokowy dzień,te zaskakujące +4,49%. To było w jeden dzień...taki wyskok na szczyt. A co mamy po tygodniowych spadkach? Tydzień ustawicznego międlenia...i 0,97% poniżej tego jednego,wyskokowego dnia. Owszem,może i szkoda...ale tydzień temu to też było nie do utrafienia. Ale przez tydzień zeszliśmy 0,97%poniżej...i jutro najpewniej znowu wracamy w objęcia cenowe portfela z tej sesji. Dlaczego? Bo dzisiejsze wyniki(-2,68% z mikrym dolarem),były ściągnięte przez fund gdzieś z dolnego cienia. Do tego dolar na fixingu też cienko piał i dał raptem +0,08%...a reszta na jutro! I dlatego...nadal będziemy się międlić z portfelem w ramach tej ubięgłowtorkowej sesji. To tak dla pocieszenia zbolałych duszyczek,patrzących jak złotko się obsuwa...
max1224 / 2010-11-16 23:22 / Tysiącznik na forum
taa jest lepiej niż można by sądzić po notowaniach
Zeus52 / 2010-11-16 23:49 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zobacz na stooq.pl:"Bierzcie w końcu te pieniądze!" Cymcyka...to o Irlandii,ale nie tylko. Dobry kawałek:"w Stanach nadal łatwiej wygrać w totolotka,niż sprzedać dom"...
Zeus52 / 2010-11-16 23:37 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dolar wreszcie ruszył. Najgorszy moment dla nas,to było(zrozumiałe z resztą)to międlenie się przy 2,88. Ale weź pod uwagę innych inwestorów. Nie naszych,gdzie złotówka jest względnie silna,ale tych rozliczanych w innych,słabszych walutach regionalnych(a jest ich w świecie mnogo)...coś mi się zdaje,że tym bardziej trudno ich będzie wystraszyć.
Zeus52 / 2010-11-16 23:31 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dokładnie. Weź,jako wyznacznik,tę sesję tydzień temu. Gdy nagle nieprzewidziany prezent. Dzień przed i po sesji. I jutro prawdopodobnie wracamy w objęcie(widełki cenowe portfela)z tego dnia.
u2mart / 2010-11-16 09:43 / Tysiącznik na forum
Liga skarbca to kpina powoli stwierdzam. Na napisaną trzykrotnie reklamację nikt nie odpowiedział. Jest półmetek konkursu czyli i nagrody. Miejsce 23 obecnie a gdyby prawidłowe przeliczenie procentów w zeszłym tygodniu byłoby jakieś 0,6% więcej i miejsce w top 10 !!!
u2mart / 2010-11-16 09:53 / Tysiącznik na forum
Poprawka. Trochę się zagalopowałem . Nie mam screena z tamtego dnia więc na 100% stwierdzić tego nie mogę , a już kiedyś tak się zagalopowałem w wyliczeniach a później się okazało że sam byka walnołem więc poczekam.

Ps. Privy jak widzisz szansę na przebicie przez zielonego 2,90 ???
privy / 2010-11-16 10:47 / Tysiącznik na forum
Okolice 2,98 to mój target. Wyżej walka z potężnymi oporami, którą zielony może przegrać.
privy / 2010-11-16 18:22 / Tysiącznik na forum
Czas wywalać zielonego, w takim tempie to jutro w południe odbije się od oporów.
kto_pyta_nie_bladzi(podobno) / 46.112.231.* / 2010-11-16 18:45
privy, masz jakieś konkretne dolarowe fundy na myśli, czy wszystko co jest rozliczane w USD? Mam trochę tych rozliczanych w zielonym i nie chciałbym umoczyć...
privy / 2010-11-16 19:07 / Tysiącznik na forum
W mBanku siedzę w unidolarze. Jutro przed 7 rano wywalę, prawdopodobnie.
privy / 2010-11-16 19:18 / Tysiącznik na forum
Nie doczytałem, wywalałbym wszystko. Opór to opór a jak giełdy się nie pozbierają to szala bilansu pójdzie na ''-''. Strefa silnych oporów na zielonym 2.99-3.06
kto_pyta_nie_bladzi(podobno) / 46.112.50.* / 2010-11-16 21:31
OK, dzięki. A gdzie tej "bezpiecznej przystani" można teraz wypatrywać??
privy / 2010-11-16 21:58 / Tysiącznik na forum
Ja akurat wielkiego wyboru nie mam idę do pieniężnego. Jeśli na rynki powróci spokój będę szukał akcyjnych pozadolarowych. Jest jeszcze opcja, że ten pas oporu na zielonym pęknie, ale pożyjemy zobaczymy.
privy / 2010-11-16 09:49 / Tysiącznik na forum
Daj spokój, konkurs jest nietransparentny. Nie ma jak zweryfikować końcowych wyników zwycięzców, nie ma publikacji ich transakcji po zakończonym konkursie. Robią co chcą i nawet jak byłoby ok to i tak się tego nie dowiesz.
tedchom / 2010-11-16 02:02 / Tysiącznik na forum
oj znowu ładnie ten sf1 pojechał cieszy mocno taki wynik
u2mart / 2010-11-15 21:50 / Tysiącznik na forum
No na edku wsparcie trzeszczy , jak puści to witamy się z 1.35 ?
Tylko zielony coś na te 2.90 siły nie ma
tim999 / 2010-11-14 21:53
jakieś zmiany w portfelu max szykujesz, czy bierzesz na przetrzymanie?
zdezorentowana / 79.186.62.* / 2010-11-15 11:21
http://online.wsj.com/article/SB10001424052748704327704575614853274246916.html?mod=WSJ_Markets_LEFTTopNewsInt co sadzicie o tym , wstrzymaja dodruk ?
u2mart / 2010-11-15 21:52 / Tysiącznik na forum
Hmm bank centralny jest raczej niezależny więc politycy mogą sobie gadać co najwyżej
max1224 / 2010-11-14 22:02 / Tysiącznik na forum
tak myślę że w najgorszym przypadku jesteśmy w połowie korekty (wynik w otwarciu brany wg skandii piątek do piątku) szkód w portfelu jak dotąd wielkich nie ma a wręcz przeciwnie i lada moment wszystko może odpalić jak tylko schłodzą się oscylatory zostawiam jak jest ;-))
Zeus52 / 2010-11-15 00:14 / 10-sięciotysiącznik na forum
Liczyłem,że ED zrobi RGR,a w tym czasie USD/PLN ORGR,a złoto coś podobnego,ale wyżej. Tymczasem ED przyspieszył spadek...i bez budowy prawego ramienia zjechał pod hipotetyczną linię szyi,gold też pokonało wsparcie...jedynie USD/PLN i spółki gold(XAU) sugerują swym zachowaniem możliwość wykonania jeszcze planu...a,że w pewnym sensie to wszystko jest powiązane...to nie ma mowy,aby para USD/PLN wykonała plan,a Eurodolar nie....chyba nie. Coś musi odpuścić. Ale zdaje się,że dopiero po niedzieli dowiem się ciągu dalszego...
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy