Forum Forum emerytalneOFE

150 000 akwizytorów OFE bez zatrudnienia !!!

150 000 akwizytorów OFE bez zatrudnienia !!!

Akwizytor KL / 87.105.177.* / 2009-08-04 12:52
Ogromna rzesza akwizytorów bez pracy tego pragnie Pani Minister Fedak popierając absurdalną propozyce KNF-u. Decyzją taką udawadnia ,że jest niegodna Piastowania swojej funkcji w Resorcie Pracy .Zamiast czynić starania o zmniejszenie bezrobocia w Polsce to przykłada rękę do jego wzrostu.Ma gdzieś los tych ludzi którzy będą bez zatrudnienia.Popiera propozycę KNF-u .Komisji która tak naprawdę niedba w właściwy sposób o interes przyszłych emerytów.Nie liczy się też z stanowiskiem akwizytorów OFE no bo nie posiadają swojego Stowarzyszenia.Proponuję aby każdy akwizytor przygotował ankietę o następyjącej treści pytań kierowanych do swoich klientów obecnych i przyszłych.1.Czy akwizytor który Pana/Panią odwiedził pomógł poznać zasady funkcjonowania nowego systemu emerytalnego? 2.Czy udzielił pomocy w sprawdzeniu czy posiadam wszystkie składki i w pełnej wysokości?.3.Czy uważa Pan/Pani ,że kontakt z akwizytorem pozwala pogłębic wiedzę o tym co aktualnie dzieje się na rynku OFE?4.Czy uważa Pan?Pani że należy zlikwidować zawód akwizytora OFE tak lub nie.Tką ankietę podpisaną przez członka fundusz proponuję przesłac na ręce Pani Minister Fedak.
Wyświetlaj:
@@@2 / 78.9.38.* / 2009-08-06 15:07
Wkoncu moze zaczna robic cos sensownego dla spoleczenstwa ,a nie jak dotejpory bezsensownie przepisywali z funduszu do funduszu
lezdrub / 79.185.78.* / 2009-08-06 17:05
@@@2. TY uważasz,że jeżeli przeniesiono klienta z jednego OFE do drugiego i w ciągu pól roku klient mial na tym korzyść 2000zl, to ty uważasz to Malpo za bezsęsowne.

Policz sobie gdy klient z kapitalem 50tys zl przeniósl się z Aviva do Generali.(2000zl do przodu.
A policz sobie Malpiszonie ile zarobil jak przeszedl do POLSATU (ponad 4tyś zl)

Trzeba być prymitywnym nieukiem,żeby w ten sposób mówić o przepisywaniu się z funduszu do funduszu.
@@@2 / 78.9.38.* / 2009-08-06 19:23
A jak to policzyles ,zkad takie kwoty i pewnie co dwa lata stara spiewka.
lezdrub / 79.185.78.* / 2009-08-06 20:41
Nie umiesz liczyć malpiszonie.

To sie naucz, a pózniej bedziesz mógl opinie pisać na temat zmian OFE.
eme / 83.5.98.* / 2009-08-06 21:29
Lezdrub padło pytanie w jaki sposób to wyliczyłes a ty zbywasz i odsyłasz na nauki. Także chetnie poznam sposób tego wyliczenia.
TY uważasz,że jeżeli przeniesiono klienta z jednego OFE do drugiego i w ciągu pól
roku klient mial na tym korzyść 2000zl, to ty uważasz to Malpo za bezsęsowne.

"bezsęsowna" jest ta gramatyka
Policz sobie gdy klient z kapitalem 50tys zl przeniósl się z Aviva do Generali.(2000zl do
przodu.

Nie jestem specjalista ale czy mozna juz miec uzbierana taka kwote?
A policz sobie Malpiszonie ile zarobil jak przeszedl do POLSATU (ponad 4tyś zl)

To w takim razie wszyscy patrzac na korzysci materialne powinnismy sie przepisac do Polsatu :)
lezdrub / 79.185.78.* / 2009-08-06 21:47
Eme zobacz. Ile od 30 listopada zarobil Polsat,aile Aviva.
Sprawdz ceny jednostek.
I przelicz na Kapitale 50tys.
eme / 83.22.47.* / 2009-08-07 18:30
lezdrub pokaz mi goscia ktory ma kapitalu 50 tys.
lezdrub / 79.185.113.* / 2009-08-07 22:35
Nie jednego przepisywalem z takim kapitalem.
@@@2 / 78.9.38.* / 2009-08-07 16:38
OJ !!!! tylko z kat taki kapital wziasc ,z tego co wiem to robotnik na etacie ma uzbieranego kapitalu od poczatku istnienia OFE okolo 14tysiecy,
any / 2009-08-07 23:41 / portfel / Bywalec forum
Zrobiłem symulację - na 79 000 zł znudziło mi się...
Te 50 000 to wcale nie jest dużo, ja mam ~45 000 zł.
lezdrub / 79.185.113.* / 2009-08-07 22:37
Robotnicy mają 14 tys.
Prezesi ponad 50 tys.
rolniczka / 83.6.82.* / 2009-08-05 13:43
rolniczka pisząc "bardzo dobry pomysł" odnisi się do Akwizytora KL i Jego informacji dla Fedak bo dla tej pani nic nie znaczy człowiek, pracownik, emerytura. pracownicy jej podlegli mówią ciekawe rzeczy szkoda, że dziennikarze nic nie slyszą albo PO prostu śpią.
rolniczka / 83.6.82.* / 2009-08-05 13:35
Bardzo dobry pomysł. myslę że taki list-pismo moglaby dostać p.Fedak najgłupsza minister obok Kudryckiej Te baby nieudane w rządzie najbardziej. Pawlak i Fedak mają KRUS i hektary . 1 hektar nieużytkow i skladka na KRUS co = ubezpieczenie i emerytura z krusu za symboliczną skladkę a w rzeczywistości praca na czarno w calkiem innej branży. To wymaga ustawy i zmian, to jest oszustwo państwa . ZWRACA SIĘ UWAGĘ NA 300 ha. i więcej a to nie tak. kontrola tych fikcyjnych .1 hektarowych dzialek rolnych i fikcyjnych upraw! !!! - rent i emerytur z tego tytułu to sa nadużycia o których nikt nie mówi.
eme / 83.22.20.* / 2009-08-04 18:23
Akwizytor KL Wciskasz tutaj dilerkę tymi pytaniami. To stare metody jak swiat, majace na celu tylko i wyłącznie udzielenie odpowiedzi twierdzącej. Cienizna. A moze zadac pytania w takiej formie:
1) Czy umowi sie Pan, Pani z akwizytorem na rozmowe o systemie emerytalnym?
2) Czy ujawni Pani akwizytorowi swój rachunek, dane osobowe i wysokosc zebranych pieniedzy w OFE?
30 Czy spotka sie Pani ze "zmieniaczem" OFE aby poglebic swoja wiedze o systemie emerytalnym?
4) Czy dla Pani dostaniego zycia potrzebny jest akwizytor?
Zobacz jak inaczej to zabrzmiało.
Co do utraty pracy przez akwizytorów ofe wcale sie tym nie przejmuje. sa powazniejsze problemy w utrzymaniu wielu galezi gospodarki. Wszak to sa tylko pracownicy najemni, na krotki czas, na wykonanie dziela lub zlecenia. Paraja sie z reguly innym zajęciem tzn. poracuja zawodowo a w ofe tylko dorabiają. W tym zawodzie jak pisal Lezdrub albo jestes dobry, masz swoja dzialalnosc i ustabilizowany portfel klientów z ubezpieczen i ofe albo niestety spadasz i szukasz innego dochodu.
A czy sam sie martwiles jak zamykano stocznie? kopalnie? huty? Pewnie nie bo to cie nie dotyczylo. Ciebie interesuje tylko swoje podwórko. Inni patrza całosciowo. Moge tutaj wymienic Any, Lezdruba, Morpheo itd itp ktorzy wlasnie patrza inaczej niz ty.
helewra / 83.4.128.* / 2009-08-07 15:48
sprawa jest taka, że kazali nam wybrac OFE i tkwimy sobie juz 5, 6, 9, 10 lat w jednym i tym samym, wyciągi leżą w pólce, lub nie mamy ich, bo nie mmay pojęcia po co one nam są... stąd uważam że praca agenta jest bardzo potrzebna, ja nie miałam pojęcia np. o tych brakujących składkach, o wartości swojego kapitalu, o rankingach... zwyczajnie sie tym nie interesowałam, bo nie wiedziałam że można oszczedzac na emeryturę lepiej- z lepszym OFE mającym lepsze wyniki, to proste wybierasz lokate, 3, 5 6, czy 8% ja chce to 8% a reszta Polaków zazwyczaj wybiera 3, lub 5 byle mi nikt do domu nie chodził... wasz wybór.Ja ciesze sie bo przynajmniej od wizyty agenta zaczęłam sie inetresowac tym tematem, i agent podał mi ta strone www.
uczciwy1 / 194.181.127.* / 2009-08-07 16:05
I co przepisał do swojego funduszu? czy zrobił to bezinteresownie.?
akwizytor / 83.6.82.* / 2009-08-05 14:19
eme - a ty co zrobiłeś jak zamykano stocznie huty kopalnie etc. Chyba tylko "pod siebie" k...,Zareagujesz naprawdę, jak tobie wyciągą stolek spod siedzenia, wtedy zrozumiesz dopiero innych : akwizytorów Ofe i akwizytorów wszelkich branż - "calościowo" jak piszesz. Dziś każda branża nawet stoczniowa opiera się też na akwizytorach. Sprawdz to się przekonasz. A to jest walka rządu z tymi krórzy pracują zgodnie z ustawami i sami się nie wymyślili. Najpierw pod młotek akwizytorzy OFE , potem następnych branż, a przecież to są ludzie którzy prowadzą dzialalność gospodarczą nie idą do państwowych instytucji po zatrudnienie lub po zasilek dla bezrobotnych to są cenni i odwazni handlowcy. Trzeba tylko dbać o to, aby aby właściwie odbierać ich informacje. Pytać i myśleć przed decyzją zmiany ofe. Nie Analfabeci zapisują się do OFE, nikt dziś nie jest glupi i jeśli zmienia fundusz to musi wiedzieć po co i dlaczego. A co do "patrzenia calościowo" to kazdy ma swój punkt widzenia i trzeba go uszanować, tych co nie chcą mieć więcej na emeryturze i tych co chcą, i tych co lubią akwizytorow i tych co im zazdroszczą też.
eme / 83.22.20.* / 2009-08-05 15:12
akwizytor

Nie
Analfabeci zapisują się do OFE, nikt dziś nie jest glupi i jeśli zmienia fundusz to
musi wiedzieć po co i dlaczego.

I o to wlasnie chodzi.Rolą akwizytora jest sprzedaż. Ściezka sprzedazy,zadawanie pytan, sianie niepokoju, dawanie rozwiazan, różnego rodzaju podchody typu odzyskanie skladek z zusu itp. to spiewka dla naiwnych. Nie chce nawet wspominac o zaletach w kupowaniu tanszych jednostek uczestnictwa w czym prym wiedli przedstawiciele DSA, Cel uświeca srodki, metodyka nie ważna, etyka sie nie liczy.Dobry bajer jest istotny.
Q"" / 83.6.46.* / 2009-08-07 22:49
DSA jaki fundusz sprzedaje czy zamienia i gdzie się jest ta agencja ?
uczciwy 1 / 194.181.127.* / 2009-08-05 14:37
Pomysł
Przeciez akwizytorzy OFE moga sprzedawać IKE, emerytury, ubezpieczenia, garnki Zeptera, kosmetyki. Czemu tak sie naparli na OFE. Oni nie zgią, a musza sie przebranżowić, ale to chyba dla takich spryciarzy to mały pikuś.
lezdrub / 79.185.78.* / 2009-08-06 17:12
Uczciwy1. Chcę ci oznajmić, ze czerwcowa ustawa już bedzie zaskarżona do Trybunalu Konstytucyjnego przez Lewiatan.

A ta którą teraz chce pani Fedek zmatować, to nawet Prezydent nie odważy sie podpisać, tylko odrazu wyśle do Trybunalu Konstytucyjnego.

Tak więc uczciwy i pozostala reszta niech przstaną się tem tematem tak POdniecać.
any / 2009-08-06 14:54 / portfel / Bywalec forum
Widać nie mogą, skoro taki szum robią...
IKE czy ubezpieczenia to nie to samo - trzeba być agentem, ale wielu z nich pracuje dla dziwnych firm, które nie są zainteresowane zmianą ich statusu zawodowego. Tylko regularnie co dwa lata zmienianiem OFE.
lezdrub / 79.185.78.* / 2009-08-06 17:16
Mylisz się any. Aby sprzedawać IKE nie trzeba być agentem.

W bankach można zakladać IKE na TFI i nie trzeba im agentów.
lezdrub / 79.185.91.* / 2009-08-04 13:42
Akwizytor KL.
Skąd te dane masz, że jet 150 tys akwizytorów OFE.
Przecież to wychodzi więcej niż 10 tys akwizytorów na jedno OFE.

Na jeden transfer przypada srednio 120 tys czlonków OFE.
Czyli średnio by wychodzililo 0,8 czlonka na 1-ego akwizytora.(śmiechu warte).

Z moich obliczeń wynika,że jak sie nie ma 30 osób na transfer, to nie ma sensu sie zajmować tym tematem(ekonomicznie się nie oplaca)
akwizytor KL / 87.105.177.* / 2009-08-04 15:15
Skąd mam takie dane jak znajdę żródło to odpowiem .W tej liczbie są aganci pośrednikow takich jak np.DSA ( zatrudniająca ok.8000 akwizytorów ) wszelkie multi agancje,towarzystwa ubezpieczeniowe - ich agenci są również akwizytorami OFE. Jeżeli chodzi o statystykę to do 120000 członkow OFE biorących udział w transferze to doliczyć należy ok.75000 osób zapisujących się po raz pierwszy.( 25tys. miesięcznie- srednio).Statystyka ma swoje prawa i tak według statystyki co czwarty Polak powinien być rasy żółtej.Dlaczego bo statystycznie w świecie 25 % ludności jest koloru żółtego.Z statystyki możemy się śmiać ale niestety nie ma podstaw aby twierdzić ,że statystyka podaje nieprewdziwe informacje.
lezdrub / 79.185.91.* / 2009-08-04 15:52
Agenci ubezpieczeniowi pracy nie stracą.

A taka firma jak DSA gdy padnie, to będzie to z korzyścią dla rynku.

Rynek zostanie oczyszczony z szumowiny.
Przecież nawet pisalem,że należy wprowadzić takie ustawy,aby wyeliminowac tego typu firmy z rynku akwizycji OFE.
jola222 / 89.78.59.* / 2009-09-23 23:31
Wiecie na czym polega dzialanie takich firm? Mowia klientowi ,ze sa doradcami emerytalnymi, ze pomoga wybrac im najlepsze OFE. Oczywiscie najlepsze jest to, z ktorym maja akurat podpisana umowe na akwizycje, a wiec np AXA najlepsze wedlug ich opinii. Za dwa lata przychodza i mowia ze pora zmienic OFE na inne lepsze; np Generali bo oczywiscie teraz General im placi. Za kolejne dwa lata doradza wybor kolejnego OFE,,,po prostu zyla zlota.
stanley. / 217.97.241.* / 2011-01-23 13:16
popieram zlikwidować raz na zawsze akwizytorów cwaniaczków i kombinatorów ,kilka lat zamieszkują obok mnie ale pracą się nie zhańbili a mają się jak pączki w maśle

Najnowsze wpisy