Forum Polityka, aktualnościKraj

150 górników strajkuje pod ziemią

150 górników strajkuje pod ziemią

Money.pl / 2008-01-04 13:02
Komentarze do wiadomości: 150 górników strajkuje pod ziemią.
Wyświetlaj:
Moritz / 2008-01-04 15:54
Czy ktos moze mi napisac jakie sa racjonalne argumenty za NIE prywatyzowaniem kopalni i rok rocznym dokladaniem do nich z pieniedzy podatnikow? Dlaczego kiedy tylko gornicy zmarszcza brew kazdy rzad ustepuje i daje co chca? (to pytanie poniekad retoryczne) Czy znajdzie sie ktos taki jak Margaret Thatcher?
jan kowalski / 2008-01-04 16:32 / Tysiącznik na forum

jakie sa racjonalne argumenty za NIE prywatyzowaniem kopalni

tym argumentem jest banda rozwydrzonych górników. Jedynym sposobem na roszczenia górników jest uczciwe przedstawienie opinii publicznej, ile rzeczywiście zarabiają i jakie mają przywileje, bo jak widze większość ludzi popiera strajki gorników nie mając zielonego pojęcia jak im się powodzi. Jeśli górnicy żądają 700zł podwyzki, a to jest 14% ich wynagrodzenia, to wychodzi mi, że zarabiają miesięcznie ok 5000zł brutto,czyli ok. 3500 na rękę, a nie jak podają 1500-2000. Do tego pełna emerytura po 25 latach pracy, to już w 100% na nasz koszt, bo żadnych większych składek z tego tytułu nie płacą. Moja godność to 1600zł netto i jakoś żyję, nie wyciągam łapy po jałmużnę.
larson41 / 2008-01-06 10:10 / Bywalec forum
Ja tez chcialabym zeby sprawy gornikow byly zalatwione tak jak trzeba ,zeby gornicy nie mieli wiekszych praw niz ini obywatele , ale wk...mnie toco piszemy bo mamy cieplo prad jest a jesli chcesz do jasnej cholery miec to co gornicy to zap...do kopalni
lciesiel / 2008-01-04 14:42 / Bywalec forum
Jeżeli ktoś uważa, że nie zarabia godnie - niech szuka innej pracy. To jest bardziej uczciwe niż ciągłe dokładanie przez wszytkich do kolejnej grupy zawodowej. Ludzie!!! Na tym się nie skończy! Socjalizm na tym właśnie polega, że ciągle chce się więcej za to samo!
Może jakby oglosić bankructwo kilku kopalń - to ostatecznie wzrosłaby cena węgla - kopalnie mogłyby być rentowne - nie trzebaby dokładać z budżetu - i wówczas możnaby obniżyć podatki.
dareg / 62.233.185.* / 2008-01-04 13:02
UWAGA: lekarze, górnicy i inni
w gospodarce rynkowej każdy dostaje tyle , ile ktoś chce zapłacić za jego pracę.
Jak się nie podoba to won.
Jestem 14 lat po studiach (+studia podyplomowe) i 7 razy zmieniałem pracę. I jakoś daję sobie radę bez strajkowania, okupacji itd.
Do roboty !
lciesiel / 2008-01-04 14:45 / Bywalec forum
Niestety u nas nie ma gospodarki rynkowej - jest gospodarka socjalistyczna, subwencjonowana i zanosi sie na to, ze będzie taka jeszcze bardziej. Kolejny przyklad, to ostatnie podniesienie płacy "minimalnej" - sam więc widzisz: chcę zapłacić mniej za daną pracę - a nie mogę.
Bodek2 / 80.68.236.* / 2008-01-04 13:45
Masz rację: każdy dostaje tyle , ile ktoś chce zapłacić za jego pracę.
Ale tak się składa, że jak górnicy zrobią zadymę to ktoś (np. rząd naszymi pieniędzmi) bardziej chce :-)
jan kowalski / 2008-01-04 16:34 / Tysiącznik na forum
no to trzeba zrobić zadymę przeciw górnikom, może się opamięteją.

Najnowsze wpisy