Forum Polityka, aktualnościGospodarka

150 tysięcy budowlańców potrzebnych od zaraz

150 tysięcy budowlańców potrzebnych od zaraz

Wyświetlaj:
antyPiSuar / 198.155.189.* / 2006-12-04 14:58
Niedawno Marcinkiewicz mówił coś, że będzie szukał pracy. Może tam by się nadał? Nie wiem co on by tam robił bo do noszenia cegieł byłby średni (za chudy), on tylko wińce dorzynkowe zdoła unieść. Może by tak po piwo skakał? Na studniówce zgrabnie podkskiwał...
Kero niezwerbowany / 83.238.144.* / 2006-12-04 14:48
A zdaje się Wam, że na wschodzie żyją sami frajeży i Polska jest dla nich zbawieniem?
Nieszanowany własny pracownik emigruje a tylko idiota ze wschodu może tu szukać pracy.
xyz1 / 212.182.117.* / 2006-12-04 15:50
nawet taki idiota ze wschodu nie przezyje u nas za 1000 zl. czy nawet 1500 gdzie polowa albo lepiej pojdzie mu na koszty utrzymania
maniuś / 83.27.132.* / 2006-12-04 17:48
Zacznijcie godziwie płacić to będą pracownicy,a tak sami pracodawcy musicie zakasać rękawy i do pracy.Czarno was widzę przy pracy.Wy tylko umiecie kasowaś pieniądze,a do pracy macie lewe ręce.
Zdzich / 2006-12-04 20:57 / Bywalec forum
Panie maniuś! Jak pracodawcy nie będą mieli kim wykonać zleceń i z twych wywodów wynika, że ty też nie podejmiesz pracy bo nie zamierzasz wzbogacać pracodawców, to szybko nie będziesz miał co do garnka włożyć i inni tak myślący też. Jak na dzień dzisiejszy inwestorzy wyliczyli w granicach 70-80% na wykonanie zadania. Dużo jest przetargów, gdzie tylko jedna firma podchodzi i nie wygrywa ponieważ inwestor ma za mało funduszy i przetarg jest unieważniony. Podejście do nowego przetargu trwa około 3-4 miesięcy. Takim sposobem pan Lech Kaczyński zaoszczędził 10 miliardów zł. Projektantów i kosztorysantów gnębił, żeby była jak najniższa cena a rynek potem wszystko korygował. To jest jedna strona medalu a druga firmy budowlane bazują na rentowności 3-4% nie jest to duża rentowność. Taka rentowność pozwala tylko przetrwać a nie pozwala do odbudowania sprzętu narzędzi nie mówiąc o poprawie warunków pracy na budowie. Do póki będzie u nas jedynym warunkiem wygrania przetargu najniższa cena to tak będzie. Jeszcze jedno panie maniuś czy wiesz ile kosztuje dźwig, wywrotka, rusztowanie i wiele innego sprzętu. Pracodawca ten sprzęt kupuje nie dla siebie tylko po to żebyś miał na czym pracować i do poprawy warunków pracy. Jak firma posiada dużo sprzętu może zejść z ceny do pewnych granic i pracownicy też mogą zarobić. Sprzęt zużywa się i duża część zysku idzie na jego odbudowanie a przy rentowności 3-4% trudno go odbudować. Nie mówmy o firmach, którzy władają dużym kapitałem jest ich w naszym kraju nie wiele. Te firmy przy dużych przetargach gwarantują wykonanie zadania swym kapitałem, zatrudniając podwykonawców. Pisząc tu mam na myśli podwykonawców oni większość robotników budowlanych zatrudniają i bazują na małej rentowności
SMID / 2006-12-04 18:58
Jeżeli uważasz, że założenie firmy, ustalenie strategi, znalezienie zleceń, sprostanie dziwnemu polskiemu prawu (itd.) to taka prosta sprawa, to czemu sam firmy nie założysz? Przecież potem mógłbyś tylko pieniądze kasować.

Najnowsze wpisy