17,10-21.10

suv44 / 2011-10-17 08:09
Wszystkim oczekujacym otwieram watek.Zycze duuuzo zieleni
Wyświetlaj:
max1224 / 2011-10-23 22:18 / Tysiącznik na forum
poczytajcie jak awią się grubasy i trochę cieńsi też
http://fundusze.onet.pl/prasa/szef-funduszu-hedgingowego-skazany-za-nielegalne-t,1,4888109,artykul.html
Zeus52 / 2011-10-23 22:39 / 10-sięciotysiącznik na forum
To tylko płotka,która dała się złapać.
max1224 / 2011-10-23 22:41 / Tysiącznik na forum
jasne ale jak masz wyobraźnię ... wiesz co mam na myśli te nasze ciągłe zmagania, analizy, dyskusje itd. itp.
Zeus52 / 2011-10-23 22:51 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz,tak kiedyś popatrzyłem na obroty na spółkach. Nooo...gdyby tak zrobić zrzutkę...2-3 osoby z tego forum,to nieźle można by niektórymi pohuśtać. Albo odpał w niebiosa,albo wdeptać w glebę. Mam nadzieję,że nikt z KNF tego nie czyta,a jeśli tak,to ma poczucie humoru.
Zeus52 / 2011-10-21 20:21 / 10-sięciotysiącznik na forum
I copper-futures szykuje się to,o czym myślałem wieczorem i rano,czyli pełne"objęcie".
max1224 / 2011-10-23 21:52 / Tysiącznik na forum
no i kto teraz ten wątek otworzy jak takie ciśnienie na otwieraczu
Zeus52 / 2011-10-23 22:26 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jak nie suv44,to miałem nnnn...nadzieję,że ktoś inny...nnnno,nie wiem...może sam się otworzy...
Zeus52 / 2011-10-20 20:38 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja proponuję zająć się raczej wynikami spółek(w olbrzymiej większości zaskakująco wysokie),a także danymi makro...wczorajszy NAHB,najwyższy odczyt od bodaj lat. Także sprzedaż domów(niezły w Stanach,a jeszcze lepszy u nas),prawdziwie wyprzedzający Phil.FED...+8,9p.!!!(poprzednio poniżej minus 17p.. Chiny miękko lądują,PKB kw/kw idzie im całkiem nieźle,do tego sprzedaż i produkcja. I parę innych,ostatnio niezłych danych. A politycy...spoko,zrobią co muszą. Agencje? Dajmy sobie z nimi spokój....szkodzą jedynie sobie.
G77-nielg / 178.232.40.* / 2011-10-20 21:11
Jakby wszyscy was chłopaki czytali to już dawno rynki by ruszyły wysoko ;) kryzysów by nie było ;) a tak na serio to dzięki wam dalej ciągne przygode z giełdą i w akcjach jestem na plusie :) skandia gorzej ale i tam będzie dobrze.Takk :) co znaczy dzięki :)pozdr.
max1224 / 2011-10-20 20:47 / Tysiącznik na forum
nasza produkcja drugi miesiąc jakby chciała krzyczeć jaki kryzys gdzie ten kryzys
Zeus52 / 2011-10-20 22:00 / 10-sięciotysiącznik na forum
I to,co już pisałem. Z mojego podwórka...budowlanka! Pamiętasz,jak pisałem Ci na maila,że tak z czystej ciekawości chciałbym znać PMI-Poland. Wiesz,praca,praca...ja już zgłoszeń nie przyjmuję,przekazuję je innym i nie sądzę,abym był w stanie powiedzieć,czy w rozsądnym czasie,np na wiosnę,będę w stanie,nie przyjąć jakieś zlecenie...ale w ogóle o tym porozmawiać. Tymczasem ku mojemu zaskoczeniu PMI wypadł tak sobie. To było dla mnie pewne zaskoczenie...ale co się odwlecze,to nie uciecze...zobaczymy następne odczyty. Gdzie kryzys? Już pisałem. Kryzys jest...ale w telewizji! A czy może być? To zależy od polityków. Ale oni MUSZĄ zrobić to,co jest niezbędne i na co oczekuje rynek. Muszą,więc zrobią. I na tym zamknąłbym ten temat. Bo gra intraday to nie dla funduszy...bo ktoś tam coś powiedział,albo jakaś gazeta puściła jakąś plotkę... To już jest tyle razy trawione,że jest po prostu nudne. Wiadomo,że potrzebne są 2 biliony euro i tyle właśnie będzie. Nieważne jakie ble,ble,ble jeszcze usłyszymy od polityków. Ma być,bo jest niezbędne...więc na tym się skończy. W ogóle,na miejscu rynków nie zawracałbym sobie tym głowy. Chyba,że jako presją na polityków. Ale to działa,jak automatyczny regulator...takie sprzężenie zwrotne rynki-politycy. A więc...szkoda nerwów. Zajmijmy się danymi i zupełnie ciekawymi wynikami spółek...za ten"straszny"3 kwartał. I prognozami. Równie ciekawymi...jak na ten"straszny"nadchodzący czas. Widocznie w spółkach pracują na wyniki i nie mają czasu na oglądanie T.V. i gadających głów. Stąd nie wiedzą,że kryzys nadchodzi....:))
tedchom_nielog / 194.177.29.* / 2011-10-20 23:32
Zeus powiem krótko: Za taką logikę Cię lubię szkoda tylko że moje wskaźniki kazały mi opuścić rynek akcji, ale w sumie to już po woli skupuję.
Mam tylko nadzieję że jeszcze trochę kierunek południowy się utrzyma.
Zeus52 / 2011-10-21 16:59 / 10-sięciotysiącznik na forum
Właśnie tak,jak teraz(miedź) i taką grę sugerowałbym na copper-futures... Ale jak mówiłem,Chicago-voice nie miał pełnych danych,wolumenu z ostatnich świec,więc nie mógł widzieć tej zażartej wymiany wczoraj,nad wsparciem.
max1224 / 2011-10-21 18:43 / Tysiącznik na forum
17:30 TVNCNBC Marek Teichman - panowie dziś żaden polityk nie powiedział publicznie ani słowa:)
Zeus52 / 2011-10-21 18:58 / 10-sięciotysiącznik na forum
No i widzisz! Nawet politycy nas czytają...zgodnie z sugestią,zamknęli jadaczki...:)
max1224 / 2011-10-21 19:16 / Tysiącznik na forum
o na to uwagi nie zwróciłem:)
Zeus52 / 2011-10-21 19:59 / 10-sięciotysiącznik na forum
Bo wiesz,to była sugestia dla rynków,tak w ogólności,że nie powinni słuchać pojedyńczych wypowiedzi polityków,bo ci bredzą bardziej,niż ustawa przewiduje...co innego robią. Co innego zrobią. Zrobią to,co jest konieczne,do czego będą zmuszeni...a że jakieś banialuki gadają,bo chcą się akurat komuś przypodobać...dziennikarzowi w wywiadzie,a przez niego wyborcom...to co z tego...i tak zrobią swoje,mimo tego ble,ble. Więc po co ta gadanina. Politycy europejscy tak mają...mówią,mówią,mówią...czasem sami sobie przeczą. Ale tak to jest,jeśli najpierw się mówi,a potem myśli. Nie dziwię się Amerykanom,że się nabijają z Europejczyków...że ci mówią,gdy nie mają nic do powiedzenia i powinni stulić ryło i robić,co do nich należy. A nie brylować w wywiadach i pokazywać,że na stanowiskach ministrów w Europie zasiadają idioci. To i tak wszyscy wiedzą. Ale po co zaraz tak się z tym obnosić w mediach.
Zeus52 / 2011-10-21 09:12 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie wiem,bo w/g mnie miedź ma zamiar silnie odbijać. Jest na silnej linii jin,to fakt,ale będą chcieli prawdopodobnie uzyskać niżej położony sygnał zakupu,albo raczej formację odwrócenia na kagi. Nie zgadzam się z tym,co jest na stoop.pl....a to z jednego powodu: Łucjan nie zna wolumenu ostatnich świec...a jest olbrzymi. Wczoraj kontrakty copper:64,5 kilo! Tak silna(i skuteczna!) obrona wsparcia musi zaowocować silnym odbiciem. To dzieje się na dodatek na poziomie wcześniejszego cienia...tam,bardziej na lewo,taki długi w dole...też na dużym(względnie do korpusu szpulki)wolumenie. Wniosek:spadki,może pokonanie tego cienia,to owszem zagrożenie...ale nie tym razem. Teraz up! Ten wynik poranny powinien się utrzymać,a może jeszcze powiększyć.
Zeus52 / 2011-10-19 20:50 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jak jeszcze raz zachce mi się pisać na forum o swoich spostrzeżeniach i wątpliwościach...dotyczy to porannego wpisu poniżej...(i na dodatek jest to sprzeczne z Kiepasami i innymi analitykami ze stooq.pl)...to proszę od razu reagować! Np:"Zeus stul ryja i nie kracz!". Bo inaczej...no właśnie...takie jaja wychodzą. Ma być:Zeus,pisz tylko pozytywnie! Bo kurna,jak to mówił max...rynek zanim zareaguje,pewnie zagląda na forum Money...jechać w górę,czy kontynuować korektę? G.S.:"Nie wiemy,zajrzyjmy na Money.pl". Dobra,żartuję sobie tylko. Takie ruchy to i tak nie dla nas w fundach. Ale na forexsie w sam raz.
privy / 2011-10-19 21:14 / Tysiącznik na forum
Taki układ świec jak poniedziałkowo-wtorkowy to dla mnie ostrzeżenie. Bardzo go nie lubię bo sporo miesza i często kończy się Zonkiem pomimo zanegowania spadku - taki prima-aprilis.
Zeus52 / 2011-10-19 21:24 / 10-sięciotysiącznik na forum
No właśnie. Najpierw euforia,ale po przespaniu się z tym,ponownym,zimnym zerknięciem na wykresy...no właśnie,poniższy wpis to wynik snu i porannej kawy...i nieco ze zdziwieniem czytane euforyczne dziś od samego rana komentarze i prognozy na stooq(forex,rynek on-line). To jednak tylko na dziś.A teraz jednak będzie już pozytywne pisanie.
max1224 / 2011-10-19 21:48 / Tysiącznik na forum
myślę ... nie rośniemy teraz bo czekamy na weekend więc po niedzieli odpał? ... czy może skoro teraz nie możemy rosnąć to po niedzieli ani tyle?
privy / 2011-10-19 22:49 / Tysiącznik na forum
No to są takie gdybania, ale ja bardzo wątpię, że sytuacja się zmieni i to powinno wywołać rozczarowanie. Jeśli jednak ktoś coś wie to piątek powinien być wzrostowy ze sprzedażą faktu na poniedziałek bo umorzenie powinno być gigantyczne a to, mimo procesu stopniowego znieczulania, bez echa nie pozostanie. Będą kolejni chętni. Moim zdaniem możesz ''max'' spokojnie otwierać przyszły tydzień, choć to tylko moje małe spekulacje, a ''zeus'' niech im zamydla oczy.
privy / 2011-10-20 11:29 / Tysiącznik na forum
Żeby nie było - technicznie moc jest po stronie byków i dopóki nie zjedzą minimów z poniedziałku nic się nie stanie. Ruch boczny na obecnych poziomach na razie będzie stanowił o sile rynku. Jak tak patrzę na kreski może on potrwać nawet tydzień. Wiadomo jednak, że możliwy jest na rynkach poweekendowy stress test minimów i styl w jakim zostanie on przeprowadzony, jeśli się pojawi, powie o prawdopodobieństwie tego co dalej.
privy / 2011-10-20 15:24 / Tysiącznik na forum
Wystarczy, że politycy otworzą gęby i smród po wszystkich rynkach się rozlewa. Jeszcze weekend się nie zaczął a uniki już są robione.
privy / 2011-10-20 17:26 / Tysiącznik na forum
DAX wstępny sygnał sprzedaży. Na tym rynku trudno nawet o krótkoterminowy timing. Coraz bardziej dociera do mnie to, że rynki same będą musiały wyczyścić tę sytuację zmuszając tych nierobów do jakichkolwiek, ale jasnych i konkretnych decyzji.
Zeus52 / 2011-10-20 18:49 / 10-sięciotysiącznik na forum
To jest właśnie podstawowy problem. Politycy wykazują jedynie deklaratywną chęć działania...to taki termin z psychiatrii mi się przypomniał...a gdy tylko rynki odbijają,natychmiast zaczynają się wykręcać,kombinować,robić uniki.
max1224 / 2011-10-20 19:02 / Tysiącznik na forum
starch ma jednak wilekie oczy ... tymczasem janki spokojnie budują orgr na wykresie intra i prawdopodobnie znów skończą na zielono wbrew wszystkim i wszystkiemu ... niestety politycy europejscy chyba pragną i to bardzo wariantu kadafiego, albo czegoś w tym stylu
Zeus52 / 2011-10-20 19:35 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak prawdę mówiąc,to wariant Kadafiego,grozi całemu światu,także Stanom. Ku temu to zmierza.Ale to na razie odległa przyszłość. Co do bliższej...ja wlaśnie jestem optymistą,na razie uda się kryzys zażegnać. I sądzę,że nawet plany są bardzo realne i zaawansowane,gotowe do realizacji...tylko nieodpowiedzialne,nieprzemyślane wypowiedzi polityków stwarzają takie negatywne wrażenie. Pewnie pan minister finansów Niemiec był pierwszym,który obiema rękami podpisywał się pod 2 bilionami...ale trzeba się przypodobać wyborcom...Ja? W żadnym razie! To bezsens!
max1224 / 2011-10-20 19:53 / Tysiącznik na forum
czas potrzebny na dokończenie formacji na walutach:)
Zeus52 / 2011-10-20 20:27 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak. ORGR na ED(prawe ramię) i RGR na parach złotowych(też prawe ramię). Ale to tak w"najgorszym"razie.
piterus1 / 195.85.252.* / 2011-10-20 17:42
Rynki chyba postanowiły pokazać "nierobom" co się stanie jeżeli dalej będą się sprzeczać i zastanawiać co by tu teraz zrobić. Nie dawno pisał ktoś na forum a również PK o zagrożeniu w postaci uśpienia polityków ostatnimi wzrostami...
Zeus52 / 2011-10-20 19:00 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jeszcze wchodzi w grę coś takiego...Amerykanie wręcz się z tego wyśmiewają...że europejscy politycy najpierw mówią. Mówią różne głupoty,bez zastanowienia,co im ślina na język przyniesie...takie ble,ble,ble,nie poparte przemyśleniami. Mówiąc krótko,najczęściej bredzą coś od rzeczy,a później i tak robią co innego. Janki najpierw muszą coś przemyśleć,mieć plan...i dopiero wtedy o tym mówią.
Zeus52 / 2011-10-19 08:06 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jednak ciąg dalszy korekty nadal jest możliwy(nie konieczny,ale możliwy). Eurodolar tak się zachowuje,że każdy kierunek wchodzi w grę. Jeśli nie pokona wczorajszego górnego cienia,a także wcześniejszego szczytu,to może wymalować lokalny podwójny szczyt,a w następstwie spaść do 1,3550 ,gdzie jest możliwa linia szyi,na razie hipotetycznej ORGR. Taki spadek dałby prawe ramię RGR. Oczywiście,jeśli ED wybije się wyżej,pokona cień,to ta koncepcja upada. Ale taka opcja istnieje i to pomimo nocnych i porannych wzrostów na ED...Oczywiście piszę to i tak w tonie optymistycznym. Chodzi tylko o to,że niekoniecznie teraz musimy iść w górę,od razu. Ale nawet jeśli Janki dziś zawiodą,to i tak tylko kwestia czasu.
Zeus52 / 2011-10-18 22:18 / 10-sięciotysiącznik na forum
Co by nie mówić,to Nasdaq w piątek nie tylko naruszył,ale wyraźnie przebił górną bandę Keltnera...a więc,teoretycznie rzecz biorąc,powinien ją teraz dziurawić na potęgę...taka seria górnych przebić się szykuje. Ale to akurat nic nowego,to było już po piątkowej sesji.
max1224 / 2011-10-18 22:22 / Tysiącznik na forum
widać od razu kto wątek otwierał;)złe miłego początki ... a tak już serio to ładnie zanegowany wczorajszy spadek
Zeus52 / 2011-10-19 11:11 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz,jest jeszcze taka sprawa,która jednak jest poważnym atutem byków. Poszczególne kraje ratyfikowały ustalenia dotyczące EFSF..."a teraz drogie dzieci,pocałujcie misia w d...."jest to tak skonstruowne,że w każdej chwili może zostać zlewarowane do 2 bln euro...i już nie wymaga żadnych rozmów,ratyfikacji.
Zeus52 / 2011-10-18 22:30 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zgadza się...ktoś zrobił podpuchę suv44...ale już pocieszałem: Początek tygodnia? Spoko. Nie ważne,jak się zaczyna.ale jak kończy.
max1224 / 2011-10-18 22:38 / Tysiącznik na forum
a może to nie podpucha tylko prawo serii
Zeus52 / 2011-10-18 22:50 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dokładniej,to być może komuś się wydawało...ech,wpuszczę suv44 w kanał...ale tylko tak się komuś wydawało. :))
suv44 / 2011-10-19 08:06
Panowie ,musi byc zielono,bo my w mbanku nie mamy QE2,QE3.W nastepnym tyg.oddaje paleczke,wiec uwaga/z przymrozeniem oka/.Zapowiadal sie umrat2
7of9 / 82.139.146.* / 2011-10-19 13:33
Nawet gdyby były w ofercie mBanku to minimalna kwota zakupu to 200000 zł.
suv44 / 2011-10-19 15:22
oczywiscie chodzilo o QUE2,QUE3.Uwazasz,ze mbankowcy takich kwot nie posiadaja?
Zeus52 / 2011-10-19 19:39 / 10-sięciotysiącznik na forum
Posiadają,posiadają...a Skandiowcy tym bardziej(1%,to są tysiące w górę,lub w dół)...a jeżeli ja się nie przejąłem wcześniejszymi spadkami(a wchodzą w grę właśnie takie sumy...to czym się przejmują drobniejsi gracze...no tak,w tym wypadku wchodzą w grę koszta,opłaty ect...
max1224 / 2011-10-18 23:20 / Tysiącznik na forum
tylko po co nie bardzo widziałbym sens, a może to było z nadzieją suv44 przynosi szczęście ... wiesz ludzie mają co odrabiać
zresztą jakie to ma znaczenie biedny suv pewnie ma czkawkę od tego obgadywania ... dobrze, ze się nam co nieco sprawdza, na przekór zaklinaczom czerwonych opadów :)
Zeus52 / 2011-10-19 07:51 / 10-sięciotysiącznik na forum
Przecież żartuję. Wiem,że to było z nadzieją na powtórkę zieleni. Ale może być tak,że Janki nie będą dziś w humorze...AHI wczoraj ponad 1,1% spadku.
Zeus52 / 2011-10-18 08:01 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dziś nieco zaspałem,więc tym razem to analitycy byli szybsi. A więc za Piotrem i M.Kiepasem: drugi"nasz" kierunek,Chiny...PKB r/r spadł,ale wynik kw/kw jest lepszy...coś pozytywnego zaczyna się u nich dziać. Do tego wysokie odczyty sprzedaży detalicznej,a także produkcji przemysłowej. "To oznacza miękkie lądowanie gospodarki chińskiej i stanowi pozytyw"pisze Kiepas. Dane na pewno nie pomogą niedźwiedziom,uważa Piotr. Reakcja na ED jest z resztą widoczna. Jeśli okaże się,że politycy do reszty nie zgłupieli(a na to liczę,na ich rozsądek),to korekta może się szybko zakończyć.
privy / 2011-10-18 08:18 / Tysiącznik na forum
No to jesteś większym optymistą ode mnie. Jak dojdzie do konkretów to zaczną się podchody i uniki. Jest kupa kasy do wyrzucenia i nikt nie będzie chętny. Listopad rozpocznę chyba zakopany głęboko w dolarze.
Zeus52 / 2011-10-18 22:27 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nadal...? Wczoraj,na Nasdaq niedźwiedzie znowu zapędziły się i na lukę hossy zrobiły nalot. Na tę najwyższą. I znowu im to nie posłużyło.
Zeus52 / 2011-10-18 19:07 / 10-sięciotysiącznik na forum
W dolarze? Tu akurat się różnimy. Chociaż...listopad...taaa,może tak. Jeśli wcześniej zostanie zakupiony np po 2,85
Zeus52 / 2011-10-18 14:15 / 10-sięciotysiącznik na forum
Złoto chyba wybiera właściwy kierunek...strach przed politykami jednak mija?
tedchom_nielog / 77.112.104.* / 2011-10-18 15:25
Póki co to gold idzie dobrze, ale czy długo tak będzie? poza tym czy będzie koerlacja z rynkiem tego też nie wiadomo, a wiemy jak to ostatnio wszystko rozkołysane.
Zeus52 / 2011-10-18 16:07 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja tam pozostaję przy swoim 1540$/ozt...jeśli tym razem tam się zatrzyma. Bo z proporca wypada jeszcze niżej.
piterus1 / 87.205.167.* / 2011-10-18 17:37
Na złocie mamy formacje podwójnego szczytu z najbliższym przystankiem teraz na 1615?
Zeus52 / 2011-10-18 18:04 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja o średnim i dłuższym terminie,nie o lokalnych ruchach na gold....czasami lokalnie,ale poziomy o których piszę,to jednak średnioterminowo. Chodzi o ten wielki podwójny szczyt,a następnie wielki prospadkowy proporzec.
max1224 / 2011-10-18 19:01 / Tysiącznik na forum
patrząc ogólnie na to co się dzieje trudno oprzeć się wrażeniu że mamy tzw. płaską korektę w biegu (co spadnie to odbija) taki się robi trójkącik ... po którym nastąpić powinna fala3 szczegóły wieczorem na blogu
Zeus52 / 2011-10-18 19:45 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jeśli chodzi o indeksy,to jak już jakiś czas temu pisałem...i dotąd to się nie zmieniło...siła byków jest przeogromna. Nawet wczoraj,przy takiej akcji zjazdowej,gdzie gołym okiem widać,że pod pędzący niedźwiedzi pociąg nogi się nie podstawia,mieliśmy mocną kontrakcję byków...nic to,źe ostatecznie nieudaną,ale widać,że tylko polują na moment do zakupów. Dlatego rano ten wpis,że korekta może się szybko zakończyć(wiesz,dane anali-wnioski moje)...czasem wystarczy się przespać,przemyśleć. Tak zrobił rynek...ostatnio czuję się,jak jego uosobienie. Co napiszę o wątpliwościach...to od razu zrzut. Jak po przespaniu się z tym,zauważam pozytywy...to rynek też. Nie! Nie widzę nawet możliwości dla głębszej korekty,a co dopiero dla czegoś więcej. Niedźwiedzie są bez szans i to na dłużej. To wszystko,co dziś się dzieje,to na dodatek dzieje się w niezbyt sprzyjających bykom okolicznościach. Prawdziwy test siły rynku. Moody's widzi możliwość obniżenia perspektywy ratingu Francji(tylko perspektywy,na negatywną...nie rating!)...choć to może akurat plus,bo plotki mówiły o samym ratingu. Plusem są dane z Chin,a także indeks NAHB(moje podwórko)...najwyższy odczyt od 3 lat! ZEW...to akurat bez znaczenia,ma znikomą wartość prognostyczną. W odróżnieniu od IFO. I w ogóle bez związku z tym drugim. Ale prognozy dla IFO są niskie,a to może i powinno oznaczać miłą niespodziankę. Tak,że nie ma problemu z danymi. Jednak klimat stworzony przez polityków jest wybitnie niesprzyjający...dlatego mówię o teście dla rynku. Bo to jednak politycy są w tej chwili najważniejsi.
privy / 2011-10-17 20:42 / Tysiącznik na forum
Zjazd do 1170 bez żadnych technicznych konsekwencji i to pewnie jutro i to tylko dolnym cieniem. Dla mnie ważne będzie to co dalej. Harold z Campingu straszy piątkowym końcem świata stąd ta korekta :)
Zeus52 / 2011-10-18 07:10 / 10-sięciotysiącznik na forum
No faktycznie,gdyby było tak,jak to zapowiadali w poniedziałek politycy,to powinien nastąpić Armagedon...im czas już się skończył! To właśnie kwestia tygodnia,dwóch! A oni nadal śnią. Aż trudno uwierzyć,że to prawda. Złoto...też nie wie,co robić. Gdyby zwykła korekta na ED,to powinno spaść w przepaść. Gdyby uwierzyło w to,co wczoraj zaserwowali nam politycy...odwrotnie,powinno wyskoczyć w górę o kilka procent. Tymczasem też zachowuje się,jakby niedowierzało...nie spada,ale na wszelki wypadek też nie rośnie...bo może to nieprawda,może to tylko takie ble,ble polityków i końca świata nie będzie...szkoda na to stawiać,ryzyko,depozyty...więc tak czeka,waha się.
Zeus52 / 2011-10-18 00:17 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dlatego czytając wypowiedzi polityków,pisałem na forum,że to niegroźna korekta. Właśnie z tego powodu...że to co mówili...to chyba wręcz niemożliwe,aby tak myśleli...i jak zwykle Niemcy,a ich politycy zwykle co innego mówią,a co innego później robią...a że chyba nie powariowali,więc wszystko niebawem się musi rozegrać inaczej,niż to mówią. Oni często zachowują się tak,jakby grali na giełdzie i próbowali swoimi wypowiedziami wpływać lokalnie na rynek.
Zeus52 / 2011-10-18 00:09 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiem,co się stało. Cały dzień dzisiaj przecierałem oczy ze zdumienia czytając wypowiedzi polityków,głównie niemieckich. Piotruś to skomentował krótko:" czyżby politycy kompletnie poszaleli?". Ale pisze,że to może być jakaś gra przed miłą niespodzianką. Chcą przychamować nieco euforię. Bo raczej nie wydaje się możliwe,aby tak do końca zdurnieli...
max1224 / 2011-10-17 21:16 / Tysiącznik na forum
to by grało z 2230 u nas na wieśku ... i jeszcze jedno zdaje się że nie chcą puścić 1200, ale tu zaczekajmy do zamknięcia :)
tedchom-nielog / 194.177.29.* / 2011-10-17 22:44
hmmm. Wiem że nic nie wiem. Cóż jutro dokupuję trochę que2
max1224 / 2011-10-17 19:40 / Tysiącznik na forum
hi hi hi widocznie nie skończyło się na ofercie dla Ciebie poszły rekomendacje do GS itp?? teraz zaczęli Cię czytać i masz :-))
Zeus52 / 2011-10-17 20:12 / 10-sięciotysiącznik na forum
Popatrz na waluty(Eur,$)do PLN i na EUR/USD...a ponieważ ich wykresy stanowią swego rodzaju odwrotność,odbicie lustrzane(prawie,choć nie całkiem),to z pewnością łatwo zgadniesz o czym myślę...co np USD/PLN chce wyrysować. Przy tym,to dotychczasowo obowiązujący"podwójny szczyt",to drobnostka,zaledwie rozgrzewka do właściwej jazdy... A być może mamy odpowiedź w sprawie obrotów. Bo jeszcze takiej opcji nie poruszaliśmy...że nie ma obrotów,bo zaskoczyło to zbyt wielu. Może właśnie dlatego nie wchodzą,czekają. Aż pociąg nieco się po nich cofnie. Fajnie coś wyprognozować...ale minusem było chyba to,że za mało nas było,a zbyt wielu zaskoczonych. Teraz,po korekcie pewnie wejdą. Tyle,że znowu nie sądzę,aby to była korekta zbyt głęboka i długa. Właśnie ten hipotetyczny na razie,rysunek na ED,odwrotny na USD/PLN...widzisz pewnie,do czego te wykresy dążą.
max1224 / 2011-10-17 20:20 / Tysiącznik na forum
nooo wiesz dla mnie wszelkie rgr-y i ogry znaczy orgr-y to ... a zresztą widać tym razem idziemy podobnym tropem ... choć wskazówek szukamy nieco różnych ... tym lepiej
Zeus52 / 2011-10-17 20:40 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak,wygląda na to,że idziemy podobnym tropem. I jeszcze jedno. NBP na pewno nie zainterweniuje na tej samej wysokości....a na jakiej? Tego się domyśl...wszak tym samym tropem idziemy...
max1224 / 2011-10-17 20:43 / Tysiącznik na forum
nie będę zdradzał wszak goldmany przeczytać mogą a oni jak widać naszym tropem nie idą ani nawet podobnym
Zeus52 / 2011-10-17 19:22 / 10-sięciotysiącznik na forum
A na PLN faktycznie ktoś sobie nieźle pogrywa na spadki złotówki...ale moim zdaniem,zostanie w samych skarpetkach szybciej,niż mu się to objawiło w najkoszmarniejszym śnie.
Zeus52 / 2011-10-17 19:09 / 10-sięciotysiącznik na forum
Suv44...trochę dałaś się wciągnąć z tym otwieraniem wątku. Ale nie martw się. Początek tygodnia nie świadczy o jego końcu. Spoko! Jest dobrze.
suv44 / 2011-10-17 20:35
takie zmartwienia ,to nie zmartwienia.
Armageddon / 77.46.105.* / 2011-10-17 18:28
Cisza, bo najwięcej pisali ci co mówili o wzrostach, a tu krwista czerwień.
max1224 / 2011-10-17 19:42 / Tysiącznik na forum
noooo ale czerwień ... rzeczywiście krew się leje ... paluszek ziaziu źlobiło :-) już gdzieś pisałem że cofnięcie do 2230 jest niegroźnie ... więc po co siać panikę
piterus1 / 87.205.195.* / 2011-10-17 20:47
Po ponad 15% wzrostach musi nastąpić zjazd w dół choćby po tych którzy się spóźnili na pociąg, jednak...czujność należy zachowywać
max1224 / 2011-10-17 15:08 / Tysiącznik na forum
no jak takie dane dalej będą schodzić to ta zieleń stanie pod znakiem zapytania ... na razie trzeba poczekać na dalszy rozwój wypadków jeszcze trochę danych będzie
Zeus52 nielog. / 77.115.141.* / 2011-10-17 18:35
Za to o produkcji są pozytywne. A tak w ogóle to pretekstem są plotki na temat obniżki ratingu Francji. Ale tak naprawdę,to ratingami od dawna nikt już się nie przejmuje,a poza tym to plotka o wątpliwej proweniencji...agencje musiałyby zaprzeczać same sobie. Wszak dopiero niedawno uważały Francję za stabilną. A w takim razie to plotka,jak wyżej. Celowa,obliczona na wywolanie korekty...z resztą,rynek dojrzał już do niej i tyle...to znowu jedyny powód. Co do nas....potwierdza się to,co pisałem o PLN. Dziś Barclays Capital bardzo dobrze wróży złotówce,zalecając jej zakupy. Jednocześnie zaleca sprzedaż polskich CDS-ów. Do niedawna to właśnie Barckays próbował bawić się w atakowanie złotówki. Wraz z Nomurą. A tak w ogóle...kurna,jak tylko piszę o jakichś wątpliwościach,jak ostatnio o obrotach...kurna,czy oni tak od razu muszą to brać na serio?
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy