17 VII - 23 VII

student_mel / 2010-07-17 12:53
Humory trochę gorsze,
ale nadzieje na zieleń większe :)

nowy tydzień uważam za otwarty!
Wyświetlaj:
u2mart / 2010-07-24 11:54 / Tysiącznik na forum
Coś widzę że student nie pali się otwierać nowego wątku co stawia pod znakiem zapytania jakiekolwiek wzrosty w przyszłym tygodniu.
Z mojej strony powiem że SP500 zatrzymał się w takim miejscu , że istnieje obawa że w poniedziałek Europa zacznie super a skończy gorzej, a Janki nie utrzrymają 1100 i spadną niżej i zaczniemy niespodziewaną zwałkę na której skorzystają posiadacze zielonego.
Zwałka może ale nie musi być duża , ale na dolcu parę procent dzięki szybkiej konwersji można by wyhaczyć.
I co wy na to. Bo ja się zastanawiam nad zamianą akcji w dolca, bo poziomy o których wspominał Zeus co do usd/pln wcale nie muszą zostać zrealizowane i można czasem nie zdążyć go zakupić
Zeus52 / 2010-07-24 00:43 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jak dotąd się układa...wybicie z kanału spadkowego(linii trendu) i MA50 potwierdzone. Naruszone wsparcie poziome...i niebawem zaczną się schody. Do MA200 tak blisko...nie będę na razie psuł humorów przypominaniem,co krakałem,gdy Stasiek dojdzie do MA200...Cóż? Powiem tak,o czym już wspomniałem parę dni temu:jest trochę ciasno...mało miejsca na korekcyjny zygzak "a","b","c"...bo odbicie zaczęło się wysoko,"b" było krótkie,skończyło się na pierwszym wskazanym wsparciu. A zakładając klasycznie,równość:"a"="c" ,trochę mało miejsca,bo MA200 blisko. Czyli jedno z dwóch. Albo to nie zygzak korekcyjny,ale impuls wzrostowy...albo będziemy mieli przebicie MA200 zgodnie z ruchem mierzonym...i okaże się to tylko chwilowym nadbiciem. Pułapką hossy. Czemu nie,jeśli mieliśmy(co udało się wykrakać) pułapkę bessy,odbicie z pod linii szyi RGR...to może się przydarzyć i pułapka hossy. Wtedy geometrycznie wszystko by pasowało. Albo do diabła z geometrią i wzrosty zakończą się zgodnie z krakaniem,czyli na MA200? Sorki,że jednak psuję humor,choć zapowiadałem,że nie będę...ale wiadro zimnej wody się przyda. A dlaczego jednak nadal wersja pesymistyczna,a więc korekta spadków,a nie nowy impuls? Poza techniką(pięciofalowa struktura dotychczasowych spadków,"krzyż śmierci"),głównie fundamenty...naprawdę źle się dzieje i to,że Europa miała lepsze akurat odczyty(z resztą bez zaskoczenia) niczego nie zmienia. Mamy zagrożenie drugim dnem recesji i raczej mało prawdopodobne jest tego uniknięcie. Trzeba się nastawić,że jednak drugie dno recesji właśnie jest przed nami...ciekawe,czy ten test,realny, banki też zdadzą?
privy / 2010-07-24 11:59 / Tysiącznik na forum
Zeus jak nocna mara, zjawia się po północy i strrrraszszszy :) Problem w tym, że myślimy podobnie. Ja już w piątek szukałem średnioterminowego szczytu na EDziu. Nie wyszło, ale nosem czuję, że jest blisko. Poza tym ostatni tydzień na PLNie do dolara był bardzo obrotowy a to przeważnie oznacza, że w niedługim czasie będziemy powyżej. Może jeszcze dzień do trzech będzie spokojnie i pomału rosło na giełdach. Już nikt nie mówi o spadkach o parytetach i tylko słyszy się, że teraz może jedynie rosnąć. Jest zbyt sielsko i to dodatkowo niepokoi.
London / 2010-07-24 19:04 / Bywalec forum
Ta , atmosfera aż za nadto nadaje się na fajny zjazd :) Cicho i sza jak przed burzą. Do tego ta 200 u Janków już czeka . Zapowiada się ciekawy tydzień.
Zeus52 / 2010-07-24 19:59 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale wydaje mi się,że najlepszy moment na pułapkę byłby po przebiciu(naruszeniu) MA200...wtedy dopiero szaleństwo ogarnęłoby wszystkich...pełen amok! To dobre miejsce na pułapkę.Tak,jak z RGR. Dopóki linia szyi nie została przebita,to owszem było dużo wystraszonych głosów,ale zostawała jakaś tam nadzieja,że może jednak od linii szyi się odbije. Prawdziwa panika w mediach,u analityków,zapanowała po pokonaniu i zjeździe pod linię szyi...w sam raz miejsce na pułapkę na niedźwiedzie. A teraz odwrotnie,na byki...ale chyba w okolicach MA200...w związku z jej wyłamaniem. Chociaż...gdyby miało się wszystko powtarzać,to byłoby za łatwe...a jak coś za łatwo wychodzi...to czas się zastanowić:gdzie popełniliśmy błąd?
Zeus52 / 2010-07-24 13:18 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja tam na razie nie widzę powodów do zmiany prognoz. Impuls spadkowy i jego wzrostowa korekta...nadal trzymam tę wersję,jako bazową. Przecież to,co się dzieje...idzie,jak na zamówienie,zgodnie z tym,co przewidywaliśmy w tym scenariuszu. A więc zwrot dopiero po dojściu do MA200...ale to znaczy,że nie wyżej,a jeśli nawet,to jako pułapka. Zejście indeksu ECRI poniżej 10%,po pierwszym zrzucie w dół, od pięćdziesięciu lat zawsze oznaczało nieuchronny powrót recesji...Cóż? Giełdy mogą trochę inaczej pójść,trochę inaczej to w czasie się rozkłada...ale nawet jeśli wziąć przesunięcie czasowe pomiędzy nadchodzącą drugą nogą kryzysu w gospodarce,a giełdami,to i tak jest to przesunięcie zbyt małe. Kompletnie brak miejsca(czasu)na impuls wzrostowy. On musiałby trwać,jak poprzedni,około roku. Minimum pół roku....a tyle czasu od gospodarki giełdy nie dostaną.
max1224 / 2010-07-23 18:58 / Tysiącznik na forum
stress testów z 91 banków nie zdało 7 ponoć pkobp wypadło świetnie nieźle dla euro i nieźle dla rynków w poniedziałek;-))
Zeus52 / 2010-07-24 00:14 / 10-sięciotysiącznik na forum
PKO BP wypadl wręcz zarąbiście...wychodzi na to,że w gorszych,zadanych warunkach zwiększyłby jeszcze zysk rok do roku. Poza tym olbrzymia nadwyżka kasy,nad wymagany poziom... A z tych 7 które nie zaliczyły(na razie,bo będą kontrolowane),5 to hiszpańskie kasy,coś jak u nas SKOK,1 niemiecki i 1 grecki bank. Ale powtarzają się głosy,że test nie był wymagający,a wręcz łatwy do zaliczenia...
u2mart / 2010-07-23 19:18 / Tysiącznik na forum
No to od poniedziałku miejmy nadzieję dalej na zielono.
Privy pamiętam jak napisałeś że zamiast NE lepiej połowę Rosji i Turcji i powiem ci że patrząc na wyniki ostatnich dwóch byłaby to opcja 3krotnie bardziej opłacalna niż union NE. Muszę stwierdzić że zaczyna mnie rozczarowywać ten fund i może niedługo pomimo zalet szybkiej konwersji trzeba będzie go zamienić na coś innego.
No chyba że po tym poście w poniedziałek zaskoczą mnie wyceną )
Miłego weekenda
student_mel / 2010-07-23 20:48 / Bywalec forum
Pełna zgoda i ja tak pośrednio poszedłem za tą radą i z dniem 20.07.... z Golda zrobiłem Rosję 65% i Turcję 35% a całe Uni NE wrzuciłem sobie do Unikorony Akcje. Jestem BARDZO zadowolony z ostatnich wycen, dzięki all.
student_mel / 2010-07-23 20:53 / Bywalec forum
Kiedy już się ten boom na giełdach będzie kończył, planuję w ramach szybkiej konwersji DWS wskoczyć ponownie w złoto (które mam nadzieję, będzie lecieć w górę), a dla wygasającej GPW z Uniona wskoczyć szybko w Uniona dolarowego.... ot taki plan na najbliższy okres.
student_mel / 2010-07-23 20:55 / Bywalec forum
no i pogrywam sobie jak Ty u2mart trochę na emaklerze za mniejszą cząstkę :)

Trochę namnożyłem postów, już starczy na dziś :P
PS. Tydzień zakończony na zielono, czekamy na kolejny wątek :PP
privy / 2010-07-23 20:08 / Tysiącznik na forum
Z Turcją trzeba teraz uważać, prawdopodobnie inwestory zaczęły nas i Rosję traktować nieco odrębnie niż pozostałe kraje regionu. Union zawiódł niesamowicie, sam jestem zdziwiony.
student_mel / 2010-07-23 20:50 / Bywalec forum
NE mnie już zawiódł wyceną na -0,9; kiedy wszędzie było zielono...
max1224 / 2010-07-23 19:27 / Tysiącznik na forum
a janki na dodatek atakują 1100
Zeus52 / 2010-07-24 10:03 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max. Baltic Dry Index pewnie znasz,ale podrzucę Ci opublikowany właśnie wykres indeksu Instytutu Badań Cykli Ekonomicznych ECRI. Spadek indeksu poniżej 10% oznacza wejście niebawem w drugą falę recesji,drugie dno. I to niezmiennie,od 50 lat,zawsze to oznacza...nigdy nie było pomyłki. Poniżej 10%...a zobacz na jakim jest poziomie obecnie(-3,5!) i spada pionową linią w dół...nawet bez próby załamania tego ruchu,bez próby odgięcia wykresu w górę. Wiadomo,że ekonomia,fundamenty,to jedno,a giełdy i tak robią swoje. Ale jak długo? Aż rozprowadzą wszystko po dobrej cenie. Większość analityków na tej podstawie odróżnia impuls od korekty. Podstawowa sprawa,jeśli wzrosty idą wbrew danym makro...to mamy ruch w górę o charakterze korekcyjnym. Korektę w spadkach. Można powiedzieć: no tak,ale giełda już wyprzedza przyszłe zmiany ekonomiczne,dane makro....Więc pytanie:Które zmiany? Bo najbardziej niezawodny,jak dotąd od 50 lat,indeks wyprzedzający ECRI właśnie pokazuje te przyszłe zmiany w ekonomii i jest dość jednoznaczny we wskazaniach. W/g niego,przyszłość=drugie dno recesji..
privy / 2010-07-23 18:29 / Tysiącznik na forum
Gdzieś od połowy czerwca moja poczta potraktowała maile z money jako spam i dopiero dziś się zorientowałem. Gdzie ma to jeszcze jakiś sens postaram się odpowiedzieć w ten weekend.
max1224 / 2010-07-23 10:50 / Tysiącznik na forum
nic gorszego jak brak neta dopiero rano dziś ozyskałem dostęp uff
u2mart / 2010-07-23 10:59 / Tysiącznik na forum
Na szczęście nie wydarzyło się nic do czego byłby potrzebny tzn. pozycje zajęte , dalej idą na plusy.
Dziś się przeprosiłem na dobre z emaklerem i nabyłem Boryszew i Krezusa z rana a co )
max1224 / 2010-07-23 11:12 / Tysiącznik na forum
planowałem wczoraj małe przemeblowańko a dziś jak to każdego następnego dnia nachodzą mnie wątpliwości posiadając po połowie ml3 i ml5 miałem zamiar podzielić po 25% między ml3, ml6, hsbc1, ml7 dziś ew. rozważałbym jednak po 20% do wczorajszych 4 jeszcze pozostawienie ml5 ale czy dziś to ma sens muszę to jeszcze przemyśleć
u2mart / 2010-07-23 11:21 / Tysiącznik na forum
No i trzeba pamiętać o dolcu bo poziomy coraz niższe. Ale z tym akurat dobrze dla was bo fundy o których mówisz masz denominowane w zielonym, nieprawdaż ?
ps. Skarbiec pozycja 11 dziś i czekam na wycenę NE za wczoraj. Może jakiś atak do top 5 będzie )
G77 / 2010-07-23 12:08
Gratulacje za skarbca :) ja z ponad 300 wskoczyłem na 131 dziś chyba znów poczytam forbsa ;) pozdr
max1224 / 2010-07-23 11:25 / Tysiącznik na forum
gratki za wynik
u2mart / 2010-07-23 11:49 / Tysiącznik na forum
A ty max planujesz coś a propo dolca jak zejdzie niżej. Masz jakieś poziomy i plany zakupu?
max1224 / 2010-07-23 12:14 / Tysiącznik na forum
coś tam we łbie kiełbie choć ostatnie próby nie do końca udane były
max1224 / 2010-07-23 11:24 / Tysiącznik na forum
ml3 w euro ale to bez znaczenia strategię dość precyzyjnie określił Zeus poniżej 3,10 można powoli rozpoczynać podkupywanie skan2 w tym właśnie tkwi moja wątpliwość przecież to za 4 grosze już będzie i może zamiast mieszać ustawić się pod wchodzenie małymi partiami w skan2 właśnie
Zeus52 / 2010-07-22 16:54 / 10-sięciotysiącznik na forum
To ja już nie mam nic do roboty...tzn mogę się wziąć do roboty,a giełdom dać na razie spokój. Nie ma co pisać:"A nie mówiłem"...bo jest,jak jest i wszyscy to widzą. A więc S&P500 szarżą"z byka" rozbił w drzazgi i MA50 i linię trendu... Dooo...obra. Na ra. Mam nadzieję,że wszyscy zadowoleni. Kurna...samo przeczucie tym razem...bez fundamentów i techniki...a już zaczynałem mieć obawy,czy to wystarczy...
u2mart / 2010-07-22 22:57 / Tysiącznik na forum

Mam
nadzieję,że wszyscy zadowoleni

Ja tak )))
No i Turcja za pierwszy dzień co wskoczyłem +4.02% , byle tak dalej, ale i dolar już 3.16 to jeszcze z 2% na minus i powoli rozumiem że pasuje skupować
Zeus52 / 2010-07-22 11:15 / 10-sięciotysiącznik na forum
No i mamy odczyty z Europy. W całym Eurolandzie,jak i we Francji i Niemczech PMI przemysł i PMI usługi...z reguły wyniki przebijają w górę nie tylko obniżone prognozy,ale są w wyraźny sposób lepsze od poprzednich odczytów. Zamówienia w przemyśle rosną+3,8% wobec oczekiwań +0,1%. Na dodatek rośnie sprzedaż także w G.B.w czerwcu. Także mocno powyżej prognoz,zarówno w ujęciu m-c/m-c,jak i r/r. Teraz jeszcze jakieś złe dane, dołujące gospodarkę Stanów i eurodolar zakończy czwórkę(może już) i zrobi piątkę impulsu wzrostowego.
max1224 / 2010-07-22 14:31 / Tysiącznik na forum
pierwsze skutki pogaduszek w mbanku złoto zamienione na bric w ramach dws w skandii jeszcze główkuję ale blisko omawianych pomysłów
Zeus52 / 2010-07-22 14:56 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja myślę część zostawić...ale na razie brak pomysłu,co do szczegółów. Także SKAN2...ale to,jak wiesz,na później,jak dolar spadnie i stopniowo.
student_mel / 2010-07-22 15:25 / Bywalec forum
jak bedziecie przymierzac się do dolara, to dajcie cynk :)
Zeus52 / 2010-07-22 16:37 / 10-sięciotysiącznik na forum
To dopiero później,jak tu z devilem pisaliśmy,wtedy gdy dolar spadnie do 3,10 i niżej,a i to po trochu.
student_mel / 2010-07-22 09:21 / Bywalec forum
reakcja gpw jak na razie bardzo na miejscu :)
Zeus52 / 2010-07-22 09:55 / 10-sięciotysiącznik na forum
Parę powodów: Chiny napierają ostro w górę,nie oglądając się na nikogo. Na dodatek skup tam olbrzymi(wolumen rośnie od wielu dni,to wręcz wystrzał). Po drugie dziś masa danych PMI z Eurolandu. Analitycy poobniżali ze strachu prognozy...tylko,że to znowu Janki,a nie Euroland mają kłopoty...więc powinno być pozytywne zaskoczenie(pamiętamy wcześniejsze wysokie dane z bilansu handlowego Niemiec....i zgodny z tym,co przewidywaliśmy,podobny procentowo skok produkcji u nas,w Polsce!). Znowu idealna sytuacja dla Eurodolara. A co za tym,także surowców.
devil000 / 2010-07-21 23:49 / Bywalec forum
zgadzam sie z zeusem na 3.12 dopakuje dolara jesli juz tego nie zobaczymy to odjade z tym bagazem zielonego co posiadam.
max1224 / 2010-07-21 22:44 / Tysiącznik na forum
ale wstyd karne na lechu z azerami ....
u2mart / 2010-07-21 23:19 / Tysiącznik na forum
no ale jakie karne. Nie pamiętam kiedy ostatnio doczekałem 11 serii , no i wiadomo który bramkarz bezkonkurencyjny
max1224 / 2010-07-21 23:36 / Tysiącznik na forum
tylko wstyd na całą europę na dodatek kontuzje arboledy i stilica a sparta ? dwucyfruwka
PS. sorry inwestory rusza mnie to trochę ale obiecuję dość
student_mel / 2010-07-21 23:38 / Bywalec forum
hehe, zapomnijmy o grze, karne to było coś :)
student_mel / 2010-07-21 20:25 / Bywalec forum
ktos ma info co się wydarzyło, że Janki i złoto solidarnie mocno zanurkowały?
niech nam nie psują atmosfery na jutro...
Zeus52 / 2010-07-21 22:52 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ben wystąpił i powiedział w komunikacie(dokonał"odkrycia"!),że perspektywy dla gospodarki U.S.A. są bardzo niejasne,a prognozy najprawdopodobniej gorsze niż sądzono dotąd. Był bardzo oszczędny w słowach. Wszyscy czekali na to,że powie coś o pomocy FED i pod to był ten wczorajszy podjazd. Tymczasem Ben był lakoniczny,stwierdził tylko,na pocieszenie,że stopy pozostaną na niskim,niezmienionym poziomie przez długi czas,a FED w razie zagrożenia wspomoże gospodarkę. Niestety,ani słowa na temat,w jaki sposób chce to zrobić,na temat jakiegoś nowego planu. Jedynie to,o czym było już wiadomo,a więc ogólniki, że widzą konieczność pomocy,ale bez szczegółów. To duży zawód. I reakcja na wystąpienie gwałtowna.
u2mart / 2010-07-21 23:24 / Tysiącznik na forum
ale sama końcówka już tragiczna nie była. Wydaję mi się że paniki u nas nie będzie. Co najwyżej słabsze otwarcie i wyczekiwanie ale nie za duże minusy
Tak więc akcyjne trzymam
No i w konkursie skarbca akurat od dziś na 100% akcyjnych na 2 kontach się władowałem tak więc końcówka będzie ciekawa, bo jedno konto cały czas w top 30
G77 / 2010-07-22 08:01
Ja też w akcyjnych w konkursie konwersja 19-tego ale mam co odrabiać z ponad 300-setnego miejsca hihi. pozdr
tara / 2010-07-22 08:07 / Tysiącznik na forum
10 latki ameryka juz 2,8920 coraz nizej ... prawdopodobnie strest testy beda podane juz w piatek rano czyzby chcieli uspokoic rynki ?
Zeus52 / 2010-07-23 00:38 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ależ tak. Przecież to żadne testy. Dane są ustawione nie na jakiś kryzys,który mógłby banki zaskoczyć,ale w/g tego co było...a co było to wiemy i wiemy,że banki przetrwały. Ba,nawet nie potrzebowały tyle kasy od ECB,jak sądzono. A więc testy,te realne,zostały już zdane. Więc zdadzą z wyróżnieniem te wirtualne. Faktycznie,te stress testy są chyba po to,żeby uspokoić rynek i dać więcej paliwa do jazdy. Bo niczego nie testują,a potwierdzają tylko fakt przetrwania banków...takie zarzuty wobec tych testów pojawiły się ze strony bankowców,którzy znają kryteria. Po prostu poprzeczki zostały tak ustawione,aby banki testy zaliczyły. Taki pic.
tara30 / 83.26.206.* / 2010-07-21 23:15
Witam, no teraz pytanie czy euro/dolar da rade przebic 1,27 i zejsc nizej czy tylko na tyle go było stac co dzisiaj i bedzie robił nowe szczyty , a jak giełdy ??? obligacje ? amerykanskie oczywiscie , jak chinole zareaguja na takie spadki ? ach ten rynek , co tu robic z dolcem , sprzedawac czy trzymac ...
Zeus52 / 2010-07-22 00:41 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jest taka sprawa,że EDowi wolno zjechać nawet niżej. Może spaść nawet do 1,2670 bez przykrych następstw i żadnych konsekwencji dla kontynuacji później wzrostów. Tyle ma wolnego miejsca na odpoczynek.
Zeus52 / 2010-07-22 00:17 / 10-sięciotysiącznik na forum
Kitajce idą jakoś tak,jakby swoją drogą. Podobnie,jak Janki. I nie za bardzo oglądają się na resztę...Dlatego pisałem,że u nich hossa,czy bessa...wszystko wypada w innym czasie niż u nas,a nawet u Janków. Wszystko przesunięte mają po osi czasu.
student_mel / 2010-07-21 23:09 / Bywalec forum
ale czy może być trwalsza, sugerujesz kilkudniową korektę za oceanem?
Zeus52 / 2010-07-21 23:50 / 10-sięciotysiącznik na forum
Naprawdę nie wiem. Czuję,że Janki wcale nie chcą teraz spadać...robią tylko to,co muszą i pod byle pretekstem uderzą w linię trendu"z byka". Ale to przeczucia,nie poparte A.T. A to może czasem zmylić. Bo w/g A.T.,to powinniśmy spadać teraz w kierunku dolnej bandy kanału. Tak ,jak ze złotem. Nie da się ukryć,że A.T. mówiła o korekcie...to było widoczne,każdy to widział. Nawet poziom hipotetycznej linii szyi RGR,nieco poniżej 1170$ był omawiany. Ale przeczucie mówiło,że będzie inaczej...bo eurodolar zacznie iść ostro w górę. Na dodatek dane u Janków będą coraz gorsze...więc tym bardziej złoto zostanie potraktowane jako bezpieczna przystań. Właśnie to, oraz spadający dolar...sytuacja,jak marzenie dla złota. Korekta,jej zakres owszem widoczny...ale w tej sytuacji...nie powinna była tak się rozwinąć. Rzadko się zdarza,że coś idzie tak wytrwale w zgodzie z techniką,a wbrew logice,danym,fundamentom. Na krótko to się zdarza,na chwilę,ale i tak nie zostają wtedy zrealizowane,wynikające z A.T.poziomy...to zwykle tylko chwilowe zakłócenie,a ruch i tak musi być zgodny z fundamentami. Ale nie tym razem. W tym punkcie przeczucie zawiodło. Jak na razie. Z tym,że w tym wypadku,w wypadku indeksów jest inaczej. Fundamentalnie,i także technicznie ,to powinniśmy mocno spadać. Z resztą,omawiamy to od dawna. Ale takie przeczucie,obserwacja Janków,mówi co innego...że szukają na razie pretekstu do zakupów. Ale znowu te przeczucia...tyle razy się sprawdzały...więc można się przyzwyczaić. I tu może popełnić znowu błąd.
Blazej nielogo / 79.185.6.* / 2010-07-21 20:36
właśnie też mnie to ciekawi. Postaram się czegoś poszukać.
Nie wiadomo czy atmosfera zepsuje się tylko na jutro...
student_mel / 2010-07-21 20:43 / Bywalec forum
dolarek mocno leci w górę - 'przyczyna' spadku złota...
student_mel / 2010-07-21 20:40 / Bywalec forum
tak jakby na komendę, o 20:00 zaczynamy zjazd...
blazej nielogo / 79.185.6.* / 2010-07-21 20:42
to chyba to:
http://www.pb.pl/2/a/2010/07/21/Bernanke_Fed_gotow_do_kolejnych_dzialan

albo to
http://www.pb.pl/2/a/2010/07/21/Obama_podpisal_reforme_systemu_bankowego

Nic innego się chyba nie wydarzyło a przynajmniej nic takiego nie widzę.
student_mel / 2010-07-21 20:46 / Bywalec forum
ale to chyba nic trwałego, niech wracają do pionu :)
student_mel / 2010-07-21 20:45 / Bywalec forum
no też to wyskubałem :) czyli pewnie Bernanke wkłada kij w szprychy...
Blazej nielogo / 79.185.6.* / 2010-07-21 20:48
zapewne Zeus podrzuci nam dawkę informacji. Jest jeszcze ponad godzina handlu. Zobaczymy czy coś odrobią. Złotówka, Edek i złoto też mocno oberwały.
student_mel / 2010-07-21 20:49 / Bywalec forum
choć Zeus ostatnio zabiegany to pewnie do nas zajrzy :)
Zeus52 / 2010-07-21 23:08 / 10-sięciotysiącznik na forum
Masz rację. Dwie sprawy. Raz,zabiegany,a dwa...cóż. Napisałem,że próbuję przetrwać w podanym składzie(ale to prywatnie...nie polecam,jeśli ktoś ma kłopoty z sercem,nadciśnieniem i tego,tam...) i właściwie nie ma co pisać. Wszystko nadal jest niejasne. Chodzi mi o teraz,krótki termin. Czy odbicie od lini trendu ma trwały charakter,czy jednak będzie wybicie. Naprzemienne bycze i niedźwiedzie sygnały... Jutro Ben znowu występuje. Niby z tym samym,ale pewnie docisną go pytaniami,na które będzie musiał odpowiedzieć. Może coś z niego wyduszą. Ale to jednak niewesoło wygląda,bo Ben znany jest,jako Ben Big-Bull...więc gdyby mógł coś pocieszającego dla byków powiedzieć,to na pewno by to zrobił. Więc czyżby nie miał nic w zanadrzu? A biorąc pod uwagę,na czym mu najbardziej zależy....to można przyjąć,że to co powiedział(niewiele),to i tak było maksymalnie podkolorowane na różowo,na korzyść byków. Więc musi być bardzo źle!.... Tak pewnie wyglądało rozumowanie większości inwestorów,co z resztą widać po reakcji.
max1224 / 2010-07-21 23:40 / Tysiącznik na forum
pełna zgoda tyle że reszta czyt. EM - y trzymają się przyzwoicie na początku roku niejaki Mark Mobius prognozował ten rok jako czas dla rynków rozwijających i przedstawił tezę że rynki te mogą iść niezależnie od rynku głównego a więc pytanie dlaczego nie???
Zeus52 / 2010-07-22 09:37 / 10-sięciotysiącznik na forum
Mobius?...Ha,ha...Tak,pisałem o tym..że analitycy z Tempeltona nastawiają się na Wschód,Chiny....ale to korci nawet technicznie(koniec bessy w Chinach),no i fundamentalnie(będzie przez jakiś czas raczej nawet pobudzanie gospodarki,a nie dokręcanie śruby). Pisaliśmy z privem,że to nadal korci. Jedyne,co mnie wstrzymywało,to że może ML-e też ruszą. Wczoraj ładnie,ML5 około+2,5%,a ML6 prawie+5% już na czysto, wraz z dolcem...ale czy to będzie trwalszy ruch? ML6 pewie tak,ale z gold dzieją się dziwne rzeczy. Może czas na przykład na Chiny. Na dłużej i tak zdążymy,bo to naprawdę wygląda u nich na początek silnego impulsu wzrostowego. Nie korekta spadków,ale nowy impuls wzrostowy ! Zobacz wolumen...to jak u Hitchcocka...najpierw zaczęło się od burzy,a następnie napięcie narasta...tak jest z wolumenem na Shanghai composite...
max1224 / 2010-07-22 10:34 / Tysiącznik na forum
co my tam mamy ? hsbc1 i temp3 ten ma też trochę reszty azji ale bez japoni no i temp4 w ramach bric czy coś przeoczyłem?
Zeus52 / 2010-07-22 10:52 / 10-sięciotysiącznik na forum
Z resztą(to do tego poniżej),zobacz benchmark ML6....=HSBC Mining cap. To mówi wiele
Zeus52 / 2010-07-22 10:49 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale ML6...nie widzę tam spółek amerykańskich. Alcoa? Swego czasu w ogóle znikła z top 10. Chyba,że jest gdzieś dalej,jakiś symboliczny udział. Teck Comincko,ale to Kanada...reszta jest notowana na NYSE,ale to głównie australijskie spółki wydobywczo-przetwórcze. BHP Billiton,Rio Tinto,Xstrata...a jak w Chinach lepiej się dzieje,to na nich też. Są związane z Chinami. Z resztą sama para USD/AUD nazywana jest parą surowcową.
privy / 2010-07-22 11:18 / Tysiącznik na forum
a ta od rana zapitala jakby ją osa w zadek ugryzła
Zeus52 / 2010-07-22 11:54 / 10-sięciotysiącznik na forum
Coś Ci wrzucę na skrzynkę...z resztą,to później ukazało się w komentarzu na stooq.
Zeus52 / 2010-07-22 10:40 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jeszcze SKAN4. Ale HSBC1...same Chiny. Widzisz wolumen na Shanghai? I to nie jest jednorazowy w związku z Agri China.
student_mel / 2010-07-21 23:42 / Bywalec forum
ja mu przyklasnę, i mówię do polskich i zagranicznych inwestorów z GPW:

Nie idźcie drogą USA, NIE IDŹCIE TĄ DROGĄ! - klasyk się kłania...
Zeus52 / 2010-07-22 00:11 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tylko który? Bo to jeden"klasyk"robił sobie jaja i parodiował innego...
student_mel / 2010-07-21 17:50 / Bywalec forum
Tak abstrahując od sytuacji na giełdach. Dziś pozyskałem informację (dobra wycena DWS GOLD mnie do tego skłoniła), że towarzystwo DWS w swoich funduszach parasolowych (Rosja, Gold itp...) od 1 czerwca 2009 roku wycenia swoje fundusze w oparciu o kurs instrumentów na godzinę 23:59 ( a nie na 12:00).

Pewnie większość wiedziała, ja nie wiedziałem i dzielę się informacją :)

PS. no i plus ze zrywu golda też zaliczyłem :)
PS. Ładnie dziś rosło, pamiętajcie kto otwierał wątek :P :)
Rumburak / 2010-07-21 18:15 / Bywalec forum
hmm dziwnie z tym goldem - wie ktoś może ile powinien był dać za wczoraj ML5 plus/minus dolec? na złotówki?
tomasz_skandia / 194.17.229.* / 2010-07-21 18:56
Za dzień wczorajszy ML5 50,60 $ (160,68 PLN po kursie 3,1754). Wycena w $ ze strony BlackRock.
max1224 / 2010-07-21 19:36 / Tysiącznik na forum
to jest wycena za dzień wczorajszy czyli oddająca notowania z przedwczoraj a za wczoraj będzie dzisiaj ok 21:00
Rumburak / 2010-07-22 06:54 / Bywalec forum
Dzieki, z kmki pisalem
G77 / 2010-07-21 15:18
Chłopaki ma ktoś z was akcje Igrup? kupiłem troszke po 0,76 gr no i ładnie idzie do góry ,jakieś pomysły do jakich poziomów może dojść ?pozdr
student_mel / 2010-07-21 16:05 / Bywalec forum
http://bartinvest.blogspot.com/2010/07/ig-czyli-internet-group.html#comments
G77 / 2010-07-21 16:18
Dzięki 1,40 jestem za ;)pozdr. Szkoda ,że nie mam więcej ale zawsze do przodu :)
student_mel / 2010-07-21 14:36 / Bywalec forum
Wigwam się bierze za 2410, to jak teraz do 2435(40)?? :)
tomasz_skandia / 194.17.229.* / 2010-07-23 10:10
Zasięg "małego" ORGR zrealizowany :) Czyżby teraz kolej na realizowanie zasięgu "dużego" ORGR-a (a Elliotem 3 w 3)?
Blazej_ / 2010-07-21 14:43 / Tysiącznik na forum
poczekajmy jeszcze na koniec sesji. Póki co wygląda to bardzo obiecująco. Wyniki spółek niezłe a danych makro brak.
devil000 / 2010-07-20 23:32 / Bywalec forum
dolara w dol 3.12 odpal w gore a szerszym terminie nawet do 3.50 bez kreslenia falek i codziennego lapania kireunku tak to widze
Zeus52 / 2010-07-21 01:56 / 10-sięciotysiącznik na forum
Podobnie. Nawet pisałem paru osobom na priva,że gdzieś od 3,15 w dół,zaczynam skup dolca(SKAN2). Najpierw po trochu,10-20%,a im niżej,tym więcej. W razie zejścia poniżej 3,07-3,10 od razu ładuję się na komplet w SKAN2....i czekam na 3,50
do początku nowsze
1 2
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy