17.VIII - 21.VIII

privy / 2009-08-16 21:15
No proszę, chyba wszyscy wyjechali i nie ma komu zakręcić korbą nowego wątku. Więc może krótkie coś ode mnie: główne crossy walutowe wyglądają tak, jakby chciały spadać, a giełdy tak, jakby nie chciały rosnąć, a co z tego wyjdzie to wiedzą jedynie żydzi, masoni i cykliści.
Wyświetlaj:
privy / 2009-08-18 09:49 / Tysiącznik na forum
Zaczęło się ogłupianie, że to niby korekta była tylko gdzie ten kapitał korzystający z okazji. Wczoraj obrót też pozostawiał sporo do życzenia z tym, że giełda w odróżnieniu od wzrostów może spadać pod własnym ciężarem. Pomimo wzrostów na całej linii giełd, układ techniczny na moich wykresach nie wygląda zachęcająco.
Zeus52 / 2009-08-18 11:53 / 10-sięciotysiącznik na forum
Boczniak zachowany...tylko wykres godzinowy edka psuje trochę optymizm...wzrostowy kanał po gwałtownym spadku. Jeszcze może do końca tygodnia pobujać góra,dół...jak to boczniak
privy / 2009-08-18 12:19 / Tysiącznik na forum
Fakt, to jeszcze boczniak. Trochę się już zestarzał, na H4 zeszliśmy poniżej sma50 i powinniśmy szybko nad nią powrócić by nie doszło do przesilenia. ED ma problem z pokonaniem połowy wczorajszej czarnej więc może zabraknąć ''wspomagania'' z jego strony, no ale wiadomo, zabawa jeszcze trwa.
Zeus52 / 2009-08-18 12:47 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz,czym grozi taki kanał wzrostowy(odwrócona flaga)po spadku...ale faktycznie,zabawa trwa,a ja nie pękam. Shanghai comp. się poprawił...Pzdr.
privy / 2009-08-18 13:04 / Tysiącznik na forum
A tak oczywiście. Zauważ też, że giełda ''śpi''. Brak determinacji niedźwiedzi można tłumaczyć jedynie oczekiwaniem na odreagowanie w usa. Ja się zastanawiam czy nie mamy już od kilku ładnych sesji tzw. ''sprzedawania faktu'', nie ma już gry pod dane, jakby przestało zależeć i szkoda było kasy na drobne gierki. Chyba jesteśmy w jakimś istotnym miejscu.
Zeus52 / 2009-08-18 15:30 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak też wyglądała wczorajsza sesja u Janków. Spadek...i stop! EKG.,linia pozioma...Giełda umarła. Shanghai comp. po naruszeniu podstawowej linii trendu zrobił w końcówce wyjazd w górę...ale to za mało...na dwoje babka wróżyła. Musiałby wbić się ponownie w kanał.... U nas,patrząc na wykresy Kagi dla WIG20 to jakby realizacja zysków z pozycji zajętych przy 1800p.
Gucioo / 2009-08-17 20:40 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
mnie korci hbsc chiny po dzisiejszym walnieciu mocnospadnie zreszta dzis wszystko niezle walnelo az glowa boli od spadajacych kawalkow z sufitu;/
u2mart / 2009-08-17 21:01 / Tysiącznik na forum
No Chiny ładnie tąpnęły ale na razie to wygląda jak niekończąca się lawina i żeby nie było że wejdziesz a tam dalej dół
Gucioo / 2009-08-17 21:24 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
fakt mam nadzieje ze oby nie
Gucioo / 2009-08-17 20:27 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
niezle hukenlo sh1 -5,4% latin cos kolo -4,5% tarcza zniewlowala straty ale jest kibel i tak ;/
Gucioo / 2009-08-17 12:08 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
dziś tarcza dolarowa bardzo mocna +3% ale ml tez lubią mocno spadać do wieczora sie zobaczy privy nie uparliśmy sie na tego golda tylko jeszcze niektórzy w nim siedzą i nie wiedzą co zrobić pozdro
max1224 / 2009-08-17 20:13 / Tysiącznik na forum
ml5 -5,04%
ml6 -5,74%
Zeus52 / 2009-08-17 23:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max. Wiesz,jak rozlicza się Temp.7(frontier markets-Afryka)? Dziś dał -0,15%,czyli+2,84% realnie...próbuję skumać,dlaczego?
u2mart / 2009-08-17 20:29 / Tysiącznik na forum
rozumiem że to wycena fundu w zielonym ?
Max jeśli dobrze pamiętam to ty wchodzisz z dzisiejszą wyceną w różnego rodzaju akcyjne.
Co myślisz o najbliższych dniach? Korekta płytka czy przemieni się w głęboką?
max1224 / 2009-08-17 21:31 / Tysiącznik na forum
a kto to wie? ;-))
romuald_z / 2009-08-17 22:14 / Bywalec forum
Witam. Również myślę o zainwestowaniu w Chiny, ale sądzę, że jeszcze trochę za wcześnie. Spadek jest bardzo gwałtowny. dziś przebili poziom 1/3 wzrostów liczonych od listopada 2008. 2/3 wzrostu to indeks o wartości 2300, 1/2 - 2600. Biorąc pod uwagę to co dzieje się na innych giełdach, liczę, że Chiny spadną poniżej tych 2600.
u2mart / 2009-08-17 22:19 / Tysiącznik na forum
Biorąc pod uwagę to co dzieje się na innych giełdach, liczę, że Chiny
spadną poniżej tych 2600.

W obecnym tempie to do środy powinni się wyrobić :-)))))))))))))
romuald_z / 2009-08-17 22:25 / Bywalec forum
I wtedy (środa, czwartek) można będzie wejść. Przy okazji gdyby dolar jeszcze trochę pomarudził poniżej 3 zł a wybicie zostawił na przyszły tydzień byłoby w sam raz
tom ziel / 212.76.37.* / 2009-08-19 07:34
no tak tylko chyba zaden dostępny a fundusz nie inwestuje w Shanghai Composite
devil000 / 2009-08-17 22:41 / Bywalec forum

Przy okazji gdyby dolar
jeszcze trochę pomarudził poniżej 3 zł a wybicie zostawił na przyszły
tydzień byłoby w sam raz


podejrzewam ze jesli by pomarudzil i przebil te 3 zl to nie bylo by sensu w gieldy wchodzic gdyz dolar jest skorelowany z gieldami i moglibysmy zejsc na nizsze poziomy na rynkach akcji w yniki korekty wiec lepiej jak by zielony lecial w dol wtedy europa i polska zostaje ale to tak na marginesie
romuald_z / 2009-08-17 23:11 / Bywalec forum
To prawda. Nie jestem tylko pewien czy Chiny również tak będą reagowały. A poza tym czy taka dobra korekta u nas nie oczyściłaby sytuacji na giełdzie?
u2mart / 2009-08-17 23:39 / Tysiącznik na forum

A poza tym czy taka dobra korekta u nas nie
oczyściłaby sytuacji na giełdzie

Pewnie i by oczyściła włącznie z naszymi portfelami hehe
devil000 / 2009-08-17 23:17 / Bywalec forum
kazdy na to liczy a chiny to rynek surowcowy glownie pamietaj o tym
romuald_z / 2009-08-17 23:41 / Bywalec forum
Pewnie masz rację co do Chin. Moja wiedza w tym zakresie jest więcej niż skromna. Dla mnie jako dla laika, traktowanie ich głównie jako rynku surowców jest dużym niedowartościowaniem. Ale to są tylko moje wyobrażenia a nie wiedza.
romuald_z / 2009-08-17 23:45 / Bywalec forum
Dlaczego korekta miałaby być dla nas niekorzystna? Wszyscy o niej piszą, wszyscy na nią czekają i jestem pewien że wszyscy z tego forum zdąża się w porę ewakuować. A potem wiadomo. Tylko UP
u2mart / 2009-08-17 23:40 / Tysiącznik na forum
Podobnie jak trzeba pamiętać że oni jak mają ochotę to chodzą swoimi ścieżkami
myfa / 2009-08-17 18:44 / Bywalec forum
tez siedze w ml5 prawie 50% i po takim spadku to nie wiem czy jest sens opuszczac czy nie lepiej poczekac na wzrost chociazby lekki, czekam na opinie fachowcow :) co radzicie ??
axatest / 2009-08-18 14:21 / Bywalec forum
Nie jestem fachowcem ale jakoś mi tak wychodzi że gdy gold spot zejdzie poniżej $930 to nie ma już czego szukać w ML5.
http://img90.imageshack.us/img90/6327/xau180809.jpg
Gucioo / 2009-08-17 11:06 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
kurde niezle rypnelo chyba juz wszyscy z gold auciekli tylko ja zostalem nie wiem czy dobrze dolec dzis troche strat przykryje ale pokrywanie strat to nie inwestycja jak na drobna korekte ma mocny smaczek pozdro
privy / 2009-08-17 11:28 / Tysiącznik na forum
Uparci jesteście na tego golda. Obecnie wszędzie trwa walka na wsparciach poczynając od golda przez EDka na indeksach kończąc. W20 na pierwszym fibo ostatniej fali wzrostowej dlatego pewnie postoimy tu przez jakąś chwilę. A potem...no cóż....za dużo było hałasu w mediach o końcu kryzysu i teraz Z-M-C to wykorzystują.
devil000 / 2009-08-17 12:06 / Bywalec forum
privy ZMC dobre dobre tego skrutu sie trzymajmy i nikt nie bedzie urazony a i tak wiadomo o co chodzi moze to bedzie nowym wskaznikiem ZMC rozpoczol dystrybucje:) i tak sie bedziemy w tym boczniaku bujac mysle z leeka przewaga na przebicie wsparcia nadal to pdrzymuje dlatego przeskoczylem w zeszlym tygodniu na usd za duzo propagandy pomijac juz czysta AT a wiadomo ja to sie konczy ta przeslanka zawsze sie sprawdzala:)
privy / 2009-08-17 12:21 / Tysiącznik na forum
Jest dla mnie niezłym szokiem info z pewnej strony. Jeśli zamieszczane dane są tam wiarygodne to włos się jeży na głowie bo by oznaczało, że mamy obecnie do czynienia ze średnioterminowym szczytem.
privy / 2009-08-17 12:23 / Tysiącznik na forum
Chodzi oczywiście o poziom zaangażowania funduszy inwestycyjnych w akcje.
devil000 / 2009-08-17 14:58 / Bywalec forum
a cos wiecej na ten temat mozesz uchylic jesli oczywiscie nie zaszkodzisz grubasom tu takie info w cenie :)
devil000 / 2009-08-17 15:05 / Bywalec forum
a i jezscze jedno chiny i indie ostro trzepnely dzisiaj chyba sie potwierdza to co lukasz pisal o rentownosci obligacji ze uderzy ona w surowce a wiadomo jak maja one wplyw na te rynki a to z kolei przemawialo by za spadkami w europie gieldy ida teraz rowno wiem ze zlowieszcze ale mnie to bardziej jakos przekonuje niz wzrosty chciaz chcialbym sie mylic zreszta poczekajmy co zeus nam powie onjest na biezaco z danym:)
privy / 2009-08-17 15:10 / Tysiącznik na forum
http://www.holder.com.pl/?grupa=AKP_UN
devil000 / 2009-08-17 15:51 / Bywalec forum
uuu ale bedzie bolec jak spadnie to sie nazywa ubieranie leszcza na gorce:) gruby potrafi:) przeciez to kupuja zwykli ludzie ktorym akwizytorzy analni robia wode z mozgu. pozdro
devil000 / 2009-08-17 17:02 / Bywalec forum
ale dolar ladnie przyczajony ciekawe czy przebije te magiczne 3 zl jest blisko i dzie doczniakiem
romuald_z / 2009-08-17 17:34 / Bywalec forum
Witam i pozdrawiam Wszystkich forumowiczów.
Przez 3 tyg. nie miałem dostępu do sieci (i forum). Jestem w tym momencie całkowicie poza giełdą Przeczytałem Wasze posty za ostatnie dni, przejrzałem wykresy giełdowe i zastanawiam się co robić. Myślę, żeby trochę zaczekać z inwestycjami. Chiny w trakcie korekty, Indie dziś ostro w dół a u nas i u janków też niewyraźnie. Chętnie wysłucham Waszych rad odnośnie ewentualnych inwestycji
pozdrawiam
devil000 / 2009-08-17 18:21 / Bywalec forum
ja bym poczekal na wyklarowanie nikt ci dzisiaj nic inngo nie dorzadzi bo kazdy ma ten sam problem a ty masz o tyle lepiej ze jestes poza gielda i nie musisz sie spieszyc S&P500 ponizej 1000 wiec wsparcie po boczniaku peklo nie wrozy to dobrze ale dolar tez walczy z z poziomem 3 zloty milo by bylo jak by go wkoncu przebil moze wtedy sytuacja o glebszej korekcie na akcjach wprowadzila by troche spokoju a tak to narazie czekac i obserwowac jednak twoja kasa twoja decyzja
privy / 2009-08-17 19:50 / Tysiącznik na forum
Układ na wykresie mam taki, że możliwy jest wzrost w usa w ciągu godziny tylko jaką ZMC wymyśli końcówkę tego już nie wiem. Idę na małe spotkanie więc dziś to mój ostatni koment. pzdr.
devil000 / 2009-08-17 20:18 / Bywalec forum
ci od ZMC nigdy nie daja za wygrana tylko hitler moze tu pomoc:) pozdro tez lece na malego angielskiego guinesa:) moze spotkam jakiegos ZMC to bedzie terrorka
devil000 / 2009-08-17 20:26 / Bywalec forum
i tak nawiasem wlasnie wzieli sie za naszych emerytow i polski emeryt na tle europejskim radzi sobie bardzo dobrze moda na super dane widac szybko naplynela za oceanu dane obiecujace chyba jutro gieldy UP :)
privy / 2009-08-17 06:20 / Tysiącznik na forum
Maszyna losująca ruszyła. Azja przełyka piątkowe niusy ze Stanów więc jej rumieńce są poniekąd oczywiste, wyjątkiem jest rynek Chiński gdzie korekta staje się wyraźniejsza. Pozostaje czekać na europejską część handlu wówczas się okaże jakie tendencje wezmą górę.
tedchom / 2009-08-16 21:55 / Tysiącznik na forum
proszę privy nie mieszajmy narodowości i organizacji jakichś tam, to takie nie ładne i nie eleganckie a to forum przecież tego wymaga od poważnych osób pzdr.
devil000 / 2009-08-16 23:03 / Bywalec forum
powazne forum z tym sie zgodze ale privy dobrz to ujol jak nazwac tych szubr..... tvnowych ktorzy teraz smieja sie nam w oczy i planuja jak nas wygolic na ostatni grosz to mafia to co robia z gieldami psuja rynek gdzie na zdrowa analize nie ma juz miejsca sami kresla sztuczne formacje na wykresach kapitlem spekulacyjnym robiac z nas przedszkolakow niemieckie ss to na nich za malo wazne zeby napakowac kieszenie premiami ot taki swiat
privy / 2009-08-16 23:28 / Tysiącznik na forum
Też prawda, ''inny'' we wcześniejszym wątku nazwał ich ''góralami z syjonu'' czy jakoś tak. System bankowy jaki obecnie istnieje i jak funkcjonuje to po prostu brak słów. Tracą kasę na różnych spekulacjach i wynalazkach finansowych i w efekcie dostają jeszcze wsparcie ze strony rządów na pokrycie swoich długów kosztem wzrostu zadłużenie podatnika co jest autentycznym bandytyzmem i dalej robią to samo co ostatnimi czasy widoczne jest chociażby na naszej giełdzie i to aż nadto. Tak wygląda system bankowy, który wiadomo pod czyją jest kontrolą, taka tajemnica poliszynela. Banki wykazują przy tym zyski, oczywiście ''kreatywne'', i to nie z podstawowej działalności a właśnie ze spekulacji.
devil000 / 2009-08-16 23:43 / Bywalec forum
hitler musi wrocic no chyba ze donald ziarno milosci miedzy grubasami a leszczami zasieje :) milej nocy for all
privy / 2009-08-16 22:31 / Tysiącznik na forum
To jest pewien zwrot i/lub skrót myślowy oznaczający tzw. spiskowe teorie dziejów lub niewidzialną rękę rynków. Nie ma tu żadnych podtekstów. Może tak na wszelki wypadek powinienem to złapać w cudzysłów, ale teraz już tego nie poprawię.
tedchom / 2009-08-16 23:14 / Tysiącznik na forum
ok ok no problem zawsze mnie drażni nazywanie kogoś żydem
tedchom / 2009-08-16 23:21 / Tysiącznik na forum
Żydzi to naród wybrany wg Biblii czy się nam to podoba czy nie. Chociaż w tej samej Biblii wyczytałem że kiedyś wszystkie narody zwrócą się przeciwko nim ,więc jakoś to musi się stać - myślę że z to również jest powodem zwiększającej się ogólnej do nich niechęci, ale to inna historia.
Co do tego spisku to się zgadzam, chociaż wiadomo że rynek to nie ring do walki tylko prawdziwa wojna kto kogo oskubie z kasy. I każdy stosuje zagrania taki sam mając cel, my również i wszyscy się co do tego zgadzamy co najlepsze:)
1 2
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy