18.01 - 22.01

u2mart / 2010-01-17 12:01
Pytanie które wielu nurtuje
Sprzedajemy złotko i kupujemy zielonego czy co?
Ps. Privy, wątek z rzymskimi przy styczniu rzeczywiście dziwnie wygląda, więc może od lutego )
Wyświetlaj:
axatest / 2010-01-21 10:17 / Bywalec forum
Qrde ten HSBC Brazil z SFI nie przestaje mnie zaskakiwać (dzisiaj akurat w pozytywnym tego słowa znaczeniu). Piękny prezent na wyjście, teraz EHYB i unidolar ...
Zeus52 / 2010-01-21 05:01 / 10-sięciotysiącznik na forum
Sorry. Poprawka. Nie spadek produkcji przemysłowej i inwestycji,ale WZROST MNIEJSZY nie tylko od prognoz,ale także od porzednich odczytów. PKB wyższy,ale nie spełniający oczekiwań. Za to inflacja CPI (1,9%) przewyższyła nie tylko prognozy ale także odczyt poprzedni(0,6%). Plus to większa sprzedaż detaliczna...ale przy tej inflacji,to chyba nic dziwnego. Szczegóły rano.
Gucioo / 2010-01-21 07:28 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
zeus podziwiam cie ty na która masz do roboty ze siedzisz w nocy az do 5 rano? dzięki za wsparcie jak napisał devil słusznie czasami i dobre decyzje czasami złe ,życie ale ciężko się przyjmuję porażkę ;/ , choć w grupie na pewno lżej pozdro dla wszystkich forumowiczów :)
Zeus52 / 2010-01-21 11:15 / 10-sięciotysiącznik na forum
Odzwyczajam się od kompa....ale mam telefon...w nocy na stoliku,albo pod poduszką. I jak się przewracam na drugi bok....tylko ręką sięgnąć.Kurna,jeśli chodziło o odwyk od kompa,to nawet fajne to jest! Wygodne,bo wszędzie i w każdej chwili,nawet jak z czytaniem w czasach dzieciństwa,pod kołdrą. (chyba miałem być z dala od internetu...może coś pokręciłem,ale od kompa jestem z dala). A akurat mam przymusowe wolne,więc...no problem.
Zeus52 / 2010-01-21 10:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
Próbowałem coś znaleźć. Ale niestety to nie było pocieszające. Chiny...wzrost inflacji PPI,a także CPI w ciągu miesiąca wręcz zastraszający. To nawet dobre pozornie dane,jak choćby wzrost sprzedaży,okazują się dużo gorsze...ich wzrost nie pokrywa się ze wzrostem inflacji...jest dużo niższy. Jeśli nawet nie widać teraz dużej reakcji na te dane,to i tak wybuchnie to po raportach kwartalnych,przy realizacji zysków po nich,albo znienacka,w każdej dosłownie chwili może o tym przypomnieć Centralny Bank Chin.. A Chiny to surowce,surowce to giełdy... Tu nawet gorsze dane z Eurolandu mniej się liczą,bo tak bardzo gorsze nie są. Choć,jak zwykle "zaskoczyły" in minus...
Gucioo / 2010-01-21 10:48 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
no właśnie kiepsko fakt , ja niestety max jestem już na minusie , co prawda dziś tarcza z dolca będzie większa koło 2% tak się zanosi ale gold leci i dodatkowo z wczorajszy minus raczej znów tego nie pokryje;/
Zeus52 / 2010-01-21 11:26 / 10-sięciotysiącznik na forum
Atak na 1,4000 na ED,powinien nastąpić jeszcze dzisiaj...może po wynikach Goldmana?
Zeus52 / 2010-01-21 04:48 / 10-sięciotysiącznik na forum
Chiny. Mówiąc krótko:wzrost PKB,ale mniejszy,niż się spodziewano. Realny,a nie tylko gorszy od prognoz:spadek produkcji,spadek inwestycji...szalona inflacja. Dokładniej rano.
devil000 / 2010-01-20 22:52 / Bywalec forum
czy EUR/USD prz obecnych szczytach na gieldach nie powinno juz byc ponad 1.50 a tu sie rozjechalo sklaniam sie ze w zwiazku z tym ze dolarowi moze byc ciezko zjechac do 2.70 jak niektorzy zakladaja aby tam sie obkupic mozliwe ze teraz zrobimy cofke 2.83-4 i pojedziemy wyzej ponad 2.94 gdzie sa juz 4 lokoalne szczyty wyznaczone i to moze pokazac kierunek dolca w srednim - panowie nie ma co smucic sie zlotkiem przed nami caly rok i masa okazji na zarobienie kazdy bedzie mial lepsze i mniej udane ruchy to wlasnie nasze ryzyko a nie lokata w mbaanku:)
Zeus52 / 2010-01-21 01:05 / 10-sięciotysiącznik na forum
Kurna,tak sobie teraz policzyłem,że gdybym 11 stycznia,gdy miała miejsce sprzedaż połowy agresywnych,wszedł od razu w 100% w SKAN2,a nie czaił się i tak dokupywał zielonego po trochu,to teraz miałbym,po dzisiejszym dniu +1,78% w portfelu(1,12 za dolca i 0,66 za fund). A przez to czajenie się,stopniowe przechodzenie,mam(od tego momentu):-1,4%. Chyba muszę to przemyśleć?
Zeus52 / 2010-01-21 01:11 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tym bardziej,że plan z grudnia był niby prosty:połowa drugiego tygodnia...siup w dolara. Tylko,że z daleka inaczej widać,a jak nadchodzi ten czas,to człek waha się,wymięka...bo szumy coraz większe...i są tego efekty!
max1224 / 2010-01-21 09:35 / Tysiącznik na forum
taa i na mnie masz przykład choć i tak z racji pobytu w ml5 styczeń cały czas na plusie tyle że już niewiele
Zeus52 / 2010-01-21 11:03 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz,jak trudno wyjść z czegoś,co daje dobre efekty,mimo poprzednich założeń. Na dodatek,gdy efekty są dobre,to wszędzie to nagle zauważają. Media,strony,anale...nagle atak,że teraz korekty nie będzie. Wyśrubowane"prognozy"cen surowców(miedź!). I tak w połowie zdobyłem się iść w/g planu...drugi tydzień,miedź liznęła wyznaczony poziom 355Ec/lb...od razu poszło zlecenie. Ale szkoda,że nie od razu w całości w dolca. I szkoda,że nie udało się wszystkich przekonać...Ale właśnie. Jak to zrobić,jeśli sam to zrobiłem połowicznie,a powody jak wyżej.
Gucioo / 2010-01-20 21:23 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Jutro podobna tarcza z dolca chyba nie ochroni przed gradem strzał wrogich łuczników;/
Gucioo / 2010-01-20 21:15 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
szkoda ze wcześniej nie zredukowałem ml5 trudno życie mnie nie rozpieszcza trudno ;/ apropo spadku to obawiam się ze przełoży się na jutro bo koło 16 było coś koło 1120 życzyłbym sobie i innym złotnikom twojego scenariusza priv, no nic moja decyzja muszę ją przełknąć ale wychodzić teraz nie będę złoto wisi na 1112 edek 1,41 a co do trafnych decyzji to nie myli się tylko ten co nic nie robi pozdro
privy / 2010-01-20 21:43 / Tysiącznik na forum
Na plusach skończyć nie da rady, za wcześnie,j nie można z EDkiem iść pod prąd, ale rano why not. Ważne są teraz poziomy zamknięcia 1140 lub 1146 na Staśku. Żeby chociaż jeden został przekroczony to rano mogą być niespodzianki.
max1224 / 2010-01-20 21:30 / Tysiącznik na forum
mam to samo jeśli Cię to pocieszy na dodatek sam pisałem że tak może być i nie zrobiłem nic a najbardziej boli nie wykorzystana wiedza
privy / 2010-01-20 20:36 / Tysiącznik na forum
Czytałem jedno forum futures i same misie powychodziły z gwar. Ciekawe co powiedzą jak stany zakończą na plusach a my wystartujemy z porządną luką up. Wiem wiem sajens-fikszyn :), ale nie takie cyrki widziałem. Patrząc na EDka H1 mam wrażenie, że jeszcze denko poprawimy w ciągu 4 może 5 godzin i petarda do góry co mogło by się nałożyć z porannym zielonym futures na US. Ale jaja by były.
max1224 / 2010-01-20 20:39 / Tysiącznik na forum
jak tak będzie to Ci flaszkę dobrego whiskacza wysyłam a forumowiczów biorę na świadków
tedchom / 2010-01-20 21:03 / Tysiącznik na forum
orzesz w mordę dałem zlecenie sprzedaży ml5 15% do południa ale przyznam że liczyłem na nie tak duży spadek i odreagowanie po jutrze ale teraz to nie wiem czy nie załapię dołka tym wyjściem. gdyby to były skoki narciarskie to dołek byłby całkiem pożądany a tu? klapa może się okazać
max1224 / 2010-01-20 20:30 / Tysiącznik na forum
piwo nie piwo
dobra jest biorę to po męsku na klatę ale zabraniam od dziś komu kolwiek naśladować moje ruchy i już więcej nic w tym temacie nie napiszę dziś ml5 -2,28% po uzłotowieniu -1,13% jak na taką jazdę nieźle teraz zob co jutro jak odbije to może nie będzie tragedii ml6 -1,55% po uzłotowieniu czekamy na jutro
PS. logowanie do skandii działa ale nie skorzystam
u2mart / 2010-01-20 20:48 / Tysiącznik na forum
Tylko GS ma statystykę 99% udanych inwestycji, cała reszta czasem się myli )
Ja w poniedziałek zmniejszyłem złotko o 25% procent, dziś następne 25%, ale na szczeście również w poniedziałek zapakowałem się do końca z pieniężnych w zielonego więc tragedi nie będzie.
Tylko teraz pytanie czy zielony ma szansę na trwalszy wzrost czy za chwilę znów wszystko wróci do starego porządku?
myfa / 2010-01-20 20:47 / Bywalec forum
juz dziala , przez kilka minut wywalalo mnie, jak na taka jazde na xau to nie tak zle , moze sie na jutro rozlozyc:(
devil000 / 2010-01-20 17:38 / Bywalec forum
xau/usd tez na dolnym organiczeniu z naruszeniem trojkata na dziennym jesli sie potwierdzi to ten trojkat wskazywalby na target 960 i klin wznoszacy u jankow wywalil dolem jesli skoncza jak teraz to 1090 moze byc blisko chyba tylko zeus mial taktyke i nosa pod taka zagrywke :)
myfa / 2010-01-20 20:17 / Bywalec forum
Wam tez nie dziala logowanie do skandii ???
lukaszn19 / 2010-01-20 17:08 / Tysiącznik na forum
pociesze tym ze jak bym otwieral pozycje na wzrosty zlota to wlasnie teraz ale ze stopem troche ponizej chmurki, pozd
lukaszn19 / 2010-01-20 17:07 / Tysiącznik na forum
rgr na 4h gold juz peklo teraz jest na styku dolnej lini chmurki ichimoku jak peknie to juz powszystkim, ale poki trzyma jest nadzieja dla zlotnikow
Gucioo / 2010-01-20 16:57 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
max1224 / 2010-01-20 16:22 / Tysiącznik na forum
OLAĆ WSZYSTKO IDĘ NA PIWO
Zeus52 / 2010-01-20 17:54 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja cały czas mam nadzieję,że większość zwiała na czas z ML6,priv wiem,że zdążył,Rumburak,Kinia w większości w walutach...nie wiem,kto jeszcze? Bo czas na pozostałą dawkę emocji. Z resztą,pewnie wszyscy już się na to psychicznie przygotowali. Otóż znalazłem 2 spółki na około -2%(Alcoa,Teck),ale reszta...BHP Billiton,tak pośrodku,czyli podobnie jak index XAU dla spółej gold. Reszta geszcze gorzej...tak w kierunku:-7%. Może średnia wyjdzie,jak na spółkach gold...ale to wielkie"może". Dlatego sugerowałem walerianę. Chyba,że wszyscy zwiali na czas...po coś mocniejszego wtedy,bo ostrze znowu śmignęło blisko szyi. Gilotyna szaleje. Jak w "Căira" R.Watersa.
myfa / 2010-01-20 18:20 / Bywalec forum
rzeźźźźźźźźźźź
privy / 2010-01-20 18:07 / Tysiącznik na forum
Dojeżdżamy do wsparcia na EDku 1,4050.
Zeus52 / 2010-01-20 18:41 / 10-sięciotysiącznik na forum
Może wystarczyć...na razie. Dolar wykupiony. Zadana parę dni temu półka(1,4000-1,4100)zaliczona. Nic dziwnego,że czas na jakąś reakcję. Ale wskaźniki,wskaźnikami...chciałem zwrócić uwagę na serię jutrzejszych danych:PMI-przemysł,PMI-usługi,Francja,Niemcy,Euroland. Analitycy wykazali się niebywałym wręcz optymizmem,zwłaszcza że chodzi o styczeń. Jakoś trudno mi ten optymizm podzielić. A jeśli byki miałyby jeszcze ochotę na użycie rogów...to niebawem nadchodzi clou programu:dane z rynku wtórnego nieruchomości. To duży rynek i na te dane zwykle jest duża reakcja. Nie znam daty,ale to chyba gdzieś na dniach?
blazek999 / 2010-01-20 23:04 / Bywalec forum
nieruchomości - wtórny - 25.I - poniedziałek
Zeus52 / 2010-01-20 23:50 / 10-sięciotysiącznik na forum
Choć z tym odbiciem w nocy to chyba nie tak od razu. Jen ma trochę zapasu do spadku,czyli ruchu w górę na wykresie USD/JPY,ale po pierwsze to tylko narzędzie do pompowania,najpierw musi być pretekst,choćby z Chin...a poza tym zapas do ruchu niewielki. Max do 93JPY/$...faktycznie na niewielkie i krótkie odbicie. Ale najpierw,bez pretekstu pewnie się cofnie. Po tym,co zrobiły Janki? Na to śródsesyjne"W" u Janków bym nie zwracał uwagi...ciągle ktoś ostatnio chce łapać spadające noże. Taki nawyk nabyty przez długi czas jazdy w górę.
Zeus52 / 2010-01-20 23:32 / 10-sięciotysiącznik na forum
O...o...o właśnie! A chyba w środę mniejszej wagi pierwotny...w międzyczasie rynek pracy,jak co tydzień,ale bezrobotni teraz mogą się z wizytami w urzędach dopiero rozkręcać. Sezon się skończył,święta też,pogoda może już tak nie przeszkadzać. Widzę pewien plus,szansę dziriaj w nocy. Idą dane makro z Chin za 4 kwartał. Nie wiadomo,czy później Janki się tym przejmą,mają wlasne sprawy,ale szansa jest. Także przegżanie dolara. Nie szansa na dłużej,ale chwilowa. Na wyjście. W razie odbicia,może nawet te zaległe wyniki,których ML-e jeszcze nie zdążyły wyłapać może by się jutro choć wyzerowały? Także dolar ratuje sytuację,bo jeszcze nie dał dzisiaj całości. To nie tylko próba pocieszania,ale realna możliwość. Mi się nie spieszy,dolar mi nie ucieknie,a jeśli coś wpadnie w ML-ach,to wszyscy będą zadowoleni.
max1224 / 2010-01-20 15:27 / Tysiącznik na forum
w mbanku dwswgold zamieniłem na dłużny w skandii eh trzeba to przeczekać i liczyć na dolca
axatest / 2010-01-20 16:07 / Bywalec forum
Ależ walka na wsparciu 1120 goldspot, ciekawe czy złotko znów się wybroni czy nie?
axatest / 2010-01-20 16:09 / Bywalec forum
No i po wszystkim 1115....
max1224 / 2010-01-20 16:19 / Tysiącznik na forum
jest jeszcze trochę do zamknięcia zobaczy się może jakiś dolny cień cy cuś
Gucioo / 2010-01-20 16:02 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
na xau -4pkt ;/ może troche wczorajszy wzrost z dzisiejszym dolcem zbilansuje spadek
J.S.. / 83.23.63.* / 2010-01-20 13:20
Wiem że powtarzam wątek ale co z DWS GOLD? Uciekamy?
lukaszn19 / 2010-01-20 14:11 / Tysiącznik na forum
wg. mnie zalezy od poszczegolnej sytuacji jezeli nie masz strart wiej z minimum 60-70% od razu reszta na lepsze czasy, a jak masz juz strate to dzis na pewno nie warto wychodzic, z calego eentualnie kilka %, a z rszta poczekalbym na rozstrzygniecie przy dziennej chmurce ichimoku, jak przebije w dol to juz lepiej sie pozbywac calosci i dokupic przy granicy gornej krawedzi tyg. chmurki na gold http://stockcharts.com/h-sc/ui masz linka ale kazdy ma inna taktyke, pozd
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy