18 VII - 22 VII

max1224 / 2011-07-18 09:41
Jak wakacje to wakacjie nikt nawet nie zauważył, że w poprzednim tygodniu cofnąłem nas w czasie o miesiąc ... z kolei na rynkach dziś pierwsze reakcje na stress testy banków, a póki co dobrze to nie wygląda
Wyświetlaj:
matu / 15.195.185.* / 2011-07-22 15:08
i znów nie mamy siły aby iśc dalej na południe - boje sie ze ten wczorajszy wynik to jedynie chwilowa sytuacja. Wszysy się pozytywnie wypowiadają , chwalą nawzajem ale efekt na razie mocno umiarkowany.
andy2U nielogowany / 76.76.165.* / 2011-07-22 20:56
sorry, ale coś z tym DAX nie tak, czy ktoś ma info.
Na Money.pl / gieldy na świecie pokazuje +3.73%, ale Yahoo Finance. Bloomberg i inni dają +0,5%, jeszcze raz sorry , nie sprawdziłem i palnąłem, choć ciekawe skąda ta rożnica.
andy2U nielogowany / 76.76.165.* / 2011-07-22 20:56
sorry, ale coś z tym DAX nie tak, czy ktoś ma info.
Na Money.pl / gieldy na świecie pokazuje +3.73%, ale Yahoo Finance. Bloomberg i inni dają +0,5%, jeszcze raz sorry , nie sprawdziłem i palnąłem, choć ciekawe skąda ta rożnica.
andy2U nielogowany / 76.76.165.* / 2011-07-22 20:38
Down days will not be permitted in all equity markets and the crude market until further notice.

Sincerely,
Uncle Ben


:))))...........
andy2U nielogowany / 76.76.165.* / 2011-07-22 20:24
Merkel ma lepszych szpionów w Waszyngtonie niż my. DAX zamknął +3.73%, a my............(((
Obama ma i tak veto w rękawie, i to zapowiedział wcześniej. Myślę że John Boehner, i Obi dobiją deal(u). W końcu to jest głównie dług republikanów. Catapilar dał niezłą okazję na zakupy przed weekendem, i myślę że to wszystko. A wigwam......hmm..... w piaskownicy pod Juratą ?...na to wypada, poprostu lenistwo, ...
Zeus52 / 2011-07-22 19:30 / 10-sięciotysiącznik na forum
Oczywiście na Staśku było w kwietniu takie fałszywe nadbicie super oporu...ale widać,że okolice 1350p. są grane.
Zeus52 / 2011-07-22 19:20 / 10-sięciotysiącznik na forum
Oczywiście,że każdy patrzy na to z niepokojem...ja też. Bo co,jeśli Janki zrobią podwójny szczyt... Ale właśnie patrząc gdzie są Jankesi napawa mnie to optymizmem. Pisałem,że kleją się do szczytu lipcowego,chcą atakować kwietniowy...a to dobry znak. Klejenie się,brak silnego odpadnięcia sugeruje,że najprawdopodobniej mamy przygotowanie,taką długą,kilkunastotygodniową konsolidację....owszem,to wygląda też jak wielka RGR...ale,jak na razie to Janki obracają się stale w górnych rejonach boczniaka(te niby RGR?). Pisałem o możliwym,przynajmniej podejściu do szczytów z przed bessy,z 2007 roku...to nie ze wszystkim jest ścisłe. Zapomniałem o Nasdaq composite...on już w kwietniu naruszył szczyt z 2007 roku. Teraz,ten szczyt z lipca do którego się klei...to też poziom wyższy od szczytu z 2007 roku... Na S&P500 Piotruś na wykresach zaznacza poziom linii szyi z 2007 roku wyżej,jako super opór...mam poważne wątpliwości...to zależy,jak się narysuje linię szyi. Jeśli po korpusach,tak jak Piotruś...to owszem. Ale jeśli po cieniach,to jest to około 1348p. I to jest linia szyi-super opór na którym Stasiek z resztą się cofnął,potwierdzając go...ale wraca uparcie...chyba nie z wizytą towarzyską,ale by super opór po prostu bić...przygotowuje się do tego od dłuższego czasu. No i ten zakres proporca-flagi w razie wybicia lipcowego szczytu....Myślę więc,że to o czym Piotruś pisze może mieć inny timing,niż on przypuszcza. Właśnie ze względu na przyjęcie innego poziomu super oporu.
drobny_ciułacz / 91.222.125.* / 2011-07-23 17:05
Zeusie a o czym pisze pan Piotruś teraz? Spodziewa się hossy czy bessy?
Zeus52 / 2011-07-23 18:08 / 10-sięciotysiącznik na forum
Raczej kontynuacji letniej hossy...właśnie chodzi o przebicie lipcowego szczytu na S&P500,a następnie ruch w kierunku super oporu...linii szyi podwójnego szczytu z 2009 roku...i tu może Stasiek utknąć na jakiś czas,lub zakończyć hossę. Hmmm...no właśnie. Różnica jest taka,że to nie byłby jakiś wielki ruch...to niedaleko w górze. Jeśli jednak to właśnie teraz jesteśmy na super oporze...okolice 1345-50? Bo tak wypada jeśli patrzymy po cieniach,a nie korpusach,jeśli zerknąć na długie wykresy w kompresji weekly,albo monthly....tak wtedy wypada,że właśnie na tym stoimy,a nie,że to dopiero będzie wyżej. Mam pewien brak precyzji co do paru punktów...jak to z takimi wykresami w tej kompresji...należałoby wziąć w tym wypadku precyzyjniejsze wykresy lokalne,daily i to,co one pokazują...one inaczej wyglądają,mieliśmy chwilowe wyjście nawet na 1370p(takie naruszenie,patrząc szeroko),ale i tu właśnie jest taki punkt...jest taki szczyt po fałszywym wybiciu z wcześniejszej, prowzrostowej flagi...to mogłoby być prawe ramię nieco niekształtnej,mniejszej RGR(nie tej wielkiej,o której piszę,jako długoterminowej,ale bardziej lokalnej). A jeśli tak,to przebicie tego poziomu...to może być to! A więc rozstrzygnięcie nie gdzieś tam,później i wyżej...ale teraz. Ten poziom,pod którym właśnie stoimy,prawie w punkt...to może być rozstrzygający moment. Przebijamy po niedzieli? Czy odbicie w dół? A jeśli odbicie w dół...to czy poważny odwrót,czy tylko cofnięcie dla nabrania impetu? Sprawa zbyt poważna...muszą więc mieć równie poważne powody,aby zdecydować się na wyjście wyżej...bo konsekwencje takiego wybicia są bardzo,bardzo poważne...to coś w stylu"pieska baskervilla",o którym pisałem...teoretycznie dwukrotna wysokość tej lokalnej figury(takie minimum),a może nawet podwójna wysokość tej wielkiej,niedoszłej,jak na razie RGR. To takie spojrzenie jakby z drugiej strony...nie technika,jako"Święty Gral"...ale jakby od drugiej strony: widzimy,wszyscy widzą coś technicznego i wiedzą,jakie są konsekwencje wybicia....a więc nie zrobią tego(przynajmniej trwale nie zrobią),jeśli nie będą mieli mocnych powodów poza technicznych. Piotruś też uważa(choć z nieco innego rozumowania),że najbliższe kilka sesji zdecydują...ale to jest powiedziane z przewagą po stronie byków...że jeśli w najbliższych dniach nie nastąpi coś bardzo groźnego,np atak spekulacyjny na inne kraje PIIGS,to mamy dalszy ciąg letniej hossy... Po prostu ją mamy,a tylko coś nadzwyczajnego mogłoby ją zatrzymać. Proszę zauważyć ten niuans....jeśli nie wydarzy się nic groźnego. A więc,jeśli nawet dane,czy info z poliyki będą obojętne,a może nawet czasem lekko negatywne,to nie pomoże i tak niedźwiedziom i byki doprowadzą indeksy bardzo wysoko...im wiele nie potrzeba. To niedźwiedzie potrzebują nadzwyczajnych wydarzeń do szczęścia....a i to pewnie chwilowego. Ale mówimy oczywiście o indeksach Jankesów.
piterus1 / 77.255.42.* / 2011-07-23 19:25
Zeus pisałeś coś o Indiach jak się zapatrujesz na ten parkiet, właśnie dochodzimy do kluczowych poziomów być może w tygodniu przebijemy opór co będzie dawało sygnał zakupu
Zeus52 / 2011-07-23 22:27 / 10-sięciotysiącznik na forum
Kurka wodna...nawet nie zaglądałem tam ostatnio. Fakt,kiedyś,jeszcze przed wejściem w Chiny rozpatrywałem oba te rynki,ale później...nie pamiętam powodu...coś mi się nie spodobało...skupiłem się na Chinach,a o Indiach po prostu zapomniałem. Zaraz muszę zerknąć,co też tam się dzieje...
piterus1 / 77.255.42.* / 2011-07-23 23:22
Zapodaj jak coś jakieś spostrzeżenia ;)
Zeus52 / 2011-07-23 23:52 / 10-sięciotysiącznik na forum
No cóż...może coś z tego jeszcze wyniknie. Od listopada idzie w dół...jest nawet dość wyraźna linia trendu. Wiarygodna,bo grana,wiele punktów stycznych. Ale jednocześnie ta linia trendu spadkowego wygląda,jak linia szyi ukośnie w dół leżącej ORGR...ładnie to widać nie tylko na dziennym,ale i weekly. Do tego silny skup w lutym(Głowa ORGR?). Wygląda na to,że teraz powinien kontynuować ruch w górę,właśnie do linii trendu(linii szyi ORGR?). To prawdopodobne,bo lokalnie jakby utworzył się prowzrostowy proporzec. Na tygodniowym lepiej to wygląda...silny wzrost,a następne,opadające nieco w dół świece weekly tworzą jakby konsolidację przed wystrzałem w górę...na taką konsolidację wskazywałby spadek wolumenu na tych ostatnich świecach...Cóż? Tym pewniej powinna zostać zaatakowana linia trendu. A co dalej? Myślę,że wybicie w górę...też za długo,za chętnie klei się do tej linii...ona powinna już pęknąć. Tym bardziej,że od dołu mamy poziomą linię wcześniejszej,ubiegłorocznej konsolidacji. To tyle tak,po pierwszym od dawna zerknięciu na te wykresy....ale trochę brakuje mi wiedzy na temat obecnych ich bolączek pozatechnicznych...
max1224 / 2011-07-24 00:22 / Tysiącznik na forum
proponuję zerknąć na wykres tygodniowy w układzie trzech lat
piterus1 / 77.255.42.* / 2011-07-23 23:58
Właśnie jak powyżej zasygnalizowałem że warto patrzeć w tym tygodniu na ten rynek bo jeszcze żądnych sygnałów nie ma ale...wszystko przed nami. Rozumiem że 75% masz na Wigu? Nie drażni Cię słabość krajowego parkietu?
Zeus52 / 2011-07-24 00:23 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale Sensex ma znowu na jeszcze szerszym zakresie,w kompresji monthly nieco inny obraz...może w dłuższym terminie zostać zaatakowana dłuższa linia trendu,nieco poniżej...to dałoby dużą zwałę. Jak to pogodzić? Pewnie timing...na razie szansa na dalszy ruch w górę,lokalnie dość duży...ale później,w długim terminie...ale to pewnie da się zauważyć odpowiednio wcześniej. Na razie chyba nie ma powodów do myślenia o południowym kierunku...ale gdzieś,kiedyś...tylko,że na razie spoko. To"kiedyś"może nie nadejść tak szybko...i oczywiście obserwacja wymagana,jak zwykle tuż pod linią trendu(tego średniego,od listopada).
max1224 / 2011-07-24 00:37 / Tysiącznik na forum
jasne .. a o ew. podwójnym szczycie sza bo jeszcze się zyści a to by była jazda samo zejście do LS o reszcie nie wspominając, ten trójkąt też tu jest widoczny nawet ładniej no i struktura brak mi tam piątej fali
drobny_ciułacz / 212.208.54.* / 2011-07-22 15:24
chyba północ miałeś na myśli?
matu / 15.195.185.* / 2011-07-22 15:37
of corse :)
Zeus52 / 2011-07-21 22:45 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na eurodolarze forexowicze pogrywają sobie akurat pod górną bandę trójkąta(klina?), Co tam jeszcze? Ano spółki ML6 nadal w trendzie,niezłą jazdę dziś zrobiły,spółki gold neutralnie,Chiny(Shanghai B)...wiadomo,spadek. Średnio niby dobrze,ale jak pisaliśmy z maxem już parę dni temu,na początku tygodnia...dolar zaszkodzi,oj zaszkodzi. Ale ucieszą się frankowi kredytobiorcy...i także my,czyli ci,którzy mają większość na GPW,poza walutami.
matu / 15.195.185.* / 2011-07-21 16:28
ale sie dzieje - ponad 70 pkt do góry :) ciekawe na ile starczy pary. Myslicie że to było "to" przesilenie. Musieli by pewnie jutro potwierdzić. Wyjscie ponad 2730 teoretycznie otwiera drogę do 2760-80. Co sadzicie?
Zeus52 / 2011-07-21 21:51 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jak obserwowałem dziś Wig20,to on był wrażliwy,poza danymi, na każde info na temat spotkania na szczycie...każdy,najmniejszy pik w którąś stronę był poprzedzony jakąś wypowiedzią na ten temat...pewnie było to za DAX-em,ale na Wigu 20 też było to wyraźne. Teraz Stany...kluczem jest lipcowy szczyt. To bardzo istotny poziom...jego pokonanie otwiera drogę do wyjścia nie tylko na tegoroczne maksima,ale ich znaczne przebicie...ruch w kierunku szczytów z przed kryzysu... A ponieważ wszyscy to widzą,więc Janki muszą wpierw zdecydować...przebijamy? Czy może nie teraz,zaczekajmy na rozstrzygnięcia u nas...
max1224nielog / 195.117.209.* / 2011-07-21 21:54
a za chwilę Piotruś w tvncnbc
Zeus52 / 2011-07-21 22:19 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak,właśnie jest. Ciekawe,co wyłapał ciekawego...bo nie wszystko jest jasne dla mnie. Czy robią to wszystko tylko dla Grecji? Bo znowu w innych zdaniach jest coś,co wskazuje,że nie tylko,że"postanowiliśmy poprawić system zarządzania EU...to jest trochę niejasne. Dobra. Wracam do oglądania i posłuchania.
max1224 / 2011-07-21 22:38 / Tysiącznik na forum
o czym mówił ... oglądałem Dundee - Śląsk ... uff ale była nerwówka z happy endem ... w kolejnych rundach nadal 3 zespoły grają
tedchom / 2011-07-22 02:52 / Tysiącznik na forum
też mam pytanie o czym mówił?
Zeus52 / 2011-07-21 22:57 / 10-sięciotysiącznik na forum
Właściwie to prawie nic,czego już nie było. Bardzo skąpo. Aaaa! To,że ECB nadrukuje tyle papierków,że jeszcze będzie megahossa na rynkach...i musimy na niej zarobić tyle,że jak zacznie za parę lat kraść nam pieniądze megainflacja,to żeby nam trochę zostało...ale to akurat wiemy. To tak,jak Ci,co te nasze bony skarbowe kupowali z rentownością,którą niebawem zeżre inflacja...tak,z tej radochy nasz rząd dostał 3 mld pożyczki właściwie za free...pożyczka bezodsetkowa. No,na razie rentowność 5,8% to niby minimalnie więcej niż inflacja zżera...ale co za parę lat? Gdzie oni mają ten lombard...też bym tak sobie pożyczył. I zainwestował...ale nie w ten lombard... :)
max1224 / 2011-07-21 23:04 / Tysiącznik na forum
dzięki
Zeus52 / 2011-07-21 23:08 / 10-sięciotysiącznik na forum
Oczywiście z tymi bonami to tak z przymróżeniem oka...ode mnie.
max1224 / 2011-07-21 23:47 / Tysiącznik na forum
się rozumie
Zeus52 / 2011-07-21 18:21 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jeszcze będzie oficjalny komunikat. Ale,jak niżej napisałem...to,że wcześniej nieco zlekceważono efekt spotkania Sarkozy,Merkel,to błąd,który w odpowiedniej chwili zaprocentuje dla nas....nadal część analityków sądziła,że skończy się na ble,ble,próbach uspokojenia rynków,ale bez większych konkretów. I to był ich błąd. Merkel wcześniej zapowiedziała,że pojedzie na szczyt tylko wtedy,jeśli będzie 100% pewności,że dojdzie do poważnych rozstrzygnięć. I aby później wyjść z twarzą...pojechałam nie na darmo...po to była ta 7 godzinna debata wcześniej. I komunikat o porozumieniu po spotkaniu...więc chyba sprawa powinna być jasna...Francja i Niemcy+ECB...cóż tu jeszcze było do dodania? Co niektórzy,jeśli wyczaili sprawę,ładnie mogli pograć...zobacz Unicredit! Nasi też skorzystali...opchnęli 10 letnie bony z rentownością plus-minus prawie równą inflacji...kurna,już za free nam pożyczają?
Zeus52 / 2011-07-21 16:20 / 10-sięciotysiącznik na forum
No i wiem,co Jankom przez noc się wyśniło. Conf.Board:+0,3%(wobec prognoz:+0,2%). Index cen nieruchomości FHFA:+0,4%(progn.:+0,1%). Phil. FED:+3,2p.(progn.:+2p.). I wszystko jasne. Ciekawe,że wczoraj miałem telefon z New Jersey...na inny temat,ale przy okazji padło też pytanie:co tam u was w nieruchomościach i ogólnie in business? Odpowiedź...jest lepiej! Nie za dobrze jeszcze,ale pewna,zauważalna poprawa. Idzie ku lepszemu. Powoli,ale będzie lepiej. To tylko opinia jednego człowieka,ale prowadzącego dość szeroką działalność,mającego wielu podobnie działających znajomych...to tylko taka mała dygresja,przy temacie.
drobny_ciułacz / 212.208.54.* / 2011-07-21 15:13
Edek dociera do górnego ograniczenia klinotrójkąta - przydała by się teraz jakaś pozytywna informacja polityczno/rynkowa
Zeus52 / 2011-07-21 15:36 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zdaje się,że właśnie pod to jadą...bo już są pozytywne przecieki,fragmenty zapadłych uzgodnień. Ciekawa sprawa także z Jankesami. Wczoraj pesymizm po sesji(AHI),a dzisiaj...przespali się,rano wstali,wypili poranną kawę i około 14.00 naszego czasu uderzyli na S&P500-futures...przez noc im się odmieniły humory...może czekają na Bena. Albo też doszli do wniosku,że to co najgorsze,to już historia. Czort ich tam wie,co nagadali im ichni analitycy. Ale z pewnością,jak to Jankesi...wybór: czy szklanka jest do połowy pusta,czy do połowy pełna...u nich mówi się:jaka do połowy pełna? Przecież ona jest prawie pełna!(U nas to brzmi nieodmiennie: jaka do połowy pusta? Jest prawie zupełnie pusta! Taka mała różnica podejścia). Ale w/g mnie,to u Janków dopiero o 16.00 będą istotne dane...Phil.FED. Miejmy nadzieję,że nie będą złe. Niekoniecznie takie,jakie prognozują analitycy...może być i minus...byle było jakieś zagięcie w górę,sugerujące,że dno już było.
drobny_ciułacz / 212.208.54.* / 2011-07-21 16:03
Niezłe Phil FED 3.2pkt prognoza 2..
Zeus52 / 2011-07-21 16:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dokładnie. A to nie jest wskaźnik z grupy tych,co mówią o tym,co już było,ale z grupy wyprzedzających,zwłaszcza dla produkcji przemysłowej. Z tym,że wcześniej był 7 punktów na minusie...więc odczyt produkcji może jeszcze nie być za dobry...ale sam odczyt to kiedyś tam,będzie odczyt wstecz...a chodzi o to,co będzie,nie co było.
tedchom / 2011-07-21 16:55 / Tysiącznik na forum
No póki co to jest ok.
Zeus52 / 2011-07-21 17:14 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wejdź na Wig20-futures...zobacz pewną różnicę,pomiędzy dzisiejszą sesją,a tymi,gdy wydawało się,że trójka się kończy...mamy coś,czego brakowało wtedy. Zobacz tam,na dole....wolumen i LOP. Przy poprzednim odbiciu tam na dole było płasko...a teraz!?
max1224 / 2011-07-21 12:59 / Tysiącznik na forum
no i mamy słowną (na razie) interwencję znowu razem MF i NBP
Zeus52 / 2011-07-21 13:42 / 10-sięciotysiącznik na forum
No,jest pozytyw...mało ich na razie,więc choć to...nasze bony 10letnie dobrze się sprzedają. Poszło za 3 mld i to zarówno przy wysokim popycie,jak i rentowność mocno spadła.
matu / 15.195.185.* / 2011-07-21 10:16
aa i jeszcze popatrzecie dzis na Turcję na dzien dooby ponad -3%
piterus1 / 213.192.79.* / 2011-07-21 11:10
Nie wygląda to najlepiej na WIG20 więc spadniemy raczej do rejonów 2600 pkt - jako korekcyjna 5
Zeus52 / 2011-07-21 09:32 / 10-sięciotysiącznik na forum
Teraz uwaga na Chiny. Nie sprawdzałem HSBC1,ale sam indeks Shanghai B-share wykonał w okresie od połowy czerwca ruch w górę o 21%...dolar też w miarę pomagał. Ale teraz,po dzisiejszych danych PMI:48,9p.(gospodarka im się kurczy),należałoby obserwować reakcję na wykresie. Tam,w pierwszej połowie lipca,są takie dwa długie korpusy:czarny i biały,obok siebie,na wyższym wolumenie...można by je potraktować razem,jak szpulkę z dolnym cieniem...jeśli na tym zakresie będzie jakaś walka,próba mocniejszej obrony,to może coś z tego jeszcze będzie,jeśli jednak ten zakres pęknie,to należałoby się liczyć z czymś głębszym. Na dodatek dotąd dolar jeszcze dokładał...a teraz zacznie zabierać,już zaczął. Co prawda,ma z czego,jazda była w porzo...ale nie jest to z pewnością miłe.
max1224 / 2011-07-21 10:26 / Tysiącznik na forum
dolar jest w kanale lekko wznoszącym przy dużej amplitudzie i dość szeroki, właśnie jesteśmy w połowie drogi do dolnej bandy co nie musi oznaczać zejścia i testu, w każdej chwili jak coś się zacznie może zawrócić, im niżej zejdzie tym lepiej (o ile nie wypadnie dołem z kanału)
drobny_ciułacz / 212.208.54.* / 2011-07-21 10:21
A Chińczycy nie pociągną za sobą innych?
matu / 15.195.185.* / 2011-07-21 10:13
a na wigu po raz kolejny nie mozemy utrzymać 2700 - co za padaka :(. Co chwila w komentarzach widze 2600 na liczniku. Nie myslicie o jakiejś ewakuacji z Que2?
Zeus52 / 2011-07-21 12:39 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wszedłem w QUE2 sugerując się Jankesami,DAX-em,a także Chiny gdzieś tam w tym miały udział+parę innych rzeczy,jak choćby to,że do czasu spadki Wig20 wyglądały na trójkę A,B,C....wyszedł zonk w tej części z GPW. Ale po prostu doszła jedna fala i tyle. Ja to widzę na co dzień,co się dzieje,ale choć to widzisz,to trudno o decyzję wyjścia. Zwłaszcza teraz...zwłaszcza teraz! Mamy splot bardzo negatywnych czynników dzisiaj. Zacznę od informacji złych. Wczoraj u Janków AHI spadł o 0,48%...mimo pozytywnych wyników spółek podawanych po sesji. Czegoś się przestraszyli(?)...może właśnie Chin...z Chin nieustannie są przecieki informacyjne i ścisłe dane makro,często nawet my mieliśmy dzień przed ich oficjalną publikacją...więc może to dlatego AHI spadł dość mocno(?)...no i sesja,też nieszczególnie dobra. Teraz Chiny,spadek PMI poniżej 50p. Następnie silne spadki PMI we Francji,Niemczech i całym Eurolandzie...fakt,że wszystko na razie ponad 50p.,nieraz wyraźnie ponad,ale niepokojąco wyglądają wykresy PMI...bo same jednostkowe odczyty,to byłby pikuś...nie widać na wykresach ochoty do pozytywnego przegięcia,a to naprawdę może niepokoić. Teraz coś pozytywnego...Japonia za to podnosi się z kolan...w Stanach: możliwe,że też następuje poprawa,przegięcie w danych....na razie jeszcze tak:"na dwoje babka wróżyła"...nieco może wyjaśni się dzisiaj(?). To wygląda tak,jakby fala krążyła po świecie,zahaczyła Stany,nieco nimi potrząsła i tyle,natomiast,gdy doszła do Europy....tutaj się spiętrzyła,jak tsunami. Ale miało być pozytywnie....kurna,nie wyszło mi. No cóż....pozostaje szczyt w EU. Wczoraj,po 7 godzinach debat w Berlinie,doszło do porozumienia pomiędzy Niemcami,Francją i ECB...a pozytywem może być to,że komentatorzy jakoś na razie to jakby lekceważą....zawsze to lepiej,jeśli coś później zaskoczy rynki pozytywnie. A u Jankesów? Strach przed 2 sierpnia? Sorry,ale amerykański prezydent ma duże uprawnienia....choć lepsze byłoby osiągnięcie porozumienia...ale w razie czego,zawsze Obama może dać wszystkim więcej czasu,niż do 2 sierpnia,na dogadanie się,podejmując sam tymczasową decyzję...tak,że 2 sierpnia nic się nie stanie...a później się zobaczy.
max1224 / 2011-07-21 12:55 / Tysiącznik na forum
taa właśnie to jest najgorsze coś sobie upatrzysz, wszystko powinno iść OK a tu nagle pie... i tak zamiast cieszyć się ze wzrostu złota o prawie 100$ przyszło lizać rany po spadku ml5 prawie 17% i nic, że części spadków udało się uniknąć (to tak z mojego ogródka)... co robić człek powstaje i szuka nowych rozwiązań, rynków i pomysłów w myśl powiedzonka "co cię nie zabije to cię wzmocni ... ogólnie ciężko
Zeus52 / 2011-07-21 13:04 / 10-sięciotysiącznik na forum
Pamiętam,pamiętam....ale zobacz z innej strony...gdybyś wtedy nie lizał ran,ale....poczekał? Wtedy,o ile pamiętam,złoto korekciło się mocno z pułapu...1227$. A gdzie jest teraz...
quest77 / 83.16.17.* / 2011-07-21 13:01
max jak ty to zrobiłeś że straciłeś na ml5? przecież w ostatnich kilkunastu dniach poszedł mocno do góry?
Zeus52 / 2011-07-21 13:28 / 10-sięciotysiącznik na forum
Chodziło o przełom 2009/2010. Max,z resztą wszyscy,zdążył wyjść z gold w listopadzie,po 3 miesięcznej,trafionej jeździe up. I było to tuż,tuż przed gwałtownym zawałem na ED i gold. Trend na ED gwaltownie się zmienił. I to było wyczute precyzyjne,także poziomy do których siedzimy w gold i spółkach gold...190p....to było założenie,poziom prognozowany jeszcze latem 2009(Piotruś tu także dużo pomógł w potwierdzeniu kierunku i poziomu). Schody zaczęły się później,gdy nietrafnie rozpoznaliśmy charakter korekty...było coś podobnego,jak teraz z Wig20....już jakby zrealizowana trójka...więc ponowne wejście w gold. A tu zonk! Następny zjazd! Z tym,że ja akurat wszedłem tylko w 1/3 w gold. A pozostałe 2/3 w SCH1(ropa)i ML6(metale przemysłowe,miedź)....zrobiłem to wcześniej,jeszcze w listopadzie...i to była dobra jazda. Ale mi wtedy też ta 1/3 ML5 obniżała średni wynik,przeszkadzała. Gdyby nie gold,byłoby super...a tak,było tylko dobrze. Ale też nie byłem w stanie nic z tym zrobić...w sumie,trzymając tą 1/3 w gold popierałem to,co robił max...choć,o ile pamiętam...nie do końca. Cóż...bywa...Aaaa! Pamiętacie Kinię? To było wtedy... "Kinia-Boginia!"
quest77 / 77.115.219.* / 2011-07-21 17:22
ja wszedłem w obligacje Idei. Chce przeczekać i zobaczyć co się będzie działo. Potem może nieruchomości. Ciągle lecą w dół
max1224 / 2011-07-21 13:12 / Tysiącznik na forum
tak wyszło, kilka miesięcy złoto rosło a dolar i spółki złota wręcz przeciwnie zresztą tu i ówdzie dość szczegółowo opisałem, koniec końców straciłem jakieś 8%, do tego później niefortunnie Que2 też ze 3% i jest jak jest było minęło trzeba walczyć dalej
Zeus52 / 2011-07-21 13:34 / 10-sięciotysiącznik na forum
A...to Ty o innym okresie myślisz? Sądziłem,że chodzi Ci o wyjazd w 2009 i później oddanie części na początku 2010...
max1224 / 2011-07-21 15:26 / Tysiącznik na forum
tak początek tego roku i to totalne rozjechanie złota, dolara i spółek ... ale to co przypomniałeś lepiej pasuje jako porównanie tyle że o tamtym zapomniałem odrobiłem i było OK teraz miałem kolejną "przygodę"
Zeus52 / 2011-07-21 15:57 / 10-sięciotysiącznik na forum
Z resztą,w tamtym wypadku miałeś wcześniej wyjazd w górę...a później to nie tyle strata,co oddanie części. Na dodatek nie ze szczytu,bo tu ucieczkę miałeś w sam punkt,ale z niższego poziomu. Ale skojarzyłem to właśnie dlatego,bo to przypominało obecną sytuację z Wig20....też był podobny dylemat:trójka i już koniec korekty? No i wypadło przedwczesne,ponowne wejście.
Zeus52 / 2011-07-21 13:06 / 10-sięciotysiącznik na forum
To stare dzieje...zobacz wyżej.
tedchom / 2011-07-21 11:11 / Tysiącznik na forum
ja raczej rozważam dokupienie que2 ale czekam na wypadek próby zbliżenia się do oporu w okolicach 2600
Zeus52 / 2011-07-21 12:49 / 10-sięciotysiącznik na forum
To też miałem na myśli wcześniej,gdy pisałem,że trzmam procentujący Chiny.ML6(to powiązane!) i trochę ML5....To na taką ewentualność. Bo choć sądziłem,że to inaczej się ułoży,to wiesz...zawsze taka opcja pląta się gdzieś tam,z tyłu głowy...może więc ta chwila nadeszła. Zawsze ta poprawka na dwa dni na realizację.
piterus1 / 213.192.79.* / 2011-07-21 11:16
Dobry pomysł z poczekaniem do poziomów 2600 pkt co daj nam uśrednienie wyceny (ja kupowanłem gdy WIG 20 był lekko ponad 2700 pky) i wyjścia na 0 lub z większym profitem.Narazie na rynkach mamy straszną zawieruchę
privy / 2011-07-21 10:05 / Tysiącznik na forum
Zgadza się tylko, że HSBC1 ma więcej wspólnego z HSI niż z SHBS. Na HSI walczą o podwójne dno, ale zamiast tego rysują odwróconą flagę i raczej ten scenariusz jest w mojej ocenie bardziej realny. Dane, nie tylko z Chin, nie są już nawet neutralne. Pytanie brzmi: kto pierwszy zacznie wychodzić? Jakoś coraz trudniej dostrzec mi nawet światełko.
max1224 / 2011-07-21 10:29 / Tysiącznik na forum
co fakt to fakt gdzie się nieobrucić d..a z przodu, takie czasy ... teraz zdaję się całkowicie na opracowaną strategię coś się tam na pewno wyklaruje
Zeus52 / 2011-07-20 17:05 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ufff....dane o sprzedaży domów na rynku wtórnym...miałem poważne obawy,bo przeglądałem wcześniej ilość podpisanych umów kupna i wyglądało to groźnie. W kwietniu umowy,po wcześniejszym pikowaniu osiągnęły dno,spadek wynosił(kwiecień)-11,8%. A ponieważ średni czas od umowy,do realizacji to w Stanach 6-8 tygodni...zapowiadało się o wiele gorzej. Tymczasem sprzedaż spadła,ale jedynie o niecały procent. Pewnie to ten średni czas 1,5-2 miesięcy,a nie 2 miesiące. Dlatego wyższy wynik,niż myślałem. Bo później,po osiągnięciu dna w kwietniu,ilość podpisanych umów gwałtownie wystrzeliła w górę...to pewnie uratowało sprawę. I ten późniejszy wzrost zainteresowania nieruchomościami bardziej pasuje do wczorajszych danych...ale efekt podpisanych umów w maju i czerwcu zobaczymy w danych sprzedaży za lipiec(choć częściowo umowy majowe musiały się tu zazębić)...ale jeśli następne dane o umowach-to za parę dni-okażą się też tak wystrzałowe,jak ostatnie,to można by mówić o jakimś dnie w sprzedaży,w czerwcu....a następnie wzrost. Ale to zależeć będzie od bliskich danych o umowach w czerwcu. Bo nie ma sprzedaży....jeśli wcześniej nie ma podpisanych umów.
Zeus52 / 2011-07-19 21:53 / 10-sięciotysiącznik na forum
Patrząc na to,jakie branie mają spółki surowcowe ML6:Alcoa,a także miedziankowate BHP Billiton,Teck,Rio Tinto...wygląda na to,że Janków najbardziej ożywiły dane z budowlanki(najlepsze odczyty od grudnia). Jednak gold wskazuje także na jakiś zanik obaw. Albo też na możliwy brak konieczności trzeciego"dodruku". EDa stłumiła Merkel,swoimi wątpliwościami,co do możliwości przełomu...i jednocześnie dane z Jankesowa nie za bardzo mu się przysłużyły...
quest77 / 77.253.44.* / 2011-07-20 18:41
Muszę ci się pochwalić Zeus że na ml5 zarobiłem jakieś 15% :) jakie byś poradził fundusze z oferty black rock żeby teraz w nie stopniowo wchodzić? myślę o blackrock ameryka łacińska. A może wchodzenie powoli w nieruchomości? też są w niezłym dołku i za 2-3 lata może się nieźle podniosą?
max1224 / 2011-07-19 22:53 / Tysiącznik na forum
taa te dane miały rzeczywiście istotne znaczenie ... mnie zauroczyła nazwa "Gang of six" ... już się oficjalnie przyznają????
Zeus52 / 2011-07-19 23:33 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max. A widzisz Apple w handlu posesyjnym? Co prawda nie tak ostro,jak niedawno Google(zgodnie z przypuszczeniami,nadal nieźle sobie radzi).ale też nieźle..."miażdżące jabłko"...faktycznie,wyniki szokujące. Nie rośnie tak silnie po wynikach,jak niedawno Google,ponieważ Apple wcześniej zrobila już niezłą jazdę...ale jednak momentami+6%,to też nieźle.
Zeus52 / 2011-07-19 23:22 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale jest jeszcze jedna,istotna sprawa. S&P500 musi wybić lipcowe maximum. To jest szczyt prawego ramienia hipotetycznej,na razie niedoszłej RGR....ale skutki wybicia tego szczytu byłyby bardzo poważne...taki sam efekt,jakby RGR została zbudowana,a następnie zanegowana..."piesek B."
Zeus52 / 2011-07-19 23:15 / 10-sięciotysiącznik na forum
Obniżenie deficytu w ciągu 10 lat o 3,75 biliona dolarów i wzrost przychodów budżetu o 1,2 biliona dolarów...ważne,że"Gang six"składa się z demokratów i republikanów.
Zeus52 / 2011-07-19 23:07 / 10-sięciotysiącznik na forum
Może sparafrazowali dawniejszych Chińczyków...coś z naszych czasów. Ciekaw jestem,w jakie szczegóły będzie bogaty ten plan...dość ambitnie wygląda...może coś,co już omawialiśmy?
Zeus52 / 2011-07-19 20:23 / 10-sięciotysiącznik na forum
Złoto miało prawo się skorekcić,w ramach ruchu powrotnego do linii wybitego szczytu. Jednak taka świeca(nawet nie mówię,co daje połączenie wczorajszej z dzisiejszą),przy rosnącym eurodolarze....szukam w necie,czy coś pozytywnego wpłynęło na rynki...poza danymi rynku nieruchomości z Jankesowa i aukcji hiszpańskiego długu...na razie nie znalazłem. Ale świeca na gold dość wymowna....jeśli byle pretekst uspokaja już rynki....przydałaby się teraz jeszcze jakaś pozytywna"bomba",by rynek oc_ipiał z zachwytu...a nasi nadal śpią...
ares2k / 2011-07-20 11:35
mialem czesciowo racje luka w gore jazda w dol stopy wybite ponowienie L (w liczbie o polowe mniejeszej po 2690) i czekamy na odbicie, czemu nie gracie na konraktach jest tu pare osob co sie znaja nie wdenerwuje was to kilkudniowe pozlizgi zwiazane z inwestowaniem w fundusze?
tom ziel / 80.53.5.* / 2011-07-19 22:01
http://www.bloomberg.com/news/2011-07-19/dollar-rises-against-yen-as-obama-endorses-bipartisan-deficit-cutting-plan.html

Dolar wzrósł w stosunku do jena po raz pierwszy w ciągu trzech dni, jak prezydent Barack Obama zatwierdził deficyt cięcia proponowane przez ponadpartyjną grupę senatorów, ułatwiając dotyczą USA zbliża się do domyślnych.

Amerykańskiej waluty w porównaniu jej spadek w stosunku do euro, jak Obama nazywa odrodzenie tzw Gang of Six wniosek "dobrej nowiny". Euro wcześniej zmniejszone zyski, jak kanclerz Niemiec Angela Merkel powiedziała dziennikarzom, że kryzysu zadłużenia nie może zostać rozwiązany "w jeden krok "i Międzynarodowy Fundusz Walutowy rzekł Grek ryzyko kryzysu zarażając reszty strefy euro.

"Rozmowa z Gang of Six spotykają się i może pomóc ułatwić pewne porozumienie w sprawie pułapu zadłużenia, możliwości dostosowania fiskalne, to naprawdę były katalizatorem dla tego ruchu", powiedział Alan Ruskin, szef działu Grupa 10 walucie strategii w Deutsche Banku AG w Nowym Jorku "To wycisnąć żadnej dolara krótkich pozycji. Dolar wraca we wszystkich dziedzinach. "

Dolar docenione 0,2 procent do 79,19 jenów w 15:01 w Nowym Jorku, od 79.04 wczoraj, po spadku aż o 0,3 proc. Euro wzrosła o 0,2 procent do 1,4133 dolarów po pogłębianie jak 0,7 procent. 17-naród waluty wzrosła o 0,3 procent do 111,93 jenów, z 111,55.

Obama powiedział, że ożywienie Gang of Six plan może przyczynić się do przyspieszenia negocjacji w sprawie deficytu i podniesienie federalnego pułap zadłużenia. Zobowiązał się wczoraj do weta Republikańskiej wniosek obowiązkowe cięć budżetowych. Rząd twierdzi, że do 02 sierpnia przed jego zdolność do spłaty długu wygasa.
Europejski Szczyt

Przywódcy Unii Europejskiej przygotowują się do szczytu w dniu 21 lipca wypracować rozwiązanie kryzysu greckiego długu, który pchnął euro do 1,3837 dolarów w zeszłym tygodniu, najniższego od marca.

Merkel komentarzy tłumiony oczekiwania, że ​​szefowie rządów mogą osiągnąć postępy w tym regionie problemu zadłużenia w tym tygodniu na szczycie.

"Ci, którzy chcą wziąć odpowiedzialności politycznej, i to, co rząd chce i traktuje poważnie, wiem, że odpowiedzialnie nie będzie jednym spektakularny krok" w tym tygodniu, Merkel powiedziała dziennikarzom w Hanowerze, w Niemczech, dzisiaj. "To całkiem na temat tworzenia kontrolowanych, w składzie proces stopniowego kroki i działania."

Decydenci są podzielone na temat prod inwestorów do finansowania nowych greckiego pakietu ratunkowego i czy strefa euro powinna wydać euro obligacji pomóc długu obciążonego narodów rynkach kranu.
Postawa MFW

Europejscy przywódcy nie udało się przekonać inwestorów, że są w stanie rozwiązać kryzysu Grecja zadłużenia, narażając się wykolejenia globalnego ożywienia, MFW powiedział w oświadczeniu opublikowanym dziś.

Problemy Grecji ryzyko infekcji resztę euro regionie, nawet jeśli urzędnicy zapobiec domyślnie zagraża światowej gospodarki, MFW powiedział.

"MFW trwa bardzo niezależne spojrzenie, i nie chce być postrzegana jako współudział w każdym rodzaju gumy tłoczenia zatwierdzenia ratowania obwodowych użytkowników", powiedział Michael Woolfolk, starszy strateg walutowy w Nowym Jorku w Banku New York Mellon Corp, największego na świecie pozbawienia wolności bank, z ponad 20 bilionów dolarów aktywów w administracji. "Nie ma wątpliwości, europejscy przywódcy robią wszystko, aby utrzymać Grecji w strefie euro."

Euro zdobyte wcześniej w stosunku do dolara po grecki minister finansów Evangelos Venizelos powiedział negocjacji na drugi pakiet pomocowy dla Grecji powinien być "pozytywne dla rentowności długu publicznego" i ochrony narodowego systemu bankowego. Celem jest uniknięcie nawet selektywne domyślnie narodu długu, powiedział w wywiadzie, zgodnie z e-mailem oświadczenie dzisiaj z siedzibą w Atenach Ministerstwo Finansów. Powiedział o rozdzielczości zamieszanie długu jest możliwe.

Dolar kanadyjski ceniona jak 1,2 procent do 94,82 w porównaniu do amerykańskiej waluty, najsilniejszy poziom od 3 maja. Bank Kanada zachował swój docelowy poziom na noc pożyczek między bankami komercyjnymi na 1 procent i powiedział, koszty kredytu wzrosną, gdy gospodarka odzyskuje. Politycy spadła słowa "ewentualnie", aby opisać czas ich następny ruch.
Zeus52 / 2011-07-19 22:16 / 10-sięciotysiącznik na forum
A czułem,że musi być coś jeszcze...gold,nie tyle oslabnięcie euro,ale pewnie wzmocnienie dolara... surowce oddzielnie od ED. Taaa..."Gang of six".
Zeus52 / 2011-07-19 10:58 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja tam trzymam. Mała wpadka się zrobiła,ale w końcu politycy zadziałają. Patrząc na eurodolara,jak już wspominałem w poprzednim wątku,na wykresie w kompresji tygodniowej mamy nadal trójkąt po silnym wzroście...prowzrostowy proporzec. W piątek zakończył się ciekawy tydzień. Zakończył się zbudowaniem na ED tygodniowej świecy...szpulki(prawie doji) wewnątrz trójkąta,z długaśnym,dolnym cieniem...teraz jest duża szansa na zbudowanie białego korpusu...tygodniowego korpusu. I być może wybicie się górą z trójkąta. S&P500...jak na razie,to spadki tworzą jakby ruch powrotny do wybitej w górę linii krótkoterminowego trendu spadkowego...i w każdej chwili ten ruch w dół może się zakończyć,a po nim kontynuacja kierunku na północ...po prostu,na jankeskich indeksach nieodmiennie mamy hossę z chwilową jej korektą. Gorzej z EM,a zwłaszcza GPW...jakiś horrendalny brak kapitału,odpływ. Ale z drugiej strony spółki są tak niedowartościowane,z tak niskim C/Z....nic,tylko kupować. Jak leci...żeby jeszcze tylko sentyment do ED i GPW powrócił...Jeśli brak kupujących,obroty wręcz żenujące,to trudno,aby rosło. Właściwie to nie niedźwiedzie są silne na GPW,ale byki nie wykazują w ogóle zainteresowania zakupami...tylko brak kupujących daje szansę zaistnienia dla niedźwiedzi. I tak,przy kompletnym braku zainteresowania wszystko się obsuwa....i może nadal przy niskich obrotach. To wygląda tak,jakby kupujący z góry ustawili się niżej(nawet widać gdzie) i czekają tam na niedźwiedzie,nie prowokując potyczek po drodze,wyżej... Ale w końcu ruszą. Na taką ewentualność trzymałem dotąd(dolarowe,jak by nie było) HSBC1,ML5,ML6...by je sprzedać i dołożyć ewentualnie do GPW,gdyby(nie daj Boże)jednak nie sprawdziła się trójka spadkowa A,B,C na Wig20 i doszło do wykreowania 1-5. I jednak tak to wypadło...
ares2knielogo / 178.42.9.* / 2011-07-19 16:27
panowie cuda i dziwy sie dzieja wig20 nie reaguje na wzrosty zaa oceanem zle to prognozuje na przyszlosc, nie dajemy sie nabracy na ich podjazdy w gore zeby jeszcze szybciej spasc, nalezy nam sie korekta wzrostowa i powinna zaczac sie dzis a tu zonk...
Zeus52 / 2011-07-19 17:08 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie tylko S&P500,DJIA,ale świetnie widać,gdzie,w jakiej fazie rynkowej jest np Nasdaq...na nim prowzrostowy proporzec o potężnym zasięgu jest aż nadto widoczny...Nasdaq planuje ustanowić następne rekordy. Tak,że w wypadku Jankeskich indeksów...nawet nie ma o czym dyskutować...mimo pewnej sugestii...że mogłaby powstać wielka RGR...to od początku,od drugiej połowy czerwca,wygląda na nowy impuls wzrostowy....końcowa,euforyczna piątka(być może zaczęła się podfala trzecia. Owszem,piątka służy dystrybucji....ale u nas właśnie brak euforycznego wystrzału,aby ją przeprowadzić. Na razie u nas to wygląda na odbieranie papierów od słabych rąk....brak wyjazdu w górę i tam,wysoko zwiększenia obrotów...wtedy to byłaby dystrybucja. Na razie,to wygląda na co innego...
ares2k / 2011-07-19 20:13
nie martw sie zeus juro bedzie odjazd zareagujemy na up jankesow z opoznieniem, ciekawe czy polecimy na 2750 czy moze jednak wyzej czas pokaze
Zeus52 / 2011-07-19 21:22 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jankesi tak się ustawili,że możliwe są różne scenariusze. A) Realizacja flagi...jazda na wydatne poprawienie szczytów. B) Zjazd do linii szyi wielkiej RGR...w razie straszenia brakiem porozumienia do 2 sierpnia...a w razie jego osiągnięcia w ostatniej chwili...start z dołu,z linii szyi i tzw"Pies Baskervila",czyli RGR,ale jej realizacja odwrotna...dwie wysokości w górę. C) Brak porozumienia do 2 sierpnia,agencje obniżają rating....realizacja ogromnej,bodaj 8 miesięcznej RGR....ale dziś Janki zachowują się,jakby dostali jakieś info,o którym nie wiemy. No,pomijam technikę,bo w/g niej,zachowanie Janków jest jak najbardziej właściwe.
Zeus52 / 2011-07-19 21:06 / 10-sięciotysiącznik na forum
Przydało by się coś większego,nawet jeśli to byłoby w ramach wzrostowej korekty. Nieco zastanawia ten wyjazd u Janków przed porozumieniem w sprawie długu. Przecieki informacyjne? Czy może technika...dotknięcie wczoraj(prawie)linii szyi"W" na Staśku? Czy może przypomnieli sobie po dzisiejszych danych,że przecież zaczęli wcześniej wierzyć Benowi,że kłopoty są chwilowe? Dużo więcej pytań się nasuwa,a informacji nie za wiele. Pojedzie Merckel na spotkanie,czy nie pojedzie...mówi,że to nie przyniesie przełomu...rozumiem,że to z tego powodu ED się obsunął...ale są pewne plany co do banków i Grecji. Tylko,że Janków jakby mało to obchodzi. ED się obsunął...a Jankesowo...na wyższą półkę.
ares2k / 2011-07-19 16:59
ani w gore ani w dol inwestorzy wystraszeni pewnie na dzisiejszy wzrost zareagujemy jutro jak jankesi racza dalej rosnac, zycie to ryzyko tak wiec FW20U11 po 2683 kilka delikatnych la na probe jutro sie okarze czy mialem racje sl 30 pkt, hey
Tom ziel / 80.53.5.* / 2011-07-19 16:56
Niewykluzone ze chodzi o lipne wyniki produkcji przemysłowej
Zeus52 / 2011-07-19 18:26 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale wcześniej były np dane o eksporcie,imporcie...dane sugerujące wyraźnie,że możemy mieć wyższy odczyt PKB,niż o tym mówią analitycy....i też nie było właściwego odzewu ze strony inwestorów na GPW. U nas,przynajmniej w teorii,bardziej liczy się otoczenie,niż nasze dane,rynki tzw"bazowe"...ale obecnie,nawet ta teoria bierze w łeb. Rynki bazowe są pozytywnie nastawione,jankeskie indeksy niewiele odeszły od szczytów,można rzec,że szczyty je wręcz przyciągają...będzie więc ich test. To mówi flaga na ich indeksach...długie,mocne podejście pod szczyty,cofnięcie...już tylko w ramach prowzrostowej flagi...wybicie jej dziś na Nasdaq... Tymczasem u nas? Szok! Ale dystrybucja...jakoś tak słyszałem takie słowo,gdzieś tu,na tym wątku...Sorki...z dystrybucją byłbym się zgodził...ale patrząc od pewnego czasu na PLN wobec EUR/USD i jednoczesnym,słabym zachowaniu się GPW...sorry...ktoś wykupuje złotówki,a tymczasem GPW spada? Sprawa wydaje się oczywista. Jakiś duży podmiot,z poza kraju raczej odbiera cichcem papiery od wystraszonych graczy. Dystrybucja...hmmm...zgodziłbym się z tym,ale pod jednym warunkiem. Że ktoś zmieni definicję słowa"dystrybucja". Że będziemy mówili: "Ulica" prowadzi dystrybucję. Nie wiem,od kiedy to"ulica"prowadzi dystrybucję,ale jeśli przyjmiemy taką zmianę określenia...to ja się wtedy w pełni z nim zgodzę. Proszę coś zauważyć...także poza tym,co mówiłem o walutach,złotówce...zagraniczni gracze,typu JPMorgan,mało interesują się spółkami małymi i średnimi. No,trochę z m-Wig40,ale kompletnie nie z s-Wig80. To domena"ulicy". W tym naszych funduszy. Wiadomo więc chyba już,kto sprzedaje? Także na Wig20(m-Wig)...trudno raczej przyjąć,że "ulica"na s-Wigu i m-Wigu sprzedaje...a jednocześnie jest stroną skupującą na Wig20...to teza raczej nie do obronienia. A więc jeśli to nie "ulica" skupuje....ale wyprzedaje...cóż...dystrybucja,prowadzona przez"ulicę". Interesujące spostrzeżenie....a głupcy"grubasy":tzw leszcze,łykające papiery dystrybuowane przez"ulicę". Karkołomne co nieco...."ulica"nabija w butelkę grubasów. Cóż...niby w przyrodzie wszystko może się zdarzyć...ale mi to nie pasuje.
tedchom / 2011-07-19 18:49 / Tysiącznik na forum
Zeus dobrze powiedziane zgadzam się, myślę tylko czy czasem nie dokupić za cześć sf1, ale z drugiej strony nie jestem zwolennikiem wszystkich jajek w jednym koszyku szczególnie że oni też powinni rosnąć razem z nami;)
Zeus52 / 2011-07-19 19:38 / 10-sięciotysiącznik na forum
Widząc i słysząc w mediach nastawienie analityków...zarządzających zwykle którymś z naszych fundów...właściwie nie powinienem się dziwić,że GPW spada...TFI wolą sprzedawać,a właściwsze może słowo,to oddawać papiery większym graczom....im się może nawet wydaje,że robią dystrybucję. Ale tylko wydaje. Tymczasem to od nich ktoś ładnie odbiera niedowartościowane już teraz papiery. To w żadnym razie nie zarzut...po prostu prawo silniejszego. A nasze TFI,czy OFE to zbyt słabi gracze,aby mogli się przeciwstawić...mało kasy.
max1224 / 2011-07-19 11:53 / Tysiącznik na forum
tak tę piątkę zdaje się właśnie kończymy ... co do EM to tam nie było źle ze względu na walutę, pytanie czy w ruchu odwrotnym waluta nie pochłonie więcej niż fundusze wypracują ... szczególnie w przypadku rozwiniętych może być ciężko ML6 powinien sobie poradzić, w tym kontekście BPH6 może być hitem kilku tygodni Que2 to juz nie wspominam
drobny_ciułacz / 212.208.54.* / 2011-07-19 12:15
tylko ta piątka WIGowska zapowiada kierunek w dół w dłuższym terminie :(
Zeus52 / 2011-07-19 15:34 / 10-sięciotysiącznik na forum
Właśnie,jak niżej...kończy się niebawem piąta fala spadkowa. Czas na duży ruch na północ...przynajmniej wzrostową korektę A,B,C. A co się z tego może rozwinąć...na razie nieistotne,zobaczy się. W każdym razie,z Jankeskimi indeksami to mały błąd...na razie ciągle są w hossie. Istnieje zagrożenie utworzenia np ponad półrocznej RGR na S&P500...ale to tylko taka opcja,możliwość. Bo jak na razie nie zostały przekroczone poziomy,które uprawniałyby do mówienia o czymś więcej,jak korekcie w trendzie wzrostowym. Ba! Nawet,jeśli traktować podwójne dno"W",jako sygnał zakupu...to nie został zanegowany...ciągle jest aktualny,jesteśmy w trakcie ruchu powrotnego do linii szyi"W". Na dodatek jest to też ruch powrotny do wybitej w górę linii lokalnego trendu spadkowego. Niektóre,jak DJIA buduje coś na kształt prowzrostowej flagi. U Janków najwięcej zależy od porozumienia Demokratów z Republikanami...i choć tymczasem tego nie widać,to z pewnością,gdy tylko do porozumienia dojdzie,lub będzie taka uzasadniona nadzieja,szansa,to Janki z pewnością wykorzystają to do silnego ruchu w górę. A ponieważ od szczytów też nie są daleko...to efekty takich działań mogą być bardzo zaskakujące dla pesymistów. Ale oczywiście,to Janki....natomiast GPW,to całkiem inna para kaloszy....zdaje się,że naszych będzie w tym samym czasie stać co najwyżej na porządną,wzrostową korektę. Ale...nigdy nie mówmy: nigdy. No i jeszcze nie znamy momentu...poziomu,od którego to się zacznie. Problem,i to jest dość przykre,zmusza do niewychodzenia,ponoszenia strat....że jazda i to silna na północ,może zacząć się praktycznie w każdej chwili. Przynajmniej u Janków.
max1224 / 2011-07-19 12:19 / Tysiącznik na forum
cóż poprzedzi ją korekcyjne ABC i to trzeba wykorzystać ... a dalej różnie być może:-))
ares2k / 2011-07-19 14:15
moje typy
wig20 w dol
dax w dol
sp500w w dol
dolar w gore
w najblizszym czasie mozliwa korekta wzrostowa
tred jest spadkowy
nie ma sensu szukac na sile argumentow za wsrostem
pozdrawiam
max1224 / 2011-07-19 14:42 / Tysiącznik na forum
u nas tak trend spadkowy, w stanach i u zachodnich sąsiadów boczniak właśnie podchodzimy do dolnego ograniczenia ... dobrze, że ktoś pali kontrolkę ... a co z Japonią i Chinami? obserwuję też Indie pozdrawiam
ares2k / 2011-07-19 14:17
dolki sa coraz nizsze wzrosty sa wykorzystywane do dystrybucji akcji widac to golym okiem
matu / 15.195.185.* / 2011-07-19 09:15
ja siedzę w 75% w GPW i teraz mam do Was panowie pytanie co robić? uciekać? przetrzymać? po wczorajszym dniu jestem mocno w plecy.
ares2k / 2011-07-19 14:27
teraz bedzie korekta calego 2 letniego wzrostu jezeli traktujesz swoja inwestcje dlugoterminowo to lepiej usredniac i czekac i pamietaj o jednym im gorzej tym lepjej im wieksze spadki tym wiecej kasy poswiecaj na usrednianie nie kupuj jak juz cos uroslo bo zapewne jest za poznopozdrawiam
max1224 / 2011-07-19 09:22 / Tysiącznik na forum
mam tak w mbanku 67% gpw 33% NE i trzymam
matu / 15.195.185.* / 2011-07-19 09:40
dziś na razie odbija ale jak nie uda się przejść 2700 to za dwa trzy dni mozemy na wigu zobaczyc 2600. Z drugiej strony pan Piotr pisze w porannym komentarzu o możliwym euforycznym wybiciu w zwiazku z potencjalnym porozumieniem partii u Janków.
max1224 / 2011-07-19 10:41 / Tysiącznik na forum
przede wszystkim spokój
Zeus52 / 2011-07-19 11:21 / 10-sięciotysiącznik na forum
A jakby tak sprawdziło się to,co pisałem o trójkącie weekly na eurodolarze...co sugeruje także np USD/PLN...to nie tylko nas ucieszy. Taka jazda up na ED w tym tygodniu,a może i w następnych...zobacz,jak ucieszyłby naszych kredytobiorców np frank po 3.-PLN...albo i niżej.
Zeus52 / 2011-07-19 11:15 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja tam,jak wiesz...spoko. Skupując QUE2 pisałem już dawno temu na forum,że to ryzykowna gra...przecież widać wykres i widać na nim było także drugą opcję,spadkową...ale nadal wierzę w to,że politycy posiadają,związany z resztą z ich parciem do żłobu,instynkt samozachowawczy...
Zeus52 / 2011-07-18 23:16 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz max,ceny cofnęły się bardziej,więc można było nie zauważyć...kurna,ale się porobiło. Biorąc poziomy indeksów,jako votum nieufności dla polityków...może podaliby się do dymisji(?). W Europie dziwnie,w Stanach...w Camp Davis się nie porozumieli,bo nawet do spotkania nie doszło. Eurodolar nadal w trójkącie na wykresie weekly. Aż ciekaw jestem jak nasi jutro zaczną...od połowy dzisiejszej świecy? A później....
max1224 / 2011-07-18 23:47 / Tysiącznik na forum
ja tam nie znam siły, która polityka od żłobu oderwie
Zeus52 / 2011-07-19 06:57 / 10-sięciotysiącznik na forum
Taaa...polityk-żłób...w fizyce to się chyba zalicza do tzw oddziaływań silnych...siła przyciągania żłobu i polityka przypomina oddziaływania elektromagnetyczne...i gdyby,tak hipotetycznie, polityk składał się z samych elektronów,a żłób z protonów,to przyciągaliby się pewnie z podobną siłą i z podobnej odległości,jak siły elektrostatyczne przyciągania dla takiej masy elektronów i protonów. Dla przeciętnej masy polityka(80 kg) byłaby to pewnie siła miliardów ton z odległości Ziemia-Księżyc. Taaa...można by jakiś wzór ułożyć...
rych343 / 83.22.26.* / 2011-07-19 10:40
I tak też ma się głodny protein "żłób" raz z reklam a dwa z abonamentu i taką to metodą płacąc abonament, płcimy za oglądanie nam narzucanych reklam za których emisję już raz zapłcili zleceniodawcy reklam. Kosztowna wizja z akustyką "grzmotów babci pod pierzyną"
max1224 / 2011-07-18 21:45 / Tysiącznik na forum
zobaczcie indeks ^BEL20 ... jak nie zauważycie nic szczególnego dajcie cynk to Wam podeślę jazda że hej :-)))
tedchom / 2011-07-18 22:16 / Tysiącznik na forum
jakoś nie widzę nic szczególnego o co Ci chodzi?
max1224 / 2011-07-18 22:29 / Tysiącznik na forum
masz na skrzynce
Jackowa / 94.225.49.* / 2011-07-18 22:26
# tedchom
Zobacz 5m i 1r
tedchom / 2011-07-18 22:29 / Tysiącznik na forum
i?
max1224 / 2011-07-18 22:45 / Tysiącznik na forum
na stooq
do początku nowsze
1 2
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy