19 III - 23 III

max1224kom / 195.117.209.* / 2012-03-18 19:01
Wiosna w tym tygodniu a wiosna to zielony kolor ... liczę na białą(zieloną) szpulkę z niewielkim dolnym cieniem
Wyświetlaj:
smutny_tomaszek / 83.7.100.* / 2012-03-23 22:49
Czekam na te wzrosty, a W20 2% w dół patrząc cały tydzień.
Max proszę Cię nie otwieraj nowego wątku ;)
max1224 / 2012-03-24 00:14 / Tysiącznik na forum
OK :)
elka elka / 83.10.186.* / 2012-03-24 11:57
Max1224 mozna prosic link do Twojego bloga
max1224 / 2012-03-24 12:21 / Tysiącznik na forum
http://www.blogmax1224.blogspot.com/
elka elka / 83.10.186.* / 2012-03-24 11:57
Max1224 mozna prosic link do Twojego bloga
tedchom / 2012-03-22 16:16 / Tysiącznik na forum
No cóż jutro piątek więc powinniśmy jutro zakończyć na naszym straganie na poziomie 2249-2250 i od poniedziałku znowu kierunek północny
Zeus52 / 2012-03-22 22:35 / 10-sięciotysiącznik na forum
Hi,hi...S&P500 po sesji jest już jakby o 0,23% wyżej od zamknięcia. To niezły ruch,jak na AHI,który może odpowiadać wzrostowi nawet 1% na normalnej sesji następnego dnia. Ali byłyby jaja,jakby Janki zaczęli jutro od luki hossy...
max1224 / 2012-03-22 22:47 / Tysiącznik na forum
wiesz ja tam sobie po swojemu wsparcia określiłem ... i wcale mnie nie zdziwi jak jutro będzie -2% ani jak będzie +2% jest tak gęsto ... dziś odbicie od 50% fibo, możliwe że tylko na chwilę powstrzymało spadek ... co do After Hours (przeciek odnośnie jutrzejszych danych z budowlanki?)
Zeus52 / 2012-03-23 00:06 / 10-sięciotysiącznik na forum
Mam to samo na myśli. Niezależnie,co będzie jutro i tak będzie ostatecznie po naszemu. Już tu pisałem,ale zobacz na wykres Wig20 i koniecznie popatrz na wolumen,na tę rosnącą falę. To nie wyznacza nadchodzącego szczytu,maximum...bo nie zbliżamy się do żadnych szczytów. To wyznacza bliskie dno ruchu. Obraz napinanej,jak u starożytnych Rzymian,katapulty. Oj napina się napina...a jak ją napną i wypuszczą pocisk...i nieistotne,czy jeszcze trochę zejdą. Jak zejdą,to tym silniej wystrzelą.
privy / 2012-03-23 07:08 / Tysiącznik na forum
A analizowałeś może zmianę wolumenu wig5?
Zeus52 / 2012-03-23 08:57 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na pojedynczych spółkach z Wig5 gorzej to wygląda,ale one nie dochodzą jeszcze do wsparć. Na KGHM to może być w rozwoju przy dalszym zejściu. Ale różnica pomiędzy Wig5,a Wig20...jakieś duże przemeblowania. A na waluty Ty posmatrieł?
privy / 2012-03-23 09:11 / Tysiącznik na forum
Z tymi walutami to jest tak, że skarb państwa coś sprzedawał i w głównej mierze to wzmacniało pln. Teraz widzę, że istnieje spore prawdopodobieństwo osłabienia pln i przy okazji utworzenia prawego R na week.
Zeus52 / 2012-03-23 18:03 / 10-sięciotysiącznik na forum
No iii...i?
privy / 2012-03-23 19:22 / Tysiącznik na forum
Analiza wolumenu do mnie nie przemawia. Dla pojedynczej spółki ''tak'' dla rynku ''nie''. Nie po takich tygodniowych wolumenach rynek dalej spadał. Mamy potencjalne podwójne dno, ale trend jest spadkowy. Zatem obieram pewien poziom na wigwamie i albo go przekroczymy i jest kupno, albo nie i mamy sprzedaży ciąg dalszy. Kluczowa może być środa bo na wtorek potencjalny szczyt intraweek. Na fx siedzę na long dax od niemal samego dołka - tak na wypadek gdybyś miał rację.
Zeus52 / 2012-03-23 19:36 / 10-sięciotysiącznik na forum
O Boże! Po Tobie nigdy bym się tego nie spodziewał..."trend jest spadkowy"...nie,to jest poziom szalonego.
privy / 2012-03-23 20:16 / Tysiącznik na forum
Rozumiem, że jest coś na podstawie czego masz odmienne zdanie. OK
max1224 / 2012-03-23 20:08 / Tysiącznik na forum
Eeee tam choć privy mi czasem dokucza to stanę w jego obronie ... nie w sensie, że wprost zgadzam się co do trendu, ale w pewnym sensie może mieć rację (niesprecyzowany horyzont)... z drugiej strony tak właściwie od pół roku jesteśmy w boczniaku, a lokalnie mamy trend wzrostowy ... wszystko zależy od horyzontu
osobiście portfelem własnym sugeruję co jest według mnie
Zeus52 / 2012-03-23 21:18 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dobra. Wasza racja,a mój bisiness. Ale privy ubódł mnie mocno. Dlatego właśnie,że bardzo szanuję jego wypowiedzi...a on zamiast,grając na forexsie,wykorzystać co się da,choćby na ED,czy parach PLN,pisze w/g mnie dość dziwne rzeczy... To mnie tak ugryzło i choć wiem,że ma dużo większy"staż"ode mnie...to proszę zrozumieć. Ja nie tylko z privym się czasem wykłócam. Robię to nawet z moim"ulubieńcem" P.,choć go bardzo szanuję,za wiedzę i ogólnie. Jeśli ktoś ma abonament na stooq.pl,to wie o co chodzi,zwłaszcza w sprawie walut...dość rozbieżne zdania,i to nie tylko obecnie.I teraz,nie dość,że muszę być przeciw Piotrowi(ale tu akurat wiem,że waluty to jego pięta Achillesa),to jeszcze to samo z privym.
max1224 / 2012-03-23 21:30 / Tysiącznik na forum
a tak ogólnie to trzymam Twoją stronę
Zeus52 / 2012-03-23 22:08 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiem,portfelem! Co do lokalnego trendu,to się nie zgadza. Lokalnie,to jest spadkowy. Ale to jednak korekcyjna"dwójka" dopiero. A co do privego,to powiem Ci,że pisząc o wolumenie,myślałem o tym,że pewnie privy z tym się nie zgodzi...ciągle pamiętam,jak parę razy,dawno,dawno temu,pisał...no właśnie,dokładnie to,co dziś...i ja to wiem. Ale nie! On musiał o tym jeszcze raz przypomnieć. Jakbym nie wiedział,że patrzy na obroty na indeksach. Tyle,że wolumen akurat się sprawdza,więc nie wiem,po co trzymać się książkowej teorii,jeśli sprawdza się akurat coś innego. Także waluty...sorry,ale już pisałem,że nie wierzę w RGR na ED,ani w efekt o-RGR na parach złotowych. I jestem akurat w opozycji chyba do większości analityków. Nie wierzę w zasadzie nawet w boczniaka na parach PLN,choć z tym ewentualnie jeszcze można się zgodzić. Co do dzisiejszego odbicia na Wig20,to też wydaje mi się dziwne. Liczyłem,tak jak tedchom na szpulkę z dolnym cieniem nieco niżej,a dopiero po niej na start.
max1224 / 2012-03-23 21:29 / Tysiącznik na forum
ależ nie chodzi tu o rację, a bardziej o to, że stwierdzenia dotyczą różnych horyzontów czasowych ... zdanie jednego nie stoi w sprzeczności z opinią drugiego i najczęściej jak doprecyzuje się timing to okazuje się, że sporu nie ma
PS. to najbardziej podoba mi się na forum w "naszym" dziale, są różnice jest kultura i nie ma bluzgów, wyzwisk, czasem tylko jakiś żarcik
privy / 2012-03-23 20:21 / Tysiącznik na forum
Dzięki :) Dokładnie, oceniam parametry tygodniowe dla trendu, a tam wzrostowej tendencji nie widzę. Do pełni szczęścia brakuje zamknięcia pod 2250 bym nie miał żadnych złudzeń.
max1224 / 2012-03-23 20:54 / Tysiącznik na forum
spoko i tak będę te wątki otwierał :))
tedchom / 2012-03-23 19:15 / Tysiącznik na forum
No cóż jest dobrze. Brakuje mi tylko zejścia do wsparcia,na zakończenie sesji, ale z drugiej strony chociaż cieniem było testowane bardzo ładnie.
Zeus52 / 2012-03-23 19:47 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tu muszę się nie zgodzić...nie było jeszcze testu wsparcia. Był test lokalnego minimum z wcześniejszej sesji,ale to nie było jeszcze właściwe wsparcie. Ale coś przpomnę,taką pisaninę na temat,do czego posłuży grubasom korekta u Janków i w Eurolandzie,do czego na GPW.....Zwróć uwagę(nakryj wykresy)na to,co działo się choćby dzisiaj,tak na dwie godziny przed zamknięciem. Zauważ,że im niżej spadał Euroland i im niżej spadali Jankesi....tym wyżej piął się Wig20. I to wręcz gwałtownie,prawie pion,ale w przeciwnych kierunkach. Euroland i Janki pion w dół,a Wig20 prawie pion w górę. I nie było to tylko chwilowe. Z resztą sam zobacz.
tedchom / 2012-03-24 09:25 / Tysiącznik na forum
Zeus nakładam dax,spx,dji na wig20 i ni jak nie widzę
Zeus52 / 2012-03-23 19:29 / 10-sięciotysiącznik na forum
A wolumen widziałeś? Mało tego...porownaj to z wolumenem z dołka w grudniu,przed styczniową jazdą. Wtedy wydawał się duży i zapowiadał"efekt stycznia",tę falę styczniową...to co powiesz o obecnym skupie? Wiesz teraz,dlaczego piszę(jak i Dębowski),że mieliśmy w styczniu"jedynkę",teraz spadkową"dwójkę",i czas na długą"trójkę"IMPULSU WZROSTOWEGO.
tomek_knz / 164.127.39.* / 2012-03-23 21:46
Wolumen spory od początku tygodnia odkąd jest boryszew w wig20,ponad połowa to jego sprawka
max1224 / 2012-03-23 22:26 / Tysiącznik na forum
fundusze oparte na Wig20 i szerokim rynku muszą go doważyć
Zeus52 / 2012-03-23 12:12 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale słupek wolumenu poszedł w górę na tym dolnym cieniu. Do finału znacznie przerośnie wczorajszy.
privy / 2012-03-23 09:53 / Tysiącznik na forum
3,12 - 3,18 to pas szumu.
Zeus52 / 2012-03-22 23:31 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie wiem,ale jak pisał Piotr...to,co zrobiły jankeskie indeksy w tak negatywnym otoczeniu(choć jankeskie dane były akurat dobre),ta mini korekcinka,to sukes i pokaz siły byków. Do tego na TVN CNBC robią taki mailowy rating na następny dzień. I większość jutro na GPW kupuje,albo trzyma akcje. A te ich ratingi dość dobrze się sprawdzają. A...jeszcze do tego wzrostu AHI. Być może coś z ropą.
Zeus52 / 2012-03-22 22:15 / 10-sięciotysiącznik na forum
Piotr był przed chwilą w pr1 Polskiego Radia. Ale rozmowa była na temat systemu emerytalnego...kurna,telepatia jakaś,czy co...zobacz,jaki link dziś podesłałem.Wiesz,ten raport NBP z wyżem demograficznym,dzietnością i bilansem migracyjnym...na razie mamy większą emigrację od napływu imigrantów,a w/g NBP napływ musiałby przewyższać o 100tys rocznie odpływ,aby utrzymać podaż siły roboczej i zrekompensować negatywny efekt "starzenia się" społeczeństwa,aby miał kto "wypracowywać"w przyszłości bieżące emerytury. Tego akurat w programie nie było,a nie udało mi się dodzwonić z pytaniami.
max1224 / 2012-03-22 22:43 / Tysiącznik na forum
słuchałem mało takich debat po mojemu to i świadomość ludzi nie wielka i problem sprowadza się do tego że nikt dłużej nie chce pracować
Zeus52 / 2012-03-22 23:18 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nikt nie chce robić tego z przymusu,co wcale nie dziwi. Ale z tymi imigrantami+ich dzieci...ciekawy motyw. A straszą nas,że za 20 lat proporcje ilości pracujących do ilości emerytów zmieni się dość w dość rażący sposób. Negatywnie oczywiście. I Piotr o tym mówił...że to,co będzie z tymi proporcjami za 20,czy 30 lat,to czysta i pozbawiona sensu spekulacja. Bo nie wiemy,co będzie się działo po tak długim czasie. Przytaczał przykład gościa,który na przełomie XVIII i XIX wieku prognozował,że w miastach za 50 lat nie da się żyć,bo będą zasłane odchodami koni dorożkarskich....brał pod uwagę znany sobie wzrost dobrobytu,związany z tym,znany mu,a jakże dotychczasowy rozwój w sektorze dorożek... I taka prognoza mu wyszła,że miasta są u kresu rozwoju,z powodu nadmiaru...końskiego łajna. I wszystko niby przewidział,wszystko wziął pod uwagę. Ale wszystko,co znał w momencie stawiania prognozy. I właśnie do tego chciałem zadać pytanie... Czy prognozy stosunku pracujących do emerytów...czy biorą właśnie pod uwagę coś takiego,jak napływ(młodych przecież)imigrantów? I co o tym sądzi. Bo politycy jakby widzą tylko zagrożenie starzeniem się społeczeństwa i widzą podniesienie wieku emerytalnego,jako lekarstwo. A może to jest tak,jak z tym gościem od dorożek? Wszystko przewidział,oprócz silnika spalinowego.
tedchom / 2012-03-23 00:03 / Tysiącznik na forum
To byłaby racja, ale ten przykład słabo koreluje z systemem emerytalnym. Wynikało by z tego, że wymyślą jakąś maszynkę do robienia pieniędzy na emerytury, które musiały by nie generować jeszcze inflacji :)
Zeus52 / 2012-03-23 07:25 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie wiem,ale w żadnym razie maszynka. Ale nie wiemy,jak za kilkadziesiąt lat będzie wyglądało Państwo,na czym będzie polegało...jego rola i zakres w Unii. Skład narodościowy...wielu rzeczy nie wiemy. I nawet nie przychodzi nam to do głowy. O to chodzi z tym przykładem. A może,nie daj Boże, wojna wybuchnie? A jeśli już"maszynka"...to może na tej zasadzie,że ta mała grupa aktywnych zawodowo będzie jednak w stanie utrzymać i siebie i emerytów...postęp się nie zatrzyma(?)
RTG / 89.68.159.* / 2012-03-22 16:20
Ja bym tego nie nazwał "znowu" :) Od lutego były ze 4 silne sesje na WIG20, reszta to straszna mizeria. Ale zaczekam jeszcze na ten tydzień (a później jak zwykle będzie za późno...).
Zeus52 / 2012-03-22 17:24 / 10-sięciotysiącznik na forum
O! Sorry,to miało być do tedchoma.
Zeus52 / 2012-03-22 17:21 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz,ja mimo swego optymizmu, zwykle patrzę także na inne wsparcia,na kilka wsparć w dół. Zwłaszcza,jak impet tak się rozwija. Tak,że nawet widzę tę lukę styczniową i tę myśl też powinieneś wziąć pod uwagę. Powinniśmy. Co i tak nie zmienia optymistycznego nastawienia. Co do tego"znowu"...ja bym się tak nie mitygował z tego powodu. Nawet,gdybyśmy zeszli do luki ze stycznia,to i tak całe spadki byłyby dopiero"dwójką"spadkową impulsu wzrostowego na Wig20. A gdzie"trójka","piątka"? Przypomnij sobie Dębowskiego. Polecałem go,bo to PRAWIE identyczne z moją wizją.
szalony inwestor / 2012-03-22 16:51 / Tysiącznik na forum
rtg gratuluje zdrowego podejscia
nawet jak usa bedzie roslo to u nas daleh bedzie mizeria zagranica sie nami nie interesuje
Zeus52 / 2012-03-22 19:26 / 10-sięciotysiącznik na forum
Z szacunkiem...ale to banialuki. Nie interasuje się nami zagranica? Ależ oni nas wykupują,a tłumek im oddaje za bezcen,mało że nie dopłaca...bierzcie co chcecie,niebawem będziemy wam dopłacać do każdej akcji,którą zechcecie wziąć. I biorą. A jak myślisz,kto inny zbiera papiery? Zbiera,przy walących się małych i średnich i wtedy,gdy złotówka nagle rośnie. A ktoś ostro odbiera....chyba,że nie zauważasz,co dzieje się z wolumenem,a patrzysz tylko na puste,wyreżyserowane rysunki,które robią wykresy. Bo bez wolumenu,to reżyseria!
tedchom / 2012-03-22 16:27 / Tysiącznik na forum
Ok niech to nie będzie znowu. Nazwijmy to wreszcie, bo po cichu liczę na pokonanie 2400. Jednak mimo mocnych argumentów dla niedźwiedzi paniki nie widać. Popatrz na FW20M12
szalony inwestor / 2012-03-22 16:54 / Tysiącznik na forum
i to chodzi zeby nie bylo paniki
na byc powolne osuwanie sie z chwilowymi podskokami
RTG / 89.68.159.* / 2012-03-22 13:16
Bliźniaczy ostatnio indeks ^HEX z Finlandii wyznacza nam kierunek:
http://stooq.pl/q/?s=^hex&d=20120322&c=1m&t=l&a=lg&r=wig20

Jak Amerykanie teraz jeszcze pękną, nie wyobrażam sobie żeby nasze wsparcie wytrzymało, wtedy lecimy na 2000. Chyba spanikuję dzisiaj (nie z QUE2).
szalony inwestor / 2012-03-22 14:15 / Tysiącznik na forum
u nas mamy ogromna slabosc
ja sie juz dawno z optymizmu wyleczlam:-)
Zeus52 / 2012-03-22 19:52 / 10-sięciotysiącznik na forum
To może Ci optymizm wróci. Ale wysil się nieco i patrząc na wykres Wig20 opuść z łaski swojej,wzrok w dół. Na słupki wolumenu. Gdzie one się znajdują i czy rosną tak gwałtownie przy szczycie z początku lutego? A może rosną przy szczycie z marca? Owszem,ja też tak mogłem sądzić w piątek(dlatego ta prowokacja co do otwarcia wątku). Ale wtedy nie wiedziałem,co będzie. Mogłem sądzić,że ten skok wolumenu dotyczy wyprzedaży,dystrybucji piątkowej(zasłoń dalszą część wykresu,po piątku,a zrozumiesz). Ale teraz mamy co innego. Robi się silna dywergencja wolumenowa na Wig20. Jeszcze jeden spadek,może szpulka,a słupki wolumenu niebawem nie zmieszczą się w swoim polu i wskoczą do wykresu...:). Jeśli masz nadal wątpliwości,to sorry...nie moja sprawa. Umywam ręce.
RTG / 89.68.159.* / 2012-03-22 14:38
Jeszcze w niedzielę byłem w siódmym niebie bo szczęściem głupiego mój fundusz akurat trzyma się WIG a nie WIG20 i pomimo, że wszedłem co do dnia w momencie odwrotu od wzorstów u nas, to mimo wszystko dobrze sobie radził. Ale teraz trzeciej szansy na wyjście może już nie być. Z drugiej strony nawet jak USA poleci, to tam przyjdzie jeszcze odreagowanie (i może dalej hossa, albo jednak koniec), tylko gdzie my wtedy będziemy?
syberlinka / 83.10.137.* / 2012-03-22 15:09
jak,widzicie usd/pln i euro/pln max korekty , pytam bo mosze sprzedawac ze strata aby pozniej kupic taniej jak Zeuss52 pisał okolice 2,90, mam dolca po 3,30 masakra przez tego Rybinskiego tak sie wpakowałam
Zeus52 / 2012-03-22 15:43 / 10-sięciotysiącznik na forum
Analitycy piszą o pewnej korekcie wzrostowej na walutach,w tym na USD/PLN. Ale ja osobiście w większą korektę na parach złotowych nie wierzę. Ewentualny boczniak,a on z założenia jest konsolidacją przed późniejszymi,dalszymi spadkami. Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę parę aspektów poza techniką. Chiny...dziś jeden z dzienników gospodarczych w Chinach wręcz"zarządał"od baku centralnego obniżki stóp procentowych...a to w Chinach już polityka...raczej nikt nie"żąda"od władz czegoś,co one same nie chcą. Więc pewnie"przychylą się" do głosu ludu...:). Po drugie Bernanke dość wyraźnie zaznaczył we wczorajszej mowie,że Europa może mieć kłopoty(jakby znał już dane?). I to z tego właściwie powodu FED "użyje WSZELKICH dostępnych środków". Czyli de facto słabe dane z Eurolandu powinny tę decyzję przyspieszyć. To może być w takim razie już w kwietniu,a nie w czerwcu. Mówię o QE3. Po trzecie...NBP. Poziom interwencji walutowych na parach złotowych jest już na pewno dużo poniżej luki bessy. Ostatnia interwencja była pod luką. Teraz będzie pewnie dla utrzymania ewentualnego boczniaka. Wystarczy chwilowo przytrzymać wzrost par PLN, a później gdy nastąpi zmiana nastrojów rynek zrobi swoje,zwalając pary następną falą spadkową. Nie wnikam w słuszność takiego umacniania PLN,bo to nie moja działka,nie znam modelu...więc nie mi to oceniać. Ale na to mi wyglada,że tak będzie.
miodek1 / 2012-03-22 16:41
Zeusie, czy podtrzymujesz dalej swój optymizm i jesteś zdania że czekają nas wzrosty , a to tylko drobna koretka czy ruch boczny, czy coś sie może jednak zmieniło w twoich prognozach?
Zeus52 / 2012-03-22 19:13 / 10-sięciotysiącznik na forum
Także wolumen. "Oddałem"otwarcie wątku tygodniowego"odważnym"z powodu świecy piątkowej popartej wolumenem...to bardzo nieładnie wyglądało. Ale pewności i tak nie było. A teraz okazuje się,że jednak wolumen znowu rośnie,odbiór akcji jest coraz większy,popyt działa i to coraz mocniej,choć go nie widać po cenach. Niebawem,może jutro,może w poniedziałek wolumen przebije ten z piątku,z"wiedźm"....i jeszcze brak tylko w ten dzień szpulki z dolnym cieniem. Na kosmicznym wolumenie...bo dotąd tak się on układa,idzie w stronę silnego wzrostu akumulacji. I ostatecznie dynamicznego ruchu w górę. Tu tedchom pewnie ma rację,że odpał. Choć możliwe,że niekoniecznie już od jutra. Ale wzrost wolumenu przy zbliżaniu się do silnych wsparć,to wyraźna wskazówka,że jednak ta dystrybucja piątkowa,to była wyprzedaż na krótką metę. Na bardzo krótką metę.
Zeus52 / 2012-03-22 18:41 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie. Niczego nie zmieniam,choćby nawet korekta dotarła do luki styczniowej! Korekty mają to do siebie,że musi być wyrobione przekonanie o błędzie w windowaniu indeksów. Wszyscy MUSZĄ być przekonani,że za wysoko zajechali i że to kolosalny błąd. Muszą być wręcz przekonani,że wracają do bessy,że teraz już armagedon. W tym uczestniczą także media. I bez tego przekonania w ogóle nie byłoby korekt. Każda jest podobna w odbiorze...zawsze"czeka nas zagłada"...bez tego rynek byłby zbędny,bo gdyby wszyscy z góry wiedzieli,że to tylko korekta,to nigdy do niej by nie doszło. W ogóle rynek byłby zbędny,a ceny ustalało by się odgórnie. Tak,że to normalne,że przy okazji gorszych danych,nagle mamy medialny wysyp samych złych wieści. A to z Chin,a to z Europy,zę Stanów...wieści znanych od co najmniej pół roku. Ale ich wysyp zawsze następuje w jednej chwili....stare,nie stare,znane czy mniej znane...nagle wszystkie agencje dmią w ten róg w jednej,tej samej chwili...i żadnych w tym nowości,info najczęściej o zerowej wartości i znaczeniu...ale psychologia natłoku mrożących krew wieści działa...to jest też sterowanie rynkiem.
Zeus52 / 2012-03-22 16:51 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie wiem,czy nie w"złą godzinę"(dla syberlinki)wymówiłem powyższe słowa...chodzi o waluty. Zobacz pary PLN.
tedchom / 2012-03-22 14:36 / Tysiącznik na forum
Rozumiem, że jesteś ustawiony na longi? czy Pesymizmu też nie podzielasz?
szalony inwestor / 2012-03-22 16:09 / Tysiącznik na forum
w usa rynek jest silny ale nasza gpw...
szkoda slow tylko eski daja zarobic
szalony inwestor / 2012-03-22 16:13 / Tysiącznik na forum
gruby bral eski wczoraj i na zmianie serii po 2350 on tylko czekal na oslabienie w usa zeby nas sposcic nizej
Zeus52 / 2012-03-22 15:49 / 10-sięciotysiącznik na forum
A późnie będą pisali,że "wystarczyło tylko przeczekać chwilowy"Sturm und Drang" niedźwiedzi....ech,kto to wiedział?"
tedchom / 2012-03-22 14:37 / Tysiącznik na forum
sorki na short miało być
Zeus52 / 2012-03-22 11:13 / 10-sięciotysiącznik na forum
No,tym razem dane to niewypał totalny. Z Chin obojętne,bo spadek PMI,ale i od razu obniżka stopy rezerw. Za to Euroland nawalił po całości. Nic to,zobaczymy,jaki użytek z tego zrobią,czy niedźwiadki już się wypsztykały(?)
tedchom / 2012-03-22 11:56 / Tysiącznik na forum
Jeszcze miejsce do zejścia mamy więc póki co nie ma stresu
Zeus52 / 2012-03-22 12:59 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nasi chcą się jeszcze powygłupiać,tak trzymają się minimum na kontraktach...jak pisał Rzeźniczak: bez powodu, choćby tylko dla zadymy. W mętnej wodzie podobno lepiej się łowi.
Zeus52 / 2012-03-22 12:12 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiem,widzę to. Dlatego pisałem privemu:"jeśli nawet zamkną okno,to co? Gdzież mają spadać?". Za dużo poziomów silnych wsparć do pokonania(a w górę przestrzeń duża). To niedźwiedzie powinny się bać. A tak z zupełnie innej beczki... http://stooq.pl/n/?f=586436&c=1&p=4+18+22 Raport NBP. Wygląda na to,że na niektóre działania robi się jakby za późno. Przespano to(chodzi o wyż demograficzny)...i teraz należałoby wiele zrobić natychmiast. Nie za rok,ale już. Ale jak zwiększyć dzietność od"już","natychmiast"...jakie warunki do tego stworzyć(NATYCHMIASTOWO!)... poza wzrostem bezrobocia i wyłączeniem światła... :))
Zeus52 / 2012-03-22 09:03 / 10-sięciotysiącznik na forum
No i Japonia,zamiast przewidywanego deficytu 120 mld $ w bilansie handlu zagranicznego,wyrobiła 33mld,ale nadwyżki. Nie znam struktury danych,ale Nikkey się ucieszył.
Zeus52 / 2012-03-22 08:48 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jeszcze raz potwierdza się zasada,że jak Wen Jiabao coś mówi(w wywiadzie o celowym spowalnianiu), to.....mówi. Mamy słabszy odczyt PMI i natychmiastową reakcję: następną obniżkę stopy rezerw. Czekamy na dane z Niemiec.
Zeus52 / 2012-03-21 17:51 / 10-sięciotysiącznik na forum
I nadal nic się nie zmieniło. Wig20 nie zanegował czarnej świecy dziś...cóż,widocznie nasze byki wyznają zasady "Dekalog szczęśliwego człowieka",którego jedno z przykazań mówi:"Co masz zrobić dziś,zrób jutro...będziesz miał dodatkowy dzień wolnego". Nic się nie zmieniło w obrazie USD/PLN...nadal nieudana próba powrotu do prospadkowego klina i nadal cel to 2,96-98. A wszystko z powodu ED,który usiłuje nabrać wszystkich,że chce zrobić RGR...ośmielę się mu nie uwierzyć i pozostać przy wersji odwrotnego trójkąta. Nawet,gdyby jeszcze spadł,to i tak niczego nie zmienia.
max1224 / 2012-03-21 18:11 / Tysiącznik na forum
a już tak serio to zobacz jakby taki korpus jak wczoraj tylko biały, jutro pięknie pasował no miodzio
Zeus52 / 2012-03-21 21:57 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie skumałem za bardzo(ale to wina tego,że Marian,gospodarz willi wrócił dziś z New Jersey i mamy popijawę)....czy chodzi o eurodolara? Jeśli tak,to wszystko możliwe. Choć jeśli nawet ED zrobi jeszcze ze dwie sesje w dół,to i tak mieści się w opcji odwróconego trójkąta z celem na 1,36-1,37. Taki ewentualny spadek i tak nie zmienia podanynego wyżej celu. Co najwyżej istnieje możliwość utworzenia małej,lokalnej odwróconej RGR,z zasięgiem ruchu na północ....identycznym z moją koncepcją odwrotnego trójkąta,czyli 1,36-1,37. Nic nie da się na to poradzić. Jedynie pośmiać się z niedźwiedzi. To nam wolno,wszak ostrzegamy je stale. Że nie warto. Nie czas na eski na ineeksach,jak i na ED. I nie czas na longi na parach PLN.
max1224 / 2012-03-21 22:11 / Tysiącznik na forum
dotyczyło wig20 :) miłej zabawy ... ja przygotowuję się do jutrzejszego szkolenia, które mam poprowadzić :(
tedchom / 2012-03-21 23:45 / Tysiącznik na forum
jak będziesz w okolicy daj cynk chętnie posłucham;)
max1224 / 2012-03-21 18:08 / Tysiącznik na forum
a weź Ty chłopie z tymi "inwestorami" pampersiaki jakieś ... trochę mnie nosi jak słyszę o tym strachu, o tej korekcie, o tym kryzysie ... ale jak cała wiedza z jedynie słusznych mediów płynie, to taki mamy efekt ... są tacy co fundusz grający na spadki otwierają, a następnie trąbią o tym jak to się nasza gospodarka wali, liczniki długu zakładają ... a tu nic gospodarka się nie chce wywrócić ... tak już od trzech lat rzygać się chce
PS. Puenta będzie taka
NAM TO NAWET KRYZYS SIĘ NIE UDAŁ
Zeus52 / 2012-03-21 22:14 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dobre! I prawdziwe,bo rządowe projekcje PKB na ten rok wywołują śmiech praktycznie wszędzie...tzn za tak maksymalnie zaniżony wskaźnik PKB,gdzie najbardziej optymistyczna wersja rządowa,jest wersją w rzeczywistości mało prawdopodobną,bo najbardziej pesymistyczną. Kurna,ja nie wiem,co chcą nam wmówić. I po co. Uważam,że wynik za ten rok pobije w górę nawet najlepszą z trzech opcji. I to bardzo silnie,tak w okolicy+4%.
Zeus52 / 2012-03-21 07:50 / 10-sięciotysiącznik na forum
Coś jakby rozstrzygający na ED(i parach PLN) moment mamy,a właściwie mieliśmy wczoraj i trwa on dziś...czy RGR i jej prawe ramię,czy odwrotny klin.... Ale znamy już tekst dzisiejszego przemówienia Bernanke...odsyłam do macronext..."FED jest gotów do wsparcia gospodarki Stanów WSZELKIMI DOSTĘPNYMI SPOSOBAMI". "Polityka,Panie,polityka"...taki autocytat,jeśli pamiętasz,Max...
Zeus52 / 2012-03-20 19:42 / 10-sięciotysiącznik na forum
Kurka wodna,jak tu cicho i pustawo się zrobiło...i to w czasie,gdy u Janków poważne zmiany daje się zaobserwować. Dotąd mówiliśmy o Apple i paru innych spółkach-gigantach. To może tak rzut oka na małe spółki. A także D.J.-Transp....duże i co ważne,bardzo pozytywne zmiany. Jakieś przemeblowania były i D.J.Transp.,a także Russel-2000 zaczynają podążać śladami D.J.,Nasdaq.
privy / 2012-03-20 20:51 / Tysiącznik na forum
Cicho bo podobno miało rosnąć po rozliczeniu. Tymczasem mamy zamknięte okno, nurek pod linię trendu i jeszcze 2300 trzeszczy aż miło. Tu Polska Zeusie a nie DJ. Jutro musi już rosnąć i to bez dwóch zdań inaczej czarno to widzę.
max1224 / 2012-03-20 22:42 / Tysiącznik na forum
raczej chciałoby się więcej czasu jakby doba o godzinkę dłuższa była :))
Zeus52 / 2012-03-20 22:02 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dlatego dobrze,że to max "odważył się" otwierać wątek. Prowokacja poskutkowała,będzie na kogo zwalić... :). A właściwie to byłoby na kogo,ale nie będzie. Będzie dobrze. Po pierwsze nasi już mają tak w zwyczaju,że niby to domykają okno...i startują spod parapetu w górę. A po drugie,to nawet zamknięcie okna na niewiele niedźwiedziom się przyda...bez przesady...dokąd to mieliby niby zajechać? Dlatego nawet w takim wypadku nadal nie tylko nie widzę tego czarno...raczej na spokojnie. Ale do tego raczej nie dojdzie. Raczej start z parapetu. Może jeszcze cień intraday,choć możliwe,że obędzie się bez tego i tak po prostu...całkowicie zanegują jutro dzisiejszą świecę. Znowu waluty. Pisałem pod koniec poprzedniego wątku,bodaj w niedzielę(nie chce mi się szukać)że moje pierwsze wrażenie na początku lutego,to był odwrotny(rozszerzający się trójkąt)na ED. Później dopiero,nieco pod wpływem tego,co czytałem,sam zacząłem pisać o RGR. Ale muszę wrócić do tego,bo niejednokrotnie tak właśnie bywało,że właśnie pierwszy rzut oka na wykres był tym najwłaściwszym,taki przebłysk. A później szum,w tym informacyjny,i o pierwszym"strzale"się zapominało,przyjmowało się i powtarzało później zasłyszane u analityków opcje. A to okazywało się później błędem. Czy to takie ważne,co to jest? Czy RGR,czy odwrotny klin(trójkąt)? Co Ci będę mówił...sam wiesz,że tak. Bo chodzi o zakres i timing ruchu. W RGR należałoby się spodziewać niewielkiego ruchu up,tak w przybliżeniu do wysokości lewego ramienia(plus-minus). A w odwrotnym klinie....sam wiesz...zobacz gdzie ma górną bandę. Bo moim zdaniem gdzieś około 1,36. No i nasze pary złotowe. Coś nie wyszły dziś te ruchy powrotne. Np na USD/PLN ruch powrotny(cieniem)do wyłamanego wcześniej w dół prospadkowego klina. Klina sugerującego w miarę szybki zjazd gdzieś do 2,96-2,98. Bywało ostatnio,że pary PLN pierwsze pokazywały kierunek,zanim ED go ostatecznie obrał. A tak ogólniej i na dłużej...stara jak świat zasada:potwierdzenie hossy na DJIA przez DJ-Transportation+małe spółki....dodaj do tego silny i potwierdzony już wyraźnie sygnał sprzedaży obligacji...można skojarzyć,na co pójdzie kasa z"bezpiecznych"aktywów. Wszyscy chyba już są zmęczeni tymi wzrostami u Janków,myślą o silnej korekcie(a co niektórzy"nawiedzeni" o powrocie do bessy). A tymczasem....o Boże! Tak wysoko są Janki! A to dopiero pierwszy akt. Bo jeśli szykują kasę,jeśli DJ-Transp. potwierdza,jeśli kasa znów idzie w szerszy rynek...nie tylko Apple(choć dziś zaliczyła już następny rekord 607$) i parę podobnej kapitalizacji...to czego jeszcze oczekiwać? Wszak to są proste,najprostsze zasady gry...ja niczego nowego nie wymyśliłem. I czy ktoś chce,czy nie...trzeba się liczyć z rekordami wszechczasów na S&P500,DJ...Nieraz ktoś pisze:Oj niedobrze,bo Zeusowi euforia się już całkiem udzieliła. Kurna! Jaka euforia. Może ktoś sądzi,że to łatwo tak optymistycznie pisać przy tych poziomach!? Kurna,łatwo to mi było było we wrześniu,listopadzie! Teraz,to ja muszę się przemóc,aby być optymistą. Ale muszę...bo tak z tego wszystkiego wychodzi,i nie chce być inaczej. Co mam więc pisać? Że zwała,że powrót do bessy? Po to chyba jedynie,by być oryginalny(niektórzy,i to nawet analitycy, chyba tak robią,właśnie dlatego,bo chcą się wyróżnić,a może w końcu trafią). Ja tam orginałem to byłem,ale w końcu ubiegłego roku i później,jadąc pod prąd w longach i na fulla. A teraz? Teraz bardzo ciężko mi to przychodzi,ten"optymizm"jest coraz trudniejszy. Ale po prostu....nic innego nie wypada! Orginałem być teraz byłoby łatwiej...krakać,krakać...bo w końcu by się trafiło. Ale chyba nie o to chodzi?
tedchom / 2012-03-21 00:39 / Tysiącznik na forum
No wiesz co oryginałem teraz to właściwie jesteś. Teraz jest taki czas, że masa krzyczy "spadniemy do 1800" wiec tyś nie masa tylko oryginał i dzięki Ci za to. Przyznam że gdyby nie ty to moja determinacja mogłaby mocno osłabnąć i mógłbym być już dawno obok rynku, a tak? Razem płyniemy na taj łodzi podwodnej która czasem się zanurza aby w końcu wypłynąć i zaprezentować swoje zwycięstwo masie zdziwionych wtedy gapiów.
szalony inwestor / 2012-03-21 13:34 / Tysiącznik na forum
ta łódz to może byc kursk:-)
Zeus52 / 2012-03-21 23:11 / 10-sięciotysiącznik na forum
Taaa...zgadza się. Biorąc pod uwagę głębokość dna,na którym spoczął Kursk...to tak,jak z Wig20...nie ma już gdzie spadać,bo dno tak blisko.
tedchom / 2012-03-21 13:38 / Tysiącznik na forum
Może być czemu nie, z tą różnicą, że możemy się zmienić w inwestorów dłuugo terminowych;)
Zeus52 / 2012-03-21 07:43 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale ta"masa"jest często podkręcana przez niby to"poważnych"analityków...pewnie anali z OFE... :)
tedchom / 2012-03-21 19:58 / Tysiącznik na forum
Jak to kiedyś Staniszewski powiedział: Jak analityk ma wiedzieć co się dzieje tak na prawdę, kiedy od rana przygotowuje wystąpienie w radiu potem w telewizji i tak w kółko. Kiedy miałby znaleźć czas na poważną analizę? Więc gadają to co większość, a że otoczenie jest źle nastawione to i analizy są zgodne z oczekiwaniami.
Co by się działo gdyby tak nagle wszystkie anale zaczęli wieścić hossę? Proste byłaby hossa, ale Oni dopiero będą trąbili jak już będzie takowa gościć na całego co wszyscy będą dawno wiedzieli.
max1224 / 2012-03-20 22:40 / Tysiącznik na forum
E tam odważył jaja sobie z tego robię :) właściwie to wiesz dynda mi to ... robię swoje i tyle choć nie powiem, że nie popełniam błędów (znowu odsyłam na bloga) wczoraj walnąłem dwa, dziś do nich się przyznaję ... nie zmienia to jednak mojego postrzegania sytuacji a wniosek jest bardzo podobny do początku Twojego wpisu
Zeus52 / 2012-03-20 18:17 / 10-sięciotysiącznik na forum
No cóż,dolny cień na weekly będzie nawet nieco niżej,niż do połowy białej świecy tygodniowej...cóż,w tym względzie ja też nie miałem racji. Ale to nie zmienia postaci rzeczy,że jest to budowa dolnego cienia weekly,która zakończy się tygodniową szpulką(może doji).
Zeus52 / 2012-03-20 14:16 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max,chyba jednak będzie dolny cień do połowy tygodniowej świecy...
Zeus52 / 2012-03-19 20:20 / 10-sięciotysiącznik na forum
No i złotówka ładnie się zachowała. Mógłby ktoś powiedzieć:eurodolar. Ale pozytywnie wygląda to,że podobnie jak to nieraz miało miejsce w styczniu,PLN rośnie jednocześnie do USD i EUR...a więc to nie tylko zasługa EUR/USD.
Zeus52 / 2012-03-19 19:11 / 10-sięciotysiącznik na forum
No i jak zwykle ostatnio,nie może zabraknąć czegoś o Apple. Info za K.Ł.(Chicago voice) Przed sesją Apple poinformowała o dywidendzie na poziomie 2,65$ per share...minimalnie poniżej oczekiwań. Nastroje chwilowo siadły,ED zrobił ruch w dół. Ale po info o wynikach weekendowej sprzedaży nowego i-poda...efekt był od razu zauważalny. I widzimy go nadal. Co jeszcze raz potwierdza tezę z ubiegłotygodniowego wątku,że próba budowy formacji odwrócenia("spotkanie") na Apple,tuż po luce hossy i białym korpusie jest po prostu śmieszna. Nie chciałbym się wyrażać,ale realizacja,czy zajmowanie krótkich w tym miejscu...to z pewnością musi być dziełem tych,co to ich"nie sieją....sami się rodzą". Podobnie z resztą rzecz się ma w wypadku Wig20 i naszych kontraktów. Ale wiadomo...dziwacy zawsze się znajdą,więc i dolny cień na daily też. I na weekly tych samych rozmiarów...bo to dzisiaj,to raczej cała korekta na Wig20. Można by rzec"w biegu".
max1224 / 2012-03-19 19:14 / Tysiącznik na forum
jakoś tak albo ślepy jestem albo coś, ale też nic innego na dziś nie widzę dopóki janki robią to co robią
Zeus52 / 2012-03-19 19:38 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zobacz też Nasdaq. A Stasiek...1410p.,a dokładniej to około 1408p.,to super opór,linia szyi RGR z 2007 roku....ważny punkt. Jeśli przejdą i utrzymają się dłużej ponad tym poziomem,to zaatakują(być może w tym roku) szczyty z 2007roku,czyli rekord wszechczasów na Staśku,D.J....nawet z pewnym nadbiciem(bo wtedy wyjście nad prawe ramię=piesek=podwójna RGR w górę). Jeśli jednak się nie utrzymają,to możliwe,że cała hossa od lutego 2009roku,to ruch powrotny do LS RGR z 2007. Ale,jak widać,Janki nie mają kompleksów.
max1224 / 2012-03-19 19:41 / Tysiącznik na forum
ha ha ha ... znowu telepatia? zobacz na bloga co się pojawiło o 19:07
Zeus52 / 2012-03-19 19:56 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na razie piszę z telefonu,a jakoś dotąd mam kłopot z wejściem na Twojego bloga w ten sposób. Ale gdy dotrę do domku,to zajrzę z konpa.
Zeus52 / 2012-03-19 16:24 / 10-sięciotysiącznik na forum
W końcu zaczną napływać gorsze dane,głównie związane z nastrojami(konsumenci,Michigan itp)...już teraz właściciele stacji muszą przerabiać liczniki. Bo nikt nie przewidział,źe w ogóle kiedyś benzyna pokona 5$/galon....porównując z ceną dolara do PLN,to tak, jak u nas w złotówkach za litr,może minimalnie tylko taniej. To już druga duża akcja przeróbek dystrybutorów. Wcześniej nie przewidziano ceny powyżej 3$/galon,później ponad 4$/galon. A teraz znów wymiana,albo przeróbki na ponad 5$/galon. O tym u Janków głównie się mówi,na to publicznie się psioczy. To musi się odbić na nastrojach. Za jakiś czas oczywiście. Chyba,że uruchomią,wraz z G.B. rezerwy ropy.
tedchom / 2012-03-19 18:15 / Tysiącznik na forum
Oj nie wygląda na to aby Janki miały takie pesymistyczne myślenie.
Zeus52 / 2012-03-19 18:29 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dlatego napisałem,że"za jakiś czas". Poza tym jest porozumienie pomiędzy Stanami,a Wielką Brytanią w sprawie uwolnienia rezerw strategicznych ropy. Dementi Białego Domu było to dementi w cudzysłowie. To było potwierdzenie,a nie dementi. Jedynie czas uwolnienia rezerw nie jest znany.
RTG / 89.68.159.* / 2012-03-18 20:54
Mi się wydaje, że Amerykanie mogą w tym tygodniu staracić entuzjazm i zrobić odwrót.
do początku nowsze
1 2
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy