Forum Forum finansoweBanki

2 lokaty polbanku

2 lokaty polbanku

iana / 77.65.45.* / 2009-01-04 13:35
Mam do wyboru 2 lokaty Polbanku.
Pierwsza na 3 miesiące, 9% w skali roku.
Druga lokata dynamiczna na 6 miesięcy z oprocentowaniem za kolejne miesiące:
1. 5,25%
2. 5,60%
3. 6,50%
4. 8,15%
5. 10,60%
6. 14,00%
Która da mi większe zyski?
Wyświetlaj:
BosaG / 81.190.146.* / 2010-03-08 12:54
http://wyborcza.pl/1,76842,7632195,Moralne_bankructwo_Grecji.html
Mich Hunter / 89.230.206.* / 2010-02-07 23:43
Ciekawa opcja zależy też czy na długo chcesz zamrażać pieniądze ja osobiście zdecydowałbym się na tą 9% na 3 m-ce. Pomyśl może też o jakiejś lokacie z dzienną kapitalizacją odsetek- trzeba kilka ofert porównać ja też poszukuje dobrej lokaty.
xuetzalcoatl / 2010-01-31 11:21 / Bywalec forum
weź kalkulator i policz :)
wiórka / 193.111.166.* / 2009-04-17 14:15
ja z kolei korzystam z usług Polbanku od dwóch lat, jako jednego z czterech banków. Poza faktycznie beznadziejnym systemem bankowości elektronicznej, wszystko jest ok. Zarabiam na lokatach, zarówno tych promocyjnych, jak i standardowych, korzystam z karty kredytowej, która proponuje znacznie lepsze warunki, niż pozostałe banki.
jest to bank bardzo tani, co rekompensuje kiepski system.
natomiast upadłości banku się nie obawiam z racji gwarancji, jakie zapewnia BFG
fer / 95.160.103.* / 2010-01-30 14:54
to oczywiście pisał pracownik polbanku
Reynevan / 2009-04-19 22:37
Nie chcę Cie martwić, ale BFG nie udziela gwarancji na depozyty w Polbanku. Polbank to oddział greckiego banku i gwarancji udziela jedynie rząd grecki, a z gwarancjami obcych rządów, to nigdy nic nie wiadomo ;)
KualaLumpur / 79.191.36.* / 2010-02-08 00:56
To chyba jakis zart ze BFG nie udziela gwarancji na depozyty klientom Polbanku. Ostatnie polityczne trzesienia ziemii w grecji nie rokuja dobrze na stabilnosc pieniedzy w tej instytucji.
ja544 / 195.14.4.* / 2009-04-20 13:53
BFG nie, ale HDIGF tak, udziela gwarancji. Odsylam do źródła, potem prosze o wypowiadanie się na forum.
Jacqb / 2009-12-09 13:28 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
o co Jasiu chodzi? Dokładnie tak jak pisał Rey.. gwarantuje rząd Grecki.. Myślisz że HDIGF to prywatna instytucja? Pośrednio to rząd Grecji, która ma obecnie olbrzymie kłopoty.
paulinapaluch15 / 2009-04-17 13:02
Boze tylko nie polbank ten bank bankrutuje powoli mialam teraz na finansach na uczelni. Moja ciocia miala tam lokate odzyskala tylko polowe pieniedzy szukaj czegos innego pomysl z 10% bedziesz mial tylko 6 po otraceniu podatku i marzy jaka narzuca sobie bank ja znam dobry biznes gdzie masz od 12 do 14% po otraceniu podatku hehe mam taki program jestem bardzo zadowolona przemysl swoja decyzje nie wiesz co tracisz pozdrawiam paulina
patrycja3110 / 83.16.100.* / 2009-09-25 14:37
Ciekawych rzeczy można się tutaj dowiedzieć hehe niewiedziałam, że takich rzeczy uczą teraz na "uczelniach wyższych" :)
Po pierwsze: jakim "cudem" Pani ciocia odzyskała tylko połowę pieniędzy?? :) Od samej góry tego postu "bębni" się o gwarancji HDIGF, poza tym nie słyszałam, żeby Bank zbankrutował więc niewidze możliwości, żeby pieniądze zdeponowane nie zostały odzyskane - no chyba, że zamiast lokaty Pani Ciocia zdecydowała się na fundusz inwestycyjny - ale wtedy to już całkiem inna bajka :) Co do drugiego "mitu" odnośnie 10% na lokacie a w rzeczywistości: 6% to z tego co się orientuję to Polbank nie pobiera dodatkowych marży za depozyty, a co do podatku Belki to skoro uważa Pani, że "za dużo" to przecież można wybrać ofertę innych Banków, które proponują lokaty z kapitalizacją codzienną bez podatku Belki :)

P.S. Ma Pani taki program do robienia dobrego biznesu?? Może Pani poda namiary... skoro już coś takiego wymyślono - niech inni też zarobią ;)

Dużo optymizmu życzyć chyba nie muszę :)
dsadsa / 86.111.97.* / 2010-02-05 18:37
bo to pisza pracownicy innych banków :)
termi / 195.14.4.* / 2009-09-24 09:06
ale ty jestes głópia buahahaha tragedia, nawet nie będę ci tłumaczył twojej głópoty, biznes 12, 14 %? a co to? Oriflame czy Avon :D? buahahah
spokój / 77.113.152.* / 2009-05-13 20:41
Ja mam dość dużo środków w Polbanku już od dobrego roku i nie ma żadnej marży to jakieś niedoinformowanie z Pani strony zresztą marża do lokaty jakoś nie pasuje bardziej do kredytu. Polbank ma dość dobre oferty na depozyty. Co do zabezpieczeń też trochę poczytałem fakt Grecki Fundusz ale jednak gwarancje mają większe niż BFG. Radziłbym nie kierować się emocjami tylko zasięgnął informacji u źródła.
Waldi40 / 83.11.125.* / 2009-04-16 15:55
Te poniżej to oprocentowanie lokat? Ja bym to raczej nazwał oprocentowaniem kredytu. Liczysz na zyski. To powodzenia. Jeżeli zdecydujesz się na którąś z nich to proponuję przeczytać dokładnie warunków umowy. Oczywiście nikt tego nie czyni, gdyż jest to kilka stron pisanych drobnym druczkiem, więc opieramy się na zapewnieniu doradcy bankowego. A po pewnym czasie następuje rozczarowanie z tego czy innego powodu - bo miało być tyle, bo w takim okresie, bo na taki procent. Zastanów się zanim cokolwiek podpiszesz. I zanim cokolwiek zyskasz, to pamiętaj, że najpierw stracisz.
Popiół / 213.158.197.* / 2009-04-16 09:11
Radzę szybko uciekać stamtąd.

- Na obsługę w oddziale trzeba czekać, czasem na prawdę długo.
- Personel nie znający regulaminu. (przynajmniej w wawie na ul. KEN)
- fatalny serwis internetowy. (znikają pieniądze z konta, potem się pojawiają - cuda)
- Bankomaty czasem nie wypłacają pieniędzy.
- Regulamin a rzeczywistość to dwie RÓŻNE sprawy.

Dzisiaj wygasa czas mojej poprzedniej lokaty i następuje odnowienie jej na kolejne 3-mc. Udałem się do banku by zmienić dyspozycje o odnawialności. Okazało się, że nie ma takiej możliwości. Muszę znowu pójść do oddziału, poczekać grzecznie w kolejce (raz nawet 2h) i zerwać odnowioną lokatę. Wyszedłem z baku i przeczytałem regulamin, paragraf 6, ustęp 6, podpunkt b, jak byk napisane, że lokata sama się odnowi, chyba że właściciel lok. zmieni dyspozycję co do odnawialności w maksymalnie jeden dzień roboczy przed odnowieniem lok.

Wróciłem się, pokazałem innemu panu ten regulamin, przeczytał i oznajmił, że faktycznie tak jest napisane, ale się nie da i nic nie poradzi. Nie ma takiej możliwości.

Nie wierzę w ten regulamin, gdy bank oszukuje klienta, to nie jest wiarygodny. Wystarczą jakieś rozruchy w Grecji ( tak jak ostatnio) i będzie po banku.
mikap / 2011-02-10 13:16
Weszłam dzisiaj na to forum, bo mam jak najgorsze zdanie o polbanku, mam tam kredyt hopoteczny i same problemy, nie ma tam z kim rozmawiać, wiecznie nie ma tej osoby, która zajmuje sie moim kredytem - tak było przed podpisaniem umowy, i kłopty dalej, bo po dwóch latach kredytu , przy wypłacie trzeciej transzy zadzwoniłam pani, ze nie wypłaci bo w ogóle brakuje u mnie dokumentów i całą rate kredytu z tego powodu mam podwyższoną, pytam od kiedy? od początku. Dlaczego skoro do tej pory dostałam pozostałe dwie transze i wszystkie dokumenty były dostarczone? Bałagan totalny, gubią dokumenty i obciązaja za to kosztami klienta. w efekcie płacę podwyzszona ratę kredytu i nie chcą wypłacic mi trzeciej transzy, bank w ogóle nie dba o klienta a raczej żeruje na kliencie a doradcy w banku? śmieszne, że się tak nazywają. Masz rację, umowa maczkiem napisana kilkustronicowa zresztą , do tego regulamin jeszcze grubszy, pani nie ma dla ciebie czasu wiec za bardzo nic nie powie tylko czeka na podpis, a podpisujesz wyrok nie umowę jak dla mnie w takim banku, traktowanie klienta okropne, tu klient jest dla banku a nie bank dla klienta, trudno się nawet umówić na spotkanie, bo przecież bank jest czynny i można przyjść i stać w kolejce 2 godziny, taki komunistyczny bank w ładnym opakowaniu. sama nie wiem teraz od czego zacząć, żeby wyjaśnić tę sprawę z brakiem moich dokumentów i wzrostem z tego powodu raty oraz odmową wypłaty transzy bo minęło 24 mies. od podpisania umowy, bo nikt nie powiadomił mnie o tym z banku, bo tacy są tam doradcy. Może ktoś mi pomoże:)
eclip / 2009-01-04 17:58
Witam,
więcej bo 9 a nie 8,35 da Ci pierwsza ale..
nie znam warunków drugiej ale pewnie w dynamicznej możesz po pełnych miesiącach wycofać depozyt plus odsetki za pełne miesiące a w w pierwszej jak zerwiesz wcześniej to albo nic albo jakąś nagrodę pocieszenia :)

Pzdr
Reynevan / 62.111.159.* / 2009-01-04 22:31
Oczywiście, że pierwsza bo 9% a nie 8,35% jak zauważył poprzednik. Dodatkowo po 3 miesiącach możesz założyć kolejną lokatę na 3 miesiące już włącznie z zyskiem z pierwszej, więc w ten sposób jakoby uzyskujesz procent składany.
patrycja3110 / 83.16.100.* / 2009-09-25 14:46
w zależności od kapitalizacji :)

Najnowsze wpisy

Konto osobiste - najlepsza oferta: