Forum Forum inwestycyjneFundusze

20.04-24.04.09 mBank

20.04-24.04.09 mBank

devil000 / 2009-04-19 21:15
witam mBankowcow i nowy watek proponuje na ten ciekawy tydzien i z gory drobna sugestia co sadzicie o uderzeniu w UniDolca niby jest ktos kto sie skusi tym bardziej ze szykuje sie korekta w USA w korelacji z zielonym moze wrozyc odbicie zreszta dolar juz sie odbil
Wyświetlaj:
romuald_z / 2009-04-27 15:29 / Bywalec forum
Witam
A ja postanowiłem jednak przetestować swoje "umiejętności" i kupiłem trochę mostosalu po 2.06 ze stop lossem na 1,99. Na razie drepcze niemal w miejscu (mógłby chociaż dreptać we właściwą stronę). Zakładałem i nadal liczę na wybicie w górę Co z tego wyjdzie to się okaże..Mam też nadzieję, że te dzisiejsze spadki na gpw to wreszcie początek oczekiwanej korekty, bo ponad tydzień temu wyszedłem z fundów akcyjnych i to czekanie przy rosnącej giełdzie było denerwujące. Pozdrawiam.
r_z
romuald_z / 2009-04-26 12:59 / Bywalec forum
Witam
Dzięki Łukasz za ostrzeżenie. Jeśli o mnie chodzi to gpw nie ma na razie (i jeszcze przez dłuższy czas nie będzie miała) wymiaru inwestycji finansowej. Puki co ma to być praktyczne ćwiczenie do czytanej intensywnie teorii o giełdzie. Inwestowane sumy są raczej symboliczne a chcę sprawdzić ile pojąłem i potrafię wykorzystać z tego co przeczytałem. Oszczędności tkwią w fundach którymi "zarządzam" zgodnie ze wskazówkami mądrzejszych z tego i sąsiedniego forum. Piszę tu bo jestem w m-banku. Pozdrawiam
r_z
lukaszn19 / 2009-04-26 13:12 / Tysiącznik na forum
jezeli sumy sa symboliczne to smialo mozesz inwestowac dalej, w taki sposob pzrzynajmniej dobrze sie zapoznasz z dzialaniem tej platformy i bedzie Ci latwiej jak sie troche wyjasni, pozd
kazumi / 2009-04-24 20:52 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Zasady wyceny Aktywów Funduszy zarządzanych przez DWS Polska TFI SA 1. Księgi Funduszu są prowadzone w walucie polskiej. Operacje dotyczące Funduszu ujmuje się w walucie, w której są wyrażone oraz w walucie polskiej, po przeliczeniu według średniego kursu obliczonego przez Narodowy Bank Polski dla danej waluty, na dzień ujęcia tych operacji w księgach rachunkowych Funduszy. W przypadku, gdy Narodowy Bank Polski nie oblicza kursu dla waluty, w której są wyrażone operacje dotyczące Funduszu, ich wartość jest określana w relacji do Euro. 2. Aktywa Funduszu wycenia się, a zobowiązania Funduszu ustala się w Dniu Wyceny oraz na dzień sporządzenia sprawozdania finansowego, według wiarygodnie oszacowanej wartości godziwej, z zastrzeżeniem ust. 5 pkt 4) oraz ust. 7 - 10. 3. Wartość godziwą składników lokat notowanych na aktywnym rynku, w tym akcji, warrantów subskrypcyjnych, praw do akcji, praw poboru, kwitów depozytowych, listów zastawnych, dłużnych papierów wartościowych, instrumentów pochodnych, certyfikatów inwestycyjnych, tytułów uczestnictwa emitowanych przez instytucje wspólnego inwestowania mające siedzibę za granicą wyznacza się w oparciu o ostatnie, dostępne kursy o godz. 12.00 w Dniu Wyceny, w następujący sposób: 1) jeżeli Dzień Wyceny jest równocześnie zwykłym dniem dokonywania transakcji na aktywnym rynku - według ostatniego dostępnego w momencie dokonywania wyceny kursu ustalonego na aktywnym rynku w dniu wyceny, z zastrzeżeniem, że gdy wycena aktywów funduszu dokonywana jest po ustaleniu w dniu wyceny kursu zamknięcia, a w przypadku braku kursu zamknięcia - innej, ustalonej przez rynek wartości stanowiącej jego odpowiednik, za ostatni dostępny kurs przyjmuje się ten kurs albo wartość z dnia wyceny; 2) jeżeli Dzień Wyceny jest równocześnie zwykłym dniem dokonywania transakcji na aktywnym rynku, przy czym wolumen obrotów na danym składniku aktywów jest znacząco niski albo na danym składniku aktywów nie zawarto żadnej transakcji - według ostatniego dostępnego w momencie dokonywania wyceny kursu ustalonego na aktywnym rynku, skorygowanego w sposób umożliwiający uzyskanie wiarygodnie oszacowanej wartości godziwej, zgodnie z zasadami określonymi w ust. 12, z zastrzeżeniem, że gdy wycena aktywów funduszu dokonywana jest po ustaleniu w dniu wyceny kursu zamknięcia, a w przypadku braku kursu zamknięcia - innej, ustalonej przez rynek wartości stanowiącej jego odpowiednik, za ostatni dostępny kurs przyjmuje się ten kurs albo wartość z uwzględnieniem istotnych zdarzeń mających wpływ na ten kurs albo wartość; 3) jeżeli Dzień Wyceny nie jest zwykłym dniem dokonywania transakcji na aktywnym rynku - według ostatniego dostępnego w momencie dokonywania wyceny kursu zamknięcia ustalonego na aktywnym rynku, a w przypadku braku kursu zamknięcia - innej, ustalonej przez rynek wartości stanowiącej jego odpowiednik, skorygowanego w sposób umożliwiający uzyskanie wiarygodnie oszacowanej wartości godziwej, zgodnie z ust. 12. 4. W przypadku, gdy składnik lokat jest przedmiotem obrotu na więcej niż jednym aktywnym rynku, wartością godziwą jest kurs ustalony na rynku głównym. Podstawą wyboru rynku głównego jest wolumen obrotu na danym składniku lokat, pod warunkiem, że Fundusz może dokonać transakcji na tym rynku. W przypadku, gdy nie jest możliwe wiarygodne ustalenie wolumenu obrotu danego składnika, albo wolumen ten jest taki sam na kilku rynkach, rynek główny jest wybierany w oparciu o jedno z poniższych kryteriów: 1) kolejność wprowadzenia danego składnika lokat do obrotu, 2) ilość zawartych transakcji na danym składniku lokat, 3) ilość danego składnika lokat wprowadzonego do obrotu na danym rynku. Wybór rynku głównego dla danego składnika lokat jest dokonywany na koniec każdego kolejnego miesiąca kalendarzowego. 5. Wartość składników lokat nienotowanych na aktywnym rynku wyznacza się, z zastrzeżeniem ust. 7 i 8, w następujący sposób:
1) akcje - według wartości godziwej, z uwzględnieniem zdarzeń mających istotny wpływ na tę wartość, w szczególności w oparciu o analizę sytuacji finansowej spółki i porównanie ze spółkami o zbliżonym profilu, których akcje są notowane na rynku aktywnym oraz o oszacowanie wartości składnika lokat przez wyspecjalizowaną, niezależną jednostkę świadczącą tego rodzaju usługi, w szczególności domy maklerskie; 2) prawa do akcji - w oparciu o ostatnią cenę, po jakiej nabywano papiery wartościowe na rynku pierwotnym lub w pierwszej ofercie publicznej, powiększoną o wartość rynkową prawa poboru niezbędnego do ich objęcia w dniu wygaśnięcia tego prawa, a w przypadku, gdy zostały określone i podane do publicznej wiadomości różne ceny emisyjne, w oparciu o średnią cenę nabycia ważoną liczbą nabytych papierów wartościowych, z uwzględnieniem zmian wartości tych papierów, spowodowanych zdarzeniami mającymi wpływ na ich wartość rynkową; 3) prawa poboru - według wartości teoretycznej; 4) weksle, wierzytelności pieniężne oraz kwity depozytowe, listy zastawne i inne dłużne papiery wartościowe - w skorygowanej ceni
ventulier1 / 2009-04-24 21:08 / portfel / Swieżak na forum
Mam DWS akcje ale już niedługo
nie jest źle ale mogło być lepiej w miesiąc zrobił 9 %
myślałem o konwersji na ruski ale się boje
bo tego co się tam u nich dzieje to nikt nie jest chyba wstanie przewidzieć;/
kazumi / 2009-04-24 21:17 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
DWS Rosja w 3m prawie 50%. Wprawdzie nie śledzę tego rynku ale wiele razy naczytałem się że Polska jest w tej chwili na 2 miejscu pod względem atrakcyjności rynku giełdowego w Europie Wschodniej. Na 1 jest Rosja. Ale czy teraz w to wchodzić to nie wiem.
ventulier1 / 2009-04-24 21:38 / portfel / Swieżak na forum
Na razie testuje chiński akcje sprzedałem już właściwie
Ta Rosja to chyba teraz zbyt duże ryzyko może kiedy się do niego przekonam
jak zacznie spadać to na drugi dzień na dobry z -5%
u2mart / 2009-04-24 21:42 / Tysiącznik na forum
A jak jest z walutami w ruskim, chinskim , tureckim np.
Denominowane w czym?
kazumi / 2009-04-24 20:57 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Postanowiłem sprawdzić tego dws-a i wyceniają się tak jak wyżej jest napisane. Także myliłem się poniżej pisząc że wyceniają się za wczorajszą sesję. Z seb i unif jest podobnie dlatego podają przy wycenach dzisiejszą datę.
kazumi / 2009-04-24 19:07 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"

2009-04-24 17:19:28 | u2mart [ Bywalec forum ]

No więc jednak spasowałem i złozylem zlecenie konwersji
Allianz akcji w pieniężne z wyceną poniedziałkową.

No wiesz co zostawiłeś mnie samego z Allnianzem Akcji ;-(((((
u2mart / 2009-04-24 19:10 / Tysiącznik na forum
Eeeee nie marudz dalej mamy Legg Masona -))))
kazumi / 2009-04-24 19:15 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
No tak, ale po różnych cenach. To nie to samo ;-)))
u2mart / 2009-04-24 19:22 / Tysiącznik na forum
No twoja cena zakupu była zdecydowanie lepsza niż moja.
Ps. Z tymi akcjami co ci mówiłem z pulsu biznesu miałem Orcogroup, wczoraj +15 bodajże, dziś chyba +18%
Generalnie to już 3cia spólka z którą się bawię wirtualnie i ma takie zyski w krótkim czasie
Więc goście mają póki co niezłe typy
Dlatego nie wykluczam prób prawdziwych wkrótce )
kazumi / 2009-04-24 19:23 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
A na funduszowych co wróżą w najbliższym czasie???
u2mart / 2009-04-24 19:26 / Tysiącznik na forum
No własnie od dwóch dni nie dostałem raportu w czasie sesji nie wiedziec czemu.
Ale srednioterminowy trend wzrostowy dalej
kazumi / 2009-04-24 19:33 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"

Ale srednioterminowy trend wzrostowy dalej

narazie rzeczywiście tak to wygląda, cieszą przede wszystkim wzrosty poparte sporym obrotem choć dzisiaj rynek mnie pozytywnie zaskoczył bo spodziewałem się jednak realizacji zysków (nie tylko ja zresztą)
u2mart / 2009-04-24 19:36 / Tysiącznik na forum
Widziałeś że na koniec jakiś gruby wszedł i brał znów co popadnie bo bez niego obroty by były takie jak ostatnie dwa dni
kazumi / 2009-04-24 19:41 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
k u r w a, ale kursem usd/pln dzisiaj bujało. Niestety do UniDolca nie udało się nic dorzucić jak pisałem wczoraj, ale skończyłem inwestycję +2,7% więc nie jest źle.
u2mart / 2009-04-24 19:44 / Tysiącznik na forum
Widziałeś wycenę DWS Polska za dzis.???
Kpina jakaś bo rozumiem że to wycena za dzisiejszy dzień jakby nie było
Jeśli nie to oświeć mnie proszę bo ja odkąd skończyłem przygodę z DWS GOLD nie interesuję się niem i nie chcę mieć nic więcej wspólnego z tym fundem
kazumi / 2009-04-24 19:50 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"

DWS Polska

A który to jest bo nie wiem?
u2mart / 2009-04-24 19:58 / Tysiącznik na forum
DWS Polska FIO Akcji kat. A
kazumi / 2009-04-24 20:06 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
No to on podał wynik +0,35% no to nie jest tak tragicznie chyba??? W okresie 3 miesięcy wyniki porównywalne z LMA. Choć osobiście nie zainwestowałbym tam
u2mart / 2009-04-24 20:09 / Tysiącznik na forum
NO 0.35% przy Wig20 ponad plus 3???
Dlatego pytam czy to aby na pewno wynik za cały dzisiejszy dzień???
Zeus52 / 2009-04-26 16:15 / 10-sięciotysiącznik na forum
DWS3 może zrobić Ci w poniedziałek miłą niespodziankę. Wycena prawdopodobnie południe/południe.... Te +0,35%to od 12.00 w czwartek,do 12.00 w piątek. W tym czasie nic ciekawego raczej się nie działo. Zobaczysz,będziesz zdziwionx(pozytywnie)w poniedziałek. Pzdr.
kazumi / 2009-04-24 20:20 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
dws, seb i uniFundusze podają dzisiejszą datę ale decyduje wczorajsza sesja. Tak to wygląda po wynikach. prospektów nie czytałem
u2mart / 2009-04-24 19:23 / Tysiącznik na forum
Ale żeby było razniej zakładaj emaklera i wtedy będziemy wchodzić po takich samych cenach
Poważnie mówię bo jest w tym potencjał tylko na początek proponuje małe kwoty
tomasz_skandia / 194.17.229.* / 2009-04-24 20:50
Masz rację - potencjał bardzo duży i na trendzie wzrostowym znacznie większe możliwości zarobku, niż przez fundusze. Trochę "ćwiczę" małymi kwotami od miesiąca i nie narzekam.
pozdrawiam
u2mart / 2009-04-24 20:58 / Tysiącznik na forum
No to może jakaś kooperacja, wymiana spółek,poglądów i takie tam.
Bo ja tylko raz naprawdę kupiłem więc nie do końca wiem jak wszystko am smiga
Pzdr
tomasz_skandia / 194.17.229.* / 2009-04-24 21:04
Jasne, bardzo chętnie. Ja trzy dni temu wyskoczyłem z akcji i czekam z gotówką na tą spodziewaną/obiecywaną korektę. Ostatnio miałem LCC, JWC i HAWE, wcześniej OPTIMUSA. Na razie jestem w fazie "nauki", muszę się nauczyć panować nad chwilowymi emocjami :)
pozdr
u2mart / 2009-04-24 21:46 / Tysiącznik na forum
Ja miałem Asbis, i Orcogroup.
Można też coś ugrać na blue chipach ale trzeba śledzić wątek co siedzą chłopaki z akcyjnych tam dyskusja 24 na dobe prawie.Warto też lukać na ich portfele i pw..jak dla mnie forum pulsu biznesu odnośnie ich portfela i opinii
Dużo można się dowiedzieć.
Tylko musisz mnie oświecić o tych wszystkich lkach , skach i ogólnie laik ze mnie w tym temacie ale fartowny ostatnio(szkoda ze wirtualnie głównie)
tomasz_skandia / 194.17.229.* / 2009-04-24 22:14
Jak dla mnie to też na razie czarna magia. Na razie uczę się posługiwać zleceniami kupna/sprzedaży z limitami aktywacji - czekasz na ustalonym poziomie ze zleceniem zakupu, albo automatycznie sprzedajesz przy spadku kursu do określonej przez ciebie granicy. Na forum pulsu biznesu jeszcze nie trafiłem, ale przez weekend tam zajrzę. Zawsze warto skorzystać z opinii ludzi obeznanych w temacie. Lki i Ski to chyba dotyczy kontraktów terminowych na indeks WIG20. Też fajna sprawa, ale przez eMaklera tego nie ma, trzeba by było otworzyć inny rachunek maklerski. Ale to ew. na przyszłość. Na razie fundusze i pierwsze kroki w akcjach.
u2mart / 2009-04-24 22:22 / Tysiącznik na forum
Ano więc może postaram się wyszukać (wyczytać) coś z potencjałem wzrostu na najbliższy tydzień i coś uradzimy przed poniedziałkiem
tomasz_skandia / 194.17.229.* / 2009-04-24 22:32
Super - to jesteśmy umówieni. Ja jeszcze poczekam na raport z ppcg i zobaczę, co oni zalecają, ale to będzie dopiero w niedzielę popołudniu.
u2mart / 2009-04-24 22:41 / Tysiącznik na forum
ok super czyli mam nadzieję że władujemy się z jakimiś spółeczkami na giełdę w poniedziałek
romuald_z / 2009-04-25 13:05 / Bywalec forum
Witam
Jeśli pozwolicie chętnie dołączę do Waszej kompanii. Również zaczynam próbować swoich sił na gpw. 2 tyg.temu pierwszy raz kupiłem PGNIGE. i na razie około +10%. W poniedz. chcę kupić mostostalexp.. Wykres i oscylatory wg mnie sugerują wzrost. Jeśli chodzi o sposób zakupu to aktywowałem usługę online - kosztuje 12,5 zł na kwartał, i można kupować podając cenę na bieżąco, obserwując aktualne notowania. Pozdrawiam
u2mart / 2009-04-25 19:23 / Tysiącznik na forum
Hej w kupie razniej jak to mawiają.
Czyli jutro zbiórka ze spółkami.
Pozdrówka
Ps.Też mBank?
tomasz_skandia / 194.17.229.* / 2009-04-26 21:33
Cześć u2mart i romuald_z,
Wrzuciłem w swój koszyczek obserwowanych on-line: MAGELLAN, ULMA, ASBIS, COMARCH, PGNIG i te, które miałem wcześniej: HAWE, LCC, JWC. Będę obserwował, co się dzieje, ale na konkretne ruchy raczej się nie nastawiam. Pozdr.
u2mart / 2009-04-27 00:00 / Tysiącznik na forum
Ja obserwuje Pronox i Orcogroup w dalszym ciągu, ale szczerze się przyznam że nie miałem dziś czasu na jakieś poszukiwania.
I tak zobaczymy co przyniesie poniedziałek, więc może jutro coś postanowimy
Pozdrawiam
u2 mart / 80.238.8.* / 2009-04-27 11:09
Ha nic tylko pluc sobie w brode.
Orcogroup dzis juz +15 a w 3 dni prawie 50%.
Asbis i Orcogroup spolki w ktore mialem wejsc (asbis mialem jeden dzien) ale sie balem i teraz tylko moge zalowac (
tomasz_skandia / 194.17.229.* / 2009-04-27 18:06
Wszystko jest jasne po sesji, ale w trakcie czy przed? Zerkałem na Orco i widziałem jak była już +25, a potem w niecałą godzinę 10 oddała.
tomasz_skandia / 194.17.229.* / 2009-04-27 00:12
Czytałem na PB o tych dwóch spółkach. Z jednej strony szansa na duży wzrost, ale z drugiej - na nagły i gwałtowny spadek. Czysty hazard, a to nie dla mnie. Jak zaczynałem zabawę z akcjami "przećwiczyłem" to na Odlewniach - najpierw gwałtownie do góry, potem jeszcze szybciej w drugą stronę. Dobrze, że w porę zwiałem :) Pozdr.
tomasz_skandia / 194.17.229.* / 2009-04-25 22:47
Hej u2mart! Jutro będziemy mogli wymienić się typami, ale tak jak pisze lukaszn19 - spokojnie, nie na wariata. Jak od poniedziałku będzie dalej jazda w górę, to zawsze do tej kolejki wskoczysz, najwyżej trochę mniej się zarobi. A jeżeli zacznie się korekta - będzie można kupić trochę taniej. Jak pisałem - wyskoczyłem z akcji w gotówkę i nie żałuję :)
Akurat te spółki, które miałem zaczęły się korekcić w dół, mam szansę odkupić taniej.
Notowania o-line w przypadku akcji, to podstawa - bez tego nie ma sensu nawet zaczynać.
lukaszn19 / 2009-04-26 13:10 / Tysiącznik na forum
dobre podejscie, wlasnie o to chodzi by nie naplic sie za bardzo, poniewaz obecny poziom moze przeksztalcic sie w maly szczyt lub przebic opory co bylo by dobrym syg. do wejscia (oczywiscie jezeli przebije to bedzie mialo znaczenie z jaka sila, volumen itp, to zroccie na to uwage rowniez, )
u2mart / 2009-04-25 23:13 / Tysiącznik na forum
No ja wykupiłem notowania ciągłe w mBanku więc luz.
Pewnie że możemy poczekać do wtorku nic na wariata, zobaczymy jak się sytuacja potoczy
pozdr
Zeus52 / 2009-04-26 23:33 / 10-sięciotysiącznik na forum
Notowania to chyba trochę za mało. Zerknij np.na stooq.pł tam możesz mieć analizy A.T. +wykresy dotyczące nie tylko sytuacji na indeksach światowych i naszych,ale także naszych spółek z GPW. To ważniejsze niż notowania. A tak poza tym Pozdrawiam wszystkich m-bankowców(Skandiowiec ze strony po sąsiedzku)
tomasz_skandia / 194.17.229.* / 2009-04-27 00:08
Oczywiście - masz rację. Pisząc o notowaniach on-line miałem na myśli bieżące śledzenie kursu. Wprzypadku już podjętej decyzji kupna/sprzedaży pomaga to wystawić zlecenie, które ma szansę być zrealizowane :)
u2mart / 2009-04-27 00:04 / Tysiącznik na forum
stooq.pl w ulubionych już jakiś czas siedzi )
No ale jak napisałem powyżej spokojnie bez wariactw , trzeba zobaczyć co nowy tydzień przyniesie.
I duzioo jeszcze poczytać muszę )
Zeus52 / 2009-04-27 00:36 / 10-sięciotysiącznik na forum
O.K...dobranoc wszystkim. Jak to dobrze,że bozia wymyśliła Pacyfik. Europa,czy Stany...wszystkie czasy się i tak zazębiają. A Pacyfik został stworzony po to,żeby gracze giełdowi mogli odpocząć. Ba,nawet trochę się przespać. To taka"złota mwyśl". A więc...Na ra (Ta Ziemia nie byłaby taka duża,gdyby.... nie ten ocean).
tomasz_skandia / 194.17.229.* / 2009-04-25 23:27
Zajrzę tu na forum jutro wieczorem, powinienem już mieć raprt z ppcg. Ciekawe co oni prorokują.
pozdr
lukaszn19 / 2009-04-25 20:44 / Tysiącznik na forum
chlopaki poczekajcie na koncowke poniedzialkowej sesji z usa i wtedy poejmijcie decyzje, sa przy ogromnym wsparciu i obserwujcie rozstrzygniecie, lepiej troche poczekac by nie stracic tego co macie , pzod
kazumi / 2009-04-24 19:35 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
musiałbym najpierw umorzyć jednostki i wtedy coś skubnąć akcji. a jak wiesz narazie zostawiam akcyjne.
u2mart / 2009-04-24 19:12 / Tysiącznik na forum
Kazumi tak pomyślałem ze wszytskich jajej w jednym koszyku po Wielkanocy to już 3mać nie będe więc LM został, nie ma zmiłuj się może dojedziemy do 1900 ale jak dla mnie to korekta w końcu będzie i to nie taka jak ostatnia tylko duzioo duzioo większa.
A wtedy jak nie AA to może PZU Krakowiak ze względu na jednodniowy czas realizacji.
kazumi / 2009-04-24 19:17 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"

dojedziemy do 1900

cały czas te poziomy chodzą mi po głowie bo gdyby nie to to już dawno bym umorzył przynajmniej część akcyjnych bo zysk jest zadowalający
kazumi / 2009-04-23 14:49 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
No i dobra. Właśnie zleciłem odkupienie wszystkich jednostek UniDolara Obligacji. LMA i AA zostają narazie w potfelu.
~aplikant / 213.199.222.* / 2009-04-23 14:52
czym sie kierowałeś? myslisz,ze to koniec wzrostów unidolara?
kazumi / 2009-04-23 20:52 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Czym się kierowałem? Wieloma względami:
1) przede wszystkim ogólną sytuacją na rynkach i otoczką inwestycyjną roztaczaną wokół Polski
2)sytuacja w jakiej teraz jestem jako posiadacz jednostek UniDolara, a więc zysk prawie 3%. Dodatkowo dzień wyceny czyli jutro może rokować że jeszcze dojdzie do tego jakiś procencik. Rośnie prawdopodobieństwo że po trzech sesjach wzrostowych z rzędu na gpw i ogólnego sentymentu do realizacji zysków w piątek jakaś korekta na gpw może mieć miejsce a to powinno dodatkowo osłabić złotego. Także jest szansa na wyjście ze skromnym, ale zawsze zyskiem.
3) potencjałem gpw. Te 1900-1950pkt o których wspominam od pewnego czasu jest w zasięgu naszej giełdy. Być może stanie się tak dopiero po zakończeniu sezonu podawania wyników kwartalnych w Polsce. Oczywiście nie ma raczej takiej możliwości, żebyśmy odcięli się od zagranicznych giełd, tak więc potrzebny jest również impulsu z zagranicznych giełd. Osobiście liczę na większe odbicie w przyszłym tygodniu na gpw
4) w mniejszym stopniu: działaniami rządu i NBP zapobiegającym atakom spekulacyjnym na złotego i obawami przed następnymi komunikatami Fedu o drukowaniu dolca oraz tym co się dzieje w amerykańskiej gospodarce
5) biorąc pod uwagę te rzeczy o których napisałem wcześniej doszedłem do wniosku że potencjał zysku na UniDolarze jest na obecną chwilę zdecydowanie mniejszy niż wtedy kiedy nabywałem jednostki, dlatego zdecydowałem się umorzyć jednostki.
Oczywiście to są moje osobiste odczucia
Pozdrawiam
u2mart / 2009-04-23 20:57 / Tysiącznik na forum
Hej Kazumi właśnie się zastanawiałem gdzie się podziewasz.
Miałem pytać o Twoje zdanie na temat GPW w przyszłym tygodniu ale widzę po powyższym poście że masz nadzieję na wzrosty już niebawem.
Byłoby dobrze.
Pozdrawiam
PS. Nasz Allianz Akcji to chyba rzeczywiście póki co perełka na rynku porównując inne fundy z tego samego segmentu
kazumi / 2009-04-23 21:19 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
No cześć. Tak jak pisałem wcześniej na tą chwilę zostaję w akcyjnych bo tu widzę największy potencjał. AA radzi sobie bardzo dobrze to cieszy. A Ty co myślisz o gpw w najbliższej przyszłości???
~aplikant / 213.199.222.* / 2009-04-24 13:19
Hej. Myślicie, że warto jeszcze wchodzić w Allianz Akcji, czy należy spodziewać się już obniżki?
u2mart / 2009-04-23 21:28 / Tysiącznik na forum
No mam małe wahania.
Nie wiem czy śledzisz drugi wątek tego tematu tam się własnie chlopaki zastanawiają co robić.
Ja mam większy komfort bo czas do jutra do 15.30 a oni dzis do 21.30 .
Tak więc zobaczymy jeszcze co pokażą Janki na koniec ich sesji i co chłopaki z funduszowych napiszą wieczorem.
Nie wiem co zrobić bo szkoda ryzykować ale z drugiej strony wielkiego zarobku na tym nie mam bo jak pamiętasz jak wchodziliśmy razem to z AA małą kwotą pojechałem dopiero pózniej dokupiłem LM.
Być może opchnę dziś Arke akcyjne bo tam mam cosik z małą stratą (tam się bawię tylko w euroobligacje i oczywiście wtopa ostatnio bo zamiast zostawić i dziś sprzedać zamieniłem w akcyjne i wtopa podwójna była ) , a zostawię AA i LM
No ale decyzja pewnie jutro
Ps. Kazumi bawisz się też czasem akcjami?
kazumi / 2009-04-23 21:36 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
A na LM jak stoisz na chwilę obecną???
u2mart / 2009-04-23 21:40 / Tysiącznik na forum
ok 50% portfela + 3.75%
kazumi / 2009-04-23 21:48 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Kurde to tak jak u mnie tylko ja mam po plusie jeszcze jedynkę. Zysk u Ciebie narazie niewielki to w razie jakiejś większej zwały ryzyko minusa duże. I tu róznica pomiędzy naszymi sytuacjami jest spora. Bo ja żeby wyjść na minus to musi spaść nie mało. A Ty narazie bliżej krawędzi.
u2mart / 2009-04-23 21:54 / Tysiącznik na forum
Ano w tym problem
Co byś zrobił mając trójkę bez jedynki?
No powiedzmy po dzisiejszym dniu będzie ze 4.5% ale wciąż bez szaleństwa.
Nie wiem czy nie ochnąć a zostawić AA.
No ale jak mówiłem jutro do 15.30 trochę się wyjaśni.
W razie przebicia 1730 zostawię pewnie.
Jeśli jutro byś był na necie to doradz cos do 15.30 może
kazumi / 2009-04-23 22:05 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"

Co byś zrobił mając trójkę bez jedynki?

Zależy od przyjętej przez Ciebie taktyki inwestycyjnej. Ale ja zostałbym a w razie co uśrednianie w dół. Oczywiście o ile są na to środki.
u2mart / 2009-04-23 22:07 / Tysiącznik na forum
No nic dzięki za opinie.
Powiedz jeszcze bawisz się czasem emaklerem?
kazumi / 2009-04-23 22:14 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Emaklera nie mam ale może aktywuje w niedalekiej przyszłości i coś kupię PKC-em heh. Napewno na długi termin jest sporo spółek na których da się dobrze zarobić. Ale to narazie powiew przyszłości choć może nie dalekiej bo już nad tym myślałem. Jakby co to dam znać.Pozdrawiam
u2mart / 2009-04-23 22:18 / Tysiącznik na forum
ok.
Bo z portfela pulsu biznesu a własciwie z ofert jakie tam napływały jest kilku co mają dobre typy.
Na wirtualnym miałem 2 spółki po 15% jeden czy dwa dni i raz kupiłem naprawde i bylo 14% do przodu ale ze po PKC to tyle nie dostałem
Ale za groszowe sprawy tak zobaczyć jak działa
pzdr
u2mart / 2009-04-24 17:19 / Tysiącznik na forum
No więc jednak spasowałem i złozylem zlecenie konwersji Allianz akcji w pieniężne z wyceną poniedziałkową. LM zostawiłem zobaczymy co w poniedziałek
lukaszn19 / 2009-04-19 22:33 / Tysiącznik na forum
jedyny problem z takim ruchem to zmiszczenie sie w odpowiednim czasie z transferem, jezeli ktos dobrze trafi bedzie ok
wilkw1 / 77.254.27.* / 2009-04-19 21:39
też myśle zainwestować w dolara, jaki wybrać fundusz w mbank? moze ktos doradzić?
u2mart / 2009-04-19 22:09 / Tysiącznik na forum
Hmmm wcale nie byl bym pewny taki dolca ale walołabym poczekać z opiniami na Kazumiego )
kazumi / 2009-04-21 11:14 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Witam. W niedzielę nie włączałem wogóle kompa dlatego nie miałem okazji odpowiedzieć. Wczoraj też tylko zerknąłem coś około godziny 14 na gpw bo jakby co to trzeba dać zlecenie umorzenia do 15.30 w mbanku żeby wycena poszła z następnego dnia. O tej porze na W20 spadek był stosunkowo niewielki, obrót jak na ostatnie czasy mały, na złotym też nie było widać jakiś gwałtownych ruchów. Także nie było powodów do podjęcia decyzji o umorzeniu. Choć chęć realizacji zysków na f.a.(dopóki jeszcze są heh) cały czas przewija mi się w myślach
Co do UniDolara to moje zdanie w zasadzie znacie bo pisałem o tym wcześniej wielokrotnie.
devil000 / 2009-04-19 22:18 / Bywalec forum
zgadzam sie.... u2mart mam pytanie odnosnie zakupu w mBnaku czy mozna dokupowac jednostki dzien po dniu czy blokuja nastepne dokupienia do momentu realizacji pierwszego zlecenia moze bedziesz wiedzial jestes bardzej doswiadczony w mBanku i ich zasadach
u2mart / 2009-04-19 22:35 / Tysiącznik na forum
Jak masz wolne srodki to dokupujesz dzien po dniu jak ci sie podoba.
Przynajmniej ja tak ostatnio zrobiłem ale póki co wciąż czekam na potwierdzenie realizacji.
Gorzej bo zacząłem eksperymentować z akcjami i tak do konca nie wiem co się stało bo kupiłem Asbis +14% w piotek więc dałem na sprzedaż i na razie kasy nie ma i nawet nie wiem po ile sprzedałem
Laik na potęgę no ale mała kwota więc tak na naukę
devil000 / 2009-04-19 22:43 / Bywalec forum
dzieki za opinie z eMaklerem tez nie mialem stycznosci ale slyszalem ze jezeli nie masz wykupionego abonamentu do notowan ciglych to robia wycene jakos ( i tu bym nie chcial sklamac ) pozniej po zamknieciu albo na drugi dzien a nie po bierzacej cenie danej godziny czytalem gdzies o tym na forum nawet lukasz19 mial z tym jakies problemy i tez pisal
u2mart / 2009-04-19 22:57 / Tysiącznik na forum
ale ja wykupiłem abonament na 3miesiące tylko pierwszy raz zlecenie składałem i dla mnie ski ,lki,stopy ogólnie to czarna magia na dzien dzisiejszy ale powoli do przodu jak to mowia )
lukaszn19 / 2009-04-19 22:49 / Tysiącznik na forum
dokladnie mnie tak zalatwili, ale jak jest dobry czas to tylko drobnostka
devil000 / 2009-04-19 23:06 / Bywalec forum
ogolnie to dzieki lukaszowi i chlopakom z forum jakos zaczolem odbijac troche od dna po mega bessie i wplacie na mega gorce wrzesien 2007 nigdy wiecej naganiczy z laptopami i wykresami typu pan Janek czy pan Zbyszek ciekawe jak areagowali ich klienici gdy akcje lecialy w dol a oni wciaz mowili ze trzymac bo im centrala tak lby lasowala moge tylko wnioskowac zautopsji CHLOPAKI WIELKI SZACUNECZEK!!!!! Doji juz mi sie nie kojarzy tylko z krowa i jej wymionami:)
u2mart / 2009-04-19 23:16 / Tysiącznik na forum
Szczerze to ja bym wtopił dużo mniej ale załatwili mnie pseudo doradcy w PKO SA
Kobieta naganiacz naciągnęła mnie na akcje (sam chciałem) ale zapewniała ze mam pełny dostep do jednostek przez neta czyli konwersje itd...
A niestety nie przypisała mojego uczestnictwa w akcjach do rachunku bankowego i nie mogłęm ani odkupic jednostek ani skonwersowac.
A ze nie przebywam w Polsce był to problem
A jak juz wróciłem do Polski to bylem 30 kilka procent w plecy a wiesniara po podstawowce bo inaczej jej okreslic nie moge dalej mi wmawiała ze wszystko przez neta moge zalatwic.
Jak zadwonilem na info Pionniera to kazali mi dac menadzera z banku bo powiedzieli ze tylko w banku mogą mi zmienic numer rachunku bankowego do ktorego przypisali mi jednostki w fundach.
Babka się klocilła ze oni pojecia nie mają co mówią ale jak menadzer przyszedł to juz nie była taka pewna i uciekła a gosc sam nie wiedział co i jak
Dzwonili na infolinie i w ogole czeski film
Się okazało że w Pionierze mieli rację a nie w banku no ale z bankiem nie wygrasz (
Strata została, bank zmieniłem i zacząłem się interesować tym poważniej niż kiedyś
lukaszn19 / 2009-04-19 23:40 / Tysiącznik na forum
nie stety wcale to mnie nie dziwi i sam nie raz juz ostrzegalem przed takimi naganiaczami, lada dzien znow ich sie zaroii, no moze nie lada dzien ale blisko gorki to bedzie latwo poznac kiedy nalezy wyjsc w cos bezpiecznego, ;)
devil000 / 2009-04-19 21:44 / Bywalec forum
jesli chodzi o fund ktory oddaje kurs dolca to jest to UniDolar ale czy warto to juz poczekalbym na wypowiedzi doswiadczonych guru tego forum a tacy sa:) i wlasnie czekam zeby sie ktos wypowiedzial
~aplikant / 89.76.53.* / 2009-04-22 22:10
kto wszedł w tym tygodniu w unidolara? do kiedy go trzymacie?
tomasz_skandia / 194.17.229.* / 2009-04-22 23:09
Wszedłem w częścią kasy w Unidolara dwa dni temu i chyba go potrzymam z 7 -10 dni. Myślę ew. o przejściu z Unidolara w DWS Gold. Zobaczę jutro, pojutrze jak się będzie zachowywać złoto.
lukaszn19 / 2009-04-22 23:58 / Tysiącznik na forum
przez ostatnie pare dni tez zerkam na zloto, ale by w nie wejsc na dluzej (znaczy fundem) to jeszcze za wczesnie, ale wsparcie na razie dziala
tomasz_skandia / 194.17.229.* / 2009-04-23 01:44
Zastanawiam się nad wejściem na krótki czas, a potem w zależności od rozwoju sytuacji. Albo teraz będzie korekta ostatnich wzrostów i potem UP (akcje), albo te wzrosty były korektą bessy i teraz czeka nas ciąg dalszy? :( (oby nie).
lukaszn19 / 2009-04-23 13:08 / Tysiącznik na forum
na wykresie dziennym zloto wyglada juz calkiem niezle, ale na tygodniowym juz tak dobrze nie jest, zob. co sie zdarzy do konca tyg.
devil000 / 2009-04-22 23:06 / Bywalec forum
ja mialem dolara juz wczesniej od dwoch tygodni i jeszcze dokupilem po wycenie wtorkowej narazie siedze ale jak dlugo do czasu kiedy przestana janki korekcic a tego nikt nie wie ile szanownych kolegow tyle oponi z tym ze wiekszosc z tego co czytam przesiaduje na GPW moze tydzien jeszcze to potrwa:)
~aplikant / 89.76.53.* / 2009-04-23 00:02
daj znać, jak będziesz uciekał z unidolara. ja próbuje odrobić straty, bo kupiłem go na górce. myslisz,ze przekroczy 110zł ?
tomasz_skandia / 194.17.229.* / 2009-04-23 01:37
Jak chyba większość z nas - liżemy rany i próbujemy trochę odrobić.
Dopiero niedawno zacząłem w mBanku, więc "nie czuję" korelacji $ a wartość jednostki Unidolara. Tu chyba zresztą gra rolę jeszcze rentowność obligacji??? Kieruję się raczej kursem $ i pocichutku marzę o dojściu do poziomu ok. 3,55.
Co do przejścia w DWS Gold - mam mieszane odczucia: przy spadkach akcji złoto powinno podejść trochę do góry, ale ostatnio na tym forum padały niezbyt pochlebne opinie o wynikach DWS Gold. Może lepiej będzie posiedzieć w Unidolarze, niż tracić 2-3 dni na zamianę fundów.
devil000 / 2009-04-24 14:31 / Bywalec forum
co do DWS GOLD nie polecam bardziej na ten fundusz chyba dziala wzrost EURO niz wycena spolek zlota naprawde przygladalem sie goldowi duzo wczesniej na sasiednim watku chlopaki w skandi w ml-u wyszli na conajmniej 10% plusach gdy DWS dal zebym nie sklamal cos kolo 2% wiec roznica jest spora a gdy zloto spadalo to dws lecial na pysk jak zaden inny fund. Co do dolara jeszcze go nie opuszczam czekam na dalsza korekte na GPW zeby wbic sie z dolca na akcyjne
wilkw1 / 77.254.27.* / 2009-04-19 21:51
UniDolar Obligacje tak?
devil000 / 2009-04-19 21:56 / Bywalec forum
tak i jest jeszcze jeden fund HSBC GIF Global Emerging Markets Bond poczytaj w opisie tego fundu do 70% lokuja a obligacje w USD a reszte zalezy od zarzadzajecego w inne instrumenty jak akcje itd
wilkw1 / 77.254.27.* / 2009-04-19 22:03
a jeśli chcę z HSBC Brazil przejść na UniDolar Obligacje to muszę sprzedać i kupic jednostki, nie mozna zrobić konwersji?
devil000 / 2009-04-19 22:09 / Bywalec forum
dokladnie tak jak piszesz najpierw umarzasz HSBC GIF Brazil ( jezeli umarzasz to na pieniadze poczekasz okola 5 dni zanim przeleja ci na konto i wtedy mozesz dokonac zakupu np. UniDolara a do tego czasu jesli nie posiadasz wolnych srodkow duzo moze sie zmienic wiec kontroluj na bierzaco
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy