Forum Polityka, aktualnościKraj

20 lat uczelni prywatnych w Polsce. Raport

20 lat uczelni prywatnych w Polsce. Raport

Money.pl / 2011-07-06 11:25
Komentarze do wiadomości: 20 lat uczelni prywatnych w Polsce. Raport.
Wyświetlaj:
Wapniak / 2011-09-07 21:55 / Tysiącznik na forum
Hmm... najbardziej cennym osiągnięciem naszej rodzimej edukacji jest to, że teraz za uczniem i studentem biega nauczyciel... By utrzymać swój "warsztat pracy". Niedługo nabór do uczelni będzie podobny jak do armii Wuja Sama...
Gorzej. Widzę jak z tego powodu co sprytniejsi z układami realizują z tej okazji nowe i nieraz bardzo kosztowne inwestycje. Oczywiście na nasz i U.E. rachunek, co prawie na to samo wychodzi. Zapewne niedoścignionym wzorem "Polski w budowie" o najdroższym koszcie jednostkowym na świecie.
Dina12345 / 94.251.195.* / 2011-09-07 13:28
Sama jestem studentką uczelni prywatnej - Apeiron w Krakowie i bardzo chwalę sobie moje studia. Poziom jest wysoki. Największym problemem uczelni prywatnych wciąż wydają się być studenci, którzy przyszli tylko po papierek. Ale na szczęście są uczelnie, które nie zaniżają przez to poziomu kształcenia - i moja uczelnia jest tego bardzo dobrym przykładem. Pozdrawiam :)
Teresa00 / 2011-09-07 13:42
Jeżeli z każdej strony naciska się na młodzież , żeby mieli tytuł magistr/licencjat, nie ważne jest to co skończą , ważne żeby mieli papierek!
mirek_ł / 78.8.132.* / 2011-07-07 00:34
jestem budowlańcem (wykańczam mieszkania), mam małą firmę i sporo zamówień, więc i pieniędzy, maturę kiedyś jakoś tam zdałem, pomyślalem sobie, ze skończę studia, studiuję więc politologię na takiej lokalnej wyzszej (?) uczelni, idzie mi kiepsko, choć staram się przykładać do nauki, płacę i przechodzę na kolejne lata, wiem że to parodia studiów, ale też mnie ta politologia do niczego nie jest potrzebna, poza samą radością bycia studentem, cieszą się także moi rodzice z zawodowym wykształceniem i prawie niepiśmienni dziadkowe, dobrze, ze mamy takie uczelnie
amelie2 / 41.206.15.* / 2011-07-06 19:03
Zabierają głos ludzie bez pojęcia jak wygląda studiowanie za pieniądze. jestem wykładowcą na elitarnym kierunku "zarządzanie". Przychodzą tam ludzie nie z potrzeby wiedzy, tylko papierka. Nie pozwolono mi nie zaliczyc zajęć wielu studenton, bo wtedy następni przeniosą sie do innych "mniej wymagających" uczelni. Prywatyzacja czyli dyplom za pieniądze to masowa produkcja przygłupów z dyplomami. Tylko niezależne uczelnie państwowe na studiach dziennych mają szansę nagradzania dyplomami tych, którzy na to zasługują.
mgr inż / 195.95.186.* / 2011-07-06 12:14
wyższe szkoły publiczne powinny być sprywatyzowane, a rola państwa powinna się jedynie ograniczać do stypendiów dla zdolnych. Powywalać nierobów profesorów, wywalić obijających się doktorów - zatrudnić lepszych, zza granicy i dać solidną pensję.

Wtedy była by inna jakość obsługi studentów (choćby w dziekanatach) i inna jakość kształcenia.

Po co nam 10 mln ludzi z mgr skoro jakość tego magistra jest tragiczna?
ROSHFOR / 79.185.229.* / 2011-07-06 12:25
Jasne. Sprywatyzować. Ludzie zrozumcie, że tu nie Ameryka. Tu jest Europa. Europejczycy nie zgodzą się na brak pomocy socjalnej. Nie może być tak, że Świat, zasoby, bogactwa należały do wąskiej grupy społeczeństwa, a reszta będzie zdychać z głodu. To już Europa przerabiała i wojnami się kończyło.
Bohun83 / 2011-07-06 13:28 / Bywalec forum
Z tego co wiem to poziom na prywatnyczh uczelniach nie ejst zbyt dobry...
residenzpalast / 77.252.251.* / 2011-07-06 12:13
jeszcze troche i jak w slawnym i zapomnianym juz "60 min/godz..." to docent bedzie pracowal u PANA HYDRAULIKA :-)
a powaznie...bardzo powaznie..rok rocznie wychodzi armia magistrow ktora nie ma szans na prace, z miejsca zderzenie nastepuje ( po za bredniami opowiadanymi przez madre glowy w TV )z brutalna rzeczywistoscia...i tylko wszyscy sa "madrzy, ale nikt nic nie umie"...no tak..bo bycie dobrym malarzem, mechanikiem czy hydraulikiem to obciach....a mgr zwlaszcza po psychologiach, zarzadzaniach&marketingu, bibliotekarstwie nie mowiac o innych egzotycznych kierunkach...to brzmi dumnie ..pewnie ...zwlaszcza pracujac w Mc Donaldzie przy zamiataniu podlogi lub w kasie w Lidlu...
i to by było na tyle / 83.29.190.* / 2011-07-06 11:25

W Polsce istnieje 320 uczelni niepublicznych

Bóg wie po co? Na cito powinno się zamknąć min. 200 (250) z nich bo ich rola sprowadza się do demolowania rynku oświatowego oraz drenowania i tak nędznych zasobów.

Najnowsze wpisy