20 VI - 24 VI

max1224 / 2011-06-20 10:21
Znowu brak chętnych?
Otwieram i niech się dzieje co chce:-))... reklamacji nie uwzględniam ;-))
Wyświetlaj:
max1224 / 2011-06-26 13:10 / Tysiącznik na forum
pojawiła się TOP10 z dnia 31.05.11r funduszy Black Rock na blogu zaktualizowałem ML4 i ML5...planuję zamieszczanie kolejnych (o ile znajdą się w portfelu)
piterus1 / 77.253.107.* / 2011-06-26 19:27
ML4 to fundusze Japane?
max1224 / 2011-06-26 20:29 / Tysiącznik na forum
tak to ichniejsze MiŚS ostatnio dość ładnie idzie ... mam go ale tylko 10%
piterus1 / 77.253.107.* / 2011-06-26 20:55
OK dzięki, liczyłem na Japonię ale dopiero po 3 kwartale, w takim razie czas rzucić okiem co tam się dzieje teraz ;)
Zeus52 / 2011-06-25 08:19 / 10-sięciotysiącznik na forum
Coś zaczyna się ruszać w danych makro. Pomijam zaskakujący wzrost IFO w Niemczech,ale chodzi o Stany. Wreszcie jakieś jaskółki poprawy. Lepszy odczyt sprzedaży nowych domów i cen domów FHFA(+0,8%,wobec-0,2%prognoz),to też do pominięcia. Ale zamówienia w przemyśle. Oba odczyty niesamowicie zaskoczyły in plus...wręcz szokujące zaskoczenie wobec prognoz analityków. Już przybliżam rzecz. Otóż w kwietniu zamówienia spadły,wynik był:-3,6%. To był wstępny odczyt. I teraz analitycy,od tego niskiego odczytu oczekiwali wzrostu o 1,5%. Jednak okazało się,po weryfikacji,że odczyt kwietniowy wypadł o 0,9 p.p. wyżej...-2,7%,a nie -3,6%,a na dodatek odczyt majowy,z piątku dał +1,9%,a nie +1,5%....co daje ostatecznie wzrost zamówień:+2,8%(wobec prognoz+1,5% od zaniżonej bazy). Podobnie najważniejszy odczyt,zamówienia bez środków transportu. Prognozowano +0,8%. Ale wobec kwietniowych,również(jak się okazało po weryfikacji)zaniżonych danych:-1,6%. A dane kwietniowe okazaly się zaniżone o 1p.proc.. Nie-1,6%,ale -0,6%. Teraz,majowy odczyt wypadł:+0,6% od zweryfikowanych danych,czyli:+1,6% od poprzednich,zaniżonych. Analitycy oczekiwali tylko+0,8% od zaniżonych danych kwietniowych. A tu masz...+1,6%. To nie drobne,ułamkowe pomyłki. Wzrost w obu kategoriach jest silny. A to oznacza,że coś się rusza w produkcji przemysłowej w Stanach. No i taka sprawa techniczno-czasowa. Na S&P500 czwartkowy młotek na dużym wolumenie zagrodził niedźwiedziom drogę do MA200,podstawy klina i linii trendu. I zagrodził skutecznie...już tego nie przejdą. No pasaran! Spóźnili się. W piątek ta walka na cieniu...znowu+ wolumen=silna,skuteczna obrona...a czas ucieka niedźwiedziom. Już nie zdążą...poniedziałek,to 27 czerwca. Sądzę z resztą,że te ostatnie wyprzedaże to już początek przemeblowań w portfelach przed końcem miesiąca,kwartału,półrocza....początek dużego windows dressing. Grecja? A po co parlament dał wotum zaufania rządowi? Po to,by odrzucić jego plan? Nie sądzę. Wiedzieli,co rząd zamierza,gdy glosowali wotum zaufania...przegłosują i teraz ustawę. Choćby nawet 2 członków PASOK(takie info doszło w piątek)zrezygnowało z popierania rządu. Zostaje 153 głosy. W 300 osobowym parlamencie. Do tego wielu przeciwników może wstrzyma się od głosu. Więc o co ten strach? Giełdy walą się w piątek,bo 2 glosy mogą odpaść? Przecież PASOK i tak ma przewagę. W Parlamencie. Gorzej w społeczeństwie. Tu PASOK ma zaledwie 20% poparcia,tylko co piąty Grek ich wspiera.A co trzeci Grek opowiada się za rewolucją! To garść danych od Piotrusia. Pozdro All. I...mimo wszystko...głowa do góry!!!
Zeus52 / 2011-06-23 23:02 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jeszcze jest taka sprawa z Chinami. Po pierwsze,nas interesuje Shanghai B-share,bo tylko na tym inwestujemy. Ten drugi,to wewnętrzny indeks,tylko dla Chińczyków. I taka sprawa: Ludowy Bank Chin miał zadanie walczyć z inflacją,ale w umiarkowany sposób. Tak,aby gospodarka nie zaczęła się kurczyć. Takie otrzymał wytyczne,co było niegdyś zapowiedziane. Otóż...nie da się pogodzić obu warunków...walcząc z inflacją przez podnoszenie stóp,gdy...PMI dla przemysłu wypadło ostatnio,bodaj 50,2 p.....0,2 p. od granicy kurczenia się gospodarki. Muszą na razie poluzować politykę.
privy / 2011-06-23 15:16 / Tysiącznik na forum
Zdaje się, że jakaś głębsza myśl za tym środowym spadkiem na wigwamie stała. No i zadość odźwiernemu tematu się stanie.

Coś Niemcy przebąkują by jednak tę Grecję i euro jakimś rozwodem potraktować.
max1224 / 2011-06-23 21:28 / Tysiącznik na forum
janki tymczasem młotkuja ... moze źle nie będzie
London / 2011-06-23 18:09 / Bywalec forum
No jeśli przyjąć ,że Janki na drugi dzień prawidłowo reagują na informację to ho ho ;)
max1224 / 2011-06-23 20:29 / Tysiącznik na forum
robi się ciekawie a raczej nieciekawie ... zobaczymy na reakcję azji ... kluczowe chiny jeśli pójdą swoją drogą może choć tam coś da się skubnąć... ktoś już zdaje się zajął pozycję zresztą pisał o tym niedawno
piterus1 / 87.205.146.* / 2011-06-23 20:35
Zeus ładnie ustrzelił te chiny! Gratulacje!
Zeus52 / 2011-06-23 22:48 / 10-sięciotysiącznik na forum
I ciągle liczę na Wig20. Po tym młotku u Janków,może teraz się nasi ruszą. Ciągle powtarzam:"Najciemniej bywa przed świtem". Albo po wojskowemu: Najkrwawiej i najtrudniej jest tuż przed zwycięstwem. Wróg wtedy wydaje się silny,gdy przegrywa i desperuje. Proszę popatrzeć na S&P500,a zwłaszcza S&P500-futures....wolumen! Wolumen przy tym młotku! Zwłaszcza,jeśli wziąć pod uwagę proporcje wolumenu,do wysokości korpusu(prawie zerowa)...biorąc względnie,to mamy wolumen kosmiczny. Nawet bezwzględnie jest z resztą olbrzymi. Duży skup. Nareszcie.
Zeus52 / 2011-06-22 00:18 / 10-sięciotysiącznik na forum
No i parlament grecki przegłosował,zgodnie z oczekiwaniami, wotum zaufania dla rządu. Nastąpiło to dokładnie 155 głosami,czyli tak,jak o tym wróbelki wcześniej ćwierkały.
tedchom / 2011-06-22 03:06 / Tysiącznik na forum
więc pozycje są raczej dobrze pozajmowane to się chwali;)
Zeus52 / 2011-06-23 08:58 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale wejście w HSBC1 nawet Chińczykom rzuciło się w oczy...a tylko co nieco tam podsypałem...:))
privy / 2011-06-22 10:11 / Tysiącznik na forum
Nie zapominajmy, że wigwam to nie stasiek i choćby przyszło tysiąc atletów
i każdy zjadłby tysiąc kotletów,
i każdy nie wiem jak się wytężał,
to nie udźwigną, taki to ciężar :)
Zeus52 / 2011-06-22 19:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
1000 atletów pewnie nie poradzi....ale jak jeszcze wejdę resztą w longi,to zobaczysz,jak pofrunie. Jeszcze 30% mogę dorzucić...i w ogóle przestaję zaglądać na wykres i do portfela... na urlop.
privy / 2011-06-22 20:06 / Tysiącznik na forum
Na pocieszenie mogę dodać, że dzisiejszy zjazd może być wywołany IPO JSW. Wiadomo rozliczenie 3 dni a początek zapisów dla instytucji chyba we wtorek.
max1224 / 2011-06-22 20:39 / Tysiącznik na forum
oooo to może być to ... i jeszcze to, o czym Zeus pisze urlopy (długi weekend)...
Zeus52 / 2011-06-22 21:23 / 10-sięciotysiącznik na forum
A jeszcze tak z innej beczki(może nie całkiem innej)...Obama nie na darmo nas zwiedzał. Dowiercili się do gazu łupkowego. Nie Jankesi,ale Brytyjczycy. Podobno wyniki nasycenia nawierconego złoża gazem są lepsze,niż oczekiwano.
Zeus52 / 2011-06-22 21:16 / 10-sięciotysiącznik na forum
To też,duża część inwestorów już zaczęła długi weekend,albo urlop. Ale ja na poważnie pisałem...widzę prawdopodobny cel grubasa na Wig20(wszyscy go pewnie widzą). Więc odczekam,następnie zakupy na fulla i na urlop. Nie wychodzę,nie zaglądam wcześniej,aż Wig20 będzie na 3300p. Bo jeśli teraz jeszcze poleci,to niebawem zacznie się nowy impuls wzrostowy...a 500p.w całym impulsie jest do osiągnięcia.
max1224 / 2011-06-22 22:03 / Tysiącznik na forum
oj obyś miał rację
Zeus52 / 2011-06-22 22:46 / 10-sięciotysiącznik na forum
Może jeszcze to zadziałało,że duż czasu podczas odpowiedzi na pytania,było poświęcone temu,że FED nie bardzo wie,co się dzieje i nie może udzielić konkretnych odpowiedzi,trochę było na temat tego,że nie grozi deflacja,a to było głównym powodem QE2...i tylko jeden fragment,w trakcie odpowiedzi na jedno z wielu pytań,zawierał coś takiego...że "na razie FED nie widzi powodów do QE3...ale możliwe,że następne dane pokażą,że się mylą,a wtedy może nastąpić zmiana i QE3 może okazać się konieczne"...jakoś tak to leciało. Ale jakby zaginęło pośród innych wypowiedzi. Może Janki puszczą sobie jutro replay z konferencji...
Zeus52 / 2011-06-22 22:31 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie nooo...trochę żartuję...nie wiadomo,jak długo musiałbym czekać. Ale na poważnie,to nawet ostatnio nie chce mi się zaglądać na wykresy,ciągle praca...a pozycje zajęte i swoje wiem. Wiem,że zwykle to "najciemniej jest przed świtem".
Zeus52 / 2011-06-22 21:09 / 10-sięciotysiącznik na forum
Sorry,akurat słuchałem Bernanke...długo mówił i pytań mnóstwo. Trwało to nieco.
max1224 / 2011-06-22 21:12 / Tysiącznik na forum
a ja przegapiłem niestety ... choć po wykresach sądzę, że chyba nie był zachwycony i słuchaczy nie zachwycił
Zeus52 / 2011-06-22 21:56 / 10-sięciotysiącznik na forum
Trochę dziwne,bo przecież trudno było spodziewać się jakichkolwiek decyzji. Nie wiem skąd ten zawód. FED nie zna przyczyn spowolnienia. Czy jest to bardziej spowodowane czynnikami jednorazowymi,czy też długoterminowymi. W jakim stopniu te czynniki miały wpływ na spowolnienie. FED będzie obserwował nadal dane i nie wyklucza QE3,jeśli okaże się,że się mylił i czynniki jednorazowe miały mniejszy wpływ,niż się wydawało. Był taki fragment,w odpowiedziach na pytania. Że rok temu było łatwiej podjąć decyzję o QE2,gdyż istniała groźba deflacji. Teraz takiej groźby nie ma. Ale,jeśli się mylą i spowolnienie jest bardziej skutkiem innych czynników,niż chwilowe(katastrofa w Japonii i inne),to FED nie wyklucza dalszej stymulacji. Tak,że tu jest pewna zmiana. Nie są już tak pewni,nie mówią,że QE3 nie będzie. Wręcz sugestia była,że w razie czego... Ale nadal pod obserwacją dane. Chodzi o rozróżnienie przyczyn. A wtedy może być działanie w obie strony,zależnie od wyniku obserwacji. Z tym,że ta druga strona,ewentualne zakończenie utrzymywania niskich stóp procentowych,trochę potrwa. Co najmniej kilka posiedzeń...a wtedy ten termin może zostać jeszcze przedłużony. Także pompowanie pożytków z obligacji,z QE2. Tak prawdę powiedziawszy to nie wiem dlaczego Stasiek się obsunął. Może obniżone prognozy(?).
max1224 / 2011-06-22 22:01 / Tysiącznik na forum
a może tradycyjnie prawdziwa reakcja jutro? ... dzięki za streszczenie :-))
Zeus52 / 2011-06-22 22:18 / 10-sięciotysiącznik na forum
Bardzo możliwe,bo mam wrażenie,że nie słuchali uważnie. Nastawili się na krótkie,mocne stwierdzenie o QE3. A tymczasem Ben potwierdził jedynie zakończenie QE2 do końca miesiąca. A co dalej nie wiadomo. Ale przecież zakończenie w czerwcu programu było znane od samego jego początku. QE2 musi się skończyć,bo tak było w planie. A ewentualne QE3...choć na razie nie jest w planie,to jednak może nastąpić,jeśli dane wykażą dalsze spowolnienie,niezależne od czynników jednorazowych. Czyli,inaczej mówiąc,wracamy do starego:albo będzie lepiej...więc pod to należałoby kupować,albo będzie gorzej...to wtedy jednak FED zadziała i...należy kupować! Dlatego nie wiem...może Janki mają ze słuchem...
tedchom / 2011-06-22 23:33 / Tysiącznik na forum
Również dzięki za streszczenie nie ważne że mają ze słuchem RSI jest w strefie gdzie ja kupuję wiec jest ok i chyba podobnie jak ty spadam na urlop.
tedchom / 2011-06-22 13:41 / Tysiącznik na forum
privy albo masz dobrą pamięć albo małe dzieci bo ja właśnie wczoraj dzieciom tę bajkę czytałem:)ot taki zbieg okoliczności hehehe
privy / 2011-06-22 18:25 / Tysiącznik na forum
No no, to już dzieciom na dobranoc czytasz przepowiednie o wigwamie. Zapytaj się co im się śniło.
privy / 2011-06-20 18:30 / Tysiącznik na forum
Jak to ''co się chce''? Przecież wiadomo co się teraz stanie :) Poleciała pierwsza dywidenda, linia trendu złamana fiksem co oznacza, że jutro powinno powstać zanegowanie albo kierunek na 2630.
Zeus52 / 2011-06-20 22:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
Z tym złamaniem linii trendu to chyba nieco przesada...zdaje się,że lekko naruszona. Właśnie podczas cudo-fixingu. A więc jest szansa,żd jutro będzie podobny korpus,ale w drugą stronę. Janki już grają pod środowy komunikat FED,no i zdaje się,że w rozmowach i komentarzach uważają presję na Grecję za pozytywny objaw...uważają,że to skonsoliduje greckich,tym razem,polityków i wszystko skończy się pozytywnie. Także planowane regulacje unijne,całkowity zakaz gry na krótko(gołej krótkiej sprzedaży)w wypadku długu państw,należy przyjąć jako pozytyw...i parę innych rozwiązań. Szkoda tylko,że wszystko to spóźnione o minimum 1,5 roku.
privy / 2011-06-21 14:02 / Tysiącznik na forum
Zamknięcie poniżej 2840 będzie poważniejszym kryzysem wigwamu. Zachowanie maluchów też optymizmem nie poraża. Zobaczymy czy ta Grecja nie skończy się sprzedażą faktu.
Zeus52 / 2011-06-21 14:22 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nawet ZEW nie dał nic niedźwiedziom na DAX-ie...do niedawna Wig20 stał lepiej od DAX-a,teraz ma dużo do nadrobienia w stronę północną. Wig20 nagle znalazł się w tyle. Interesująca sprawa. Nagle nasi,na GPW postanowili robić coś samodzielnie,na przekór reszcie postanowili jeszcze nieco spadać...naprawdę interesujące. Mogłoby nawet być zabawne,gdyby nie zajęte pozycje. Nic. Przeczekamy,a może jeszcze dorzucimy longi.
London / 2011-06-21 14:17 / Bywalec forum
Może tak byc i wtedy będzie boleśnie ale może chociaż szybko to wyjaśni sprawe. Gdzieś niżej więcej chętnych będzie na podróż ku szczytom :)
piterus1 / 78.8.255.* / 2011-06-21 15:37
Jeśli dzisiajsze głosowanie w Grecji pójdzie zgodnie z planem (nie wyobrażam sobie innego wyjścia jak uzyskanie wotum zaufania przez rząd) to podniesie i Wig
tedchom / 2011-06-21 15:28 / Tysiącznik na forum
ja zleciłem niniemszym dokupienie long (que2) bez sensu dokupywać na szczycie;) nie ma ryzyka nie ma zabawy , ani zysków
Zeus52 / 2011-06-21 21:18 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dokładnie. Kiedy kupować? Na szczycie? Poza tym,na S&P500 już był czas najwyższy na zwrot. Już to było pisane,ale powtórzę...MA200,linia trendu,silne wsparcia poziome z marca+wyczerpane minimum zejścia po wybiciu klina("ustawowe"zejście do jego podstawy)nieustanny skup akcji przez grubasa+wskaźniki...RSI,pozytywna dywergencja MACD. Jedynym mankamentem jest to,że właściwie nie mieliśmy jeszcze pełnego zejścia do podstawy klina. Parę punktów zabrakło. Ale pamiętając sytuację z przed roku,gdy też wszyscy widzieli podstawę klina,czekali na zejście do niej(ja też),wtedy do 1044p. nie chciałem powtórki...nie chciałem spóźnić się na pociąg. Rok temu też zabrakło paru punktów....a historia lubi się powtarzać. Dlatego pozbyłem się dolara i na full w akcyjne. ML5 zostawiłem co nieco,ale doszedł ML6 i HSBC1..łącznie 30%,po równo.To zamiast 30%gold(ML6,to też częściowo gold). Ciągle smędziłem o Chinach i Indiach,zrobiłem ślady,więc w końcu trzeba było z tego skorzystać. Indie odpadły,pozostały Chiny,HSBC 1. No,a reszta,wiadomo...ostra,ryzykowna gra na Wig20,w postaci QUE2.
max1224 / 2011-06-20 18:38 / Tysiącznik na forum
ano poszła jedyne pocieszenie to że "klasyczny już" kolejny cudofix i przyzwoity nastrój janków (oby się utrzymał do zamknięcia) wtedy jest szansa na pierwszy scenariusz
tedchom / 2011-06-20 21:11 / Tysiącznik na forum
Ale się zdenerwowałem, czy też macie kłopot by dokonać konwersji w Skandi? chciałem dokupić jednak que2 i lipa
Zeus52 / 2011-06-20 22:31 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja już zrobiłem zlecenie w piątek...to samo!
tedchom / 2011-06-20 22:54 / Tysiącznik na forum
No widzisz ja uznałem że do dziś coś się rozstrzygnie i tu taka klapa
Zeus52 / 2011-06-21 07:50 / 10-sięciotysiącznik na forum
Czemu zaraz klapa? Ja miałem to samo. Zlecenie...bo może do czasu realizacji zaliczymy dno. Doszedł jeszcze QUE2(do 70%),do tego pozostało ML5:10% i dochodzi ML6,HSBC1(oj ten Shanghai B!)...po 10% każdego.
privy / 2011-06-20 21:21 / Tysiącznik na forum
Mamy mamy. Jak chcesz oddam Ci kilka swoich :)
piterus1 / 78.8.255.* / 2011-06-20 10:24
Chyba wszyscy unikali otwarcia jak zobaczyli co sie dzieje na parkietach :D
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy