20 XII - 24 XII

max1224 / 2010-12-19 17:57
Otwieram przedświąteczny tydzień i mimo iż krótszy to na 24 rezerwuje też na świąteczne życzenia;-))
Wyświetlaj:
Zeus52 / 2010-12-26 20:58 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ludowy Bank Chin podniósł wczoraj stopy procentowe. Główną stopę referencyjną o 0,25p.p. Analitycy prognozują dwie następne podwyżki stóp w pierwszym półroczu 2011r.,łącznie o 0,50p.p.
privy / 2010-12-26 21:21 / Tysiącznik na forum
No to będzie ciekawie, choć zadziałali trochę zachowawczo. Proponuję abyś otworzył ostatni temat, ostatniego tygodnia, ostatniego miesiąca. Aktywność nobilituje i zobowiązuje :)
Zeus52 / 2010-12-26 21:43 / 10-sięciotysiącznik na forum
To jest efektem zmiany polityki monetarnej z "umiarkowanie łagodnej",na "umiarkowanie ostrożną",co zostało ogłoszone przez KPCH już na początku grudnia i tym samym już wtedy Ludowy Bank Chin otrzymał zgodę na takie działania. Wcześniej to nie było możliwe. A "umiarkowanie ostrożna" dlatego,bo jak stwierdzono,wszelkie operacje będą dokonywane pod kontrolą,w ten sposób,aby w najmniejszym stopniu nie wpłynęły one na spadek tempa rozwoju gospodarczego. Co do wątku...czekałem na Kinię...ale dobra. I dzięki.
Zeus52 / 2010-12-25 13:58 / 10-sięciotysiącznik na forum
Spóźnione życzenia dla wszystkich forumowiczów...spędzenia Świąt Bożego Narodzenia w spokojnej atmosferze,w miarę możności w gronie najbliższych osób..zdrowia,miłości...tylko tego wszystkim Wam życzę...tego,co najważniejsze. A całą resztę,to forumowicze,po udanych inwestycjach,sami sobie kupią.
max1224 / 2010-12-24 22:10 / Tysiącznik na forum
Ani się człek obejży a tu już po Wigilii przyjmijcie wszyscy najlepsze życzenia świąteczne niech Boża Dziecina w waszych domach narodzona da Wam szczęście spokój i dobro
tedchom / 2010-12-24 13:15 / Tysiącznik na forum
"Jezus Chrystus urodził się w betlejemskim żłobie, lecz biada Ci człowiecze jeśli nie narodził się w Tobie"
Świąt pełnych refleksji o narodzonym Zbawicielu świata, oby był On Zbawicielem każdego z nas życzy tedchom
romuald_z / 2010-12-24 14:44 / Bywalec forum
Korzystając z okazji Świąt Bożego Narodzenia,
pragnę wszystkim forumowiczom złożyć
najserdeczniejsze i szczere życzenia
szczęścia, wiary, nadziei i pomyślności
oraz każdego dnia Nowego Roku
wiele uśmiechu i radości!
London / 2010-12-24 12:21 / Bywalec forum
Wszystkiego dobrego a przede wszystkim zdrowia i pozytywizmu zyczy London
elka25 / 2010-12-25 13:33 / Bywalec forum
Wesołych świąt Bożego Narodzenia
zdrowia, szczęścia i miłości
w gronie rodziny i przyjaciół
oraz zyskownych inwestycji w Nowym Roku :)
privy / 2010-12-24 07:41 / Tysiącznik na forum
Patrzę na złotko i bardzo się dziwię, że niektórzy w nim jeszcze siedzą. Dywergencje na week i odbicie od przebitej linii trendu. Ale co się dziwić, Saxo czarował na 2010 cenę 800 wyszło prawie 1500. Teraz czarują 1800 a będzie...

Na nadchodzące Święta wielu pozytywnych emocji i niezapomnianych wrażeń dla Wszystkich Forumowiczów, a Ciebie Max, z wiadomej okazji, niech mróz ode mnie gorąco uściska.
Zeus52 / 2010-12-26 03:18 / 10-sięciotysiącznik na forum
1600-1700$/ozt? :)) To nie Saxo pierwszy na to wpadł...ukradli pewną datę tu podawaną...Połtawa..
Gucioo / 2010-12-23 21:22 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Zycze wszystkim forumowiczom duzi zdrowia wesołych swiat no i oczywiscie udanych przemyslanych decyzji w inwestowaniu ,które przyczynia sie do odrobienia strat i powiekszania kasy pozdro for all :)
Zeus52 / 2010-12-23 20:27 / 10-sięciotysiącznik na forum
Czuję się zobowiązany jeszcze raz podziękować za życzenia. Devil000,romuald_2,q2mart,tedchom,London,myfa,privy,max,norbertss,jankoma,elka25...Dziękuję wam wszystkim i każdemu z osobna. Tymczasem już po cichu z maxęm zastanawiamy się nad strategią na 2011 rok. Bo nie ma pewności,czy dotychczasowa taktyka wchodzenia w waluty podczas korekt(SKAN2),a także siedzenie w fundach akcyjnych z rozliczeniem dolarowym...czyli to,co dotąd się sprawdzało...czy to będzie skuteczne w przyszłym roku. Roku podwyżek stóp procentowych i to prawdopodobnie znaczących...przesłałem maxowi wykres BIEC dotyczący przyszłej inflacji...być może będziemy zmuszeni do silniejszej ekspozycji na fundy akcyjne operujące na GPW? Ewentualnie RTS...ale na to już zwracałem uwagę parę tygodni temu:GPW i RTS...
privy / 2010-12-23 21:22 / Tysiącznik na forum
No proszę, ja właśnie podobnie myślałem, ale to po korekcie. Mam ponownie wstępny ''ss''. No cóż tydzień przedświąteczny więc co chwila malują co chcą.
Zeus52 / 2010-12-23 21:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak. Zastanawia mnie ewidentnie sztuczne dołowanie euro do dolara. Jeśli nie patrzeć na szum cieni,to mamy wyraźne"trzy południowe gwiazdy",po których powinien nastąpić biały korpus wysokości minimum Sears Tower...i tak z resztą inwestorzy grają...w Azji. Następnie ktoś wykorzystując widocznie płytkość rynku,robi co chce. W tych momentach,gdzie nastepują zwroty ED intra,nie ma żadnych powodów do realizacji zysków...dlatego uważam to za sztuczną grę. Ktoś gra w tych momentach pod prąd. Ale nie znam zamysłu. Ostatecznego celu. Bo może być dwojaki. Albo chwilowe zatrzymanie wystrzału w górę,aż nadejdzie odpowiedni moment(przełom roku???),albo w przeciwnie,przyblokowanie EDa w tedy,gdy ma optymalną okazję do wzrostów...a gdy ten czas minie,to ED sam się zwali,w sposób naturalny. Jedno z dwojga. Na razie zajmuję pozycję pod tę pierwszą opcję. Może jest jeszcze potrzebne ogniwo pośrednie w postaci jeszcze jednej szpulki,ale tym razem z dolnym cieniem(?). No i na USD/PLN,jak zwykle:to samo,tylko odwrotnie. Ale piękną akcję wejścia kapitału na GPW,obserwowaliśmy z maxem,dziś,po 15.00....USD/PLN wobec EUR/USD i Wig20...ładnie to wygląda nałożone na jeden wykres.
max1224 / 2010-12-23 21:37 / Tysiącznik na forum
powoli powoli klaruje sie mój potencjalny portfel AD2011 wstępnie? jak wyżej Zeus wspomina może coś z alianza coś z nobla ing a moze ta afryka to ma być w złotówce się zobaczy coś wymyśli tak by nikt nie został w inwestycjach sam ;-)))
Zeus52 / 2010-12-23 21:49 / 10-sięciotysiącznik na forum
I oczywiście,warte podkreślenia to,co napisał privy...po korekcie. Z resztą,mówimy o ogólnej strategii,na następny rok,nie o najbliższym terminie.
max1224 / 2010-12-23 21:52 / Tysiącznik na forum
dokładnie rzec by można kreślimy schemat gdzie najwięcej czasu mamy zamiar spędzić w 2011 (motyw przewodni)
London / 2010-12-23 22:35 / Bywalec forum
Może u Ruskich powtórzą się jazdy z 2009 , gdzie okresami były paki po +3 , 4 ,5 % dziennie. Fajnie się wtedy siedziało w ich fundach .
Zeus52 / 2010-12-23 22:18 / 10-sięciotysiącznik na forum
Otóż to. Tak to można ująć,statystycznie. Bo wskaźnik przyszłej inflacji(WPI) BIEC=seria podwyżek stóp=napływ parkującego na GPW kapitału=duże wzrosty indeksów=także: wzrosty fundów zagranicznych mocno uszczuplane przez silne spadki kursów USD/PLN i EUR/PLN. Kiedy to się zacznie? Musimy pamiętać o wyprzedzaniu przez rynki wydarzeń,dyskontowaniu ich wcześniej. Przykład Węgier. Gdy wszyscy oczekiwali podwyżki stóp przez ich Bank Centralny,forint rósł mocno,zachowywał się lepiej od złotówki...to wyglądało,jakby to złotówka miała problem. Tymczasem to na forincie dyskontowano prawie pewną podwyżkę stopy referencyjnej. Gdy jednak do podwyżki już doszło...forint natychmiast zapikował w dół. Tzn kurs USD i EUR do forinta gwałtownie wyskoczył w górę. To się nazywa:"kupuj plotki...".
Edimax / 89.231.219.* / 2010-12-24 01:01
Witam,
Zeus52 i max1224 jak uważacie czy korekta na tureckiej giełdzie według was się skończyła czy nie??

Wesołych i spokojnych świąt życzę dla wszystkich z tego forum.
Zeus52 / 2010-12-24 02:18 / 10-sięciotysiącznik na forum
A tak w ogóle,to muszę to posprawdzać na różnych wykresach,na stockcharts.com chociażby. Bo zwykle robię rzut oka na stooq.pl...bo wygodnie,wszystko widoczne,łatwo wchodzi...ale minusem są częste błędy w wykresach...dlatego to tak na szybko,ogólnie...a dokładniej to właśnie gdzie indziej. Ale to już nie teraz. Czas spać...Hypnos już palcem na mnie kiwa...mamy zaraz świąteczny weekend,a więc będzie czas na omówienie. Może ktoś się dołączy z jakimś ciekawym info.
Zeus52 / 2010-12-24 01:52 / 10-sięciotysiącznik na forum
Sorki,bo trochę nieściśle to napisałem. Miejsce luki zależy jak długi czasowo wykres oglądamy. A więc dokładniej,to chodzi o lukę z listopada. I nastąpiła ona po czarnej gromnicy. Ale później w grudniu byki zaatakowały tę lukę...i niestety,z opłakanym skutkiem...skończyło się gromnicą,jak studnia,bez dna. I teraz o ten poziom chodzi. Do tego momentu ISE 100 nie powinien mieć wielkich problemów. Tak to na razie wygląda. Jest jeszcze po drodze jedna przeszkoda...ale to trzeba poobserwować. Trochę"świeżo"do tego podszedłem. Bo mimo tego,że teoretycznie A.T. ma być taka sama wszędzie,dla różnych walorów,indeksów...to jest to tylko"teoretyczna legenda",bajka dla grzecznych dzieci na dobranoc...jak wiele innych propagowanych przez autorów książek o A.T. mitów. Ale będziemy obserwować,bo jak widzę,wiele osób tym się interesuje. Trzeba spróbować to"wyczuć". Pozdro.
Zeus52 / 2010-12-24 01:34 / 10-sięciotysiącznik na forum
Kurka wodna,parę osób pytało,a ja nie odpowiedziałem,gdyż nigdy się tym nie interesowałem,nie znam tego,nie wiem,czym Turcja"stoi". Trochę żałuję,bo patrząc dopiero teraz na wykres,widzę że ISE100 zachowuje się bardzo technicznie i w tym wypadku sama A.T. by wystarczyła. Cóż powiedzieć w tej chwili? Zwróć uwagę na tę wyraźną lukę bessy,wysoko,po lewej stronie wykresu...taka wyraźna pusta przestrzeń,a pod nią długa,czarna gromnica...to jest pułap,gdzie koniecznie trzeba uważać. Do tego poziomu właściwie brak poważnych przeszkód...
tim999 / 2010-12-24 16:10
racja, ale drugiej strony potencjał wzrostowy do poziomu luki stosunkowo niewielki (ok 2,9%). Myśle, ze dobrą okazją inwestycyjną będzie w pierwszej kolejności domknięcie luki i wyjście ponad 2% na dużym wolumenie poza jej górną granice. Wtedy sam otworzyłbym długą na kontrakcie. Ogólnie trzeba być czujnym i mieć na uwadze to co napisał Zeus.
Edimax / 89.231.217.* / 2010-12-25 14:04
Czyli teraz nie proponujecie inwestowania w fundusze oparte na ISE100 ??
Pozdrawiam i proszę o opinie na ten temat.
tim999 / 2010-12-26 13:13
Patrze sobie na wykres kontraktów na indeks giełdy tureckiej. Tam ta luka o której pisaliśmy z Zeusem jest troche mniej widoczna ale generalnie jest. W okresie od 25.08 do 9.11 widoczny jest ciągły wzrost indeksu i utworzony został nowy szczyt. Jeżeli jednak popatrzymy na histogram MACD w interwale dziennym to widzimy, że ten szczyt nie został przez wskażnik potwierdzony i wyrysowała się wyraźna dywergencja bessy (niedźwiedzia) klasy A. Była to zdecydowana zapowiedź spadków i spadki nastąpiły. Patrząc na poziomy fibo to w okolicach 17.12 korekta znosiła ponad 61,8% fali wzrostowej. Obecnie po niewelkich, korekcyjnych wzrostach zniesienie dotarło do 50% fibo. Wcześniej taki powrót do 50% fibo i 38% fibo był jedynie korekcyjny po czym następował kolejna obsuwka do niższych poziomów. Zeus pisał, że indeks zachowuje się technicznie. Mocne sygnały kupna generowane są wtedy gdy MA11 przecina od dołu MA26. Narazie wykres cenowy przeciął MA11 od dołu, ale samo przecięcie średnich jeszcze nie nastąpiło. RSI(14) też poniżej wartości 50. Warto zwrócić uwage na wskaźnik ADX. Dosyć ciekawie to wygląda, bo krzywa główna leży poniżej DI+ i DI-. Reasumując to ja osobiście jeszcze bym się wstrzymał z otawrciem pozycji długiej na kontrakcie na ten indeks.
Zeus52 / 2010-12-26 19:33 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jeszcze warto zwrócić uwagę na linię trendu spadkowego,w okolicach której,ISE100 właśnie się znajduje. Pytanie...czy została przebita? Niby tak...ale to się okaże. Ważne jest nie to,co się wydaje,ale to co jest w grze...trochę trudno w tym momencie rozróżnić,co jest w grze. Czy grana jest linia trendu,czy poziomy opór...ta doji z górnym cieniem z początku miesiąca. I teraz zobaczymy. Jeśli linia trendu,to powinna być teraz jazda w górę...ale i tak tylko do okna bessy. Jeśli poziomy opór...nie,nie ma co gdybać. I tak,w obu wypadkach może nastąpić chwilowy zwrot w dół...i po tym,czy wykres odpadnie,czy tylko lekko się cofnie,zobaczymy na co ma ochotę. Bo brak większego odbicia w dół,oznaczać będzie,że niebawem nastąpi następny atak byków,tym razem skuteczny. Muszę zaznaczyć,że takim cofnięciem,ale nie odpadnięciem może być to,co było intraday na ostatniej sesji...stąd ten dolny cień. Jeśli cofnięcie dopiero nastąpi,to istnieje szansa na ORGR bardziej lokalną,z LS na obecnym poziomie. Jednak,co by się nie działo,to okno bessy trudno będzie pokonać. Chodzi o timing. Jeśli nawet teraz nie będzie większego zamieszania na obecnym poziomie,co jednak nie wydaje się oczywiste,to okno bessy powinno zostać osiągnięte na koniec roku...ale to zbyt poważny opór,aby był pokonany z marszu...w najlepszym razie,gdyby wykres do niego dotarł,zacznie się walka,próby zasłonięcia przeszkody,ominięcia jej...podejścia,odejścia...a tymczasem czas będzie uciekał...sytuacja na pozostałych rynkach będzie się pogarszała,nastroje się popsują...i zwrot w dół od okna bessy,jak w banku...ale to tylko taka próba odmalowania"ruchomego"obrazka przyszłości...może być inaczej. Jednak i tak pozostaje obserwacja. Bo gdyby ORGR się utworzyła...wtedy zakres ruchu będzie tej wielkości,że spokojnie da się w odpowiednim momencie wskoczyć,a i tak dużo jeszcze skasować. Spoko.
Zeus52 / 2010-12-26 18:38 / 10-sięciotysiącznik na forum
Może wybiegam zbytnio w przyszłość...ale być może tworzy się dopiero głowa ORGR,z linią szyi w okolicach luki....to tak czasowo nawet by nieźle pasowało...jeszcze podjazd,a w styczniu,wraz z resztą rynków w dół,ale w wypadku ISE100 jedynie budowa prawego ramienia...oczywiście to trochę"szalona"prognoza,bo nie ma na razie podstaw,to trochę zbyt dalekie wybieganie w przyszłość...to stanie się jednak bardziej realne,jeśli głowa ORGR jednak powstanie. Wtedy też wskaźniki,o których piszesz,lepiej się ułożą..musimy więc uzbroić się w cierpliwość.
Edimax / 89.231.217.* / 2010-12-26 22:43
Dziękuję za wyczerpujące komentarze na temat ISE100, uważam że macie rację i należy z decyzją zakupu funduszy inwestujących na giełdzie tureckiej troszkę poczekać aż sytuacja się troszkę wyklaruje i będzie widoczny sygnał do zakupu.

Pozdrawiam i dziękuję.
max1224 / 2010-12-23 11:57 / Tysiącznik na forum
właśnie wysłałem do skandii pisemko z propozycją rozważenia wprowadzenia do oferty funduszy nominowanych we frankach i jenach bo trochę mi takich u nich brakuje szczególnie ostatnio wszystko co we franku byłoby dobre ponadto posiadaczom kredytów w tej walucie stworzyło by idealne hedgowanie zobaczymy już kilka "moich" fundów w ofercie jest
tedchom / 2010-12-23 14:01 / Tysiącznik na forum
Bardzo dobrze max! Nie wiem czy na to pójdą bo wymagać to będzie dużych zmian wszystkich OWU, ale teraz na nowy rok byłoby miło pozdr.
max1224 / 2010-12-23 14:18 / Tysiącznik na forum
od 16.01 wchodzi kolejny SEG i 5 nowych fundów w tym Noble Africa więc zmiana Owu i tak będzie
Zeus52 / 2010-12-22 23:19 / 10-sięciotysiącznik na forum
O rany! Wielkie dzięki wszystkim za życzenia! Dopiero teraz zajarzałem...a tu niespodzianka! No i chyba eurodolar szykuje drugą z tej okazji...a USD/PLN zdaje się to potwierdzać. Choć pojedyńczo te świeczki wyglądają nieciekawie...to ładny układzik dają wspólnie. Może się potwierdzić ten żart z symetrią wykresu ED.
elka25 / 2010-12-22 20:47 / Bywalec forum
Dzisiaj są imieniny Zeusa! Czy już wszyscy złożyli mu życzenia?
Wszystkiego Najlepszego!!! 100 lat i więcej życzę :)
norbertsss_nielog / 85.222.77.* / 2010-12-22 20:50
1 0 0 LAT !!!
max1224 / 2010-12-22 21:17 / Tysiącznik na forum
przyłączam się i jednak więcej proponuję;-)) a i łyczek dobrego alkoholu z lodem za zdrówko popijam (ale tak delikatnie coby nie przesadzić)
privy / 2010-12-22 21:38 / Tysiącznik na forum
Ja z wrażenia pół czekolady z rodzynkami zjadłem. Przyłączam się do okrzyków, życząc ponadto smacznego serniczka no i oczywiście samych midasowych decyzji.
myfa / 2010-12-22 21:30 / Bywalec forum
ja również za zdrówko Zeusa wypiłem :))) małe co nieco
London / 2010-12-22 22:32 / Bywalec forum
Najlepszego dla najlepszego "złotnika" ;)
tedchom / 2010-12-22 23:30 / Tysiącznik na forum
Również dołączam się do życzeń Zeusie żyj nam jak najdłużej w zdrowiu. :)
u2mart / 2010-12-22 23:35 / Tysiącznik na forum
no widzę, że ładna impreza mnie ominęła. Tak więc Zeusie 100 lat i twoje zdrówko )
romuald_z / 2010-12-22 23:42 / Bywalec forum
Wszystkiego najlepszego ZEUSIE. Sto lat sto lat niechaj żyje nam.
devil000 / 2010-12-23 00:16 / Bywalec forum
najlepszgo "nadworny zlotniku" najlepszego..........!!!!!!!!!!!!!!!!
max1224 / 2010-12-22 15:35 / Tysiącznik na forum
http://biznes.interia.pl/news/10-szokujacych-prognoz-na-2011r,1574103

polecam lekturkę jak co roku dobre ;-))
privy / 2010-12-22 18:32 / Tysiącznik na forum
A coś im się sprzed roku sprawdziło?
max1224 / 2010-12-22 19:17 / Tysiącznik na forum
chodzi właśnie o to że jakoś tak śmiesznie ... żeby nie powiedzieć groteskowo ma być szok i tyle
desperado22 / 2010-12-22 18:41 / portfel
Tu jest link do zeszłorocznych prognoz wielka kicha ;)
http://www.bankier.pl/wiadomosc/10-szokujacych-prognoz-Saxo-Banku-na-2010-r-2065346.html
privy / 2010-12-22 19:17 / Tysiącznik na forum
Tak myślałem, jednym słowem - fusy.
Zeus52 / 2010-12-22 17:15 / 10-sięciotysiącznik na forum
Hmm...spółki ML6,po wczorajszym rajdzie,jeszcze nie do końca odzwierciedlonym w wycenie jednostek fundu,kontynuują dziś kierunek. Gorzej ze spółkami gold...czyżby,jak rok temu,ML5 miał być tylko obciążeniem w portfelu. Przynajmniej na razie tak to wygląda...
Zeus52 / 2010-12-21 22:28 / 10-sięciotysiącznik na forum
Podsumowanie za dzisiaj...ML2:+0,49% / ML5:-0,12% / ML6:+0,88% / ML7:+0,66%. Dolar prawie neutralne:-0,09%. Miedź nadal atakuje... Ale podwójna wysokość RGR(Psa Baskervilla)już całkiem niedaleko...więc do przemyślenia.
max1224 / 2010-12-21 23:54 / Tysiącznik na forum
no tak jak coś ciekawego to mnie nie ma ;-(( dobrze że jest ktoś kto straganu pilnuje swoją drogą piękna ta symetria na edku oj piękna można jako model na szkolnej lekcji pokazywać;-))
Zeus52 / 2010-12-22 00:14 / 10-sięciotysiącznik na forum
Taaa...wiesz,ostatnio jakbym miał jakieś deja vu...przełom XI/XII 2009...miedź(która miała niby spadać),RGR,Pies Baskervilla,podwójna wysokość...indeksy,które miały spłynąć wraz z ropą,a nie chciały...powiedz mi,że to nie jest jakiś powtarzający się sen...że mamy grudzień 2010...i że to mi się nie śni(???).
max1224 / 2010-12-22 00:19 / Tysiącznik na forum
no jest jak twierdzisz tylko zobacz co było po 10 stycznia tak do końca lutego oj będę to długo pamiętał do sierpnia starty odrabiałem dobrze że końcówka była udana rok na sporym plusie się kroi a i cele zaplanowane osiągnięte z nawiązką tyle że o tym po 31 grudnia bedzie po precyzyjnych wyliczeniach debatować i plany na 2011 snuć;-))
Zeus52 / 2010-12-22 01:09 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max,do tego poniżej. Faktycznie to trzeba przemyśleć i to,być może szybko. Widziałeś Newcrest Mining? Co może wyrysować? Ale to powinno się niebawem rozstrzygnąć.
max1224 / 2010-12-22 07:57 / Tysiącznik na forum
od kilku dni mimo wzrostów złota nie chce rosnąć niby minimalnie ale na minusie a to coś musi znaczyć formacji nie oglądałem tylko notowania ale to też niepokoi
Zeus52 / 2010-12-22 12:56 / 10-sięciotysiącznik na forum
Newcrest Mining,tak jak gold,idzie odwrotnym,rozszerzającym się klinem. Jednak końcówkę ma inną...i w odróżnieniu od gold,enigmatyczną. To może być flaga...ale na razie w obu kierunkach...zależnie od timingu. To się musi jakoś rozstrzygnąć w najbliższym czasie. Czy lokalna flaga prowzrostowa...bardzo nieproporcjonalna i o małym zasięgu,czy w dluższym czasie flaga odwrotna,prospadkowa...ta była by jak najbardziej proporcjonalna. I zasięg...zgroza!(Bo wtedy wybicie dołem z klina). Ale to się może zmienić,a najbliższe sesje powinny to wyjaśnić.
Zeus52 / 2010-12-22 01:05 / 10-sięciotysiącznik na forum
Pamiętam,że ponowne wejście w gold było niewypałem. Na szczęście miałem tylko trochę,a głównie ML6 i SCH1...Ale wyjście(najpierw częściowe)w dolca(11 stycznia,pamiętam)było akuratne. No tak,ale z gold było nieciekawie...surowce szły up na danych i USD/JPY,ale bez gold. Miałem wtedy fart,że wszedłem głównie w przemysłowe. Hmmm...to też do przemyślenia.
tedchom / 2010-12-22 01:17 / Tysiącznik na forum
więc co planujecie?
ja wychodzę z akcji chyba jutro
Zeus52 / 2010-12-22 01:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale ja już myślę o przyszłości...ale nie tej bliskiej,lecz o styczniu. A teraz ewentualna obserwacja gold...czy nie będzie chciało zrobić przykrej niespodzianki...choć to też raczej nie na"już". Jeszcze trochę czasu mamy do Sylwestra,a później chyba gdzieś do drugiego tygodnia stycznia...
max1224 / 2010-12-22 07:55 / Tysiącznik na forum
dokładnie mnie wtedy zdrowo przetrzepało ale może dobra taka lekcja po pierwsze skończyło się OK a po drugie więcej ostrożności od tego czasu coś w stylu lepiej zarobić mniej lub wcale niż dużo ale tylko po to by to stracić
Zeus52 / 2010-12-22 12:27 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wyjście w listopadzie z gold,przed zwałą mieliśmy celne. Ale później to ponawianie pozycji po jeszcze nieukończonej korekcie. Miałem głównie przemysłowe,ale część ML5 w portfelu jednak ciążyła. Wyniki były dobre za ten okres,łącznie+16% w portfelu,ale gdyby nie było w nim gold,byłoby lepiej....i drugi błąd,to stopniowe wychodzenie w dolara. 11 stycznia poszło 50% w SKAN2,a później następne dzielenie na pół pozostałych akcyjnych.. Też byłoby lepiej,gdyby w dolca poszła od razu całość,wszystko 11 stycznia...to był optymalny punkt. Maximum dla fundów(ML6,SCH1) i minimalna cena USD/PLN. Ale wstrzymywała ogólna presja. Nawet Piotruś przyznaje,czasami przypomina...widać nie może tego zapomnieć...że czasem sięt myli,a jako przykład podaje prognozy dla USD/PLN tego roku,w styczniu. Więc nie dziw się...to wejście wtedy 50% portfela,a później następne 25%,to i tak było sukcesem,bo wbrew presji analityków,także wbrew Piotrusiowi.
privy / 2010-12-21 14:27 / Tysiącznik na forum
Miedź w kosmosie. Chyba chińskie ETFy na miedź zaczęły działać.
Zeus52 / 2010-12-21 20:36 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz,wszyscy się zastanawiali,w co wejść,a tymczasem okazuje się,jak napisał P.Cymcyk,najlepszą inwestycją okazują się miedziane franki. :)
privy / 2010-12-21 15:04 / Tysiącznik na forum
Na wigwamie sygnał kupna, ale jutro będzie musiało zostać utrzymane dzisiejsze zamknięcie i jednocześnie poziom pow. 2760.
u2mart / 2010-12-21 15:13 / Tysiącznik na forum
tylko ten obrót w dniu dzisiejszym wybitnie świąteczny
Zeus52 / 2010-12-21 19:33 / 10-sięciotysiącznik na forum
Coś się powoli jakby rusza. Obrót nie za duży,ale nie najgorszy. Początek był świąteczny,później posypały się zlecenia...choć,gdyby obrót był większy,to pewnie wyżej byśmy fruwali. Cóż...jak to na GPW,obrót przyjdzie z czasem. Za to jak ciekawie zmieniała się szerokość rynku....ta początkowo przeważająca czerwień...było już 200 spółek na czerwonym,by na koniec wyjść pół na pół. No i USD/PLN...choć brak czarnych świec,same białe,to mamy układ odwrócenia. I mam pewną teorię dotyczącą ED. Od pewnego czasu chodzi mi to po głowie. Nie zdziwi mnie np jutro czarna gromnica na ED do dna"W",a w czwartek podobna biała. Czyli tak,jak na przełomie XI/XII. A następnie długa jazda w górę. Albo jutro uprzedzą to, żeby nie powtarzać schematu,i zrobią szpulkę z długim,dolnym cieniem. Wtedy na USD/PLN odpowiadało by to wielkiej,czarnej gromnicy,zaczynającej się nieco powyżej dzisiejszego zamknięcia i schodzącej głęboko w dół...czyli,jak by nie patrzeć,powtórka. Jeśli nie na ED,to przynajmniej na USD/PLN. Ale nie pytajcie,dlaczego mam taką wizję najbliższych sesji. Nie pytajcie...bo to nie jest oparte na technice. W ogóle,powody są tak idiotyczne...że nie powiem. Tak jest to głupie. Chyba,że się sprawdzi...wtedy napiszę. Obiecuję. Jeśli nie,to i tak nie będzie takiej potrzeby.Teraz nie ma sensu,bo jak wyżej napisałem...to jest tak głupie...że aż możliwe. Ale na czymś takim nie może być oparta prognoza. Piszę to tylko tak...bo jak się sprawdzi,to będzie dopiero ciekawostką! Po prostu obserwuję coś na wykresie ED daily...a do tego wczorajsza i dzisiejsza sesja na wykresie intra...jakby ktoś coś malował. To tak sztucznie wygląda... Ale nie ciągnijcie mnie za język,bo i tak nie powiem(może z resztą komuś to samo się narzuciło na 3 miesięcznym wykresie daily)...bo to i tak nie ma znaczenia dla naszych inwestycji...to może być raczej właśnie jako ciekawostka. I nic więcej. Ale jak się do końca ułoży.
privy / 2010-12-21 19:53 / Tysiącznik na forum
Mamy nawrót do przebitej lini trendu spadkowego z prawdopodobnym jutrzejszym testem dna z lekkim wyczesaniem poniżej jego poziomu, a później wersja wzrostowa jak najbardziej realna. Technicznie głupoty nie widzę, chyba, że ma to związek z ułożeniem rodzynek w serniku.
Zeus52 / 2010-12-21 20:07 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja właśnie dlatego tak,bo to,co od dłuższego już czasu mi się narzuca(i dotąd,o zgrozo...się sprawdza!),to nie ma nic wspólnego z tym,co zwykle robimy. To ciekawostka,żart! Ale jak na razie jakoś tak to idzie. No dobra. Podpowiem. Gdybyś stanął na głowie...albo lepiej...odwrócił do góry nogami monitor na 3 miesięcznym wykresie...nie wiem,czy od razu byś się skapnął,że jest odwrócony. Zwłaszcza z daleka. No,chyba że po napisach.
privy / 2010-12-21 20:52 / Tysiącznik na forum
Sierpniowo-listopadowy odwrócony układ?
privy / 2010-12-21 20:54 / Tysiącznik na forum
Padździernikowo- oczywiście. Ale mi się ten sierpień wymyślił :)))
Zeus52 / 2010-12-21 21:21 / 10-sięciotysiącznik na forum
Pal diabli drobne szczegóły...ale pewne sekwencje świec,wyskoków,zjazdów...i w ogóle całość. Można tak gdzieś w połowie tej wzrostowej korekty w listopadzie zaznaczyć punkt i wykorzystać jako oś obrotu...połówki wykresu,po obrocie o 180 stopni,nakładają się na siebie. No...tak pi razy drzwi. Dobre,gdy dwóch analityków,siedzi naprzeciw siebie w kawiarni,a na stole wspólny laptop...nie trzeba obracać,jeden drugiemu nie musi zaglądać"przez głowę"...siedzą,opisują,co widzą i obu to ramo wychodzi. :))
tedchom / 2010-12-21 22:35 / Tysiącznik na forum
Zeus szacunek za ten tekst nie wpadłem na to ale ciekawe czy to tak dalej pójdzie jak co to rezerwujemy ten typ wskaźnika dla ZEUSA;)
Zeus52 / 2010-12-21 23:33 / 10-sięciotysiącznik na forum
Już wiem,dlaczego wykres EDa wyglądał wczoraj i dziś tak sztucznie...tańczył,jak marionetka na sznureczkach. Otóż,aby ED za wcześnie się do góry nie wyrywał,odezwała się agencja Moody's kiwając paluszkiem na Grecję. Gdy ED już odpowiednio się osunął...znowu szybciutka "interwencja walutowa"...Moody's uspokaja: nie jest tak źle,krajom PIIGS na pewno nie grozi bankructwo. ED odbija. Ale,by zanadto się nie rozpędzał...w odpowiednim momencie do akcji wkroczył drugi wspólnik do interesu...Fitch macha paluszkiem w stronę Portugalii. I nawet technicy nie mieli by zastrzeżeń do malunku na wykresie(przyjeli by to za naturalny ruch techniczny),gdyby nie to,że coś agencjom z timingiem oświadczeń nie wypaliło...ciut,ciut się spóźnili, i to nie raz,co spowodowało taki szarpany,nienaturalny ruch. I myślę,że porównanie tego,co zostało wymalowane(wyreżyserowane dla techników),z tańcem marionetki,jest jak najbardziej odpowiednie. Tylko,co chcieli osiągnąć,tego i tak nie wiemy....może jedni wygłaszali oświadczenia,gdy koledzy z pracy obstawiali na forexie?
Zeus52 / 2010-12-20 23:09 / 10-sięciotysiącznik na forum
I tak,dla porządku...ML2:+0,43%/ML5:+0,90%/ML6:+0,95%/ML7:+0,72%. I do tego dolar. U mnie,po przeliczeniu wypadła średnia portfela,już z dolcem,na czysto:+2,70%. Da się przeżyć...jak na jeden dzień. Brak jeszcze ciut,ciut, do wyrównania poprzednich czterech sesji.
do początku nowsze
1 2
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy