20 XII - 24 XII

max1224 / 2010-12-19 17:57
Otwieram przedświąteczny tydzień i mimo iż krótszy to na 24 rezerwuje też na świąteczne życzenia;-))
Wyświetlaj:
privy / 2010-12-20 14:10 / Tysiącznik na forum
usd/pln wychodzi górą z flagi. Wsparcie na jutro 3,00, na dziś 3,01.
privy / 2010-12-20 14:16 / Tysiącznik na forum
Aby trend wzrostowy nabrał pewności musimy rozjechać 3,05
privy / 2010-12-20 10:26 / Tysiącznik na forum
Wszyscy czekają na wzrosty a EM się sypie niemal na całej linii. BDI
max1224 / 2010-12-20 10:45 / Tysiącznik na forum
no nieładnie nieładnie dobrze że mi tego nie wiele zostało;-)) troszeczkę w mbanku
privy / 2010-12-20 10:35 / Tysiącznik na forum
Obcięło posta: BDI poniżej 2, spread B/B 36%. B/B osiąga po mału poziomy z końca hossy 2007. Ciekawe z jakim opóźnieniem to wszystko wypali. Na wigwamie mam wstępny sygnał sprzedaży.
tim999 / 2010-12-20 10:49
najwyżej będziemy szorcić na kontraktach...a tak wogóle privy to jakie wskaźniki i o jakich parametrach generują Ci ten sygnał sprzedaży, oczywiście poza tym Bulls/Bears (?)
privy / 2010-12-20 11:21 / Tysiącznik na forum
B/B i BDI to wskaźniki wyprzedzające interesują mnie tylko wtedy gdy osiągają jakieś szczególne wartości lub nie potwierdzają ruchów cenowych na indeksach. Co do metody jaką stosuję to już ktoś kiedyś pytał. Nie da się tego opisać od tak. Wskaźniki w określonych momentach są ważne albo nie, ja wiem kiedy, ale wyjaśnienia się nie podejmuję. Sygnał wstępny oznacza, że korekta za bardzo się przeciąga i jeden z moich wskaźników po jej wykonaniu nie może się podnieść co więcej zawraca w kierunku korekty co oznaczać może, że korekta może być początkiem czegoś większego. Stosowane wskaźniki to MACD RSI FI STS CCI o różnych długościach, ostatnie 2 bardziej jako uzupełnienie. Na wykresach linie trendu oraz średnie 13/50/100, Bolinger20. Interwały W/D/H4. To dla indeksów.

Jest jeszcze trochę miejsca na spadek w ramach korekty w układzie długoterminowym, jakieś 4%. Ja preferuję średnioterminowo i krócej, a tu jakieś 1% tolerancji, później zacznie się nerwówka.
tim999 / 2010-12-20 15:47
Na razie to na wykresie notowań kontraktów nie było nawet przecięcia wykresu cenowego z MA11. Ponadto tyg MACD jest nadal rosnące a dniowy oscylator stochastyczny zbliza się do strefy wyprzedania. Teoretycznie powinna pojawić się okazja do kupna. DAX ładnie wystrzelił (chociaż na małym wolumenie), Janki też up na otwarciu a my się dalej się kisim.
privy / 2010-12-20 16:30 / Tysiącznik na forum
No właśnie tylko, że są to suche odczyty. Moja metoda pozwala mi trochę wybiec na przód ostrzegając przed wystąpieniem takich czy innych zjawisk. Czy wystąpią to inna sprawa. Zawsze w takich sytuacjach mogę się zredukować.
tim999 / 2010-12-21 10:38
oczywiście, przezorności nigdy za wiele,natomiast nie zgadzam sę troche z tymi "suchymi odczytami", bo na tej zasadzie to każdy wskaźnik takowe generuje. To wybieganie w przód to jest na zasadzie dołączenia jedego ze wsk badającego tzw psychologię mas. No ale jeżeli metoda się sprawdza przy określonych parametrach, które sobie tam zadałeś to tylko pogratulować.
privy / 2010-12-21 10:54 / Tysiącznik na forum
Jest to połączenie a w zasadzie odniesienie zachowań cenowych w relacji do położenia średnich oraz układów właściwych do danej sytuacji wskaźników. Trochę to poplątane, ale po tylu latach nawet się o tym nie myśli, rzut oka wystarczy. Co do MACD większą wagę przykładam do histogramu.
London / 2010-12-20 10:41 / Bywalec forum
Ja w piątek już podziękowałem mikołajowi. Prezenty takie sobie ale lepsze to niż nic ;)
Jako obserwator wchodzę w okres świąteczny. Zbyt dużo osób zaczęło czekać na mikołaja a to dobrze nie wróży bo wiadomo ,że każdy prezentów nie dostanie ;)
u2mart / 2010-12-20 11:01 / Tysiącznik na forum
Ja już tylko unidolar i NE ale tam duży wpływ ma dolar więc trzymam. Do tego dokupuję pomału certa na spadek ropy
privy / 2010-12-20 12:52 / Tysiącznik na forum
Z tą ropą to odważny jesteś. Na kreskach jutro potencjalny up. Jeśli nie pojawi się ani jutro ani pojutrze to dopiero wówczas kierunek południowy stanie się bardziej realny.
u2mart / 2010-12-20 15:42 / Tysiącznik na forum
Heh odważny bądź nierozważny )
Ale widzę że godzinę po mnie funduszowe dali sygnał na jego kupno. Co prawda ostatno rzadko się kierowałem ich sygnałami , ale tym razem byłem pierwszy ))))
tim999 / 2010-12-22 14:42
można rzec. że wyszedłeś poza orkiestre;)
Zeus52 / 2010-12-20 18:42 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja tylko potwtórzę za privem:odważny jesteś z tą ropą. W ogóle z surowcami. Wiesz,bił się z rynkiem nie będę...ale jeśli ropa zbliży się w styczniu...i to niekoniecznie na początku miesiąca...tak,w okolice 100$,to nieciekawie będzie z tymi certyfikatami.
London / 2010-12-21 15:30 / Bywalec forum
Czyli koło 100$ trzeba będzie się zapakować w certy. Ale to pewnie przyszły rok.
1 2
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy