Forum Forum inwestycyjneFundusze

200 tys.mam i 260 tys. kredytu też mam

200 tys.mam i 260 tys. kredytu też mam

Rados / 83.168.106.* / 2007-09-29 00:36
Kupiłerm mieszkanie i rata kredytu wynisi 1500. Jedna pensja starcza na bieżące wydatki, a druga będzie po wychopwawcczym za 2-3 lata. Ze sprzedaży starego mieszkania jest 150k i 50k w Arce akcji. Co tu zrobić żeby było dobrze? Oferta AEGONA jest ciekawa przy 200k ,10% rocznie mogę wypłacać bez opłat likwidacyjnych co starczyłoby na raty kredytu. A może gdzieś indziej spróbowaćnp. AXA, SKANDIA, P 70, tam nie znam szczegułów. Ewentualnie mBank i SIF.
Wyświetlaj:
autokor / 157.25.5.* / 2007-10-02 10:43
Mam podobną sytuację, niemal identyczną tylko kredyt 2x większy alie i gotówki 2x więcej. ratę mam ok 2100. Żona również jeszcze na wychowawczym. Najgorszą rzeczą która można zrobić to spłata nisko oprocentoanego kredytu hipotecznego posiadaną gotówką. Kredyt domyślam sie jest we frankach jak u mnie, lepiej trzymać kasę na lokacie na jakies 4,5% - 5%(i tak jestes do przodu) i mieć ją w gotowości w zależności od sytuacji rynkowej. Ja w akcjach trzymam ok 28% środków (i tak myslę że zbyt agresywnie, chyba trochę sprzedam) reszta w obligacje/ fundusz pieniężny / lokaty. Masz włożone 50k agresywnie w akcje resztę te 150k radzę włożyć w coś bezpiecznego może pienięzne może lokatę terminową w banku może obligacje. Ta część bezpieczna zabezpiecza nas w wypadku kłopotów na giełdzie, kłopotów z pracą itd i pozwoli na przeczekanie każdego złego okresu aby akcje swoje zarobiły. Chyba że jesteś twardziel co włoży całą kasę w akcje i przez 5 lat nie będzie patrzył jak wyglądają indeksy giełdowe, ale taki się jeszcze nie narodził.
new_rejs / 2007-10-02 00:19 / portfel / Dajcie mi jakąś rangę
Jak to mówią - inwestuj tylko tyle ile możesz stracić.
Zabezpiecz kredyt, nie mówię żebyś go spłacił bo może dzięki inwestycji wyjdzie na plus. Ale większość zainwestu bardzo ostrożnie - lokata lub obligacje, reszta w ruch - fundusze akcyjne lug akcje.
Fundusze tylko bezpośrednio (mBank, Millenniu itp.).
Odradzam Aegon, Skandię, Axę i innych naciągaczy-darmozjadów.
TaS / 2007-10-01 23:56 / Tysiącznik na forum
ja z czysto zdroworozsądkowego punktu widzenia: spłaciłbym kredyt :)
Idyll / 2007-10-02 20:35 / Bywalec forum
Nieeee, no taki doświdczony forumowicz poleca takie rozwiazanie :)) gdybam ja miał teraz taką mozliwość - zdobycie tak taniej gotówki to zdecydowałbym się od razu. Zainwestowałbym cześć gotowki w UniWIBID, część w Legg Mason, UniProfil Akcyjny i powoli bym spłacał dług - zyski są praktycznie zagwarantowane, chyba że nadejdzie jakaś wielka wojna i cofniemy się z rozwojem o kilkadziesiąt lat!
przewodnick / 2007-10-02 00:06 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
No nie wiem Tas. Jesli kredyt ma oprocentowany np. 3% a lokate 4,8% lub wiecej to chyba lepiej zostawić pieniądze na lokacie
tomek_k / 91.94.16.* / 2007-10-01 10:23
Z tych firm które wybrałeś Skandia jest tańszym rozwiązaniem, sam używam i przy wyborze przeliczałem.
Bartosz Milewski / 2007-10-03 19:35 / Bywalec forum
Aegon jest tańszy od Skandii i mam na to dowody.:)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy