2000zł i co dalej ?

Bartek_K88 / 2008-03-18 00:41
Witam
Jestem studentem i mam odłożone 2000zł które jak do tej pory ulokowałem na Koncie Oszczędnościowym BZWBK ... nie wiem czy był to dobry pomysł ale chyba lepszej legalnej inwestycji nie mógłbym wykorzystać a właśnie o taką mi się rozchodzi.
A teraz pytanie do weteranów giełdowych: czy znacie jakiś sposób na dobre zagospodarowanie pieniędzy. Myślałem o giełdzie lecz nie wiedział bym od czego zacząć. Ostatnio naczytałem się o giełdzie i jej spadku. I teraz nie wiem czy dalej podkręcić sobie chęć grania na giełdzie czy też nie.
Wyświetlaj:
jdz / 83.10.192.* / 2008-03-21 13:09
Witam.
Moim skromnym zdaniem naprawde minimalna kwota, z ktora mozna zaczac inwestycje na gieldzie to 5k. Nalezy tylko pamietac, ze nie beda to oczywiscie duze zwroty. Mozna oczywiscie zaczac z mniejsza suma, ale to raczej w celu zdobycia wiedzy. Pamietaj tez o tym, ze obecnie nastroje na gieldzie nie sa najlepsze i wielu sie moze sparzyc (tak jak ja...hehe). Ale jesli ktos chce "wejsc" teraz to moze to akurat dobry moment...
Bartek_K88 / 2008-03-18 09:49
Mam jeszcze kilka pytań zwiazane z inwestowaniem na gieldzie: w co najlepiej zainwestowac na poczatek...akcje fundusze czy moze cos innego? Nastepnie czy mozecie mi podac jakies www z aktualna i w miare szybko aktualizowana GPW. Kolejnepytanie to jaki magazyn kupowac... ktory jest najbardziej oplacalny.
weisse111 / 2008-03-18 14:03 / Bywalec forum
odnośnie stron www, to polecam przed wejsciem na giełdę poczytać informacje, o tym co jest najczęściej wybierane wśród funduszy. takie informacje znajdziesz na money.pl, bankier.pl, parkiet.com, union-investment.pl w zakładce UnionKlub, czy tez biznesforum.pl.
pozdrawiam
Bartek_K88 / 2008-03-18 10:11
Chyba tak co chwile dopytywal... czy trzeba inwestowac przez biuro maklerskie czy mozna samemu ? co sie bardziej oplaca jezeli istnieje taka mozliwosc. Jak narazie gram na witrualnej gieldzie i zobaczymy co z tego wyniknie.
weisse111 / 2008-03-18 14:43 / Bywalec forum
Wirtualna giełda odbiega nieco od rzeczywistości Kapitał 2000 nie jest za wysoki jeżeli chodzi o wejście na gielde. Uwzględniasz może systematyczne (miesięczne, kwartalne…)wpłaty? Wydaje mi się, że odpowiednim funduszem dla Ciebie na początek będą fundusze parasolowe – jak ING, AIG, Union, Skarbiec, CU…Gdzie zawsze przed obawą na dużą stratę możesz dokonać konwersji bez podatku ramach parasola.
Bartek_K88 / 2008-03-18 16:21
Jestem studentem wiec nie moge obracac wiekszymi kwotami. Czytalem o funduszach parasolowych ale co one daja dokladnie? Mniejsze zyski ..... i co jeszcze ? czy zyski moze sa normalne? Jestes laikiem w tych sprawach i jak narazie jeszcze nie bede gral na gieldzie z prawdziwymi pieniedzmi gdyz chce nabrac doswiadczenia na wirtualnych pieniadzach oraz na poradach takich jak twoje za co serdecznie dziekuje. Mam nadzieje ze wiecej asow gieldowych udzieli sie w tym topicu. Jesli masz konkretne linki do tych funduszy to bylbym wielce wdzieczny
weisse111 / 2008-03-19 10:44 / Bywalec forum

Czytalem o funduszach
parasolowych ale co one daja dokladnie? Mniejsze zyski ..... i co jeszcze ? czy
zyski moze sa normalne?



Zyski masz normalne, tak jak to można zobaczyć w notowaniach dziennych, czy okresowych. Parasol daje tą możliwość, że dokonujesz bezpłatnych konwersji w obrębie danego TFI. Chociaż nie są one aż tak do końca bezpłatne, ponieważ musisz zapłacic opłtę wyrównaczą przy zmianie subfunduszu ze względu na wysokość opłat, przechodząc z niższych na wyższe, lecz są to opłaty b.niskie. Tak jest w przypadku UniFundusze FIO, jak mają inne TFI to dokładnie nie wiem.
Pozdrawiam
weisse111 / 2008-03-19 10:37 / Bywalec forum
Tak się składa,że ja z tych funduszy parasolowych co wymieniłem powyżej inwestuję właśnie w parasolu Unionia. Wiec i dlatego podaję Tobie link do tej strony - http://www.union-investment.pl/klienci_indywidualni/, wchodząc na nią mejdź w zakładkę UniFundusze FIO.
Od razu napiszę Tobie jak i do wiadomości innych, że nie jestem sprzedacą TFI, lecz tylko i wyłącznie piszę o tym co wynika z mojego doswiadczenia inwestycyjnego:)
weisse111 / 2008-03-19 11:02 / Bywalec forum
Tak sobie jeszcze myslę, że może odpowiednim sposobem inwestycji dla Ciebie byłby fundusz z ochroną kapitału...?Tutaj ponownie moge oprzeć się na Unionie i opisać subfundusz z mojego portfela, no ale......Funudszy z ochroną kapitału jest już bardzo dużo na naszym rynku wśród TFI. Sprawa tych funduszy wygląda tak - Fundusz gwarantuje, że wartość jednostki nie spadnie poniżej np. 95% jej wartości NA OKREŚLONY DZIEŃ W ROKU - najczęściej jest to 31. grudnia. Tak więc jeśli w tym dniu ktoś kupił jednostkę za 100, to ma pewność, że nie straci za rok więcej niż 5%, ale jeśli kupi tę samą jednostkę w marcu za 105, to może nie ma już takiej ochrony, gdyż może stracić ponad 10% - ciągle obowiązuje minimalna cena jednostki na koniec roku w wysokości 95.
W przypadku tych funduszy lepiej wybrać otwarty.
jagoda26 / 2008-03-18 20:09
Spraw sobie bezpłatne konto w mBanku i otwórz tam inwestycje możesz z panelu mBanku inwestować i w akcje i w fundusze Tak jak to już tu kolega pisał od Uniona poprzez AIG do legga. Wpłaty już od 100zł szeroki wybór od akcyjnych poprzez hybrydowe do obligacji
Pioitr / 213.25.120.* / 2008-03-18 18:51
Bartek,
Weź te dwa tysia i idź do klubu studenckiego. Zerwij laskę, postaw jej piwo i zaszalej. Nad ranem powinno zostać na taxi :D
Bartek_K88 / 2008-03-19 15:25
Dziekuje Wam za wypowiedzi. Mam nadzieje ze nie tylko mnie przyda sie ten wątek ale tez innym ludziom ktorzy chca jakos poszerzyc swoj portfel. Pozdrawiam i zycze smacznego jajka :) to tak na wszelki wypadek w razie mojej nieobecnosci na forum :)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy