Forum Forum podatkowePIT

21,5 proc. podatku liniowego?

21,5 proc. podatku liniowego?

Zombi / .* / 2003-06-10 14:29
Komentarze do wiadomości: 21,5 proc. podatku liniowego?.
Wyświetlaj:
Axon / .* / 2003-06-11 07:37
Niedawno czytałem wypowiedź kogoś z MF, że w tej chwili realne obciążenie podatkowe (średnio dla wszystkich podatników) nie dochodzi nawet do 19% - na dodatek większość płaci jakieś 16,5%. Albo ktoś skłamał wtedy albo kłamie teraz - albo budżet na przyszły rok jest tak skonstruowany, że podatki mają być wyższe o 2,5 pkt. Czy ja już głupieję czy ze mnie durnia robią?
novic / .* / 2003-06-10 17:18
ciekaw jestem jak był brany pod uwagę wzrost dochodów państwa z tytułu zwiększenia wpływów do budżetu (poprzez zmniejszenie szarej strefy) i zmniejszenie bezrobocia (poprzez wiadomy wzrost gospodarczy). Ale to chyba nie ważne :
handy / .* / 2003-06-10 16:05
Dlaczego autor treści tego komunikatu chowa się za parawanem Ministerstwa?Czemu zwłaszcza Ministerstwo jako jedyny posiadacz pełnej informacji nie przedstawia wyliczeń oszczędności jakie przynosi podatek liniowy (przepływ informacji, decyzje, papier, praktyczna eliminacja jednego z obszaru korupcji, itd.)?Poza tym może warto ustanowić nagrodę dla tego kto wskaże "optymalną koncepcję..." przygotowaną i wdrożoną przez Ministerstwo?
Janusz Dorożyński / .* / 2003-06-10 14:31
Rachmistrze z MinFina już osiągnęli poziom ułamków dziesiętnych - co za ulga, a przecież nie dalej jak tydzień temu super rachmistrzymi wiceminister Wasilewska-Trenkner z tryumfem ogłosiła rezultaty żmudnych, trudnych i długotrwałych symulacji w rzeczonym MinFinie, z których wynikało czarno na białym, że liniowy nie zrujnuje budżetu dopiero na poziomie 28%. I proszę, nie minęło dni kilka, a juz staniało o 6,5%. Kupili nowe kalkulatory, czy może zainstalowali nowego eksela? A tak bez naigrywania się - ja też robiłem symulację (budżet-liczna podatników-ich dochody - dane były wprawdzie trudno dostepne, ale udało się) i wyszło mi ok. 16-18%. No cóż, pewnei nie znam się, a na pewno nie jest za sprawiedliwością społeczną, dziejową i co ta jeszcze.
Zombi / .* / 2003-06-10 14:29
Wsadzcie w końcu Kołodkę do Tworek bo mnie już szlag trafia.

Najnowsze wpisy