21 III - 25 III

Shadowm / 2011-03-20 18:47
O dziwo nie ma jeszcze nowego wątku, więc może tym razem ja zacznę. Zapowiada się gorący tydzień, a wszystko oczywiście za sprawą interwencji w Libii. Zobaczymy jak to wpłynie na rynki. Ja osobiście dalej zatankowany w Turcję, liczę na to, że od soboty był czas oswoić się z informacjami o interwencji i nie będzie szoku w poniedziałek. Zobaczymy!
Wyświetlaj:
Ciułacz / 2011-03-21 00:16 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Od czasu do czasu Was podczytuję bo mam trochę dobrych funduszowych wspomnień z 2006 i wiosny 2007.Obecnie na rynku w PL jestem tylko w akcjach ale przyglądam się ML5, obawiam się wysokich opłat.W ubiegłym tygodniu nabyłem podobny fundusz RBF468 łatwo dostępny na kanadyjskim rynku.Nabyłem go na longa w ramach kanadyjskiego IKE czyli bez opłat.
Do mojego portfela w PL chciałbym trochę dobrać ML5 i w Aliorze widziałem że opłata jest 3,50% i jak nabędziesz przez internet -25%, czyli wyjdzie 2,675% , to i tak sporo.
Co byście mi radzili ?
Pozdrawiam
London / 2011-03-21 10:59 / Bywalec forum
Jeśli chodzi o ML5 to taniej chyba ciężko upolować.
Ciułacz / 2011-03-21 12:42 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
London dzięki za odpowiedz. Widzę że robicie konwersje pomiędzy fundami przypuszczam że w tej samej kategorii i bez opłaty manipulacyjnej, a jak tak to gdzie to najlepiej robić?
Bo mam namyśli na czas boomu zainwestować w agresywny fundusz a jak przyjdzie czas recesji to zrobić konwersję w coś co będzie ochroną kapitału.
London / 2011-03-21 12:48 / Bywalec forum
Dużo osób tutaj inwestuje np przez Skandie lub podobne temu. Ja osobiście jeśli inwestuje w fundusze to przez mbank . Wszystko jak to mówią ma swoje zalety i wady .
u2mart / 2011-03-21 12:48 / Tysiącznik na forum
Większość używa jakiejś platformy.
Chłopaki mają Skandię i tam ML5, ja Skandii nie posiadam i ML5 też nie mam.
Zostaje mi mbank i fundusze jakie są tam bez opłat.
Co do złota to jest DWS GOLD, sporo złota jest (przynajmniej było ale dawno nie sprawdzałem) w Skarbiec Rynków Surowcowych i on radził sobie lepiej jeśli dobrze pamiętam niż DWS. Ewentualnie zostaje certyfikat na wzrost ceny złota i spadek dolara dostępny przez emaklera.
Wiosna w Montrealu już jest?
pozdrawiam
Ciułacz / 2011-03-23 01:54 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witajcie ! piszę trochę na raty.
Ewentualnie zostaje certyfikat na wzrost ceny złota i spadek
dolara dostępny przez emaklera.

Samo złoto jako kruszec, czy certyfikat to nie, ale jego wydobycie.
Nabywanie przez Skandie to mi nie bardzo pasi ale może bym okazyjnie od kogoś odkupił.
Nie pali się, poczekamy zobaczymy.
Ps. W Montrealu powoli wiosna się robi ale jeszcze w ogrodzie jeszcze trawy z pod śniegu nie zobaczy.
London / 2011-03-21 12:50 / Bywalec forum
u2mart wyprzedziłeś mnie o całe 6 sekund ;)
u2mart / 2011-03-21 12:59 / Tysiącznik na forum
Wiem, ale żadnej nagrody nie dostałem (
W czym siedzisz London ?
Ja od 3 tygodni z hakiem tylko w akcyjnych czekam na razie.
London / 2011-03-21 13:21 / Bywalec forum
Długoterminowo - małe i średnie spółki
Krótkoterminowo - poza rynkiem

Co do wig20 póki jesteśmy ponad 2600 to mamy zdrowego boczniaka jak dla mnie.
tedchom / 2011-03-20 23:27 / Tysiącznik na forum
czy widzicie co robi gold na kitco? póki co to ładnie obrał kierunek północ dobrze na początek tygodnia, ale zobaczymy jak skończy
max1224 / 2011-03-20 23:50 / Tysiącznik na forum
przed chwilą odbił się od lini trendu korekty fajnie obserwuje się to na minutowym wykresie choć w tym przypadku na pięciominutowym zrobił gwiazdę wieczorną co nic nie musi oznaczać zbyt mały interwał czasowy ot takie obserwacje
1 2
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy