Forum Polityka, aktualnościGospodarka

21 maja rozpocznie się strajk generalny lekarzy

21 maja rozpocznie się strajk generalny lekarzy

Wyświetlaj:
jerzy1s / 2007-04-20 18:05 / Bywalec forum
Jesli chodzi o place lekarzy to niestety panuje jeszcze w Polsce ''urzedowa cena''. Jestem w 100% za urynkowieniem uslug medycznych i zadne minimum nie jest potrzebne. A co do urynkowienia to nie nalezy zapominac o kosztach studiow, ktore studenci powinni pokrywac.
Z++ / 83.29.165.* / 2007-04-20 21:52
Te 5 tysięcy to warunek zaporowy , aby rządzący zaczęli traktować reformę służby zdrowia poważnie. Lekarzom nie wolno strajkować w sprawie reformy służby zdrowia . Mogą natomiast protestować dla zarobków.Tak naprawdę o żadne zarobki tu nie chodzi tylko o zmianę systemu.
Lekarze ! Jesteśmy z WAMI !!!
asdfasdf / 84.10.234.* / 2007-04-20 18:27
Studia powinny być płatne albo dla wszystkich, albo dla nikogo.
saul / 2007-04-20 17:35 / portfel / Pan Owca
Ja uważam, że nie uważam, a tak poza tym powinniśmy się wystrzelić kontenerem w na księżyc.
astronauta / 75.52.195.* / 2007-04-20 21:38
nie poleci , probowalem po prostu nie poleci
Floyd / 2007-04-20 17:18 / Tysiącznik na forum
najbardziej bawi mnie jak podobno 70% społeczeństwa uważa, żę lekarzepowinni dostac to co chcą. No to sytuacja jest prosta podnieść składkę zdrowotną do właściwej dla takich wydatków kwoty albo jakieś inne podatki wprowadzić np. medyczny. Coś mi się jednak wydaje, że ci sami ludzie którzy tak chętnie podwyższali by lekarzom swiadczenia byliby święcie oburzeni gdyby się dowiedzieli, że to oni mają na te podwyżki płacić. A może tę pieniądze miałyby dostarczać krasnoludki?
A, swoją drogą to pazerność lekarzy przekracza wszelkie granice. Rzeczywiście widzę, że nie ma wyjścia jak sprywatyzować to bagno. 1/4 dostanie te swoje 10000 , a reszta na bruk i spoko.
M P / 195.90.107.* / 2007-04-29 12:30
Mysle ze lepszym rozwiazaniem jest aby ci ktorzy uwazaja ze lekarze powinni dostac wiecej wplacili dobrowolnie wieksza skladke na ubezpieczenie zdrowotne.
Wtedy sie okaze ilu tak naprawde uwaza ze lekarze powinni dostac wiecej.
dr01 / 83.4.100.* / 2007-04-29 11:55
po prostu trzeba wprowadzić WSPÓŁPŁACENIE za każdą usługę medyczną i tyle - zlikwidowałoby się 70% niepotrzebnych wyjazdów karetek i 50% niepotrzebnych wizyt lekarskich, 30% niepotrzebnych badań i 60% niepotrzebnych hospitalizacji... Kasy starczyłoby na wszystko
M P / 195.90.107.* / 2007-04-29 12:33
To mi przypomina pomysl z PRL-u kiedy to wladze wymyslily ze aby zaoszczedzic na koszcie energii elektrycznej wylacza oswietlenie ulic w miastach.
Koszty leczenia urazow przekroczyly dziesieciokrotnie oszczednosci.
chirurg / 80.134.59.* / 2007-05-16 15:57
Jezdziles w pogotowiu? ja tak, w ponad milionowym miejscie w centralnej Polsce i wiem ze ok 50 % wyjazdow nie wymagalo interwencji medycznej, a juz na pewno wyjazdu karetki R. A kosztow przeciez nikt nie liczy. Dla pocieszenia dodam, ze w Niemczech tez pogotowie wyjetdza w wiekoszosci nie do naglych zachorowan.
Ps. Koledzy lekarze, wyjezdzajcie! Jesli sie wahasz, to nie zastanawiaj sie, tylko jedz! Ja wyjechalem i nie zaluje!
Artur W / 88.199.125.* / 2007-04-20 17:29
Niech Cie dalej bawi, ja jestem za podniesieniem im pensji wzamian za odpowiednie kary, przeciez w Polsce mamy darmową słuzbe zdrowia a i tak bez łapowki zadnej powazniejszej operacji czy badania nie zalatwisz. Lpiej zaplacic oficjalnie ale za to moc wymagac
Łowca Łowców / 83.11.44.* / 2007-04-20 18:23
nie wisz co mówisz człowieku .. jaka darmowa słuzba zdrowia ..nie dośc że opłaca społeczeństwo składki .. to jeszcze nieformalnie musi płacic łapówki .. oczywiście znani i sprytni lekarze zarabiaja znacznie więcej niz owe 5000 zł .. a cała reszta albo jest słabowita lekarsko albo zwykli etatowcy o etatystycznym mysleniu ..
ponadto czy widzieliście kiedys kase fiskalną w prywatnym gabinecie lekarskim? ..
zgadzam się urynkowic słuzbe zdrowia .. a przypisane pieniadze idą za pacjetem .. niepubliczne zozy i inne placówki medyczne powinny utrzymywac się tylko z tych pacjetowskich pieniędzy .. jak jakas przychodzni czy szpital nie ma pacjetów to po prostu plajtuje .. ponadto kto powiedział ze wszyscy lekarze musza miec pracę ?
wzorem innych obywateli tez moga podlegac prawom rynku ..
a jezeli państwo potrzebuje utrzymac tzw strategiczne społecznie placówki to powinno znaleźc jakis sposób ich utrzymania i finansowania ..
jest jeszcze inny aspekt .. nasze społeczeństwo jest biedne .. i w przewazającej swej masie zyjące z rent/emerytur kilkuset złotowych oraz z kilkusetzłotowych pensji .. rozumiem takie rządania płacowe w zamorznym społeczeństwie ale w tak biednym?
ponadto w prywatnych obiektach medycznych .. dla elity i bogatych obywateli lekarze niech zarabiaja ile chca (ile im pracodawca wypłaci)
ktoś dobrze napisał .. skoro rynek to rynek ...w takim razie studia opłacane w zancznej czesci przez podatników(społeczeństwo) .. tez powinny byc spłacone ... w tym i przez lekarzy.
wojtek-s / 84.10.234.* / 2007-04-20 17:25
1) Tego bagna nie stworzyli lekarze. Tylko zgadnij kto :)
2) 2-3 średnie krajowe dla lekarza to dużo? Jak dla mnie to minimum, żeby konkurować z UE.
Łowca Łowców / 83.11.44.* / 2007-04-20 18:35
czym chcesz konkurowć .. pensjami .. po równo .. czy się stoi czy się lezy 5000 sie nalezy ..
nic nie szkodzi ... chca niech jada do UE.. jestem za otwarcie rynku medycznego i otwarciem korporacji lekarskich ..
ale tak jakos się składa ze sami lekarze a raczej ich tzw "przedstawiciele" nie chca otwarcia rynku lekarskiego w polsce .. tak naprawde boją się konkurencji .. w swiadczeniu usług .. ich reforma ma polegac na dojeniu coraz wiekszych ilości pieniędzy ..
przeciez nie jestesmy lub jeszcze nie jestesmy bogatym krajem .. skoro pieniądze z systemu pójda na pensje lekarskie to co zostanie na leczenie?
tak jakos lekarze nie mówia skad maja byc te pieniadze .. bo to oczywiste że ze zwiększonych podatków .. płaczcie ludzie i płaćcie .. bo niewazne ze biedujecie .. chcecie sie leczyc to płacz i płac albo umieraj .. bo lekarz te swoje 5000 tysięcy musi mieć ..
wojtek-s / 84.10.234.* / 2007-04-20 22:36
Pomyśl nad tym: jeśli operator koparki zarabia 5000 zł m-sc, bo robotników jest mało, to czemu lekarz ma tyle nie zarabiać? Tym bardziej, że jego zawód jest znacznie trudniejszy?
Po drugie jesteśmy bogatym krajem - popatrz tylko na budynki ZUSu, NFZtu etc. Pieniądze są, tylko są źle rozdzielane.

A co do Twojego ostatniego zdania - taka jest smutna prawda. Niestety. Wolisz nie dać i potem leczyć się u znachora, bo lekarze wymrą, a nowych nie będzie? Pomyśl trochę o przyszłości. Nie 1, 2 miesiące, ale 5+ lat.
lecher1 / 81.190.145.* / 2007-04-20 17:01
zgadzam się z postulatami lekarzy, niby dlaczego posłowie po zawodówkach rolniczych i inni bez nawet średniego wykształcenia, za to z tupetem i bezczelnością mają zarabiać 3-5 krotnie więcej niż ludzie wszechstronnie wykształceni.
promyker / 149.156.124.* / 2007-04-20 21:30
bo ich wybrales
Liberał / 2007-04-20 16:51 / Bywalec forum
Na forum widzę sami górnicy. Każdy ma prawo do godnego życia. W kraju mamy za mało lekarzy więc przydałyby się większe zarobki by zatrzymać młodych.
chirurg / 80.134.59.* / 2007-05-16 16:06
No wlasnie, bo to cale gadanie o lapowkach, samochodach, gabinetach nie dotyczy przeciez mlodych lekarzy. Jako mlody lekarz za*****sz na 10-15 dyzurach miesiecznie, zeby ucilac 3 tys., jesli w ogole placa ci za prace. Bo zawod lekarza jest eleitarny i wielu mlodych Kolegow jest na wolontariacie, zeby w ogole miec szanse specjalizowania sie. Obecne status quo odpowiada najbardziej starym urzadzonym profesorkom, ordynatorom, ktory nie mysla czegokolwiek zmieniac. Koledzy, nie ma sie co zastanawiac - wyjezdzajcie!
Floyd / 2007-04-20 22:39 / Tysiącznik na forum
Każdy?
Coś kiepski z pana liberał, polecam podszkolić się u JKM.
Nikt przecież nie zabrania panu dołożyć lekarzowi z własnej kieszeni.
Dziwię się tylko np. nauczycielom ale i innym zawodom, że jeszcze siedzą po cichu, a może nie muszą żyć godnie?
Artur W / 88.199.125.* / 2007-04-20 16:43
Niech dostaja po te 5 tys jestem za ale w zamian powinni podpisac zobowiazanie ze jesli wezmą lapowke zwracaja koszt studiow min 50 000 zł i na rok maja cofniety zakaz wykonywania zawodu i odebrane wszystkie uprawnienia ( ktore bede musieli robic od początku ) przed sad a nie przez " lekarski sad kolezenski"
chirurg / 80.134.59.* / 2007-05-16 16:07
a jakie sankcje proponujesz dla pacjenta?
dr01 / 83.7.118.* / 2007-04-21 18:39
a jak pacjent nie stosuje się do zaleceń niech płaci 100 tys lekarzowi!!!
Basia42 / 83.24.66.* / 2007-04-20 17:19
popieram w całości ,a nawet po 7 tys.,ale z warunkiem zwrotu na wypadek lewizny !
daria / 212.179.69.* / 2007-04-20 16:32
Chyba im sie w glowach pomieszalo z tymi zarobkami, chyba ze podziela sie nimi z personelem medycznym ktory za nich zasuwa gdy oni wlocza sie po naradach zagranicznych i spia na dyzurach.
Lekarze obejrzyjcie sobie Ostry Dyzur. Jak bedziecie tak pracowac bedziecie mieli godziwe place.
novy / 2007-04-20 16:42 / Bywalec forum
Te kwoty to tylko pretekst. Aby rozpocząć legalny strajk trzeba wysunąć postulaty zgodne z prawem. A żądanie kosmicznych podwyżek jest zgodne z prawem. Natomiast żądanie reformy tzw. służby zdrowia już nie...
Trzymam kciuki za strajkujących.
podatnik / 87.205.32.* / 2007-04-20 15:58
Cos za cos - niech podpisza lojalki, ze nie beda prowadzic swoich gabinacikow i dac im te podwyzki. A tym, co prowadza gabineciki wprowadzic kasy fiskalne i wszystko bedzie ok. Inaczej podwyzki dla was doktorki nic nie zmienia i tak nie bedziecie szanowac ani swojego pracodawcy, ani pacjenta
wojtek-s / 84.10.234.* / 2007-04-20 17:15
To że lekarze pracują w tych swoich "gabinecikach" jest jednym z warunków funkcjonowania obecnego systemu - systemu w których lekarze pracują na 2 etatach + dorabiają w gabinetach, jeśli jeszcze mogą. Jest popyt, jest podaż. Inaczej lekarzy by brakowało.
Przekonasz się o tym, gdy lekarze zaczną egzekwować prawo europejskie, czyli 48 godzinny tryb pracy. I ani godziny więcej. Sama Warszawa potrzebowałaby od zaraz min. 300 lekarzy.
andrut78 / 83.30.3.* / 2007-04-20 16:20
Dokładnie, zgadzam się z wcześniejszą opinią. Ponadto uważam, że lekarze powinni mieć prowizyjny system wynagrodzenia, tylko wtedy zależało by im na pacjentach. Taka sytuacja ma miejsce w ich prywatnych gabinetach i proszę jaka panuje tam kultura i poszanowanie pacjenta i jego praw.
Floyd / 2007-04-20 22:52 / Tysiącznik na forum
Święte słowa. Jak idę prywatnie do lekarza to zwraca się do mnie po imieniu, a w publicznej przychodni traktuje mnie jak bydle. Nawet postanowiłem nagrywać takie rozmowy tyle, że na razie nie mam okazji bo nie choruję. :)
Od ognia, wody i lekarza zachowaj mnie Panie.
chirurg / 80.134.59.* / 2007-05-16 16:11
"Zwlaszcza po wypadku komunikacyjnym albo przy pekajacym tetniaku aorty brzusznej" - zapomniales dodac.
hannibal / 2007-04-20 23:56 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Możecie sobie psioczyć na lekarzy......czy chcecie czy nie i tak będziemy mieli coraz lepiej....a wy się do tego przyczynicie..nawet sami o tym nie wiecie..ale cóż prości nie muszą wiedzieć i rozumieć wszystkiego......to mówiłem ja wykształciuch
Czasy komuny się skończyły.....nie wam psy niewierne nas dyscyplinować.....będzie niedługo lepiej niż za komuny....jak zabulisz w prywatnej opiece zdrowotnej to będziesz miał....a tak do kolejeczki z innymi bucami i o************* życiowymi...i darcie mordy na łamach gazet w populistycznych programikach polsatowskich i tvn-owskich też nic nie da..to właśnie wy prowokujecie nas do często nieetycznych zachowań....lenie śmierdzące---robolska alkoholicko-rentowa tłuszcza...... każdy powinien znać swoje miejsce w szyku
podatnik / 87.205.198.* / 2007-04-21 08:18
A zarabiaj ty se konowale ile chcesz - tylko plac podatki!! Poza tym, jak bedzie wiecej placowek prywatnych na wysokim poziomie, to i ceny spadna - pojawi sie konkurencja. To wszystko bedzie korzystne dla pacjenta. Przyklady juz mamy chocby w telekomunikacji.
Pozdrawiam
hannibal / 2007-04-21 18:13 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Konkurencja akurat będzie mniejsza,bo lekarze wyjeżdżają.....a jak kogoś brakuje to zatrudnia się każdego -niekoniecznie najlepszego--żeby tylko chciał u nich pracować.....jakość usług spadnie....zarobki wzrosną,bo będzie można żądać więcej skoro są braki kadrowe.......wyrazy współczucia pacjenciki
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy