21.XII - 25.XII

tedchom / 2009-12-19 11:14
PIERWSZY:)
Wyświetlaj:
axatest / 2009-12-26 14:16 / Bywalec forum
Ja się też dołączam do świątecznego nastroju i życzę wszystkim aktywnym i mniej aktywnym uczestnikom tego forum wszystkiego najlepszego, zdrowych spokojnych i radosnych Świąt spędzonych w gronie najbliższych, a także nieograniczonych zysków i jak najmniejszych strat w tym nadchodzącym roku 2010. Oby hossa była z nami jak najdłużej.
devil000 / 2009-12-25 13:33 / Bywalec forum
Merry Christmas for all i tych grubych i chuduch oby mikolaj nikgo nie pominol !!!!!!! Najlepsze zyczenia dla solenizantow zeby sto lat zyli i dobra rada na tym forum jak do tej pory sluzyli. Wszystkiego najlepszgo drodzy forumowicze raz jeszcze!!!!!!!!
u2mart / 2009-12-24 21:27 / Tysiącznik na forum
Wesołych i spokojnych Świąt w rodzinnym gronie wszystkim odwiedzającym ten kącik )
No i 100 lat i naszemu Maxowi, zdrowia i powodzonka życzę, a także żebyśmy się kiedyś wszyscy spotkali na żywo na Bora Bora , pewnie Kinia znalazłaby nam tam jakąś dobrą miejscówkę )
grzegorz77 / 2009-12-24 21:17
Wesołych i radosnych ,pięknych i spędzonych w gronie najbliższych Świąt oraz spełnienia marzeń tych malutkich i tych większych. Z dalekiej Norwegi przesylam wszystkim :)
privy / 2009-12-24 11:54 / Tysiącznik na forum
Powiało Świętami i nawet Gucioo będzie spokojnie przełykał potrawy bo złoto pow. 1100$.

Ja dziękuję za życzenia i również przyłączam się do nich by te Święta były dla Was i Waszych Rodzin spełnione pod każdym względem. Niech to ciepło Wigilijnej Wieczerzy towarzyszy i umacnia Was każdego dnia.

Pogody ducha i przynajmniej odrobiny szaleństwa w życiu dzisiejszemu jubilatowi MAXOWI. Niech Wigilia kojarzy Ci się wyłącznie z zapachem choinki, rodzinną atmosferą oraz worem pełnym radości i prezentów, a nie z rosnącym ''przebiegiem'' :)
tedchom / 2009-12-24 21:17 / Tysiącznik na forum
max dołączam do życzeń
myfa / 2009-12-24 21:26 / Bywalec forum
Dołączam się również do życzeń, zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, spełnienia marzeń oraz pomyślnych inwestycji :)
Zeus52 / 2009-12-24 15:21 / 10-sięciotysiącznik na forum
To ja tak trochę na uboczu,coś na temat danych. Nowi bezrobotni 452tys.(prognoza 470tys.). Zamówienia+0,2%(prognoza+0,5%). Ale najważniejsze:zamówienia bez śr.transportu +2%(prognoza+1%). Teoretycznie mogłoby to wzmocnić dolara,ale teoretycznie,gdyż dolar dojrzał do korekty. Szczegóły wczorajszych danych pokazują,że były one gorsze,ale w żadnym razie tragiczne. Wydatki i dochody minimalnie mniejsze od prognoz,ale wzrosły.Indeks nastroju Michigan wzrósł i to wyraźnie,choć prognozy były wyśrubowane i o 1p.wyższe...do tego to tylko weryfikacja. Spadła mocno sprzedaż nowych domów,ale jak pisałem,to mały w porównaniu z wtórnym,rynek. Poza tym,co istotne:1.mediana cenowa wzrosła aż o 3,8% 2.ilość niesprzedanych domów drastycznie spadła...od 1971r.nie zdarzył się taki spadek. Dlatego nawet trudno nazwać te dane jako złe. Gorsze od prognoz,niespodzianka,wypadek przy pracy,ale nie złe. Więc był to tylko pretekst do korekty technicznej na dolarze,która po cichu zaczęła się już wcześniej. Wstęp to zachowanie spółek gold dzień wcześniej i w nocy. Później wspominana już wczoraj korekta na forexie:jen,frank,funt...i w końcu euro/dolar. Dane stały się tylko pretekstem,tym bardziej,jak z powyższego wynika,w żadnym razie nie było z nimi tragedii. Gdyby to było tydzień temu,to dolar nawet by nie drgnął,a może jeszcze się umocnił.
romuald_z / 2009-12-24 15:37 / Bywalec forum
Wszystkim Forumowiczom, tym aktywnie piszącym i tym tylko czytającym
Zdrowych i wesołych, pogodnych i szczęśliwych, radosnych i spędzonych w rodzinnej atmosferze Świąt Bożego Narodzenia życzy zagorzały fan i codzienny czytelnik.
Niech spełnią się Wasze wszystkie marzenia te zawodowe i osobiste a w portfelach niech króluje zawsze kolor zielony.
romuald
Zeus52 / 2009-12-24 15:55 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dzięki. Wzajemnie. A ja tylko podałem parę rzeczy,aby święta przebiegały spokojniej. Bez obaw. Takie wystrzałowe dane,po rozgoczętej korekcie technicznej na dolcu nie mogą nam zaszkodzić. Wręcz przeciwnie powinny pomóc surowcom,zwłaszcza przemysłowym...i to już nawet bez względu na dolara. Po prostu nie ma już żadnej innej opcji.To,żeby wszyscy mogli spokojniej zasiąść do Wieczerzy Wigilijnej.Pzdr.
Zeus52 / 2009-12-25 16:13 / 10-sięciotysiącznik na forum
No i stało się. Gdy my szykowaliśmy się do rodzinnego spotkania przy choince,surowce zrobiły powpórkę z rozrywki,następny odpał. Miedź ustanowiła nowe maximum w swoim,już ponad rocznym marszu w górę,równe 330Ec/funt,ropa nie chciała pozostać w tyle i dzielnie daje zmiany miedzi w ucieczce przed peletonem. Gold...o możliwym zasięgu wspominał już Max. Mi łatwiej w/g spółek wydobywczych...są bardziej przewidywalne od gold,w tym kanale wzrostowym. To one,przed gold dały sygnał,co stanie się za chwilę z gold,a więc i dolarem ect.,odbijając się od linii trendu. Tak,że dalszych udanych i spokojnych świąt! Później pomyślimy,co dalej. Pozdrawiam wszystkich.
Zeus52 / 2009-12-24 13:00 / 10-sięciotysiącznik na forum
Rzeczywiście dziś 12.24 wigilia. Dołączam do życzeń dla MAXA. Przede wszystkim aby zdrowia mu starczyło na taką świąteczno-urodzinową kumulację. Ale max,co Cię nie zabije,to Cię wzmocni... STO LAT!STO LAT!.....NIECH ŻYJE NAM!
jerzy3711 / 2009-12-24 19:53 / portfel / Bywalec forum
Dołączam się również do życzeń dla MAXA .Sto lat sto lat i jeszcze sto lat niech żyje żyje nam
tom ziel / 212.76.37.* / 2009-12-24 10:43
Radosnych, pogodnych, spokojnych i obżartych Świąt wszystkim forumowiczom życzę jak najlepiej
lukaszn19 / 2009-12-24 09:36 / Tysiącznik na forum
Wesolych Swiat dla wszystkich forumowiczow ;)
lukaszn19 / 2009-12-24 09:35 / Tysiącznik na forum
______________$$$$$$
______________$$$$$$$$$$
____________$$$$$$$$$$$$$$
__________$$$$$$$$$$$$$$$$$
_________$__________$$$$$$$$
_________$$$$$_________$$$$$$
__________$___$$$$$$_____$$$$
_________*$$$_$_$$_$$_____$$$
________$_$_$**_$_$_$$$___$$$
_________$(O)___(O)_$_$$_*$$$
_______$$__________$*$_$__$$$
____$*__$____*___$$$__$__*_$$
___$*_____*$$$*________$___.**
___$*_______*_________.*$__****
____$*_________________*$__***
___$$$$*_____________*$$§§§§
_$$$$$$$$$*_______*$$$$$$§§§§§
$$$$$__$$$$_$$_$$$$$$$$$$$$§§§§
$$$*__*$$$$$$$$$$$$**$$$$$$§§§§§
$$$*__*$$$$$$$$$$$*__$$$$$$$§§§§
_$$$$*$$$*******$$$*__$$$$$$§§§§
__$$$*$$$*$$$$$*$$$$*$*_$$$$§§§
_____$$$$*$$$$$*$__$$$$$$$$$§§
_____$*$$*******___*$$$$$$$$§
_____$*____________________*$
_____$$*_*__*___*$$_*___*__*$
______$$$$_$$$$$$$$$$$$$_$$$
_________$_______$________$
_________$*______*_______*$
__________$$$$$$$$$$$$$$$$
______$$$$$$$$$$**$$$$$$$$$
____$$$$$$$$$_______$$$$$$$$
___$$$$$$______________$$$$$$
NENA / 82.123.247.* / 2009-12-24 13:59
SUPER MIKOLAJEK!!!ZA TAKIEGO WYJDE!!!!!
Zeus52 / 2009-12-24 14:15 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wypasiony! A po Nowym Roku pewnie mu przybędzie...
irbor / 2009-12-24 10:58
Mam pytanie jak jest z funduszami zagranicznymi typu HSBC ROSJA, czy dzisiejszy dzień będzie wyceniany w funduszach jeśli rosyjska giełda pracuje???
lukaszn19 / 2009-12-24 12:00 / Tysiącznik na forum
oczywiscie tak,pozd
Zeus52 / 2009-12-23 23:59 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wszystkim forumowiczom,tym piszącym i tym tylko tu zaglądającym,życzę spokojnych i przyjemnych Świąt Bożego Narodzenia. Także tym,dla których być może te święta są obce,życzę czasu spokoju,odetchnięcia od codziennych problemów. Oby wszyscy mogli spędzić ten czas w miłej atmosferze w otoczeniu najbliższych sobie osób i aby żadne stresujące nowiny nie miały do nich dostępu. Pozdrawiam i dziękuję szystkim.
LOndon. / 89.243.186.* / 2009-12-24 09:30
Ja też przesyłam życzenia, spokojnych świąt i dalekich od jakichkolwiek trosk i problemow. Zapomnijmy o codzienności i cieszmy się świąteczną atmosferą no i oczywiście prezentami ;) pozdrawiam serdecznie z Londynu .
London / 2009-12-24 09:34 / Bywalec forum
I jeszcze jedno ,życzę by to forum pozostało jakie jest bo pewnie wielu korzysta . Oby ak najmniej "cieżkich przypadków" tu zaglądało :)
jerzy3711 / 2009-12-24 19:49 / portfel / Bywalec forum
Wszystkim forumowiczom życzę zdrowych, spokojnych i radosnych świąt , spędzonych w ciepłej rodzinnej atmosferze, oraz w gronie serdecznych przyjaciół . Niech wszystkie troski i zmartwienia odejdą precz, bo nastał dzień Bożego Narodzenia .
Pozdrawiam wszystkich Jerzy.
max1224 / 2009-12-23 22:55 / Tysiącznik na forum
cóż skoro czas to i ja pozwolę sobie złożyć jak najlesze życzenia świąteczne
niech Boża Dziecina przyniesie do Waszych domów ciepło pokój i radość
i Waszym marzeniom niech stanie się zadość
a w inwestowaniu omijania dołków i wyczucia trendów
niech Was intuicja uchroni od błędów
kreski świeczki i wykresy niechaj Was usłuchną
a portfele Wasz niech wydatnie spuchną
Gucioo / 2009-12-23 22:28 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Wszystkim forumowiczom życzę zdrowych wesołych ,rodzinnych świat, wora pełnego prezentów, udanych i trafnych decyzji w inwestowaniu :) .Sobie i wszystkim życzę i mama nadziej ze przyszły rok będzie dużo lepszy od obecnego. Pozdrawiam Gucio :)
###_maciejk / 2009-12-23 21:34 / Bywalec forum
*** Jak obyczaj każe stary, według przodków naszej wiary, pragnę złożyć Wam życzenia w przeddzień Wigilii Bożego Narodzenia. Niech ta gwiazdka betlejemska, co przyświeca nam o zmroku doprowadzi Was do szczęścia w nadchodzącym Nowym Roku.
***Wszystkiego najlepszego oraz samych trafnych inwestycji życzy:

###_maciejk
Zeus52 / 2009-12-23 16:36 / 10-sięciotysiącznik na forum
Gdzie tak wszystkich wymiotło? Choinkę pobiegli stroić,czy co?
max1224 / 2009-12-23 19:46 / Tysiącznik na forum
no mnie to na zakupy sama by żonka rady nie dała i tak chodziliśmy na 4 razy a że garaż mam dalej niż sklep więc na piechotkę
Zeus52 / 2009-12-23 19:59 / 10-sięciotysiącznik na forum
Mam obok siebie sąsiada,który aby zrobić zakupy w sklepie odległym o 100 metrów,idzie do garażu,otwiera go przestawiając przy okazji samochód żony,syna. Czasami jeszcze,tak jak ostatnio odśnieża dojazd. Jedzie 100 metrów do sklepu,wraca. Znowu to samo z przestawianiem. Następnie jeszcze śnieg zasypuje wszystko i ma gotowe pole do popisu przy następnych zakupach,albo,gdy czegoś zapomniał kupić...
max1224 / 2009-12-23 20:05 / Tysiącznik na forum
no super;-))
mój sklep samoobsługowy mam 50m a biedronka stoi koło garażu wiedzieli gdzie budować he he
Zeus52 / 2009-12-23 22:38 / 10-sięciotysiącznik na forum
Podam jeszcze wyniczki za dzisiaj. SCH1(111,16Eu)=+0,59%=+0,28% już w złotówkach. ML5(48,63$)=+1,38%=+1,59% w złotówkach. ML6(65,23$)=+1,56%=+1,77% w złotówkach. Tyle obecne wyniki. Ze względu na to,co już pisałem wczoraj o terminie rozliczeń,wynikach spółek,cenach ropy w określonych godzinach,przypuszczam,że to tylko wyrównanie tego,co miało być już wczoraj i co mi nie pasowało. Dzisiejsze wyniki spólek ML5(XAU),ML6,czy ropy,jako że w dużej mierze powstały długo po 16.00 wejdą pewnie do rozliczenia jutro.
Zeus52 / 2009-12-23 22:21 / 10-sięciotysiącznik na forum
To nie pojeździsz sobie...coś,za coś!
max1224 / 2009-12-23 22:29 / Tysiącznik na forum
no ta stąd i mały przebieg auta przy ew. sprzedaży będzie dodatkowy atut
Zeus52 / 2009-12-23 22:42 / 10-sięciotysiącznik na forum
Widziałeś przełamanie linii krótkoterminowych trendów zarówno na godzinowych dla edka,jak i dla dolara do złotówki?
max1224 / 2009-12-23 22:44 / Tysiącznik na forum
właśnie skończyłem odpisywać maila acz odszedłem od tematu wybacz;-))
tedchom / 2009-12-23 18:14 / Tysiącznik na forum
o witam jak to dobrze że się wyspałem dwie godzinki czas oczekiwania miło przeleciał a i portfel się cieszy wyraźnie :)
Zeus52 / 2009-12-23 18:27 / 10-sięciotysiącznik na forum
Taaa...teraz miedź włączyła dopalacze i stara się przegonić ropę.
Zeus52 / 2009-12-23 16:26 / 10-sięciotysiącznik na forum
A to Gucio się pewnie cieszy. Gucio! Prezent na Święta...z życzeniami!
Gucioo / 2009-12-23 17:03 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Dzieki za wsparcie faktycznie cos ruszyło top chyba ta sprzedaż domów zamiast 440tys 355 edek powędrował na 1,43 a gold 1092 ale zeby odrobić moje straty wyliczyłem tak mniej więcej ze zloto musi dojść do 1140 pozdro :) zyczonka zloze wszystkim jutro relaksuje sie ggrając w gierke:P
Zeus52 / 2009-12-24 14:01 / 10-sięciotysiącznik na forum
Żeby Ci się spokojniej świętowało,to powiem iż co by nie było,to Newcrest zaliczył w nocy+0,51%,za to tym razem Zijin Mining+3,62%. Może to niewiele,ale to w AUD i HKD,więc po przeliczeniu na słabnącego dolara wyjdzie wyraźnie przyjemniej.
Zeus52 / 2009-12-23 18:35 / 10-sięciotysiącznik na forum
Spoko. Sprzedaż domów owszem,ale zaczęło się wcześniej,na długo przed danymi. Najpierw był forex. Korekta zaczęła się od Jena i Franka,trudno powiedzieć,co było najpierw. Później dołączył edek i wsparł to wszystko Funt...ale ostrożnie z przyczajką przed danymi,gdy tymczasem na Jenie i Franku korekta trwała już w pełni. Dane tylko wyzwoliły lawinę.
pchelek / 2009-12-23 19:15 / Tysiącznik na forum
Czyli zloto do gory.
Za tanie jest w stosunku do ilości wydrukowanej kasy.
Podobno 10 tys Euro na jednego mieszkanca Unii.
pchelek / 2009-12-23 19:18 / Tysiącznik na forum
Zebys te domy Zeusie widzial amerykanskie czy australijskie w szczegolnosci.
To u nas ogrodowe altany i domy letniskowe sa lepiej zbudowane - twalsze, cieplejsze i czsami wieksze.
Zeus52 / 2009-12-23 19:49 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jeśli pijesz do danych o nowych domach w Stanach,to muszę wnieść pewną poprawkę. Sądziłem,że będą ważniejsze,ale jak zauważył Kiepas,te dane tylko przyczyniły się do korekty na dolarze,do niczego więcej. A to dlatego,gdyż w porównaniu do rynku wtórnego to mały rynek. A dane z wtórnego były zarąbiste,więc to w/g nich powinien pójść rynek. Jutrzejsze dane,z powodu małej prawdopodobnie aktywności nie powinny wpłynąć na dolca,niezależnie od ich jakości,a to dawałoby prawdopodobną konsolidację. Jeśli będzie to po wysokiej białej świecy dzisiaj na edku,to jesteśmy w domu także po świętach. Ale poczekajmy,zobaczymy. Pzdr.
Zeus52 / 2009-12-23 17:31 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na dodatek jakimś cudem będzie wsparcie od dolara:+0,21%. Z euro już gorzej:-0,31%.
max1224 / 2009-12-23 17:08 / Tysiącznik na forum
spoko zasięg ew korekty nawet do 1170 a minimalnie 1120 powinieneś odrobić będzie dobrze
Rumburak / 2009-12-23 19:19 / Bywalec forum
MACD w tym tempie da dzisiaj sygnał kupna, RSI na poziomie na którym zawsze następował później wzrost, patrzeć na waluty trzeba i może będzie się z czego cieszyć dla złotników.

tak btw: na sp500 trzy-cztery dni temu był bardzo duży wolumen - co to może oznaczać? mam wrazenie ze coś dobrego ale to tylko mój Czuj Panikarza, nie wiem czy są to przesłanki do wybicia?
Rumburak / 2009-12-23 19:22 / Bywalec forum
...warto też zwrócić uwagę na wybicie z chmurki ichimoku - w bardzo podobnej sytuacji na początku listopada mieliśmy wybicie, trzymać kciuki trzeba :)
max1224 / 2009-12-23 16:50 / Tysiącznik na forum
nie tylko Gucio zadowolonych będzie więcej biorąc poprawkę na minimalne szanse trafienia w punkt robi się świątecznie miło
Zeus52 / 2009-12-23 17:13 / 10-sięciotysiącznik na forum
Optymalne ustawienie...mimo wielu niewiadomych takie istnieje. To tak,jak Ci pisałem o tym problemie więźnia:co ma odpowiedzieć nie wiedząc,co zrobi drugi(albo reszta,przy większej ilości graczy). W tym wypadku jedyną optymalną i to dla obu graczy z przykładu,odpowiedzią było:sypać! W każdym wypadku dawało korzyść. Nie chodzi tylko o grubasów,ale przeciwnikiem też jest dolar i wiele innych...ale to taka dygresja. Teraz już nie na temat. Jeszcze jutrzejsze dane,choć nam,na surowcach zagraża tylko większa seria złych danych. Reszta to zawsze plus. Mniejszy,lub większy.
u2mart / 2009-12-23 17:13 / Tysiącznik na forum
Gucio ale nie jesteś sam. Ja z dzisiejszą wyceną wlazłem w DWS GOLD prawie 70% kapitału, więc bądźmy dobrej myśli )
Zeus52 / 2009-12-23 16:07 / 10-sięciotysiącznik na forum
A jednak! Dane słabsze. Pozostaje poczekać aż się coś wyklaruje,oraz na następną partię danych,bo teraz mają wszyscy zagwozdkę...Niekontrolowane skoki zupełnie możliwe.
do początku nowsze
1 2 3
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy