22.06-26.06mBank

kazumi / 2009-06-21 23:00
Ten wątek będzie bardziej merytoryczny niż poprzedni, chyba;-)))))
Wyświetlaj:
studencikkk / 83.11.229.* / 2009-06-22 20:00
witam, co do dzisiejszych spadkow to mozna je bylo przewidziec po piatkowej sesji a mianowicie po podciaganiu w koncowce..teraz wywalaja te akcje ktorymi ciagneli przed wygasnieciem kontraktow szkoda tylko ze nie skorzystalem z tego bo nie mialem dostepu do neta;/ pytanie teraz czy polecimy jeszcze duzo nizej czy moze do gory znowu.. osobiscie ta seria kontraktow obstawialbym na spadki natomiast jezeli w usa obronia 880-890 to mozliwy jest powrot na tegoroczne szczyty... po czym spadek....czekam na wasze opinie pzdr
kazumi / 2009-06-22 23:20 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"

2009-06-10 23:37:03 | | kazumi

Wydaję mi się że poza rynkiem jest dużo inwestrów ze świeżą gotówką którzy to nie kupowali przy poziomach marcowych i kwietniowych (z wiadomych powodów) i teraz wyczekują choć niewielkiej korekty ostatnich wzrostów do wejścia na rynek, także takowa korekta być może byłaby lepsza dla dalszych większych wzrostów niż tkwienie w konsolidacjach.

Pytanie brzmi: ile musi skorekcić żeby ten kapitał zaczął kupowanie? Wielokrotnie pisałem że ten ruch wzrostowy od dna bessy oparty jest głównie na nastrojach i nadziejach. Dzisiaj Bank Światowy je trochę popsuł, z tym że to był tylko pretekst ponieważ jak rynek chciałby rosnąć to te gorsze prognozy zostały zupełnie zignorowane. Warto wspomnieć że nie było dzisiaj praktycznie żadnych istotnych danych makro i to był dobry moment do większej korekty na giełdach. Reszta tygodnia to już sporo publikacji istotnych danych. Zobaczymy jakie te dane będą i jak rynek na nie będzie reagował.
U nas ruch był przesadzony ponieważ wcześniej przesadnie W20 rósł względem zagranicy. Obroty dość małe, co wydaje mi się jest efektem że duża część inwestorów nie dowierza iż korekta ruchu wzrostowego będzie głęboka. Na złotówce nie było widać ucieczki - to co się działo było odzwieciedleniem zachowania głównych walut.
Anale rozpoczynją wyścigi do jakiego poziomu zejdzie, i być może zejdziemy jeszcze 100,200,300 czy ileś tam, ale być może jeszcze nie teraz, bo głównie funduszom może zależeć na tzw. window dressing - pisał o tym Zeus52 w wątku Skandii.
romuald_z / 2009-06-22 20:42 / Bywalec forum
Witam. Sądząc po tym co się dieje u janków to czekają nas raczej spadki
studencikkk / 83.11.229.* / 2009-06-22 21:05
narazie to jeszcze nic sie nie dzieje zwykła korekta wzrostow, wazny bedzie poziom 880-90pkt na sp500 narazie sie broni zobaczymy jak sesja sie skonczy... tak czy inaczej nawet jakby zaczelo wracac na wczesniejsze poziomy to sie zastanowie nad wyjsciem.. narazie od tamtego tyg siedzie w oblig polskich i usd
studencikkk / 83.11.229.* / 2009-06-22 21:12
tzn wyjsciem na dluzszy okres..bo jeszcze nie wykluczam powrotu w akcje na chwilke;) pzdr
u2mart / 2009-06-22 20:04 / Tysiącznik na forum
A mi się nie do końca wydaję że to gruby sypał.
Zobacz jakie obroty były przez całą sesję, dopiero na końcu wzrosły.
Mi się widzi że to co bardziej niecierpliwi co doczytali że gruby po 3wiedzmiach na ski pójdzie pozbywali się papieru.
A grubemu trochę zejdzie jeszcze z dystrybucją, co przełoży się na długie i leniwe spadanie w dół
No ale to tylko takie moje gdybanie
studencikkk / 83.11.229.* / 2009-06-22 20:19
moze masz racje, ale jak do tego dojdzie gruby ze swoim sypaniem to wtedy bedzie juz masakra. Warto zapamietac poziomy ok 2000pkt bo wlasnie na tych poziomach otwierano wiekszosc kontraktow wiec aby zarobic gruby musi albo przeskoczyc to znacznie i tam sie odwrocic albo spuscic indeksy, co bedzie latwiejsze, bo wzrosty juz byly spore. a co do tego ze grubemu zejdzie z dystrybucja to do konca nie mozna byc pewnym, jak ma kontrakty na spadki to wywali to szybko nie patrzac ile straci na akcjach bo na dzwigni na kontraktach i tak zarobi duzo wiecej.. a wywalajac akcje po jakims czasie bedzie odwracal pozycje na kontraktach a pozniej podciagal kupowaniem akcji znowu. ciagle dreczy mnie mysl jak oni graja tzn jaki poziom punktow musza osiagnac zeby sie sie odwrocic czy zadowola sie powiedzmy 200pkt i odwrot czy wiecej a moze mniej.....
kazumi / 2009-06-22 12:57 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Wziąłem Skyeurope po 1,08.
kazumi / 2009-06-23 14:15 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Dobrałem drugie tyle i uśredniłem do 0,98, czas pokaże czy to był dobry ruch.
romuald_z / 2009-06-23 16:41 / Bywalec forum
kupiłem tydzień temu YAWAL po 15,08 i 14,9. Dziś zamknął się 16.99. chyba jutro go sprzedam
kazumi / 2009-06-23 21:59 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
U mnie to wygląda jak wygląda, dziś kurs spadł prawie 20%. Zaryzykowałem i zdecydowałem się uśrednić w dół. Na tej spółce mocno odciska swoje piętno kapitał spekulacyjny, bo sytuacja w spółce jest nieciekawa. Generalnie znałem ogólną sytuację i świadomy byłem tego że można w krótkim terminie sporo zarobić ale przy dużym ryzyku spadku kursu. Zobaczy się co będzie dalej....dopóki nie sprzedam...Pozdrawiam
romuald_z / 2009-06-23 22:24 / Bywalec forum
Co sądzicie o powrocie do fundów surowcowych?. Na CRB wygląda, że spadki już się kończą
u2mart / 2009-06-23 22:26 / Tysiącznik na forum
Ja bym się tam nie pchał.
Tylko poczekaj jak euro przejdzie na zieloną stronę mocy.
romuald_z / 2009-06-23 22:28 / Bywalec forum
Fkt Jak przyjrzałem się dokładniej wykresowi to mój poprzedni wniosek jest chyba p[przedwczesny
u2mart / 2009-06-22 19:03 / Tysiącznik na forum
A ja dokupię po 1.03 )))
A poważnie to chyba się nie skuszę.
Wystarczy mi że mam Mercora ( siłą powstrzymuję się żeby nie wyrzucić dziada, ale przyrzekłem sobie że sprzedam jak się odbiję - może do Euro 2012 się uda )))
A co cię skłoniło za tą spółką )
Z tego co pamiętam miała niezłe wahania.
Ja chyba dokupię zielonego.
A ty dalej awersja do dolara czy masz jakąś inną koncepcję.
Ps. Kazumi popchnałbyś kurs Tpsy trochę bo mi powoli ręce opadają )))
kazumi / 2009-06-22 21:27 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Strzałka:-)))
Ja Ciebie czy innych osób nie namawiam do tej spółki, chciałeś bym informował co biorę i tak też czynię:-)))) Rzeczywiście spółka staniała do 1,03 na zamknięciu co było efektem ogólnych nastrojów na giełdzinie....Jakbym nie widział pespektywy wzrostu kusu to bym nie kupił, a co będzie to się okaże...Zobaczymy jak się będzie rozwijała ogólna sytuacja na giełdach.
UniDolar mnie w tej chwili nie interesuje za bardzo....
Co do tpsy to nie biorę;-))))
u2mart / 2009-06-22 21:33 / Tysiącznik na forum
Hejka hokejka -)
Wiem że nikogo nie namawiasz. Sam Cię prosiłem żebyś pisał co bierzesz.
Będę bacznie obserwował twoją spółeczkę.Bo jest też możliwość że wybije się dołem czego Ci nie życzę.
Faktem jest że przeceniona jest okropnie więc cena atrakcyjna
kazumi / 2009-06-22 22:05 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
W tej chwili zakładam raczej krótszy termin trzymania tego papieru, będę reagował na bieżąco.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy