Forum Forum inwestycyjneFundusze

23.03.-27.03 mBank

23.03.-27.03 mBank

u2mart / 2009-03-21 21:26
Ja póki co dalej 100% DWS Gold a co potem to szczerze mówiąc nie wiem.
Poczekamy zobaczymy czy przyjdzie w końcu korekta giełdy a wtedy może coś na euro można by zarobić , bo dolara dalej nie jestem pewien ale czego można być w ogóle pewnym w obecnym czasie ))
Wyświetlaj:
kazumi / 2009-03-25 23:38 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Witam forumowiczów. U mnie w portfelu bez zmian.
Legg Mason Akcji
W20 jest już 30% od dna bessy. I każdy sobie zadaje pytanie czy to tylko korekta w bessie czy może początek hoossy i należałoby tankować pod korek akcje lub fundy akcji. Mógłbym tutaj napisać cały referat, ale po co jak i tak rynek ,,zrobi swoje". Po obrotach widać że uaktywnił się na gpw kapitał zagraniczny. Rynek wyłapuje te informacje które chce, czyli jedna dobra zasłania tysiąc złych.
Osobiście wydaje mi się, że to jednak tylko korekta w bessie i jeszcze spadniemy i to na samo dno bessy. Ile ta korekta potrwa i do jakich poziomów. Być może otrzeźwieniem dla ryków akcji będą raporty kwartalne ze spółek publikowane w kwietniu. A może wypadnie gdzieś po drodze jakiś trup z szafy albo jakieś katasrtofalne dane makro i będzie ostry zjazd. Górne poziomy tej korekty to może być ok. 1800-1900pkt na W20. Cały czas wydaje mi się że w obecnej chwili trwa naganianie leszcza bo przecież rekin musi zarobić i w trakcie bessy. I nie będę dokupował w tej sytuacji jednostek funduszy akcji - zresztą stanowia one 50% mojego potfela a więc na sytuację w której się obecnie znajdujemy (ogromna niepewność) zdecydowanie wystarczy
Tak więc LMA narazie zostaje bez zmian

UniDolarek
Jestem dziwnie spokojny o ten fundusz. Czas pokaże czy słusznie. Tutaj trzeba prawdopobnie poczekać na spadki na giełach świtowych i ogólne pogorszenie nastojów co w konsekwencji spowoduje kolejny odpływ kapitału zagranicznego z Polski. RPP dziś znowu obniżyła stopy procentowe co na pewno nie pomoże złotemu. BNP Paribas i inne zachodnie banki prześcigają się w podawaniu coraz to gorszych prognoz dla Polski (choć niektóre mogą się rzeczywiście spełnić) - prawdopodobie mają sporą ilość złotówek i przydałoby się coś ugrać. Jednynym większym problemem jest Fed i ewentualne natępne komunikaty o drukowaniu dolca co napewno spowoduje przynajmniej chwilowe osłabienie się $ wobec innych walut.
Ręka na pulsie
Pozrawiam
u2mart / 2009-03-23 22:54 / Tysiącznik na forum
No i właśnie zleciłem zlecenie sprzedaży DWS Gold bo to odnoszę wrażenie że to jeden z najbardziej badziewnych fundów jakie widziałem.
Tak że póki co poczekam chyba na korektę akcyjnych i spróbuje w nie wejść po.
A na przyszłość jak będzie czas na złoto to chyba wejde w IDEE Surowce która ma z nim więcej wspólnego niż DWS Gold chyba ze osoba nim zarządzająca zmieni skład funda ale na to bym nie liczył
grzegorz77 / 2009-03-23 23:05
He zrobiłem to samo jakieś 3 godzinki temu ;) ale raczej przeżuce środki do skandii.pzdr
romuald_z / 2009-03-24 09:47 / Bywalec forum
Pomogliście podjąć decyzję. Również wyszedłem z DWS gold, tyle ze przekonwertowałem na Ameryk. Łacińską. Mam nadzieję, że jeszcze trochę pójdzie w górę. Pozdrawiam
u2mart / 2009-03-23 23:16 / Tysiącznik na forum
No na twoim miejscu nawet bym się nie zastanawiał.
Chciałbym być posiadaczem skandi no ale póki co z braku laku mBank (
grzegorz77 / 2009-03-22 02:16
Witam ja oprocz skandii gdzie obecnie na topie jest ML5 :) w mBanku mam Dws Gold ,ktore nie jest az tak "polularne" choc narazie na plusie wiec nie narzekam.Zgadzam sie ,iz watek potrzebny i trafiny w "10" :) Pozdrawiam i ..... sam sie zastanawiam co dalej ,choc przyznam ,ze caly czas szukam w mBanku fundow dajacych podobne efekty co fundy w Skandii. Moze ktos wie ,ktore maja podobne efekty ?Nawet jesli obecnie nie sa na "topie" to mysle ,ze przyda sie takie info :)
u2mart / 2009-03-22 17:45 / Tysiącznik na forum
Właśnie doszedłem analizując wykresy iż Idea Surowce Plus dużo bardziej odwzorowuje ruchy LM5 niż DWS Gold jeśli tak w ogóle można powiedzieć.
Tak więc sam porównaj ale wydaje mi się ono lepszym rozwiązaniem niż nasz DWS Gold
No a jeśli ktoś ma jakieś inne fundy które odwzorowują ruchy fundów ze Skandi niech smiało pisze.
grzegorz77 / 2009-03-22 20:27
Właśnie zaglądałem rzeczywiście lepiej reagował chociażby na ostatnie wzrosty .Czekamy na opinie innych i info o innych fundach :) Pozdro
kazumi / 2009-03-21 23:35 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Ciesze się że wątek zostaje podtrzymany. Na tą chwile dalej Legg MA i UniDolar, choć nie wykluczam umorzenia w każdej chwili jednostek pierwszego i drugiego. Pozdrawiam
baletnica / 83.7.71.* / 2009-03-21 21:45
3 miesiace temu pojawił sie BPH żywn intuicyjnie wziełam w ciemno z obligacji i ok
tylko szkoda że nie za całośc
andrjuuu / 83.31.178.* / 2009-03-23 12:00
no to fakt - całkiem niezły wybór i sam sie zastanawiam czy nie zainwestować. chociaż po hossie zawsze przychodzi bessa więc jeszcze sie zastanowie.

po głowie chodzi mi jeszcze Skarbiec Rynków Surowcowych
kazumi / 2009-03-21 23:36 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Gratuluję dobrej decyzji
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy