23 IV - 27 IV

privy / 2012-04-23 09:19
Zaczyna się słabo, ale mam wrażenie, że będzie to neutralny tydzień. Max jest chyba w delegacji :)
Wyświetlaj:
wierny czytelnik / 89.68.244.* / 2012-04-27 21:03
Janki robia dokładnie to samo co przy wczesniejszym szczycie na 1376 jak byl....wszedł s na tyg interwałe na dj macd...w tym tygodniu wsadzili macd dzienny w L i jada w gore nadbic szczyt ,juz kiedys o tym pisałem (wczesniejszy szczyt na 1420 ostatni) prosze zerknac na zasieg zewnetrzy od ostatniego dołka ,zabraklo 2 pk do 161% z interwału dziennego,nie wazne indycatory srednic nie nie waze jest to jest prawo rynku nie moga pojsc wyzej bez duzej cofki (ponizej 1300)moze 1200 sp i zawracamy ale to juz inna historia... wracajac do jankow ,ida wyciac stopy misiom ,zapewne nadbija zczyty ,tak oczekuje mam L na sp ale juz bez wsadzenia macd tyg w L i zwała...co do edka macd tyg prosze zerknac za ostatnie lata ,naz rynek chodzi za edkiem koniec kropka edek up do $ pln up do walut ,w20 w gore mniej lub wiecej i odwrotnie....w lutym edek dostał na macd tyg przy cenie 1.29 L prosze zerknac historycznie min 1000 pipsow zawsze do zabrania czy to z s czy L...edek w gore w20 w gore nie wazne ze janki moga w dol,taka sytuacja juz była w 2010 ,pozdrawiam kacik...
Zeus52 / 2012-04-29 21:55 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wszystko to może się zdarzyć,wszak paliwo w postaci raportów kwartalnych się kończy. Jednak...Ostatni ruch up był zbyt silny...spółki podające dobre wyniki,które początkowo po raportach spadały,teraz rosną...wszystko w tym sezonie raportów dzieje się na odwrót...więc możliwe,że i z tą sprzedażą i ucieczką w maju też tak będzie. Może S&P500 nie przebije od razu szczytu,ale wtedy może cofnąć się do utworzonej linii szyi"W"...i potańczyć nieco w takiej konsolidacji pomiędzy tymi poziomami. Przebicie 1420p.? Toż to otwarcie drogi do 1570p....nic ROZSĄDNEGO po drodze nie ma. Kilka opcji: 1) Przebicie 1420p.i ciąg dalszy hossy=nadbicie,po jakimś stopie,1570p....więcej,niż średnio prawdopodobne 2) Konsolidacja ponad LS"W",a poniżej 1420p. W efekcie: ciąg dalszy hossy=nadbicie 1570p.,ale trochę później....wysoce prawdopodobne. 3) Zjazd poniżej LS"W",aż do okolic 1340p.,czyli LS potencjalnej RGR...w efekcie również ciąg dalszy hossy,po zwrocie w górę z 1340p....mało prawdopodobne,choć możliwe. 4) Głębszy zjazd,poniżej 1340p....prawdopodobieństwo graniczące z cudem.
wierny czytelnik / 89.68.244.* / 2012-04-27 20:55
http://stockcharts.com/public/1684859/tenpp
Zeus52 / 2012-04-25 22:31 / 10-sięciotysiącznik na forum
Mnie ostatnio męczy pewne powiedzenie"...cell in may". Tylko co tu sprzedawać...po takich"wzrostach"na GPW? :)
max1224 / 2012-04-26 21:14 / Tysiącznik na forum
a tymczasem na XAU nie dość, że dywergencja na RSI książkowa, to sygnał kupna dał MACD, nieco słabiej mi jednak wygląda złoto a już mocno niepewny dolar
Zeus52 / 2012-04-26 23:45 / 10-sięciotysiącznik na forum
S&P500 w tej chwili się jednak obsunął. Ale zobaczymy rano. Ale Amazon i Expedia...nie widziałem wyników,ale sama jazda po sesji...o rany! Gdy miałem włączony wykres 3M na stooq.pl to wiesz,tak próbowałem na nim wyobrazić sobie,gdzie są teraz te spółki...na stooq mają taki podział na kratki...musiałbym dorysować u góry jeszcze dwie...nie,dopiero w trzeciej kratce ponad wykresem. Nawet na rocznym jest to kratka ponad wykresem. To takie obrazowe przybliżenie sytuacji.
max1224 / 2012-04-27 16:46 / Tysiącznik na forum
pytanko co z Xelionem i wpisami Kuczyna na stooq ... zwinęli się na własną platformę? masz namiary?
max1224kom / 83.7.175.* / 2012-04-27 14:40
jeśli po takim PKB będzie zielono ...
Zeus52 / 2012-04-27 17:57 / 10-sięciotysiącznik na forum
Przecież Bernanke powiedział wyraźnie,że FED czuwa i jest gotów do dzialania w razie słabszych danych. A poza tym mamy window dressing,gdyby ktoś zapomniał o kalendarzu. No i wczoraj jednak AHI poszedł ostatecznie 0,2% w górę. Zobacz dziś,podczas regularnej sesji Amazon i Expedię...
max1224 / 2012-04-27 18:17 / Tysiącznik na forum
wiem, ale człek o pewnych rzeczach nie pamięta w momencie pisania, a łapie się na zdziwieniu oczywistym
Zeus52 / 2012-04-27 19:46 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja cały czas zerkam w kalendarz...dlatego też musiałem się uaktywnić w momencie najgorszym...ku pokrzepieniu serc byków. Musiałem także złajać eskowców i czarnowidzów. No i od razu mamy efekty. Kurna...ja chyba jestem skazany na pisanie pozytywne i to nawet wtedy,gdy widzę problemy. Bo zobacz...gdy tylko napiszę,że coś mi się nie podoba...zaraz zjazd na drugi dzień. Jak odstąpię otwarcie wątku"dla odważnych"...wiesz,co później się działo. Dlatego już nawet boję się wspominać,nawet od niechcenia,o jakichkolwiek wątpliwościach...bo znów coś popsuję.Wypada,że po prostu muszę pisać pozytywnie.
szalony inwestor / 2012-04-27 20:05 / Tysiącznik na forum
ja tu jestem od pisania negatywnych rzeczy:-)
mamy odbicie po spadkach na wigu 20 potrwa jeszcze do wtorku a potem zapewne znowu osuwanie
Zeus52 / 2012-04-27 20:23 / 10-sięciotysiącznik na forum
O właśnie! (mam na myśli tylko ten fragment o pisaniu negatywnych rzeczy). Szalony z pewnością wywlecze na światło dzienne wszystko,co i ja widzę i czego się obawiam,ale o czym boję się nawet napisać. Z tym,że u mnie to są tylko"pewne obawy",które u szalonego przybierają bardziej stanowczy wyraz...a to różnica.
Zeus52 / 2012-04-26 22:53 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zobacz na to,co dziś po sesji robią spółki wynikowe(posesyjne). Starbucks spada o niecałe 5%(choć wynik był lekko lepszy od prognoz). Ale za to pozostałe rosną...i to dwucyfrowo. Amazon:+13%,Ekspedia:+17%. No i S&P500 po sesji już fruwa ponad 1401p.
Zeus52 / 2012-04-26 22:35 / 10-sięciotysiącznik na forum
O widzisz,zapomniałem wcześniej o tym napisać. Na jankeskich indeksach mieliśmy właśnie coś takiego. Po pierwszym uderzeniu w dno na S&P500 mieliśmy naruszenie dolnej bandy Keltnera. Jednak następne,drugie uderzenie w dno("W") nie tylko nie zostało potwierdzone przez MACD(powstała pozytywna dywergencja),ale także dolna banda Keltnera nie została nawet dotknięta. To samo na DJIA. Na NASDAQ w ogóle nie było dotknięcia dolnej Keltnera w żadnym momencie. Po czymś takim po prostu należało się spodziewać ataku w kierunku górnej bandy Keltnera,która znajduje się w pobliżu dotychczasowych,tegorocznych maximów. Tam to się zdecyduje...w razie naruszenia górnej Keltnera mamy kontynuację hossy...długi czasowo i duży ruch na północ. W razie wymięknięcia przed górną bandą...ciąg dalszy korekty,spadkowe"c" zygzaka a,b,c. Wtedy cały zygzak powinien zamknąć się na poziomie linii szyi potencjalnej RGR na poziomie 1340p. Ale zdaje się,że się powtarzam. Pisałem już to kiedyś,na początku korekty,w dyskusji z privym na forum. A...o średnich MA50 też nie pisałem,bo chyba wszyscy to widzieli.
tedchom / 2012-04-25 23:32 / Tysiącznik na forum
Nie wiem czy pozwolimy dalej rynkowi spadać. Patrząc na poziom jakiego nie naruszył nasz stragan to zastanawiam się czy przypadkiem poziom 1263,70 na którym kupiłem za wszystko longi zresztą nie tylko ja;) na w20 nie jest poziomem bariery której przekroczenie byłoby zbyt ryzykowne dla zbyt dużej ilości osób. Dlatego może się zdarzyć, że ten pułap nie walnie w tym roku za nic w świecie.
max1224 / 2012-04-25 22:33 / Tysiącznik na forum
własnie pojawiają się głosy , że kwietniowa korekta załatwia w tym roku majówkę
Zeus52 / 2012-04-25 23:48 / 10-sięciotysiącznik na forum
Sam nie wiem,co o tym myśleć. Kurna...nasi załatwili fixingiem jutrzejsze wysokie otwarcie,na dzisiejszy górnym cieniu. Ktoś pogrywa,że hej! Jakby na siłę chciał zepchnąć nas w dół. Liczą na korektę po dzisiejszej jeździe w Stanach...i że z wysokiego otwarcia zrobią czarną świecę. Tyle,że to nie musi być groźne,zależnie od rozmiarów. Bo jeśli zerkniesz na to inaczej,to mamy składane harami. Wczorajsza i dzisiejsza świeca,to po złączeniu szpulka,prawie doji z cieniami obejmującymi w dół i w górę cały czarny korpus....to harami na czarnym korpusie i możliwe,że mamy koniec spadków i zwrot w górę. Jeśli więc po jutrzejszym otwarciu nie dojdzie do objęcia z góry w dół wtorkowej szpulki,to będzie w porzo. A jeszcze lepiej,gdy od razu załatwią górny cień. Jeszcze pozostaje opcja dodatkowej szpulki z dolnym cieniem tym razem...nic to,nie ma co gdybać,która opcja się sprawdzi. ED martwi i niepokoi.
Zeus52 / 2012-04-25 23:01 / 10-sięciotysiącznik na forum
A ja słyszałem dzisiaj ciekawe spojrzenie na tzw obecny "kryzys"...bardziej zbliżone do naszego. Otóż pewien ekonomista stwierdził"Kryzys? Jaki kryzys? To te wzrosty PKB w okolicach 2005 roku i później, były czymś nienormalnym,jakimś wypadkiem,który prawdopodobnie nigdy się już nie powtórzy. A teraz,oczywiście po pewnych perturbacjach in minus, wracamy do normalności,normalnych,stabilnych,choć niewielkich wzrostów...niewielkich,ale właśnie stabilnych i przez to długich wzrostów...to właśnie jest normalność,tak powinno być. A że ten powrót do normalnego rozwoju niektórzy nazywają kryzysem...dziwne".
tedchom / 2012-04-25 23:20 / Tysiącznik na forum
To zdanie trochę jakoby pasuje do Staniszewskiego czyż nie tak? Dzięki Zeus za przypomnienie tego twierdzenia. Patrząc na to z tej strony i nakładając na to jeszcze rentowność obligacji w tym samym okresie to faktycznie teraz jest normalnie a w tedy była to całkiem chora sytuacja na rynku.
Zeus52 / 2012-04-25 23:33 / 10-sięciotysiącznik na forum
To było tzw"przegrzanie"gospodarki. Tego chcą uniknąć Chiny... Nie,to nie był Staniszewski,ktoś jako gość w TVNCNBC...nie pamiętam nazwiska,nie zwróciłem uwagi. Ale to jest to,o czym mówimy od dawna...mogą być przez pewien czas duże wahania,ale ostatecznie,w ślad za danymi makro pójdą rynki kapitałowe...pewnie jak zwykle dyskontując przyszłość...gdy ją w końcu zauważą...:). I będzie to droga mozolna,ale praktycznie stała i jednokierunkowa na lata. Jednokierunkowa,jeśli spojrzy się za parę lat na długoterminowe wykresy...bo oczywiste jest,że krótkookresowo wahania mogą WYDAWAĆ SIĘ duże. Sądzę,że mamy właśnie najlepszy czas dla inwestycji o dłuższym terminie...wręcz czas wymarzony.
tedchom / 2012-04-26 01:29 / Tysiącznik na forum
A no widzisz, fundamentalnie jest bardzo tanio, więc nie wychodzę z que2, chociaż nie jest łatwo czasem wytrzymać. Tutaj zasada W. Buffeta że mogą giełdę zamknąć na kilka lat a On i tak zaczeka, jeśli kupił już i tak tanio jest chyba zbawienna;) Oby jednak jak najszybciej rynek poszybował, bo nie można zarobić konkretnie a to jest warunek dalszych sukcesów.
Niestety nie mam takiej odwagi jak niektórzy by teraz na krótkie się ustawiać biorąc dodatkowo pod uwagę timing)
Zeus52 / 2012-04-26 07:20 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie mam jednak przekonania,że wyprzedaż majową przeniesiono u nas na wcześniej....to może się jednak zdarzyć. Z drugiej jednak strony,to byki jeżdżą po poniedziałkowej,czarnej gromnicy jak chcą i kiedy chcą...to całkowicie deprecjonuje jej znaczenie...wyłamanie? Po wyłamaniu tak się nie jeździ.
privy / 2012-04-26 13:42 / Tysiącznik na forum
Malują różne wersje harami. Po niskoobrotowym wyłamaniu strefa oporu powinna zostać przesunięta o obszar poprzedniego dołka i obszaru w którym kiedyś cena była odrzucana. To obecnie pas 2200/20
Zeus52 / 2012-04-26 19:53 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale weź też pod uwagę lukę hossy ze stycznia. Luka hossy,a zwłaszcza taka,to nie jest zwykłe wsparcie...to dno z podwójnie zbrojonego betonu....z metr grubości+ pręty karbowane fi minimum 16-20 cm wiązane w podwójną,przestrzenną kratownicę....można się w to wbić,naruszyć,ale nie przebić. Wobec tej luki wszelkie opory powyżej mało się liczą...mogą być potraktowane,jak masło. Luka,to luka...tu nie ma:"JEŻELI coś tam,coś tam,to pójdziemy w górę"...jak to często piszą analitycy(takie"masło maślane"). Tu się pisze,że to"ZROBIMY". I pozostaje tylko minimalne prawdopodobieństwo,że tak nie będzie. Nie żadne "jeżeli"...jeżeli babcia będzie miała wąsy,to będzie dziadkiem"...taką lukę należy traktować z większą pewnością. Jako PRAWIE fakt zmiany kierunku na niej,a nie przypuszczenie...może...
max1224 / 2012-04-26 15:43 / Tysiącznik na forum
a my wracamy wolniutko do stanu sprzed publikacji danych - to plus
poczatkujący / 37.209.135.* / 2012-04-25 10:44
A widzieliście Węgry. Dlaczego my tak nie możemy rosnąć?? To jest irytujące.
Zeus52 / 2012-04-25 19:41 / 10-sięciotysiącznik na forum
Po części zadymiarz ma rację. Najlepiej zobacz porównanie wykresów Wig20 i BUX z całego roku. Powiedziałbym nawet,że Wig20 jest lepszy od BUX-a...Wig20 wyżej wychodzi przy ruchach w górę,a słabiej spada. Tak,że ta pojedyncza,dzisiejsza sesja nic nie zmienia w porównawczym obrazie całości.
zadymiarz / 178.43.99.* / 2012-04-25 14:02
http://stooq.com/q/?s=^bux&d=20120425&c=3m&t=l&a=lg&b=0&r=wig20

Jesteś pewien że mają lepiej ?
tedchom / 2012-04-25 11:34 / Tysiącznik na forum
Nasz stragan faktycznie strasznie potrafi wkurzyć. Gdyby nie zagrożenie walutowe lepiej byłoby na innym straganie walczyć
Zeus52 / 2012-04-25 18:57 / 10-sięciotysiącznik na forum
Właśnie...dlatego przewidując już pod koniec ubiegłego roku,silne umocnienie PLN na początku obecnego,też nie wszedłem w żadne dolarowe fundy. Tłumaczyłem się z tego niegdyś na forum...że nie mogę wejść w fundy rozliczane w walutach,jeśli sam przewiduję zjazd a la"Halemba Głęboka"-szyb główny,na parach złotowych EUR/PLN i USD/PLN...to było od późnej jesieni i zimą, i choć z pewnym opóźnieniem,to jednak tak właśnie wyszło..."niekończący się wodospad czarnych świec"...zgodnie z jesienno-zimową prognozą. A teraz? Teraz USD/PLN stale ślizga się tuż nad przepaścią...
Zeus52 / 2012-04-25 07:20 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wczorajsze obserwacje dotyczyły samego S&P500 i kontraktów CFD. Jeśli chodzi o NYSE jako całość, to AHI (handel posesyjny ) wyniósł: +1,51%. A to już naprawdę rzadkość. Nie pamiętam takiego wyniku AHI.
max1224 / 2012-04-25 16:55 / Tysiącznik na forum
luka na Apple robi wrażenie
Zeus52 / 2012-04-25 19:33 / 10-sięciotysiącznik na forum
I na NASDAQ też! Ale jak na AHI+ 1,51%,to wszystko wciąż mało.
Zeus52 / 2012-04-24 23:41 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jeśli ktoś popatrzył dziś na dane o cenach domów,to były one remisowe,różnie wypadły w zależności od publikowanego indeksu. Jeden podawał dane lepsze,a drugi gorsze...dane bez kierunku. Natomiast proszę nie wierzyć w to,że dane o sprzedaży nowych domów były złe. Nic z tego. Sprzedaż w marcu spadła o 7% wobec lutego. Te dane byłyby złe...gdyby nie to,że te minus 7% dotyczy spadku wobec zweryfikowanych danych z lutego. A zweryfikowano je w górę aż o prawie 13%...to tak,jakby dzisiejsze dane pokazały wzrost o 5 punktów procentowych wobec poprzednich,niezweryfikowanych danych. To z pewnością nie były złe dane(lekko mówiąc).
Zeus52 / 2012-04-24 23:10 / 10-sięciotysiącznik na forum
A tak dodatkowo,to obserwuję indeksyTase...piękna jazda up w niedzielę,później w poniedziałek,nie dali się za bardzo zwariować i umiarkowany spadek(ale z odrobieniem części strat pod koniec tamtej sesji)...i znowu,ale jeszcze większa jazda up dzisiaj.
Zeus52 / 2012-04-24 22:56 / 10-sięciotysiącznik na forum
Apple już jest ponad 604$= +7,81%. AHI dąży do +1,00%. Czy ktoś wyobraża sobie lukę hossy na S&P500? Ale nie taką zwykłą...ale taką minimum 10 punktową? Jeśli nie,to ma słabą wyobraźnię.
irys1987 / 83.7.214.* / 2012-04-24 23:05
sugeruesz Zeus ze to taka zadkosc luka 10punktowa na s&p?
Zeus52 / 2012-04-24 23:22 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie...proszę to przyjąć bardziej żartobliwie...z resztą,luki jutro wcale może nie być...różnie to mogą rozegrać wcześniej w Azji,Eurolandzie na kontraktach. Ale co nieco pomyliłem liczby. To cały wzrost,razem z dzisiejszą,regularną sesją wynosi około+1%. A w takim razie po sesji to jest około+0,60%. Ale każdy wzrost AHI powyżej 0,2% należy uznać za duży. Okolice 0,35%-0,5% za bardzo duży...no,a +0,6% to naprawdę rzadkość. Już +0,5% może dać +1 do +2% na następnej,regularnej sesji...a+0,6%...nie...nie wiem,nie będę zgadywał.
Zeus52 / 2012-04-24 21:06 / 10-sięciotysiącznik na forum
I znowu jakaś cisza na forum zapadła...ale nie dziwię się. Pozostaję optymistą...jednak rozumiem,że sytuacja może niepokoić...a kogoś już nawet zupełnie przerosła... Ale nie dajmy się...jest takie przysłowie...myślę więc,że i nasza"... karawana jedzie dalej."
max1224 / 2012-04-24 21:10 / Tysiącznik na forum
a ja się dziwię ... w takich okolicznościach dobijaliśmy 250 postów tygodniowo wystarczy zerknąć ... były wtedy emocje, teraz totalne zniechęcenie
tedchom_nielog / 194.177.29.* / 2012-04-24 22:06
Ale co tu gadać można dodać jedno "Tylko spokój nas uratuje"
Zeus52 / 2012-04-24 21:24 / 10-sięciotysiącznik na forum
Może źle to ująłem,ale właśnie to miałem na myśli...zniechęcenie,to właściwsze określenie.
max1224 / 2012-04-24 21:30 / Tysiącznik na forum
czekam teraz na wyniki Apple ... to będzie teraz najważniejsze (a mam swoją teorię w tej kwestii)
Zeus52 / 2012-04-24 22:32 / 10-sięciotysiącznik na forum
No i zobacz,co się dzieje na Apple po sesji....ale jazda!!! Już pion ponad 584$
Zeus52 / 2012-04-24 22:02 / 10-sięciotysiącznik na forum
Pamiętasz,jak pisałem Ci na maila...że zostały celowo zaniżone prognozy spółek,a zwłaszcza te rozbuchane plotki puszczane w rynek,jakoby wyniki spółek miały być tragiczne. Jedynie Apple(z bardziej ważnych)miała mieć super wyniki. Wtedy,przed sezonem pisałem na forum i w mailu...że robią starą zagrywkę na NYSE. Celowo zaniżają wyniki...by później okazały się"zaskakująco dobre". I to nie chodzi o to,że spodziewano się gorszych...ogólnie są nie tylko lepsze od oczekiwań,ale są rzeczywiście lepsze. I o tym wiedziano. Ale jakiś"ktoś" chciał sprowokować korektę,wprowadzić stan niepewności przed początkiem sezonu. Dlatego początkowo sądziłem(mail),że jest to celowe sterowanie,by wzrosty miały miejsce od raportu Alcoa(z pewnością lepszego,jak i późniejsze),do raportu Apple. Dlaczego? Bo z Apple zrobiono coś odwrotnego...podniesiono prognozy,a na dodatek na rynek weszły plotki o jeszcze wyższych od prognoz wynikach. I gdyby nie Europa...to korekta rozpoczęta przed sezonem skończyłaby się wraz z początkiem sezonu. Przynajmniej jej część spadkowa. Natomiast wywindowana cena Apple...tu bez znaczenia byłyby wyniki. Bo w razie gorszych...mocny zjazd. A w razie dobrych...też zjazd,silna realizacja zysków(kupuj plotki). Ale teraz,gdy jednak Apple jest już w trakcie korekty...już tak nie musi być. Może być wręcz przeciwnie. To miałem na myśli pisząc wczoraj o tym na forum...że to co w mailu może być na odwrót. Ale wynik musiałby być jednak wysoki. Jeśli nie,to nawet te rozważania brały by w łeb.
max1224 / 2012-04-24 22:05 / Tysiącznik na forum
i właśnie dokładnie na to liczę
Zeus52 / 2012-04-24 22:26 / 10-sięciotysiącznik na forum
To,co przypuszczałem co do wyników spółek,jak dotąd sprawdziło się znakomicie. W olbrzymiej większości wyniki były nie tylko lepsze od prognoz,ale wręcz znakomite. To,co Ci pisałem...jak mogły być inne,jeśli dane makro z przelomu 2011/12 i z 1 kwartału były w Stanach...to wszyscy wiedzą jakie. A jednak w większości analitycy prognozowali Armagedon na spółkach,w wynikach. Nie wiem,dlaczego dali to sobie i reszcie wmówić...to było bez sensu wobec sytuacji w Stanach. Dlatego sądziłem,że korekta zakończy się zaraz po raporcie Alcoa,a najpóźniej w tym samym tygodniu,po następnych wynikach. A ponowny zjazd nastąpi dopiero po wynikach wyśrubowanej do tego czasu Apple. Stało się inaczej...Hiszpania ect... A w takim razie teraz(?). Na razie potwierdziły się wczorajsze przewidywania,co do zamiarów Jankesów na dzisiejszą sesję...oby tak dalej.
max1224 / 2012-04-24 22:32 / Tysiącznik na forum
prognoza 10,04 a wynik 12 z hakiem i ...???
Zeus52 / 2012-04-24 22:38 / 10-sięciotysiącznik na forum
I...593$ w tej chwili...+5,84%...już ponad + 6%...już nie nadążam pisać! Tak szybko się zmienia.
max1224 / 2012-04-24 22:41 / Tysiącznik na forum
no to Nasdaq już raczej po korekcie ... dziś gdzieś słyszałem, że Apple nie może być włączony do DJ ze względu na wagę i zmienność generowaną ruchem spółki chodziło o wagę rzędu kilkudziesięciu %
Zeus52 / 2012-04-24 22:48 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zobacz na kurs S&P500 w ...te wczorajsze +0,15% to był pikuś przy dzisiejszym AHI. Zdaje się,że jutro ktoś(piszący sam do siebie pod różnym nickiem) może być zdruzgotany...
tedchom_nielog / 194.177.29.* / 2012-04-24 23:40
Oj nie będzie zdruzgotany bo pozycji teraz nie ma zajętej żadnej z tego co pisał. Co prawda może nie doczekać na 1800 ale znowu się uaktywni w czasie odpowiednim
Zeus52 / 2012-04-25 19:30 / 10-sięciotysiącznik na forum
Czy ja pisałem o szalonym? Czyżby "Stół i nożyce?...:)
szalony inwestor / 2012-04-25 20:10 / Tysiącznik na forum
mam sie dobrze nawet zarobilem 2 pkt na kazdym kontrakcie dobre i to
nie ekscytowal bym sie tymi wzrostami w usa
u nas ciagle slabosc
troche podskoczymy w gore i znow w dol
max1224 / 2012-04-25 21:52 / Tysiącznik na forum
no możesz tym razem nie mieć racji (Węgry)
szalony inwestor / 2012-04-25 00:43 / Tysiącznik na forum
nie bede zdruzgotany napewno
i nie pisze z soba i
usa moze sobie rosnac ale to nie znsczy ze my tez
mam pozycje na spadki na fw i nie boje sie o nie w najgorszym wypadku strace czesc tego co zarobilem wczesniej nie zawsze sie wygrywa
jestrm dobrej mysli
my juz polamalismy wsparcia
max1224 / 2012-04-24 22:51 / Tysiącznik na forum
a wiesz że nie do końca mnie top cieszy? liczyłem się z grą pod Bena i takim dreptaniem w miejscu kupując QUE2 za UNK3 ... ale co tam
Zeus52 / 2012-04-24 23:04 / 10-sięciotysiącznik na forum
U mnie niestety, wchodzi w longi już tylko gotówka. Właśnie teraz.
max1224 / 2012-04-24 22:34 / Tysiącznik na forum
dokładnie 12,30$
to wynik lepszy od prognoz o o 22,5% ... i w notowaniach posesyjnych rośnie już ponad 5%
porucznik kolombo / 83.7.244.* / 2012-04-24 11:12
Na spx ładny rgr się wykroił ,szalony cały czas górą a reszta tych pseudo merytorycznych wypowiedzi z ostatnich miesięcy do kibla się nadaje.
max1224 / 2012-04-25 21:56 / Tysiącznik na forum
zerknij szerzej to zrozumiesz dlaczego ta rgr nie ma szans powodzenia:)
porucznik kolombo / 83.22.128.* / 2012-04-23 17:57
Zeus pewnie w delegacji a tu taka laga poszła, a tak k..wa miało rosnąć bez przystanku i wytchnienia .Mam wrażenie ze ten Zeus to dla jakiejś instytucji nagania , na jesieni zeszłego roku też drwił z sytuacji i czarował poszło w pi..du teraz mamy c.d.
Zeus52 / 2012-04-23 21:56 / 10-sięciotysiącznik na forum
To,co na jesieni"czarowałem sprawdziło się w sam raz. Takie są fakty panie szalony. Pardon...Colombo(to rezerwowy nick?). I teraz nadal"czaruję"...bez zmian!
szalony inwestor / 2012-04-24 14:45 / Tysiącznik na forum
dzis byla rano okazja na eski
nie ma sily nasz rynek zeby sie wzbic ponad polamane wsparcia bedziemy opadac
max1224 / 2012-04-24 16:41 / Tysiącznik na forum
super okazja
privy / 2012-04-24 15:17 / Tysiącznik na forum
Będą wyciągać za uszy. Dzisiejszy stasiek albo pomoże i jutro luką przeskoczymy nad kreskę, albo faktycznie na długo zamknie nam drogę na północ. A myślałem, że będzie nudno. Sądzę, że dopiero jak stasiek złamie LS RGR my wymacamy 2kilo. Na razie mamy przystanek a obrotów jak na lekarstwo co w moim mniemaniu faworyzuje dalszą przecenę.
szalony inwestor / 2012-04-24 16:14 / Tysiącznik na forum
do konca tyg sie wszystko wyjasni
max1224 / 2012-04-24 16:21 / Tysiącznik na forum
albo jutro wyjaśni BEN
tedchom / 2012-04-24 15:49 / Tysiącznik na forum
To że faworyzuje przecenę to fakt, ale może być i tak, że inwestorzy jak nie wiedzą co robić to nie robią nic i z tego powodu brak obrotów
szalony inwestor / 2012-04-24 16:16 / Tysiącznik na forum
jestem dobrej tzn zlej mysli
max1224 / 2012-04-24 19:19 / Tysiącznik na forum
ja też dokupiłem Que2 wejście wg wyceny czwartkowej
privy / 2012-04-24 20:05 / Tysiącznik na forum
Może wzrosty przewidziane zostały na drugą połowę roku, pod Baraka.
max1224 / 2012-04-24 20:56 / Tysiącznik na forum
tradycyjnie swoje zdanie wyraziłem na blogu, może i są to jak ktoś wyżej podsumował

reszta tych pseudo merytorycznych wypowiedzi z ostatnich miesięcy do kibla się nadaje.

ale choć się mylę (bo mam do tego prawo), to mam odwagę prezentować swoje przemyślenia
szalony inwestor / 2012-04-24 01:29 / Tysiącznik na forum
to nie moj nick
szalony inwestor / 2012-04-23 19:06 / Tysiącznik na forum
to dopiero poczatek spadkow
pisalem ze sie posypie
byla pora zeby sprzedac teraz trzeba zacisnac zeby i czekac
max1224 / 2012-04-23 19:58 / Tysiącznik na forum
niekoniecznie najpierw trzeba wyjść dołem z półrocznego boczniaka, a to takie proste nie będzie szczególnie, że rynek już nieźle wyprzedany
szalony inwestor / 2012-04-23 20:15 / Tysiącznik na forum
jesli w usa wlasnie zaczely siespadki to nic nas nie uratuje
i pora na tluste eski:-)
max1224 / 2012-04-23 20:33 / Tysiącznik na forum
a jeśli nie ???
Zeus52 / 2012-04-23 22:02 / 10-sięciotysiącznik na forum
Powtarzam:wszak oczekiwaliśmy części"c",zygzaka a,b,c korekty w Stanach. Po co więc ta panika.
tedchom / 2012-04-23 22:20 / Tysiącznik na forum
Panowie dax zatrzymał się na wsparciu od września, więc dalsze rozważania nabiorą większego znaczenia chyba dopiero po zakończeniu jutrzejszej sesji
max1224 / 2012-04-23 22:10 / Tysiącznik na forum
spoko żadnej paniki moja ocena już od 18:00 na blogu ... choć jest tam też o 1729, jako alternatywny i mało prawdopodobny wariant
Zeus52 / 2012-04-23 22:47 / 10-sięciotysiącznik na forum
PMI z Eurolandu dały popalić,nie ma co...do tego cały ten majdan z polityką. Skupiliśmy się na 2 głównych kandydatach,a tymczasem dużo głosów zdobyli we Francji eurosceptycy. Do tego Belgia...PMI Chin co prawda wzrósł bardziej,niż się tego spodziewano,ale nadal pod kreską(pod 50p.),więc pomóc nie mógł...razem,to była mieszanka piorunująca. Chyba te moje rozważania na maila,dotyczące wyników Apple i realizacji zysków dopiero po nich się nie sprawdzą. Może być odwrotnie. Co jeszcze? Być może Jankesi nie wejdą w "c" korekty jeszcze teraz,ale czy pomoże to w neutralizacji jutro dzisiejszej świecy u nas i w Eurolandzie...tego,przyznaję,nie wiem. Liczę na to,ale nie wiem,czy wypali.
max1224 / 2012-04-23 23:06 / Tysiącznik na forum
wiele wskazuje na to, że tym razem maj nie będzie sell... , bo sell mamy cały czas janki wcale nie muszą nisko schodzić u nich trend jest silny więc korekta=boczniak, i od 1350 dalsza jazda to mocne wsparcie długo się z nim w ubiegłe wakacje mocowali teraz było wybicie i cała korekta może być ruchem powrotnym (test wybitego oporu)
Zeus52 / 2012-04-23 23:22 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jankesi niewiele spadli,a mało tego,na jutro chyba planują ruch up.Euroland i nasi mocno przeholowali...ale nie będę się upierał,że już jutro odbiją wszystko. Nie wiem ile im się uda.A jeśli boczniak u Janków,to może więc nadchodzi czas na nasz stragan...
max1224 / 2012-04-23 23:33 / Tysiącznik na forum
liczyłem, że nie będzie kolejnego testu dolnej bandy szczególnie mając na uwadze owe 7 wsparć ale jak dziś za jednym zamachem poszły 3 dość istotne, to albo jutro zdecydowana kontra i negacja negatywnych sygnałów, albo przetestujemy jeszcze 2090 i dopiero UP
Zeus52 / 2012-04-23 23:54 / 10-sięciotysiącznik na forum
Liczę na atak z pod parapetu okna hossy...ale kto wie,może być,jak mówisz. Na razie Jankesi nie tylko nie chcą spadać,ale zamierzają rosnąć...AHI ! W tej sytuacji Euroland,mimo zrozumiałego z powodu PMI spadku,z pewnością zauważy to jutro i zrozumie,że mocno przeholował. A Janki mają do tego ważne wyniki kwartalne jutro(dziś Texas Instruments mocno rośnie po sesji. Już anulował z nadwyżką spadek sesyjny). Do tego Big-Ben w środę....możliwe,że wtedy także przypomną sobie o tym,że"zapora ogniowa"rośnie po wekeendzie o ponad czterysta miliardów,czyli do około biliona euro...a jeszcze mogą się włączyć do tego Chiny.
szalony inwestor / 2012-04-23 21:15 / Tysiącznik na forum
to bedzie boczniak
max1224 / 2012-04-23 21:28 / Tysiącznik na forum
i ruch do górnej bandy
quasi_trader / 31.174.62.* / 2012-04-23 12:13
Pierwsze odbicie za nami. Zwracam uwagę, że dziś od dłuższego czasu spadamy mniej niż DAX i nie ma panicznej wyprzedaży PLN. To może sugerować niepewność naszych niedźwiedzi.
quasi_trader / 31.174.62.* / 2012-04-23 12:09
Tak jak pisze privy, 2185 na W20 to magiczna wartość. Jak to wsparcie nie wytrzyma to w łeb weźmie cała nadzieja na szybkie wzrosty.
szalony inwestor / 2012-04-23 15:12 / Tysiącznik na forum
moment zalamania jest bliski
szalony inwestor / 2012-04-23 09:33 / Tysiącznik na forum
oczekuje zejscia ponizej 2000pkt
byki nie majavsil nawet na jakies male odbicie
privy / 2012-04-23 09:39 / Tysiącznik na forum
To fakt, ale -10% na ten tydzień to chyba zbytni optymizm. Zobaczymy dzisiejsze zamknięcie i jutrzejszą odpowiedź.
piterus1 / 213.241.4.* / 2012-04-23 10:23
Moi zdaniem w tym tygodniu jeszcze obronimy poziomy 2200 i tydzień będzie neutralny choć dzisiaj PMI nie pomagają..
szalony inwestor / 2012-04-23 11:41 / Tysiącznik na forum
moim zdaniem wreszcie tąpnie porzadnie
bo to sie nalezy rynkowi
jest za drogu potrzeba solidnej przeceny
bedziemy roslu ale z nizszych poziomow
jak narazie to mielismy wzrosty w styczniu i luty marzec kwiecien spadki
wiecej spada niz rosnie
czekam z gotowka na zakup akcji. do maja
1800 calkiem mozliwe
privy / 2012-04-23 10:42 / Tysiącznik na forum
2185 to ostatnia deska ratunku by nie przekroczyć 2000. Tu być może spróbuję zagrać ''pod prąd''.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy