23 V - 27 V

max1224 / 2011-05-23 07:45
coś nam wątki podupadają, a i otworzyć nie ma komu ... liczę na dolara nadal
Wyświetlaj:
fabelick / 83.5.106.* / 2011-05-28 14:56
a ja panowie siedzę sobie na QUE3 i SKAN3 od jakiegoś miesiąca i mi z tym dobrze:)

Wydaje mi się, że jesteśmy bliżej testowania na WIG20 2800 niż wspinania na nowe szczyty...
tedchom / 2011-05-28 15:29 / Tysiącznik na forum
Jedno jest pewne ktoś z nas na pewno zarobi a kto to już się za kilka dni okaże
Zeus52 / 2011-05-29 15:34 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jasne. Oczywiście,mamy nadzieję,że to my zarobimy na kierunku na północ...jednak pewną część dolara na wszelki wypadek nadal mam.
London. / 78.147.137.* / 2011-05-27 23:48
Witam po małej przerwie. Właśnie wróciłem z wakacji i widzę ,że bycze nastoje królują i tak 3mać ;)

Spędziłem trochę czasu w Usa , pokręciłem się w koło i z tego co widać to kryzys jeszcze nie poszedł w zapomnienie. Dużo narzekania przez ludzi , dużo lokali użytkowych pustych , masa domów na sprzedaż tylko kupować ;)Poza tym przepiękny kraj i warty wizyty wakacyjnej w 100%.
Zeus52 / 2011-05-28 00:20 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiem,wiem. Mam znajomego w New Jersey. W Stanach od 19 roku życia,już kilkadziesiąt lat. Był parę lat w Polsce, półtora roku temu wrócił do Stanów(a ja mieszkam w jego willi w Rewie),bo musiał...podwójne obywatelstwo,a poza tym właśnie kłopoty tam,na miejscu. Planował powrót do Polski w tym roku,ale coś tam u niego nietęgo i zdaje się,że to dłużej potrwa. Od czasu,do czasu zdaje telefonicznie,lub mailem relację,jak wygląda u nich sytuacja...
Zeus52 / 2011-05-27 21:09 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jest tylko dzisiaj pewien problem. Jankesi mają znowu długi weekend,w poniedziałek świętują. To mogłoby być powodem realizacji zysków za oceanem. Powiedziałbym,że to był powód tego górnego cienia na Wig20...bo może nasi pomyśleli,że Janki przed weekendem tak zrobią(nawiasem mówiąc umknęło mi 5 tys w KBC...Wig20 tylko dotknął mojego typu). Ale takie przypuszczenie jest jednak bez znaczenia...płytki rynek i cudo-fixing...mało wiarygodne wydarzenie,tak jak i ta świeca.
max1224 / 2011-05-27 21:17 / Tysiącznik na forum
no i poszło 99% Que3 na Que2 ... i 99% Skan2 na Ml5 ...ślady w razie niemca zostawiłem bo może to wszystko okazać się pułapką
Zeus52 / 2011-05-27 21:45 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jasne. Ja,mimo tych wpisów,w których starałem się wyrazić,co myślę,czyli nieco byczego nastroju(tylko najbliższy termin!),aż tak się nie odażyłem. QUE2 i ML5 bez zmian i na razie jednak tę część dolarową zostawiłem. Ale nie z powodu niewiary w ML5...nie! To wybicie luką hossy ponad MA200 i budowa nad nią korpusu na spółkach XAU wygląda ładnie i jest zgodne z przewidywaniami dla gold i XAU. Ale mam chrapkę na coś innego...z resztą,wiesz. I jeśli będę przekonany do Wig20...to może zdążę się załapać na dokładkę QUE2. Bo do okrągłego poziomu brak jeszcze stu kilkudziesięciu punktów...a może być lepiej...w razie czego,zdążę.
max1224 / 2011-05-27 22:04 / Tysiącznik na forum
wiem wiem ;-)) ale sam wiesz ślady ;-)) zawsze można dzięki nim reagować i choć ostatni nie trzeba było używać to na takie czasy są niezłe ... dziś widziałem się ze starym "kumplem od złota" 4 dni temu wlazł w Que2 100%
Zeus52 / 2011-05-27 22:53 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja nieco wcześniej,jakieś 45-47%QUE2+niecałe 30%ML5. Obawiałem się,czy Janki dziś,przed długim weekendem nie zmajstrują czegoś,co mogłoby popsuć obraz sytuacji,a że Janki mogą coś zmalować pod sam koniec,a więc już po 21.30 dlatego nie zdążyłem. Choć,jak Ci pisałem na skrzynkę,że chyba źle zrobiłem,zbyt asekuracyjnie. Bo przecież ML5 jest rozliczany i tak w dolarze,a jeśli nawet jakimś cudem,w sprawie strefy euro coś nieciekawego by się zdarzyło,to po chwili spadku,złoto i tak poszłoby w końcu w górę,w najgorszym razie hamując co nieco spadki samych spółek gold. A więc rozliczenie dolarowe ML5,poduszka dolarowa i tak byłaby skuteczna.
max1224 / 2011-05-27 23:02 / Tysiącznik na forum
miałem obawy właśnie o końcówkę w stanach, na szczęście wyszli ponas 1330 to moze i nas w poniedziałek ośmieli ... a może ktoś miał w tym interes żeby w poniedziałek ciut taniej na otwarciu było
Zeus52 / 2011-05-27 23:15 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak,to właśnie także część moich obaw. Dziś cudo-fixing,a więc w poniedziałek wysokie otwarcie(jeśli nic nieprzewidzianego się nie wydarzy do tej pory),anulujące in plus dzisiejszy fix...a to może być atutem niedźwiedzi. Takie to myśli,poza obawami o samych Jankesów w końcówce, łaziły mi po głowie. A czarna świeca na dzisiejszym,górnym cieniu nie wyglądałaby za dobrze,biorąc pod uwagę miejsce,od którego by się zaczynała. Mogłaby potwierdzić odbicie w dół od oporu. Ale,z drugiej strony,otoczenie wygląda w miarę sympatycznie(DAX).
tedchom / 2011-05-27 23:35 / Tysiącznik na forum
powiem tylko tyle że raźniej mi z Wami w tym que2;)
max1224 / 2011-05-27 23:41 / Tysiącznik na forum
no to pamiętaj o otwarciu wątku choć i na moje ostatnie nie ma co marudzić;-))
tedchom / 2011-05-28 00:50 / Tysiącznik na forum
jasne to może ustalimy że ty otwierasz znowu ten następny tydzień co?
lukmis / 31.60.204.* / 2011-05-27 18:31
Nie liczyłbym dolara. Bo popatrzmy na indeksy USA spadły
nie wiele, a wszędzie zawierucha. Amerykańce ogłaszają przez fitch itp.
kryzys w europie. Przecież wiemy jaki ma wkład grecja w światową gosp.
żaden.
Pare miesięcy temu wyznaczyłem 1300 pkt na sp i jest. Ameryka stale w trendzie wzrostowym. Bo już gorzej tam nie może być tylko up.
A surowce zawsze się będą cenić czyli poniekąd także akcje.
A sytuacja w Turcji jest mi znana bo przyjaciół tam mam.
To tylko upychanie bezwartościowych dolarów przez amerykańców powodują
spadki na indeksie Ise. To daje cios spółką tureckim. A Libia to jedna z 1000 inwestycji tureckich biznesmenów. Zobaczymy jak będzie jak Kowboje wrócą
jutro na ranczo. Od pon. Dolar w dół. Kow. będą zmuszeni zabrać swoje dolce i kupować akcje za bezwart. dolce bezwart. akcje.
I to jest czar USA. Z niczego robią coś.
Oh już godz. 18.00, juz widać że secret service zabiera worki bez węgla tylko ze szmatłwacem Dolarem.
Zeus52 / 2011-05-27 20:58 / 10-sięciotysiącznik na forum
Fakt,gospodarczo,to Grecja się dla świata nie liczy. Jednak Grecja w razie upadku pociągnie łańcuszek,następne kraje PIIGS,za nimi resztę strefy euro. A to Amerykanami już wstrząśnie. Z drugiej strony to ktoś u nich do tego dąży,do likwidacji euro i utrzymania supremacji dolara w świecie. Euro broni Azja,Chiny...taka wojenka,w której jak zwykle w końcu wygra silniejszy...a więc Jankesi i dolar. Ale to NIE TERAZ,to na dużo później. Teraz,to nawet sami Amerykanie śmieją się z tego,co wyrabia się w Eurolandzie. Grecja-ECB...kto,kogo trzyma w szachu i dyktuje warunki...Janki uważają,że to raczej Grecja,a nie ECB. Zgadzam się z tym,że to,co złe już w większości było i zostało z nadmiarem zdyskontowane. Teraz więc czas na wzrosty. To z resztą jest zawarte we wpisie poniżej. Mimo tylu niby tragicznych danych,akcji agencji ratingowch,przesady z kłopotami euro(tylko NA RAZIE przesady,ale nie chodzi o długi termin),tak jak mówisz...indeksy,jak na takie napływające złe informacje,zachowują się względnie dobrze. Eurodolar zaczął wyhamowywać początkowy impet spadkowy. To były,tak ogólnie,przyczyny zwiększenia jakiś czas temu QUE2,oraz zakup ML5(wszystko za sprzedanego w dużej części dolara). O technice już nie mówię,bo to oczywisty dodatek. Teraz,od paru dni słyszę o tym,że to Janki podniosą niebawem,jeszcze przed jesienią, stopy procentowe. Sorry,nie chciałbym być niegrzeczny wobec analityków np z TVN CNBC,ale mogę to skomentować,najkrótszym określeniem,jakie przychodzi mi do głowy.Jedno słowo: bredzą! Bredzą,mówiąc nawet o tym roku,a mówiąc o czasie do jesieni,bredzą już podwójnie. Radziłbym,aby zmienili dealera,bo zły towar im sprzedaje. Widocznie w jakiejś malignie nie doczytali raportu i planów FED.
tedchom / 2011-05-27 17:14 / Tysiącznik na forum
póki co to tydzień idzie zgodnie z planem troszkę żałuję że tylko wszedłem taką częścią w que2 bo tak mógłbym dać dziś zlecenie wyjścia części w bezpieczne a i tak byłoby ładnie ugrane. Co do SF1 to dokupuję systematycznie jak que2 więc niech jeszcze spada byle już nie leciał dalej za mocno od wtorku;)
Zeus52 / 2011-05-26 21:11 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak trochę na temat tego,o czym dziś głośno w naszych mediach...o niższym od oczekiwań PKB Stanów. Podsumuję to krótko:Panowie analitycy,uspokójcie się nieco i nie mąćcie wody bez powodu. To już poprawka wcześniejszego odczytu...tak zamierzchła historia,że dla rynków to już jak era mezozoiczna. Gdzie więc powody do wzrostów...no właśnie...co złe,już było. Obowiązuje zasada,że gdy będą już w danych makro widoczne powody do wzrostów,tooo....o wtedy należy już z akcyjnych szybciutko uciekać.
wilk_syty / 83.27.90.* / 2011-05-26 12:57
ISE w górę ?
Szukam czegoś w co mógłbym wejść z bezpiecznych.
Mógłby ktoś podesłać jak to wygląda na wykresach ?
privy / 2011-05-26 13:40 / Tysiącznik na forum
a masz jakiegoś maila?
wilk_syty / 83.27.90.* / 2011-05-26 15:21
wilczek1981*onet.pl
Z góry dzięki

Piterus dzięki za cynk. Przeczytałem wpis na blogu i jakoś chyba spadło mi ciśnienie na ISE. ;)
piterus1 / 78.8.255.* / 2011-05-26 16:02
hehe nie ma sprawy w dłuższym terminie uważajm że Turcja jest dobrą inwestycją (rozwija się w tempie 6%) a to juz cos + wewenętrzna konsumpcja na wysokim pozioie (bardzo młode społeczeństwo) ciągnie gospodarkę.Jednak narazie walczą tam ostro z inflacją.A drożejące surowce nie pomagają
piterus1 / 78.8.255.* / 2011-05-26 13:45
max1224 pisał o tym na swoim blogu ostatnio
Pietrodolar / 2011-05-27 11:34 / Bywalec forum
Dzisiaj test wsparcia na ISE, poziom z grudnia 62589 (dolny cień na 61957), jak puści to jest duże prawdopodobieństwo, że następny przystanek dopiero na 58400 ..., zobaczymy co się będzie działo w drugiej części sesji
Pietrodolar / 2011-05-27 12:05 / Bywalec forum
Tym razem do zjazdu przczynił się raport JPMorgan z generalną rekomendacją "niedoważaj" dla tureckich akcji...
Zeus52 / 2011-05-26 07:05 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max. Podesłałem Ci wykres Newcrest Mining,świeży wypiek,z nocki. Chyba teraz,po dzisiejszej sesji już wyraźniej widać to,o czym pisałem...DUŻY ruch na północ się szykuje na gold,spółkach gold.... może nowy rekord wszechczasów. No i odnosząc to do eurodołara...1,52-53? A jeśli tak,to i Wig20. Możliwe,że ryzyko longów się z nawiązką opłaci. Tylko co ja robię jeszcze w tej części portfela w SKAN2?
max1224nielog / 83.29.40.* / 2011-05-26 08:07
nooo widzaiłem ... nie za późno??
Zeus52 / 2011-05-26 09:30 / 10-sięciotysiącznik na forum
Z resztą,dla mnie to tylko,w odpowiednim momencie(potwierdzenie ruchu),chodzi tylko o zwiększenie pozycji. Wszak już od pewnego czasu mam prawie 30%ML5.
Zeus52 / 2011-05-26 09:26 / 10-sięciotysiącznik na forum
Teraz na liniowym widać to,co parę dni temu wypadało mi z układu świec.Może jakiś ruch powrotny da się wykorzystać do wejścia. Nie mamy ETF-ów gold i silver,więc wiadomo,pozostaje ML5,dwa dni realizacja. Ale ruch powinien być długi czasowo i duży,żeby nie zapeszyć,nie mówię,że potężny.
privy / 2011-05-26 10:11 / Tysiącznik na forum
Edziu w odwróconej fladze. Wyszedł z niej górą, ale ma problemy by się od niej odkleić. Co będzie jak wpadnie do niej ponownie? Ooo właśnie wpada.
Zeus52 / 2011-05-26 20:20 / 10-sięciotysiącznik na forum
Eee...tam. Już dość tych odwróconych flag itp na Edku. Czas na coś przeciwnego. A jeśli nawet na ileś tam godzin,czy nawet sesję,dwie spadnie...tragedii nie będzie,bo i tak czas mu już na północ,przebić z nawiązką ten dzisiejszy,górny pik na wykresie daily.
privy / 2011-05-26 21:39 / Tysiącznik na forum
Normalnie kolegi nie poznaję. Jeśli cokolwiek się stanie to siłą rzeczy pójdą sygnały. Wracając do Edka przełamał dziś linię spadkową, ale....no właśnie, na razie sprawa otwarta bo 2,5 godziny do końca dnia. Jutro się okaże czy te wszystkie ach i och nie były na zrobienie pułapki. 1,4138 na dziś i 1,4090 na jutro. Jeśli otwarcie będzie powyżej twój scenariusz stanie się podstawowym.
Zeus52 / 2011-05-26 23:26 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja sobie gadu,gadu...ale na razie niczego nie zmieniłem. Też czekam na potwierdzenie moich przypuszczeń. Na razie pewne zabezpieczenie w dolarze pozostaje. Zostanie usunięte(zamienione na akcyjne)dopiero po potwierdzeniu kierunku. Tak więc,na razie to tylko przypuszczenia. Wiesz,już pisałem,z rynkiem bić się nie zamierzam. Stąd często trzeba zapomnieć o tym,co się wydawało np tydzień,lub dwa wcześniej,bo to może stać się nieaktualne.
privy / 2011-05-27 00:23 / Tysiącznik na forum
A więc zaczyna przeważać scenariusz wzrostowy dla Eda. 1,4150 i 1,4050 plus jakiś mały filtr. 100pipsów martwej strefy a podane poziomy odpowiednimi sygnałami. 20 i 60pipów to odpowiednie stopy. Ustawiamy i lulu.
max1224 / 2011-05-27 00:06 / Tysiącznik na forum
święte słowa ... a portfel i tak powolutku skubie odrabiając straty z początku miesiąca
Zeus52 / 2011-05-27 06:43 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zwłaszcza QUE2. Ale ostatnio wszystko,bo i ML5 i dolar zachował się dobrze. Ale to do czasu,stale tak być nie może i coś z tych trzech trzeba będzie wycofać. Sądzę,że pozbyć się trzeba dolara. Ale to,jak wyżej pisałem,czeka na potwierdzenie. Wig20, niech się na nim byki pospieszą. Bo inaczej nie wygram 5tys. w konkursie KBC. Jeszcze mi dziś brakuje do mojego typu,niezłego białego korpusu.
max1224nielog / 83.29.214.* / 2011-05-27 07:51
Dokładnie ... właśnie to teraz próbuję rozgryźć, jaki ruch, w którą stronę wykonać,
privy / 2011-05-25 20:10 / Tysiącznik na forum
Cóż powiedzieć: syfu ciąg dalszy. Wigwam we wstępnym sygnale kupna, ale na fiksie lop spadł a to może oznaczać jutro ujemne otwarcie i ... no właśnie..., może formacja zebry? :)
Zeus52 / 2011-05-25 20:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
Po prostu,strach miał zbyt wielkie oczy. A to spowodowało nadmierny spadek ED. Już o tym pisałem...Grecja jest,nieoficjalnie,bankrutem. Ale tak szybko nie padnie,nie pozwolą na to. Jak pisał Piotruś,teraz" do akcji ruszą politycy i obiecają sprzedaż Akropolu"...Kolumny Zygmunta nie mają,niestety. Teraz ECB...przecież bez wątpienia wyłoży na kolejną transzę pomocy...bo musi! Łaski nie robi. A więc te strachy(na razie!)były o wiele na wyrost. A to znaczy,że euro jest wybitnie za tanie w tej chwili. Także Parlament Finlandii,wbrew przewidywaniom,niespodziewanie zatwierdził pomoc dla Portugalii. Goldman wróży ropę brent po 130$ na koniec roku...i wiele innych drobiazgów składa się na to,że czas wiać z dolara. Chyba.
andy2U nielogowany / 83.24.44.* / 2011-05-25 21:57
co do Goldmana, to trzeba ich proroctwa oglądać w lustrze. Jak sam zreszta pisaleś, dwa dni w jedną trzy w przeciwną stronę. Już czytam że ktoś w US ustalił nawet ich "taktykę"- prognoza GS zła, rynek sprzedaje, czekają dołka, kupują i za kilka dni zmieniają prognozę rynek up, i wtedy sprzedają - i tak doją leszczy. Więc ich wróżba to jak ten koniec świata -( trwa bez końca). Wczoraj widziałem też rozważania anala z Market Watch że BigBullBen jednak zlamie się na QE3, uzasadnienia zawsze się znajdą, albo już są gotowe.
Zeus52 / 2011-05-25 22:54 / 10-sięciotysiącznik na forum
Prognozy Gminnej Spółdzielni...były bardzo długie okresy(ostatnie 2 lata),że się zwykle dość dokładnie sprawdzały. A,że ostatnio coś zaczęli kręcić...albo sami gonią w piętkę,albo faktycznie chcieli zrobić wyleszczanie. Raczej ta druga wersja. Oni zwykle,jeśli coś"prognozują",to znaczy,iż już się ustawili wlaśnie zgodnie z"prognozą. Ostatnio też ostrzegli z wystarczającym wyprzedzeniem,że surowce należy sprzedawać. Piotruś nawet podejrzewa,że te akcje na depozytach na silver i ropie,to poza wpływem polityków,FED,głównie G.S. maczał w tym palce. Ustawili się na spadki,ogłosili to...surowce nie chciały spadać...więc trzeba było zainterweniować. Stawki depozytów poszły w górę,bo Gminna Spółdzielnia MUSIAŁA zarobić na spadkach. A następnie zajęli longi na kontraktach. I pewnie też do czasu. Pewnie tak,jak sugerują wykresy:wzrostowe załamanie korekty,te nasze,duże"B",korekta korekty. Za jakiś czas znowu ogłoszą,że surowce będą jednak spadać. Najbardziej jednak denerwuje(tylko w ostatnim czasie)ich tak szybka zmiana punktu widzenia,uwzględniając nie tyle technikę,ale fundamenty....bo przecież oni wydają opinię w oparciu o nie. I tak im te fundamenty się co tydzień zmieniają? Technika,to rozumiem...ale fundamenty? A teraz,pisząc za Piotrusiem: ropa po 130$ do końca tego roku? Owszem,to możliwe,ale naprawdę pod koniec roku,gdy FED będzie już zmuszony do Quantitative Easing 3. Bo,że QE3 będzie, tego Piotruś jest wręcz pewny. Ale FED nie zrobi tego od razu. Nie może stracić twarzy. Najpierw musi,zgodnie z obietnicami,zakończyć QE2...a dopiero po paru miesiącach wdroży następny"dodruk"...bo będzie musiał to zrobić. I to powinno nastąpić w drugiej części roku,prawdopodobnie jesienią,może późną.
tom ziel / 178.73.63.* / 2011-05-24 23:51
wpadło mi coś w ucho na temat zacieśniania polityki pieniężnej przez fed opinia wygłoszona przez jakiegoś "członka" ktoś coś słyszał co dokładniej ,może czas wypowiedzi???
tedchom / 2011-05-25 00:04 / Tysiącznik na forum
też to słyszałem przed chwilą w TVN-CNBC tylko podali takie krótkie info
Pietrodolar / 2011-05-25 00:10 / Bywalec forum
w komentarzu wieczornym dla Stooq P.K. napisał, że chodzi o wypowiedź szefa FED z Kansas City, który powiedział, że banki komercyjne powinny ograniczyć się do udzielania kredytów i przyjmowania depozytów, a jeżeli tego nie uczynią to przyczynią się do powtórki kryzysu...
Zeus52 / 2011-05-25 21:49 / 10-sięciotysiącznik na forum
Swego czasu pisałem do Piotrusia na temat skutków katastrofy w Japoni,jej ewentualnemu wpływowi na przyszłe wyniki spółek amerykańskich. Większość z nich pominęła ten czynnik w prognozach. Jedynie niektóre,jak Nokia,zapowiedziały,że nie ma co się cieszyć dobrymi wynikami za I kwartał,bo marcowa katastrofa nie mogła mieć wpływu na wyniki. Ale za to wyniki za II kwartał mogą być wstrząsem,tak 9 w skali Richtera, dla wielu spółek globalnych. Bo Japonia,do niedawna druga potęga gospodarcza świata nie istnieje i nie obraca się w próżni,ma silne związki z resztą świata,zwłaszcza spółkami amerykańskimi. Piotruś odpisał,że to celne spostrzeżenie i w odpowiednim czasie o tym przypomni. Także wtedy,gdy pisałem na forum o Nasdaq,że warto go obserwować,bo indeksy jankeskie nie pójdą osobno,a Nasdaq był w bardzo złej sytuacji technicznej,wcześniej wybił się w dół. I tu znowu kłania się ten sam problem...znalazłem info,że właśnie wtedy i właśnie z powodu katastrofy w Japonii,także Hewlett-Packard znacznie obniży prognozy na następne kwartały...podrzuciłem to z resztą Łucjanowi... Ale w czym rzecz? Chodzi o to,że za jakiś czas trzęsienie ziemi w Japonii odbije się wstrząsami wtórnymi w Stanach i nie tylko. Mimo,że większość spółek w prognozach nawet nie zająknęło się o tym wydarzeniu,to ono o sobie samo przypomni. Już słyszałem ostatnio komentarze analityków,że niektóre obecne dane makro ze Stanów,to już skutki marcowych wydarzeń. Ale,tak w większości,to jakby wszyscy o Japoni zapomnieli...Pewnie,na razie do sezonu wyników daleko. Ale akurat sobie o tym przypomniałem,więc piszę,tak na przyszłość...może ktoś przypomni o tym przed następnym sezonem wyników.
andy2U / 2011-05-25 22:07 / Bywalec forum
no wlaśnie, scenariusz do QE3 jak na zmowienie...
Zeus52 / 2011-05-25 23:27 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak. Tylko,aby QE3 nastąpiło musi się wyraźnie pogorszyć sytuacja makro u Janków,w tym czasie najpierw pogłębi się korekta. Dopiero wtedy,na jesieni powinien zadziałać FED,rzucając QE3. Ale to w średnim terminie. Na razie czas w końcu na wzrostowe skorygowanie korekty,DUŻE"B"...nie żadne pyknięcie 2-3 sesyjne,bo to żadne"B",ale długa,kilkutygodniowa jazda na północ(timing,panowie i panie,timing nie ten). Duży ruch w czasie i poziomach. Kraje PIIGS,jako przyczyna spadków,a zwłaszcza Grecja...tego już mamy na razie dość. Jeśli posłuchać Jankesów,to oni z różnych wydumanych przez ECB zastrzeżeń wobec Grecji wręcz się śmieją i pukają w czoło! ECB nie ma wiele do gadania...albo wysupła na czas kwotę potrzebną Grecji,albo....niech najlepiej od razu sam się zlikwiduje. Wraz ze strefą euro. Dlatego Jankesi patrzą na działania werbalne,wypowiedzi przedstawicieli ECB,ze zdziwieniem...więcej,jak na idiotów,którzy nie wiedzą sami,co mówią. Prawie dosłownie tak brzmią wypowiedzi jankeskich ekonomistów....po co mówić kompletne bzdury,jak wiadomo,że nie mogą pomocy Grecji nie udzielić. I i tak następna transza będzie. A to znaczy,że ED idzie ostro na pólnoc.
Zeus52 / 2011-05-25 23:06 / 10-sięciotysiącznik na forum
Sorry...zamówienia na dobra trwałe.
Zeus52 / 2011-05-25 23:03 / 10-sięciotysiącznik na forum
O! Właśnie dzisiaj niektórzy ekonomiści sobie"przypomnieli"nasze Piotrusiowe rozmowy...zamówienia w przemyśle w Stanach,gwałtowna obsuwa,jako skutek marcowej katastrofy...a to dopiero wstęp,małe echo tamtych wydarzeń.
tedchom / 2011-05-25 22:25 / Tysiącznik na forum
tak ale chyba nie na teraz przynajmniej jak dla mnie, zresztą jeszcze dokupuję za parę złotych que2
Tomziel / 178.73.63.* / 2011-05-25 00:57
Faktycznie "Mówiło się, że nastrojom szkodziło zachowanie sektora finansowego, który tracił po wypowiedzi Thomas Hoeniga, szefa Fed z Kansas City. Stwierdził on, że banki komercyjne powinny ograniczyć się do przyjmowania depozytów i udzielania kredytów, bo jeśli tego nie uczynią to umożliwią powtórzenie się kryzysu z lat 2007-2009. Bardzo słuszna uwaga, ale nie wierzę, żeby rynki tak bardzo się tą wypowiedzią przejęły. Mam wrażenie, że gracze na rynku akcji po prostu uważali wzrosty cen surowców i kursu EUR/USD za odbicie, które niczego nie zmienia. "
Zeus52 / 2011-05-24 21:25 / 10-sięciotysiącznik na forum
No i robi się ciekawie na gold,a na dodatek na spółkach XAU. Ale Newcrest Mining już w nocy zasugerował,że szykuje się coś większego.No i w takim razie ciekawe,co na to Eurodolar...będzie te"W"? No bo jeśli tak i gdyby ED przypadkiem zaatakował szczyt...to sugerowany przez Newcrest większy ruch na XAU i gold,naprawdę byłby WIĘKSZY...o właśnie taki.
andy2U nielogowany / 83.24.39.* / 2011-05-24 22:00
MACD i RSI prawidłowe więc może da się na goldzie odrobić ten niebyt
andy2U nielogowany / 83.24.39.* / 2011-05-24 21:32
właśnie dalem zlecenie z dolca na golda 99%( 70% portfela), ale jeszcze nie wiem co z Que2. Trzeba zmiatać ale może da się coś jeszcze ugrać. Na wszelki wyp. połowa na QUE3 I SF1 po połowie.
Pietrodolar / 2011-05-24 13:06 / Bywalec forum
Czy zdarzyła się komuś reklamacja usług Agenta Transferowego HSBC? Złożyłem zlecenia 02.05 i 0.05 a aktualizacja w Mbanku była dopiero 18-go! Napisałem reklamację, ale ciekaw jestem czy jeszcze ktoś miał takie doświadczenia?
kijanymary / 2011-05-24 23:01
moje zlecenie z 29 04 na hsbc mBank do dzisiaj nie widnieje w zrealizowanych 1 reklamacja 10 05 2 dzisiaj na dodatek historia zlecen niemozliwa wyskakuje "brak rekordu w tablicy IFDTVAL
Pietrodolar / 2011-05-24 23:36 / Bywalec forum
to się parę osób nazbierało... a jakiego funduszu HSBC dotyczyło zlecenie?
madix / 2011-05-24 21:05
Btw nie pisz reklamacji sam, zadzwoń na mLinie i gość zrobi to za Ciebie, będzie szybciej i pewniej.
madix / 2011-05-24 21:04
Moja reklamacja w SFI została rozpatrzona w ciągu jednego dnia, o 14 miałem już pieniądze na koncie. Zlecenie odkupienia jednostek uczestnictwa nie zostało zrealizowane na czas, w sumie to w ogole nie zostalo zrealizowane, oddali pieniadze dopiero po zgloszeniu reklamacji,ale szczesliwie z porządanym terminem wyceny :)
elka25 / 2011-05-24 21:20 / Bywalec forum
Madix ja też zgłosiłam telefonicznie reklamację do mBanku w 8 dniu roboczym i taką dostała odpowiedź: " Szanowna Pani
W związku z reklamacją zarejestrowaną w dniu 2011-05-11 10:28:40 (numer
R60279552) przekazujemy wyjaśnienia mBanku

Uprzejmie informuję, iż czas realizacji zlecenia konwersja Jednostek
Uczestnictwa zawiera Tabela realizacji zleceń konwersji. Najbardziej
prawdopodobne terminy realizacji transakcji oraz ich wycen w zależności
od daty złożenia dyspozycji. W niektórych przypadkach faktyczne terminy
wycen i realizacji zleceń mogą być różne od podanych, muszą jednakże
pozostać w zgodzie ze statutami funduszy.
Należy jednak pamiętać, że w większości przypadków statut daje
funduszowi do 7 dni na realizację transakcji tj.:
W statusach funduszy jest napisane, że w uzasadnionych przypadkach (np.:
awaria systemu informatycznego funduszu, duża ilość zleceń) realizacji
transakcji może trwać do 7dni roboczych.

Ufam, iż powyższe wyjaśnienia okażą się dla Pani satysfakcjonujące.

Z poważaniem

W przypadku niezaakceptowania rozwiązania prosimy o przesłanie informacji
na skrzynkę kontakt@mbank.pl lub kontakt z operatorem mLinii
(0-801-300-800)" Zupełnie olali moja reklamację i wysłali mi jakiś szymel, żebym sobie poczekała 7 dni roboczych, a ja już czekałam już 8 dni, to jest brak umiejętności czytania ze zrozumieniem albo brak umiejętności liczenia do 10
elka25 / 2011-05-24 21:34 / Bywalec forum
A jak wysłałam im mailem skan (z moim podpisem) reklamacji z roszczeniem z konkretną kwotą straty jaką poniosłam (wraz z obliczeniami) i żądaniem 1000 zł straty za każdy dzień opóźnienia z tytułu utraconych korzyści (możliwości potencjalnego zarobku) otrzymałam mialem taka odpowiedź : "Szanowna Pani
W związku z reklamacją zarejestrowaną w dniu 2011-05-11 10:28:40 (numer
R60279552) przekazujemy wyjaśnienia mBanku

Uprzejmie informuję, że zgodnie z par. 3 ust. 6 Regulaminu świadczenia
przez mBank usługi przyjmowania i przekazywania zleceń nabycia lub
odkupienia jednostek uczestnictwa w funduszach inwestycyjnych, zlecenia
dokonywane w ramach SFI będą przekazywane właściwemu Funduszowi w celu
ich wykonania zgodnie ze Statutem Funduszu. Obowiązkiem mBanku jest
bezzwłoczne, zgodne z Regulaminem oraz procedurą operacyjną wiążącą
mBank z Agentem Transferowym, przekazanie zlecenia do realizacji. W Pani
przypadku przekazanie zlecenia odbyło się zgodnie z procedurą.
Jednocześnie informujemy, iż do dziś tj. 17.05.2011r nie otrzymaliśmy
potwierdzeń realizacji reklamownych zleceń Pani.
Chcę podkreślić, iż mBank jest odpowiedzialny wyłącznie za
przekazanie złożonego przez Klienta zlecenia do Funduszu i nie odpowiada
za jego realizację przez Fundusz.
Dlatego mBank zdecydował o przekazaniu reklamacji do ProService Agent
Transferowy Sp. z o.o. z prośbą o jej bezzwłoczne rozpatrzenie. Pragnę
dodać, że Agent Transferowy w porozumieniu z Towarzystwem Funduszy
Inwestycyjnych prześle Pani wyjaśnienia dotyczące przedmiotowej
reklamacji.
Ufam, iż powyższe wyjaśnienia okażą się dla Pani satysfakcjonujące."
Dzwoniła też do rzecznika spraw konsumenta i kazał mi wysłać reklamację listem poleconym lub kurierem (podstawa w sądzie), dlatego jednak warto to zrobić. Potem zadzwoniła do agenta transferowego i się okazało, że mbank nie przesłał reklamacji mailem, aby było szybciej tylko chyba pocztą? wiec ja ich uprzedziłam i wysłałam kurierem, a wcześniej jeszcze zgłosiła reklamację telefonicznie do agenta i jak na razie reklamacja jest rozpatrywana, a za 4 dni minię miesiąc od czasu złożenia zlecenia i jak się tu nie denerwować, skoro od 28.04.2011 fundusze turecki stracił około 9 %, a fundusz obligacji dolarowych zarobił około 6%....
elka25 / 2011-05-24 16:21 / Bywalec forum
Witam, niestety ja tego doświadczyłam. 28.04.2011 złożyłam zlecenie konwersji funduszy HSCB Turkey Equity, Thai Equity i Indian Equity na HSBC Dollar Bond i do tej pory nie została ona zrealizowana. Najpierw zgłosiłam do mBanku, ale chwilę to trwało zanim mi odpowiedzieli na reklamację, podobno była to wina agenta transferowego i odesłali moją reklamację do firmy - Agenta Transferowego ProService. Ja też osobiście do nich zadzwoniłam 17.05.2011, aby zgłosić reklamację i dodatkowo wysłałam w formie papierowej reklamację wraz roszczeniem odszkodowawczym. Od tego dnia codziennie dzwonię i pytam jaki jest status reklamacji i jak do tej pory jest w trakcie wyjaśniania - podobno w Luksemburgu Agent Transferowy Dexia ma jakieś techniczne problemy i dlatego to tak długo trwa, ale takie wyjaśnienie dostałam jedynie przez telefon. Odpowiedź na reklamację podobno otrzymam pisemnie, ale do dnia dzisiejszego nic do mnie nie dotarło. Ponadto nie mogę wykonywać żadnych transakcji na tych funduszach do czasu zrealizowania zlecenia z dn. 28.04.2011, to jest po prostu jakaś paranoja - jestem stratna kilka tysięcy, a oni mają to głęboko w ..... Radzę jak najszybciej się z nimi skontaktować i zrobić to co ja (telefoniczna reklamacja plus pisemna z roszczeniem (z tytułu nie wywiązania się z umowy) wysłana na ich adres korespondencyjny), bo przynajmniej jest jakiś dokument do ewentualnych roszczeń czy sądu. Niestety na rozpatrzenie reklamacji mają 30 dni :/
7of9 / 178.56.85.* / 2011-05-24 21:10
Ja miałem podobną sprawę z WIOF Middle East Performance Fund i w mBanku też zwalali na agenta transferowego. Co zadzwonię na mLinię to inna odpowiedź od konsultanta. Potem tłumaczono mi że w Luksemburgu mają problemy techniczne. Coś mi się wydaje, że taką śpiewkę serwują każdemu przy problemach z operacjami w ich SFI. Przy rodzimych funduszach takie "kwiatki" mi się nigdy nie przytrafiły
elka25 / 2011-05-24 21:37 / Bywalec forum
7of9 a czy udało Ci się odzyskać pieniądze? tzn. w końcu dokonali transakcji z właściwą datą? czy skończyło się w sądzie?
7of9 / 82.139.146.* / 2011-05-26 12:40

7of9 a czy udało Ci się odzyskać pieniądze? tzn. w końcu dokonali transakcji z właściwą
datą? czy skończyło się w sądzie?

Nie udało mi się, bo po wielu pismach, telefonach i traceniu nerwów w końcu dałem sobie spokój. Przyszło mi o tyle łatwiej, że w końcowym rozrachunku wyszedłem na plus. A że byłby 2x większy żeby nie przekręty...
Teraz staram się wybierać polskie "parasole", nawet kosztem ciut mniejszej stopy wzrostu
Pietrodolar / 2011-05-26 13:12 / Bywalec forum
Na to własnie liczą, że nie będzie się chciało powalczyć...
Zeus52 / 2011-05-24 20:36 / 10-sięciotysiącznik na forum
Czyli,krótko mówiąc, z ich winy,zamiast zarabiać,i to nieźle,od początku maja na dolarze,zaliczasz straty(niemałe) na akcyjnych. To jakby strata podwójna....na dodatek tracą zaufanie...no bo co będzie,gdy przyjdzie rejterować z dolara...znowu realizacja,gdy dolar już spadnie(!?)
elka25 / 2011-05-24 16:33 / Bywalec forum
Pietrodoar, a Ty na dzień 18.05.2011 w ogóle miałeś zrealizowane zlecenie z dn.02.05.2011? Ja 05.05.2011 również dokonywałam konwersji HSBC Korean Equity na US Dollar Bond i to zlecenie zostało już dawno zrealizowane i widoczne na koncie w mbanku, natomiast to z 28.04.2011 dalej sobie czeka...
Pietrodolar / 2011-05-24 17:00 / Bywalec forum
Zlecenia z 02.05 i 05.05 (konwersja do GIF TURKEY) zostały "zrealizowane" 18-go. W tym dniu rejestry w Mbanku zostały zaktualizowane oczywiście z wycenami z 04.05 i 06.05, a wiadomo co się działo na ISE w ostatnich dwu tygodniach. Złożyłem reklamację z roszczeniem pokrycia strat e-mailem (niedawno tą drogą reklamowałem terminy wycen, odpisali mi o dziwo listownie). Mbank odpowiedział po 3 dniach, potwierdzając winę agenta. Jutro wyślę reklamację do Proservice poleconym. Jeżeli nie rozpatrzą tego pozytywnie to będę sprawę drążył dalej. Swoją drogą cała sytuacja jest żenująca, rozumiem, że mogą wystąpić jakieś problemy techniczne, ale kompletny brak informacji to dowód, że klienta mają w d...
Pietrodolar / 2011-05-24 17:27 / Bywalec forum
Zobaczymy jak się sprawa rozwinie, jeżeli nie będą chcieli uwzględnić reklamacji to chyba trzeba będzie ich skarżyć do UKNF ...
elka25 / 2011-05-24 21:38 / Bywalec forum
Też mam taki zamiar - zaskarżyć ich do UKNF, ale jeszcze chwilę poczekam
Pietrodolar / 2011-05-24 23:46 / Bywalec forum
No tak, trzeba poczekać na odpowiedź na reklamację, chyba, że nie odpowiedzą w terminie.
20-tego złożyłem parę zleceń konwersji, wszystkie z HSBC, jutro zobaczę, czy to zrealizowali czy nie, zlecenia z 9-tego poszły bez problemów, naprawdę strach teraz wpłacać większą kwotę ...
piterus1 / 78.8.255.* / 2011-05-23 13:37
Chyba S&P wysłuchała Twojej prośby i zamierza obniżyć rating dla Italy co uderzy w Euro ;)
privy / 2011-05-23 08:37 / Tysiącznik na forum
Mi się marzy 2,5 tysia, ale ciężko będzie przebić się przez 2600.
piterus1 / 78.8.255.* / 2011-05-23 12:05
Chyba nierealne jest spadek aż do 2500 pkt? Po drodze są zbyt silne zasieki. Ale wszystko się może zdarzyć...
privy / 2011-05-23 14:44 / Tysiącznik na forum
Bankructwo Grecji powinno być zapalnikiem do paniki. W Hiszpanii już się podnosi ciśnienie no i jeszcze Włochy. Ten buldożer z trzema silnikami może sobie poradzić.
Zeus52 / 2011-05-24 07:42 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ha,ha,ha....Aż muszę w tym momencie,do tych wczorajszych wpisów, dodać cytat z Piotrusia:"Teraz zaczną działać politycy,którzy obiecają wszystko,łącznie ze sprzedażą Akropolu..." więc kto wie,jest okazja do odbicia.
Zeus52 / 2011-05-23 21:01 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tylko,że jest taka sprawa,że choć bankructwo Grecji jest w zasadzie faktem,to nadal będą ją reanimować....chodzi o rozbicie strefy euro,a nic nie jest tak skuteczne,jak pozory,nadzieje,które pozwolą strefie euro na jeszcze większe"umoczenie"...za jakiś czas,już nawet Hiszpanii nie trzeba będzie atakować. Wystarczy Grecja,a reszta się sama posypie. Tylko pozwolić się wszystkim jeszcze bardziej w Grecji umoczyć. To taka gra...zaraz banki ruszą z "pomocą"...ale tylko po to,aby przedłużyć agonię. I aby odejście było jakiś czas później naprawdę huczne.
andy2U nielogowany / 83.24.17.* / 2011-05-23 21:27
nadal trzymasz 37% dolca i 18% gold, czy zwiększaleś? Ja około 40/20
i Que2 reszta + ślady, ale myślę już o Que3 z Que2, jakieś przemyślenia na ten temat
Zeus52 / 2011-05-23 22:19 / 10-sięciotysiącznik na forum
Mimo wszystko,bez zmian...nadal nie mam pewności,która z opcji zjazdu na ED wygra. Czy ta pierwsza,z dużą,czarną świecą majową? Czy jednak dwie mniejsze(maj,czerwiec),a lokalnie jeszcze zryw up. Ciągle to"W" jest możliwe. Ale pisałem,gdzieś,w poprzednim wątku,że QUE2 to w obecnej chwili niebezpieczna sprawa,a wszedłem w to jakby na przekór sobie,wbrew prognozom....i nadal z zabezpieczeniem w dolarze i złocie...na przekór...bo być może,pisząc o spadkach na ED,surowcach,myliłem się...wydawało mi się,że opcja spadków była aż zbyt nachalnie widoczna...dlatego taki skład,jak wiesz.
tedchom / 2011-05-23 21:37 / Tysiącznik na forum
Sorki że się wcinam, po dzisiejszej wycenie dokupiłem que2, a wig20 patrząc tylko technicznie idealnie się dziś odbił więc może coś ugramy kto to wie?
max1224 / 2011-05-23 21:52 / Tysiącznik na forum
noo dzisiejsza świeca ładnie wygląda tak w sam raz na rozpoczęcie korekty w korekcie
Zeus52 / 2011-05-23 23:17 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max,dzięki za to,że przypomniałeś coś,z czym parę już razy,wiele osób,wraz z najbardziej znanymi analitykami miało nieraz problem...nawet najlepsi się czasem na to nabiorą. To,co napisałeś,przypomniało mi sytuację sprzed roku,na indeksach,a także późniejsze,jesienne harce eurodolara...nawet analitycy mylą czasem timing ruchów i np biorą ruch korekcyjny,jego wstępną,złożoną część,jako już ukończone "A" i"B",z następującym po tym"C",gdy tymczasem mamy do czynienia z zaledwie lokalnym,wyrostowym załamaniem,a duże wzrostowe"B"dopiero czeka za rogiem...pamiętasz rok temu.Nawet Piotruś w pierwszym momencie tak zaznaczał wykres....może więc wypada powtórzyć,jak wtedy:"hola,hola Panowie....timing chyba nie ten. Te lokalne mini-załamanie miałoby być już tym wzrostowym"B"? Coś to chyba nie tak!?
Zeus52 / 2011-05-23 22:25 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale wiesz,jak wygląda otoczenie? Dane ze Stanów(to już cała groźna seria),Chin,Eurolandu? No i PIIGS...to już tyka,jak napisał privy,od dawna....jeśli w tej sytuacji pozostało Ci nieco optymizmu....to Witaj!
tedchom / 2011-05-23 22:31 / Tysiącznik na forum
Jeśli to było do mnie to ok, otoczenie wygląda w miarę źle, wiec liczę że może być na odwrót
max1224 / 2011-05-23 21:58 / Tysiącznik na forum
chodzi o dzienną na wig20
privy / 2011-05-23 21:20 / Tysiącznik na forum
Ale kto ma tam umoczyć? Przecież to tykająca bomba której mechanizmu nie da się już zatrzymać. Ja już tyle czekam. Przywaliłbyś tam z pioruna.
Zeus52 / 2011-05-23 22:38 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ktoś policzył(nie pamiętam,czy nie był to czasem Boni?),że Grecja musiałaby mieć przyrost PKB,minimum 23% rok do roku,przez minimum dekadę...to i tak dałoby tylko MOŻLIWOŚĆ zatrzymanie lawiny,efektu śnieżnej kuli. Pokryłoby z minimalną nawiązką obsługę długu. Do takiego poziomu zaledwie zbliżyły się Chiny,a i to na krótko. Tymczasem PKB Grecji się kurczy. Ale wiele osób,w tym Papandreou nadal bredzi o wyjściu Grecji na prostą. Oczywiście oficjalnie,dla mediów. Tymczasem najbliższy prawdy był "Der Spiegel". Bankructwo,a właściwie jedynie oficjalne przyznanie tego faktu,lub wyjście ze strefy euro....pewnie te właśnie opcje są omawiane i porównywane.
Zeus52 / 2011-05-23 19:38 / 10-sięciotysiącznik na forum
Rentowność hiszpańskich obligacji rosła już w ubiegłym tygodniu,jeszcze przed wyborami...no i rację mieli Janki,że w piątek realizowali zyski,nie chcąc się obudzić dziś,po wyborach,z ręką w pewnym naczyniu. Do tego,jak już wszyscy wiedzą,S&P i Italia pod obserwację. A jeśli ktoś nie wie,to dane z Chin dołożyły do pieca.
Zeus52 / 2011-05-23 19:32 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wygląda więc na to,że na ED realizujemy tę pierwotną opcję z długaśną,czarną gromnicą majową. No i jednak gold i dolar musi ratować portfel.
misiek440 / 2011-05-23 08:18
ja poza rynkiem, czekam może na 2740 na Wigu i myślę że będę powoli kupował
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy