24 I - 28 I

privy / 2011-01-23 12:49
Spread B/B 35% a BDI szuka dołka.

Miedź na W-potencjalny koniec wzrostów, D-potencjalny koniec spadków, ale trzeba możliwie szybko powrócić nad 9600, H4- układ spadkowy. Gold ma w zasadzie otwarty kierunek na 1300.

Nastroje na rynkach kręcą się głównie pod hasłem końca korekty i jazdy na nowe szczyty. Panuje ogólna opinia, że nawet do lata będą wzrosty a już na pewno przez najbliższe 2 miesiące.

Ja jestem poza rynkiem, ale już mnie ''nosi''. Zawsze gdy się robię niecierpliwy to jest dobry znak dla spadków. Zobaczymy co się urodzi. Na razie siedzimy przy stole gdzie karty rozdaje Gminna Spółdzielnia i to tak skutecznie, że nawet mając w ręku pokera nie można czuć się wygranym. Najlepszym, bo niesterowalnym przez GS wskaźnikiem wydaje się tu BDI, który filtruje ten cały szum pokazując, że na rynkach trwa głównie elektroniczne pompowanie balona. Konia z rzędem temu, kto wie jak grube ścianki ma ten balon. Jedynym wyjściem wydaje się być najprostsza analiza poprzez linie trendu, reszta z przymrużeniem oka.
Wyświetlaj:
privy / 2011-01-24 18:41 / Tysiącznik na forum
Ach ci amerykanie, wieczni optymiści. Czekam na porządną korektę by wykorzystać lewar Quercusa. Okolice 2200 to takie moje marzenie.
London / 2011-01-24 23:36 / Bywalec forum
Chyba te 2200 na tą chwilę to też optymizm ;) Trend jest bardzo mocny i korekty idą boczniakiem zamiast wodospadem . No chyba ,że cos ciekawego pojawi się na rynku...
tim999 / 2011-01-24 18:59
lewar Quercusa? Jaki? Nie lepiej na spadki grać na FW20. Poza tym Janki raczej nie spoczną jak nie przebiją tych 1300...
privy / 2011-01-24 20:48 / Tysiącznik na forum
x2
max1224 / 2011-01-24 20:05 / Tysiącznik na forum
na to jest quercus short
privy / 2011-01-24 20:15 / Tysiącznik na forum
W pewnym sensie wolę unikać w trakcie hossy gry na spadek.
fasolens / 2011-01-24 08:12
Witam,
Macie może problem żeby wejść do szczegółów umowy w Skandii?
Jak klikam na umowę to odświeża mi stronę z listą umów.
ŁuksZ / 89.79.80.* / 2011-01-25 01:15
nic sie nie martw czasem tak sie zdarza poniewaz modyfikuja wtedy cos:-) ale co tego tak naprawde nikt nie wie,pozdro Luki
ModernChef / 178.73.51.* / 2011-01-24 08:50
Przed chwilą dzwoniłem na infolinię Skandii. Mają problemy techni9czne i nie wiedzą kiedy je usuną. W tej chwili brak jakichkolwiek możliwości wejścia w szczegółowe informacje naszych umów.
Zeus52 / 2011-01-24 00:29 / 10-sięciotysiącznik na forum
I jeszcze jedno...piszę,jakby coś w poniedziałek miało się wyjaśnić. Ale może nic się nie wyjaśnić. Bo ED po takim korpusie piątkowym może zrobić jakiś rodzaj szpulki...też jest taka opcja.
Zeus52 / 2011-01-24 00:25 / 10-sięciotysiącznik na forum
Pierwsze ruchy:ED w dół,a złoto up. Ale te ruchy są bez znaczenia. Jeszcze dziesięć razy zmieni się kierunek. Kurna nie myślcie,że mój entuzjazm dla ML5 jest taki naturalny. Nie,nic z tych rzeczy. Mentalnie bardziej mi odpowiada 1315-20 na gold,jako rejon odbicia. Ale ruch,jaki zapanował na spółkach złota-przecież gramy na spółkach,a nie na złocie- wymusza ten entuzjazm...mieliśmy skup...i to w ważnym miejscu na indeksie spółek XAU...Zasięg dolnego czwartkowego cienia to 198,15p. Wszyscy pamiętają ten szczyt? No właśnie. Z resztą,już sam nie pamiętam,co pisałem i gdzie,a czego nie pisałem. Więc jeśli nie pisałem,to....mogliśmy mieć do czynienia z ruchem powrotnym do wybitego szczytu. Zdaje się,że twierdziłem,że niżej nie zejdzie...ale jak coś bliżej to człek mniej pewny...chyba rozumiecie. Bo niby spółki co innego,ale człek na złoto też zerka...
Zeus52 / 2011-01-23 22:29 / 10-sięciotysiącznik na forum
Privy,ciekawe skojarzenie G.S. Zwłaszcza:"Gminna...". Ale do rzeczy. Stany chcą ogłosić bankructwo". Spokojnie. Tylko niektóre stany Stanów. Na razie. Chcą,ale nie mogą...przepisy nie zezwalają. Ale Kongres w ciągu najbliższego miesiąca może to zmienić. Wtedy kasiorka z FED będzie mogła wspomóc upadającą Kalifornię,Illinois itd....
salamander / 2011-01-23 21:56
co mozna powiedziec o wig deweloperzy? dlaczego tak poszedł w dół?
Zeus52 / 2011-01-23 19:46 / 10-sięciotysiącznik na forum
Też tak myślę,że będą wzrosty...ale nie powiedziałbym,że to powszechna opinia. Ta powszechna opinia wypatruje właśnie wielkiej korekty,zwłaszcza u nas. Tymczasem sądzę,że korekta jest już tuż,za rogiem. Niewielka na Staśku,właśnie na GPW jeszcze słabsza,bo tylko w formie kontynuacji boczniaka. I nie dlatego,że akurat Kuczyn tak napisał....fakt,że właśnie tak brzmi jego ostatni tekst...ale dokładnie tak zasugerowałem to przed jego tekstem, na funduszowych i zdaje się tutaj. On tylko potwierdza to,co było omawiane,daje wsparcie. Także wsparcie dla innych tematów,wątków,omawiane pod jego nieobecność....między innymi pełne poparcie,co do niewłaściwej,z gruntu błędnej interpretacji problemu: "OFE,a GPW" w mediach,na forach,a nawet przez wielu analityków. Nie powiem...poczułem się jakoś lepiej...jeśli ktoś pamięta naszą dyskusje na ten temat,a także parę osób na priva.
tim999 / 2011-01-23 17:33
Hmm...pamiętam jak w którymś z poprzednich wątków tyg Zeus pisał, że Kuczyn wraca z urlopu 19 stycznia i że ma nadzieje zdąrzyć na nowe szczyty na W20. Dzień później był podjaz, no ale to trudno nazwać nowym "rekordem". Tak się zastanawiam czy Janki nie będą chciały staranować tych 1300 pkt na Staśku. Potem ewentualny zjazd ma mocny opór na 1130 pkt.

No a Bovespa rzeczywiście nie wypaliła. Chociaż dalej obserwuje ja i ISE100.
Zeus52 / 2011-01-24 05:07 / 10-sięciotysiącznik na forum
Kurna,w zamieszaniu kompletnie zapomniałem o ISE-100. Ale były inne sprawy. Ale tak,jak z Bovespą...ta musi coś dać na wyjście. Ktoś gdzieś pisał o świecy,spadającej gwieździe na tygodniowym Wig20. Przy okazji zerknąłem. Krótko? To żadna gwiazda. Nie w tym położeniu. Górny cień tej świecy pokazuje w tym wypadku najbliższy kierunek...ewentualnie boczniak w świetle tego cienia. Czyli okolice szczytów. To tak,jak niżej o USD/PLN...To wszystko,dla czytającego powinno być"w domyśle"powiązane. Jeśli USD/PLN ma "wypatrywać"raczej dna...to Wig20 w drugą stronę. Ma patrzeć na szczyt...może nawet nowy. Piotruś może mieć rację.
Zeus52 / 2011-01-23 19:26 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak. Czasem są dobre pomysły...i to tak,z pierwszej ręki,na pierwszy rzut oka. A później człowiek popełnia błąd...zaczyna myśleć! -)) (tak mi się nasunęło...to do kącika"Złotych myśli") Nie została dopracowana strategia na ten rok. Coś tam zaczęliśmy,a później jakoś się to rozmyło. Akcja węjścia w ML2,czyli bezpośrednio w S&P500 była skąd inąd słuszna...to był dobry kierunek,tak na "pierwsze rozeznanie" co może się dziać. Ale później człek zostawił to...nie dlatego,że sądził iż spadnie. W żadnym razie. Gdyby S&P500 miał spadać,to Bovespa tym bardziej. Ale popełnił człek błąd. Zaczął nadmiernie myśleć. A właściwie to,nie tyle myślał,co posłużył się standardem....bo jeśli Stasiek up,to Bovespa podwójnie...bo tak bywało,bo jak zaneguje RGR,to ho,ho,ho, Bo ichimoku....i jeszcze parę"bo". I dostal człek swoje"Bo"....po plecach. Specjaliści od filologii japońskiej wiedzą o czym mówię.
max1224 / 2011-01-23 19:52 / Tysiącznik na forum
eh korekta korektą jak zwykle mam zanotowane ceny zakupu i wygląda to tak że na ml7 mam 5,48% zysku na dws3 7,28% a ml5 -0,68% stąd decyzja o dokupieniu złota zawsze ciut cena zakupu pójdzie w dół reszta... cóż okaże się liczę że złoto już blisko dna
Zeus52 / 2011-01-23 20:29 / 10-sięciotysiącznik na forum
No tak,ale nie wiem,od którego momentu liczysz. Od pierwszego wejścia,małą partią w grudniu w ML7,byłoby dobrze. Ale coś mnie podkusiło zwiększyć ML7 w styczniu,bo pewnie sprawi się lepiej,niż S&P500 itp...i tu już jest niewesoło. Z resztą,jak podliczyłem wszystko,to i tak znakomita większość ubytku w portfelu pochodzi od USD/PLN. Ale,gdyby pozostał ML2...w ogóle w tym kierunku...byloby całkiem znośnie...z ML2(rozliczenie w $$$) fajnie by się przechodziło teraz w ML5(także w $$$). Natomiast sam ML5? Znów zależy,co masz na myśli. Ja się cieszę,że go zredukowałem raz i drugi i uciekłem przed rzezią...choć i tak można było go bardziej przyciąć. Dlatego teraz powrót do ML5,nawet z ML7 ma ekonomiczne uzasadnienie. Oczywiście myślę o powrocie na krótko...tak,jak krótką widzę wzrostową korektę na złocie...lustro dla rynków akcji. I na pewno wchodzę na fulla w gold,jeśli teraz gold walnie jeszcze w dół...wtedy idzie zlecenie zakupu. W innych wypadkach jeszcze do przemyślenia. Możliwe wtedy wejście częściowe.
max1224 / 2011-01-23 22:28 / Tysiącznik na forum
nie no ja w ml7 siedzę znacznie dłużej w listopadzie pod decyzję fed wszedłem kolejny raz w złoto wtedy wychodziłem z naszych miśków i skan4 a w dws i ml7 zostałem
tedchom_nielog / 83.15.162.* / 2011-01-23 22:22
Witam również zastanawiam się nad ml5 jeśli zatrzyma się xauusd na poziomie 1336 to tankuję no może nie na ful ale s 30%w razie draki gdyby to miało pęknąć
tedchom / 2011-01-23 22:30 / Tysiącznik na forum
no i jeszcze aż książkowo wygląda para usdpln podobnie jak xau jest blisko wsparcia więc może być fajnie, albo okaże się to tylko takie życzeniowe spojrzenie na at;)
Zeus52 / 2011-01-23 23:56 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale układ ostatnich czterech świec na USD/PLN raczej mówi o kontynuacji kierunku...sugeruje nawet większy rozmach i każe spoglądać na dno. Ale USD/PLN robił różne psikusy... Może być np tylko zły początek w poniedziałek. Ale tak,czy inaczej dolar też może teraz być alternatywą...gdyby jutro,zgodnie z sugestią,został pchnięty silnie w doł...to tylko szybciej stanie się atrakcyjny. Bo choć nie wróżę mu później,w czasie korekty,zbyt wysokich lotów...to po takim pchnięciu w dół,z tak niskiej ceny...loty później nie byłyby zbyt wysokie poziomowo,może 3,04 albo w jakimś nadzwyczajnym porywie 3,139 ale w miarę pewne. Przynajmniej ten niższy pułap. To też alternatywa. Bo my liczymy na "ML5+DOLAR"...ale zawsze pozostaje pewne ryzyko. Można mniej,ale pewniej na samym "DOLAR",bez tego pierwszego składnika sumy..
1 2
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy