24 V - 28 V

max1224 / 2010-05-22 12:21
jak otwierałem ostatnimi czasy wątki tygodniowe to szło więc spróbuję przywrócić dobry klimat i uroczyście otwieram wątek następnego tygodnia ja napisałem poprzednio liczę na korektę czyli ok 2 tygodnie wzrostowe a dalej dokończenie korekty w ramach C (cień szansy na trwały powrót do wzrostów też jeszcze jest ale mały cień)
Wyświetlaj:
max1224 / 2010-05-24 21:41 / Tysiącznik na forum
zanosi się że dziś wyników ml nie będzie a ja bardzo tego nie lubię
Zeus52 / 2010-05-25 00:48 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz max,tak korci mnie zapolowanie na korektę na gold. Wiesz,gdy zejdzie w drugim spadku do linii szyi ORGR...bo to jednak może być wzrostowy ruch w korekcyjnej strukturze. Tak mi się wydaje..."B".powinno dojść jeszcze wyżej,wtedy zrobi miejsce dla"C". Tak,że całość zejdzie akuratnie do linii szyi...a na dodatek to ma zamiar ułożyć się w coś w rodzaju spadkowego,lokalnego kanalika...prowzrostowej flagi(już się układa). Max! Flaga zaczepiona na maszcie,którego połowa,to zakres....ponad 200$ ! Dodaj to do prawdopodobnego punktu wybicia...zdaje się,że wypada wynik,o którym już tu było wspominane... I to wszystko teraz! A co będzie jesienią!? Pod koniec roku? Po korekcie i w następnej dużej fali. 1600-2000$/ozt ???
privy / 2010-05-24 22:19 / Tysiącznik na forum
Może nie ma się czym chwalić i może jakiś czas jeszcze nie będzie.
max1224 / 2010-05-24 22:48 / Tysiącznik na forum
1.1, 5.4, 1.5, 13.5, 24.5, 23.6, 15.8, 1.11, 25.12, 26.12 to w 2010 roku dni wolne od pracy w luxemburgu gdzie siedzibę ma fundusz a i agent transferowy to JP Morgan Bank Luxemburg S.A. oni świętują my czekamy do jutra
Zeus52 / 2010-05-25 01:17 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max. Nie przejmuj się...akurat w poniedziałek ML-e miałyby się czym pochwalić i to oba. Tylko jutro...duża niewiadoma. Ale łączny wynik za dwa dni może nie być zły. Jeśli za dużo spółki jutro nie zjadą,to po zsumowaniu wyjdzie neutralnie. A dolar może coś dorzucić.
Zeus52 / 2010-05-23 15:17 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na stooq.pl "Globtrex"zmienił prognozy i oznaczenia...tym razem jest to dokładnie zgodne z tym,co tutaj było pisane. Drobne różnice,jak 2 sesyjny jeszcze spadek po niedzieli...to żadne różnice. Też sądzę,że po niedzieli będzie jeszcze trochę nerwówki...przed uderzeniem na styczniowy szczyt na Wig20 i też uważam,że odpaść tuż poniżej,czyli 2450+p.. Ogólny zarys jest teraz prawie w 100%zgodny. Niech nikogo nie mylą inne oznaczenia...to jest to samo. Tylko on ma szczególowo zaznaczone małe ruchy,a my to samo,ale jakby w większej skali. A więc to,co on oznaczył jako1-5 spadkowe...u nas jest to"A"wielkiej korekty. To,co on ma oznaczone,jako zygzak korekcyjny w góre(A,B,C)...u nas jest to wzrostowe"B"wielkiej korekty,natomiast późniejszy zaznaczony duży spadek,to nasze"C)korekty całego ponad rocznego impulsu.wzrostowego. Wszystko jest tym razem dokładnie tak samo. Cała korekta różni się tylko skalą ujęcia...stąd inne oznaczenia. Po prostu my wcześniej spojrzeliśmy na to,jako całość,bez wdawania się w szczegóły. Ale budująca jest zmiana podejścia. Już to wcześniej zauważyłem...już wcześniej zniknęły różne,kategoryczne stwierdzenia,że coś musi nastąpić,bo to wynika z teorii Elliotta...a co było powodem bardzo bolesnych błędów. Ale mylić może się każdy,ważne że zostały z tego wyciągnięte wnioski. Myślę,że warto popatrzeć. Jedynie prognozy dotyczące eurodolara budzą moje wątpliwości. Reszta:S&P500,WIG20...To jest dokładnie to,o czym tu pisałem. Choć inaczej,bardziej szczegółowo oznaczone. Stąd moje"A" jest spadkową piątką...ale to mało istotny szczegół. Sens i kształt całości jest teraz identyczny. Ale przypominam i myślę,że"Globtrex" też myśli teraz bardziej elastycznie,że to tylko pierwotna,"książkowa"wersja korekty. To było założenie bazowe. Może się okazać jednak,że druga część korekty będzie miała inny przebieg. Myślę o mniej drastycznych ruchach,zwłaszcza w dół(moje"C")...boczniak zamiast pełnego"C".
Life / 2010-05-22 17:39 / Tysiącznik na forum
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/31dce854c8116189.html
Da się tutaj coś skomplikować czy zostawiamy tak jak jest....
Może kto dopisze coś aby telenowela trwała dalej
Zeus52 / 2010-05-23 00:42 / 10-sięciotysiącznik na forum
"Na 10 Polaków, 7 pracuje w ciągłym stressie,a pozostałych trzech....w Londynie!" Dobre! A to pewnie Kinia przy budce telefonicznej?
Life / 2010-05-23 01:14 / Tysiącznik na forum
Nie wiem kto to Kinia ?? :)
Ale jak już mówimy o budce telefonicznej to może jeszcze o namiotach obok ?
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/e78000879b3c6487.html
Zeus52 / 2010-05-23 02:53 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale WIGwam! Wiesz,wydaje się,że to"odkrywanie Ameryki". Wiesz dlaczego? Znamy takie pojęcie,jak kanał wzrostowy...w którym dna i szczyty układają się wzdłuż pewnych linii równoległych. A do tego znana jest taka zasada,że w klasycznej korekcie(dopiero później,w końcówce roku,doszły zmiany makro,które wymusiły końcową zmianę postrzegania całości nie jako korektę A,B,C,ale jako impuls 1-5)...otóż w korekcie zwykle "A"="C". Ogólnie ciekawe spostrzeżenia,tylko chciałem podpowiedzieć,że właśnie...szkoda fatygi,bo to jest znane,właśnie jako skutek powyższego. To już jest odkryte...więc po co szukać. No a pytanie. No cóż...ta druga wersja:"Do trzech razy sztuka". Niewykluczone,że tak się przez przypadek zdarzy...ale 3 raz tak samo,to mało prawdopodobne. A to właśnie z tego względu,że właśnie z tej struktury,która powoduje taki związek pomiędzy szczytami,albo dołkami...czyli struktury kanału się wyłamał. Poza tym,już Elliott dawno to rozgryzł,a właściwie nie tyle rozgryzł,ale tak to,co zauważył,pogrupował,że impulsy wzrostowe,lub spadkowe idą w pięciu etapach,falach(1-5),na przemian góra/dół/góra....itd,jeśli wzrostowy,lub dół/góra/dół....itd,jeśli spadkowy. Natomiast korekty tych impulsów idą w trzech etapach,oznaczanych literami A,B,C, dół/góra/dół jeśli korekta spadkowa,lub góra/dół/góra,jeśli wzrostowa. No,a z tego wynika,że np w impulsie wzrostowym(1-5) mamy 3 ruchy w górę(1,3,5) i 2 ruchy w dól(2,4)...po ostatnim ruchu w górę,piątce,kończy się cały impuls i zaczyna duża korekta...już nie taka mała,jak mieszczące się w kanale ruchy 2 i 4,ale korekta A,B,C wiążąca się właśnie z wyłamaniem z tej wzrostowej struktury. Korekta całego impulsx...Dlatego można przyjąć,że to było"do trzech razy sztuka"...dwa razy pasuje(dwójka i czwórka w kanale impulsu)...ale trzeci już się nie uda. Po prostu piszę,że szkoda gościa fatygi,bo niejaki Elliott też to widział i go zainteresowało. A teraz gościu odkrywa to po raz drugi...niebawem doszedłby do pojęcia kanału i paru innych zależności...tylko po co,jak wystarczy zerknąć do książki. Ale muszę pogratulować spostrzegawczości i chęci. Poza tym,też wiele razy,ja...czy max,odkrywaliśmy amerykę po raz wtóry. Nie raz,nie dwa już się wydawało,że coś nowego,własnego odkryliśmy...a tu kubeł wody na głowę...nagle ktoś ci pisze,że to jest znane i nazywa się tak,czy tak... Pzdr
wsm / 82.139.16.* / 2010-05-23 12:27
Na naszym Wigwamie wszystkie korekty obecnego trendu miały taki sam zasięg 12-13%.Statystycznie powinien to być koniec spadków i powrót do wzrostów ale w to nikt dziś nie wierzy łącznie ze mną choć i taki scenariusz trzeba mieć na uwadze,już rózne dziwne rzeczy działy się na rynku.Jeśli chodzi o złoto to w długim terminie sytuacja jest chyba jasna trend jest silny i zagrożenia na razie nie ma.W krótszym terminie jest inaczej od pewnego czasu można zauwazyc /widać to na interwale dziennym/ że złoto nie generuje fali 5,po wzrostowej 3 nastepuje korekta ABC.Gdyby tak miało być to czeka nas jeszcze spadek do ok 1150 a potem wzrost do max 1190 i kolejne spadki a to może oznaczać wzrosty na giełdach.Myślę ,że od piątku złoto powróciło do właściwej korelacji z Edem.Nie znam się na analizie technicznej,inwestuję dopiero od roku a to takie moje luźne mysli na niedzielne popołudnie.Wszystkim początkującym inwestorom chciałbym przypomnieć jedną zasadę,czytajcie analizujcie ale decyzję podejmujcie sami.Fachowcy z tego forum jakimi dla mnie są Zeus,max ,privy,u2mart często inwestują podobnie ale czasem bardzo odmiennie jak choćby teraz Zeus to Ml5 Ml6,max złoto i GPW a u2mart chyba dolar na co się zdecydować?A może przeczekać w funduszach bezpiecznych?
Pozdrowienia.
Zeus52 / 2010-05-23 16:31 / 10-sięciotysiącznik na forum
ML6 to był błąd. Lepiej można było gold(ML5)+dolar(SKAN2). Ale paru rzeczy nie wziąłem pod uwagę. Można było wyjść z ML6 w momencie dywergencji na RSI na indeksach...była odpowiednio wcześnie. Ale sądziłem,że da się przetrzymać pewną korektę. Nie przypuszczałem,że spółki surowcowe tak polecą,zwłaszcza australijskie. Że podatek ma zostać na nie nałożony,to powód...ale bez przesady. To za dwa lata,a poza tym cały czas trwają rozmowy,pertraktacje strony rządowej australii z udziałem spółek zarządów spółek z ML6. Wystarczy wejść na stronę,choćby BHP Billiton...wiadomo,że rynkiem rządzą emocje,ale założyłem że po zrzucie i przemyśleniu sprawy nastąpi szybsze i mocne odbicie...giełdy wiele wyprzedzają,ale sorry...wątpliwy podatek,w wątpliwym jeszcze kształcie...za dwa lata! Kurna,do tego czasu,to jeszcze korekta i cały następny impuls hossy by się zmieścił! A tu już teraz indeksy australijskich spółek ze strachu,jak króliki, pod ziemię chciały się zakopać...jak króliki,zaczęły się wgłębiać w glebę,jakby chciały uciec przed podatkiem i przebić się do nas. Na dokładkę Chiny,ED i d...a umoczona. No,może bez przesady...wielu analityków radziło na ten czas wyjście w bezpieczne...cóż,najwyżej na to samo wyjdzie. Jedyna strata...brak zysku,który mógłby być z gold+dolar. Ale to nie koniec gry.
max1224 / 2010-05-24 09:43 / Tysiącznik na forum
tak możesz powiedzieć z perspektywy czasu ale była to bardzo rozsądna dywersyfikacjia i nie nazywałbym tego błędem a fakt że po czasie widać iż można było to lepiej rozegrać? najczęściej tak bywa i jeszcze jedna kwestia nie zamknąłeś pozycji więc jeszcze nie wszystko rozstrzygnięte a może się zwłaszcza teraz okazać że to był jednak strzał w 10 zresztą mam bardzo podobnie;-))
Zeus52 / 2010-05-24 13:59 / 10-sięciotysiącznik na forum
Rzeczywiście...nieznana była głębokość korekty i czy faktycznie to już"TA KOREKTA"...ale,że coś się zacznie,to było widać po szczytach RSI w strefie,to było nawet pisane,czyli dywergencji RSI,jak napisał o tym priv.....a wybór padł na"przetrwanie". Cóż....piłka w grze.
akordent / 2010-05-24 10:09
Panowie czy któryś z Was uzywa Fibotradera? Jeśli tak to dajcie znać na priva
Ania
przeszczelona / 83.26.155.* / 2010-05-24 12:44
Witam moze ktos poda mi opory i wsparcia na usd.pln bo kupiłam za wysoko i nie wiem czy jest szansa sprzedaxc dolara za 3,40 okolice .... prosze priv sledzi te kursy jak to widzi ...
przeszczelona / 83.26.157.* / 2010-05-24 13:38
prosze podpowiedzcie cos moze sprzedac ze strata ? tego dolara
Zeus52 / 2010-05-24 14:09 / 10-sięciotysiącznik na forum
Obecnie,w razie odbicia na giełdach i na eurodolarze(proszę nie patrzeć na dzisiaj,bo to sztuczne zaniżenie euro...Szwajcaria) dolar do złotówki spadnie. Ale opcją bazową jest i tak,po odbiciu...dalszy ciąg korekty na rynkgch. To znaczy,że dolar powinien jeszcze przynajmniej powrócić w rejon swoich szczytów. Niekoniecznie już je pokonać(prawdopodobne interwencje walutowe),to może być trudne,ale powrócić w okolice maksimów.
przeszczelona / 83.26.157.* / 2010-05-24 17:35
Dziekuje Zeus jestem bardzo wdzieczna za odpowiedz , trudno dzisiaj niestety nie doszło do moich poziomow i poczekam na to wybicie na dolarze .Mozesz mi powiedziec ile moze trwac ta euforia na giełdach i pokonanie szczytow na SP i WIG i ponowna korekta /// dwa tygodnie , czy raczej dwa miesiace ...... tak do czerwca ...,
Zeus52 / 2010-05-24 18:16 / 10-sięciotysiącznik na forum
Pokonanie szczytów,aczkolwiek możliwe,to jednak jest mało prawdopodobne. Chyba,że chodzi o szczyty tego odbicia...nie powinno teraz dojść do 2500p.,ale zawrócić wcześniej w dół...może od okolic 2450p. Czas...kto to wie? Samo odbicie nie będzie po linii prostej...to może być 1-2 tygodnie. Ale proszę tego nie brać,jako coś wiążącego. Za dużo dziwnych wydarzeń...Ale dolar podskoczy. Niech no tylko zacznie się szczyt G-20,a na nim Niemcy i Francja przedstawią i zaczną forsować wspólny plan regulacji rynków,zaostrzeń,podatku od transakcji....teoretycznie to bije w niedźwiedzie,ale jak dało się zauważyć ostatnio,rynek reaguje dziwnie...spadkami. A to już w częrwcu.
Zeus52 / 2010-05-24 18:13 / 10-sięciotysiącznik na forum
Pokonanie szczytów,aczkolwiek możliwe,to jednak jest mało prawdopodobne. Chyba,że chodzi o szczyty tego odbicia...nie powinno teraz dojść do 2500p.,ale zawrócić wcześniej w dół...może od okolic 2450p. Czas...kto to wie? Samo odbicie nie będzie po linii prostej...to może być 1-2 tygodnie. Ale proszę tego nie brać,jako coś wiążącego. Za dużo dziwnych wydarzeń...Ale dolar podskoczy. Niech no tylko zacznie się szczyt G-20,a na nim Niemcy i Francja przedstawią i zaczną forsować wspólny plan regulacji rynków,zaostrzeń,podatku od transakcji....to w częrwcu.
NENA93 / 83.202.16.* / 2010-05-24 18:11
JA TRZYMAM MOJE DULARY WIEM ,ZE PRZEKROCZY 3,5 A MOZE I WIECEJ ; KIEDY TEGO NIE WIE NIKT NAPRAWDE......
Zeus52 / 2010-05-24 18:20 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jasne. Jak wyżej. Choć dokładnie nie da się powiedzieć,czy za parę dni,czy tygodni...ale w końcu to się stanie.
Zeus52 / 2010-05-23 13:08 / 10-sięciotysiącznik na forum
Fajnie..."nie znasz się...",ale czytasz w moich myślach...a to dobre! Dokładnie to. A chodziło mi o jakiś wyznacznik...właśnie to...tak myślę,że powinniśmy zwrócić teraz baczną uwagę na to,jak wobec wzrostu ED i giełd(zakładam,że takowe nastąpią) zachowa się złoto. Czy wygeneruje piątkę,czy okaże się,że"cena strachu"nie została jeszcze odfiltrowana,i będziemy mieli"odbicie zdechłej kobyły"-prospadkową flagę...inaczej mówiąc,zamiast piątki,nie okaże się że powstanie"B" korekty...że będziemy mieli ruch w górę,ale już jako część struktury korekcyjnej. Wszystko zależy od siły odbicia. Jeśli piątka,to powinno być mocne. Ale jeśli złoto będzie szło za Edem ociężale...to przy najmniejszym zachwianiu EDa,zrobi powtórkę zjazdu...
Life / 2010-05-23 12:05 / Tysiącznik na forum
Oczywiście że masz racje co do faktu odkrycia i opisania zarówno teorii fal , ciągów Fibo , struktur harmonicznych , kanałów wzrostowych oraz spadkowych. I wielu innych….
Ja tego nie neguję. Oczywiście zgodnie z teorią fal mamy układ 5 falowy w którym w przypadku wybicia szczytu 3 , fala 5 osiąga najczęściej od 127,2 -161,8 wewnętrzne go zniesienia fali 4. Tutaj również książkowo wszystko pasuje. Ciekawostką natomiast jest to że punkt opisu 5 wypada idealnie na kresce (czerwona )ciągniętej po dołkach z dna bessy jeszcze przed ustanowieniem totalnego minimum. Idąc tym tropem postawiłem kreskę (zielona ) na szczytach tych falek. Może odkrywam ameryke ale mam dziwne przeczucie że może się ona wkomponować w dno ruchu korekcyjnego. Jeszcze jedno….
Patrząc na dołek mam wrażenie iż układ szczytowy jest lustrzanym odbiciem z uwzględnieniem osi skrętnej 
Mam nadzieję że jest dla Ciebie czytelne to co chciałem przekazać ?
Oczywiście weź poprawkę na moją pokręconą logikę . Pozdr.
Zeus52 / 2010-05-23 12:34 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wszystko jest O.K....nawet,jeśli nie uda się czegoś nowego odkryć(choć może jednak?),to i tak fajnie jest dojść do czegoś samemu...znaczy,że z myśleniem nic nie szwankuje. Ja miałem coś takiego ze wskaźnikami. Po obserwacjach,zacząłem śledzić figury kreślone przez same wskaźniki,zależności z wykresami, próbowałem nawet swoje spostrzeżenia opisywać...i byłem prawie pewien,że coś rozgryzłem. Tylko to dopracować...nic z tego. Okazało się,że na nowo odkrywałem pojęcie dywergencji MACD,kanały i dywergencję RSI...także pewną estetykę wykresów...proporcje spadków/wzrostow...a później ktoś mi podpowiedział:znamy...fibo! Ale mimo wszystko,jest O.K....tak trzeba. Może będzie coś nowego,a jak nie,to przydaje sie do lepszego wyczucia rynku...nie ma to,jak dojść do czegoś samemu.Powodzenia.
Life / 2010-05-23 12:08 / Tysiącznik na forum
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/7cf485388c0e5451.html
Life / 2010-05-23 12:15 / Tysiącznik na forum
mozna stawiać różne tezy....
rysować coraz to nowe kanały...
Jednak zwróć proszę uwagę jak pięknie cała 3 porusza się po tej czerwonej kresce....
Może przypadek a może nie
Zeus52 / 2010-05-23 01:36 / 10-sięciotysiącznik na forum
Udzielała się tu kiedyś,otwierała wątki...ale ostatnio gdzieś przepadła...ale gdzieś na wyspach działa(niestety nie na Bora-Bora,ale tych z Londynem). Odezwała by się czasem...ale widocznie czasu brak.
Zeus52 / 2010-05-22 17:15 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jeśli ktoś ma abonament na stooq,to zapraszam do ponownego przeczytania"Subiektywnej analizy-rynek amerykański" P.K.. Z rozpędu wkradły się nieścisłości...ale już to zostało przeredagowane. Część o gold.
student_mel / 2010-05-22 17:36 / Bywalec forum
czekamy też na Twoje streszczenie :)
Zeus52 / 2010-05-22 18:27 / 10-sięciotysiącznik na forum
Moje,na temat gold,już tu było w poprzednim wątku...w ciągu tygodnia,zanim powstała "subiektywna ocena"...niczym się nie różni,poza tym,że tam jest mniej na ten temat. Takie uogólnienie. Po prostu dyskutowaliśmy już wcześniej i teraz...widocznie Pan Piotruś uznał,że to jest właściwe i to napisał. Ale początkowo wkradł się błąd...każdy jest człowiekiem...ale zostało to poprawione. Ja to już pisałem...o wypadkowej cenie złota,różnych grupach graczy,odfiltrowaniu teraz od ceny złota"wartości dodanej"..."ceny strachu"..aż zacznie znów przeważać stała dla złota korelacja z eurodolarem...ona jest stała,tylko chwilami może być pozornie inna,bo jest zafałszowana przez inną grupę inwestorów,którzy chwilowo szukają tam bezpiecznej przystani. A teraz to się waha...nie chodzi o samą cenę,czyli to,co bezpośrednio widać...ale są ciągłe wahania,przeciąganie liny,pomiędzy korelacją. Typową i korelacją paniki. Ale już zaczyna przeważać korelacja typowa,czyli wzrost euro=wzrost cen złota. Więc teraz ponownie należy się spodziewać wzrostu cen złota wraz z poprawą sentymentu do euro i wraz ze wzrostami na giełdach. Ten zrzut,to było zrzucenie tego nadmiaru w cenie,spowodowanego strachem. Ale powrót normalnej korelacji z euro oznacza zarówno wzrost razem z euro,jak i spadek w razie korekty na ED i dalszych spadków na indeksach....pod warunkiem,że to będą zwykłe,korekcyjne spadki. W razie paniki,zagrożenia kryzysem,złoto może znów być bezpiecznym schowkiem...a ponieważ perspektywy nie są zbyt pewne...Ba! Można powiedzieć,że na pewno będą jeszcze duże kłopoty...to i złoto będzie się miało dobrze. Mogą być duże rzuty w obie strony,ale i tak w dłuższej perspektywie czasowej,złoto to również dobra inwestycja długoterminowa. Na teraz dlatego,że przez jakiś czas powinien umacniać się eurodolar. A na później...właśnie dlatego,że to nie koniec kłopotów. Po drodze możemy załapać i wzrost,i większą korektę. Teraz liczę na wzrost. Wraz z euro...ale nie jestem w stanie powiedzieć,czy ten wzrost...nie będzie już częścią struktury korekty... Ale i tak,na dłużej...będą wzrosty.
Life / 2010-05-22 17:40 / Tysiącznik na forum
tak tez chętnie przeczytam jako nieposiadający dostępu
u2mart / 2010-05-22 14:39 / Tysiącznik na forum
Czyli Max najprościej mówiąc trzeba wyjść z GPW na wyższych poziomach (+5-7%?) i zakupić dolca, tylko żeby jakoś utracić gorke na jednym i dołek na drugim. A zakładając ze to ta oczekiwana w końcu korekta to ile może być na USD/PLN , jest szansa na 3.80?
max1224 / 2010-05-22 14:49 / Tysiącznik na forum
jest ale może równiwe dobrze zrobić podwójny szczyt przy 3,92
Zeus52 / 2010-05-22 16:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
Poznaliśmy chyba już widełki cenowe na Eu/PLN...wiemy,w jakich punktach będą interwencje walutowe. Była jedna w czwartek+zapowiedź dalszych,w razie wzrostu euro,a więc też innych walut. Choć na cenę dolara to tak mocno nie wpływa...to musiałoby dojść chyba do krachu na rynkach,żeby złotówka tak osłabła....czyli inaczej mówiąc,korekta oznaczana literami A,B,C,musiałaby się okazać następnym imqvsem spadkowym 1-5. A nic na sazie do takiego myślenia nie uprawnia.
rumburaque / 2010-05-22 12:52
czyli wyskakiwać z ml5 i ml6 i ładować się na gpw?
max1224 / 2010-05-22 13:04 / Tysiącznik na forum
powinno rosnąć wszędzie tyle że złoto traci status save heaven i w strefie dolarowej zyski mogą być pomnijszane o dolara trudno wyrokować a decyzja podjęta dziś czy w poniedziałek wieczorem i tak jednakowy skutek więc lepiej zaczekać i zobaczyć poniedziałkowy rozwój sytuacji
Zeus52 / 2010-05-23 00:26 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max...wiesz,po tym wpisie i także dyskusji z Piotrusiem,zrobiłem taki przegląd własnych myśli na temat złota,związku jego ceny z wydarzeniami,eurodolarem,giełdami...i wiesz co...kryje sie w tym jakaś niekonsekwencja. Wyczuwam jakiś błąd w swoich myślach...ale to jeszcze tak widzę,jakby lekko przez mgłę i muszę to jeszcze ułożyć,sprecyzować i wtedy napiszę. Pogadam też z Piotrusiem. Nie chodzi o błąd w zasadniczym związku gold z ED,giełdami...to jest O.K. Chodzi raczej o bardziej staranne i precyzyjniejsze plany na najbliższą przyszłość. Bo co innego w długim terminie,a tu chodzi o krótki i średni. Bardziej konkretne prognozy....bo coś mi się zdaje,tak na razie mgliście,że może zajść potrzeba ustalenia jeszcze jednej opcji dla złota,której nie braliśmy dotąd poważnie pod uwagę...chodzi o to,że trzymanie się sztywno piątki może być niewskazane. Trzeba być gotowym w każdej chwili na wycofanie się z tego...wiesz,jak bywa z Elliottem. Później zawsze wszystko się ładnie układa,wszystko można dopasować...ale po co po fakcie znajdować na siłę,że coś było(najczęściej nic nie było,ale na upartego da się jakąś falkę po fakcie znaleźć)...kiedy lepiej podejść do tego elastycznie i stworzyć alternatywną opcję...ale jeszcze do tego wróce i sprecyzuję. Niedługo. Jutro,a najpóźniej w poniedziałek. A tymczasem też pomyśl...oczywiście uważam,że teraz złoto wzrośnie. Ale chodzi o takie punkty,jak: zasięg,przyszłe zachowanie wobec ED,giełd...w różnych konfiguracjach tych dwóch elementów,ciągła bliskość linii trendu. I co powinniśmy obserwować,aby dokładniej poznać los złota w najbliższym czasie. Mam pewną koncepcję,różną od dość jednostronnej dotychczasowej...ale chciałbym sam to jeszcze przemyśleć,no i dać Tobie i innym do myślenia.
rumburaque / 2010-05-22 13:09
Co racja to racja, właśnie złoto dało i złoto zabrało..... ale i nie wszystko :)
to czekamy i obserwuję rynki no i forum ze wskazówkami.
pozdrawiam
max1224 / 2010-05-22 14:52 / Tysiącznik na forum
masz coś na mailu
rumburaque / 2010-05-23 12:36
Max dzięki... Ja pomału uczę się, i już zorientowałem się między ED-kiem a złotem, ale tych fal A, B, C nie pojmuję, wiem że to wychodzi z wykresów. Z chęcią przyjrzałbym się ale net mam z iplusa i na wschodnich osiąga zawrotna prędkość...56kb więc cierpliwości wystarcza mi na forum i skandię.
1 2
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy