25.VII - 29.VII

tedchom / 2011-07-25 11:46
Rozpocząć nowy tydzień czas najwyższy.oczekuję lekkich wzrostów a zobaczymy jak będzie
Wyświetlaj:
Zeus52 / 2011-07-31 19:21 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zdaje się,że głosowanie w Senacie ma rozpocząć się za niedługo o 19.00 naszego czasu. Przecieki od niektórych Republikanów sugerują uchwalenie już teraz podwyższenia limitu. Byłoby to 2,8 biliona $,tak aby wystarczyło do 2013 roku,a więc do czasu po wyborach prezydenckich. Republikanie,jak wynika z niektórych wypowiedzi,mają nadzieję,że obędzie się bez podniesienia podatków...co znowu budzi sprzeciw lewego skrzydła Demokratów...fakt,że będzie to w przyszłości bardzo złe dla gospodarki Stanów,ale można mieć nadzieję na pozytywne rozwiązanie. Bo jednak największym zagrożeniem dla Obamy i Demokratów byłoby znowu dopraszanie się o zwiększenie limitu już za pół roku. Jednak nieprzyjęcie pierwotnego planu Obamy odbije się bardzo negatywnie na gospodarce...a czort wie,czy Amerykanie będą pamiętać za parę lat,przy wyborach parlamentarnych,że zawdzięczają to uporowi Republikanów... W chwili obecnej Republikanie w opini publicznej mocno tracą...ale za parę lat? Mogą kojarzyć następny kryzys z Obamą-Demokratą(?). I być może tak wygląda Machiaweliczny plan Republikanów...niech kraj się wali,niech się pali...byle do żłobu. To zdaje się bardzo uniwersalna zasada...eeech...szkoda gadać!
tedchom / 2011-07-31 22:34 / Tysiącznik na forum
Zeus a gdzie ta zasada jeszcze panuje/ no chyba nie u nas;) hehe, a kto chętny do otwierania nowego wątku? czekamy
Zeus52 / 2011-07-31 23:53 / 10-sięciotysiącznik na forum
No tak,prawda. Tylko ja jeszcze pozostałem,taki lekko naiwny czasami...i dlatego co rusz,coś mnie zaskakuje..."odkrywam ponownie Amerykę",czasem się na coś jeszcze oburzam(agencje)...a to wszak normalne. Wszędzie,gdzie rządzi pieniądz...Zdaje się,że teraz mają coś,tzw"obstrukcję parlamentarną".
Zeus52 / 2011-07-31 01:04 / 10-sięciotysiącznik na forum
Senat przekazał jednak swój plan(Reada). Plan ten został w Izbre Reprezentantów jednak odrzucony przez Republikanów stosunkiem głosów 246:173. Ale to go nie utrąca,bo teraz będzie głosowany w Senacie,gdzie większość mają Demokraci. Głosowanie w Senacie w niedzielę rano(u nich),czyli gdzieś wczesnym popołudniem naszego czasu.
Zeus52 / 2011-07-30 20:41 / 10-sięciotysiącznik na forum
No i coś nie tak mi się wpisało,jak powinno. Niechcący połowę polityków Izby wysłałem na urlop...:) Stosunek głosów w Izbie Reprezentantów,to oczywiście 218:210
tedchom / 2011-07-30 21:59 / Tysiącznik na forum
na twoje pytanie nie znam odpowiedzi a nie wiesz
tedchom / 2011-07-30 22:01 / Tysiącznik na forum
qrcze obcięło wypowiedź czy nie wiesz czasem czy oni w tym senacie pracują niedzielami tez? bo jeśli nie to o kolejne dni przedłuży się niepewność na rynkach i można by dotankować jeszcze taniej
Zeus52 / 2011-07-30 22:37 / 10-sięciotysiącznik na forum
Chyba przyjdzie czekać do poniedziałku...
tedchom / 2011-07-30 23:14 / Tysiącznik na forum
trudno przeżyliśmy najazd szwecki przeżyliśmy i radziecki przeżyjemy i do poniedziałku pozdr all
Zeus52 / 2011-07-31 00:09 / 10-sięciotysiącznik na forum
Teraz już wiem,czego musiał słuchać gość,który skomponował muzykę do"Gwiezdnych wrót"...finału"Leningradzkiej".
Zeus52 / 2011-07-30 23:47 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jasne. A propos"radziecki"...akurat słuchałem symfonii"Leningradzkiej" Shostakowicza...niesamowita,zwłaszcza finał...mam nadzieję,że u nas też taki będzie. Pozdro All
Zeus52 / 2011-07-30 19:15 / 10-sięciotysiącznik na forum
Kurna,zapomnialem z rana o tym napisać...teraz pewnie wszyscy już to wiedzą. Ale tak,na wszelki wypadek... jankeskim wieczorem,czyli w nocy naszego czasu,Izba Reprezentantów przegłosowała projekt podniesienia limitu zadłużenia. Republikanie przepchnęli swój projekt stosunkiem głosów 118:110. Prawie natychmiast odbyło się głosowanie w Senacie,w którym projekt został odrzucony. Ale teraz Senat zaproponuje własny plan,który wróci do Izby Reprezentantów. Republikanie z kolei zapowiadają,że sprzeciwią się planowi Senatu....ktoś zna może system amerykański...jaką przewagę muszą mieć Republikanie(głosowanie w piątek- 118:110),by odrzucić propozycję Senatu... Pzdr.
Zeus52 / 2011-07-29 17:21 / 10-sięciotysiącznik na forum
No cooo...? Przecież dane nie są aż tak tragiczne...Japonia super,Niemcy...więcej,niż super w kwestii sprzedaży detalicznej. A Janki? Chicago PMI...taki mały spadek,po tak silnym wzroście miesiąc temu...to wciąż bardzo wysoko,blisko 60p.,a nie 50p. PKB za drugi kwartał....ależ tę historię wszak znamy z danych cząstkowych na bieżąco...wszyscy od dawna wiedzą,że PKB za drugi kwartał był słaby...zamierzchła historia. Teraz nie to się liczy.
Zeus52 / 2011-07-29 00:13 / 10-sięciotysiącznik na forum
Czy Janki będą szli niżej i niżej...a 2 sierpnia wszyscy zostaną"przewiezieni"? Hmm....kto to wie...ale sądzę,że dotyczy to niedźwiedzi. Bo limit zdążą podnieść na czas. O to jestem spokojny.
privy / 2011-07-29 07:20 / Tysiącznik na forum
Limit podniosą to wydaje się być poza dyskusją. A twa to dlatego, że politycznie to musi jakoś wyglądać dla jednych i drugich. Indeksy powinny podskoczyć na tym niusie siłą tych, którzy tego w cenach nie mają i po zasięgu tego wybicia będzie widać czy ktoś temu ruchowi będzie przeszkadzał. Kto chce to dziś ostatni dzień by załadować się agresywnie. Ciekawe co będzie się działo jak choćby delikatnie przesuną ten termin, bo tego scenariusza rynki na pewno w cenach nie mają. To mogła by być celowa zagrywka na ''zebranie'' z rynku ewentualnej paniki. Taki właśnie scenariusz bardziej by mnie utwierdził w tym, że wzrosty powrócą na dłużej.
Zeus52 / 2011-07-29 08:09 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wczoraj wróciłem bardzo późno z pracy,jak zwykle ostatnio...ale już po wpisie na forum właczyłem CNN...przesunęli głosowanie na dzisiaj,bo na plan Boehnera nie godzi się Tea Party.
privy / 2011-07-29 09:00 / Tysiącznik na forum
Czyli dzisiaj klop i powrót do tematu 2-go :)
arkzur / 2011-07-29 10:36
Czyli rozumiem, że póki co trzymamy ...
piterus1 / 78.8.255.* / 2011-07-29 09:40
Do tego Moody's zaprasza do tańca Hiszpanię..Wydaje mi się że cudowny plan i wyjście z sytuacji znajdzie się nagle w weekend, republikwanie będą chcieli przecież wyjść z tego sporu z twarzą. A i rzut oka na ISE100, ładnie wczoraj przebiliśmy poziom 62k dzisiaj obrona i teraz czas zaatakować poziom 64k. Z pozdrowieniami dla Pana Mirka ;)
Zeus52 / 2011-07-29 10:52 / 10-sięciotysiącznik na forum
Za to Chiny są chętne do skupu greckich obligacji...pewnie nie tylko greckich.
piterus1 / 78.8.255.* / 2011-07-29 14:59
Do 14:30 warszawski parkiet zachowywał się dobrze a nawet bardzo dobrze jednak dane zonowu zepchały nas poniżej 2700 całe szczęście że jesteśmy jeszcze ponad 2660 pkt.
Zeus52 / 2011-07-29 18:15 / 10-sięciotysiącznik na forum
I to jest właśnie najbardziej dla nas interesujące...mimo teoretycznie złych danych,parszywego otoczenia zewnętrznego...bo to i Stany i Moody's,i Euroland...negatywna presja wręcz niesamowita. No i do tego wszystko to po wczorajszym wyjeździe up...biorąc to wszystko pod uwagę...to GPW(i Wig20) staje się znowu bardzo silna...relatywnie biorąc. Po prostu nie chce już spadać.
matu / 15.195.185.* / 2011-07-29 15:41
jak zejdziemy poniżej 2670 to wtedy naprawdę moze sie zacząć zjazd na sankach. Wierzę jednak w to co napisał privy, ze silne rece bedą chciały obkupic sie jak najtaniej a potem zacznie sie odrabianie.
max1224 / 2011-07-28 23:01 / Tysiącznik na forum
ładnie było ale janki zepsuli wszystko zamknięciem ciekawe co jutro przyniesie ... dziś odpuściłem sobie rynki na rzecz pucharów
Zeus52 / 2011-07-29 00:19 / 10-sięciotysiącznik na forum
Cóż,jeśli dziś przejdzie w izbie niższej projekt Republikanów(nie wiem,jak aktualnie sprawa wygląda),to Senat(czyli Demokraci) to natychmiast odrzuci,by wystąpić....z własnym,tzw "kompromisowym"....spokojnie,zdążą.
tedchom / 2011-07-28 17:00 / Tysiącznik na forum
póki co jest ok dane faktycznie powinny uspokoić bo wg mnie nie widać zbyt dużej siły niedźwiedzi a jak siły brak to kierunek powinien się sam określić:) pozdr all
ps.
idę na rowerek
tom ziel / 80.53.5.* / 2011-07-28 11:31
czy ktoś jeszcze oprócz mnie jest zapakowany na fula w que2? zaczynam mocno pękać
tom ziel / 80.53.5.* / 2011-07-28 18:05
jaki miły suprajs, jutro też mocno popękam;)
piterus1 / 87.205.146.* / 2011-07-28 18:33
Jak byś mógł powtórzyć jutro to będę wdzięczny ;)
G77-nielog / 89.8.95.* / 2011-07-28 13:11
80% Que2 ale nawet tam nie zaglądam bo grozi flaszką na wieczór ;) Wystarczy ,że wig20 widze nie chcę patrzeć jak to wygląda kwotowo.pozdr
piterus1 / 78.8.255.* / 2011-07-28 13:29
Jutro piątek więc wieczorej rzuć okiem na wykresik ;)
G77 / 2011-07-28 13:35
Kurcze taka okazja a ja pracuje cały wekend ;) ale następny wolny i może będzie flaszka z odwrotnego powodu ;)
piterus1 / 78.8.255.* / 2011-07-28 14:04
No jest taka szasna jednak nadal jesteśmy w trakcie meeeeega zawirowań na świecie :)
piterus1 / 78.8.255.* / 2011-07-28 14:38
Do tego dzisiajsze dane z USA o liczbie bezrobotnych mogą nam tylko pomóc w osiągnięciu celu. Bo spokoju na rynku teraz potrzeba najbardziej :)
piterus1 / 78.8.255.* / 2011-07-28 11:37
Ja na przykład mam 75% portfela, ale spokojnie czekam na wyniki ustaleń Republikanów z Demokratami :)
tedchom / 2011-07-28 12:47 / Tysiącznik na forum
ja również mak ponad 50% reszta sf1
drobny_ciułacz / 212.208.54.* / 2011-07-28 09:39
Piątkę na wigu to my chyba teraz dopiero robimy. Ta fala od czerwca do połowy lipca wygląda na trójkę.
Zeus52 / 2011-07-27 19:48 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale nie zastanawia Was to,że niby chodzi o wypłacalność Stanów,a kupowany jest dolar(ED spada)? Także złoto nie pokazuje,aby inwestorzy byli w panice. Coś mi się zdaje,że akurat dzisiaj,to bardziej zadziałały słabe dane,a także coś w strefie euro...CDS-y PIIGS rosną,ich parkiety toną we krwi....może minister finansów Niemiec tak namieszał swoimi zastrzeżeniami...bo faktycznie,to namieszał mocno,podważył w ogóle sens ostatniego słynnego spotkania. Coś mi się wydaje,że to akurat jedynie zbieżność tego,ze słabymi danymi ze Stanów...a tylko pozornie,jeśli ktoś na siłę szukałby jednej,jedynej przyczyny dzisiejszej zadymy na rynkach,to mówi o długu Stanów...to może nie o to dziś chodzi. Ten dolar...
max1224 / 2011-07-27 19:58 / Tysiącznik na forum
się tak zastanawiam czy przez te wszystkie rzgrywki nie zrobimy w tzw. międzyczasie pełnej piątki spadkowej
piterus1 / 78.8.255.* / 2011-07-28 10:24
Max jest opcja żebyś podrzucił mi na skrzynkę pliczek exelowski z bazą funduszy który opisujesz na blogu? Rzucił bym sobie na to okiem i może jakoś zmodyfikował na własne potrzeby :)
Zeus52 / 2011-07-27 20:17 / 10-sięciotysiącznik na forum
Taaa...ale znowu spójrz na datę.
privy / 2011-07-27 21:53 / Tysiącznik na forum
Wszyscy liczą na tę datę więc mogą zostać przewiezieni. Może być niżej i niżej i niżej Ja już tylko patrzę czy 1305 wytrzyma czy nie. Dla mnie to klucz dla ceny zamknięcia.

Na RTS tworzy się formacja harmoniczna w cenach intra i dziś padł sygnał ostrzegawczy do jej wykonania wzmocniony dywergencjami na dziennym.
max1224 / 2011-07-27 20:22 / Tysiącznik na forum
wiem, 2 sierpień tuż tuż, ale w sprzeczności nie stoi naszym graczom wiele nie trzeba strachliwi, jak strusie ostatnio
Zeus52 / 2011-07-27 11:13 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ciekawą analizę Rogalskiego z DM BOŚ czytałem na stooq.pl. Wygląda na to,że może być szansa na porozumienie w Stanach. Polega to na wynikach sondaży...zdaje się,że gdyby wybory w Stanach odbyły się obecnie,to byłby to pogrom,Armagedon dla Republikanów. Obamę popiera obecnie ponad 50% Amerykanów. 2/3 uważa działalność Republikanów za szkodliwą dla kraju...jeśli wziąć pod uwagę,jak to w sondażach,iż jest jeszcze pewna grupa niezdecydowanych,"nie mam zdania"...to poparcie dla Obamy i Demokratów(a jednocześnie niechęć do Republikanów) jest wręcz przytłaczające....można sobie wyobrazić,co się stanie,jeśli głupi upór Republikanów spowoduje obniżkę ratingu Stanów,następny kryzys....znaleźli y się na granicy progu wyborczego(mówiąc w/g naszych zasad)....to oni muszą ustąpić. Jeśli tego nie zrobią,będzie to samobójstwem politycznym Republikanów. Dlatego nie dziwię się Obamie,że znając sondaże,stwierdził wczoraj,że zawetuje ustawę wynikłą z "kompromisu"wczoraj zaproponowanego... To wygląda groźnie,ale dlatego że większa groza zaczyna zaglądać w oczy Republikanom,może wreszcie staną się bardziej ugodowi.
privy / 2011-07-27 16:23 / Tysiącznik na forum
Tylko co to zmieni? Rynki i tak zrobią co zrobią (czytaj: prawdopodobnie przeprowadzą dystrybucję). Zadłużą się na maksa. W końcu pojawi się inflacja i przy doprowadzi do zapaści. Jest totalna kaszana a jak nie zrobią nic to jedynie przyspieszą proces. Coś mi się wydaje, że złotko się tak szybko nie podda.
Zeus52 / 2011-07-27 19:23 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ależ o to właśnie chodzi w tych groźbach obniżki ratingu nawet w razie porozumienia. Jeśli podniosą próg zadłużenia,ale na warunkach Republikańskich,to rating od razu leci w dół. Jeśli jednak podniosą wpływy z podatków,jak chce Obama,to po pewnym czasie,po chwilowym wzroście zadłużenia,większe przychody pozwolą na jego zmniejszenie. Można zrobić dwie rzeczy:obniżyć wydatki...ale sensownie(co robi Obama),oraz podnieść przychody...na co nie chcą się zgodzić Republikanie...i tu już widać,na jaki"kompromis"liczą Republikanie....ich "kompromis"polega na tym: jak zgodzicie się na absolutnie wszystko,co my chcemy...to my łaskawie zgodzimy się na podniesienie limitu...czyli de fakto,oni żadnego kompromisu,jak dotąd,nie uznawali. Nieważne dla nich,że Obama robi cięcia,gdzie może...Kompromis,to byłby wtedy,gdy Obama robi cięcia...a z drugiej strony jest zgoda na przynajmniej okrojone...może ograniczone czasowo...podniesienie podatków. To jest rodzaj kompromisu. A ponieważ Obama już pierwszą część wypełnia...to jedyną stroną,do której należy kolejny ruch,są Republikanie...teraz oni niech z czegoś ustąpią. Ludzie to widzą,ten tępy upór...i takie skutki w sondażach. Trochę za wcześnie były u nich wybory...teraz pewnie,gdyby mogli,to Republikanów,których wybrali, na taczkach by wywieźli...a Ci muszą się jakoś teraz wykazać...bo tracą pole w zastraszającym tempie.
tedchom / 2011-07-27 16:25 / Tysiącznik na forum
w 20 przebił na tą chwilkę wsparcie zobaczymy
piterus1 / 85.202.106.* / 2011-07-27 16:31
TO chyba kolejne jest w rejonach 2670?
Zeus52 / 2011-07-27 19:34 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zakres tego dolnego cienia(na dużych obrotach) z ubiegłego tygodnia...to jest obecne pole manewru bez skutków ubocznych.
Zeus52 / 2011-07-26 10:40 / 10-sięciotysiącznik na forum
Początkowo myślałem,że ISE-100 zrobił już ORGR...ale możliwe,iż mamy dopiero lewe ramię(podwójne) i głowę...linia szyi w okolicach 64kilo.
Zeus52 / 2011-07-26 10:32 / 10-sięciotysiącznik na forum
Waluty,waluty...a więc nasi na Wig20 prawdopodobnie dolny cień budują i tyle...
jerzy3711 / 2011-07-27 11:00 / portfel / Bywalec forum
tak , złoto w górę dolar w dół :( , tupie w miejscu ,choć dolar powinien już odbić...
Edimax / 192.249.41.* / 2011-07-26 10:48
Zeus52 jak myślisz kiedy według ciebie będą wzrosty na wig20 i ogólnie na giełdach światowych. 90% funduszy to akcyjne i zastanawiam się czy nie wycofywać się z nich pomału co ty o tym sądzisz?

Pozdrawiam Edimax.
Zeus52 / 2011-07-27 07:21 / 10-sięciotysiącznik na forum
Faktycznie,robi się nerwowo. J.Boehner(republikanin)zaproponował plan,zgodnie z którym podniesiono by pułap deficytu,powiązany z akceptacją cięć budżetowych. Ale plan został skrytykowany przez radykalistów(Tea party),a na godzinę przed zamknięciem sesji w Stanach także Obama stwierdził,że taki plan zawetuje. Poza tym,jeśli nawet jakikolwiek plan powstanie,ale bez zwiększenia wpływów podatkowych,to poleci i tak rating Stanów....niestety,zwłaszcza populistyczny, partyjny odłam"słodkiej idiotki"z Alaski(Tea party) na to się nie zgadza....i nie tylko Stany stają na krawędzi...
tedchom / 2011-07-26 10:21 / Tysiącznik na forum
No dzisiaj będą stragany spadać po takiej wypowiedzi obamy, rozpoczęli przedwyborcze boje
Zeus52 / 2011-07-26 10:48 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale,z drugiej strony,mamy jakieś,częściowe porozumienie szefów obu partii...to plus. Moody's,co prawda obniżył wczoraj rating Grecji do C1...ale tego(agencji) już nikt nie bierze pod uwagę,a na dodatek była to bardzo,wręcz nietypowo"miękka"ocena dla Grecji...od dawna nie było w ratingu dla Grecji stwierdzenia jej stabilności...wręcz stwierdzenia,że Grecja ma już kłopoty za sobą i wyjdzie na prostą...takie stwierdzenie Moody's...no,no! Nie mogę wyjść ze zdumienia.
do początku nowsze
1 2
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

PODOBNE WĄTKI NA FORUM

Najnowsze wpisy