25.X - 29.X

Zeus52 / 2010-10-24 18:01
Czas na nowy tydzień,czas na nowy wątek. Ostatni tydzień przed ważnymi wydarzeniami...za tydzień,2-XI wybory w Stanach,3-XI raport z posiedzenia FED. A tymczasem,od piątku mieliśmy spotkanie ministrów finansów i szefów banków centralnych w Korei...wstęp do G-20. Oj dzieje się wokoło. Co na to rynki kapitałowe?
Wyświetlaj:
max1224 / 2010-10-29 17:51 / Tysiącznik na forum
no i poszło skan4 i unk6 po 99% zamienione na ml5 wejście wypadnie na dzień publikacji FED
Zeus52 / 2010-10-30 20:11 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max. A pamiętasz taką spółkę z Papui-Nowej Gwinei...Lihir Gold? Jakiś czas temu tak fajnie rosła i pamiętasz ten skok o kilkadziesiąt procent w jeden dzień? Tak szukałem,szukałem...bo gdzieś zniknęła. Były jej notowania na stooq.pl...i ich nie ma. Ale znalazłem. Nie ma już Lihir Gold. Za to Newcrest Mining się powiększyła...Gdzieś to przegapiliśmy.
max1224 / 2010-10-30 22:28 / Tysiącznik na forum
no od jakiegos czasu na aol też nie była notowana ale jakoś nie przywiązywałem wagi do tego
Zeus52 / 2010-10-30 22:51 / 10-sięciotysiącznik na forum
A pamiętasz,jak Ci pisałem o bossie...fajną stronkę mają...a zwłaszcza ta część...wiesz,która...poświęcisz 1000.-PLN ?
London / 2010-10-31 00:21 / Bywalec forum
A polecam bardzo . Bossa wedlug mnie nr1 w Polsce jeśli chodzi o akcje i kontrakty bo na tym gram u nich . Co do fx to pierwsza ich oferta niebyła za ciekawa ,ale ostatnio poprawili spredy i rozszerzyli ofertę instrumentów więc chyba się skuszę i za jakiś czas otworzę sobie i FXowe konto u nich.
Zeus52 / 2010-10-30 22:47 / 10-sięciotysiącznik na forum
Newcrest ją przejął...rzucili taką cenę za akcję...że nic dziwnego,że cena skoczyła wtedy o bodaj czterdzieści parę procent...
Zeus52 / 2010-10-29 20:05 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie wiem,czy zauważyłeś,ale spółki gold napierają ostro w górę już drugą sesję...też nie chcę zapeszać...ale pociągnij górną linię kanalika spadkowego na gold(flaga?) na dziennym...widzisz pewnie,co wczoraj się stało...ten biały korpus nie był bez powodu. Ale dzisiaj,to nudzić się nie można...taka sinusoida na Nasdaq...
max1224 / 2010-10-29 20:26 / Tysiącznik na forum
tak to mnie utwierdziło że nie trzeba zwlekać bo może się pociąg pospieszyć a jeszcze jakaś premia na misśkach po dzisiejszym na wyjściu powinna być;-))
Zeus52 / 2010-10-29 20:38 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tylko,że Kuczyn nie daje mi spokoju...ciągle,że złoto jest w dłuższej korekcie... zwykle wie co pisze...i właśnie dlatego nie mogę spać spokojnie...może nie mam racji. Może coś przegapiłem.Kiepas też straszy wybiciem eurodolara w dół z trójkąta. Co prawda,po mojej uwadze na ten temat,napisał dziś na stooq.pl,że statystycznie mam rację("...jak słusznie zauważył jeden z czytelników..."),ale jednak tym razem otoczenie nie sprzyja wybiciu w górę. Hmmm...wszyscy wokół mnie,jak widać straszą. I jak mam spać spokojnie?
max1224 / 2010-10-29 22:01 / Tysiącznik na forum
bardziej obawiałbym się euforii rok temu bodajże taka jazda na strachu i zapowiadana pół roku korekta nie mogła nadejść no i jeszcze przecież... większość nie może mieć racji
Zeus52 / 2010-10-29 22:34 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ha,ha...właśnie dlatego siedzę na czterech literach i nic nie robię...no,poza wykorzystaniem okazji do powiększenia pozycji,jakiś czas temu. Jedna z przyczyn,to powszechne przekonanie o"nieuchronnej",wielkiej korekcie.Ba! Nawet o czymś gorszym...słyszę o tym od dłuższego czasu,dosłownie wszędzie. Wszyscy analitycy,czy to"abonamentowi",czy to za free,w analizach ogólnodostępnych...wykresy straszą podwójnymi szczytami,RGR...straszą mnie w mediach... już nawet na budowie to słyszę..."Niebawem wielka zwała...uważaj!". Jeszcze trochę,a powie mi to listonosz,sklepowa...sorry,sklepowa już mnie ostrzegała. Ale jeszcze o zwale nie usłyszałem od sprzątaczki...ale nic straconego. Pewnie usłyszę. No to co ja mam zrobić? Wszak to akurat czas na odpał. Dużo kasy czeka poza rynkiem(tedchom,przepływy)...ma kto,w razie czego,pompować indeksy. Siedzą poza rynkiem już od czasu,gdy rozeszła się fama,że październik,to najgorszy miesiąc dla akcji. Poprzednio tym statystycznie"złym" miał być wrzesień. Później październik. Ale wiesz co? Podobno listopad...Tak! Listopad na pewno jest najgorszy! Na bank!Tak słyszałem....:)))
Blazej_ / 2010-10-29 23:30 / Tysiącznik na forum
ja słyszę wszędzie przeciwnie... hosanna, nowe szczyty już tuż tuż, świat wychodzi z kryzysu itp. Od rekordzistów słyszałem, że ten ruch sięgnie 8000 na WIG20.

Różna źródła mamy :)
Zeus52 / 2010-10-30 00:17 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz...może wchodzić w grę moje skrzywienie...Ponieważ siedzę w akcjach,do tego akcjach spółek gold...to mało interdsują mnie artykuły,do ilu to urośnie złoto...to akurat uważam za zbędne. Wylapuję za to każdy tekst mówiący o wielkiej korekcie,czy wręcz zwale na walorach w których siedzę...i trochę to może wykrzywia moje postrzeganie otoczenia. Dlatego może akurat ja mam takie odczucie,że"widmo korekty krąży po Europie"(i nie tylko po Europie). Tak,może to patrzenie przez pryzmat spółek gold mam takie wrażenie,że wszyscy nic,tylko na dużą korektę czekają. Chociaż...dostaję maile od osób,które nie siedzą w gold,nawet nie mogą,bo nie mają dostępu,choćby eclip...a piszą to samo:" taka nagonka zewsząd,że ma być jeszcze większa zwała...że może czas wejść,na przekór, w akcyjne?"...takie pytania...a,więc chyba to nie tylko moje odczucie...
Zeus52 / 2010-10-29 23:50 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie przeczę. Możliwe,że różne źródła. Ja jakoś trafiam na sam pesymizm... Nie w długim terminie,ale w średnim i krótkim...wszędzie atakują mnie słowa: WIELKA korekta tuż,tuż! Tylko,że żadne świece-zmory,formacje-straszaki niedźwiedziom nie wychodzą...to fakt...
max1224 / 2010-10-29 22:48 / Tysiącznik na forum
noooo i właśnie dlatego siedzą prawie100% w akcjach zrobiłem małe przegrupowanie
Zeus52 / 2010-10-29 23:40 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz,do niedawna wydawało mi się to normalne...zasada:"kupuj plotki"...to akurat pasowało do posiedzenia FOMC. Ale później to przekonanie o wielkiej korekcie stało się zbyt powszechne. Do tego wzorki rysowane na wykresach...tymczasem napływające dane nie są aż tak tragiczne,no może banki będą miały kłopoty z nieruchomościami. Ale FED pomoże...rzuci więcej kasy. Gorsze dane...pomoc FED A,że inne dane są lepsze...to co z tego. Jak lepsze,to tym lepiej dla byków. Kuriozalne by było,gdyby miało wszystko spadać,po lepszych danych...chyba,że chwilowo,z powodu zupełnie nieuzasadnionej obawy,że lepsze dane oddalą"dodruk". I tak będzie to,co jest w planach. I dane są mało istotne w tej chwili...liczy się kasa. A ta i tak będzie wpompowana...między wierszami ostatnich wystąpień Bena można wyczytać,że nie chodzi o ratowanie gospodarki przed katastrofą. Wręcz przeciwnie..." Żaden powrót do recesji nie grozi.Gospodarka Stanów będzie się nadal rozwijać,choć w wolnym tempie...ect,ect..". Chodzi nie o teraz,nie o żadne chwilowe decyzje"strażaka biegnącego do pożaru",bo,jak twierdzą nawet przedstawiciele FED,gospodarka poradzi sobie bez"dodruku". Ale chodzi o przyszłość...o nieutracenie hegemonii. I dlatego będą"drukować"... Tak mi to przyszło,gdy napisałeś o tym,jak Niemcy wyjechali na słabym euro...a słaby dolar,to interes Janków. Liczą się interesy...a nie jakieś bzdurne określenia,typu"wojna walutowa"...choć to nie Janki wymyślili ten termin,ale Jankom bardzo się spodobał...taki,bardzo medialny ogłupiacz,zamydlacz dla oczu i uszu tłumów. Przydatny do zwalenia winy na kogoś,choćby na Chiny,za to,co samemu się robi i planuje jeszcze to rozszerzyć... Janki to planują,jak widać,kompleksowo...i nawet robienie z siebie ofiary wojny(walutowej) prowadzonej przez innych(w celu zakamuflowania,choćby przed wyborcami,że się jest agresorem)...typowy i bardzo skuteczny chwyt socjotechniczny...też zaplanowali i realizują...straszenie raportem Departamentu Skarbu. Cóż? Musimy się bronić. Bronić naszego rynku pracy...to nie my zawaliliśmy sprawę. To nas atakują...i dlatego nasza gospodarka za wolno wychodzi z kryzysu. Dlatego,jeśli inni dążyć do obniżenia wartości ich waluty...to bardzo zły uczynek. Dobry uczynek,to gdy Janki to robić... H. Sienkiewicz i Kali się kłania.
tedchom / 2010-10-29 23:48 / Tysiącznik na forum
zeus gratki za bardzo trafne ujęcie tematu:)
Zeus52 / 2010-10-30 13:11 / 10-sięciotysiącznik na forum
A my mamy okazję to wykorzystać,bo słabszy dolar,to złoto up. Choć samo złoto,to tylko takie bicie piany...rośnie tylko nominalnie,wobec dolara,a jego rzeczywisty wzrost jest minimalny...właściwie to nie tyle złoto rośnie,to dolar spada. Ale my mamy spółki złota...na których wzrost,to już nie jest taki wzrost tylko"nominalny",wobec dolara,ale dość konkretny...można by żartobliwie rzec:lewarowany. I dzięki temu przebija spadek dolara. Jednak w niedalekim terminie i tak grozi nam jakaś korekta. Być może teraz wyjazd w górę...ale nie lekceważył bym słów Kuczyna...bo to może być część wzrostowa szczytowej formacji odwrócenia. Kuczyn o tym nie pisał,on nie lubi pisać o tym,co nie jest potwierdzone na wykresie,ale ja pisałem o tym wtedy,gdy RSI na złocie zrobił niższy szczyt. Że czas wiać... dla,co bardziej nerwowych. Ale,że przy tym trendzie RSI powinien,po zejściu do 50p.zaatakować ponownie strefę 70p.i tworzyć następny szczyt(serię szczytów?). Dlatego ja powiększyłem pozycję,wykorzystując grożący spadek. Trochę przez pewną pomyłkę...ale później i tak postanowiłem pozostać. Bo nawet niższy szczyt na RSI może odpowiadać za nowy rekord wszechczasów na wykresie cenowym. Ale...i o tym musimy pamiętać...może skończyć się też na tym,że wykres cenowy uformuje drugi szczyt...niższy! Osobiście liczę na nowy szczyt wszechczasów. Choćby dlatego,że ciągle nie widzę"piątki"impulsu,Podfali piątej,tego trwającego,od lipca wzrostu...lokalnej "piątki". To,że"czwórka"teraz była nico większa...nie oznacza,że nią nie jest. Brak przebicia linii 2,5 miesięcznego trendu...impuls 5 falowy nie został jeszcze zakończony. Pewnie zakończy się blisko górnej bandy kanału głównego? Biorąc pod uwagę rozmiary"jedynki"i"trójki"...czemuż by nie." Piątka"by to załatwiła,zamknęła całość. Może jeszcze nadbicie górnej bandy...jak rok temu... A później wielka korekta do dolnej. Kto wie. Ale jednak ryzyko istnieje. Może to wszystko nie wypalić i,jak pisze Kuczyn,możliwe,że już jesteśmy w trakcie tej wielkiej korekty. Możliwy jest też całkiem inny przebieg,jak choćby jakaś korekta dłuższa teraz,w której być może jesteśmy. W jej części wzrostowej...bo fale można sobie fajnie układać,ale najlepiej wychodzą po fakcie(może coś pominąłem)...Ale na stockcharts.com znalazłem ostatnio podobny układ. I...głowy bym nie dał...nie pamiętam...ale chyba Danerick tan ma: w wielkiej piątce...dopiero ukończone podfale 1,2 i 3 mowa o podfalach właśnie od lipca...i oczekiwanie na podfalę piątą. Tak,że mam coś na potwierdzenie. Nie jestem osamotniony...
tedchom / 2010-10-29 23:20 / Tysiącznik na forum
Witajcie
czyli mam was rozumieć że akcje i ml5 teraz macie na topie? hmm kurka akurat wróciłem i nie wiem co zrobić wiec pozostanę póki co. Na moim głównym koniu od dłuższego czasu(SF1) znowu ładny podjazd up ale jakoś podobnie to wygląda do wykresu z maja a wiem że zmienili trochę parametry co robić co robić podomam jeszcze bo zostało mi czasu do poniedziałku:)
Zeus52 / 2010-10-30 00:47 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja w tym siedzę. A to inna sprawa. Choć ciekawa ta korekta. Wczoraj dała wynik minus 0,15% w portfelu,choć do korekty zaliczyłem nawet to,co nią jeszcze nie było:minus 2,2%,które zabrał dolar 14.10. Po prostu liczyłem wszystko,od pierwszego minusa w portfelu,do wczoraj włącznie. Ubyło 0,15%. Do wczoraj. A dziś przybyło prawie dwa procent...Tak,że...tylko takich korekt wszystkim życzę. Ale zastanawia mnie,o jakim przebiegu korekty na złocie myśli Kuczyn? To mi nie daje spokoju. Muszę go zapytać. Być może także zwraca uwagę na ten górny cień na gold,w jednej z sesji na początku października? Może zastanawia się(tak,jak ja. Pisałem z resztą o takiej opcji)...nad budową dużej formacji odwrócenia na gold. Formacji szczytowej,średnioterminowej? Wtedy obecny ruch w górę,byłby i tak częścią już rozpoczętej korekty...jej fragmentem wzrostowym. Z drugięj strony..."budowa flagi prowzrostowej"(???). Jaka budowa...jeśli już wczoraj nastąpiło właśnie wybicie. Dlatego taki długi korpus. A dziś intraday potwierdzenie:dotknięcie, w ruchu powrotnym,dolnym cieniem,wyłamanej wczoraj linii lokalnego trendu spadkowego. Czyli przetestowanie(minimum sesyjne),górnej bandy,wyłamanego wczoraj kanału-flagi. Więc jaka budowa prowzrostowej flagi? Chyba,że ma na myśli całość,czyli dopiero wybicie ponad szczyt? Tak,dla pewności. Pewnie tak. Ale muszę zapytać,bo nie kumam,o co chodzi. Ale jeśli tak,to wtedy najciekawsza część ruchu ucieka...a,jak pisał kiedyś priv: też nie lubię gonić za rynkiem.
max1224 / 2010-10-28 17:33 / Tysiącznik na forum
czy na goldzie nie jest budowana flaga ? zresztą niemal identycznie wygląda to na filadelfijskim indeksie
Zeus52 / 2010-10-28 21:27 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie wiem...teraz jeszcze raz przeczytałem wpis i dopiero zauważyłem,o co Ci chodziło...coś mi się zdaje,że o różnych zakresach czasowych piszemy. Ty,zdaje się o lokalnym...a ja o prowzrostowej fladze(lub proporcu) średnioterminowej...To tak,jak z eurodolarem...fajny trójkąt symetryczny...podoba mi się. Tak też można na jego wykres spojrzeć.
max1224 / 2010-10-28 22:22 / Tysiącznik na forum
właśnie o tych flagach Kuczyn w tvncnbc prawił ;-)) coś mi się zdaje że pora (oczywiście nie dziś) pomieszać w portfelu zanim przyjdzie wybicie a to jak twierdzi może jeszcze potrwać
London / 2010-10-29 01:19 / Bywalec forum
A co tam Maxio planujesz ? Ja dotankowałem akcje pod sam korek i mam nadzieję ,że następną fale WIG pojedzie równo z resztą a najlepiej jakby podgonił stracony czas ;) Bo wstyd mi za niego ;) pzdr
domus1 / 2010-10-29 13:43
Ja też dokupuję akcje - z polskich ostatnio świetne wyniki mają fundusze Allianza - akcji Plus już sporo mam, teraz dobiorę Misie, do tego skupię trochę Indii (z WIOF) i Noble Africa
domus1 / 2010-10-29 15:36
Jednak spasowałem z Indiami - historyczne szczyty za nami i teraz trend boczny, z którego nie wiadomo co wyniknie... Zamiast tego dobrałem Malezji i Indonezji (WIOF Southeast Asia)
max1224 / 2010-10-29 08:04 / Tysiącznik na forum
w akcjach jestem cały czas i podobnie jak Zeus ta korekta niemal w miejscu mam obligaci i pieniężnych łącznie całe 0,57% w portfelu 99,43% to akcje z czego połowa polskie ćwiartka w latin i ćwiartka pacyfic equity myślę o przesunięciach ale nie chcę zapeszać
Zeus52 / 2010-10-29 01:16 / 10-sięciotysiącznik na forum
Od 14 października,gdy nastąpił pierwszy spadek w portfelu,do dzisiaj,strata w portfelu...-0,15%. Z tym,że liczę także pierwszy spadek,z 14.10 który nie wynikał de fakto,z korekty,ale dolar zabral wtedy 2,22%...a ML5 dał wtedy"tylko"+1,30%,a ML7 i SKAN5 też nie wyrównały wtedy dolara.Gdyby policzyć"straty"z samej,dotychczasowej korekty...wyszłoby jeszcze nieźle na plus. Wręcz kurozalne,ale fakt...
Zeus52 / 2010-10-28 22:46 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zagadka... 1,4130-1,2595=? Ha,ha...co to za zagadka? Przecież wszyscy wiedzą,że wynik to: 0,1535. I to też każdy zgadnie,że 1,4130+0,1535=1,5665. A zagadka brzmi:co to za obliczenia? Skąd mi się to wzięło? Podpowiedź: obliczenia to prosta arytmetyka,ale odpowiedź związana jest z geometrią.
tedchom / 2010-10-29 00:56 / Tysiącznik na forum
czy to EU/USD?
Zeus52 / 2010-10-29 01:06 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dokładnie. A wyliczenie dotyczy zasięgu ruchu,jeśli wybicie z trójkąta symetrycznego nastąpi górą(80%szansa).
max1224 / 2010-10-28 22:53 / Tysiącznik na forum
;-)))
Zeus52 / 2010-10-28 23:02 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zobacz w skrzynce,zaraz coś wysyłam.
max1224 / 2010-10-29 00:02 / Tysiącznik na forum
o to to to to właśnie tyle że jakoś tak cicho na forum że aż wątpić w to co widzę zaczynałem i to nie tylko ten jeden walor tak wygląda
Zeus52 / 2010-10-29 00:58 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale ładny trójkąt,prawda? Ładny,symetryczny,po silnym wzroście...może z tego być niezły proporzec,w razie wybicia górą. A w tym układzie prawdopodobieństwo takiego zdarzenia sięga 80%... Na gold tego nie ma,ale może być"pies". Z resztą właściwie,to już jest. Ale wymaga jednak potwierdzenia. Bo znowu muszę powiedzieć odwrotnie:zanegowanie sygnału sprzedaży,to jeszcze nie sygnał zakupu...ale jesteśmy blisko takowego. Mówię cały czas o sygnałach krótkoterminowych. Bo jeśli chodzi już nawet o średni termin,to na gold jak dotąd obowiązuje sygnał zakupu. Nigdy nie został zanegowany...pamiętasz o tej linii 2,5 miesięcznego trendu. Po dołkach...od dna w lipcu,później pierwszy dołek po zakończeniu "jedynki",jako najniższy punkt"dwójki"..i teraz następne dotknięcie(najniższy punkt"czwórki???). Ta linia nie została przebita,więc nie ma dotąd średnioterminowego sygnału sprzedaży. Natomiast lokalnie,to różnie wygląda,zależnie jaki wykres badamy,oraz co uznamy za sygnał sprzedaży,czy linię lokalną trendu,czy którąś z figur. Także inaczej jest na świecowym,inaczej na kagi,który filtruje drobne ruchy. Na kagi groziła formacja 3 buddów...ale właśnie...groziła. To tak,jak na liniowym groziła RGR...nastąpiło naruszenie linii szyi,czyli też sygnał sprzedaży...ale został anulowany. Jednak,jak wyżej,anulowanie sygnału sprzedaży,to nie sygnał zakupu. Takim będzie potwierdzenie, w postaci pokonania prawego ramienia.
tedchom / 2010-10-29 00:35 / Tysiącznik na forum
tylko zerkam na wpis i nie kojarzę o czym gadacie:(
Zeus52 / 2010-10-28 19:12 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak,maxsiu...jest budowana. Też to widzę od pewnego czasu,ale jakoś nie było kiedy za wiele pisać...tzn pisałem,ale już nie wiem gdzie. Czy na forum,czy komuś na priva. Jeśli to kanalik spadkowy,to dolna banda jest właśnie na poziomie tych, wspominanych parę razy przeze mnie,szpulek z samej końcówki września...dojście do nich dawało by szansę na głowę odwrotnej RGR. Można też wyznaczyć klin zniżkujący... Wtedy byłby proporzec po silnym wzroście. Ale proporzec,czy flaga,efekt ten sam. Ciągle z resztą chodzi mi to po głowie...podobieństwo do ostatniej korekty,latem. Tylko rozmiary mniejsze...taką miałem nadzieję. Że gdzieś nastąpi wyłamanie...nie może przecież zbudować identycznego rysunku..."Nie można wejść dwa razy do tej samej rzeki". A ponieważ podobieństwo obu korekt,jak dotąd,aż rzuca się w oczy,wszyscy to widzą...a w takim razie końcówka będzie inna. To było jednym z głównych powodów pozostania w gold. Hmm...jeśli dzisiejszy ruch na gold,a także na eurodolarze nie zostanie zanegowany...to mamy na obu walorach typowego"psa Baskervilla"(wspominałem bodaj w poprzednim wątku,że widzę taką opcję)...a wybicie z linii szyi RGR oznacza silny sygnał zakupu,co powinno skutkować atakiem na 1,40 na ED,tak na wstępie...
student_mel / 2010-10-27 22:45 / Bywalec forum
witajcie all,

jak tam przewidywania co do USDPLN, ktoś dostrzegł może zwyżkujący trójkąt do 3 zł?
wchodzicie już w zielonego?
u2mart / 2010-10-27 22:52 / Tysiącznik na forum
Ja czekam w zielonym już dłuższy czas co chwilę dokupując, więc trochę zestresowany bo zapakowany po uszy
student_mel / 2010-10-27 23:00 / Bywalec forum
Ja się trochę bawiłem w GPW, dlatego tak zniknąłem jakiś czas temu :)
u2mart / 2010-10-27 23:06 / Tysiącznik na forum
A ja się bawię w remont mieszkania i poszukiwanie pracy i powiem ci że chyba to pierwsze idzie lepiej )
pozdrówka
tedchom / 2010-10-28 00:36 / Tysiącznik na forum
jakiej pracy poszukujesz?
u2mart / 2010-10-28 08:12 / Tysiącznik na forum
sprawdź email
tedchom / 2010-10-28 14:11 / Tysiącznik na forum
sprawdziłem i odpisałem:)
tedchom / 2010-10-27 22:59 / Tysiącznik na forum
ja też mam trochę w ml5 ale większość sf1
max1224 / 2010-10-27 20:21 / Tysiącznik na forum
szczerze ? dziś ml7 zawiódł wczoraj bovespa ponad % up i klapa fund na minusie
max1224 / 2010-10-26 22:36 / Tysiącznik na forum
męczące to dreptanie oj męczące wyjścia nie ma będziem się tak cały tydzień kisić
Zeus52 / 2010-10-28 08:49 / 10-sięciotysiącznik na forum
Pewnie tak. To prawdopodobnie, właśnie ta oczekiwana korekta:ruch w bok. Dlatego siędzę na czterech literach i nie robię nic,żadnych zmian. Dolar ma jeszcze pewien zakres możliwości up,co mnie nastraja pozytywnie,co do możliwości przeczekania w akcjach...także akcjach gold(a może właśnie w tym). Nasz stragan? m-Wig poczyna sobie nieźle. Wig20? Ciągle na sygnale zakupu,jak wszędzie u Janków z resztą. Krótkoterminowo? Każdy,najmniejszy ruch w górę dzisiaj...i mamy sygnał zakupu lokalny(linia jang na kagi). Kuczyn dziś rano wreszcie zauważył wagę nadchodzących wyborów w Stanach...pisałem niedawno. Czy Janki mają obecnie nastrój,by dać Demokratom wygraną? Wystarczy,że Demokraci nie wygrają z dużą przewagą...i mamy jazdę up! Do tego...rynek ma w cenach 500mld"dodruku"przez FED. Ale czy ma w cenach czterokrotnie większy "dodruk"? 2 biliony? A o takich wartościach wyszły ostatnio informacje od Goldman Sachs. To,to...o czym było gdzieś tu niżej pisane...chodzi o to,czy wobec nadchodzących kłopotów banków z rynkiem nieruchomości, 500mld,to nie kropla w morzu...Goldman dał odpowiedź... Pozostaje pytanie: ile dokładnie,w jakich transzach...timing skupu obligacji. Pewnie z powyższych powodów Kuczyn też zmienił nieco zdanie. Mówi o ruchu bocznym,jako korekcie i wystrzale po FED. Być może z niewielkim tylko obsunięciem po FED,tak dla nabrania rozpędu.
London / 2010-10-25 22:56 / Bywalec forum
Ale ten nasz stragan to padaka . Janki prawie u celu , dolar też a GPW hmmm nawet szkoda pisać ;)
privy / 2010-10-26 15:18 / Tysiącznik na forum
Ruch zaczyna się od prowincji.
max1224 / 2010-10-26 15:58 / Tysiącznik na forum
a zaliczasz do prowincji bovespę??
privy / 2010-10-26 17:04 / Tysiącznik na forum
Bovespa to osobny temat, tam działają trochę inne siły.
tedchom / 2010-10-26 02:32 / Tysiącznik na forum
nie jest źle, byle kierunek był północny:)
Zeus52 / 2010-10-26 13:59 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ciekawe,jaki dziś będzie"efekt godziny 14.00"na kitco(gold)? Ale to za chwilę.
u2mart / 2010-10-25 20:37 / Tysiącznik na forum
"Dolar może stać się toksycznym odpadem"
MD
Puls Biznesu, pb.pl,25.10.2010 17:45
Czytaj komentarze (3)
Zobacz na forum ()
dcb49d6e-5fbb-46f0-ba49-a9edb6137434
Spadek wartości dolara może pójść jeszcze dalej jeśli indeks dolara zejdzie poniżej ubiegłorocznego minimum, twierdzi Robin Griffiths, strateg techniczny z Cazenove

- Jeśli indeks dolara spadnie poniżej minimum ustanowionego blisko rok temu uważam, że nie tylko wzmocni to dalszą sprzedaż
dolara, może to spowodować nawet małą panikę – powiedział Griffiths w telewizji CNBC. – Rok temu uznawano, że dolar jest za tani, jeśli będzie jeszcze słabszy niż wówczas, stanie się w rzeczywistości toksycznym odpadem – dodał.
"Dolar może stać się toksycznym odpadem"
Ostatnie osłabienie dolara spowodowało rozczarowanie efektami spotkania przedstawicieli grupy
G20.
Według Griffiths’a, inwestorzy pozbywają się dolara, a jego rzeczywista dewaluacja w ostatnich dwóch miesiącach sięgnęła już ok. 14 proc. Lepsze perspektywy ma jego zdaniem rynek akcji. Główne indeksy mogą pójść w górę jak zwykle o tej porze roku.
- Jesteśmy na samym początku dobrego okresu w typowym roku – powiedział. – Fakt, że nie było super słabo w najsłabszym okresie roku nie oznacza, że sezonowość znikła, oznacza, że została przykryta, tym razem
przez maszyny drukarskie Fed – dodał.

Wrzesień, historycznie najsłabszy miesiąc roku, okazał się w tym roku jednym z najlepszych na rynkach akcji.

Griffiths uważa, że sezonowo dobry okres zostanie dodatkowo wzmocniony kolejnym ilościowym luzowaniem polityki pieniężnej przez Fed. Jego zdaniem, dobra koniunktura utrzyma się na rynkach akcji przynajmniej do końca roku. Najlepszą inwestycją w tym okresie będą według Griffiths’a akcje spółek o dużej wartości rynkowej.

- Dywidendy spółek pierwszej klasy
(…) w rzeczywistości są bezpieczniejsze jako strumień dochodu
niż wiele obligacji skarbowych – powiedział.
Wklejam za PB. Jak nic jest to dobry prognostyk, że zwała pewna a dolar odbije
Jak edek dobijał do 1.5 to też były podobne artykuły typu dolar śmieć i że euro będzie hitem, a co stało się później ? Grecja w opałach i zmiana frontu .że euro to śmieć, wkrótce rozpad itd.
Jakaś analogia ???
Zeus52 / 2010-10-25 01:18 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wracam jeszcze sprawy nieruchomości przejmowanych w Stanach przez banki,a właściwie chodzi o nieprawidłowości,czy wręcz oszustwa,jakich dopuściły się banki,lub firmy windykacyjne przez banki wynajęte. Kuczyn już od kilku tygodni alarmuje...to bomba zegarowa,która tyka. Trup z szafy,być może na miarę upadku Lehmann Brothers(mój dopisek)...ale,jak podkreśla,ten wrzód nie powinien raczej pęknąć przed wyborami,czyli za tydzień. To jeszcze jeden powód do naprawdę dużej korekty niebawem... Pozostaje FED. Ale czy 500mld w czymś wtedy pomoże? Czy będzie kroplą w morzu potrzeb? Jak zareagują rynki akcji? No i złoto...zbyt wiele pytań.
myfa / 2010-10-25 18:37 / Bywalec forum
ja tez siedzę jak na bombie ale jeszcze nie uciekam w dolca, myślę, że jeszcze podjedziemy do góry
privy / 2010-10-24 19:08 / Tysiącznik na forum
A mnie chyba dopadła chandra bo jestem dziś tak samo zmęczony jak w piątek. Trzeba będzie pomyśleć nad jakąś krótką zmianą klimatu.
u2mart / 2010-10-24 19:25 / Tysiącznik na forum
Hejka
Ano będzie się działo , ale ja optymistą na tych poziomach cenowych akcji nie jestem i ich już nie posiadam. No chyba że w lidze skarbca co najwyżej )
Wydaję mi się że co do edka to już większość tego co nastąpi po Fedzie jest w cenach i nie ma co się napalać za bardzo, ale kto to wie
Privy zapisujesz się na GPW ? bo zaczynam mieć wątpliwości jak czytam o zawyżonej wycenie
privy / 2010-10-24 22:41 / Tysiącznik na forum
re: u2mart

Zastanawiam się jeszcze, ale w zasadzie co to za pieniądze? Cena wysoka, ale koniec końców i tak ustalą ją instytucjonalni. Jak ją mocno zbiją to możemy mieć Tauron bis. Generalnie jakoś nie jestem przekonany do tej oferty zwłaszcza, że moja rodzinka chce w to wejść i tym bardziej stałem się sceptyczny. Jeśli wejdę to raczej szybko będę wywalał.
privy / 2010-10-26 19:30 / Tysiącznik na forum
No to wynik na 3kw o 25% niższy R/R przy stojących przychodach. Robi się ciekawie.
u2mart / 2010-10-26 19:55 / Tysiącznik na forum
Jak sam widzisz nie zraża to potencjalnych nowych klientów bo redukcja zapisów w transzy detalicznej może sięgnąć nawet 70 proc., a wartość transakcji — zaledwie 1 tys. zł
Walą drzwiami i oknami z tego co wyczytałem.
Może na jakiś dobry trunek zarobi, ale pewnie co najwyżej na jeden )
privy / 2010-10-26 22:35 / Tysiącznik na forum
O matko, to już wszyscy myślą podobnie, tylu alkoholików mamy? :)
Zeus52 / 2010-10-24 20:12 / 10-sięciotysiącznik na forum
Przytoczę zdanie Kuczyna na temat nadchodzącego tygodnia: Jeśli wzrost teraz,to niewielka korekta pod koniec,jeśli teraz spadek,to niewielki wzrost później. Innymi słowy Kuczyn przewiduje,że ten tydzień niewiele zmieni w wartości indeksów. Natomiast,już w następnym tygodniu,tygodniu posiedzenia FED mamy ostrzeżenie przed poważną korektą na rynkach akcji. Korektą,która może potrwać od początku listopada,do jego połowy. Na ED i gold Kuczyn przypuszcza,że bardziej skomplikowana korekta już się zaczęła....potrwa dłużej,a do poważniejszych wzrostów na tych walorach powrócimy dopiero pod koniec roku. To zdaje się,nie przeczy temu,co już tu pisałem...jeśli sie dobrze zastanowić...bo Kuczym PRZYPUSZCZA,że "na ED i gold mamy już początek skomplikowanej korekty"...a ja również PRZYPUSZCZAM,że mamy jeszcze przed sobą wzrost na tych walorach i możliwe,że będzie"piątka",z nadbiciem szczytów...ale MOŻLIWE(i o tym też wspominałem),że powstanie DUŻA,SZCZYTOWA FORMACJA odwrócenia(podwójny szczyt,RGR...coś w tym stylu).....a więc zdaje się,że jesteśmy gdzieś blisko.
max1224 / 2010-10-24 21:05 / Tysiącznik na forum
wynika zatem że jeśli w poniedziałek wzrost to ewakuacja a jeśli w poniedziałek spadek to ewakuacja na piątek ;-)))
i odkupienie po połowie listopada ???
Zeus52 / 2010-10-24 22:48 / 10-sięciotysiącznik na forum
A jeszcze inna sprawa,to ewentualne zniesienie ulg podatkowych dla najbogatszych...takie ulgi zafundowała administracja Busha. W Stanach nikt nie wątpi,że rzeczą normalną i uzasadnioną jest podatek progresywny...ale Bush w obliczu kryzysu wprowadził (tylko czasowo)ulgi podatkowe,licząc na pobudzenie gospodarki...zbliża się termin wygaśnięcia ulg. Demokraci na pewno ich nie przedłużą. Republikanie deklarują ich przedłużenie. Zniesienie ulg z pewnością odbije się na wynikach spólek....nie pozostanie to bez wpływu na giełdy. Ale pytanie: czy Amerykanie mogą ostatnio mieć tak wielką ochotę,by głosować na Demokratów? Pewnie tego dowiemy się dopiero po wyborach...ale może ktoś bardziej orientuje się w temacie?
Zeus52 / 2010-10-24 22:12 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jest parę ciekawych rzeczy. Pierwsza,to wartość"dodruku"...czy faktycznie 500mld,co powinno być w cenach? A rynek pracy? A ostatnie dane z rynku nieruchomości? Dane o podpisanych umowach kupna wskazują co prawda na możliwość minimalnego wzrostu wobec poprzednich odczytów...ale właśnie:minimalnego. Gdzieś pomiędzy zerem,a paroma procentami...wobec potężnej,wręcz zwały do niedawna,to właściwie nic. Kompletny zastój po dużym spadku. I dane o umowach wskazują,że tak będzie jeszcze długo,.one mają 2 miesięczne wyprzedzenie wobec odczytów o sprzedaży domów. Rozpoczęte budowy domów ostatnio wzrosły...ale dane z tego samego dnia,na temat zezwoleń na budowę wskazują dramatyczny spadek...a ważna jest przyszłość,a nie to,co było. Wystarczył minimalny wzrost rynkowych stóp procentowych(benchmark:rentowność obligacji 10Y)...a już dramatycznie i nieproporcjonalnie spadła ilość kredytów. Taka wrażliwość źle wróży. A FED to widzi...i musi reagować"na zaś",a nie tylko na bieżąco,jak strażak do pożaru...dlatego odpowiedź na pytanie:jaki"dodruk" i czy jednorazowo... wcale taka oczywista nie jest.
Zeus52 / 2010-10-24 21:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
Coś w tym rodzaju. Patrząc na wykres Bovespy,który mi przesłałeś widzę narzucającą się pięciofalową strukturę(zobacz linię po dołkach i ruchy ponad nią). Czy może pójść jeszcze w górę? Może. Ale ta struktura wygląda na już ukończoną...jeśli w górę...to może właśnie już w ramach budowy formacji odwrócenia. Tak,jak na gold i ED...to,co pisałem o wzroście,że RSI powinien,po dojściu do 50p.(to,jak strefa wyprzedania,na ten czas),uderzyć ponownie w 70p...ale mało prawdopodobne(choć niewykluczone),aby wszedł ponownie w strefę. A jeżeli już,to płytko i na krótko. W tym czasie gold MOŻE nadbić obecne maksimum,ale równie dobrze MOŻE zrobić prawe ramię RGR....tymczasem Kuczyn pisze o MOŻLIWOŚCI,że złoto już zaczęło korektę...wszystko się zgadza. Bo ruch w górę,od poniedziałku MOŻE być elementem korekty...wzrostową częścią zygzaka. Ale przecież spodziewaliśmy się tego..."Kupuj plotki..."przed decyzją FED. Rynek liczy,i to jest w cenach,na"dodruk" 500mld$. Co prawda przecieki z firmy doradczej FED mówią,że 3.XI zapadnie decyzja o skupie właśnie na taką sumę...to jednak zawsze możemy mieć niespodziankę. Po ostatnich danych....kto wie(?). Ale sądzę,że jeśli nawet okaże się,że nastąpi dodatkowy skup np za 700mld$...to skończy się pewnie i tak gwałtownym,ale krótkim wyskokiem w górę...bo po takiej niespodziance,i związanym z nią wyskokiem na rynkach,większość z radochą rzuci się do zabezpieczania zysków. Tak,czy inaczej...duża korekta jest tylko kwestią czasu.
u2mart / 2010-10-24 22:59 / Tysiącznik na forum

Tak,czy inaczej...duża korekta
jest tylko kwestią czasu.

Więc nie warto wejść już w dolca i spokojnie czekać ? Tak pytam bo pamiętam, że kiedyś pisałeś o poziomach przy których miałeś go zakupić. Ja systematycznie kumuluję od dłuższego czasu.
PS. Max co do Africa Noble Funds planujesz zakup długoterminowy ? Bo można by przez mbank trochę zassać
Zeus52 / 2010-10-25 00:05 / 10-sięciotysiącznik na forum
Oj,to było tak dawno temu...ten poziom zakupów był przesuwany. Gdy wydawało się,że będzie ciąg dalszy boczniaka na rynkach akcyjnych...był poziom tuż ponad 3.- PLN/USD. Ale pewnie zauważyłeś dość nagłą zmianę w komentarzach, na początku września....że już dość tego boczniaka,szykuje się ORGR na Staśku,wybicie z niej...i tym razem,od tamtego czasu, po sygnale zakupu...kupujemy,a po sygnale sprzedaży...sprzedajemy. Czyli tak,jak powinno być. Poprzednio robiliśmy wszystko na odwrót...jak RGR i przebita linia szyi...to my na zakupy! Jak ORGR i linia szyi...to my sprzedaż. Ale na początku września powiedziane zostało:dość! Tym razem tak nie będzie... I od tamtego czasu zmieniły się też zapatrywania na ED. A właściwie na ED chyba wcześniej. Poza tym doszły powody do dodatkowego umacniania się złotówki. Może to jakoś umknęło w rozmowach o indeksach,surowcach,gold,ED... Dlatego poziom zakupów został poważnie przesunięty w dół...to była bodaj,któraś rozmowa z maxem...że na USD/PLN szykuje się nie odbicie,ale ruch jeszcze głębiej w dół,że czeka nas piątka spadkowa...a z resztą,już nie pamiętam nawet,co i kiedy. Nieistotne. Być może to,co widać na wykresie USD/PLN,to"gwiazda poranna",zapowiadająca dłuższe i silniejsze wzrosty tej pary...ale istnieje pewne zagrożenie. Uformowanie "gwiazdy"nastąpiło w krytycznym momencie...wszyscy wiemy jakim. Przyczyną nagłego osłabienia się złotówki(luka hossy i biały korpus)...to nastąpiło we wtorek. I wygląda na to,że dotyczy to tylko nas,a nie regionu...złotówka osłabła do forinta i korony czeskiej. Wygląda na to,że zagraniczni inwestorzy po wtorku...potraktowali nas,jak republikę bananową...gdzie,lada chwila rozpoczną się jakieś zamieszki...a może jeszcze coś gorszego. Tymczasem oni nie mieszkają tutaj...i niewiele kumają na temat Polski...zaczęli wyprzedawać złotówki,uciekać z GPW...powstała"gwiazda poranna"na USD/PLN.Ale jak skumają błąd,może być gwałtowny powrót..."gwiazda"może być pułapką. Nie twierdzę,że nie jest ważna...fakt,jest i zapowiada wzrosty. Ale trzeba mieć też na uwadze okoliczności powstania tej formacji. Z drugiej strony...chyba i tak nadszedł już czas na przynajmniej stopniowe wejście w dolara. Jak napisał mi Eclip,na maila: Cóż...jeśli nawet zaliczę początkowo straty...przecież trudno trafić w punkt...niebawem te straty dolar i tak odda z nawiązką. To nie jest cytat,ale chyba taki był sens jego listu. I muszę przyznać rację. Tak,czas na dolara...nawet jeśli jeszcze chwilowo poleci(myślę o"W")...to co z tego?
max1224 / 2010-10-24 23:05 / Tysiącznik na forum
w mbanku to ja mam grosze więc nie ma sensu w skandii co innego tak z 10-15% bym go wziąl i niech siedzi właściwie to już od jakiegoś czasu kombinuję nad stałym portfelem
max1224 / 2010-10-24 21:56 / Tysiącznik na forum
a pamiętasz nowy pomysł na korekty (korporacje panie korporacje)
PS. noble found africa już w skandii ale tylko w PM ach;-((
Zeus52 / 2010-10-24 22:32 / 10-sięciotysiącznik na forum
Owszem,ale to mi się bardziej kojarzy z obligacjami korporacyjnymi...za które fundusze emerytalne jakoś brać się nie chcą...wolą iść na łatwiznę i brać kasę za nic(a może im nie wolno???)...bo tak to można nazwać... po co komu to pośrednie ogniwo,jakim są OFE? Do zakupu obligacji Skarbu Państwa...które każdy może zakupić sam? Taki pewien o-pe-er wobec OFE,mi się skojarzył. Sorry...bo trochę nie na temat mi się skojarzyło.
max1224 / 2010-10-24 22:37 / Tysiącznik na forum
no a ja miałem na myśli ten fund o którym nie tak dawno pisaliśmy ten jedynie w skandii dostępny
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy