Forum Forum inwestycyjneFundusze

250 000 do zainwestowania....

250 000 do zainwestowania....

~Tadeusz / 204.13.236.* / 2007-05-28 16:05
Witajcie. Do tej pory inwestowałem w fundusze zagraniczne, ale wycofuję się z nich i chcę przenieść wszystko na polski rynek, 200 tys. zainwestuje w fundusze akcyjne resztę w pieniężne. Co możecie mi dobrego polecić i dlaczego akurat to? Myślę teraz na ofertą DWS, AIG, LeggMason, Union Inw. i CU.
Wyświetlaj:
ARTS / 2007-06-01 10:37
Tak naprwdę, to powinieneś się zastanowić jeszcze nad strategią. Samo trzymanie w akcyjnych to w skali kilku lat dobry pomysł, ale często proste strategie dotyczące utrzymywania środków w najlepszym w danym momencie z funduszy np.: akcyjnych. Mówię o okresach kwartalnych, półrocznych czy rocznych, mogą dać zaskakująco lepsze wyniki. Mówiąc najkrócej nie jest tak ważne, czy ulokujesz w funduszu najlepszym np.: przez najbliższe 6-8 lat, ale to, by w każdym z tych lat trzymać środki w funduszach będących w danym momencie w czołówce. Oczywiście pozostaje kwestia "belki", ale i z tym mozna sobie jakoś poradzić.

pozdrawiam

ARTS
Elokwent / 2007-05-31 20:45 / portfel
Poprzeglądaj portfela ludzi na money.pl. Załóż SFI w mBanku, procedura trwa 2-3 tyg całość. Np. Snowball (data aktywacji 2007-05-25) ma portfel, który mógłby Cię interesować. No może jeszcze jakąś Unikoronę Pieniężny FIO, albo zastąp zrównoważone i stabilne Unikoroną Pien. Odwróć proporcję akcyjnych do zrównoważonych + stabilnych. U niego jest 60/40. Czemu akurat te fundusze:
Skarbiec Top Funduszy Akcji - fundusz inwestujący w fundusze. To eksperci dobierają portfel więc nie trzeba mieć ich wiedzy, żeby dobrze ulokować.
BPH Akcji Dynamicznych Spółek - patrząc na dane historyczne można być w optymistą na przyszłość. Niedługo fundusz może zamknąć sprzedaż jednostek, bo powoli osiąga 25 mln aktywów. Przy 25 mln może zamknąć sprzedaż (ale nie musi) tak jak DWS Polska Top 25 MS.
Seb4 - moim zdaniem warto, ponieważ minimalna wartość procentowa aktywów zainwestowana w akcje to 40%, a przy ewentualnej korekcie, to może być plusem.
Unikorona Zrównoważony - to samo co seb4 tylko, że minimum 20%.
Albo jak nie masz czasu na śledzenie funduszy i bawienie się w te klocki, to zgłoś się do jakiegoś agenta, poradzi, pomoże podpisać umowę, weźmie prowizje i ty będziesz happy i on.
oreiro / 62.21.127.* / 2007-05-31 20:25
Regulamin forum
irekR / 157.25.31.* / 2007-05-31 14:01
Regulamin forum
woojtass / 83.11.237.* / 2007-05-29 11:38
Regulamin forum
maddy / 77.91.4.* / 2007-05-28 22:38
200 tyś w akcje, nom ładnie.. można to nieźle zdywersyfikować. fundusze które wymieniłeś są dobre i możesz między nie podzielić te $. co do tych pieniężnych to pewnie ci chodzi o to, żeby ich nie stracić i traktować jako zabezpieczenie. jeśli tak, to możesz zainteresować się funduszem UniStoProcent BIS. jest to fundusz z ochroną kapitału, gdzie okres rozliczeniowy, w którym działa ta ochrona, zaczyna się niedługo, bo 15 czerwca. wydaje mi się, że jest to całkiem niezłe rozwiązanie jeśli chodzi o coś bezpiecznego. w okresie rozliczeniowym masz gwarantowane, że nie stracisz, a możesz zyskać. przeciętne zyski roczne wahają się w granicach 10-12%, czyli więcej od funduszy pieniężnych ;)
radziej / 2007-05-28 16:48 / Bywalec forum
witaj w kraju Tadziu!!!
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy