26.09-30.09

suv44 / 2011-09-25 20:31
Skoro straszycie privego,otworze nowy watek,a kto z czego bedzie zadowolony zobaczymy w piatek
Wyświetlaj:
Zeus52 / 2011-10-01 07:09 / 10-sięciotysiącznik na forum
I czekamy oczywiście na odczyt ISM-przemysł w Stanach po niedzieli. A przy okazji PMI Poland w poniedziałek...powinno też być duże zdziwienie.... Następnie na odczyty kwartalne.Oby politycy nie namieszali,a prostokąt skutecznie zadziała.
Zeus52 / 2011-09-30 22:37 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zwróćcie uwagę na Window Dressing...i nie powtarzam tego za Piotrusiem,bo już na początku tygodnia,lub w poprzednim wątku dyskutowaliśmy z privem na ten temat. W.D.,nie oznacza,że zawsze mają być wzrosty. To nie na tym polega. Najpierw trzeba pozbyć się"złych aktywów"z portfela. Tak,aby nie było ich w portfolio na 30 września. Privy też zwrócił uwagę,że sytuacja jest taka,że fundom może zależeć na jak najniższej bazie na następny kwartał. Nawet powinno. A to,co się działo w ostatnich dniach zdaje się to potwierdzać. Niedźwiedzie wręcz na siłę dołowały indeksy..."oby tylko dowlec się do końca kwartału z jak najniższym wynikiem". Udało im się nie dopuścić do wystrzału w górę,choć okazji było wiele. Jednak"nasa krytyczna się zbiera"...a od poniedziałku już mamy 4 kwartał...wolna kasa ze sprzedaży leżeć nie będzie.
szalony inwestor / 2011-10-01 00:47 / Tysiącznik na forum
szukasz na sile powodow do wzrostow
a jak jest kazdy.widzi
Zeus52 / 2011-10-01 06:54 / 10-sięciotysiącznik na forum
Oj,bardzo się mylisz. Bardzo. Jak jest każdy widzi i jak zauwaźam,już nie tylko ja. 40 sesji udeptywania dna i bezskutecznych prób jego pogłębienia....to już wystarczy. Jeśli coś nie może spaść,to musi zacząć rosnąć...taka już uroda formacji prostokąta. Więc nie musisz szukać na siłę powodów do spadków...bo to też każdy widzi.
privy / 2011-09-30 21:32 / Tysiącznik na forum
Wyciągną pow. 1143? Poniżej to pójdą chyba na test prostokąta.
szalony inwestor / 2011-10-01 01:03 / Tysiącznik na forum
miedz.w.dol.ponad 4%. poniedzialek zapowiada sie ciekawie
szalony obserwator / 195.117.209.* / 2011-09-30 22:03
piąte podejście do dolnego ogranizenia ... w poniedziałek albo studnia albo niebo
privy / 2011-09-30 22:03 / Tysiącznik na forum
DAX sygnał sell.
privy / 2011-09-30 12:27 / Tysiącznik na forum
Piękny syf się robi. Potrzeba nam jeszcze słabych danych s usiakowa i będzie pozamiatane i wyjdzie na to, że ten tydzień a w zasadzie tylko wtorek był jedynie korekcyjny.
szalony inwestor / 2011-09-30 14:01 / Tysiącznik na forum
wogole mnie.to nie dziwi
mozna.sie.tego.bylo.spodziewac
szalony inwestor / 2011-09-30 16:09 / Tysiącznik na forum
sp500 powinien.dazyc.do.1120
privy / 2011-09-30 13:24 / Tysiącznik na forum
DAX dotarł do swojej lini sprzedaży i się łodbił. Zejście poniżej dzisiejszego minimum to na moich kreskach sell.
max1224 / 2011-09-29 21:02 / Tysiącznik na forum
nie będzie dobrze jak Nasdaq zamknie się poniżej 2444
szalony inwestor / 2011-09-29 21:28 / Tysiącznik na forum
moze wykombinuja jakies wyciaganie w koncowce ale to i tak nie pomoze
ciagle sie osuwaja w koncu oberwie sie pod nimi podloga
max1224 / 2011-09-29 21:36 / Tysiącznik na forum
może i masz rację ... a może nie ... coś tam się maluje a efekt będzie znany o 22:00 wtedy czas na analizy
szalony inwestor / 2011-09-29 22:03 / Tysiącznik na forum
no i mamy wyciaganie
max1224 / 2011-09-29 22:09 / Tysiącznik na forum
jakby nie patrzeć wzrost s&P500 o 0,8% negatywem być nie może DJ ponad 1%, nawet Nasdaq mimo wyniku pod kreską zaliczył od dołka prawie 2% wzrost na zamknięciu ... wg mnie macane dziś były na nasdaq i s&P LS lokalnych RGR ruch powrotny po wybiciu (test) ... jutro z szansami na potwierdzenie psa baskerville'a
PS. a według Ciebie jak to wygląda?
max1224 / 2011-09-29 22:14 / Tysiącznik na forum
sorry DJ prawie 1%
szalony inwestor / 2011-09-29 23:40 / Tysiącznik na forum
caly.dzien usiaki opadaly zeby.zrobic pic-wzrosty na koniec jeszcze jutro podbitka w.gore.i w poniedzialek w dol
privy / 2011-09-30 09:04 / Tysiącznik na forum
Robi się mega prostokąt. Wybicie w dół to ruch sporo poniżej 1000 na staśku. Wariant drugi to klepanie dna. Trudno jednak oprzeć się wrażeniu, że ten prostokąt to może być korekcyjne B.
privy / 2011-09-30 09:26 / Tysiącznik na forum
Dodam tylko, że na week ciągle grany jest motyl z zasięgiem 830. Każde zejście poniżej 1150 to potencjalny ruch właśnie w tym kierunku. 1040 to potencjalny kolejny przystanek. Na razie siedzimy w prostokącie i diabli wiedzą jak długo jeszcze. Złamanie 1100 będzie początkiem lawiny z której w fundach nie da się już uciec. W tym momencie będziemy łamać 2kilo na wigwamie. DAX na razie zamazuje ten prospadkowy obraz, ma ponad 100 pkt zapasu.
szalony inwestor / 2011-09-30 11:19 / Tysiącznik na forum
moze.sie.wreszcie.dzis.janki.wysypia...
polowa esek.zamknieta
w.bessie.gram tylko esski
pozbywam.sie kghm ze.strata. 2.5%
szalony inwestor / 2011-09-30 09:21 / Tysiącznik na forum
janki pokazuja slabosc zod.dluzszego czasu
sa mistrzami uciekania spod gilotyny
przeciagaja w jak moga najdluzej to co nieuniknione
beda ponizej 1000pkt
to kwestia czasu
max1224 / 2011-09-29 21:03 / Tysiącznik na forum
a s&p 1142 ... wiem privy 1159 ale to już było ...
privy / 2011-09-29 16:20 / Tysiącznik na forum
Jestem ciekaw jak to się zakończy. Na staśku dzięki wczorajszej ''wtopie'' mam tam ciągle prospadkowy układ w odróżnieniu od DAXa. Naprawdę ciekawa dywergencja. Bardziej wierzę staśkowi, ale uwierzę jak ponownie zobaczę poziomy poniżej 1159.
Zeus52 / 2011-09-29 18:32 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zgadza się. DAX ma także potwierdzenie sygnału kupna na kagi,także CAC40 wyszedł linią jang...Janki? Cóż,oni nie lubią,jak im ktoś ustawia kontrakty...ale ostatnio bardziej interesują się Europą,co tu się dzieje...więc tym razem sygnały z Eurolandu mogą się przenieść i do nich...Acha...jeśli ED tak się utrzyma do końca,to i tu mielibyśmy sygnał kupna euro.
max1224 / 2011-09-29 17:24 / Tysiącznik na forum
janki straszą jak zwykle w okolicach europjskiego zamknięcia
Zeus52 / 2011-09-29 18:15 / 10-sięciotysiącznik na forum
Właśnie na przykładzie Wig20...aby uzyskać sygnał kupna,linię jang na kagi,musiałby dzisiaj,w cenie zamknięcia być minimalnie wyżej od ceny zamknięcia z wtorku...tym razem,jak widać,nie mogli się na to zdecydować...dotknęli prawie w punkt sygnału zakupu i odeszli w dół...choć takie odejście,na dodatek sztuczne(fixing),niewiele na razie zmienia...podobnie jest u Janków...przebicie,choć minimalne,wtorkowego zamknięcia to klucz do dalszego ciągu...to wystarczy do zasygnalizowania przewagi byków. Widać,jak dzięki wczorajszemu zejściu teraz niewiele brakuje...ale poczekajmy. Na razie na dwoje babka wróżyła...
privy / 2011-09-29 18:29 / Tysiącznik na forum
Widać, że parzy ich te 1159.
Zeus52 / 2011-09-29 18:47 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jeszcze małe uzupełnienie: DAX i CAC40 są na sygnale kupna na kagi, już po wtorkowej sesji.
max1224 / 2011-09-29 19:51 / Tysiącznik na forum
ale to janków nie obchodzi
Zeus52 / 2011-09-29 22:08 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie rozumiem,co chcesz od Janków?...:)) Całkiem przyzwoity wynik...krok bliżej do sygnału.
szalony inwestor / 2011-09-30 11:26 / Tysiącznik na forum
coraz blizej sygnalu.... sprzedarzy
szalony inwestor / 2011-09-29 23:29 / Tysiącznik na forum
w poniedzialek zobaczymy jaki jest kierunek
jutro bedzie jeszcze wd
max1224 / 2011-09-29 22:51 / Tysiącznik na forum
zobacz na godzinę wtedy tak ładnie nie było teraz ??? masz wszystko na blogu jak widzę to na zamknięciu potwierdza się powoli to o czym było w mailach
Zeus52 / 2011-09-29 08:47 / 10-sięciotysiącznik na forum
Często wydaje się,że szukanie przyczyn po fakcie mija się z celem...ale jeśli przyczyną były działania Senatu w Stanach przeciw Chinom i obawy o reakcję Chin i Azji...jeśli to jest właściwy powód nagłego spadku(wykres intraday)...to dziś znamy już odpowiedź Azji...nie przejęła się tym. Wobec tego,jeśli to o to chodziło...to dziś mamy maribuzu w drugą stronę...białą. Ale:"jeśli o to chodziło!".
Zeus52 / 2011-09-29 08:21 / 10-sięciotysiącznik na forum
Przyczyny mogą być różne. London Metal Exchange podwyższa dziś depozyty...więc miedź ciągnie wszystko w dół. Poza tym znalazłem wczoraj info(już pisałem),że jankeski Senat ma zamiar(i to podobno jest realne) przegłosować ustawę zaliczającą juana do walut sztucznie sterowanych. Ustawa ta pozwoli każdej firmie...jeśli produkuje wyrób,którego chiński odpowiednik jest importowany...zgłosić wniosek o cło zaporowe,co zostanie oblgatoryjnie,z automatu ustanowione. A więc wojny walutowej ciąg dalszy? I mogą być obawy o kontrakcję Chin...i teraz:czy rosnąca rentowność 10Y,to pozytywny objaw,jak sądziliśmy? Czy też wyraz obaw przed chińską kontrą... To info bardziej pasowałoby czasowo do wczorajszego początku obsunięcia na S&P500...info ną temat planów Senatu. I niepewność,oczekiwanie na reakcję Azji....hmmm...wygląda na to,że dziś będzie próba negacji tego wczorajszego korpusu. Na Kagi to dawałoby z automatu sygnał zakupu...do wczoraj o sygnał zakupu było trudno...byki musiałyby napierać z tydzień bez przerwy...a wtedy wskaźniki przegrzane i fałszywy sygnał gotowy. Teraz wystarczy 2% w górę i mamy linię jang. Może wystarczyć jedna sesja.
jerzy3000 / 195.187.99.* / 2011-09-29 08:21
Zeusie "fundow nie dotykam"
Gold fundow - mam tak samo - nieco mi spadly.
Pisales ostatnio o przewidywanych jego wzrostach.
Zeus52 / 2011-09-29 08:38 / 10-sięciotysiącznik na forum
Chodziło o możliwą próbę ruchu powrotnego do LS podwójnego szczytu...a ruch powrotny to najczęściej tylko krótka próba odreagowania...zwykle kończy się porażką. Dlatego pisałem,że jakaś próba ruchu w górę będzie...nie wiem,czy kilkunasto,czy kilkusesyjna,czy też ta budowa wielkiego dolnego cienia to już koniec,wszystko na co stać byki na gold? Dlatego pisałem,że nie wiem,czy drugi atak niedźwiedzi na 1540-50$/ozt nie będzie skuteczny. W/g mnie jest to najbardziej prawdopodobna opcja...bo teraz w jeździe po tym cieniu istotny jest już jego poziom,niższy od 1540-50. Tam na dole może dojść do"reakcji łańcuchowej",po naruszeniu 1540 i w efekcie zakrycie,z nawiązką całego dolnego cienia...a to daje dużo większy zjazd. Z drugiej strony...ten dolny cień będzie broniony,więc większy zjazd nie musi nastąpić już teraz...może jeszcze być ruch w górę,takie próby. Choć efekt końcowy...kiedyś(?) wydaje się znany...niższe od 1500$ pułapy.
Zeus52 / 2011-09-27 14:13 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ech tam...czaruj człeku,czaruj...rzucaj różne uroki na niedźwiedzie...a jak co do czego,to nikomu nie dogodzisz...zaraz stękanie,narzekanie...na jak długo paliwa starczy....nie wiem,zapytam Ateny.
quest77 / 77.112.113.* / 2011-09-27 15:37
zeus z innej beczki - jest taki fundusz pionner akcji polskich który obecnie jest ok 40% na minusie w ciągu kilku miesięcy. Myślisz że warto zacząć go kupować systematycznie?
Zeus52 / 2011-09-27 20:30 / 10-sięciotysiącznik na forum
Systematycznie...to by chyba znaczyło po trochu przez wiele miesięcy...jeśli dobrze rozumiem...ale nie wiem,czy ktokolwiek wybiega w tej chwili myślami tak dalekń do przodu. Myślę,że tak...choć nie jest powiedziane,że jeszcze nie spadnie,jeśli znowu jakiś trup wypadnie z szafy... Niby fundusz EFSF+lewarowanie= 2 biliony euro...ale jeśli będą kłopoty z ratyfikacją...na razie na takowe się nie zanosi,ale kto wie...wtedy zawód zmieniłby się w panikę. Ale to tylko gdybanie. Na razie widać chęć polityków do działania,ale co z tego wyniknie w dłuższym okresie...Osobiście sądzę,że mamy dno za sobą i nie zostanie ono już pogłębione przynajmniej przez najbliższe parę miesięcy...ale to może mi się tak wydaje.
tedchom / 2011-09-27 09:54 / Tysiącznik na forum
Coś euforycznie zaczął się dziś rynek ciekawe na ile wystarczy paliwa do wzrostów
szalony inwestor / 2011-09-27 21:57 / Tysiącznik na forum
ladnie sie usiaki wysypaly na koniec, intuicja mowila mi zeby brac dzisiaj esski ale rozum mowil za wczesnie ... chyba zaczne bardziej polegac na intuicji ale coz lepiej stracic okazjie niz pieniadze
jutrzejsza sesja zapowiada sie ciekawie
powrot do spadkow?
bessa ma sie dobrze
Zeus52 / 2011-09-28 08:28 / 10-sięciotysiącznik na forum
W tym układzie,to nic się nie stało. Usiaki się raczej nie wysypały...nazwałbym tę końcówkę korektą w biegu...skorekcili się wczoraj,w drugiej części sesji...i dzisiaj już nie muszą. Mogą pójść po górnym cieniu w górę...mają wolną drogę i na to bym stawiał. A nasi? Cóż...początek może być"ciekawy"...ale liczy się zakończenie.
szalony inwestor / 2011-09-28 11:17 / Tysiącznik na forum
usiaki dzis sie niby skorekca zrobia podjazd.w gore.powyzej.tego czarnego.cienia.a potem zwala.w.dol.ja.obstawiam taki.scenariusz.i pod to gram
szalony inwestor / 2011-09-28 21:40 / Tysiącznik na forum
...moj scenariusz sie materializuje
coz moge powiedziec....
A NIE MOWILEM???
Zeus52 / 2011-09-28 22:15 / 10-sięciotysiącznik na forum
Acha...zwłaszcza o 11.17....:)). I oczywiście do opisu Staśka wkradł się błąd...tam nie ma luki. To było na Nasdaq comp.,a nie na Staśku...co nieco mnie zmyliłeś,a na Kagi to jest identycznie w końcówce w obu wykresach...obie strony mają teraz równe szanse. Co do wzrostów? Oczywiście,że nadal się tego trzymam. Postraszyli dziś Chinami. A właściwie próbują straszyć Chiny...Jankeski Senat. To się nikomu nie mogło spodobać...nie dziwi więc reakcja rynku.
szalony inwestor / 2011-09-28 22:40 / Tysiącznik na forum
na bankier.pl na sp500 jest luka a na stooq nie ma dziwne
janki pokazuja ewidentna slabosc i upieranie sie przy wzrostach jest... sam nie wiem jak to okreslic ale gratuluje optymizmu
wczoraj jankesie pokazali ze wzrosty sa pod znakiem zapytania dzis dobitnie to potwierdzili to widac na wykresie ze rosnac im sie nie chce ja gram tylko to co widze
swiece swiecami moze to technicznie nie wyglada tragicznie ale trzeba tez pod uwage brac jaki ten wzrost byl a ja nie wiedze zeby inwestorzy mieli jakas wielka chec do kupowania akcji raczej wola je opychac po lepszych cenach
gram to co widze
widze slabosc
zobaczcie sobie wykres miedzi
jak jutro zagranica zacnzie wywalac miedziaka beziemy mieli sajgon 2 - powtorke z tamtego tygodnia i nowe denko
tak to jest w bessie podbitka w gore wciagniecie reszty optymistow do gry i golenie owieczek
ja sie juz na to nie daje nabrac stracilem kiedys zbyt duzo czasu nerwow i pieniedzy zeby dac sie golic grubemu teraz podazam za nim
mam nadzieje ze jutro nie bezie tragicznie obym sie mylil
....z drugiej strony dla mnie moze sie wszysto posypac wazne zeby byl ruch (ach te eskiii)
max1224 / 2011-09-29 15:32 / Tysiącznik na forum
Mam nadzieję, że eski w porę zamknięte pozdr na fundach by to nie przeszło a bilans powinien być na plusie
szalony inwestor / 2011-09-29 20:39 / Tysiącznik na forum
dzisiejsza sesja mnie zaskoczyla
nadal mam nastawienie. niedzwiedzie
szalony inwestor / 2011-09-29 20:36 / Tysiącznik na forum
czesc esek zamknieta po 2188
reszte.wywalilo na stopach.
oczywoscie bralem nastepne po 2234
liczena to.ze.jutro lub w.poniedzialek odbijemy w.dol
jak.sie wd.skonczy.obierzemy wlasciwy kierunek
moim zdaniem janki nam go pokazuja od.3 dni
privy / 2011-09-29 20:53 / Tysiącznik na forum
No i ma to wpływ na nasze siatkarki.
max1224 / 2011-09-29 20:55 / Tysiącznik na forum
nie tylko Wisła 1:4 buu
Zeus52 / 2011-09-28 23:23 / 10-sięciotysiącznik na forum
Chodzi mi o to,że Ameryki nie odkryłeś...tu są ludzie,którzy mają rachunki maklerskie,albo grają na forexie...niektórzy od lat. To inna gra...jak jest okazja to się gra. Często przeciw pozycjom w fundach...gra się na spadki,jak jest okazja...a fundów się nie rusza,bo może to nie mieć sensu...za wolne...niech sobie leżą,jeść nie wołają.
szalony inwestor nielogo / 80.239.242.* / 2011-09-28 23:34
moim zdaniem inwestowanie kasy w fundusze nie ma wiekszego sensu lepiej otworzyc rachunek maklerski i kupywac akcji z wigu 20 lepsza stopa zwrotu lepsza kontrola nad zajetymi pozycjami
to nie jest takie trudne
to forum powinno do tego zachecac
max1224 / 2011-09-28 23:45 / Tysiącznik na forum
róznie to jest są tacy którym brak czasu, chęci, możliwości lub po prostu wiedzy ... zresztą przyczyn jest mnóstwo a sam doskonale wiesz, jak czujnym i dyspozycyjnym do takich rozgrywek
max1224 / 2011-09-28 22:59 / Tysiącznik na forum
oj szalony szalony nie gniewaj się ale to temat FUNDUSZE, nadajemy na zupełnie innych falach nas ruchy dzienne mało interesują z braku możliwości reakcji nie reagujemy tak elektrycznie ... może dlatego coś nie kumamy się wzajemnie? po wczorajszej sesji jasne było, że dziś może stać sie co się stało ale czy obraz rynku uległ zmianie ? dla mnie z racji czasu z tej flagi-pic mamy trend boczny zbyt wąski i zmienny by reagować funduszami, zwróć uwagę dolna linia obroniona już 4 razy a to tylko wzmacnia
Zeus52 / 2011-09-28 23:45 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dam inne porównanie. Niegdyś cósik skłoniło mnie do zakupów gold. Po prostu metal,w realu...to tak,jak niektórzy trzymają realne dolary. Trzymam to od zima/wiosna 2002 roku(niedługo 10 rocznica)...tak,jakoś niedługo po ataku na WTC i później Afganista ect. Krugerrandy można wtedy było kupić po 1300,1100...a czasem trafiło się poniżej 1000 PLN. Czy w sierpniu,przewidując zjazd do 1500$/ozt...a później nawet dużo poniżej...czy z tego powodu mam sprzedawać real-gold? W żadnym razie. Natomiast sprzedaż ETF,czy shorty na gold,lub silver...jak najbardziej i to na max agresywnie...a gold...a leży sobie. I co ważne:jeść nie woła. No inna sprawa,że wtedy krugerranda można było kupić w okolicach 1000 PLN,a teraz zdaje się,że uncja ma co nieco więcej...była po prawie 6000 PLN i wiele nie spadła. Podobnie z fundami...jeść nie wołają. W obecnej sytuacji...robię co innego...a fundów nie dotykam. Ale nie dotykam w inny sposób...siedzę i niczego nie ruszam.
szalony obserwator / 83.29.231.* / 2011-09-28 13:09
wrózenie z fusów szkoda czasu
Zeus52 / 2011-09-28 17:43 / 10-sięciotysiącznik na forum
A co tu wróżyć z fusów...Grecja da o sobie bardziej znać w grudniu(dopiero w grudniu,dla rynku to kosmiczny szmat czasu)...do tego są potencjalne szanse na zażegnanie tematu na dłuższy czas...rynki potężnie zdołowane...do tego koniec kwartału. A po WD...sezon wyników kwartalnych. To,że teraz robią przemeblowania w portfelach(co łączy się często z CHWILOWYM spadkiem...to normalna kolej rzeczy w procesie Window Dressing. Jest więcej powodów do silnego odbicia w górę,niż do spadków...dlatego jazdy na północ będzie ciąg dalszy. Spoko...niech sobie pogrywają na spadki...też chcą na tym zarobić. Pozwólmy im na to. I tak ostatecznie dopniemy swego.
szalony inwestor / 2011-09-28 19:35 / Tysiącznik na forum
Spoko...niech sobie pogrywają na spadki...też chcą na tym zarobić. Pozwólmy im na
to. I tak ostatecznie dopniemy swego
fajnie to ujoles
trend jest spadkowy ale widze ze.na tym forum wszyscy upieraja sie na wzrosty i.szukaja na.sile.powodow.do wzrostu. ja uwazam ze granie tylko na wzrosty jest. odbieraniem sobie szansy na.zarobienie dodatkowych pieniedzy. na gieldzie sa.wzrosty i spadki gielda pozwala.zarabiac.na.jednym.i drugim sa.do tego odpowiednie instrumenty. jezeli gramy tylko na.wzrosty to gdy przyjda spadki i trend sie zmienia na spadkowy psychika.podswiadomie szuka powodow do wzrostow trzeba tego unikac bo to prowadzi do strat warto nauczyc sie wykorzystywac to ze na gieldzie jest ruch nie.wazne.czy.spada.czy rosnie wazne ze trend podaza. w jakims kierunku.kiedys tak jak wy liczylem tylko na wzrosty i przekonalem sie ze to byl blad.
max1224 / 2011-09-28 17:46 / Tysiącznik na forum
aaa tego mi brakowało pod co grać w październiku ... BDI!!! trzeba sobie przypomnieć wykres
szalony inwestor / 2011-09-28 16:48 / Tysiącznik na forum
ja.pod.moj.scenariusz.eski.bralem dzis nie przegapilem okazji
szalony inwestor / 2011-09-28 16:50 / Tysiącznik na forum
2220 tak jak pisalem to dobry rejon.na.krotkie pozycje
Zeus52 / 2011-09-28 19:09 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tylko dla esek jest jeden problem...po dzisiejszej sesji układ bynajmniej nie jest niedźwiedzi...wręcz przeciwnie. To porażka niedźwiedzi na luce hossy. Wygląda na przygotowanie do ataku na zeszłotygodniową lukę bessy.
szalony inwestor / 2011-09-28 19:49 / Tysiącznik na forum
zobacz zeus co jest na sp500 zrobili luke hossy.czarna swieca i nie potrafia jej utrzymac byc moze ja domkna.dzisiaj to co u nas sie stanie jest pochodna tego jak sie usa zamkna a u nich nie widze sily do.wzrostow moze.jak pokonaja 1200 tworzac marabuzu zmienie
ja sie o moje eski nie (brane po 2220)w najgorszym.wypadku wyleca na.stopach
Zeus52 / 2011-09-28 20:59 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ze Staśkiem jest taki problem,że grający w/g Kagi ciągle nie mają sygnału zakupu. To jest nadal linia jin...już wysoko,ale nadal jin. Na załamaniu w dół powinno zależeć obu stronom. Niedźwiedziom...to zrozumiałe,poza tym,jako zabezpieczenie ich pozycji. Ale bykom również,gdyż mogą w ten sposób łatwiej wyjść linią jang,sygnałem kupna. Jasne,że dla byków lepiej by było,gdyby sygnał kupna leżał niżej...więc ze strony Kagi nie grozi im na razie nic,nawet przy głębszym zejściu(maribuzu na świecowym). Co najwyżej sytuacja na Kagi stanie się obojętna,remisowa. Obecnie,załamanie na Kagi będzie promowało byki...łatwiejszy do uzyskania,po zejściu,sygnał kupna. Bez załamania(dzisiaj?)wyjście linią jang wydaje się małoprawdopodobne. A więc to,co się dzieje, jest właśnie bykom na rękę.
Zeus52 / 2011-09-28 20:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
W Twoim wypadku,przy szybkich ruchach intraday,to ma sens. Ale ja,w fundach...szkoda zachodu...maribuzu? Już parę razy pisałem na temat"wiarygodności"takich świec...często,jako kluczowa świeca odwrotu...więc poczekam,aż za ewentualną maribuzu,powstanie podobna,ale w drugą stronę. To,gdyby nawet do tego doszło...ale ja sądzę,że ta luka jest silniejsza i zadziała. Nie przesądzam,oczywiście. Ale wydaje mi się,że obrali jedynie nieco inną drogę do celu. Nie przez bezpośredni atak na ten górny cień. Początkowo tak,ale zrezygnowali.
szalony inwestor / 2011-09-28 21:27 / Tysiącznik na forum
widze zeus ze dobrze sie orientujesz w tematyce gieldowej . powinienes zrobic krok do przodu i zaczac zarabiac na akcjach a.nie funduszach to daje wieksza kontrole nad srodkami jakimi sie.dysponuje. ja.od.funduszy zaczynalem dzis.wiem.ze.do nich nie wroce bo nakladaja za.duzo ograniczen ktore sa dla mnie frustrujace.
jerzy3000 / 83.31.218.* / 2011-09-28 20:11
Jak nie sypna tej kasy [ponoć bilon juro] w Unii to bedzie kiepsko.
A ze sypna to jest pewne.
Ciekawe tylko kto kogo. Wiecie wy.......
I kiedy sypna.
Ja czekam z boku.
Zeus pozdrawiam.
Jerzy 3000 [dawniej pchelek]. Wybanowali mnie Hy hy hy.
Zeus52 / 2011-09-28 21:12 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jak zwykle,walczysz na gold? Mam nadzieję,że wziąłeś poważnie to,co piszę od sierpnia na ten temat. A będzie jeszcze gorzej...
privy / 2011-09-28 17:11 / Tysiącznik na forum
1159 to potencjalny sygnał sprzedaży na Staśku.
szalony inwestornielogo / 80.239.242.* / 2011-09-28 22:09
dla mnie luka hossy robiona czarna swieca to 50%szans ze rynek pojdzie w dol po otwarciu gieldy w usa widac bylo slabosc(futy tez to pokazywaly przed otwarciem) i osuwanie sie plus jeszcze pare innych czynnikow i dal mi to sygnal sprzedarzy wiec bralem eski zeby ustawic sie na spadki na kolejny dzien
trzeba byc przed rynkiem o krok
trzeba zajac pozycje odpowiednio wczesnie
potem albo ma sie racje i przesuwa sie stopa pilnujac zysku albo tnie sie straty szybko
gielda ostatnio jest wymagajaca fundusze nie daja mozliwosci odpowiednio szybkiej reakcji
max1224 / 2011-09-28 17:42 / Tysiącznik na forum
coś mi to zaczyna wyglądać podobnie jak wczoraj zamknięcie w Europie oznacza zieleń w USA ... oby tylko końcóka była lepsza
szalony inwestor / 2011-09-28 14:10 / Tysiącznik na forum
nie wrozenie z fusow.tak mi wynika.z.wykresu
privy / 2011-09-28 12:56 / Tysiącznik na forum
A co w czwartek? Zawał? Na moich kreskach to jedyne prospadkowe ustawienie - gwiazdka i czarny lacz, no chyba, że czarny lacz dziś. Każdy inny wariant to jednak ruch w górę. Tak na razie mi się układa.
szalony inwestor / 2011-09-28 16:46 / Tysiącznik na forum
szczyty beda coraz nizej dolki coraz.glebsze
piterus1 / 78.8.255.* / 2011-09-28 09:05
Jeśli janksom w tej fali nie uda się przejść powyżej 1215 to istnieje spore prawdopodobieństwo że przełamiemy w niedalekiej przyszłości 1100 pkt.
Zeus52 / 2011-09-28 09:58 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jeżeli,jeżeli...to wszystko jest pisane ze słowem"jeżeli" w domyśle...moja pisanina również. Tymczasem rentowność 10Y wczoraj...następna luka hossy i biały korpus...odwrót od bezpiecznych realizuje się na całego. Gold jeszcze sztukuje coś tam,w ślad za ED(albo wyprzedzając)...ale to do czasu...1500$(albo i niżej) czeka.
privy / 2011-09-27 22:19 / Tysiącznik na forum
Podpinając się pod Twoją myśl, na moich kreskach uderzenie w 78fibo impulsu spadkowego i zamknięcie na poziomie szczytu korekty jeśli to tylko korekta wzrostowa. Czyli według tego od tego momentu należy się z większym prawdopodobieństwem spodziewać spadków. Możliwa szpulka i jazda w którąś stronę.
szalony inwestor / 2011-09-27 22:45 / Tysiącznik na forum
jakbysmy dzis.doszl.do 2220 to bym bral eski troche zabraklo
ja.ciagle mam nastawienie niedzwiedzie dobrze ze.dzis sprzedalem pko moze jutro pozbede sie kghm
rynek jest slaby nie.widze sily ciagle wysokie otwarcia zjazd konsola w.oczekiwaniu na to.co.zrobi usa potem panika albo euforia do niczego dobrego to nie.doprowadzi
privy / 2011-09-27 10:24 / Tysiącznik na forum
Też się nad tym zastanawiam. Ta aktywność jest nie do utrzymania, a czy poziomy będą? Nie powinniśmy domykać luki jeśli ma być ona startowa.
szalony inwestor / 2011-09-27 14:20 / Tysiącznik na forum
sprzedalem pkobp.zysk 6,10%
kghm troche poczeka
male obroty sa.na wigu 20
privy / 2011-09-27 15:20 / Tysiącznik na forum
Najwięcej działo się w pierwszej godzinie a później flauta. Albo zaraz przyjdzie druga tura uderzenia, albo...
max1224 / 2011-09-27 15:38 / Tysiącznik na forum
...dalej flauta i na tym zakończmy :-))
max1224 / 2011-09-26 23:28 / Tysiącznik na forum
kurka się zachciało Skandii przekładać fundusze musiałem prawie od nowa formuły klecić coby narzędzie działało ... ale już OK tylko mi taki piękny finisz na jankeskich rynkach uciekł
tedchom / 2011-09-27 00:15 / Tysiącznik na forum
coś jest nie tak jakie wyniki macie na stoq? mi wyświetla datę 23 nie 26 wam też?
max1224 / 2011-09-27 00:16 / Tysiącznik na forum
u mnie OK
szalony inwestor / 2011-09-27 08:11 / Tysiącznik na forum
ja dzis dokupuje kghm
Zeus52 / 2011-09-27 20:38 / 10-sięciotysiącznik na forum
A nie np Agroton...(?) ciekawie wygląda. No i ewentualny zakres ruchu niesamowity. Poziomy,ale i w procentach.
tedchom / 2011-09-27 00:21 / Tysiącznik na forum
a to ciekawe ostatnie dane z 23 i nic nie pomaga uruchamianie od nowa to są jaja
tedchom / 2011-09-27 00:26 / Tysiącznik na forum
ok już jest ok nie wiem co było ale samo się naprawiło jakiś koszmar tyle się dzieje a ja walczę z tym głupim sprzętem
Zeus52 / 2011-09-26 23:14 / 10-sięciotysiącznik na forum
I do tego wszystkiego proponuję rzut oka na wykres rentowności amerykańskich 10 latek. Po piątkowym objęciu hossy,dziś na potwierdzenie mamy mocną lukę hossy+silny,biały korpus ponad nią. Sugestia z tego wynikająca:odwrót od"bezpiecznych"aktywów. Kasa:z obligacji w akcje. To chyba najbardziej wymowny wykres,sugerujący zmianę na dłuższy czas. Na DJIA można zauważyć,że prawdopodobnie dopiero teraz tworzy się podwójne dno,takie dużo szersze i większe,niż się początkowo zdawało"W". Coś podobnego na S&P500,z tym,że tu może być trzecie dno(być może to właściwe). Ale chyba najważniejsze to wykres rentowności dziesięciolatek. Co do złota i miedzi...jednak w piątek znowu podniesiono stawki depozytów na Comex. Złoto zaliczyło dolnym cieniem linię trendu(to zależy,jak poprowadzona),oraz linię szyi tegorocznego"W"...można to potraktować,jako ruch powrotny(po wielu miesiącach)....ale co nieco jeszcze musi się wyjaśnić...odbicie nastąpiło jakby wyprzedzająco wobec tego,co wyrysował eurodolar...dlatego pewnie tak duży,wyprzedzający to,co dopiero zrobi ED,ruch w górę intraday...częściowo w wyniku bieżącego ruchu ED,ale chyba też wyprzedzająco....to był duży ruch w górę na gold...no i technika...odbicie od silnych wsparć. Ale sytuacja nie jest rozstrzygnięta tak do końca...po pierwsze,prosi się dogrywka na cieniu,a jeśli nawet odbicie w górę....to ciekawe,jak rozwinie się to później,jeżeli R10Y sugeruje zanik obaw,odwrót od bezpiecznych aktywów i to na dłuższy czas. To oczywiście,na razie sugestie. Znikną,a wręcz skończy się katastrofą,jeśli ustalenia z weekendu nie zostaną ratyfikowane...wtedy euforia może zmienić się w panikę. Ale to nie problem na teraz.
max1224 / 2011-09-26 23:31 / Tysiącznik na forum
zobacz ostatnie 3 świeczki na dziennym wykresie staśka ... albo nie na futuresie jeszcze ładniejsze :-)) to jako uzupełnienie dziesięciolatek
Zeus52 / 2011-09-27 00:18 / 10-sięciotysiącznik na forum
Podsyłam Ci na skrzynkę wykres R10Y od Piotrusia. Też,tak jak on(co było chyba widać)nie bardzo mogłem skumać dzisiejsze zachowanie europejskich indeksów,a także tych dziwacznych komentarzy analityków...nie wiem o czym dziś bredzili...ja widziałem nader pozytywne wyniki weekendowych porozumień...z resztą,zapowiadałem w piątek,że źle będzie obudzić się po weekendzie bez akcji...mamy Rostowskiego tam,gdzie trzeba,a NBP nie robi interwencji,zwłaszcza pod prąd,wbrew rynkowi...sprzedaje waluty,będąc pewnym,że już czas na dobry interes,bo droższe już nie będą. Powiem Ci,że myślałem o tym już dużo wcześniej...kiedy spodziewać się zwrotu? Trzeba uważać na NBP...kiedy nastąpi"interwencja"na PLN. Nawet miałem o tym napisać,ale odłożyłem to na później...bo nie sądziłem,że nastąpi to w piątek,ale trochę później...A wracając do analityków i indeksów(to drugie to pewnie konsekwencja pierwszego)...Piotruś też pisał...Europa reagowała na wypowiedzi polityków(Shaeuble),jakby w ogóle nie rozumiejąc,że politycy MUSZĄ w danym momencie tak,a nie inaczej mówić...bo porozumienie,to jeszcze nie decyzja. A tymczasem Europa zachowała się,jakby w ogóle nie rozumiała pewnych zasad obowiązujących polityków i ich wypowiedzi. Dopiero Jankesi musieli to Europie"wyjaśnić"łopatologicznie(indeksy,R10Y),o czym politycy mówili i co w weekend się stało. Bo europejscy analitycy,także nasi...jacyś ciężcy są w rozumieniu tego,co w polityce piszczy....oni głównie weekend zlekceważyli...tak wynikało z tego,co można było wyczytać w wielu analizach...tymczasem to było najistotniejsze,być może, wydarzenie w ostatnim czasie. Być może nie będzie potrzebny"oświecony dyktator",jak to kiedyś powiedział Piotruś... No,do tego może jeszcze długa droga,ale początek dobry.
tedchom / 2011-09-27 00:22 / Tysiącznik na forum
proszę mi też
Zeus52 / 2011-09-27 00:31 / 10-sięciotysiącznik na forum
Chyba zapodział mi się gdzieś adres. Mailnij do mnie.
tedchom / 2011-09-27 02:11 / Tysiącznik na forum
poszło
Zeus52 / 2011-09-26 22:25 / 10-sięciotysiącznik na forum
Z resztą,pisałem...NBP nigdy nie robi interwencji pod prąd...dlatego są one tak skuteczne...chodziło o to,co stanie się w weekend i później...
Zeus52 / 2011-09-26 22:14 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale Jankom biały korpus się wydłużył,gdy wbili się z powrotę w tę flagę-pic...hi,hi,hi...specjalnie tak napisałem. Kurna...mówiłem w piątek,że problem jest taki:kto w TEN weekend chciałby zostać bez akcji? Widocznie ci,którzy widzieli to odwrotnie dziś dopiero poszli na zakupy...
do początku nowsze
1 2
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy