27 II - 2 III

privy / 2012-02-26 18:26
Tak sobie pooglądałem wykresy na różnych interwałach analizując temat także historycznie i w efekcie, nie wdając się w szczegóły, wniosek nasuwa się tylko jeden: będzie niżej. W najgorszym wypadku ruszamy od jutra, w najlepszym w ciągu dwóch najdalej trzech tygodni jeszcze raz przetestujemy ostatni szczyt i lecimy w dół z podwójną prędkością. To na podstawie analizy porównawczych z ostatnich 15 lat. Czy tak będzie tego nie wiem, ale pakowania się w longi akurat w tym momencie to ja nie popieram. Układ jest zbyt niestabilny. Może na krótko, pod test 2400 tylko, że to zaledwie kilka procent, które mogą okazać się bardzo drogie. Niech każdy robi jak uważa.
Wyświetlaj:
Zeus52 / 2012-03-02 07:17 / 10-sięciotysiącznik na forum
Piotr pisze,że wobec tego,co mieliśmy wczoraj na GPW,dziś można by się spodziewać neutralnej szpulki. Ale,jak zaznacza,wczoraj silnie rosły w Eurolandzie i Stanach banki,a u nas pod tym względem cisza i spokój(nie zdążyli?). A w takim razie jest opcja,że jakiś kapitałik się na nie dziś u nas skusi...a to może dać jazdę up.
privy / 2012-03-02 09:39 / Tysiącznik na forum
To jest dziki kraj ''zeus''. Papier trzeba po wzroście komuś oddać a OFE odchudzone z gotówki na maksa i nawet jazda na wspomaganiu QUE2 niewiele daje. Lepiej wygląda szeroki rynek, głównie dzięki misiom. Może trzeba będzie w weekend przemyśleć sprawę. Ponadto na staśku i Daxsie (24h) mam potrójne dywergencje na niemal wszystkich wskaźnikach. Wiadomo w trendzie takie sytuacje się zdarzają tyle, że w odróżnieniu podobnych od historycznych sytuacji ADX pokazuje brak trendu ze zjazdem poniżej poziomu 20. To sugeruje, że niedługo zbudzi się mocniejszy ruch - kierunek pomimo dywergencji będzie dowolny. Sygnałem sma15 a sma100 poziomem utrzymania trendu. Jeśli pierwsze uderzenie pójdzie w górę to 1350 musi wytrzymać następujące po tym potencjalne cofnięcie. Co wówczas zrobi nasz grajdoł? Warunki (ofe) się zmieniły więc nikt tego nie wie. Bez wiagry nie da rady.
Zeus52 / 2012-03-02 23:08 / 10-sięciotysiącznik na forum
Privy,ale będę się upierał przy swoim. Właśnie teraz QUE2 jest najlepszy. Nie ma teraz szans na wyraźniejszą korektę w Stanach,a tymczasem u nas? U nas już korekta jankeska została zdyskontowana. Tymczasem...jeśli w Stanach jej nie będzie...to wiadomo,Wig20 ruszy na północ. I to uprzedzając póżniejszy ruch w górę u Janków. Pamiętaj:nie skraca się nudnego rynku. To dotyczy Wig20 i kontraktów na Wig20(a więc QUE2). Powtarzam to już któryś raz,a teraz czytałem akurat Piotra....prawie w tym samym tonie!!! Piotr zaleca nawet"modły"o to,by u Janków marazm,rodzaj boczniaka,trwał jak najdłużej. Wtedy kapitał z NYSE uderzy na inne,co bardziej atrakcyjne rynki. GPW jest wtedy pierwsza w kolejce. A jak kapitał zewnętrzny,którego tymczasem brakuje, uderzy na GPW,to wiadomo że nie w małe i średnie,ale głównie w spółki z Wig20. I kontrakty.No może po części w m-Wig40. A prowzrostowa flaga na Wig20 i kontraktach obowiązuje. Powiem Ci,że bardziej dziwi mnie to,że ktoś stoi z boku w trakcie tworzenia flagi. I to wyraźnie flagi na ukończeniu. Ale każdy robi,jak uważa.
privy / 2012-03-03 09:25 / Tysiącznik na forum
Z punktu widzenia flagi masz rację. Jeśli łapać nóż to ten tydzień był do tego najbezpieczniejszy. Komu się udało zlewarować na fundach w pobliżu dolnej bandy to jest spora szansa na to że ustrzelił dołek i tak powinno się robić na tej formacji. Ponieważ naszemu grajdołowi nie chce się spadać poniżej 2300 śmiem twierdzić, że możesz mieć racje. 2350/60 tam gdzieś przecina się formacja flagi z innym moim układem i są to dla mnie poziomy kluczowe. Jak przejedziemy to jedziemy na 2600.
Edimax / 87.116.219.* / 2012-03-03 21:21
Witam,

Co myślicie o inwestowaniu w tej chwili w fundusze akcyjne?? Czy jest to dobry moment bo już sam się zamotałem, mam na myśli fundusze znajdujące się w ofercie mBanku.
Czy możesz priv wrzucić link do twoich kresek.
Pozdrawiam wszystkich Edimax.
tedchom / 2012-03-03 23:52 / Tysiącznik na forum
Co kto myśli to chyba widać po wpisach gdzie kto jest. Ja osobiście longi +lewar, ale nie jestem żadnym autorytetem.
Zeus52 / 2012-03-03 15:27 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz,ja patrzę też na to pod tym kątem,że jeśli nasi widzieli,że Janki mogą mieć trudności z trwałym pokonaniem szczytów,widzieli dywergencje...ja też to widzę,ale już przestałem o tym pisać,bo to chyba bez sensu,lepiej patrzeć na świece...i jeśli nasi to widzą,do tego dane...też trudno było się spodziewać wystrzałów za styczeń i luty...a mimo to nie chcą spadać. Osuwają się,ale w ramach flagi. Do tego budując figury zmiany kierunku. Coś więc w tym musi być,ktoś nie dopuszcza do zjazdu,robiąc zakupy. Ta flaga nie mogła powstać tak sobie,bez powodu. Przecież po tej"zasłonie"na oporze na początku lutego,powinna być ostra jazda w dół bez trzymanki....ale nie mogła. Bo ktoś złotówki skupował(i nadal z PLN jest nieźle!) i budował flagę na Wig20...to przygotowanie gruntu do czegoś. A.T.,to nie,jak niektórzy uważają,wróżenie z fusów(cóż,ich zdanie i ich strata. Może kiedyś się czegoś nauczą,a wtedy zajmą się A.T.)...pokazuje,że coś się święci w chwili,gdy teoretycznie powinien być duży zjazd.
Zeus52 / 2012-03-02 22:17 / 10-sięciotysiącznik na forum
To wszystko tym bardziej przekonuje mnie,że korektę,taką wyraźniejszą,będziemy mieli na Staśku nie wcześniej,jak z pułapu 1410p. A to duży ruch,ponad 40p. I tu zejście ADX pod poziom 20 akuratnie pasuje. Tak,szykuje miejsce na ruch,duży ruch. I to pewnie w przyszłym tygodniu może się zacząć. Jak tylko ED zakończy korektę. A to może być nawet tuż po niedzieli.
Zeus52 / 2012-03-02 10:24 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ależ OFE w najlepszych swych czasach robiły niewiele ponad 10% obrotu na GPW. To taki,nieco większy pionek w grze. Liczą się TFI w tym TFI takich graczy,jak J.P.Morgan,M.Stanley,Goldmann,później gracze indywidualni a dopiero na końcu OFE. Ich udział został niesłusznie przewartościowany przez propagandę zwolenników OFE,w tym same OFE. A to pionek bez znaczenia dla GPW. Relatywnie oczywiście biorąc,względem pozostałych większych graczy. OFE są po to,by skupować rządowe obligacje. Przynajmniej dotąd tak było.
privy / 2012-03-02 10:32 / Tysiącznik na forum
A więc to wszystko moja wina. Stoję poza rynkiem i ani obrotu ani wzrostu :) Do TFI ludzie jeszcze długo nie przyjdą. Propaganda kryzysu robi swoje.
przemas 80 / 80.53.38.* / 2012-03-02 13:23
Może warto otworzyć nowy wątek :)
Zeus52 / 2012-03-02 12:30 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nasze TFI to także mały gracz,jeszcze mniejszy od OFE. Mały z dużych. Bardziej chodzi mi o fundy,jako część inwestycyjna G.S, J.P.M.C.S.,itd. Ktoś z nich w końcu się musi zainteresować bardziej G.P.W.
tedchom / 2012-03-02 15:28 / Tysiącznik na forum
Niby się interesują, ale póki co dosyć słabo. Mam również nadzieję, że w końcu ten nasz stragan się odbuduje. Z drugiej jednak strony jako naród jesteśmy dość pamiętliwi co może spowodować, albo już powoduje, że jesteśmy nieufni do wszystkich inwestycji tego typu.Dodatkowo jak już wspominaliście media ciągle mówią o kryzysie więc i ludzie gadają że mamy kryzys, chociaż go osobiście za bardzo nie widzę nigdzie a wy? Oczywiście nie mówię o mentalnym.
Zeus52 / 2012-03-04 17:11 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja już od dawna piszę,że nie tylko nie widzę oznak kryzysu,ale coś wręcz przeciwnego. Szykowanie się do gospodarczej jazdy up. Jak już pisałem wiele razy,mi zamówienia rosną i to na coraz odleglejszy termin. Jesienią już miałem zaklepaną wiosnę,teraz to poszło jeszcze dalej. Najgorszy w budowlance okres,styczeń/luty...u nas stale jak w pełni sezonu. Tak było w 2007 roku. Ale pisałem też,że nie mogę patrzeć tylko na czubek własnego nosa. Własnego i osób które znam. Bo poza tym jest dużo ludzi,którzy szukają pracy,sam mam wiele takich telefonów. Nie wnikam w przyczyny,skąd się to bierze,ale tak patrząc ze swej strony....chyba jakiś brak pewności. Bo zamówienia,plany są niby w porządku,ale brak pewności,czy to się nie zmieni. Nie wszystkie plany muszą dojść do skutku. Utrzymujemy kontakty,uzupełniamy sprzęt...ale wszystko to z ograniczoną ilością ludzi. Ale nie jest to pesymizm. Wręcz przeciwnie. To takie ograniczone działania...ale szykujemy się do odpału. Chodzi tylko o jakiś impuls,który potwierdzi,że obecna poprawa pozostanie trwała. To takie grzanie motorów...porównałbym to do sytuacji na drodze,na światłach gdy czerwone przeszło w żółte,które już jakiś czas się świeci i teraz wszyscy podkręcają obroty przed startem. Albo lepiej,jak na zawodach żużlowych gdy sędzia startowy odchodzi,a taśmy nie poszły jeszcze w górę. Ja tak to odczuwam. Dlatego kontakty(trzeba mieć dobrych ludzi pod ręką po sygnale start)inwestycje w sprzęt. To tylko moje odczucia i działania,ale sądząc po ostatnich danych,opiniach części ekonomistów...to chyba daje się uogólnić.
Zeus52 / 2012-03-02 18:50 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na razie Janki celują w godzinę 19.00.... :) Mamy 10 minut.
Zeus52 / 2012-03-02 16:23 / 10-sięciotysiącznik na forum
Mnie tylko ciekawi,jak długi będzie dolny cień na eurodolarze. Dolny koniec zdaje się,że już mamy...a co dalej?
privy / 2012-03-01 21:16 / Tysiącznik na forum
No cóż, jest szansa, że dziś jeśli close
privy / 2012-03-01 21:19 / Tysiącznik na forum
... poniżej 1374 to potencjalny szczyt autorstwa moich kresek. Tak tak ja wiem, że nikt w to nie uwierzy.
max1224 / 2012-03-01 22:00 / Tysiącznik na forum
eh te janki jak ich znam to po przeliczeniu będzie dokładnie w punkt
Zeus52 / 2012-03-01 22:36 / 10-sięciotysiącznik na forum
Gdyby to było gdzie indziej,a nie na GPW,to powiedziałbym,że jutro WIG20 wybija górą flagę...ale...no właśnie...jesteśmy na GPW,a tu różne dziwy się czasem dzieją.
Zeus52 / 2012-03-01 22:22 / 10-sięciotysiącznik na forum
W poniedziałek mieliśmy macanie oporu górnym cieniem,we wtorek szczytem korpusu,wczoraj jedno sesyjna,niegroźna korekta w biegu,a dziś już wyraźne naruszenie oporu korpusem...jest w porzo. A zobacz gdzie dziś rano zaczął Wig20. Dokładnie na poziomie tej świecy z przed tygodnia.Wiesz,tej:"Stoję dokładnie na dnie.Na dnie prowzrostowej flagi stoję,i nikogo się nie boję"... :))
max1224 / 2012-03-01 22:35 / Tysiącznik na forum
można to faktycznie interpretować jako ruch abc w ramach flagi do tego układ, o którym tak ładnie wspominasz, jako formacja odwrócenia ... wtedy faktycznie czas na wybicie
Zeus52 / 2012-03-01 22:56 / 10-sięciotysiącznik na forum
A tak w ogóle,to faktycznie mamy "spotkanie"na WIG20.A te"W" dobrze widać na 4H liniowym. Ale nie widzę w tym nic dziwnego.Luty,to przerwa,odpoczynek po dobrym styczniu.Nie było potrzeby windowania indeksów, wręcz przeciwnie.Stąd u nas "window dressing" o rebour.Teraz luty się skończył...i wolna droga na północ.Poza tym Janki...na AHI są już na maximum,na szczycie wczorajszego górnego cienia. Nic dziwnego.
Zeus52 / 2012-03-01 22:43 / 10-sięciotysiącznik na forum
A ta świeca,bodaj z poprzedniej środy(pisałem wtedy o niej),wyznaczyła w tej prowzrostowej fladze podwójne dno,"W".
Zeus52 / 2012-03-01 22:38 / 10-sięciotysiącznik na forum
Najwyższy czas!!!! Zwłaszcza patrząc,co planują Janki na jutro.
max1224 / 2012-03-01 22:38 / Tysiącznik na forum
a korekta w USA będzie pytanie tylko z jakiego poziomu:)
Zeus52 / 2012-03-01 22:39 / 10-sięciotysiącznik na forum
Z poziomu 1410p.
tedchom / 2012-03-01 23:01 / Tysiącznik na forum
Zeus z czego Ci to wyszło? chyba wcześniej z 1425p
Zeus52 / 2012-03-01 23:21 / 10-sięciotysiącznik na forum
Koniec stycznia,taki długi dolny cień do poziomu 1300p. z groszami.Później,w drugim tygodniu lutego taka doji,z maximum gdzieś nieco ponad 1375p....to maximum flagi-boczniaka w lutym.Później wybicie.I teraz zasięg flagi to około 75p.od poziomu dna flagi.To daje około 1410p.To oczywiście takie"ustawowe"minimum,a nie maximum ruchu.Ale akurat tam jest linia szyi RGR z 2007 poku,więc należałoby jednak brać pod uwagę właśnie to minimum.Ale spierał się nie będę,bo wiesz jak jest.Wszyscy już pewnie to widzą...i mogą czekać na korektę z tego poziomu i...jej nadal się nie doczekać.
Zeus52 / 2012-03-01 23:06 / 10-sięciotysiącznik na forum
Po pierwsze zasięg flagi z lutego...taki boczniak-konsolidacja u Janków.Po drugie LS RGR z 2007 roku.
max1224 / 2012-03-01 22:55 / Tysiącznik na forum
wspominałem o Grunwaldzie i to dokładnie mam na myśli
Zeus52 / 2012-03-01 23:00 / 10-sięciotysiącznik na forum
Trudno się było nie domyślić :)
Zeus52 / 2012-03-01 18:12 / 10-sięciotysiącznik na forum
Odczyty jankeskie wszyscy pewnie znają...nie ma co mówić:fajny test rynku,siły byków. Zwłasza jeśli chodzi o tę NIBY słabą GPW. Ale taki mały niuansik,bo może to umknęło uwadze. Chiny,dziś w nocy była poprawka oficjalnego odczytu PMI...51p.! Plus do tego luzowanie polityki pieniężnej.
Zeus52 / 2012-03-01 09:55 / 10-sięciotysiącznik na forum
Pary złotowe nadal są bardzo interesujące. USD/PLN choć dotknął linii trendu,gdzie mogła by wystąpić jakaś wzrostowa(niewielka)korekta,jakoś ma trudności z oderwaniem się od niej. A to grozi ponownym i tym razem skutecznym uderzeniem w nią.
poczatkujacakasia / 83.26.121.* / 2012-03-01 11:49
Witam,Zeus52 pisza ,ze peka banka na obligacjach USA , dopiero zaczełam interesowac sie rynkiem kapitałowym i nie wiem jakie konsekwencje moga byc w takim wypadku na walutach i akcjach. Piszesz ,ze nie masz odwagi pisac jak wysoko zaleci euro/dolar czy jest to okolica 1,49 czy wyzej ?
Zeus52 / 2012-03-01 17:20 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tyle,że to ma niewiele wspólnego z ruchami ED w krótkim terminie. Po drodze do rekordów mogą być nie tylko małe,czy większe korekty. Może być nawet powrót do dna..."W". To,takie wpisy,należy brać niejako odrębnie. Niekoniecznie na tę chwilę.
Zeus52 / 2012-03-01 17:14 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wyżej. Chodzi o rekord,być może wszechczasów. Ale to jest na razie gdybanie i na bardzo,bardzo długi termin. Nie chodzi o samą technikę,ale ogólną sytuację. Europa robi coś,co w przyszłości bardzo umocni euro. Natomiast Jankesi spoczywają na laurach FED-u...za jakiś czas to się mocno odbije na dolarze.
franco7 / 193.108.194.* / 2012-02-28 13:05
dlaczego najgorszym..przecież mozna zarobic na spadku...
Zeus52 / 2012-02-28 19:10 / 10-sięciotysiącznik na forum
Oczywiście należy rozróżnić prognozy długoterminowe od krótkich i choć długoterminowe mówią o silnej aprecjacji złotego,to nie mówią wiele o drodze dojścia do np 2,84,czy 2,66 i niżej za dolara,czy 3,80 i niżej za euro. Po drodze mogą być duże ruchy w górę i dół...wielu drobniejszych ruchów na długoterminowych wykresach nawet nie widać....a lokalnie,zależnie od kierunku, to może wydawać się euforią,albo kataklizmem. To ma też związek z eurodolarem,gold...to,o czym"wstydził się"na razie pisać privy...a ja też napisałem,że gdybym teraz podał te prognozy to pewnie oskarżono by mnie o posiadanie i zażywanie. Albo wysłano do domu bez klamek. Ale to chodziło o długi termin. Proszę tego nie pomylić. Na krótką metę różne hocki-klocki mogą nam zgotować. Zarówno odpał,jak i zwałkę. Tyle,że właśnie! To nie ma wielkiego znaczenia dla długich wykresów.
tedchom / 2012-02-29 01:35 / Tysiącznik na forum
Sumując ostatnie wyjście po 2319,33 z rynku i wejście po 2319,30 wychodzi na to, że nic nie zarobiłem i nic nie straciłem taki ruch nic nie dający a tak liczyłem na tańszy zakup:( buuuu
tedchom / 2012-02-29 01:36 / Tysiącznik na forum
Taka gra na fundach w ostatnim czasie to jak ustrzelenie samolotu z wiatrówki ech..
Zeus52 / 2012-02-29 04:41 / 10-sięciotysiącznik na forum
To na naszych,grających na GPW,tak trudno. Ale widzisz,co się działo. Naszym zachciało się spadać,gdy otoczenie rosło...i w ogóle tak nieobliczalne nieco lokalne ruchy robią. A wiatrówkę mógłbym Ci pożyczyć swoją,konkretną(jeśli masz odpowiednie papiery)...jakby jakiś nisko leciał,to kto wie... :))
szalony inwestor / 2012-02-29 21:51 / Tysiącznik na forum
na wiatrowke nie potrzebne jest juz pozwolenie:-)
Zeus52 / 2012-03-01 07:20 / 10-sięciotysiącznik na forum
Do 17J nie,ale na 150J raczej tak.
szalony inwestor / 2012-03-01 23:11 / Tysiącznik na forum
jaki model daje -150j? zeus
Zeus52 / 2012-03-01 23:38 / 10-sięciotysiącznik na forum
Miała być nie ta liczba,tak się wcisnęło.Career-707 Shin Sunga...100J.
przemas 80 / 80.53.38.* / 2012-02-29 10:46
Witam Panowie.

Prosiłbym by, o jakieś przewidywania na okresie w przód 2 miesiące maks 3 miesiące, co będzie się działo.
Interesuje mnie rynek polskich akcji , małych spółek , rynek turecki ( trochę się uparłem na niego, tylko czekam aż ...) ,rynek bloku wschodniego ( środkowo wschodnia Europa).
Wiem , że te analizy nie będą miarodajne , no ale , może coś z tego wyczytam ciekawego :)

Pozdrawiam.
tedchom / 2012-02-29 12:49 / Tysiącznik na forum
Trudno będzie coś dodać, czytasz chyba wątki to widzisz co kto obstawia. A proroctwo osobiście pozostawiam prorokom;)
Zeus52 / 2012-02-29 15:38 / 10-sięciotysiącznik na forum
I znowu złotówka zachowuje się znakomicie.
max1224 / 2012-02-29 16:44 / Tysiącznik na forum
a jednak ... dzisiaj zamknięcie też łatwe do przewidzenia i też pięknie to widać po walutach
max1224 / 2012-02-29 15:49 / Tysiącznik na forum
Ltro ciut powyżej prognozy, spoko ... za to dane z USA rewelka chyba nie mają wyjścia Grunwald na staśka czeka
Zeus52 / 2012-02-29 20:02 / 10-sięciotysiącznik na forum
Cóż dodać...zupełnie na spoko siedzę w longach. Zdaje się,że LOP musieli przetrzepać.
max1224 / 2012-02-29 20:11 / Tysiącznik na forum
a ze złotem jak pojechali, odwrót od (tej) bezpiecznej przystani? ... więc co ? akcje i obligacje ?
Zeus52 / 2012-02-29 22:39 / 10-sięciotysiącznik na forum
Obligacje też nie. Też dostały po główce,rentowność US 10Y wzrosła. A w takim razie nie ma żadnego strachu,obaw. Zwykła,najzwyklejsza realizacja zysków na niektórych walorach. To długo nie potrwa,bo niebawem kasa z LTRO rzeczywiście,a nie tylko w nadziejach,jak dotąd,zacznie pomagać rynkom kapitałowym w Europie.
max1224 / 2012-02-29 22:57 / Tysiącznik na forum
pamiętać trzeba, że do czerwca banki muszą podnieść stopę rezerw do 9% część więc pozostanie w "skarpecie" ciekawe tylko jak duża
Zeus52 / 2012-02-29 23:33 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tyle,że to wszystko jest już znane od dawna. Dziś nie dowiedzieliśmy się niczego nowego,nieznanego,żadnych negatywnych informacji,a wręcz przeciwnie. Można wyszukiwać jakichś pretekstów,jak to robią w mediach analitycy...ale to jest tak naciągane,jak mało kiedy się zdarza. Bo w rzeczywistości nie było nic. Po prostu chwilowe przegrzanie i z tego powodu realizacja. Stasiek już prawie na siłę był wypychany ponad opór. W końcu udało mu się przeczołgać i lekko opór naruszyć...właśnie brak długiej białej świecy po naruszeniu oporu skłonił do realizacji. Ale jednocześnie odbiór akcji był bardzo duży przy tak niewielkim zejściu. Gdy spróbuje zejść niżej pewnie jeszcze się zwiększy. I w krótkim czasie realizacje zostaną łyknięte. Ciekawe też,co stanie się jutro,gdy okaże się,że ISM zaskoczy w podobnym wymiarze,jak dziś Chicago PMI...jutro mogą to przemyśleć i może braknąć chętnych do sprzedaży. A do kupna,jak widać po wolumenie,jest wielu.
max1224 / 2012-03-01 00:09 / Tysiącznik na forum
Piotr zawsze powtarza "prawdziwą reakcję poznamy następnego dnia jak inwestorzy sprawę przemyślą"
tedchom / 2012-03-01 00:06 / Tysiącznik na forum
Dla mnie dziwnym ale i dodatkowym potwierdzeniem tego, że jest czas na akcje jest mnogość pytań różnych ludzi dlaczego mają kupować akcje zamiast obligacje normalne jaja. Czegoś takiego jeszcze nie spotkałem
przemas 80 / 80.53.38.* / 2012-02-29 16:05
Czyżby w niedługim czasie odjeżdża "kolejny pociąg" ?
Zeus52 / 2012-02-29 22:59 / 10-sięciotysiącznik na forum
Myślę,że tak. Jeśli spadki są bez powodu,a taką sytuację mieliśmy dzisiaj,to znaczy że mamy do czynienia jedynie z realizacją zysków. Jak to będzie czasowo? Poczekajmy do jutra,na odczyt ISM-przemysł w Stanach....dane ściśle związane z Chicago PMI(a ten odczyt już dziś poznaliśmy). Może się okazać,że zrzut był,ale tylko dzisiaj. Eurodolar...nadal na sygnale zakupu,brak sygnału sprzedaży(poza lokalnym,na wykresach bardzo krótkich). I może to kogoś zdziwi,ale podobnie jest na złocie. Mimo zrzutu,nadal obowiązuje tylko sygnał zakupu. W ogóle na surowcach bez zmian obrazu technicznego.
Zeus52 / 2012-02-28 17:51 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jasne,że można. Tyle,że jak pisałem,bałbym się wchodzić w eski,czyli w wypadku fundów w QUE3(właśnie eski),albo w SKAN2(dolar). Nie muszę chyba pisać,że spodziewałem się takiego finału...wszyscy z pewnością wiedzą dlaczego(bo nieraz na to zwracałem uwagę)...waluty. Po parach złotowych znałem kierunek i siłę fixingu. PLN nawet,gdy ED znalazł się na moment pod kreską pozostał silny,a późniejsze gwałtowne wzmocnenie(spadki na parach złotowych) i to równocześnie na obu parach EUR/PLN i USD/PLN nie dawały żadnych wątpliwości. Jednocześnie przypominam,że USD/PLN znalazł się w ten spektakularny sposób na długoterminowej linii trendu wzrostowego(to obecnie około 3,06-3,07) i jak już pisałem...że być może będę musiał zmienić poprzednie prognozy,bo jednak te wsparcie może nie zdzierżyć uderzenia. I na to coraz bardziej wygląda. A nie muszę mówić,co oznacza ewentualne wyłamanie w dół linii długoterminowego trendu...to kierunek na miesiące,wiele miesięcy,a nawet na lata. Jeśli się tak stanie,to może wtedy niedowiarki uwierzą wreszcie w prognozy stawiane w listopadzie,grudniu,a także na początku stycznia dla PLN na koniec 2012,na 2013,na 2014... Bo to oznacza słowo wyłamanie,oraz słowo"długoterminowe".
Zeus52 / 2012-02-27 21:33 / 10-sięciotysiącznik na forum
Intraday,najwyżej od czerwca 2008 roku.
Zeus52 nielog. / 95.40.77.* / 2012-02-27 21:10
Jeśli dobrze widzę,to S&P500 jest najwyżej od bodaj maja 2008 roku.
privy / 2012-02-27 21:30 / Tysiącznik na forum
Siadły obroty u nas a popyt bardziej przypominał akcję znudzonego łapacza dołków niż obronę jakiś poziomów. To jest nadal wyczekiwanie na coś. Janki macają strefę 70+ a tam twardo jest.
Zeus52 / 2012-02-27 23:25 / 10-sięciotysiącznik na forum
To samo można u nas powiedzieć o podaży. Jest niemrawa,niepewna,natychmiast się wycofuje po niewielkim ruchu intra. Realizuje zyski i zwiewa. Nie potrafi wykorzystać okazji(jak dzisiaj). Z resztą,ja też bałbym się siedzieć w eskach. A co do Grecji...posłużę się opinią Piotra. Grecja nie ma absolutnie żadnych szans na uniknięcie"bankructwa"(właściwsze słowo:niewypłacalność,bo państwo nie może zbankrutować,tak ściśle w sensie prawnym). Dlaczego więc robi się tę całą szopkę z"ratowaniem" Grecji? Po to,by"bankructwo"nie nastąpiło teraz,w tym momencie. Ale Grecja splajtuje i to niebawem,najprawdopodobniej zaraz po wyborach we Francji. Czyli pozostało jeszcze ze 2-3 miesiące.
privy / 2012-02-28 00:28 / Tysiącznik na forum
Dziś na naszych futach było obustronne zamykanie pozycji. Wygląda na to, że spada pewność co do kierunku. Nie mogą wyłamać flagi, albo po prostu nie chcą. Strach jest z obu stron.
Zeus52 / 2012-02-28 09:51 / 10-sięciotysiącznik na forum
KGHM budując prowzrostową flagę w pierwszej połowie lutego omija w ten sprytny sposób lukę bessy z listopada przed walką o ten długi czarny korpus. A biorąc pod uwagę miedź,powinien o ten korpus powalczyć.
privy / 2012-02-28 10:39 / Tysiącznik na forum
Na tej spółce jest dużo oporów, które mogą zaszkodzić. By sobie nimi głowy nie zawracać warto skoncentrować się na linii trendu. Dopóki trzyma to opory są w opałach.
Zeus52 / 2012-02-28 13:04 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dochodzą pozytywne rekomendacje dla KGHM,a także naszej gospodarki. Dla mnie liczą się opinie dużych graczy na naszym rynku typu J.P.Morgan,G.S.,a nie KBC...ten ostatni może się wypchać swoją analizą,a rekomendacje wsadzić w buty...będą wyżsi. Oni się po prostu nie liczą,jeśli J.P.Morgan uważa inaczej.
tedchom / 2012-02-28 00:31 / Tysiącznik na forum
Coś trzeba obstawić ja od jutra o ile dobrze pamiętam obstawiam lewar na longi;)
privy / 2012-02-28 00:50 / Tysiącznik na forum
W sumie A=C tej korekty więc możesz trafić w 10.
franco7 / 193.108.194.* / 2012-02-28 13:08
niekoniecznie a=c mpze byc takze c=0,618a
max1224kom / 83.7.198.* / 2012-02-28 13:50
czyli zamiast 2290 będzie 2260 nic wielkiego ale wątpię
privy / 2012-02-28 13:22 / Tysiącznik na forum
Może być jeszcze inaczej. Chodzi o to, że na wczorajszej sesji w cenach intra ''c'' zrównało się z ''a''. Zatem mamy potencjalny dołek. Teraz trzeba przebić się przez dołek fali ''a'' by to stało się prawdą objawioną a nie małą korektą nowego trendu. Ważne tym razem będą ceny zamknięcia.
max1224 / 2012-02-28 15:46 / Tysiącznik na forum
ale nam się proporzec intra paskudny buduje jak o 16 nie będzie dobrych odczytów indeksów ...
tedchom / 2012-02-28 00:53 / Tysiącznik na forum
pożyjemy zobaczymy
max1224 / 2012-02-27 21:47 / Tysiącznik na forum
czyli zgodnie z planem czekamy ... i ja też nic nie zmieniłem ... ryzyko wielkie ale coś mi się zdaje, ze się opłaci
privy / 2012-02-27 22:31 / Tysiącznik na forum
Te wykresy janków i helmutów są takie śmieszne. W ubiegłym tygodniu powinny pęknąć, ale coś je trzyma. Jak to nie walnie do środy to już chyba nigdy :))
max1224 / 2012-02-27 17:34 / Tysiącznik na forum
jak na razie wszystko zgodnie z planem (jak po sznurku) 2290 zaliczone ... dziś fajny dolny długi cień ... CDN
Zeus52 nielog. / 77.112.78.* / 2012-02-27 18:43
Popatrz na Wig20-futures. I przypomnij sobie co pisałem o czwartkowej świecy..."tu gdzie stoję jest dno"...a w piątek druga czarna obok,prawie równe dno...no i dzisiaj. Zerknij teraz. Poza tym GPW zachowała się dziś wręcz fantastycznie. Gdy inni pogłębiali poranne dna,także po wiadomym zachowaniu Janków po otwarciu...reszcie niewiele brakowało do paniki...a GPW spokojnie,Wig20 budował podwójne dno intra. Sprawdza się to,o czym pisaliśmy z privym:"Nie skraca się nudnego rynku"(nie gra na krótko,na spadki)...GPW ma już korektę u Janków w pewnej mierze w cenach i w razie,gdyby była płytka(a raczej taka mogła być),to poczekają na jej u Janków zakończenie. Poczekają w takiej konsolidacji,budując flagę prowzrostową. A ponieważ uprzedzili Janków w korekcie,także wybicie górą z flagi zrobiliby wcześniej,przed Jankami. Albo zrobią to jeszcze wcześniej,jeśli Janki wybili by szczyt bez wcześniejszej korekty. Dlatego QUE2....bo co by się nie działo i tak w ostateczności będzie dobrze.
Zeus52 / 2012-02-26 20:29 / 10-sięciotysiącznik na forum
Pozwól,że przypomnę Ci Twój wpis za miesiąc. :))
kleopatia / 83.27.86.* / 2012-02-27 12:43
http://www.prisonplanet.pl/ekonomia/dokumenty_ujawniaja_plan,p1515321419
kleopatia / 83.27.86.* / 2012-02-27 12:45
Jak myslicie jest ,to realne aby 23 marca jak donosza gazety nastapiło bankructwo GRECJI
privy / 2012-02-27 13:00 / Tysiącznik na forum
Czy 23 czy tydzień wcześniej czy później to już bez znaczenia. Grecja paść musi. Pewnie będzie to któryś weekend, by rynki trochę ochłonęły, a przecieki kontrolowane by zmniejszyć siłę rażenia, inaczej wiele parkietów nie miało by szansy się w ogóle otworzyć. Może nie 23 a 2 lub 3, literówka taka. Jeśli się tak stanie to na pewno przez kilka dni będzie na rynkach wesoło.
tedchom_nielog / 194.177.29.* / 2012-02-27 13:55
Raczej mnie osobiście brak jest wiary w taki scenariusz. Tylko ktoś szalony może na taki pomysł wpaść. Jeśli już coś będzie to 23 będzie rynek najniżej potem ruszy w górę. Wyobrażacie sobie taki scenariusz w Grecji. Ok i co dalej?
A co z kolejnymi krajami jak Włochy, Portugalia, Irlandia?
Po takim ruchu w Grecji będąc Włochem zaraz w poniedziałek bym wycofał cały kapitał z mojego banku i tak zrobi większość więc wszystkie banki plajtują, bo wiemy, że jak 20% klientów wyjmie środki to banku już nie ma. I jest koniec. Pytanie tylko kto miałby w tym interes?
tedchom / 2012-02-27 14:00 / Tysiącznik na forum
Raczej chodzi o to że jakiś gruby się nie załapał jeszcze na pakiecik wiec trzeba zrobić kontrolowany niby wyciek by taniej dokupić. Żadna nowość. Od lat kupuje się od tych co panikują więc o co chodzi? Pomijam technikę. Ale fundamenty są właśnie takie że jest teraz dalej dobra cena/WK
privy / 2012-02-27 14:33 / Tysiącznik na forum
Grecja nie ma zdolności obsługi długu i to jest fakt bezdyskusyjny. Co z tym się zrobi? Nie wiem, ale innej drogi nie widzę. Cała ta zabawa z nimi to tylko otoczka, która skrywa w sobie chocholi taniec. Włosi mają inną strukturę zadłużenia, są w innej sytuacji. Kto wie czy te szykowane biliony euro nie są właśnie zaporą ogniową na wypadek kontrolowanego bankructwa Grecji.
Zeus52 / 2012-02-27 23:53 / 10-sięciotysiącznik na forum
To oczywiste. Chodzi o zablokowanie przed rozlaniem się tego na inne kraje. Włosi? Oni akurat są w niezłej sytuacji,produkcja rośnie dość silnie i nie jest to jednorazowy odczyt. Tak samo nowe zamówienia w przemyśle. PKB w tym roku szykuje się na plusie i to pewnie nie symbolicznym plusie. Dług 119% PKB,to u nich normalka,bez zmian od dziesięcioleci. Dług głównie w rękach samych Włochów(podobnie,jak u nas) Nie. Włoch nie zaatakują. Tak faktycznie,to oni nie pasują tak bardzo do PIIGS. Prędzej zaatakują Portugalię. Kiedyś,za jakiś czas....tyle,że"kiedyś",to Euroland już się przed tym zabezpieczy. Już to robi,i choć wolno,to jednak widać postępy. Dlatego sprawa zadłużenia,sprawa Grecji...pewnie coś tam się stanie na rynkach,ale chyba tylko dlatego,że z pewnością znajdą się tacy,którzy będą chcieli wykorzystać Grecję,czy Portugalię do gry na krótko...ale bez przesady. To może już tylko grozić co najwyżej korektą w hossie. Niczym więcej. Ale gdy nadejdą pozytywne dane makro z Eurolandu,rynki muszą na nie zareagować i korekta się zakończy. Ja nie widzę innej opcji. Z resztą,sam rozumiesz...wiem,bo pisałeś...jeśli widzisz to samo,co ja na eurodolarze,w dłuższym terminie...uwierz w to,co widzisz,bo wykresy nie biorą się z niczego,z powietrza. Coś w tym jest. Wiem,że w obecnym czasid mówienie o szczytach na ED,których być może nie było w historii,albo raz się zdarzyły,to nieco ryzykowne. Ale uwierz w to,co widzisz. Z resztą to ma swoje uzasadnienie fundamentalne. Stany nic nie robią,niczego nie zmieniają. Tylko"drukują". Euroland wręcz przeciwnie. A więc raczej uwierz wykresom. Także dla gold!
przemas 80 / 80.53.38.* / 2012-02-27 13:54
Piszesz, że będzie wesoło , jeżeli Grecja padnie. W jakim sensie będzie wesoło?
privy / 2012-02-27 14:35 / Tysiącznik na forum
Będą takie ruchy, że inwestorzy będą mogli jedynie patrzeć i udawać, że dobrze się bawią.
max1224 / 2012-02-26 22:41 / Tysiącznik na forum
czytałeś Dębowskiego? ... to nakładanie fal i ryzyko przejścia 1-5 w abc ? znajome co
Zeus52 nielog. / 95.40.164.* / 2012-02-27 00:05
Ja już swego czasu polecałem lekturę Dębowskiego. On wcześniej miał może nieco inaczej to oznaczone,ale obecnie ma podobnie do tego,o czym pisałem. Z tym,że ja bym jego wykresy nieco obrócił ruchem przeciwnym do ruchu wskazówek zegara,wtedy prawa strona poszłaby wyżej,z wyższymi dnami korekt i wyżej położonymi szczytami. On ma nieco prowizoryczne,przybliżone rysunki. Brak na nich uwzględnienia faktów,że przebite opory stają się wsparciami. Niektóre bardzo silnymi. Rysuje prowizorycznie fale,jakby nie było tam żadnych wsparć. Opory uwzględnia,a wsparcia nie. Dlatego to,co on ma,obróciłbym nieco w lewo,unosząc w górę całą prawą,prognostyczną część wykresów.
max1224kom / 83.4.68.* / 2012-02-27 10:18
czyzby jednak kupowanie od środy?
privy / 2012-02-26 20:39 / Tysiącznik na forum
Dopóki 2300 nie padnie jestem po stronie wzrostów, o czym wspomniałem tydzień temu, z tym, że z opisanych względów poza rynkiem. Ale proszę bardzo :)
max1224 / 2012-02-26 20:33 / Tysiącznik na forum
wiesz jakoś mnie wątpliwości(nie wiedzieć czemu) nachodzą tak od piątku wieczorem
Zeus52 / 2012-02-26 20:37 / 10-sięciotysiącznik na forum
Bo widzisz tę samą świecę u Janków,co ja...dlatego ten niepokój.
max1224 / 2012-02-26 20:22 / Tysiącznik na forum
wiesz liczę na podbitkę przed ltro czyli wzrost do środy, później ew. korekta ... a myślę o wyjściu wszak mam 100% akcyjne w tym ponad połowa x2
privy / 2012-02-26 20:35 / Tysiącznik na forum
A to sorry, myślałem, że jesteś w innym układzie portfela.
Zeus52 / 2012-02-26 20:17 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nasi już zawczasu skonsumowali korektę u Janków.W dużym stopniu przynajmniej...znowu zasada:nie skracać nudnego rynku. A Janki nie mają gdzie spadać,wszędzie czai się popyt,więc co najwyżej pójdą w bok.Będą się konsolidować przed ostatecznym i trwałym wyjściem ponad szczyty.Tymczasem nasi mają już w cenach większe spadki u Janków.
privy / 2012-02-26 20:33 / Tysiącznik na forum
Też pomyślałem o tej zasadzie tylko jakoś trudno mi rynek jankeski nazwać nudnym. Liczę tam na atak na 1370/80 i po tym korekta, która może zainicjować u nas to o czym wspomniałem. Co będzie to będzie, ja nie mam po prostu takiej pewności jak Ty. Edka widzę np. w okolicach 1,36 a później tak wysoko, że aż się boję napisać. Ma się to trochę nijak do siebie. Widzę co widzę i niczego nie przesądzam, mam pewne obawy a sygnały na naszym rynku już poszły i z nimi nie będę dyskutować. Najwyżej się odwrócą i zamiast na czele pójdę w peletonie.
Zeus52 / 2012-02-26 20:52 / 10-sięciotysiącznik na forum
U nas...mam na względzie GPW,duże spółki.
szalony inwestor / 2012-02-26 21:37 / Tysiącznik na forum
tase posypalo sie dzisiaj oby to nie poskutkowalo tm samym u nas
robi sie nieciekawie jak w usa zacznie sie korekta to polecimy nizej
do srody wszystko sie wyjasni
Zeus52 / 2012-02-26 21:52 / 10-sięciotysiącznik na forum
No brzydko,brzydko polecieli... Ciekawe,że oni są nieco tylko gorsi od nas.Ale u nich wszędzie wokół problemy,Iran ect. A z kim my zamierzamy walczyć,że tak podobnie Wig20 wygląda...jakaś wojna nam grozi? Z kim,kiedy? Bo Wig20 tak się zachowuje,jakby znowu jakiś Mołotow coś knuł z drugim sąsiadem. Nie pamiętam kto,ale któryś z analityków niedawno napisał,że to tak wygląda,jakby jakaś"niewidzialna ręka rynku"tak manipulowała,aby sprawić wrażenie,wmówić wszystkim,że na GPW jest gorzej,niż to jest w rzeczywistości.
max1224 / 2012-02-26 22:10 / Tysiącznik na forum
eee tam proponuję spokojnie obserwować rozwój sytuacji w razie niemca i tak nic nie zmienimy a na ewentualne decyzje i tak czas do wieczora
Zeus52 / 2012-02-26 22:38 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zdaje się,że powodem spadków jest G-20,a właściwie wypowiedzi paru ministrów,a także T.Geithnera(on wystarczy,że się pokaże,a już wszystko wszystkim opada),a także pogłoski o przełożeniu szczytu na kwiecień. To jest tak istotna,wręcz najważniejsza teraz sprawa,że nic dziwnego,że TASE poleciał.Jednak info sprzed 2 godzin mówi o ustaleniu planu zasilenia MFW kwotą wręcz rekordową,aż 2 bln dolarów.A jedynie szczegóły mają być dopracowane na kwietniowym spotkaniu. Gdyby tak się rzeczywiście stało i te 2 bln były by pewne,to mielibyśmy rakietę Ziemia-Kosmos. Ale nie wiem,czy nie będzie jakichś przeszkód...za świeża informacja i kto wie,czy rzeczywiście coś z tego wyjdzie.
max1224 / 2012-02-26 22:40 / Tysiącznik na forum
ale wtedy może być reakcja przeciwna ... to jest aż tak źle, że bilion nie wystarczy i potrzeba 2???
Zeus52 / 2012-02-26 22:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie,nie....w tym wypadku(MFW) najważniejsza jest suma,uderzenie z bazooki i nic więcej. Jeśli 2 bln,to mamy odpał na całego i także hossę u nas.U nas to byłby właściwie dopiero początek hossy.
max1224 / 2012-02-26 22:50 / Tysiącznik na forum
a mnie misiowatość lekka ogarnia RATUNKU!!!
Zeus52 / 2012-02-26 23:30 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz,jeśli brak na razie konkretów,to może się rynkom nie spodobać.Ale z drugiej strony,jest pod co grać później.
Zeus52 / 2012-02-26 23:05 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz,bo tak naprawdę to jeszcze nic nie jest jasne.Dzisiaj,wcześniej Merkel powiedziała coś,przed czym ostrzegał Piotr...stwierdziła,że zwiększanie europejskiego funduszu stabilizacji(a tego wymagała od Europy reszta) jest zbędne,bo.....rynki finansowe się ustabilizowały!!! No kuriozalna wypowiedź! To jest to,o czym swego czasu pisał Piotr,że rynki rosnąc wysyłają błędny sygnał politykom. Potrzebne jest porządne tąpnięcie,by otrzeźwieli. Ale zdaje się,że Merkelówna dostała ripostę od innych polityków,zwłaszcza krajów BRIC.Chyba ją to otrzeźwiło,bo z późniejszej wypowiedzi Schauble wynika,że jednak Niemcy zmiękli,będą o tym radzić w tym tygodniu.
Zeus52 / 2012-02-26 20:47 / 10-sięciotysiącznik na forum
Mi wypada,tak na krótki dystans, około 1,40.Natomiast na długi...Sorki...pewnie myślimy o tych samych szczytach...bo też do tej pory,mimo mojego optymizmu,aż sam się bałem o tym napisać,aby mnie nie posądzono o posiadanie i zażywanie....ale o tym myślę...Ty wiesz!
max1224 / 2012-02-26 19:42 / Tysiącznik na forum
ja czekam jutra na zamknięciu moment krytyczny środa, później będzie 180 stopni odwrotnie jak przed
Zeus52 / 2012-02-26 20:34 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na Wig20 masz ciągle prowzrostową flagę i to o bardzo dużym zasięgu.Nawet zrobienie wewnątrz niej 1,2,3,4,5 zamiast a.b,c...to nic nie zmienia.
max1224 / 2012-02-26 20:36 / Tysiącznik na forum
tak jeszcze do czwartku też w tym tonie pisałem, teraz mam jakieś ...
privy / 2012-02-26 20:04 / Tysiącznik na forum
Sam jestem ciekawy co z tego wszystkiego wyniknie. Według wspomnianej kiedyś metody łapania szczytów, dołków ten, tz. szczyt planowany jest na wtorek/środa. Czyli według tej metody wejdziesz w najgorszym momencie mimo, że jest to wejście po spadku. Trzymam kciuki max, ale na chwilę obecną moja wiara jest marna.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy