27 IX - 1 X

max1224 / 2010-09-26 20:12
nowe pozycje nowy miesiąc nowy kwartał nowe nadzieje pozdrowienia dla wtrwałych zmagaczy rynkowych
Wyświetlaj:
Zeus52 / 2010-10-03 19:57 / 10-sięciotysiącznik na forum
Może by tak otworzyć nowy wątek. Co sądzicie o takim: "Październik 2010r."?
Zeus52 / 2010-10-03 19:14 / 10-sięciotysiącznik na forum
Witam. Myślałem o jakiejś korekcie w tym tygodniu na rynkach akcji,eurodolarze i wzrostowej na USD/PLN. Ale po tym,co podczas wizyty w Grecji powiedział premier Chin....to nie tylko słowa,bo takie plotki na temat zainteresowania obligacjami europejskimi,dużego podmiotu z Azji, chodziły już po rynku wcześniej...hmmm...trudno będzie myśleć o korekcie na ED,a więc i na surowcach. Z resztą,o jakiej ewentualnej korekcie mogłem myśleć...przyznam się bez bicia...że jeśli myślę(mam takie bycze skrzywienie od pewnego czasu) o jakimś trwałym ruchu,to tylko ponad 1150p. na S&P500 i ewentualnie krótkim i nietrwałym,parosesyjnym zejściu poniżej 1130p. Tak to można ująć w skrócie. Zamiast rozwodzić się nad timingiem,z resztą niepewnym, poszczególnych ruchów:Jeśli jakikolwiek trwalszy ruch,to tylko z rozbiciem wcześniej oporów i ponad 1150p. Jeśli zejście pod 1130p.to tylko chwilowo. Dodatkowo natchnął mnie indeks CRB...ta luka hossy i to,co ponad nią,te świece, wyraźnie sugerują,że surowce widzą jedną drogę:up. Z resztą,pozytywny i to dość jednoznacznie pozytywny obraz na CRB,to było widoczne już dużo wcześniej. Dlatego zdecydowałem o zakupie ML7(Latin) tydzień temu. No i ten"złoty krzyż"powstały i obowiązujący na CRB bodaj od 2 tygodni... A propos zanegowania"krzyża śmierci",poprzez utworzenie"złotego krzyża",to poza indeksem CRB zrobił to także Dow Jones Industrial,a niebawem zrobi to Nasdaq.
Zeus52 / 2010-09-30 22:15 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wyniki. Już w przeliczeniu na portfel,na złotówki. ML2:+1,04%/ML5:+0,13%/ML7:+1,67%. No i niedźwiedziom na eurodolarze wybitnie podniosła się poprzeczka w związku z jutrzejszym odczytem ISM. Dotąd z powodu słabszych prognoz,mogło być łatwo o pozytywne dla dolara zaskoczenie. Teraz o takie zaskoczenie będzie niezwykle trudno,ponieważ oczekiwania rynku z pewnością wybitnie wzrosły,po dzisiejszym Chicago PMI. Nie chodzi o dotychczasowe prognozy analityków,ale oczekiwania,że ISM sprawi się jutro co najmniej tak dobrze,jak dzisiaj Chicago PMI. I teraz każdy odczyt,nawet wyższy od prognoz,ale nieprzebijający zbyt wysoko poprzednich danych sprawi Eurodolarowym niedźwiedziom spory zawód. Pewnie tylko jakiś superwystrzałowy odczyt(a o to będzie raczej trudno)może wzmocnić dolara i ściągnąć,i to na bardzo krótko, euro/dolara w kierunku 1,3500. Wszystkie inne dodadzą mu pewnie spida. To tak fundamentalnie. A jak to wygląda technicznie...no właśnie tak,jak wyżej. Można tak,lub tak...na jedno wychodzi. Chyba,że wejdą w grę jakieś wydarzenia niespodziewane i nieprzewidywalne.
matu / 15.203.233.* / 2010-09-30 16:27
Chłopaki co tym dolarem - mam tego szajsu 50 % w portfelu i nie za wesoło to wyglada - jaki jest opór? dokupijecie, sprzedajecie - jaka jest szansa że wróci ponad 3 zeta? Wszedzie hossa - złoto rośnie , surowce rosną, giełdy up - a dolar down - jest szansa na odwrotke trendu na nim? napiszcie cos bo trochę mnie zdołowało...
str4nger / 217.171.129.* / 2010-10-01 12:30
no wlasnie od jakiego waszym zdaniem poziomu USDPLN sie odbije ? Bo zastanawiam sie czy dzis nie zlozyc zlecenia nabycia z wycena w pn. Pozdrawiam
Zeus52 / 2010-09-30 18:15 / 10-sięciotysiącznik na forum
Sorry,bo z rozpędu palnąłem byka. Chodzi o to,że eurodolar może obsunąć się jeszcze o parę dziesiątych centa,a nie o parę centów(parę centów,to musiałaby być zapaść). Chodzi oczywiście o trzecie miejsce po przecinku,a nie drugie i poziom 1,35 w razie jutrzejszego pozytywnego odczytu ISM-przemysł...i to niedźwiedziom musi wystarczyć w tej niby-korekcie.
max1224 / 2010-09-30 18:32 / Tysiącznik na forum
wskaźniki wyprzedzające jutro zdecydują? raczej obstawiałem rynek pracy
Zeus52 / 2010-09-30 20:17 / 10-sięciotysiącznik na forum
Sorki. Znowu machnąłem byka. To dlatego,że praca,czas pozwala na spojrzenie,tak od czasu,do czasu, jednym okiem. Prognozy dla ISM zakładają jednak spadek.
Zeus52 / 2010-09-30 20:01 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dobre dzisiejsze dane z rynku pracy,oraz Chicago PMI spowodowały korektę wzrostową na dolarze(spadek euro/dolara). Typowe,fundamentalne podejście do danych,które w jakimś stopniu mogą oddalić na później dodruk dolara. Jeśli jutro ISM-przemysł też pozytywnie zaskoczy(prognozy mówią o wzroście),to eurodolar może na chwilę zaliczyć 1,3500. Z jednej strony Chicago PMI jest prognostykiem dla ISM-przemysł i często wskazuje właściwie kierunek tego ostatniego...ale"często",nie oznacza"zawsze". Bywają niespodzianki. Ta byłaby podwójna,bo i Chicago PMI i prognozy mówią o wzroście...a ja ciągle myślę o innych,bardzo słabych ostatnio danych regionalnych,zwłaszcza Philadelphia FED...a to oznacza,że pomimo pozytywnego dzisiejszego odczytu,nie można być pewnym,że także jutrzejszy ISM wypadnie równie dobrze...ale gdyby nawet tak się stało,to eurodolar zalicza linię trendu na 1,35 i na tym kończy korektę. Jeśli ISM zawiedzie,a to możliwe i wtedy zawód byłby podwójny,wtedy eurodolar już jutro byłby po korekcie i fruwałby w okolicach 1,37-38.gdzie i tak niebawem się znajdzie. Tylko może to się odsunąć nieco w czasie.
Zeus52 / 2010-09-30 17:50 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ponad 3 PLN?Ja takiej szansy na razie nie widzę...Na razie chłopaki muszą się nieco na ED wyszaleć...ale pole do popisu już im się właśnie kończy. Jeszcze parę centów in minus...i sajonara niedźwiedzie. Panom już dziękujemy.
tim999 / 2010-09-30 17:46
wszystko naraz nie może rosnąć. Zeus pisał, że dolec nie powinien spaść poniżej 2,88
Zeus52 / 2010-10-01 19:25 / 10-sięciotysiącznik na forum
A jednak spadł.....choć męczył się z tą strefą wsparcia co nieco. Ale eurodolar pojechał,jak we wczorajszym wpisie,na górze strony...więc wsparcie,chcąc czy niechcąc,musiało trzasnąć.
Zeus52 / 2010-09-29 18:12 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max.Ciekaw jestem,jak ML6 sobie poradzi. Nie mam,więc dawno nie zaglądałem. Ale dziś w nocy para surowcowa(AUD/USD)ładnie podjechała. To skutek wyrąbistych,najlepszych od pół roku, danych. Zarówno indeks Tankan w Japonii,jak i PMI przemysł w Chinach. A że głownym dostawcą surowców dla Chin jest Australia...to mogą być ciekawe efekty. ML6...niby world mining fund,ale zdominowany jednak przez spółki australijskie. Coś jakby zapomnieliśmy o nim?
tim999 / 2010-09-29 20:14
przy jakich poziomach Staśka będziesz się Zeusie pozbywał ML2? Oczywiście zakladam scenariusz, że S&P 500 po krótkiej konsolidacji w rejonie 1140 ruszy na północ...
Zeus52 / 2010-09-30 00:11 / 10-sięciotysiącznik na forum
Też tak zakładam. Stasiek zrobił pięcioświecową formację KONTYNUACJI wcześniejszego ruchu"trójkę hossy"...takie trzy czarne,opadające szpulki objęte z obu stron białymi korpusami. Na następnej sesji nastąpiło potwierdzenie formacji,przetestowanie całego drugiego korpusu dolnym cieniem...więc czego mi jeszcze trzeba? Na razie sytuacja klarowna i czytelna. Jeśli dorzucić do tego byczego,celującego w 1,40 eurodolara,dorzucić surowce. Plus windows dressing(wzrosty czasami następują od nowego miesiąca,po"przemeblowaniu" portfeli funduszy),plus rozpoczynający się już od przyszłego czwartku,za tydzień,sezon raportów kwartalnych...to na co miałem czekać? Ale na razie nie wiem,jak długo będę siedział. Zależy,jak się będzie rozwijało. Mam swoje poziomy dla Staśka,ale są na razie tak hipotetyczne i oderwane od obecnych wartości,że na razie za wcześnie,aby nawet o nich wspominać. A z tym Staśkiem to chyba się pomyliłem. Bo patrząc na skład top 10 fundu,to widzę tam spółki z DJIA...niebawem,za tydzień,dwa, również będą się chwalić wynikami kwartalnymi. Tak samo,jeśli chodzi o złoto(nadal 50%portfela)...trudno mi mówić o poziomach,bo jeśli powiem,to wielu postuka się w czoło. Choć są to poziomy,które były ostatnio omawiane rok,a także już parę lat temu. Tylko,że właśnie w tym roku,lub na przełomie mają szanse się zrealizować. I jestem prawie przekonany,że tak się stanie. Po jakimś większym odpoczynku w międzyczasie. Choć jeśli ktoś ciekaw już teraz,to prosze zerknąć na stronę stockcharts.com ,wejść w wykresy złota(nie spółek XAU z działu indeksów przemysłowych,ale gold-comodities)...akurat dzisiaj na P&F pokazała się wartość prognozowana,która wreszcie jest zgodna z moimi oczekiwaniami.
max1224 / 2010-09-29 18:16 / Tysiącznik na forum
mam go śladowo więc też nie do końca obserwuję ale trzeba o nim pamiętać sam fakt że jego historyczny rekord to grubo ponad 100$ a dla porównania ml5 jest w okolicach swojego rekordu musi dawać do myślenia
Zeus52 / 2010-09-29 18:20 / 10-sięciotysiącznik na forum
ML6 pamiętam,bodaj jak był po 111$(?)
max1224 / 2010-09-29 19:58 / Tysiącznik na forum
oj chyba jeszcze wyżej tymczasem ml5 na wyjście 2,65% - 1,4% dolca dobre i to
Zeus52 / 2010-09-29 20:47 / 10-sięciotysiącznik na forum
Też wszystkie fundy na plusie. ML2:+0,30%/ML5:+2,65%/ML7:+1,07%. Z racji składu średnia:+1,67%. Ale po odliczeniu dolara:+0,26%. Jednak narzekać nie mogę,bo przez ostatnie dwa dni strata była niewielka(-1,15%). Gdyby 100%było wtedy w ML5...byłoby:-2,46% a więc jakiś plus z tego wiercenia się. W snmie efekt podobny,biorąc pod uwagę 3 ostatnie sesje(około:-0,89%). Da się przeżyć. Ale dolar nabruździł tym razem...
max1224 / 2010-09-29 21:45 / Tysiącznik na forum
a TY pomyśl ile ja zaoszczędziłem wychodząc po wczorajszej wycenie połową potfela ze skan2 choć ten dziś znowu zaszalał to jednak dolec swoje znaczy;-)) a patrząc na zamknięcie dziś dws powinien wyzerować startę miśków czyli powinno być zysku tyle co ze złota a ml5 zamknięty z wynikiem +25,26% już jutro ta kasa pracuje w ml7 i skan4 szkoda że tam nie było promocji ale nie można mieć wszystkiego w sumie i mi to gmeranie tym razem się opłaciło
Zeus52 / 2010-09-29 22:01 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie uwierzę,że tsunami z Indonezji doszło do NYSE i takie falowanie powstało na koniec...:))
Zeus52 / 2010-09-29 21:58 / 10-sięciotysiącznik na forum
Teraz,jak pomyślałem o ML6,to nie przestaję...kurna,przecież już za tydzień,w następny czwartek 7.października robi akcję na indeksach...jak zwykle pierwsza ALCOA.
Zeus52 / 2010-09-29 20:08 / 10-sięciotysiącznik na forum
Newcrest jeszcze się nie rozkręcił(+1,5%bodajże). Ale zrobił układ prawie identyczny,jak w pierwszej dekadzie sierpnia.: szpulka pod niby-luką bessy, na wysokości wcześniejszego okna hossy. Następnie biały korpus oddzielony od szpulki nowym oknem hossy. Prawie,jak porzucone(w dole)dziecko. Prawie,bo nazwa dotyczy porzuconej doji,jak to było w sierpniu,a mieliśmy wczoraj wąską szpulkę,a nie doji. Ale sens ten sam. Teraz czekamy na rozpęd.
u2mart / 2010-09-29 14:03 / Tysiącznik na forum
No i rusza nowa edycja ligi skarbca, nagrody lepsze niż w lidze mbanku więc rejestrowac się )))
Zeus52 / 2010-09-29 18:17 / 10-sięciotysiącznik na forum
Kurna...nigdy nie dałem się na to namówić...nawet nie wiem,z czym to się je...ale,jak widzę,mamy na forum laureatów różnych nagród. A więc: Powodzenia All!
privy / 2010-09-29 10:14 / Tysiącznik na forum
Rozpocząłem redukcje FA. Na kreskach robi się gorąco. Ostateczny poziom ucieczki to zejście poniżej 2550 i szybki powrót jeśli okaże się to pułapką.
Zeus52 / 2010-09-28 23:22 / 10-sięciotysiącznik na forum
O! Wypadło lepiej,niż sądziłem,nie 0%,ale+0,2% średnia. Wiesz,max...liczyłem tylko samego dolara. A tymczasem SKAN2 ładnie sam z siebie dziś na dodatek podsypał. Już Ci kiedyś pisałem,że te firmowe fundy Skandii nieźle sobie radzą...nic dziwnego,jeśli rządzi w nich m.innymi nasz,wiele razy oplotkowany znajomy grubasek...pewnie znasz ? Dostał niedawno od amerykańskiej KNF karę 0,55 miliarda dolarów... pewnie poszło na nią całe kieszonkowe sekretarki szefa.
max1224 / 2010-09-28 23:48 / Tysiącznik na forum
właśnie dzięki temu wynikowi plus dolar wyszedłem z niego ze startą 3,23% pikuś;-)) zanosiło się gorzej choć jak dawałem zlecenie było -3,21% tak szczerze to pierwsza od dawna nietrafiona inwestycja wcześniej ta połowa nie ze złota to albo ciut ponad zero albo kilka % dawała zarobić ale co tam teraz będziem łapać nowe starty i śledzić nowe inwestycje kurcze lubię to nawet to fajna zabawa
tedchom / 2010-09-29 00:55 / Tysiącznik na forum
Ja wychodzę po cenie jutrzejszej resztą z ml5 więc zobaczymy jak na tym wyjdę, kurcze złoto dziś ładnie walnęło w górę z tym że to już nie długo max do końca roku pójdzie up więc jeszcz na niego liczę a potem długo może jechać na Czechy
Zeus52 / 2010-09-29 00:54 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dlatego nie może być za łatwo,bo nudno by było. No to karaluchy pod poduchy....dob...chrrr...ranoc....chrrrr..
outvsp / 89.72.205.* / 2010-09-28 17:23
DWS Gold spada wciąż pomimo że złoto rośnie...ciekawe
Zeus52 / 2010-09-28 17:02 / 10-sięciotysiącznik na forum
Maxsiu. Poczekajmy do końca sesji,zobaczymy wtedy reakcję rynków na stress-test danych. A wtedy powiesz: Zeus,jest w porzo! Miałeś rację! Także co do niewielkiego cofnięcia na gold. I nie łam się max. Będzie dobrze!
max1224 / 2010-09-28 17:28 / Tysiącznik na forum
OK ;-))
Za dużo czytania sprzecznych opinii pożar ugaszony powoli wraca równowaga hi hi hi
Zeus52 / 2010-09-28 18:20 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiem,ale tak napisałeś na maila...że myślałem...czasami trzeba twardo się trzymać swego. Zwłaszcza,że odwrotny trójkąt symetryczny na ED,to 80%szans na wybicie właśnie górą(już się stało) i ewnetualne"odleszczanie z dolara"nie powinno nas dotyczyć. To właśnie odwrotność tego trójkąta powodowała pozory słabości...duże wahania góra,dół...że niby chce spadać...to mogło zmylić,ale wlaśnie nie nas! Dlatego chciałem Cię wesprzeć. A także innych. Stąd ten wykres ED z prowzrostowym trójkątem na maila. Bądźmy dobrej wiary ! Bo jeśli się nie pomyliłem w obserwacjach,to dane akurat obecnie,na koniec miesiąca, są najmniej istotne. Chyba,że jako pretekst do osłabienia dolara. Pzdr.
max1224 / 2010-09-28 19:59 / Tysiącznik na forum
Eh z Tobą można góry przenosić
Zeus52 / 2010-09-28 20:47 / 10-sięciotysiącznik na forum
Maxsiu. Ja też się boję...a parę maili dodało mi nieco adrenaliny...tak,że musiałem jeszcze raz wszystko przewertować. Na szczęście znalazłem gotowca od Gessnera,z tym trójkątem...to potwierdzało obraną drogę. Ale powinniśmy więcej pisać na forum...to max,tak ogólnie,do wszystkich...a tymczasem...wiesz pewnie,co się dzieje w skrzynce pocztowej,gdy coś się dzieje....nie ma czasu na pisanie ogólne, na forum.
max1224 / 2010-09-28 21:51 / Tysiącznik na forum
no ale wyjście z ml5 też powinno być udane dziś -1,5 ok a na stockcharts WOW
Zeus52 / 2010-09-28 22:49 / 10-sięciotysiącznik na forum
Spółki gold,jak pewnie wiesz(pisałem Ci rano)nie dawały jednoznacznego rozwiązania. Newcrest Mining zrobił w nocy miłą szpuleczkę,prawie jak doji,na tym niższym oknie hossy szykując się co prawda do odpału w górę... wolumen niski,ale uchodzi,bo spadać nie miał gdzie i widocznie zainteresowanie handlem przy tak niskiej cenie było znikome. Ale niektóre spółki straszyły. Jak np Newmont Mining,który zaprezentował nam wcześniej czyściutką,książkową formację"trzech czarnych kruków". Choć z drugiej strony....teoretyczne spadki po tej formacji nie bardzo miały gdzie się zmieścić. Wczoraj,po sesji Newmont Mining dostał obniżkę rekomendacji z"kupuj",do "trzymaj". Ale z ceną docelową:80$ ! Przypominam,że wczoraj był wart 62$. Fajna obniżka,nie ma co gadać...więcej takich! No i dzisiaj pokazał,w jakim miejscu ma "trzy czarne kruki","obniżkę rekomendacji...nie będę się wyrażał,ale jest to tak,jakby dolna część pleców...A indeks XAU? Szykuje atak w kierunku szczytu wszechczasów z marca 2008r....zdaje się,że już nie ma przeszkód. Jedynym oporem jest chyba...sam szczyt na 210p.? Czy coś koło tego.
Zeus52 / 2010-09-28 22:26 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja mam 50%ML5 i z resztą,jak pisałem to pozostaje. Wchodzenie,też jak wcześniej wspomniałem, chyba ma mało sensu,gdyż niewielka korekta,a właściwie cofnięcie już się ZROBIŁO i załatwiło sprawę,więc i tak bym nie zdążył. Druga połowa to jeszcze dzisiaj SKAN2,w rozliczeniu w/g dzisiejszego fixingu. Łącznie średni wynik za dzisiaj wypadnie....0,00%. Od jutra nadal 50%ML5,a zamiast SKAN2: ML2 i ML7,po 25%. Nie sprawdzałem jeszcze,ale liczę,że np ML2 jeszcze będzie względnie tani,bo ta pewna bezwładność fundów. Nie wiem,jak ML7...Bovespa wczoraj też na +0,91%,więc fund to już pewnie załapał. Trudno,ważne aby nadal szło dobrze. ML5 powinien dać zarąbisty wynik jutro...różnica pomiędzy wynikami spółek,a wynikami tych samych spółek wyłapanymi dzisiaj przez fund w jakimś maksymalnym dołku...już to samo,daje wysoki plus na jutro. Ale znów dolar skubnie,oj skubnie! Właściwie to nie powinienem przeliczać na złotówki,zarówno dzisiaj,jak i jutro,bo ciągle obracam się w dolcu. Ale to tak,dodatkowo...żeby wiedzieć,co by było,gdybym chciał jakąś kasę w danym momencie wypłacić.
max1224 / 2010-09-28 22:35 / Tysiącznik na forum
ML7 zrobił dziś 0,73% ml2 jest na minusie ok 0,5 % no a w sprawie no i myślę też że skan4 zrobi jutro niezły wynik w nim na 1 miejscu top10 .... tak tak Newcrest 9,3% na dodatek lekko dodatnie zamknięcie u janków powinno zatrzymać spadki w azji
Zeus52 / 2010-09-28 22:56 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale jaja! Oj w nocy Newcrest powinien pojechać. Zwłaszcza po tej szpulce na oknie hossy. Z resztą jego ostatnie spadki to jak proporzec...a Azja? Pytanie na pytanie:a jak eurodolar i surowce?
Zeus52 / 2010-09-27 23:28 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz,dostałem maila z pewną analizą dotyczącą coraz mniejszej ilości spółek rosnących,a także dziwnie rosnących,wybiórczo i do pewnego momentu. Sam zauważyłem,że nagle rosną te,które miały wcześniej duże wzrosty,a teraz zamiast pogłębiać korektę...ktoś nagle sobie o nich przypomniał. To mnie natchnęło...ale myślą wręcz przeciwną do autora analizy. Otóż wydaje mi się,że tym razem naprawdę szykowane jest window dressing na koniec miesiąca i kwartału. A to,co autor bierze za negatywny objaw,jest właśnie przygotowaniem. W innej sytuacji źle by to wróżyło,ale teraz to pozytyw. Bo przypomnę,że window dressing nie polega tylko na nagłym wystrzale w górę na indeksach. Chodzi o pojedyńcze spółki w portfelach funduszy. Trzeba najpierw pozbyć się tych,które dały stratę,żeby nie raziły w oczy swą obecnością w portfelu. A kupuje się te,którymi można się pochwalić w końcowym zestawieniu kwartalnym. Więc wypada wciągnąć,zakupić te,które robiły najlepsze wyniki(oj były takie,które dały nawet 1800%)...teraz to już historia rekordowych wzrostów,zostały kiedyś napompowane,korekciły się prawidłowo....ale nagle"ożyły"! Bo fundusze postanowiły umieścić je w portfelu na koniec kwartału. Tylko na te chwilę...tak,dla ozdoby(dlatego nazwa:"windows dressing")później posypią się bardzo gwałtownie, bardziej,niż urosły...już po window dressing,gdy fundy nagle je wyrzucą,by odkupić te"gorsze". Co tu z resztą filozofować o szczegółach. I tak nie poznamy ich dokładnie. Głównie chodzi o to,że"windows dressing",to chwilowe,na kilka sesji,tydzień,przemeblowanie w portfelach funduszy...a które ZACZYNA SIĘ OD WYPRZEDAŻY tego,czego fundy w tym czasie nie chcą wykazać w zestawieniu. Później nastąpą znowu zakupy. Ze świeżą kasą. Może się mylę,ale to,co opisał Pagacz...wygląda,że windows dressing właśnie się szykuje. Mamy do niego preludium.
Zeus52 / 2010-09-27 22:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max. Co o tej dzisiejszej sesji myślisz? Obojętnie o której. Bo S&P500 to była kopia tego,co przećwiczyli najpierw u nas. Dodam,że wolumen nie potwierdził ruchu,więc może to być tylko przystanek.
max1224 / 2010-09-27 23:07 / Tysiącznik na forum
no wiesz jak janki rosną ponad 2% to u nich zwykle jest odpoczynek (do sprawdzenia)powiem szczerze czekają na nas no a przede wszystkim na dane jak dla mnie najważniejsze te o bezrobociu to jest teraz kluczowe manewr jaki niemcy zrobili od kwietnie zagrywka (szantażyk) greka osłabienie euro konkurencyjny eksport zamówienia rozruch zatrudnienie i pkb up (peterdowo)
Zeus52 / 2010-09-28 00:00 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale DAX jak elegancko wygląda! Ładny boczniak...ale cały ten ruch,to tymczasowa,szeroka konsolidacja po formacji"gwiazdy porannej"poniżej. Powstałej w końcówce maja. To sugeruje,w którą stronę nastąpi wybicie,gdy boczniak się wreszcie zakończy.Czyli to,co na Staśku pod koniec lat osiemdziesiątych. Paromiesięczny boczniak zakończony wybiciem w górę i kontynuacją hossy. Wielka trójka.
Zeus52 / 2010-09-27 23:36 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zobacz post wyżej i jeszcze,że to jest znowu robione przez tę samą centralę. Jankesi sami nie mieliby powodu kopiować GPW. Coś się dzieje ogólnie,nie tylko u nas. Może postanowili zaczekać na mnie? Kurna,ale Brazylijczycy nie czekają...już jadą!
max1224 / 2010-09-27 23:42 / Tysiącznik na forum
ha tylko nie mów już o żadnych ruchach powrotnych straszysz brachu oj kurna straszysz;-))
Zeus52 / 2010-09-28 11:30 / 10-sięciotysiącznik na forum
No i sprawa pozostałej,niesprzedanej części gold w portfelu sama się rozwiązała. Teraz nie muszę się zastanawiać w co to przekonwertować,ale w którym momencie dokupić...ale ciekawe,że bez rozmów na ten temat na forum,parę osób musiało dać wcześniej zlecenie(środa) i sprzedało w części,lub w całości ML5 w piątek...pewnie także obserwowali Newcrest Mining? Przejściowy dolar będzie dziś opchnięty. Po cenie niezłej...więc jak dotąd idzie dobrze. A czy wszystko wypali,to już zależy od następnych sesji,od jutra....jeśli to wszystko,to są faktycznie przygotowania pod "WD",pod odpał,to będzie O.K.!Jeśli jednak nie,to pozostaje liczyć na rozliczenie dolarowe i pod jego osłoną zarządzić ewakuację. Czas pokaże.
Zeus52 / 2010-09-28 00:06 / 10-sięciotysiącznik na forum
Poza tym,ja nie straszę...to jest bardzo pozytywne(Może za bardzo?) Bo jeśli mamy preludium do "WD",to będzie na dniach jazda up! Koniec miesiąca i początek następnego. Pozdro. I karaluchy pod poduchy. Niech się wszystkim przyśni Megahossa!
Zeus52 / 2010-09-27 23:52 / 10-sięciotysiącznik na forum
Brazylia jedzie w górę. Drobne załamanie w momencie realizacji zysków podczas końcówki na Staśku i siup do góry.
Zeus52 / 2010-09-27 17:56 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wypada przypomnieć,cóż to w piątek,po 22.30 naszego czasu,w swoim wystąpieniu rzekłbył Wielki Ben. Otóż coś w tym sensie,że powolny rozwój gospodarki Stanów,bez stymulacji wcale nie jest pewny. To tylko takie nadzieje,mrzonki FED. "Osobiście,jestem za dalszą, agresywną stymulacją finansową"...dodał.
Zeus52 / 2010-09-26 21:02 / 10-sięciotysiącznik na forum
A...witam! Piotruś też pisze,że indeksy GPW wyglądają bardzo zachęcająco i można już kupować akcje,ale pamiętając o SL-kach. No i należy uważać na ewentualny ruch powrotny,może po pierwszym tygodniu października.
tim999 / 2010-09-27 19:02
odszyfrujesz skrót SL-ki?:D
Zeus52 / 2010-09-27 20:08 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz,automatyczne zamknięcie transakcji. Kuczyn zwykle pisze o dłuższych terminach. To jest bezpieczniejsze,gdy sygnały są potwierdzone...ale jest jeden problem:często,gdy sygnał się potwierdzi,to już lwia część ruchu nam ucieka. Gra na krawędzi przynosi większe profity,ale jest ryzykowna. Dlatego Piotruś pisał o ciasnych zleceniach SL. Jeśli ktoś chce na własne ryzyko(z resztą zawsze i tak na wjalasne) tak pograć,to jest okazja,bo wtedy są zwykle duże ruchy. Ale nie powinien tego robić bez zabezpieczenia. To cały sens tego,co pisał Piotruś. U nas"zabezpieczenie"...to nie odchodzenie na razie zbyt daleko od kompa. A ja wybrałem na dodatek rzeczywiste zabezpieczenie:fundy akcji,ale rozliczane w dolarach.
Zeus52 / 2010-09-27 19:40 / 10-sięciotysiącznik na forum
Chodzi o zlecenia stop-loss w transakcjach giełdowych. Nas,w funduszach to nie dotyczy. U nas polega to na ustaleniu sobie poziomu,po przekroczeniu którego,robimy szybką ewakuację. A więc chodzi o to,że można wchodzić w akcyjne,ale z dużą czujnością, z palcem na enter,jak czasami piszemy. W razie niewypału. Bo mimo wszystko,wiele może się zdarzyć.
tim999 / 2010-09-27 21:01
dzięki za wyjaśnienia. Jutro jakieś dane makro, zobaczymy jak zaraguje Stasiek. Dzisiaj widać ze czekają.
Zeus52 / 2010-09-27 21:31 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zgadza się. Ruchy są tak"ogromne",na drugim miejscu po przecinku,że w tej skali na wykresie intra,ruch o 0,1% wygląda imponująco! Ale przystanek po białym korpusie wybiciowym...czemu nie? To może być dobra rzecz. Zwłaszcza,że dzisiaj mam już 50% SKAN2. To tylko przejściowo. Jutro będzie od opchnięty i zakup za to ML2 i ML7. Mam nadzieję,że Bovespa też zakończyła ruch powrotny do linii szyi ORGR. Tak melduje wykres. Co prawda dolar dzisiaj też spadł,ale lepiej mieć minus 1,3%(średnia z ML5+SKAN2),niż prawie minus dwa%.Zastanawiam się jeszcze nad pozostałymi 50%ML5...
max1224 / 2010-09-26 21:51 / Tysiącznik na forum
nie będzie jednostajnie do góry to oczywiste przystanki i cofki się zdarzą ale do konca roku jest szansa na wzrosty zresztą swoją wizję dokładnie Ci przedstawiłem w oparciu o staśka tylko czy rynek zechce posłuchać takiego leszczyka jak ja?? he he he
Zeus52 / 2010-09-26 22:43 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jasne. Cofki mogą być. Chyba,że to gold :))...od czasu wybicia z klina ,a następnie wbicia się ponownie do kanału,nie ma zamiaru odpuszczać. A wiesz,na jakim poziomie jest górna banda kanału....pisaliśmy na priva. Wiesz,co Kuczyn pisał rok temu:"że najpóźniej za rok,półtora będzie po...."no właśnie. To obecny poziom górnej bandy kanału wzrostowego. A 1350$/ozt to tylko pierwszy etap,po osiągnięciu którego powinna nastąpić większa korekta. Ale tak,jak pisaliśmy:z wyższego poziomu spadek na 1264$...to powinna być teraz bariera nie do przebicia. I baza do ataku na 1500-1600$ w ciągu najbliższych miesięcy. Powyżej też...dużo wyżej...ale to już śpiewka 5 najbliższych lat.
screep / 195.95.170.* / 2010-09-27 12:15
no tak ale dolar zabiera wszystko co zyskało złoto - w ciągu ostatniego czasu sinusojda a nie wzrost, dziś postanowiłem wiać a powrót dopiero po dołku na 2,8. Wasze dywagacje o wigusie zachecaja ale powiedzcie cos więcej 20, 40, 80 ??
max1224 / 2010-09-26 23:00 / Tysiącznik na forum
tak wiem tyle że przy okrągłych liczbach lubią się dziać różne rzeczy wrócę do złota na wsparciu teraz wydaje mi się że na rynkach powinno być ciut lepiej
Zeus52 / 2010-09-28 12:47 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max. Ja nie myślę na razie o korekcie. O spadku do 1264$/ozt. Tylko o cofnięciu przed psychologiczną granicą 1300$/ozt. Dlatego była redukcja"tylko" o połowę. I"aż"o połowę...bo nigdy nie ma jednak pewności,co się z tego wykluje. Dlatego opchnięcie połowy...i czekanie,co dalej? Gdyby był wyskok w górę,połowa by pracowała...ale nie byłoby już powodu do powrotu w gold drugą połową. To byłoby już bez sensu,bo należałoby już myśleć o wyjściu z reszty gold. Ale w razie cofnięcia...owszem,robi się sensowny powrót. Dlatego napisałem,że sprawa drugiej części,tej pozostałej, sama się rozwiązała,czyli pozostaje w portfelu. A eraz do przemyślenia pozostaje tylko:czy wracać? Czy pozostawić tak,jak jest? Sorry:jak będzie. Bo sprzedaż dolca mam dzisiaj i już wiem,że po 2,9645 Czyli na podobnym,minimalnie niższym poziomie. I zakup ML2 i ML7 też po dzisiejszej wycenie,ale ta będzie znana wieczorem. Jednak bardziej skłaniam się do nietykania teraz niczego. Zobaczymy,co Janki dzisiaj pokażą...powinienem przygotować sobie jakiś wariant"B" i"C",na różne możliwe zachowania Janków...żeby w ostatniej chwili gorączkowo nie szukać rozwiazania. Ale przyznam,że nie mam na razie żadnego. No,gold zawsze pod ręką...
student_mel / 2010-09-28 16:52 / Bywalec forum
To nam się ładnie timing złożył. Opuszczam zielonego dzisiaj i złotko też, a to co teraz wyprawia to mnie tylko cieszy :) Bo DWS patrzy na nie do 23.59 :)
max1224 / 2010-09-28 16:57 / Tysiącznik na forum
dolar fakt jest trochę premii na wyjściu a złotko jutro i też źle nie powinno być ciekawe co przyniosą rynki na które wchodzę
Zeus52 / 2010-09-27 10:15 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jedna,ważna sprawa. Bo pisaliśmy o technice,na ED,na USD/PLN...że na pierwszym w przewadze są byki,a na parze złotowej miażdżącą przewagę mają niedźwiedzie i kurs USD/PLN trzyma się pewnie i będzie się nadal trzymał kanału spadkowego. Ale technika to tylko obraz jakichś innych powodów,podstaw. A powód jest i to spory. Podwyżki stóp procentowych,początek serii podwyżek. Kiedy nastąpi pierwsza,o 25pp? Ano to tylko kwestia najbliższego czasu. Jeśli nie na najbliższym posiedzeniu RPP,to najpóźniej na następnym,za miesiąc. A to oznacza,że luka bessy na wykresie USD/PLN pokaże swą siłę(już pokazała) nawet w wypadku niewielkiej korekty na ED. Dlatego zrezygnowałem z dolca tak szybko,jak w niego nieco bez przemyślenia, w rozpędzie wszedłem...
andy2U / 2010-09-27 20:40 / Bywalec forum
czy to znaczy że uciekłeś z wszystkich dolarowych (ml5;7) czy mowisz o skan2?
Zeus52 / 2010-09-28 11:43 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tylko SKAN2. W środę zlecenie i w piątek:sprzedaż połowy ML5,a zakup za to SKAN2. W piątek zlecenie i dzisiaj będzie sprzedaż SKAN2,a zakup ML2 i ML7. Mimo wszystko wolałem mieć fundy rozliczane w dolarze. Tak,dla zabezpieczenia. Mniejszy zysk,ale mała strata,tak w razie Niemca...może to w ostatecznym rozrachunku niewiele zmienia,ale ma to sens przynajmniej dla mojego spokoju. Gdyby się nie udało. Bardziej stabilne ruchy w portfelu.
max1224 / 2010-09-27 11:26 / Tysiącznik na forum
rozumiem
widzisz tak to już jest zawsze jest jakieś ale tu np. interwencja
Zeus52 / 2010-09-27 12:28 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak. W obie strony coś. Ale interwencja,to co najwyżej na euro,a to tylko po części przekłada się na dolara. Teraz czytam znowu ekonomistę z XTB. Pisze on,że większość ekonomistów uważa,że jeśli podwyżki stóp u nas nastąpią w ogóle w tym roku,to będzie to na sam koniec roku. Ciekawe podejście ekonomisty(!?)...zwłaszcza "podoba"mi się ten fragment:"większość ekonomistów uważa...".Hmmm...Dotąd mylnie sądziłem,że on się nazywa Przemysław Kwiecień. Pomyliłem się widocznie. Nazywa się: Większość Ekonomistów.
Zeus52 / 2010-09-27 09:18 / 10-sięciotysiącznik na forum
Czytałem dzisiejsze,poranne przewidywania Łucjana na temat S&P500(future),GPW,surowców. Właściwie wszystko się zgadza. To tylko fachowe potwierdzenie tego,o czym pisaliśmy. A więc na miedzi powinna nastąpić próba zahaczenia w niedługim czasie przynajmniej górnym cieniem poziomu oporu 363Ec/lb,co przy przewadze korpusowej będzie premiowało byki przy zakrywaniu tego cienia nazajutrz...itd,itp,podobnie do gold. Na Staśku,silna formacja kontynuacji...ja to opisałem,jako"trójka hossy"...zawsze wszystko może się zdarzyć,ale spadki należałoby przyjąć w tej sytuacji z wielkim zdziwieniem. Natomiast co do złotówki. Hmmm...Gessner pisze o poziomach 2,70-2,80...o tym zakresie spadku dolara do złotówki. A ewentualne wyjście ponad 3,00 PLN tylko ten scenariusz czasowo opóźni....ja akurat wspomniałem o maksymalnym ewentualnym wzroście dolara do 3,04(i wtedy głębiej w dół!) Natomiast dolny zakres? Zgadza się. Technicznie pasuje 2,70-80. Ale wątpię w taki scenariusz z powodów pozatechnicznych. Choćby zagrożenie interwencją. Dlatego wolę 2,88-90. No,a jeśli już głębiej,to 2,80-90. Ale tyle to już będzie dość.
Zeus52 / 2010-09-26 23:40 / 10-sięciotysiącznik na forum
Kupiłem jednak fundy akcji,dolarowe. Po pierwsze dolarowi trudno będzie przebić 2,90. Strach przed interwencją na euro już widać. A po drugie w razie Niemca będzie spadochron. Choć najwyżej do 3,04. Bo tego w górę też nie przebije.
devil000 / 2010-09-26 22:38 / Bywalec forum
a jednak maxiu odkupie od ciebie taniej zielonego:) pozdrawiam
max1224 / 2010-09-26 22:48 / Tysiącznik na forum
no problem ha ha ha tak to czaserm bywa
max1224 nielog / 83.29.219.* / 2010-10-01 09:40
no i jak kupiłeś.;-))
pozdrowionka
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy