28.IX. - 2.X.

Rumburak / 2009-09-27 09:39
i garść notowań z piątku dla poglądu [mam nadzieję ze poprawnie]:
WIG 38214.58 -0.36%
WIG20 2245.27 -0.49%
WIG20 Fut 2284 +0.35%

Dow 9665.2 -0.43%
Nasdaq 2090.92 -0.79%
S&P500 1044.38 -0.61%
USD/PLN 2.8656 +0.65%
EUR/USD 1.4690 +0.20%
Ropa Crude 66.00 -0.08%
Gold 990.70 -3.00 $
XAU 158.51 -1.45 %
Wyświetlaj:
u2mart / 2009-09-27 11:56 / Tysiącznik na forum
Mam prośbę chłopaki i Kinia )
Co myślicie jak wcześniej podpowiedział Devil w małe wejście w akcje na GPW?
Koniec kwartału może być dobrym pretekstem do podciągnięcia indeksów więc może przeskok z zielonego w akcyjne w unikoronie dałoby kilka % do środy.
Jeśli jest rzeczywiście tak że dziś konwersja i wycena jutro o 12.00 to może by coś można ugrać.
wsm / 82.139.16.* / 2009-09-27 12:25
Powiem tak;ja jestem zapakowany w FA w 60%,kolejne 10% kupuje z wyceną jutrzejszą.
Dlaczego tak?Idę na nosa,z wykresów nie można odczytać nic może poza jednym.Na wykresie od szczytu z 25.08 do dziś widać trend spadkowy,który został przebity przy dużym obrocie a ostatnie 2 dni spadkowe to może być właśnie sygnał do zakupu na krótki lub też średni okres.No i to co piszesz koniec kwartału.Zastanawia mnie jeszcze jedno,wszyscy czekają na dużą korektę jak na zbawienie a może ta korekta już była niedawno -9,4% a następna też nie będzie zbyt głęboka tyle,że z wyższego pułapu.
devil000 / 2009-09-27 17:49 / Bywalec forum
witam no i dodam ze s&p500 tez stanol na dolnym ograniczeniu klina dolar na gornym jak dotad poruszal sie idealnie(na godzinowym lekko up). Wejscie jutro o 12.00 jak najbardziej nam na reke gdyz jesli zacznie rosnac to tracimy tylko pol dnia jesli jeszcze dolar by podciagnol to wejscie wrecz ksiazkowe za 70% dolara sie skusze. jesli natomiast dolar by podciagnol ponad 2.90 to wtedy szybko powrot do zielonego taka mam strategie lepiej byc w ruchu niz siedziec na tylku i czekac ;)
Zeus52 / 2009-09-27 19:37 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tyle,co można w tej chwili powiedzieć,to że jesteśmy w punkcie krytycznym,zarówno gold,XAU,S&P500. Na S&P500 malejące czarne świece i jednocześnie spadający schodkowo wraz ze spadkiem indeksu wolumen. NASDAQ wygląda obiecująco...ta piątkowa świeca.Na dodatek zejście na RSI do 50+Boolinger. Czas na ruch byków! Chciałem zwrócić znów uwagę na wykres rynkowych stóp procentowych(rentowność obligacji 10Y). Po silnym wzroście utworzył się trójkąt zniżkujący. W tej chwili,w ramach tego wielkiego,długoterminowego trójkąta dotykamy prawie jego dolnego ograniczenia(po ostatnich spadkach...dość dziwnych). To wsparcie zostało już parę razy wypróbowane(stąd trójkąt). A dlaczego moment przełomowy? Gdzie ryzyko? Ano,ostatnio wykres rentowności jakby miał tendencję do konsolidacji w dolnej części trójkąta,jakby straszył wybiciem w dół...
privy / 2009-09-27 20:36 / Tysiącznik na forum
Chyba jest tam jeszcze trochę miejsca na te kilka dni :)
Zeus52 / 2009-09-27 21:03 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak,deczko miejsca jest...to może być kilka sesji mini spadku,ale też jedna sesja,lub intraday.
u2mart / 2009-09-27 18:37 / Tysiącznik na forum
Do wieczora się namyślę co zrobić, powiedz mi jedno czy to aby pewne że dziś zlecenie i już jutro wycena ?
Ps. I tak a propo wyborów w Niemczech czy zwycięstwo chadeków może mieć pozytywny wpływ na Daxa w poniedziałek?
Ogólnie mało danych makro do środy więc emocje i strojenie okien może rzeczywiście coś z tego być?
blazek999 / 2009-09-27 20:55 / Bywalec forum
u2smart...unikorona sprawdzona w zeszłą niedziele...konwersja wyliczona w poniedziałek o 12. tak sobie dzisiaj czytałem różne fora i powiem, że po piątkowych minorowych nastrojach nie ma śladu i "większość" od poniedziałku widzi wzrosty, korektę odłożoną do października i "dressing"...a jak będzie zobaczymy...
u2mart / 2009-09-27 22:27 / Tysiącznik na forum
No to jak sprawdzona to dobrze, ja się przekonam pewnie już we wtorek czy poszło zgodnie z planem bo właśnie dolary poszły na akcyjne, no i teraz będę trząsł portkami )))
u2mart / 2009-09-27 22:42 / Tysiącznik na forum
Ale tak dla bezpieczeństwa nastawię budzik wcześnie rano zobaczyć jak Azja, gdyby jakieś niespodziewane czerwone szaleństwo było to przed rankiem powinienem zdążyć anulować zlecenie. Z tego co wyczytałem to zlecenie zostaną przekazane do Agenta Transferowego w jedną z trzech sesji wychodzących z mBanku o godzinie: 7:00, 11:00 bądz 15.30 )
devil000 / 2009-09-27 23:54 / Bywalec forum
no to u2mart siedzimy w tym razem:) napewno wycena bedzie jutrzejsza widziana we wtorek, jedno jest pewno ryzyko zawsze dostarcza odrobine adreanaliny:) i chyba kazdy jest tu od tego uzalezniony w razie czego bedziemy uciekali we z wtorku na srode:) pozzdro
u2mart / 2009-09-28 06:18 / Tysiącznik na forum
Devil jak napisałem tak zrobiłem.
Azja obecnie na minusach o Japoni już nie wspominając bo ta nurkuje, dolar na foreksie 2.89 więc wycofałem zlecenie.
Być może to się zmieni po otwarciu Europy i będzie perfekcyjne wyjsćie z dolca ale ja jednak anulowałem zlecenie.
pzdr
u2mart / 2009-09-28 18:30 / Tysiącznik na forum
Nie zapeszając gratki Devil bo wygląda że trochę się możesz obłowić.
Mi nie pozostaje nic jak pluć sobie w brodę tfu....
privy / 2009-09-28 19:10 / Tysiącznik na forum
Ni przejmuj się. Rano cieszył się ''devil'' wieczorem być może TY. Tak jak pisał Zeus jesteśmy w takich punktach, że tylko jednodniowe inwestycje mogą być trafne a i to może być za długo :)
u2mart nielogo / 79.65.20.* / 2009-09-29 16:57

Ni przejmuj się. Rano cieszył się ''devil'' wieczorem
być może TY

Privy ty masz jakiś dar przepowiadania czy jak ?
Rzeczywiście po dzisiejszej sesji cieszę się że trząsłem portkami i nie wyszedłem z zielonego. Jeszcze jakby dziś Janki puścili lawinę...
Ale pewnie jutrzejsze dwa dni ze względu na makro mogą sporo namieszać.
Szkoda tylko złota bo też trochę mam a kiepsko przędzie (
devil000 / 2009-09-29 18:12 / Bywalec forum
gratuluje to sie nazywa instynkt grubasa:) miales nosa, kazdy wczoraj widzial wzrosty u nas
u2mart / 2009-09-29 18:16 / Tysiącznik na forum
Ee tam nie nosa tylko jak napisałem portkami trząsłem.
Tylko teraz się zastanawiam czy może dziś konwertować w akcyjne.Zobaczymy jak Janki skończą , ale danych z następnych dwóch dni nie przewidzimy (
A ty uciekasz czy czekasz ?
devil000 / 2009-09-29 20:12 / Bywalec forum
hm... zielony wywali z klina gora raczej poczekam na cofke i wtedy skonwertuje mi wychodzi ze juz zaczol sie cofac wiec moze jutro bylby dobry dzienn poziom 2.85 i tam w jakies odbicie to tak na szybko
privy / 2009-09-29 20:23 / Tysiącznik na forum
Jak tydzień zamknie się pow. 2,85 to na 70% będzie zmiana trendu średniego. Dzisiejszy poziom to max jeśli ten wzrost miałby być jedynie korektą. Tak więc wisimy teraz pomiędzy dzisiejszym maksem a 2,85.
u2mart / 2009-09-29 20:26 / Tysiącznik na forum
Privy co powiesz o konwersji zielonego na akcje w wyceną jutrzejszą ?
Będzie szansa na wzrost na naszym straganie w następnych dniach?
Co kreski mówią?
privy / 2009-09-29 20:43 / Tysiącznik na forum
Obecny zjazd to korekta z możliwym pogłębieniem spadku jeszcze o 0,8% na w20 fut. To powinien być najniższy poziom zamknięcia tygodnia jeśli to co widzimy ma pozostać korektą. Co do konwersji to też nad tym myślałem no i jeszcze myślę :) Zawsze rano można anulować.
devil000 / 2009-09-29 21:22 / Bywalec forum
privy a nie wydaje ci sie ze dolar wlanie zaczol marsz w gore moze tez byc dziwna sytuacja ze bedziemy mieli i dolar i gieldy up co juz kiedys mialo miejsce s&p500 tez odbil sie ladnie wczoraj od lini trendu. reasumujac zielony nie ma juz za bardzo gdzie wracac bo niby gdzie?
privy / 2009-09-29 21:57 / Tysiącznik na forum
może tak być
u2mart / 2009-09-29 21:20 / Tysiącznik na forum
Ano dokładnie można zrobić jak mówisz. Mam prośbę jak się zdecydujesz napisz to będzie mi razniej. No chyba ze znów wstanę przed 6 rano, zobaczę jak Azja i znów anuluję.
Kruca fiks, żeby człowiek mógł przewidzieć jakie dane jutro będą.
Zeusa gdzieś wywiało a może on by coś powiedział co myśli o jutrzejszych i czwartkowych makro bo tego multum
privy / 2009-09-29 21:50 / Tysiącznik na forum
Patrząc na dzisiejszy dzień nasuwa się jeden wniosek: Azja niczego nie gwarantuje. Na wykresie w20 indeks stanął na linii po ostatnich szczytach więc... powinien rosnąć. Z drugiej strony do linii trendu jeszcze mały kawałek. Co będzie ważniejsze? Zobaczymy jutro. Do negatywnych zjawisk trzeba dodać anulowanie początkowego sygnału hossy, ale to się zdarza we wstępnej fazie, stoimy też na granicy sygnału sprzedaży więc może warto poczekać i spóźnić się ewentualnie 1 dzień. Może ta linia, na której stanął dziś w20 będzie początkiem petardy, ale dzienne wykresy jakoś marnie wyglądają, kompletna apatia. Jankesi na moich kreskach są po potencjalnym szczycie korekty (sygnał kupna z wczoraj może zostać jutro anulowany). Tak jak pisałem wczoraj, ważne poziomy i momenty często oznaczają krótkotrwałe sygnały
privy / 2009-09-30 11:44 / Tysiącznik na forum
Wygląda na to, że linia twarda jest.
inny / 2009-09-29 21:42 / Bywalec forum
Nie ma sensu wnioskować co będzie na GPW na podstawie Azji, co więcej, na podstawie USA i Europy też nie ma co. Jak cały świat rośnie to GPW może spadać -2,5% jak dziś, ale może i rosnąć. Taki już urok naszej kochanej GPW, nieprzewidywalnoiść i sterowalność przez "wiadome" siły ;-). Inwestuję poprzez SFI na giełdach całego świata , obserwuję wszystkie indeksy i waluty i GPW jest jedyna w swoim rodzaju (również PLN) ,wyróżnia się skalą spadków, a czasami wzrostów, a wiele razy GPW idzie w poprzek świata.
Jak napisał devil, wczoraj po zwycięstwie prawicy w RFN wszyscy spodziewali się wzrostów i były mega wzrosty wszędzie poza GPW. Dziś, gdy Europa lekko się korekci my lecimy z górki na pazurki.
Ja tylko współczuję drobnicy grającej na kontraktach. Grubasy ładnie czyszczą ich z gotówki.
u2mart / 2009-09-29 21:49 / Tysiącznik na forum

Nie ma sensu wnioskować co będzie na GPW na podstawie
Azji, co więcej, na podstawie USA i Europy też nie ma
co
Fakt
Ale dane makro z USA zazwyczaj studzą nasze głowy albo rozbudzają nadzieję
Są ważniejsze niż wszystkie nasza deficyty, pogadanki Skrzypków i tym innych podobnych, więc jak się okażą beznadziejne to nie wydaje mi się że zrobimy coś wbrew reszcie.
Inny a ty w czym siedzisz na dzień dzisiejszy i co byś powiedział na powyższe dywagacje na temat wskoku w FA w dniu jutrzejszym?
max1224 nielog / 195.117.209.* / 2009-09-29 18:18
nie marudź na złoto indeks xau podchodzi pod 2% NA PLUSIE
u2mart / 2009-09-29 18:35 / Tysiącznik na forum
No długo Cię tu nie było )))
Tylko wiesz jak jest z naszym DWS Gold . Musiałoby złotko polecieć na 1100 żeby coś się fund mocniej ruszył.
Max a ty co myślisz a indeksach giełdowych na najbliższe dni. Zaryzykowałbyś przeskok z zielonego w akcje ?
max1224 / 2009-09-29 18:43 / Tysiącznik na forum
mam swoją teorię i nie będę robił z tego tajemnicy wybiciem złoto rozpoczęło nowy ruch wzrostowy teraz mamy 2 w klasycznej teorii eliotowskiej a ta jak powszechnie wiadomo zjada 60 a bywa że i 100% jedynki za to już wkrótce przed nami 3 najdłuższa i najbardziej dynamiczna po niej korekcyjna 4 i finałowe5 a za ABC dziękuję już mnie tam nie powinno być
PS. może się myle ale w to jeszcze mocno wierzę i dlatego ani myślę ruszać się z golda
Rumburak / 2009-09-29 22:00 / Bywalec forum
nie chcę zapeszać [obym nie zapeszył bom też zapakowany w gold] ale wyszła mi fala B maxie - spojrzałem na XAU 6m - wysłałem Ci maila z wykresem. Co wspiera Twoją teorię to że być może te oba trójkąty: duzy i mały - "wyzerowały" układ i od wybicia możemy zacząć liczyć cykl 1-5 - nie wiem jaka jest hierarchia w AT. ale to też amator podszyty CzP :) więc oby było na Twoje :)
tedchom_nielog / 83.19.69.* / 2009-09-29 19:02
max jak Cie czytam to cieszę się że nie tylko ja siedzę w tym ml5 i zastanawiam się nad dokupieniem jeszcze ml5 do 100% kasy albo sf1 i to i to powinno zarobić do konca tego roku ale jak czytam te wpisy to chyba ze zmęczenia troszynkę zaczynqalem wątpić wiec dzieki za wsparcie (czasem trudno być wierny swojemu zalozeniu ech...)
max1224 / 2009-09-29 19:52 / Tysiącznik na forum
taaak zapomniałem tylko dodać że to moje amatorskie wywody
###_maciejk / 2009-09-29 19:55 / Bywalec forum
...które zawsze się sprawdzają!
Ja też 100% ML5 :)
u2mart / 2009-09-29 17:00 / Tysiącznik na forum
Tylko teraz pytanie czy teraz nie warto zapakować się w akcje. Bo co do dolara to pewnie musiało by być dłuższe odwrócenie trendu żeby coś z tego wyszło
A patrząc na gwiazdy tygodnia w mBanku to wszyscy dziś się na akcje nawracali
u2mart / 2009-09-28 19:15 / Tysiącznik na forum
Eghh ostatnio przypominam sobie zasadę że sztuką jest też chronić kapitał a okazję jeszcze się znajdą, więc znów zleciłem mały zakup zielonego z wyceną jutrzejszą.
A ty privy w czym siedzisz na dzień dzisiejszy?
privy / 2009-09-28 20:19 / Tysiącznik na forum
Przewaga zielonego, ale jutro może się to zmienić. Czekam na sygnały z Rosj i Indii, a także sygnał kontynuacji z naszego rynku. Mamy też u nas wstępny sygnał hossy więc w najbliższym czasie portfel będę miał raczej płynny.
privy / 2009-09-28 22:10 / Tysiącznik na forum
Sygnał kupna na Staśku.
privy / 2009-09-28 22:15 / Tysiącznik na forum
podobnie zresztą na DAX, CAC, FTSE i Bovespie. Ciekawe co na to jutro Azja.
privy / 2009-09-28 07:37 / Tysiącznik na forum
ED cofnął się do górnej linii przebitego wcześniej rosnącego klina. Jeśli odbicie na ED to właśnie teraz, jeśli ma się to przełożyć na giełdy to dzisiaj min. Ta decyzja wejścia w FA była ryzykowna, ale właśnie dziś to ryzyko jest najmniejsze.
privy / 2009-09-27 18:30 / Tysiącznik na forum
To może być dobry pomysł zwłaszcza, że GPW jest po stronie byka. Jedynie DJ przełamał swój klin, ale potwierdzenie musi przyjść jurto. Jak nie przyjdzie to zapewne będzie to co sugerujesz.
1 2 3
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy