28 VI - 02 VII

max1224 / 2010-06-26 19:50
tak z przyzwyczajenia z wakacyjnymi pozdrówkami;-))
Wyświetlaj:
Zeus52 / 2010-07-01 10:45 / 10-sięciotysiącznik na forum
Są dane. Aukcja skończyła się sprzedaniem całej puli 3,5 mld euro obligacji. Stosunek popyt/podaż:1,7 Wyraźnie mniejszy niż ostatnio. Także rentowność wyższa. Ale teraz okaże się,czego spodziewał się rynek,na co liczył po negatywnych opiniach Moody's. Czy opinie te pójdą do kosza?
Zeus52 / 2010-07-01 10:35 / 10-sięciotysiącznik na forum
Spread między rentownością niemieckich,a hiszpańskch obligacji mocno spada,ED rośnie. Ale to są na razie jedynie oczekiwania,nadzieje. Niebawem pewnie będą dane.
privy / 2010-07-01 11:19 / Tysiącznik na forum
Pewnie EBC je łyknął rączkami banków.
Zeus52 / 2010-07-01 12:19 / 10-sięciotysiącznik na forum
Popyt na 6D wyniósł 111mld euro.0czekiwano około 100mld,czyli nie odbiega to zbytnio od założeń. W tej różnicy pewnie mieści sie aukcja?
Zeus52 / 2010-07-01 08:49 / 10-sięciotysiącznik na forum
Oglądałem właśnie wykresy spółek gold. Newmont zrobił formację kontynuacji wzrostów,podobnie wygląda sytuacja na Newcrest Mining. Po obronie nad luką hossy,dzisiejszy,"świeży nocny wypiek" owocuje pięknym białym korpusem wyjścia. Mimo grymaszenia złota,które nie wie,co ze sobą zrobić. Ale my przypuszczamy,że pójdzie za eurodolarem,dla którego obecnym,najbliższym celem,mimo także chwilowego marudzenia,jest linia bessy,czyli 1,28. Krótko mówiąc:w ładną,prowzrostowa flagę układa się to osuwanie eurodolara.
privy / 2010-07-01 09:23 / Tysiącznik na forum
Z edem jest taki problem, że tam są 2 flagi. Wspomniałeś o mniejszej, wzrostowej, ale jest większa spadkowa i jesteśmy obecnie na jej dolnej krawędzi.
Zeus52 / 2010-07-01 09:35 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na wykresie intra(zajrzyj do skrzynki)bardziej rzuca się w oczy ta prowzrostowa. A jeśli Janki potwierdzą dziś kłopoty z rynkiem pracy,to potwierdzą się kłopoty dolara. "ED mówi,a co mi tam kłopoty Janków, niech dolar się tym martwi.. Nie mój interes"
privy / 2010-07-01 09:47 / Tysiącznik na forum
Mam trochę odmienne zdanie. Jeśli taki monolit ja usa będzie w tarapatach to co czeka strefę euro, która jest podzielona jak nic innego. Dyskontujemy przyszłość. Kasa pujdzie znowu do Franka, następnie w Bondy i być może ponownie w złoto.
Zeus52 / 2010-07-01 10:09 / 10-sięciotysiącznik na forum
Hmmm...może. Ogólnie tak,ale teraz ED pokazuje,że chce zrobić jakąś taką nieregularną,wieloramienną ORGR. Aukcja obligacji hiszpańskich pewnie zadecyduje o kierunku w którym ED pójdzie,a późniejsze dane ze Stanów? Jeśli ED nabierze kierunku wzrostowego,to złe dane...osłabią dolara i kierunek tylko wzmocnią. No,a właśnie zaczął się nowy kwartał. Co prawda opisaliśmy wczoraj,co nam grozi w średnim i długim terminie,ale na razie tu może być spore zaskoczenie. Chyba,że Hiszpania nawali,dane będą tak tragiczne,jak dzisiejsze z Chin...to mamy pozamiatane. Ciekawostka. Dane z Chin były fatalne. Dane z Japoni rewelacyjne! Jaka była reakcja? Co spadło,a co wzrosło? W miarę dobrze zachował się Shanghai composite,a zwalił się...Nikkei! Kręte są ścieżki inwestorów. Wiem,wiem o co chodzi,ale śmiesznie to wypadło.
privy / 2010-07-01 10:01 / Tysiącznik na forum
Oczywiście nie zmienia to faktu, że krótkoterminowo pójdziemy jeszcze po ''nadzieję''. Górna banda dużej spadkowej flagi pokrywa się z zasięgiem wybicia z małej wzrostowej. Zatem nic tu się nie wyklucza a nawet uzupełnia.
Zeus52 / 2010-07-01 10:11 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dokładnie o to chodzi.
Zeus52 / 2010-06-30 21:42 / 10-sięciotysiącznik na forum
Janki lecą na pysk. Nawet przystanku nie chcą zrobić. W takim razie docelowo,zasięg rażenia RGR na S&P500= 880p. I niestety,ale strukturę bessy już mamy. Wielkie "1-5" w dół,a nie "A,B,C".. To już nie jest korekta. Jedyne rekordy na jakie możemy w najbliższych miesiącach,a nawet w ciągu roku oglądać...to rekordy spadków. Będziemy zadawali sobie za jakiś czas pytanie:przebije dno bessy z lutego 2009,czy nie?
London / 2010-06-30 23:22 / Bywalec forum
Te dno z lutego 2009 niejest wcale takie nierealne jak co niektórym się wydawało (wydaje) jak i to ,że jesteśmy w 2 części kryzysu . A jak zniżymy się do tych 880 to wtedy się okaże jak pampersy będą wymieniane ..., i jeśli 880 nas niezatrzyma to lecimy śrubować nowe rekordy. Miło by było ;)
privy / 2010-06-30 22:00 / Tysiącznik na forum
Oby, oby, bardzo na to liczę :)
Zeus52 / 2010-06-30 22:31 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zerknij do skrzynki. Jak wykresiki? Podobają się?
privy / 2010-06-30 22:45 / Tysiącznik na forum
Oj bardzo :), tylko niepotrzebnie tam napisano ''możliwa'' :). Jutro musimy mieć potwierdzenie dzisiejszego przebicia choć Jasiu jeszcze się broni.
Zeus52 / 2010-06-30 23:16 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz,to RGR budowana przez 8 miesięcy. Jakiś filtr jednak powinno się przyjąć...z drugiej strony...już sam czas jej budowania i rozmiar mówią same za siebie...czas i rozmiar spadków. Te 880p. to taki"ustawowy"minimalny wymiar kary..."nadzwyczajne złagodzenie kary,wyroku". Równie dobrze może być każdy poziom poniżej. Takźe 660p.,albo poniżej 500p.
Zeus52 / 2010-06-30 22:11 / 10-sięciotysiącznik na forum
Teraz bardziej właściwe będzie zaznaczanie wzrostów literkami,jako tylko korekty spadków. Tzn."A","B","C",jako korekta 14 miesięcznego impulsu wzrostowego...to jest jeszcze możliwe,ale tak mało prawdopodobne...że bardziej pasuje do kategorii bajkopisarstwa.
pablomaz / 2010-06-30 14:46
No i jak tam "taurońscy" inwestorzy? Trzymacie akcje, czy sprzedaliście ze stratą? Ja zdecydowałem potrzymać na razie i obserwować. Może uda sie parę groszy jednak zarobic jak już najwięksi panikarze sprzedadzą co mają?
privy / 2010-06-30 11:10 / Tysiącznik na forum
Straty hiszpańskich banków mogą sięgnąć ponad 250mld euro. Cypr znowu będzie brał pożyczkę na pomoc kolejnym bankrutom w strefie ojro :) Oj ciepłe lato się zapowiada.
privy / 2010-06-30 11:37 / Tysiącznik na forum
''Szalone krowy'' zaskoczyły mnie pozytywnie, to jedyny index, który jeszcze jako tako wygląda.
Zeus52 / 2010-07-01 00:02 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jeszcze jedna sprawa. Zarobiony byłem,więc teraz podaję. Wzrost kredytów hipotecznych:+8% Super! Tak powiedzą. A to po prostu nieprawda! Wzrosło o 12% refinansowanie. Naprawdę to ilość nowych kredytów spadła do niewidzianego bodaj od 2003 roku, dna!
Zeus52 / 2010-06-30 15:06 / 10-sięciotysiącznik na forum
Poprawka. ADP:13tys./prognoza:60tys.
max1224 / 2010-06-30 21:03 / Tysiącznik na forum
dziś w portfelu -0,69% ML5/SKAN2 mniej więcej po połowie;-))
Zeus52 / 2010-06-30 21:31 / 10-sięciotysiącznik na forum
Fajnie. To ja będę coś około minus 0,8% z kawałkiem. Nie chce mi się nawet liczyć...urobiony jestem. Ale już w drodze do domu. Kurna,co się dzieje? Ludziska na akcję kredytową się załapały? Wszyscy,wszystko chcą robić. Najlepiej na wczoraj. Mi,nie powiem,to bardzo pasuje.
privy / 2010-06-30 21:37 / Tysiącznik na forum
Ciekawe czy jankesom starczy odwagi na doopnięcie poniżej 1040. Jutro będzie krzyż i zacznie się nerwówka.
Zeus52 / 2010-06-30 23:53 / 10-sięciotysiącznik na forum
Krzyż już od pewnego czasu widać,że musi powstać i to niezależnie,czy byłoby odbicie,czy nie. Musiałby być wyskok w górę o kilkaset procent w kilka dni...i musiałoby to nastąpić z tydzień temu.Wtedy może poszłoby poślizgiem. Ale o bajkach to nie tutaj. Krzyż nie daje od razu żadnego zamieszania. Zwykle niby nic się nie dzieje. Jeśli giełdy będą akurat szły w górę,to krzyż w tym nie przeszkodzi. Chwilowo. Bo to sygnał sprzedaży dla bardzo długoterminowych inwestorów. Indywidualni,ale głównie fundusze. I teraz,dopiero jeśli po powstaniu kszyża nastąpi jakikolwiek spadek,to wtedy do wyprzedaży rzucą się nie tylko krótko,czy średnioterminowi gracze,ale totalnie wszyscy. A tych długoterminowych jest baaa...ardzo wielu. Raczej w "normalnym"handlu obraca się tylko czubek góry lodowej. Reszta akcji spokojnie leży odłogiem. Teraz już nie będą leżały. Pójdą w ruch,na sprzedaż oczywiście. Nie potrzeba nawet krótkiej sprzedaży. A to w efekcie da takie ruchy,jak to w bessie. Dwa kroki w górę,mamienie odrobieniem strat. i...srrr...ru w dół,o trzy kroki. Później znów niby odbicie,krok,lub dwa i znów sru trzy,albo pięć w dół. Myślę,że wielu to już ma przerobione w okresie 2007-2009. To teraz szykuje się powtórka...to tak,dla kogoś,kto jeszcze tego nie przeżył i nie skumał o czym mówimy...60-cioprocentowe straty fundów akcji itd.
Zeus52 / 2010-06-30 14:55 / 10-sięciotysiącznik na forum
Bardzo niska ilość szybkich pożyczek 3M od ECB,to też duży pozytyw dla euro. Właśnie o to chodziło. Natomiast ADP...Następny z"super"odczytów. 16tys zamiast oczekiwanych 60tys. Ale Edward,po chwilowym zachwianiu powie sobie:"A co mi tam! Dokąd to ja chciałem lecieć. To nie moja broszka. Słabym ADP niech się martwią Janki i ich waluta"
Zeus52 / 2010-06-30 07:58 / 10-sięciotysiącznik na forum
We wczorajszym konkursie napłynęła jedna prawidłowa odpowiedź. A 100punktów za odpowiedź w sprawie wczorajszego,dziwnego zachowania złotówki zdobywa:...Piotruś.
student_mel / 2010-06-29 23:20 / Bywalec forum
ktoś widzi szanse na odbicie na giełdach?
London / 2010-06-29 23:10 / Bywalec forum
No i co teraz ? Mamy w końcu poziom oczekiwany czyli lutowy dołek . Odbijamy w górę czy jedziemy dalej z koksem? Następny mój poziom około 1010 a jak to janków nie zatrzyma to może nas czekać fajna wycieczka na 880 :)

Wynik dnia - miedzianka ponad -5% . Dawno tak niezaszaleli
Zeus52 / 2010-06-30 08:59 / 10-sięciotysiącznik na forum
ML6 przed wynikami bardzo staniał. Miedzianka to nic,jak BIP Billiton,Teck,AngloAmerican,Rio Tinto..."zaszalały". Sama tanizna,tylko brać.
privy / 2010-06-30 09:17 / Tysiącznik na forum
Będzie taniej :)
Zeus52 / 2010-06-30 09:58 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wszystko możliwe,nie przeczę...to na razie tylko stwierdzenie faktu...
privy / 2010-06-30 10:10 / Tysiącznik na forum
Miedź zaliczyła krzyż śmierci i wpadła pod linię trendu. Teraz nawraca do niej i .... jak zwykle 2 możliwości.
tara30 / 83.26.208.* / 2010-06-30 10:21
Witam , znowu ta niepewnosc , jak myslicie dane z rynku pracy dzisiaj w ameryce beda troche lepsze czy raczej gorsze i wowczas nie ma co liczyc na korekcyjne odbicie na giełdzie tylko dalsze spadki .....
Zeus52 / 2010-06-30 01:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak,na to czekaliśmy,o tym było krakane...ale to jakby się stało,więc wybiegam w przyszłość. Nie chciałbym być źle zrozumiany,tak jak nieporozumienie wynikło na dole. To już jest,a ja już wybiegam do przodu. Może za szybko. Na razie za wcześnie o tym mówić,bo nie wiemy jeszcze,czy nastąpi od razu dalszy zjazd,czy może mamy tylko naruszenie linii szyi wielkiej,ogromnej RGR. Ja tylko liczę na to,że może być jakiś większy podjazd pod wyniki. Kiedy on się zacznie? Z jakiego poziomu? To na razie pytania bez odpowiedzi. Tak samo,jak to o odbicie. Natychmiastowe odbicie. Gdyby takie nastąpiło teraz...to jego losy dość czarno widzę. Pamiętajmy,że poza czarnymi gromnicami na wykresach,mamy nad głową lukę bessy. Więc próby odbicia mogą być,ale ich szanse w tej chwili...małe. Mi chodzi na razie bardziej o eurodolara. On,jak mi się wydaje i o czym pisałem niżej,może odbić najszybciej. Najszybciej,tzn jutro,pojutrze...być może będzie to w oderwaniu od giełd? Dziwne,ale możliwe. Eurodolar-gold-surowce-i w końcu giełdy. . Ale jeśli Stasiek przebije wyraźnie linię szyi...to będzie jakiegoś czasu potrzebował na wyhamowanie i ruch powrotny. Spotkałem już wersję(Kuczyn)w której być może dokończymy teraz piątą podfalę spadkową,wielkiej spadkowej"jedynki"."Jedynki"z wielkiego,spadkowego impulsu "1-5" A następnie rozpocznie się większa korekta spadków,już jako A,B,C wzrostowe,albo inaczej"dwójka" spadkowego impulsu 1-5. Czyli chodzi o wersję powrotu do bessy. Przypominam,że już wcześniej parę razy omawialiśmy,że taka opcja coraz bardziej się nasuwa. Oczywiście Kuczyn także przedstawia to jako jedną z możliwych opcji. Ale coraz bardziej możliwą. Właściwie to ta wersja jest w tej chwili już podstawową,a istnieje jedynie moźliwość,choć trudna, powrotu do TYLKO korekty A,B,C. Zwłaszcza przy nieuchronnym"krzyżu śmierci"...który powstanie na wykresach za jakieś 2-3 sesje. To już formalność. Zatwierdzenie wyroku..."Rada Państwa nie skorzystała z prawa łaski.",jak to niegdyś bywało za czasów,które wielu pamięta. Tylko w takich przełomowych momentach,na tak ważnych poziomach,zawsze coś się dzieje. Są próby obrony,powrotu nawet po ich przebiciu.
Zeus52 / 2010-06-29 19:48 / 10-sięciotysiącznik na forum
Sorry,ale rzuciłem okiem na Staśka...i wycofuję pytanie poniżej. Może się i święciło coś,jakieś nadzieje były. Ale na razie to odpada. Na razie.
Zeus52 / 2010-06-29 19:39 / 10-sięciotysiącznik na forum
A teraz pytanie za 100punktów: Zwrócił ktoś uwagę na złotówkę? I o czym to świadczy? Co się święci?
max1224 / 2010-06-29 23:25 / Tysiącznik na forum
wraca ponad 3,41
Zeus52 / 2010-06-30 07:47 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak maxiu...poza tym dolar,frank. Dlatego odwołałem pytanie. To nie kapitał wszedł,ale sprzedane zostało euro do złotówki. To się nazywa:interwencja walutowa. Niestety.
privy / 2010-06-29 19:47 / Tysiącznik na forum
Tak, ale jeszcze się nic nie święci. Nawet spadająca gwiazda niczego by nie zapowiadała, taka specyfika złotego.
max1224 / 2010-06-29 22:08 / Tysiącznik na forum
właśnie wróciłem i co widzę ? wow portfel przeliczony jest dobrze ale nic nie kumam znaczy powoli sobie próbuję ułożyć i jest pytańko w czym i czym Cię utwierdziłem? jak wspominasz poniżej
Zeus52 / 2010-06-30 07:54 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz,taka nowa formacja maxa nazywana:"otwarcie wątku". Musimy jeszcze wyliczyć statystykę,sprawdzalność. :)
privy / 2010-06-29 23:26 / Tysiącznik na forum
No w spadkach na giełdach mnie utwierdziłeś. Muszę przyznać, że masz gest, otwierasz temat i już -3, -4% w jankesowie. Mają respekt nie ma co. Pewnie z GS się zmówiłeś: jak otwierasz temat to na giełdach ma być padaczka :))
max1224 / 2010-06-29 23:39 / Tysiącznik na forum
ale lojalnie podałem że w dolcu zapakowany jestem z częsią złota za pazuchą właśnie na taką okoliczność i to złoto mnie dziś trochę przytrzymało sam dolar .... wg mnie ... pisałem już wieczorem o mooim jedynym na dziś dylemacie
elKonrad / 2010-06-29 23:08
hej,
Ja jak zwykle spuznialski. Czy warto jeszce wchodzic w usd z jutrzejsza wycena?
max1224 / 2010-06-29 23:12 / Tysiącznik na forum
odpowiedz sobie na pytanie czego się spodziewasz jak dla mnie to 3 część korekty a czy to C w ABC czy 3 w 1-5 nie wiem w każdym razie jutro się nie skończy raczej
Zeus52 / 2010-06-29 20:18 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jeszcze co do tego na dole. Ja często piszę,mając na uwadze swój portfel,a także specyfikę Skandii. Wiele jest ruchów,których mi się nie opłaca wykonxwać. Ale na temat tego,co się dzieje chyba już wszystko było. Na temat zagrożeń,wielkości,czasu korekty...i chyba dla szybszych inwestorów na czas,a nawet dużo przed czasem. Kto chciał wyjść z giełd,GPW,czy skąd inąd,to miał tyle czasu,że zdążył. Tak,że to,o możliwym podjeździe pod wyniki,może uda się komuś wykorzystać. A jeśli,tak z drugiej strony,ktoś nie zdążył,a czas realizacji ma długi...to też info dla niego. W średnim terminie wybicie pod dołki lutowe i pod linię trendu i tak technicznie powinno dać ruch powrotny. A czemu on odpowiada w praktyce? Właśnie podjazdowi pod raporty kwartalne. To tak ogólnie,może bardziej precyzyjnie,o co mi chodziło. Natomiast eurodolar zachowuje się nieźle. Wcześniej spadł, po danych od Janków też,ale mniej chętnie. To wygląda tak,że ED mówi:dobra,dobra. Spadłem,bo Euroland ma swoje problemy(spłata długu do ECB),ale dane od Janków? Co mi tam,nie moja broszka. Niech Janki się tym martwią. A może coś pozytywnego,choćby jutro,wpadnie z Eurolandu...eee tam. Więcej nie spadam.
Zeus52 / 2010-06-29 19:50 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zdaje się,że razem pisaliśmy...
privy / 2010-06-29 20:13 / Tysiącznik na forum
Trwa walka o dołek intra na staśkowym fucie z maja. Pewnie obronią bo inaczej musiało by dość do jakiegoś kataklizmu a ten pewnie zostawią sobie na inne dane.
Zeus52 / 2010-06-29 20:55 / 10-sięciotysiącznik na forum
Kurka wodna! Bateria mi już siada...ale to żre!
Zeus52 / 2010-06-29 20:52 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na razie mam dane z fundów. Tak w pamięci licząc,bo jestem w drodze i ciągle tylko telefon pod ręką...portfel ML5/ML6:70/30=-0,98%. Już z dolarem,na czysto. Na razie więc żyjemy.
Zeus52 / 2010-06-29 16:29 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale indeks Conference Board przysolił...Prognozy sobie:62,8p.,a indeks sobie:52,9p. Cieniutko się zrobiło. Ale zdaje się,że grubasy modliły się pod Ścianą Płaczu:Boże! Daj nam niską bazę na następny kwartał i półrocze. Bo inaczej,to później tym bardziej nie zdzierżymy w boju niedźwiedziom i będzie chryja
Zeus52 / 2010-06-29 16:21 / 10-sięciotysiącznik na forum
O jednym zapomniałem jeszcze wspomnieć. Ale myślę,że od dawna to wszyscy widzą. Otóż poniżej "naszej"linii trendu na złocie jest"linia szyi"nie piszę czego,bo nie będe się"wyrażał". Ale traktuję ją jako dodatkową linię obrony. A ponieważ przebiega niewiele niżej,więc liczę na sytuację,w której odbicie dolnym cieniem nastąpi właśnie od linii szyi "tego czegoś",a szpulka usadowi się na linii trendu. Wtedy mielibyśmy takie"startowe"naruszenie,jak w maju. Oczywiście,jeśli ta obrona zawiedzie...wolę nie mówić.
London / 2010-06-29 10:23 / Bywalec forum
Lecimy w stronę dolnej bandy , ciekawe czy i tym razem wytrzyma
Zeus52 / 2010-06-29 02:09 / 10-sięciotysiącznik na forum
Parę słów wyjaśnienia,na temat:co tak wystraszyło Janków? Jak pisałem,pewnie później się dowiem. Otóż wystraszyło nie tylko Janków. Zamieszanie na rynku walutowym,spadek eurodolara w tak dogodnej dla niego sytuacji,silny wzrost franka(zapewnienie o nieinterwencji to nie wszystko),spadek rentowności 10Y...o ruchu na złocie wspominałem. Dwie sprawy. Po pierwsze Bank for International Settelment uważa,iż zagraża nam właśnie druga fala kryzysu,spowodowana nadmiernymi długiem. Sprawa druga. Wypowiedź P.Krugmanna. Stwierdza on,że weszliśmy właśnie we wstępną fazę trzeciej Wielkiej Depresji. Pierwsza to lata po 1873r,druga to lata dwudzieste ubiegłego wieku. Obecnie mamy początek trzeciej...i być może wcale nie najłagodniejszej. To tak przestraszyło inwestorów. Dlatego był ten rzut na gold. Z resztą strach wcale im nie przeszedł,jak widać po obligacjach,walutach. Złoto tylko było blisko szczytu i powędrowało chwilowo za ED. Pewnie część inwestorów nie uwierzyła,a inni powiedzieli sobie: No dobra,ale to prognoza dużego kryzysu na najbliższe kilka,a raczej kilkanaście lat. Na razie jeszcze może coś tam na akcjach podjedziemy. A w złotko zaopatrzymy się później,jak już totalnie zacznie się wszystko sypać.Dlatego złotko zachowało się dość dziwnie,spadając po tym wyskoku. Zwłaszcza biorąc pod uwagę okoliczności. I to tyle pogadanki na dzisiaj. Dobranoc.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy