28 VI - 02 VII

max1224 / 2010-06-26 19:50
tak z przyzwyczajenia z wakacyjnymi pozdrówkami;-))
Wyświetlaj:
devil000 / 2010-06-29 00:06 / Bywalec forum
sidziec na tylkach w akcjach i nie plakac...........
privy / 2010-06-28 13:51 / Tysiącznik na forum
Cypr zaciąga kredyt na pomoc ''Grecji''. '' '' bo wiadomo, że nie chodzi o Grecję tylko o francuskie i niemieckie banki. Świat stanął na głowie.
u2mart / 2010-06-28 15:13 / Tysiącznik na forum
A na naszym straganie obrót powalający normalnie
Zeus52 / 2010-06-28 16:27 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale mocne ostrzeżenie w pewnym momencie było...przypomnienie,na jak cienkim włosku wisi ten straganik. Tylko dzięki płytkości rynku dało się go jeszcze uratować. Tymczasem Janki czegoś się mocno przestraszyły. Złoto zwykle,jak inne surowce,idzie wraz z EDem i giełdami. Tylko w razie dużego zagrożenia,w panice idzie pod prąd,bo wszyscy rzucają się na zakupy,w gold,jako w bezpieczną przystań. Ta dzisiejsza gwałtowna zmiana korelacji złota z EDem i giełdami,ucieczka w gold....to na razie początek i jeszcze wszystko może się zmienić do końca sesji. Ale fakt jest taki,że w tym momencie Janki są w strachu....nie znam powodów,ale zwrot korelacji był dość nagły. Pewnie to wyjdzie później,co się stało.
u2mart / 2010-06-28 16:58 / Tysiącznik na forum
No to chyba po panice bo złoto pikuje chwilowo.
W mbanku znów widzę kłopoty z aktualizacją, zlecenia wiszą pomimo że konwersja powinna być już widoczna. A dziś część weszła w dolca, ale większość dalej w akcjach od piątku
Zeus52 / 2010-06-28 17:55 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak. Na gold n-ta powtórka tego samego schematu. Z resztą ciąg dalszy przewiduję również typowo,w/g schematu. Komuś to widocznie jest potrzebne.
student_mel / 2010-06-28 18:00 / Bywalec forum
tylko niech to się zatrzyma... lecą już poniżej 1235 :(
Zeus52 / 2010-06-29 13:22 / 10-sięciotysiącznik na forum
CDS-y europejskie rosną już wszystkie hurtem,jak leci. Na prowadzeniu Hiszpania,ale dotyczy to całego Eurolandu. I choć się dość nakrakałem,aż wykrakałem,to liczę,że w takim razie odbicie jednak nastąpi i to najpóźniej właśnie od czwartku. Takie"window dressing"przeterminowane. Cóż,fundusze chyba chcą wypracować sobie na razie niską bazę do czwartku. A poza tym,przynajmniej na eurodolarze kroi się odbicie właśnie po tym terminie. Chodzi o termin spłat pożyczek z ECB. Obawy(do czwartku)dołują euro...ale to raczej pretekst. Wiadomo,że raczej nic się nie stanie,a być może środki pomocowe zostaną na rynku dłużej...ale pretekst do dołowania euro jest. Więc dobrze,że złoto nie odrywa się za bardzo od EDa...to może zaprocentować za dwa dni,gdy ED dostanie kopa na rozpęd pod górę.A może wcześniej?
Zeus52 / 2010-06-28 19:29 / 10-sięciotysiącznik na forum
Trochę to może nieprawidłowo zabrzmiało."Muszą",w sensie:"Powinni...bo inaczej lipa". Ale jak patrzę na reakcję spółek,gdzie w przybliżeniu spadek gold=spadek spółek i porównam ze spółkami surowców przemysłowych(miedź),to można,lekko koloryzując,stwierdzić,że na XAU bez reakcji,w porównaniu do masakry dziejącej się na spółkach,gdzie surowiec bazowy spada o połowę mniej niż gold. Zdaje się,że chyba wiem,co pierwsze odpuści. Giełdy,czy gold?
Zeus52 / 2010-06-28 18:47 / 10-sięciotysiącznik na forum
I tak będą musieli do gold wrócić. Tylko tym razem nieco szybciej.
tara30 / 83.26.208.* / 2010-06-28 19:04
wItam w piatek wazne dane z NFP , jak myslicie beda gorsze od prognoz ?
privy / 2010-06-28 18:18 / Tysiącznik na forum
Nie ma nowego szczytu na złocie, a to wery niedobrze.
Zeus52 / 2010-06-29 12:21 / 10-sięciotysiącznik na forum
Muszę się przyznać,że patrzę na gold od najdłuższych wykresów,do najkrótszych...i wszystko nieźle w tę stronę wygląda. Ale przy dłuższych wykresach,o kompresji wyższej,niż weekly,patrzę tylko na układ świec,formacje,z kompletnym olaniem wskaźników.
privy / 2010-06-29 13:21 / Tysiącznik na forum
Każda metoda dobra byle skuteczna. Na miesięcznej mamy zarówno kanał wzrostowy jak i klin wznoszący.
Zeus52 / 2010-06-29 14:17 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale zobacz,jak bardzo precyzyjnie jest ta nasza linia na gold grana. Kuczyn też ją w końcu zaznaczył,ale tylko mały fragment całości,a na dodatek niedokładnie. A tu precyzja wychodzi,co do centa. Koniec cienia w marcu/koniec cienia w kwietniu...później siedząca dokładnie na linii świeczka w maju,z zapuszczonym w dół cieniem,następnie same dotknięcia końcem cieni w linię. Początek czerwca,dwa razy parę sesji temu i teraz.
privy / 2010-06-29 15:01 / Tysiącznik na forum
Jak z mikrometrem :)
Zeus52 / 2010-06-29 15:23 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dokładnie. Jakby ktoś sobie zaprogramował:tu kupuję! Tylko wiesz,jakie zagrożenie to niesie,gdyby tak wymacana linia pękła! Na pocieszenie można wtedy powiedzieć:cóż,to lokalna linia... Bez wskaźników widać,że coraz częściej jest testowana,a wykres daje optycznie wrażenie jakby odwróconej,słabnącej paraboli. Jeśli nie nastąpi jakieś mocne wybicie,to w końcu nasza linia pęknie.
privy / 2010-06-29 16:25 / Tysiącznik na forum
Moje zdanie znasz. Na złocie postawiłem kreskę, na giełdach zresztą też, a ''max'' jeszcze mnie w tym upewnił :)
Zeus52 / 2010-06-29 16:50 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale na giełdach to też tylko chwilowy zawał. Na gold,zobacz wpis u góry...to może być"startowe"naruszenie. Owszem,ciągle kraczę. Ale to moje krakanie,to tak bardziej na później. Teraz jeszcze będzie podjazd i na giełdach.. Za niedługo.
privy / 2010-06-29 17:06 / Tysiącznik na forum
Zeus, Ty sobie nie żartuj, jaki chwilowy zawał? Trend spadkowy trwa w najlepsze, mieliśmy chwilowe odreagowanie ale obecnie spadki się pogłębiły. Była jeszcze szansa, ale układy korekcyjne załamały się.
Zeus52 / 2010-06-29 18:14 / 10-sięciotysiącznik na forum
Poza tym to dotyczy tylko tego,co napisałeś,że dajesz sobie całkowity spokój ze złotem,a także giełdami. "Całkowity"...a mi chodzi o to,że jak masz szybkie ruchy,to może da się jeszcze coś ugrać na podjeździe pod wyniki. Teraz,na ED i gold. To wszystko i tak będzie tylko częścią,jakąś falką wzrostową,w całości korekty. Wszak sam pisałem od początku,gdy już się przekonałem na 100%,że korekta się zaczęła,że to nie będzie korekcinka,jak dotąd. Rachu,ciachu i po korekcie. Ale korekta(jeśli nie coś gorszego)musi być długa i uciążliwa. Mi tylko chodzi o to,że nawet w bessie są różne rzuty w górę. Nieraz niemałe. I taki wietrzę niebawem. Nie mówię,że teraz,już,ale niebawem nastąpi mocniejszy ruch w górę. Natomiast na ED i gold sądzę,że stanie się to szybko."Baskervill"na gold...to może być lepsze,niż dotychczasowa sama linia trendu. Ale jeśli się uda dzisiejsza obrona.
privy / 2010-06-29 19:31 / Tysiącznik na forum
Dziś już na złocie niewiele się zapewne wydarzy. Jutro zobaczymy, brakuje mi klasycznej dywergencji na dziennych dla dopełnienia formalności. Być może nadchodzący zjazd na giełdach będzie ruchem kończącym wzrost na goldzie. Zobaczymy jak to się poukłada. To co ''bije po oczach'' to słaba reakcja golda na zjazd indeksów. W normalnych warunkach byłby co najmniej 1,5% up. Cała kasa popłynęła do franka.
przemek90 / 89.228.241.* / 2010-06-29 19:50
A co myślisz o dolarze?? Pociągnie jeszcze do góry?? Warto jeszcze wskoczyć?
privy / 2010-06-29 23:34 / Tysiącznik na forum
Nie wiem, ale chyba zaczekałbym dzień może dwa jeśli już. Wydaje mi się, że wzrost jest zdrowy, nieprzegrzany więc może być stabilny. Jesteśmy 8 sesji po sygnale kupna więc małe perturbacje powinny się pojawić lada dzień.
przemek90 / 89.228.241.* / 2010-06-29 23:42
Tak też chyba zrobię poczekam może troszkę i wtedy podejmę decyzję. Generalnie to już tydzień temu chciałem w niego wejść, ale jakoś zabrakło mi wiary we własne przeczucia.. a teraz ryzyko jest już większe.

PS. Dzięki za odpowiedź, już myślałem że mnie ignorujecie :)
Zeus52 / 2010-06-29 17:39 / 10-sięciotysiącznik na forum
Oj Boże. Gdzie jesteśmy,każdy widzi. Ale mówię o obecnym fragmencie gry. Nawet,gdyby zjazd był pod dołki z lutego,to i tak zbliżają się wyniki kwartalne. Oni teraz postraszyli,obniżyli prognozy i mamy zjazd. Ale później wystąpi nadzieja,że jednak wyniki mogą okazać się trochę lepsze. Poza tym ja bardziej o gold i surowcach. Bo ED także może odbić w górę i to jeszcze szybciej,niż giełdy,szybciej niż to się wydaje. Może nawet dziś,albo jutro. Najpóźniej w pojutrze. To tak trochę polityki,tak poza tym,co widać na kreskach.
Zeus52 / 2010-06-29 14:06 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ryzyko jest. Właśnie stoimy na tej"naszej"krótkiej linii trendu. Po dołkach marzec/kwiecień/naruszenie cieniem w maju/dwa razy dotknięcie cieniem w czerwcu.
Zeus52 / 2010-06-29 11:03 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz,trudno wyliczyć niewiadomą(przyszłość)z mikromierzem w ręku i wagą apteczną...co lepiej? Dolar? Gold? A może tak,jak mam,część ML6 zostawić? Dlatego mam bez zmian. A ML5...też w dolarze rozliczane.
privy / 2010-06-29 11:22 / Tysiącznik na forum
Spójrz na BDI oraz CRB i to drugie w ujęciu tygodniowym. Spójrz też na gold w ujęciu tygodniowym - lawina dywergencji. W ujęciu dziennym też już niemal wystąpiły, niemal bo nawet do szczytu cena nie doszła. To jest poważne ostrzeżenie w mojej analizie. Tak złapałem na ''s'' edka powyżej 1,51. Wiem, rozum mówi, że na rynku jest niebezpiecznie i złoto powinno rosnąć bo to bo tamto. A może właśnie o to chodzi by tak myśleć dlatego ja kieruję się wyłącznie ''kreskami'' a nie fundamentami.
Zeus52 / 2010-06-29 11:39 / 10-sięciotysiącznik na forum
Baltic Dry Index,wiem jak wygląda,sam rozsyłałem wykres. Także Philadelphi FED z nałożoną produkcją w Stanach. To nie rozum,ale niepewność...dlatego gold,a że rozliczane w dolcu...to,tak...niech samo się rozwiąże. Teraz znowu próbowali cichcem,stopniowo zaniżać prognozy wyników,zysków za drugi kwartał. Stara metoda. Zaniżamy,aby łatwiej było je pokonać. Poprzednie zaniżanie,tydzień temu,przeszło niezauważone...ale,jak widać,zostało zapamiętane. A to nie było kosmetyczne zaniżanie. Obniżano prognozy o 25-30%...to dolna półka,do 50%. To przeszło bez echa,więc dziś poszła,niby nic,następna seria obniżeń prognoz wyników za 2 kwartał...i tu zonk! Mamy reakcję.
przemek90 / 89.228.241.* / 2010-06-29 11:19
A jest jeszcze sens wchodzenia w dolara?? Bo już sporo podskoczył i nie chciałbym wejść na górce. Tak w ogóle to jest chyba ciężka sytuacja, bo praktycznie wszystko spada nawet fundusze pieniężne i obligacji. Kupiłem ostatnio Amplico obligacji światowych licząc, że będzie rosło razem z dolarem a tu kicha. Orientuje się ktoś z czego to może wynikać?
maxsio / 2010-06-28 21:42 / portfel
I w dodatku kolejne dwa dni wzrostu praktycznie zostały wyzerowane. Coraz częściej czarna świeca obejmuje całe wzrosty, a jeszcze wczesnym popołudniem wszystko układało się jak najlepiej, a tu nagle taki gwałtowny spadek. Chyba trzeba będzie się zwijać z złotka i przeczekać gdzieś w spokoju wakacje i zobaczyć co i jak po nich. Choć ostatnio nawet fundusze pieniężne jakoś kiepsko przędą :/
privy / 2010-06-28 22:21 / Tysiącznik na forum
Wszyscy uciekli na herbatkę do Franka. Midasowi herbatki się już skończyły a mamy zapowiedź, że Franek żadnego gościa nie będzie już wyrzucał przy pomocy interwencji ''policji''. Zatem mamy zmianę lokalu. Tym razem złotko i rynki kasowe mogą dmuchnąć w jedną tutkę.
maxsio / 2010-06-28 23:13 / portfel
No to ciekawe w co pozostaje już inwestować. Jak tak patrzę, to wychodzi mi, że WIG poleci w dół i niestety wdaje mi się, że będziemy mieli dość głębokie nurkowanie (choć czasami mam nadzieję, że się będę mylił), obligacje polskie też raczej w dół (zresztą już zaczęli chyba już dyskontować wzrosty stóp). To co polecasz z lokalu franka, czy może bezpośrednio na forex i tam próbować? Choć ja raczej mam za małą wiedzę na tego typu zabawę.
privy / 2010-06-29 00:04 / Tysiącznik na forum
Franek jest lokalem CHF lecz jeśli nie on, to zielony. Stasiek będzie się jeszcze zaciekle bronił, ma 2 wsparcia, musimy je tylko połamać inaczej karuzela i clubbing.
max1224 / 2010-06-28 23:30 / Tysiącznik na forum
a ja się w dolca zapakowałem i wygląda mi to dość ciekawie;-))
Zeus52 / 2010-06-29 00:49 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja tam bez zmian...raczej są powody do wzrostu złota,niż spadku.
privy / 2010-06-29 10:25 / Tysiącznik na forum
Być może, ale jeśli podczas spadków na kasowych złoto traci to co będzie jak kasowe zaczną rosnąć? Moim skromnym zdaniem tworzymy formację szczytową na złocie. Jakieś podrygi oczywiście możliwe, ale musimy wybić szczyt, nowy szczyt, a go nie ma, do tego ten klin.
max1224 / 2010-06-29 08:55 / Tysiącznik na forum
tak ściślej to jestem ml5 54% skan2 46% czyli zapakowany w dolara
fasolens / 2010-06-29 08:33
Zeus, możesz powiedzieć w czym teraz siedzisz? w złotku?
Zeus52 / 2010-06-29 10:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na razie tak.70%ML5+30%ML6. Wczoraj wyszło śmiesznie,bo+0,004%. Czyli "0". Jak pisałem,coś musi pęknąć i sądzę,że nie będzie to złotko. Na razie"cienka,czerwona linia..." poczekamy,zobaczymy.
gregor82 / 2010-06-29 09:24
A co myślicie o ALL1 w czasie spadków przeważnie rośnie? Czy warto wejść w ten fund?
privy / 2010-06-29 10:14 / Tysiącznik na forum
Szybciej w czasie spadków rośnie skan2. All1 dobry byłby wówczas gdyby wraz z giełdami spadał dolar, a to bardzo rzadkie zjawisko.
gregor82 / 2010-06-29 13:00
Tylko czy nie za późno na wejście w SKAN2? Licząc 2 dni na konwersję, może się okazać, że będzie odbicie i zacznie spadać. Chyba, że trend spadkowy się utrzyma to poszybuje.
Zeus52 / 2010-06-29 10:54 / 10-sięciotysiącznik na forum
ALL1? Miałem go przez pewien czas...ale to MiŚki. Dlaczego nie miałyby spadać,jak one tylko czekają na linii,na sygnał od Wig-u20 na wyłamanie w dół.
privy / 2010-06-29 11:05 / Tysiącznik na forum
Bo część portfela All1 to derywaty ustawione na ''s''.
Zeus52 / 2010-06-29 11:23 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak,na to liczyłem w lutym,gdy wchodziłem w ALL1...ale on też spadał,tylko bardzo łagodnie. Gdy indeksy posypały się dwa razy po 3-4% dziennie,a ALL1 stracił bodaj tylko 2% przez te dwa dni.
student_mel / 2010-06-28 17:19 / Bywalec forum
jak długo planujesz posiedziec w akcjach? ja zostąłem na gpw liczac na jakies wzrosty związanie z 'window dressing' - ale zobaczymy....
u2mart / 2010-06-28 17:25 / Tysiącznik na forum
Ja obecnie bardzo szybko zmieniam portfel, dlatego znów opóźnienia w systemie mbanku mi trochę komplikują sytuację, ale z akcjami nie planuje się wiązać dłużej niż kilka dni
privy / 2010-06-28 18:16 / Tysiącznik na forum
Tak na marginesie tych opóźnień, zaczynają lecieć w kulki. Przeliczyłem wartość portfela dzień po dniu na określonych fundach i na pzu przeliczenie zostało zrobione z 1 dniowym poślizgiem. Zaczynam mieć wrażenie, że to mBank leci w kulki z transmisją zleceń do agenta transferowego bo zaczyna to już włazić na uniona. Uniona jeszcze nie przeliczyłem, ale jedno zlecenie wisiało mi ponad normę. Dziś puściłem kolejne zlecenia i na pzu i na uniunie i prześledzę je jeszcze raz bardzo dokładnie.
Zeus52 / 2010-06-28 14:07 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tam wczoraj zakradł się błąd w analizie S&P500. Zwrócił mi na to uwagę Rumburak. To znów z powodu stooq.pl...oni to z opóźnieniem i dziwnie"drukują". Chodzi znów o wolumen przy piątkowej szpulce. Był dość wysoki,a więc z tej strony to też byczy sygnał. To nie musi być na długo,ale jednak jakaś korekta spadków się kroi.
Zeus52 / 2010-06-28 14:00 / 10-sięciotysiącznik na forum
A spread między rentownością niemieckich, włoskich i francuskich(!) obligacji 10Y dość gwałtownie wzrósł.
Zeus52 / 2010-06-27 23:57 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max. Muszę odpisać na forum to,co pisaliśmy prywatnie. Otóż ja nie stałem się niedźwiedziowaty. Ja tylko przestrzegam przed tym,co może zaistnieć. Ale niekoniecznie musi. Choć na dłuższą metę"krzyż śmierci"nie nastraja pozytywnie. Ale na razie to tylko luźna dyskusja. Bez posunięć w portfelu. Też mam nadzieję,że skończy się tylko na dużej korekcie"A","B","C". Że nie zamieni się to w wielki(nie lokalny)impuls spadkowy 1-5. Też mam nadzieję,że za nami jest"A" i jesteśmy w trakcie złożonej fali"B" korekty....a nie,że mamy za sobą dużą"1" impulsu spadkowego i do tego,być może jeszcze nie zakończoną,ewentualnie"2",a czeka nas 3,4,5...tfu,tfu,tfu...trzy razy przez lewe ramię...i co tam jeszcze trzeba,to zaraz zrobię. Na razie to dywagacje,ostrzeżenie...że coś takiego nam zagraża.
Zeus52 / 2010-06-27 15:53 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jednak wertując wykresy innych spółek...one nie wyglądają tak optymistycznie,jak BHP Billiton,a wręcz odwrotnie. Teraz indeksy. S&P500 mamy szpulkę po dużym spadku. To może być przystanek przed dalszą jazdą w dół. Na to wskazuje spadek wolumenu. Z drugiej strony,szpulka jest w obrębie czarnej świecy,choć w dolnej części...coś w rodzaju harami. Może więc krótki ruch boczny,następne szpulki,albo co najwyżej ruch do połowy czarnego korpusu? W razie jednak odbicia widzę to maksymalnie do linii spadkowego trendu. W przybliżeniu...nieco poniżej 1120p. To już byłoby jako wzrostowa falka druga, impulsu spadkowego. Bo do"c" w"B" trochę już mniej pasuje. Wtedy nasz Wig20 zrobiłby ruch powrotny do wybitego trójkąta symetrycznego,czyli gdzieś poniżej 2400p. Na tym wzrosty by się zakończyły. Także m-Wig i s-Wig wyglądają źle. A nawet tragiczniej od Wig20. Na Wig20 po wybiciu trójkąta byki mogą jeszcze bronić średnioterminowej linii trendu i zrobić ruch powrotny. Natomiast MiŚ-ki bronią takiej samej linii od dłuższego czasu. Ta "cienka czerwona linia"dzieli je od lawiny. Tylko dlatego MiŚ-ki ostatnio spisują się lepiej od Wig20...bo one już stoją nad przepaścią! Pełzają po linii trendu,są przez nią na siłę wypychane w górę, i czekają tylko na ruch w dół Wig20. Tak,że choć widzę możliwość "window dressing",ale po pierwsze:jeśli nawet odbicie,to w bardzo ograniczonym i krótkim czasowo zakresie. A po drugie: to nie jest pewne. Cały efekt"window dressing"może polegać np tylko na ruchu bocznym,utrzymaniu poziomów i niepogłębianiu na razie,do końca tygodnia,spadków. Dziwnie na tym tle wygląda szykujący się do wybicia eurodolar(ORGR)...ale on pokazał już,że może w pewnym stopniu iść niezależnie od giełd. To tyle. To tak do przemyślenia i oczywiście pod dyskusję. Oczywiście będzie to korygowane w miarę rozwoju sytuacji. Pzdr.
privy / 2010-06-27 21:46 / Tysiącznik na forum
Podziwiam kolegę za niedzielną analizę bo ja mam coraz większego lenia, to chyba ta pogoda i okres wakacyjny tak na mnie wpływają. Szybka analiza potwierdza Twoje obserwacje. Ja jeszcze w tym wszystkim wzmógłbym czujność na złocie. Mamy tu piękny wznoszący klin, który jak to często bywa jest formacją kończącą ruch. Mam takie przeczucie, że przed nami karuzela.
Zeus52 / 2010-06-27 22:24 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak,w zamian poprzedniego trójkąta zwyżkującego,mamy nadal coś podobnego. To niewygodna dla byków figura. Choć wybicie górą dałoby niezły efekt,to jednak jest to niezwykle trudne. Ale na razie wszystko od nowa. Otwarte. Liczę na EDa,który układa się w ORGR. Natomiast małe sprostowanie co do MiŚków. Tak wygląda sytuacja w kompresji tygodniowej. s-Wig ślizgający się po linii trendu i czekający na najmniejszy impuls,by rozpocząć zwałę. W kompresji dziennej ciekawie wygląda m-Wig,z tym kanalikiem,prospadkową flagą. Ogólnie mówiąc,technicznie niedźwiedzie mają przewagę na wszystkich indeksach i czekają na strzał startera. Jednak przypuszczalne"window dressing"może na jakiś czas powstrzymać zawał. Jak tabletka z nitrogliceryną pod język. Możemy mieć nawet tydzień ruchu w górę...ale to nie zmieni obrazu sytuacji. Dopiero wybicie na Staśku spadkowej linii trendu,anulowanie na Wig20 wybicia dołem z trójkąta,dałoby szansę na większy ruch up. Większy,to nie znaczy na szczyty. Większy,to znaczy,że wtedy dopiero byki zdobyłyby szansę na tę wersję"c"w "B" korekty. Po prostu wtedy wrócilibyśmy do tego wielkiego A,B,C. Czyli i tak przed nami duże spadkowe C. Ale to lepsze,niż spadkowe 1-5. A to w tej chwili zagraża.
max1224 / 2010-06-27 22:20 / Tysiącznik na forum
usd indeks zbliża się do 50 średniej a że jest w dość mocnym trendzie to szanse na odbicie widzę duże może jeszczedzień dwa na ew. szpulki to by grało z tym co Zeus dla giełd prognozuje odnośnie WD zaś co do złota to klin zwyżkujący raczej jako przerwa w spadkach i analogicznie zniżkujący przerwa we wzrostach a tu raczej mieliśmy korektę drobną a nie poważne spadki tyle że pokroić się nie dam i ginąć za te teorie nie zamierzam ot luźny głos w dyskusji pozdr
Zeus52 / 2010-06-27 23:02 / 10-sięciotysiącznik na forum
Kurna,urwało mi tekst. Chciałem wpisać mniejszy od zera współczynnik a,we wzorze paracoli,czyli chodzi o parabolę odwróconą. Bo tak wygląda ostatnio wykres gold. A tu urwało mi tekst w połowie. Krótko mówiąc,najbliższy czas pokaże,czy mamy do czynienia z punktem przegięcia na odwróconej paraboli(bo tak można na to spojrzeć),czy byki zrobią ostry wypad w górę i załamią dotychczasowy bieg paraboli...myślę,że ważny będzie eurodolar,bo złoto tańczy ostatniń w jego rytmie. Więc co z ED?
Zeus52 / 2010-06-27 22:51 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz,klin zwyżkujący poprzedzony wzrostami za dobrze nie wróży. Wzrasta prawdopodobieństwo wybicia dołem. Ale to nie jest pewnik. Widziałem w takiej sytuacji jazdy po wyjściu górą. Ale myślę,że odpowiedź poznamy niebawem. Bo robi się wóz,albo przewóz... Na to można popatrzeć,jak na konsolidację po wzroście. Jak na każdą inną. Jednak tu już nie ma 80% up,ale 50:50. Bo to może być przesilenie. Jeśli popatrzysz inaczej,jak na krzywą...parabolę ze współczynnikiem kierunkowym a
Zeus52 / 2010-06-27 22:36 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ten trójkąt...ja raczej jestem za tym,żeby go uznać za niebyły. Bo jeśli po wybiciu nastąpiła tak dziwna reakcja,gromnica...widać,że nikt tego trójkąta nie grał. A jak coś nie jest w grze,to tego nie ma. Choć widać to niby na wykresie. Raczej zostawmy trójkąt(klin)w spokoju. Zajmijmy się oporami poziomymi i naszymi kreskami...linie trendu,a także świecami. Z drugiej strony szkoda,że wcześniej od tego miejsca nie powstał kanał spadkowy,prowzrostowa flaga. Wiesz,wtedy gdy dość dawno temu"planowaliśmy",jakie kreski w tym miejscu powstaną. A tu zamiast"flagi",powstał jakiś"trójkąt-proporzec",który na dodatek okazał się lekką lipą.
max1224 / 2010-06-27 22:42 / Tysiącznik na forum
opierając się na staśku i dolarze (ineksie dolara) i licząc na osłabienie złotego po tym jak powstanie krzyż śmierci (s&p) ale też biorąc poprawkę na fakt że złoto cały czas w trendzie ustawiłem się na ml5/skan2 i to jest mój pomysł na wakacje
privy / 2010-06-27 23:14 / Tysiącznik na forum
ORGR na staśku jest jeszcze w grze, ale poniedziałek musi być zielony.
London / 2010-06-27 22:25 / Bywalec forum
Na S&P500 średnia 50 pikuje na 200 co da mocny sygnał na południe , MACD na dziennych prawie też na sygnale sprzedaży, RSI ma gdzie spadać . Bujamy się tam między SMA200 a dołkiem z lutego coś w końcu puści i wydaje mi się ,że to będzie to drugie.
Zeus52 / 2010-06-27 23:18 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak. To właśnie"krzyż śmierci". I raczej już nie do uniknięcia. Nie ma takiej siły(biorąc pod uwagę odległość średnich i kąt nachylenia),która powstrzmałaby sygnał sprzedaży. Ale to sygnał dłupoterminowy. Nie od razu po jego powstaniu następuje zawał. To dzieje się po"krzyżu",ale następuje miesiącami. Stopniowa,długa obsuwa. Dwa kroki w dół,jeden w górę. Albo raczej(w/g Elliotta)dwa w górę,trzy w dół itd. I tak stopniowo,coraz niżej. Ale to miesiące,pół roku,rok...wcale nie musi od razu. W momencie,gdy powstał rok temu"złoty krzyż"też mieliśmy korektę. I nie od razu nastąpił ruch w górę,ale najpierw dobiegła do końca korekta,a następnie powoli,miesiącami dotarliśmy do kwietniowych szczytów. Teraz powinno być podobnie. Tylko kierunek odwrotny.
max1224 / 2010-06-27 22:28 / Tysiącznik na forum
a to się zgadza pisałem o dolarze
Zeus52 / 2010-06-27 14:34 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak patrząc na wykresy niektórych,najważniejszych spółek z ML6,ale wykresy w Stanach,to nos mi podpowiada,że jednak"window dressing"się szykuje. Pięknie wygląda BHP Billiton. Przetestował linię"W"i ostatnia świeca wskazuje,że wystarczy i czas na jazdę up. Wykres BHP Billiton w Londynie wygłąda gorzej,jest pod linią szyi"W",ale to nie Londyn,ale Janki rządzą.
privy / 2010-06-27 01:00 / Tysiącznik na forum
Odpaliłeś temat a to technicznie oznacza spadki, taką prawidłowość zauważyłem :)
Zeus52 / 2010-06-27 12:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
Eee...nie zawsze tak bywało. Może window dressing to odczaruje i se to wrati. Ale dobre!"technicznie..." :)
max1224 / 2010-06-27 10:20 / Tysiącznik na forum
ważna kwestia gdzie spadki gdzie wzrosty i żeby być tam gdzie rośnie
1 2 3
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy