28XII-31.XII

max1224 nielog / 195.117.209.* / 2009-12-27 20:12
Zacznę od podziękowań za życzenia WIELKIE WIELKIE dzięki wszystkim
no i jak wrócęto podam nowe prognozy dla złota
Wyświetlaj:
max1224 / 2009-12-29 12:37 / Tysiącznik na forum
a tymczasem z jednej strony jakieś plotki o stop lossach na edku a zdrugiej info o orgr na złocie z zasięgiem w ok. 1165$ czyżby jednak pierwotna wersja?
Zeus52 / 2009-12-29 19:37 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max,tak a propos tego,co napisałeś wcześniej,że nie wiesz,czy dobrze zrobiłeś wychodząc z ML5 ostatnim razem,czy może dałoby się przeczekać korektę...chciałeś to obliczać ze swoim znajomym od gold,jeśli dobrze Cię zrozumiałem. Jesteś przecież matematykiem,a matma powinna ułatwiać życie,a nie utrudniać...Zerknij do multiportfela,sprawdź sumę,podziel przez obecną cenę jednostki ML5...i jeśli pamiętasz ile miałeś przy wychodzeniu,to wiesz czy decyzja była słuszna. Ja tak robię u siebie. Teraz porównałem...i to był siok,jak powiedziałby Gucio. Wynik byłby jeszcze bardziej spektakularny,gdybym nie wszedł tą 1/3 w ML5. To było przedwczesne,choć niewiele. Ale i tak siok! Ty nawet nie musisz tego robić,bo pewnie już masz ilość jednostek wyświetloną,wystarczy porównać...najprostsze rozwiązania bywają najlepsze...to też matematyka. Po co macie się męczyć z szukaniem,przeliczaniem ipd.
tom ziel / 212.76.37.* / 2009-12-29 20:06
plus uwzględnienie kursu papiera
Zeus52 / 2009-12-29 20:25 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak,ale w multiportfelu to zbędne,bo tam masz wycenę jednostek w złotówkach,tak jak i wartość portfela. Więc wiadomo ile jednostek mógłbym kupić teraz. A gdybym nie wychodził,to ilość jednostek by się nie zmieniła. Jeśli teraz mogę kupić dużo więcej,to decyzja wyjścia była słuszna.
Zeus52 / 2009-12-29 17:30 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zdaje się,że zachciało mi się jakiegoś załamania na wykresach"kagi"dla ropy i miedzi...tfu!tfu!tfu!...przez lewe ramię. Kurna...na drugi raz nie będę się odzywał.
tedchom / 2009-12-29 17:47 / Tysiącznik na forum
tak zerkam i widzę że gold dochodzi do oporu ciekawe czy go czasem nie przebiło macie jaki wykres bo muszę lecieć a nie za bardzo wiem czy nie ewakuować się ?
Zeus52 / 2009-12-29 17:58 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jak Ty z gold,to ja musiałbym ewakuować się z ML6...ale jakoś nic mi się nie śniło dziś na ten temat. Tylko o niezbędnych załamaniach na ropie i miedzi. ML6 to ogólnie metale przemysłowe,alu,miedź,cynk,ołów,platyna,srebro,uran...itd. Do tego węgiel,ropa. Alę to wszyscy wiedzą. Miedź traktuję tylko jako wskaźnik,no a poza tym trochę spółek z nią związanych w ML6 mamy. BHP Billiton właśnie się osunął. Uwaga!...do +2,02%
Zeus52 / 2009-12-29 17:50 / 10-sięciotysiącznik na forum
Daj sobie na luz...
tedchom / 2009-12-29 17:55 / Tysiącznik na forum
ok dzięki, bo nie dałem rady sprawdzić cen itd pozdro:) będę koło 23.
Zeus52 / 2009-12-29 17:24 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dostałem przed chwilą od pana Marcina adres stronki: http://pl.macronext.com/strona.php?p=1
Zeus52 / 2009-12-29 14:41 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wszystko to zagrywki przed danymi. Dobrze,żeby były mieszane. Nie za dobre,nie za złe. Nie chodzi mi tylko o dzisiejsze,ale cały,bardzo skąpy zestaw do końca roku. Ważne,żeby któreś spowodowały realizację,korektę na R10Y. Surowce zachowują się na razie właściwie,tak napisałem...bo powściągliwie..to może właściwsze określenie. To oczywiście w niczym nie przeszkadza,bo spółki z ML6 idą i tak wyraźnie w górę. Tak,jak nasz KGHM,a nawet lepiej. BHP Billiton +2,65% w Londynie,Xstrata+1,6%...
max1224 / 2009-12-29 15:41 / Tysiącznik na forum
tymczasem złotko kończy prawe ramię właśnie w tym osunięciu możliwe zejście poniżej 1100
Zeus52 / 2009-12-29 16:28 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie wiem na czym polega odczyt cen S&P500/C-S. Był wyraźnie lepszy od poprzedniego,a wobec braku prognoz wobec niego,należy uznać,że dane były dobre. Ale może się mylę. Niech ktoś mi powie na czym ten indeks polega. Bo odczyt był dużo wyższy,ale nie mam pojęcia,czy to dobrze,czy źle. Nie zwracałem nigdy na to uwagi,bo zwykle inwestorzy też go zlewali. Natomiast odczyt zaufania konsumentów Conference Board(52,9p.) należałoby uznać za bardzo pozytywny. Był tylko o 0,1p.niższy od prognoz(53p.),ale to oznacza,że poprzedni,niski 49,5p.,z resztą zweryfikowany właśnie do 50p. był tylko"wybrykiem","wypadkiem przy pracy".
Zeus52 / 2009-12-29 14:02 / 10-sięciotysiącznik na forum
Bardziej właściwie zachowują się teraz surowce, euro/dolar trochę dziwnie,idzie do góry wbrew rosnącej nadal rentowności 10Y...
Zeus52 / 2009-12-29 13:54 / 10-sięciotysiącznik na forum
Z tymi plotkami to było dobre...ledwie wyszło info,od razu rozpoczął się atak na dolara.
max1224 / 2009-12-29 14:05 / Tysiącznik na forum
w końcu co kupić jak nie plotki he he
Zeus52 / 2009-12-29 14:30 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale ktoś te plotki tworzył i po coś. O 11.50 wyszło z plotkami o SL-kach na 1,4440-1,4450. Natychmiast poszedł atak. Wymacali cały obszar,aż nadto do 1,4457...i nic! Plotki okazały się tylko plotkami.
max1224 / 2009-12-29 14:33 / Tysiącznik na forum
zaraz dane znowu ktoś czegoś spróbuje ??
Zeus52 / 2009-12-29 14:55 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tylko wiesz,ja się nie przejmuję. To zagrywki lokalne,bo ktoś chce coś chwilowo ugrać. Dla nas ważne o tyle,żeby wiedzieć czy odpał nastąpi teraz,czy może jutro,a może za dwa dni...to na razie niczego nie zmienia w naszych planach. Tylko ewentualnie termin.
max1224 / 2009-12-29 15:14 / Tysiącznik na forum
dokładnie teraz możemy iść się zdrzemnąć i wrócić jak ruszy tylko kto by nas obudził he he
Zeus52 / 2009-12-29 15:26 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak prawdę mówiąc to gdy patrzę na wykres kagi dla ropy,to przydałoby się jakieś załamanie. Mamy już od dawna sygnał zakupu i od razu ciągłą długą linię jang. To bezpieczny układ,ale brak w nim punktu odniesienia,załamania. Nie wiadomo więc,w razie Niemca,kiedy uciekać. Z miedzią podobnie,choć tu jest poziom przebicia szczytu RGR jako poziom odniesienia do ucieczki w razie ewentualnego ruchu powrotnego.
max1224 / 2009-12-29 16:11 / Tysiącznik na forum
a za ciut xau da sygnał kupna na daily macd (potwierdzenie wcześniejszego sts) tylko rsi totalnie obojętny w terminologi ekg is dead
Zeus52 / 2009-12-29 17:08 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak. Dla nas ważne są w tym momencie nie tyle surowce bazowe,co spółki,a te rosną. Także te z ML6,mimo zatrzymania i lekkiego osunięcia na miedzi. Teraz także na NYSE i AMEXIE,podobnie jak wcześniej w Londynie. Co Ci będę mówił w szczegółach. Powiem krótko:idą w ślady KGHM-u. Sentyment do nich jest. Ale widziałeś list od Łucjana...to może być wstępem do spektakularnej zwały. Choć nie teraz.
Zeus52 / 2009-12-29 16:56 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie szkodzi...elektrowstrząsy go ruszą. A co do cen nieruchomości S&P/C-S to już wszystko wiem. Właśnie dostałem wyjaśnienie od pana Marcina. Dla 10 metropolii nie było prognoz,a wynik był lepszy od poprzedniego. Jednak rozszerzając to do 20 metropolii,to prognozy były:-7%,a odczyt:-7,4%,a więc słabszy,choć minimalnie. Ale to nam powinno odpowiadać. Choć to tylko dodatek. Jak już wspomniałem,zwykle te dane przechodzą bez reakcji rynku.
Zeus52 / 2009-12-29 14:46 / 10-sięciotysiącznik na forum
Spodziewają się lepszych i wzrostu rentowności,oraz umocnienia dolara...więc chcą grać z jak najwyższej półki. Stąd plotki,żeby edka podpuścić jak najwyżej. Ale to takie myśli nieuczesąne,..
Zeus52 / 2009-12-29 00:55 / 10-sięciotysiącznik na forum
Już sprawdziłem i policzyłem. Otóż w tej chwili w Skandii mamy podliczone wyniki fundów ze środy 23.12 i w/g wartości walut w tym dniu. Spadek walut w czwartek(dolar-1,15%,euro-0,18%) nie został dotąd odliczony. A więc musimy od dzisiejszych wyników fundów odjąć cały spadek walut od środy. I tak dla dolara:-1,31%,a dla euro:-0,29%. Czyli ML5(49,98$)=+2,78%=+1,47%w portfelu. ML6(66,63$)=+2,15%=+0,84%w portfelu. SCH1(114,38Eu)=+2,90%=+2,61% w portfelu.
max1224 / 2009-12-29 01:03 / Tysiącznik na forum
pewnie w jutrzejszych wycenach będzie stan na 28.12 i wycena czwartkowa zawarta będzie w różnicy między tym co było w środę a tym co było dziś na walutach ważny jest i tak fixing nbp
Zeus52 / 2009-12-29 01:22 / 10-sięciotysiącznik na forum
I oczywiście wziąłem pod uwagę różnicę kursów pomiędzy środowym,a poniedziałkowym fixingiem NBP. Czwartkowego nie brałem pod uwagę,żeby sobie uprościć liczenie. Pzdr.
Zeus52 / 2009-12-29 01:10 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zgadza się.Właśnie tak powyżej policzyłem wyniki za dzisiaj. Czyli to,co powinno jutro przybyć w portfelu w Skandii.
tom ziel / 212.76.37.* / 2009-12-28 20:32
ml5 2,78 ml6 2,15 sch1 2,90 wycena na dziś bez uwzględnienia walut wydaje mi się ze w wynikach jest również 24 choć nie dam lapy ciachnąć
Zeus52 / 2009-12-28 22:31 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak,to dotyczy cen jednostek w dniu dzisiejszym 28.12.09. Tylko nie wiem,jak przeliczenie walut za 24.12.09. Czy w portfelu już było,czy nie. Zauważyłem zmiany na plus,ale wydawały mi się niewielkie,więc może w portfelu mamy już uwzględniony spadek walut w Wigilię. Niestety nie miałem spisanej sumy,dlatego nie wiem. Pewny będę około północy,gdy będzie ponowny dostęp. Sprawdzę podaną w złotówkach cenę jednostek w multiportfelu i porównam z wartością w walutach i przelicznikiem walutowym. W portfelu chodzi oczywiście o wycenę jednostek za 23.12.,ale ciekaw jestem,po jakiej cenie policzyli dolara i euro. Po tej ze środy,czy czwartku. Na razie nie wiem,czy odliczać w przypadku dolara 0,16%,czy 1,31%,i 0,12%,czy 0,29% w przypadku euro.
Zeus52 / 2009-12-28 12:43 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale zachowanie się złotówki stanowi dla mnie pewną zagadkę. Ba! Ciekawostkę przyrodniczą,kuriozum. Ciekawe jak długo wytrzyma spadki...aż się wk....wi?
privy / 2009-12-28 13:15 / Tysiącznik na forum
Straszna płycizna na rynkach i tak przynajmniej do nowego roku.
Zeus52 / 2009-12-28 14:18 / 10-sięciotysiącznik na forum
Sądzę,że wielu myśli o oporach na edku. Obecny 1,4406 na którym się zatrzymał,później 1,4439/1,4512 myślą,że na nich to się zatrzyma.Wiesz,nie wszystko da się opisać na forum. Wiele dyskusji idzie podskórnie,na priva. Max nie na darmo wchodził w gold. Najpierw się zląkłem,że to skutek naszych dysput mailowych. Ale nie. Max ma swoje wykresy,swoje poziomy,które ustalił wcześniej. Pisał o tym na forum. A że akurat się zgadzamy? Tak wypadło. To nie tylko nos,przeczucie. Do tego dochodzi parę innych rzeczy...dziś brak danych,ale tych parę które dojdą do końca roku,nawet nie muszą być wystrzałowe. Wystarczy,że będą takie sobie. Na dodatek dobre dane,nie mówiąc już o ewentualnie wystrzałowych,powinny spowodować wreszcie korektę R10Y. I tak idzie już w górę tylko szpulkami z górnymi cieniami...no,a wtedy...domino!!! Nie na darmo max wszedł w gold. Jak zwykle to tylko pewna wersja wydarzeń,ale prawdopodobna. Ale okaże się,jak zwykle,w praniu. Może znowu rynek czymś zaskoczy. Pzdr.
max1224 / 2009-12-28 14:57 / Tysiącznik na forum
czasem aż strach przeczytać że ktoś coś zrobił pod wpływem sugesti ;-)) zwłaszcza kiedy wymieniamy opinie już troszke lżej kiedy piszemy o faktycznych ruchach wtedy mamy większą lub mniejszą wiarę w to co robimy popartą choćby szczątkową analizą ale i tak przestrzegam przed powielaniem ruchów bardziej dla uspokojenia swoich sumień w razie jakby pies nie chciał szczekać:-))
Zeus52 / 2009-12-28 16:31 / 10-sięciotysiącznik na forum
Trochę nieświeży wykres miałem dla rentowności 10Y. Ale to niewiele zmienia. Był wyskok w górę. Teraz lepsze dane spowodują ewentualne dobicie do oporu,lub w pobliże i najpewniej korektę,która się należy. A to pociągnie w dół dolara. Ale to wszystko obwarowane znakiem zapytania. Max. Kiedy wypada Ci wejście w ML5? Bo tak wygląda,jakby gold na kogoś czekało...ciągle w tyle za resztą. Jak myślisz,na kogo czeka? Muszę pomyśleć. Miedź zawędrowała już wysoko. Bardzo wysoko...Co będzie za dwa dni realizacji zlecenia. Ropa? Jeszcze ma możliwości. Trudno się zdecydować. A może zostanę przy układzie,który się jak dotąd sprawdzał. Dużo do przemyślenia.
max1224 / 2009-12-28 16:36 / Tysiącznik na forum
włąśnie zbiera siły do odbicia dokładnie z dolnego ograniczenia chmurki a że chmurka wąziutka wtym miejscu to jak wybije i wyjdzie ponad... reszty nie muszę dodawać czyżby czekało na mnie????;-))))
Zeus52 / 2009-12-28 17:19 / 10-sięciotysiącznik na forum
No to chyba wiadomo...ale myślałem też o sobie. Czy miedź(ML6)została już wykorzystana do oporu? Bo ropa(SCH1)jeszcze chyba nie. Patrzę,jakie dane nas jeszcze czekają w tym roku...niewiele tego. Dzisiaj pusto. Conference board...consensus rynkowy(53p.)jest taki,że poprzedni niski wynik(49,5p.)był wypadkiem przy pracy. Ale chyba każdy wynik powyżej 50p.będzie dobry. Chicago PMI? Zakłada się,że spadnie o 1p...może być pozytywne zaskoczenie. Podobnie z wnioskami o zasiłek. Tu też konsensus jest taki,że poprzedni wystrzałowy wynik to wypadek przy pracy.Czyli tym razem w odwrotnym kierunku. Zakłada się większą ilość wniosków. Ogólnie nie widać jakichś straszących powodów do spadków. Pozostają wnioski o kredyt hipoteczny. Tu nie ma prognoz,ale poprzedni spadek o ponad 10% może nie być wypadkiem. Ciągle rosną rynkowe stopy procentowe(R10Y-benchmark).
devil000 / 2009-12-28 17:11 / Bywalec forum
powiedzcie mi czy ropka przy planowanym wzroscie zlota ma szanse podazyc tym samym tropem dotychczas to i jeszcze gieldy razem maszerowaly w tym samym kierunku???? max zycze udanej pierwszej inestycji nowym portfelem:)
max1224 / 2009-12-28 17:25 / Tysiącznik na forum
rozumiem że chodzi o mbank??
devil000 / 2009-12-28 19:19 / Bywalec forum
tak chodzilo mi o twojego dws golda:) pisales ze przeskoczyles w cieplutkie zlotko a ja chcialem zapytac jak to widzisz z korelacja z gieldami i surowcami a szczegolnie ropka ostatnio to zbiegalo sie w czasie ze wzrostami na obydwu rynkach S&P ma teraz okno do nieba otwarte najblisze poziomy to 1140-50 lub nawet wyzej 1214 co by ustanowilo nowe szczyty tanszego dolara mase ludzi zachlysnietych hossa i coz lepszego moze nas czekac jak nie zwalka:)
max1224 / 2009-12-29 00:25 / Tysiącznik na forum
ropy szczegółówo nie śledzę tzn nie tak dokładnie jak złoto, usd/pln i edka szczególnie te 2 pierwsze walory dopóki układ jest jaki jest powinien sprzyjać wszystkiemu wychodząc na korektę pod koniec listopada liczyłem na mocniejszą zwałkę wyszło to wszystko tak ze 3,65% zysku jest (różnica między stratą ml5 a zyskiem skar4) sam nie wiem ale jutro od kumpla od złota dowiem się jak wyszło w przypadku przesiedzenia korekty w ml5 można było w lepszym momencie wyjść i wejść też teraz z kolei czas na sensowne odreagowanie złota może w parze z dolarem?
Zeus52 / 2009-12-29 01:03 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie wiem,czy dałoby się tak utrafić,jak byś chciał. Faktycznie ML5 dopiero w końcówce dawał ładne wyniki,ale gdybyś się troszeczkę zagapił,zasiedział,całą nadwyżkę i tak by zabrał...nie ma potrzeby płakać nad rozlanym mlekiem.
Zeus52 / 2009-12-28 23:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz,właściwie to o poziomie 90 z kawałkiem za baryłkę(50%fibo) to myślałem,gdy w SCH1 wchodziłem. A teraz,im wyżej,tym większe strach ma oczy. Może 82-85 tam są ważne opory. Miedź...340-45 Ec/funt? Zobaczymy.
Zeus52 / 2009-12-28 22:51 / 10-sięciotysiącznik na forum
O tym już nieraz wspominałem,że surowce ropa,miedź mają szanse w wielu układach dane/giełdy/dolar i niezależnie od całej reszty. I tak nawet wyszło....tylko seria(nie pojedyncze wypadki przy pracy)złych danych mogłaby nimi zachwiać. A na to się nie zanosiło i nie zanosi. Natomiast złoto ma szansę na większe wzrosty tylko w razie korekty dolara,co częściowo już się stało. Nawet dzisiaj było widać różnicę,gdy edek odbił się jednak od oporu 1,4306. Oczywiście nic nie trwa wiecznie,ale liczę na 92-3$/baryłkę. Oczywiście jeśli Bozia i Partia pomogą.
tedchom / 2009-12-28 14:26 / Tysiącznik na forum
Wolałbym by nie zaskakiwał, chociaż mi wychodzi że sam gold jeszcze powinien trochę zejść albo cwałem bocznym parę dni dojechać do końca roku a potem dopiero się odbić, ale ja tych wykresów nie robię zbyt dokładnie jak wy. Na macd jeszcze nie mam sygnału kupna, ale za dwa dni robocze może już być więc dziś doładowałem się w ml5 do reszty z pieniężnego i obserwuję
Zeus52 / 2009-12-28 14:41 / 10-sięciotysiącznik na forum
Też nie lubię niespodzianek. Ale wiesz,jak jest. Pisze się o tym,co moim zdaniem wynika z wykresów,danych itp. A to całkiem co innego niż mówić o tym,co było. To nie "Powrót do przyszłości",czy coś w tym rodzaju. Niestety,w czasie wykładów o podróżach w czasie musiałem być albo na czynie społecznym,albo na wagarach...bo o niczym takim z czasów szkolnych nie pamiętam. A może spałem na zajęciach praktycznych. Jeśli ktoś coś wie na ten temat to pilnie proszę o pomoc! :) Pzdr.
Zeus52 / 2009-12-28 13:40 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak,zauważyłem. Nawet w pewnym momencie się przeraziłem,gdy zobaczyłem,jak leci wolumen na NYSE przy wzrostach. Dopiero po chwili się uspokoiłem,że to przecież teraz normalne i do pominięcia. Teraz tylko poziomy. Ale jedna sprawa dotycząca dolara i wobec tego także innych walut. Obserwuję od pewnego czasu rentowność 10Y. Podesłałem Ci nawet wykres. W średnim terminie to dla nas memento. Wybicie z kanału-flagi nie pozostawia złudzeń. Dolar będzie hitem po Nowym Roku. Ale pewnie nie od razu. Rentowność od 17 grudnia,jak zauważył Kiepas idzie w górę bez korekty. Ta musi nastąpić,a gdy to się stanie...to co Ci będę mówił! Dziwię się,że ktoś chce grać teraz,w krótkim terminie przeciwko złotówce. Przecież to nie koniec korekty na dolcu. Gdy zacznie się korekta na R10Y...jak dolec się jeszcze bardziej sypnie na edku..szkoda gadać!.
max1224 / 2009-12-28 01:02 / Tysiącznik na forum
w ubiegłym tygodniu pisałem o poziomie dla złota1170 i właściwie można go przyjąć jako docelowy gdyby nie jeden mały drobiazg w swoich rozważaniach opierałem się na tym że 3 ma strukturę 5 podfal innymi słowy jest wydłużona i to każe nieco inaczej podejść do dalszych rozważań chodzi o korektę wydłużonej 3 ta powinna mieć charakter podwójnego zniesienia w ciągłym ruchu kiedy podejmowałem decyzję o wyjściu z ml5 nie miałem świadomości (doczytałem w czasie świątecznych posiedzeń tam gdzie król piechotą) jak korekta przebiegnie błędnie zakładałem że będzie to abc i przypadkiem udało mi się trafić wznaczając poziom zejścia abc wyliczyłem tym samym podwójne zniesienie (fuks?)dokładnie wyszło mi 1065 a w istocie było 1073 tak więc teraz poziom wyjścia wychodzi mi w okolicach ostatniego szczytu (i wiele wskazuje że może to być szczyt podwójny) jak będzie zobaczymy w każdym razie skłaniam się do pozostania w ml5 do osiągnięcia przez gold 1200$ oczywiście po drodze zawsze może wydarzyć się co spowoduje korektę a nawet zmianę decyzji żeby znowu ktośpo latach nie wytknął mi błedu wszak mam do niego prawo ;-))
Zeus52 / 2009-12-28 02:55 / 10-sięciotysiącznik na forum
Sorki. To artykuł Gold Finance:"W funduszach wciąż krążą wielkie pieniądze". Tam i tak nie poruszono jednej,w/g mnie ważnej kwestii i dziwne,że nikt tego nie zauważa. Przynajmniej nie spotkałem się z tym. A mianowicie kłopotów finansowych Polaków. Bezrobocie,zwolnienia,brak zamówień,brak,lub mniejsze dochody. Sam to odczuwam. Co ma zaufanie do funduszy,czy lokat,jeśli kasy brak i często się wypłaca zamiast wpłacać. Niektórzy,żeby rozwijać,czy utrzymać działalność,inni żeby w ogóle przeżyć. A tymczasem wszyscy to pomijają,a rozpisują się za to chętnie o tym czy to Polacy utracili,czy odzyskują zaufanie do funduszy. Ale wątek o realizacji zysków jest ciekawy,choć wspomniany tak jakby na marginesie.
max1224 / 2009-12-28 08:53 / Tysiącznik na forum
prawda ale jeszcze nie do wszystkich dotarlo są branże które mają się jeszcze całkiem nieźle a i w danej branży lokalnie sytuacja może wyglądać różnie
Zeus52 / 2009-12-28 13:11 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jeszcze właśnie na temat lokalności...jeśli w Trójmieście sytuacja wygląda bardzo źle,to oznacza,że gdzieś np na Opolszczyźnie,jest dużo lepiej? A może w okolicach Lublina...
Zeus52 / 2009-12-28 11:43 / 10-sięciotysiącznik na forum
Budowlanka,zwłaszcza szara strefa,to taki bufor bezpieczeństwa dla Ministerstwa Pracy i Polityki Socjalnej,z naciskiem na ten ostatni człon nazwy.Ale jednocześnie wskaźnik. Tu wszyscy ostatecznie trafiają. A jest źle i będzie gorzej właśnie z powyższego powodu. Tak to wygląda w tej branży. Nie wiadomo kiedy nastąpi dołek. Poza tym wystarczy rzut oka na dane makro. To już nie jest moje subiektywne odczucie. Ono tylko wyprzedziło o ponad rok dane obecne.
tedchom / 2009-12-28 10:23 / Tysiącznik na forum
póki co siedzę w ml5 i zastanawiam się czy jeszcze nie dokupić
max1224 / 2009-12-28 10:38 / Tysiącznik na forum
zapakowałem się na 100% i w mbanku też kupiłem dwsgold ale to nic nie znaczy
Zeus52 / 2009-12-28 11:05 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na razie bez zmian SCH1,ML5,ML6 po 1/3,ale robi się ciekawie. Miedź,tak jak niedawno złoto,robi codziennie nowy roczny rekord. Efekt RGR...ale znowu,jak latem,było to RGR kontynuacji,pies Baskerwilla.
max1224 / 2009-12-28 11:17 / Tysiącznik na forum
oj korciło korciło ale łatwiej śledzić samo złoto niż dodatkowo miedź ropę i kilka jeszcze metali
Zeus52 / 2009-12-28 11:31 / 10-sięciotysiącznik na forum
Mam to w swoim portfolio na stooq. Klikam i mam wykresy. W ML5,a także w pewnym stopniu w ML6 jeszcze platyna,pallad,rod(Impala)...niesamowite postępy zrobił pallad. Wzrosty po 6-8%dziennie. A co do wchodzenia...w Twoim wypadku to zrozumiałe. W moim...ja korzystałem już z tego układu wcześniej. Prawie całą korektę,tylko proporcje się zmieniały. Więc zostałem.
max1224 / 2009-12-28 11:43 / Tysiącznik na forum
ostatnio nie ma aż takiego znaczenia dla mnie oczywiście maksymalizacja zysków bardziej cenię sobie unikanie strat tzn. jak zarabiać to nie musi być maks wszystkich rynków ważniejsze nie tracić a efekt bardzo podobny przy lepszym komforcie psychicznym tyle ze nie zawsze się udaje ale kto utrzymałby 100% skuteczności decyzji inwestycyjnych dłużej niż pół roku jest gigantem;-)))
Zeus52 / 2009-12-28 12:04 / 10-sięciotysiącznik na forum
Głównie o to mi właśnie chodziło...nie o polowanie na max wzrost w którymś z pojedynczych fundów...co z resztą,jak się później okazało,było niemożliwe. Chyba,że ktoś był tak szybki,że mógł skakać codziennie z jednego w drugi...ale to z kategorii żartów.
Zeus52 / 2009-12-28 02:40 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max,zanim zaczniemy o konkretach,chciałem zwrócić uwagę na artykuł(DMBŻWBK) na stooq.pl na temat funduszy. Nie pamiętam dokładnie tytułu,ale są tam podane wpływy i wypływy kasy z funduszy. O zaufaniu Polaków itd.itp. I coś,nieco delikatnie tylko poruszone,a pewnikiem dla zarządzających nieco bolesne...to,co robimy...realizacja zysków,wyjścia... Poczytaj sam,zobacz o jaką kasę chodzi...i w ogóle o co chodzi.
axatest / 2009-12-27 21:35 / Bywalec forum
Pytanko do mbankowców: zwrócił ktoś może uwagę na fundusz Idea Surowce? Idzie mu znacznie lepiej niż DWS Gold w średnim terminie, nawet lepiej niż indeks CRB. Czy ktoś może go analizował?
u2mart / 2009-12-28 00:46 / Tysiącznik na forum
Tak, wspominaliśmy o tym po pamiętnym wejściu w złoto bodajże w styczniu ( mogę się mylić) kiedy złotnicy jeśli dobrze pamiętam w ml5 w jeden dzień mieli z 18% a nasz Dws skończył na minusie.
Pamiętam bo dużo przekleństw wymyśliłem siedząc zapakowany w dwsa i obiecałem sobie że nigdy więcej tego fundu.
No ale ostatnio jakby się poprawił.
A faktem jest że Idea Surowce całkiem ładnie sobie radzi, ale tam duży wpływ mają inne surowce. Jakkolwiek jeśli złoto up to reszta też ( chociaż nie tak dawno złoto było oderwane od całej reszty)
wilkw / 2009-12-27 20:54 / Bywalec forum
A może ktoś powie coś o akcjach, Myślę, że do końca roku i kilka sesji w nowym roku bedą zielone a później korekta, tak psychologicznie prognozuję.
1 2
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy