29.08-02.09

suv44 / 2011-08-28 16:12
Poprzednio oczekiwalismy na piatek.Obecnie oczekujemy 20-21 09,a co w miedzy czasie nas zaskoczy? Zyczeniowo napewno chcemy zieleni,czego wszystkim zycze.
Wyświetlaj:
Zeus52 / 2011-09-04 18:33 / 10-sięciotysiącznik na forum
No, patrząc na dzisiejszą sesję w Tel-Avivie,to jednak nie wygląda to optymistycznie...owszem,zaczęli na minusie. Ale walka trwała,gdy nagle po południu nastąpiło mocne obsunięcie...chwila walki na linii wsparcia(kanał wzrostowy),a następnie...dosłownie,pion w dół,jakby podłoga im się zarwała. Ktoś zapadnię uruchomił. Nie widzę m newsach jakichś tragicznych informacji...może to więc ruch techniczny...zdaje się,że wybili w dół kanał wzrostowy-flagę prospadkową(naruszenie?)...zdaje się,że znowu szykują nam restart. I Janki i u nas(u nas z dużym znakiem:"?").
irbor / 2011-09-04 18:49
Mam pytanie do Zeusa-czy nadal myśli pozytywnie o spółce GANT???
Zeus52 / 2011-09-05 08:20 / 10-sięciotysiącznik na forum
O kurka wodna! Nie wiem,ostatnio nie zaglądałem na spółki. Te listy spółek,to były tylko na krótką czasowo grę na odbicie,po ich maksymalnym wyprzedaniu. To były spółki,które najbardziej straciły przy spadkach i po obsuwie w Stanach(mówię o tym,co już było kiedyś) miały szansę spaść do ważnych poziomów fibo już na otwarciu...i start w górę. Gra na otwarcie...maksimum sesyjne. Daytraderka. To była pierwsza,długa lista. Późniejsza,druga lista,to już było na większe odbicie,kilkusesyjne...ale to też już było. Czas przeszły. Ale po obsuwie w Stanach z pewnością znajdzie się coś na szybką grę otwarcie-maximum(O-H)....tylko,że w tej chwili jestem w drodze do pracy i nie mam nic przygotowanego. A co myślę o samych spółkach,fundamentalnie? Też nic,ponieważ fundamentalnie nic nie wiem,nie interesowałem się tym. Tylko ruchy techniczne. Owszem,niektóre ruchy były sterowane fundamentalnie,ale o tym dowiedzieliśmy się później,po fakcie...tak było z Netią i paru innymi...ale ich przyszłe(fundamentalne)ruchy wykazała wcześniej technika...widocznie część graczy coś już fundamentalnie wiedziała,jakieś przecieki info...a technika pokazała,że coś się na tych spółkach święci,jakiś wyjazd w górę. Ale,jak wyżej,to na razie już tylko historia. Teraz wszystko trzeba rozpatrzyć od nowa...
Zeus52 / 2011-09-03 15:55 / 10-sięciotysiącznik na forum
W tej chwili bardziej,niż FED interesuje mnie,co zamierza Obama...to może być nawet ważniejszym wydarzeniem(H.I.A.?). I raczej wolałbym wiedzieć nie to,co Stasiek zrobi,w zależności od sposobu dotknięcia dna...bo wtedy to już będzie pozamiatane(Cymcyk też tak robi),ale czy w ogóle dotknie dna i w jaki sposób. Teraz to chciałbym wiedzieć Niestety,dowiemy się tego,być może,dopiero we wtorek(choć swoje przypuszczenia mam i większość je zna...sądzę już teraz,że do spadków pod dno nie dojdzie),po Święcie Pracy w Stanach...czy zanegują od razu piątkową świecę,czy wymalują coś innego...na razie,piątkowy ruch ma znaczenie prognostyczne dość mizerne. Zwłaszcza na mizernych obrotach i przed długim weekendem w Stanach. Poza tym te dane zawsze mają taki efekt...najczęściej śródsesyjny,intraday,albo max jednosesyjny ruch. Dużo hałasu o nic. Albo...z dużej chmury,mały deszcz. I możliwe,że tym razem też tak będzie. Ale,by się o tym przekonać,będziemy musieli poczekać aż do wtorku. Tak w ogóle,to podejrzewam,że to nie dane ze Stanów,ale nastroje europejskie zaważyły na piątku. Grecja(jak zwykle)+ Włochy. A dobił już konkretnie rynki swoimi pomysłami Shaeuable...jeśli ktoś go posłuchał,jego słów,dokładnie...to natychmiast zwiewał z akcji,nawet ze stratami. Ale cóż,politycy zwykle,na co dzień, sprawiają wrażenie,jakby żyli nie na tej planecie i nie bardzo wiedzieli,co wkoło się dzieje. Zgłaszanie propozycji mało,albo raczej w ogóle nierealnych,i jednocześnie straszenie,że tylko realizacja tych propozycji uratuje strefę Euro przed upadkiem...nawet,jeśli byłyby one możliwe...to miną lata,wiele długich lat...a teraz? Cóż...prościej więc było powiedzieć od razu:strefa Euro upadnie!
privy / 2011-09-02 10:33 / Tysiącznik na forum
No i jest kaszana. f.dax f.sp wstępne sygnały sprzedaży. Jeśli stasiek zaliczy w cenach zamknięcia 1170 to na 80% będzie pozamiatane. Dax musi się dźwignąć w okolice wczorajszego zamknięcia inaczej też może być już pozamiatane. Tyle moje kreski. Można jeszcze liczyć na potrójne dno. Jeśli zaliczą je cieniem to ok. jeśli zamknięciem to raczej nie po to by zabrać spóźnialskich do windy.
Zeus52 / 2011-09-02 21:01 / 10-sięciotysiącznik na forum
Przyznaję,że nie takich danych się spodziewałem. Z resztą,nawet Moody's podniósł w ostatniej chwili prognozy...a tu lipa. Ale to oznacza,ten zjazd na indeksach,że jednak nie na FED liczono. Bo gdyby tak,to powinniśmy mieć jazdę na północ. Tym bardziej,że muszę zmienić już stanowczo zdanie....w takim układzie QE3 jest już pewne. I to może się stać nawet szybciej...jakieś działanid przed oficjalnym posiedzeniem. Złoto już to dyskontuje.
Pietrodolar / 2011-09-02 21:29 / Bywalec forum
A BDI jakby na przekór wszystkiemu nadal w górę ...
Zeus52 / 2011-09-02 21:38 / 10-sięciotysiącznik na forum
No właśnie,to ciekawa sprawa...zdaje się,że ceny (frachtu) dyskontują z wyprzedzeniem kilkumiesięcznym to,co będzie się działo w gospodarce. Iiii....i stale rosną!
szalony inwestor / 2011-09-02 11:17 / Tysiącznik na forum
od dzis tylko eski na kontraktach, rynek za ciezko rosnie za latwo spada, robi sie ciekawie
szalony inwestor / 2011-09-02 11:20 / Tysiącznik na forum
ostatnio gra na spadki daje dobrze zarobic, wystarczy ppoczekac na kilka wzrostowych sesji zakonczonych jedna z duzymi obrotami euforyczna sesja i zarobek jest pewny, gra na wzrosty robi sie niebezpieczna
szalony inwestor / 2011-09-02 11:27 / Tysiącznik na forum
oglem trzymac s do dzis. ....
piterus1 / 85.202.106.* / 2011-09-02 14:33
Ups małe niemiłe zaskoczenie...
szalony inwestor / 2011-09-02 17:57 / Tysiącznik na forum
w poniedzialek wrocimy do.wzrostow we wtorek nikt juz nie bedzie pamietal o spadkach potem pare dni wzrostow i znowu.zwala
szalony inwestor / 2011-09-02 18:28 / Tysiącznik na forum
rynek zostal uwalony poto zeby go potem wyniesc wyzej ci co dzisiaj wyskakiwali z akcji kupia je za pare dni podbijajac cene, mysle ze.w przyszlym tygodniu zawalczymy o 2500 pkt co wy.na to ?
max1224 / 2011-09-02 15:33 / Tysiącznik na forum
pozostaje flaga i cień szansy na jeszcze jeden ruch do górnej bandy (choć czasowo trwa to już 15 sesji)
Zeus52 / 2011-09-01 20:57 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dokładniej to po odczycie ISM:50,6p. zamiast prognozowanych 48,5p. komentarz brzmiał tak:" Dane są wręcz FATALNE! Pozostaje mieć nadzieję,że Bernanke jeszcze się nie obudził i ich nie widział"...całkiem poważnie powiedziane...jeszcze jeden przykład schizofrenicznych zachowań rynków i analityków...niedawno pisałem coś na ten temat. Hmm...to co będzie po jutrzejszych,prawdopodobnie "super-fatalnych"danych miesięcznych z rynku pracy? Specjalnie napisałem to w cudzysłowie...bo sądzę,że jutrzejsze dane będą co najmniej tak"fatalne",jak dzisiejszy ISM...a może jutro byki się obudzą po danych...bo dzisiaj,chwilowo popadły w konsternację,albo po prostu zaspały.
max1224 / 2011-09-01 21:26 / Tysiącznik na forum
przecież musiały się odbyć testy czekam zamknięcia i po 22:00 rzucę cośo tym na bloga ... czuję że będzie OK
Zeus52 / 2011-09-01 21:36 / 10-sięciotysiącznik na forum
Także przyłączam się do arrowsa(tuż poniżej)...jadiem na północ. A czy będzie ząbek spadkowy...wszak mówiłem,że jest on już niezbędny,zwłaszcza Wig20...widzę go bardzo pozytywnie. Nawet,gdyby dziś niedźwiedzie były w stanie zrobić czarny korpus. A co dopiero,gdy nawet to im się nie udało. Wreszcie mamy jakieś załamanie,zabezpieczenie długaśnej linii jang na wykresie kagi...
szalony inwestor / 2011-09-01 22:00 / Tysiącznik na forum
po tej korekcie jeszcze jeden odjazd w gore i..... sami zobaczycie
jak macie akcje/fundusze to bedzie okazja by z tego wyjsc
Zeus52 / 2011-09-01 22:13 / 10-sięciotysiącznik na forum
Też tak rozmyślam,kiedy wyjść...ale to nie na teraz,nie na tym poziomie. Tak,jak mówisz.
max1224 / 2011-09-01 22:50 / Tysiącznik na forum
to jest zawsze najtrudniejsze (coś o tym wiemy)ale tak myślę skoro mamy daty i poziomy to albo jedno albo drugie na dziś to jak wig20 (o ile) osiągnie 2550 i wtedy dwa dni na realizację (docelowo 2600)dla kontroli podobnie s&p 1260 czyli wyjście ok 1240 najlepiej przed wystąpieniem Benka ... tylko teraz wszystko tak się zmienia, że jutro może być nieaktualne
PS. pozostaje kwestia w co wejść dziś mi wyskoczył sygnał kupna ML5
Zeus52 / 2011-09-02 08:02 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wig20 wygląda obojętnie,jak na razię,nawet ze wskazaniem na byki,po małej korekcie. Tymczasem Janki,choć mieli lepsze dane...na razie też obojętnie,ale z pewnym zagrożeniem utworzenia lekko wzrostowego kanału...a wiesz,co to znaczy po dużych spadkach. Na dodatek Nasdaq już zaliczył linię szyi swojej RGR praktycznie w punkt i odbił się od niej w dół.
Blazej_ / 2011-09-01 23:12 / Tysiącznik na forum
max, podasz linka do swojego bloga bo gdzieś zagubiłem :)
max1224 / 2011-09-01 23:17 / Tysiącznik na forum
http://www.blogmax1224.blogspot.com/
nie ma sprawy :-)
max1224 / 2011-09-01 21:51 / Tysiącznik na forum
tymczasem dziś gościu z Allianza roztaczał czarne wizje i zaglądał w głąb studni ... to też dobrze niech kraczą gorzej gdyby wieszczyli wzrosty
Zeus52 / 2011-09-01 22:08 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak się przyzwyczaili. Przedwczoraj słyszę,że jest źle,po wczorajszych danych...jakże by inaczej...jeszcze gorzej. Dzisiaj,po ISM,czytam..."fatalne dane". Boję się myśleć co może być jutro. Gdyby tak,przykładowo, zatrudnienie wzrosło o minimum150 tys.,a w przemyśle 50-70 tys...to dopiero wywołało by frustrację i popłoch...to byłaby wręcz trauma!...:))
Arowss / 2011-09-01 14:48
jadiem na polnoc :)
Zeus52 / 2011-09-01 19:19 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ciekawy komentarz do danych dał jeden z analityków:"Dziś ISM-przemysł także lepszy od prognoz....no kurna,co się dzieje,to złe dane,bo Benek nie będzie miał co robić".
max1224 / 2011-09-01 18:30 / Tysiącznik na forum
się okaże, choc dzisiejszy test LS wybitej "W" skutecznie obroniony ... powinno być OK
Zeus52 / 2011-08-31 23:55 / 10-sięciotysiącznik na forum
No i mamy aferę z ujawnieniem danych o naszym PKB. Dziwne tłumaczenia,że niby Reuteurs po prostu trafił w dziesiątkę,a napisał o wysoko postawionym źródle w celu uprawdopodobnienia swojej prognozy...tłumaczenie dziwne i właśnie całkowicie nieprawdopodobne. Bo Reuters,to nie brukowiec. Jeśli napisał o przecieku,to taki przeciek był. To właśnie od Reutersa mieliśmy wielokrotnie wcześniejsze dane np z Chin...od"chińskiego źrodła". Prognozy,a"źródło"to pic? Nic z tego. To były dane często z 5-6 parametrów gospodarczych,które po ukazaniu się danych oficjalnych okazywały się zgodne(wszystkie,cała seria danych) do drugiego miejsca po przecinku. Nie dość,że dotyczyło to wielu danych,to na dodatek odbywało się to przez wiele miesięcy. Zawsze"źródełko"było zgodne co do ułamka procenta. Jeśli więc wtedy Reuters nie przypisywał sobie trafnych prognoz,ale pisał o wysoko postawionym chińskim źródle,to sądzę że teraz też nie zmyśla i takie źródełko u nas ma. Ale kto dobrowolnie się przyzna do popełnienia przestępstwa...jasne,że powie,że poznał dane o 10.00...jak wszyscy. Nie mówię konkretnie o Bonim. To mógł być on,jak i jakaś inna"wysoko postawiona"persona. Ale zdaje się,iż to,że mamy kreta jest faktem...Reuters,to nie"Fakt",ani"Superekspres".
szalony inwestor / 2011-09-01 10:46 / Tysiącznik na forum
futy w usa minu 0,3 a unas minus 2,5 smieszna jest nasz gielda pol s zamkniete po 2380
szalony inwestor / 2011-09-01 14:13 / Tysiącznik na forum
ja juz nie mam s teraz licze na wzrosty (L) jak sie usa lekko skorekca dzis to beda u nas wzrosty
piterus1 / 78.8.255.* / 2011-09-01 14:33
Chyba sesja zgodna z przewidywaniami jeśli ISM nie zawiedzie raczej zakończymy nad 2400 pkt
szalony inwestor / 2011-09-01 18:27 / Tysiącznik na forum
o cholera wybilo mi dtopy pociag na polnoc odjechal:-(
Zeus52 / 2011-08-31 22:18 / 10-sięciotysiącznik na forum
Coś na temat rozmowy w TVN CNBC...pytanie:"kto na podstawie A.T. mógł przewidzieć spadki?". To ja od razu mogę odpowiedzieć Panu Cymcykowi:Kaźdy,kto akurat na A.T. patrzył! To,że my przegapiliśmy potężną dywergencję MACD na S&P500 i że dzięki temu LS RGR została przebita w dół...to inna sprawa. Po prostu przegapiliśmy i tyle. Mało czasu było(nawał pracy),no i na dodatek zajęliśmy się innymi sprawami,jak porozumienie Republikanów z Demokratami...a właśnie zawiesiliśmy analizę techniczną na kołku. Ale faktem jest,że każdy technik powinien przewidzieć zwałę,jeśli oczywiście techniką akurat się przejmował. Przykład: T. Gessner. Tylko na podstawie A.T. przewidział wszystko. Łącznie z pułapem zjazdu. Tak,że Pan Cymcyk raczy się mylić potężnie.
privy / 2011-08-31 22:40 / Tysiącznik na forum
Cymcyk to młody gniewny. Oślepia go blask studyjnych reflektorów i jeszcze sporo wody w Wiśle upłynie zanim da się zarobić na jego gadaniu. Na razie specjalizuje się w nawijaniu makaronu na uszy.
Zeus52 / 2011-08-31 23:11 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dokładnie. Parę razy go słuchałem..."jeśli będzie rosło,to będzie drożej. Jeśli spadalo,to będzie taniej...jak przebije jakiś tam,okrągły poziom i się utrzyma...to nie spadnie poniżej niego"...i takie tam,super odkrywcze "prognozy".
Zeus52 / 2011-08-30 22:52 / 10-sięciotysiącznik na forum
Piotrus w wieczornym też pisze o"minutes" i propozycjach członków FED...że żadna z nich nie będzie w pełni skuteczna. Hmm...z tego,co jak mi się zdaje,widziałem,to nie chodzi o którąś z nich,ale o zastosowanie wszystkich łącznie...a to jakby inna para kaloszy(?)
szalony inwestor / 2011-08-31 18:56 / Tysiącznik na forum
ale nam sie kasowy I terminowy rozjechaly
inny. / 87.205.192.* / 2011-08-31 22:45
Dywidenda PKO.
max1224 / 2011-08-31 22:51 / Tysiącznik na forum
to chyba nie to
inny. / 87.205.192.* / 2011-08-31 23:16
rzeczywiście, bo dywidendę obcięto chyba 2 dni temu. czyli po prostu cuda jak zwykle na GPW.
max1224 / 2011-08-31 23:27 / Tysiącznik na forum
ja po prostu nie wiem ... na wiedźmy zdecydowanie za wcześnie ... na dodatek wszystko w końcówce ... wygląda jakby się komuś na fixingu paluszek "omsknął" i poszło nie w tę stronę ... myślę że ważniejsze będzie zerowanie tak rozciągniętej bazy kilka dni temu było podobnie i poszło w górę, a jak będzie tym razem?
privy / 2011-08-30 21:19 / Tysiącznik na forum
Za 20pkt mega opór na moich kreskach na staśku. Jeśli zostanie przebity wracamy to trendy wzrostowego. Jeśli nie to dziś jest dobry dzień na wyjście z ryzykownych fundów w UFK.
Zeus52 / 2011-08-31 13:23 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na to rynek zwykle nie reaguje,ale gwoli informacji.Spadek kredytów hipotecznych o 9,6%. Na dodatek tak niskim oprocentowaniu...rentowność obligacji 10Y dna nie może wymacać...bez dodatkowej pomocy rynek nieruchomości długo się nie podniesie.
piterus1 / 78.8.255.* / 2011-08-31 15:48
Indeks PMI Chicago nawet sporo lepszy od oczekiwań, więc chyba dzisiaj mamy kolejną wzrostową sesję u janków
Zeus52 / 2011-08-31 20:28 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie tylko PMI...komplet lepszych danych dla byków. Niektóre odczyty nawet bardzo zaskakująco wysokie. Chyba Janki pójdą w finale na biały korpus(?).
piterus1 / 77.254.50.* / 2011-08-31 20:36
Po 16 zamówienia w przemyślę podciągnęły indeksy europejskie jeszcze wyżej, tylko do jakich poziomów zmierzamy (?), bo wybiliśmy się w górę bardzo szybko - owszem można to usprawiedliwiać tym że była obsuwa również bardzo gwałtowna. Powoli pokazują się sygnały kupna co powinno jeszcze pomóc w dalszej wędrówce na północ...
szalony inwestor / 2011-08-31 20:49 / Tysiącznik na forum
wedrowka na polnoc ?nie tak.szybko co szybko rosnie to szybk spada przydaloby sie teraz lekko skorekcic tak do 2360 - tak sobie marze ostatnio nie zalapalem sie na l potem wybilo mi stopy na s ale licze na to ze esssski brane dzis dadza zarobic(2433) dzis mielismy huraoptymizm plus duze obroty I byki zapedzily sie za daleko, pora na odpoczynek
piterus1 / 77.254.50.* / 2011-08-31 21:01
Oczywiście że wędrówka na północ (okolice 2600 pkt) nie odbędzie bez przeszkód, mówię raczej o perspektywie kilku tygodni, a nawet jutro może być już pierwsza faza realizacji zysków.
szalony inwestor / 2011-08-31 23:15 / Tysiącznik na forum
ja widze wedrowke na polnoc do.max 2580-2600 , ale teraz przydaloby sie male cofniecie
piterus1 / 78.8.255.* / 2011-09-01 09:56
Popieram taki scenariusz :)
max1224 / 2011-08-31 21:19 / Tysiącznik na forum
zagrożeń kilka jest:
jutro nowy miesiąc (koniec WD)
przebicie 50% przez RSI
cofnięcie w stanach (górny cień się buduje)
test wybitej formacji W(powrót poniżej 2400)
ale do wystąpienia Bena i 3 wiedźm powinien dominować kierunek północny, a cofnięcia nie groźne ... no chyba, że jak zwykle się pomylę :-))
piterus1 / 77.254.50.* / 2011-08-31 21:03
A co do 2360 nie sądzę żebyśmy wrócili do tych poziomów przed wystąpienia Benka
szalony inwestor / 2011-08-31 23:09 / Tysiącznik na forum
2360 to takie moje marzenie, jak zejdziemy do 2400 to juz bede szczesliwy,wogole to widze ze coraz wiecej osob wiesci wzrosty .... I sa tego pewni oby sie nie przeliczyli. to w jakim kierunku podazy rynek zalezy od usa a im sie nalezy przystanek od wzrostow z marszu 1260 nie pokonaja.
Zeus52 / 2011-08-30 22:34 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jeszcze jedna sprawa,w kwesti opisanego niżej nadbicia LS RGR(1260p.)na Staśku. Te "nadbicie"to może być zasięg rażenia"W",a to jest praktycznie 1300p.
szalony inwestor / 2011-08-31 07:01 / Tysiącznik na forum
dzis w usa za wysoko nie zajada, pora na odpoczynek ja ns fw20 przymierzam sie do s po 2433, dzis ostatni dzien miesiaca
Zeus52 / 2011-08-30 21:54 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja na to patrzę tak: taki naprawdę liczący się opór na Staśku,to dopiero 1260p...linia szyi RGR. I aż się prosi właśnie o ruch powrotny do niej. To właśnie się dzieje. Mieliśmy krótki postój na 38,2 fibo...normalka. Ale wczoraj to już było drugie podejście do tego poziomu. Po pierwszym podejściu było odbicie w dół,powstało takie większe"W"...albo potrójne dno,jeśli liczyć ten wcześniejszy przekładaniec,"klawiaturę",jako takie wąskie"W". A jeśli po pierwszym odbiciu od 38,2 fibo wraca do niego ponownie...to już nie z wizytą towarzyską,ale by ten poziom bić i iść wyżej. 50 fibo? Myślę,że to Staśka nie zatrzyma,za blisko. Tylko LS RGR,lub nawet nadbicie...kurna,chyba się powtarzam,zdaje się,że niedawno to już pisałem. Ale nawet nadbicie LS RGR(1260p.+),to dopiero anulowanie silnego sygnału sprzedaży. Długoterminowego. Ale jeszcze nie długoterminowy sygnał zakupu. Jeśli chodzi o krótsze okresy,to mamy sygnały zakupu już od pewnego czasu...wyżej położone dno w strefie 30(-) RSI,układy świecowe(wszystko omawiane już jakiś czas temu),a teraz co najmniej średnioterminowy silny sygnał zakupu w postaci formacji"W". To oznacza minimum ruch powrotny do LS RGR. "Minimum"...bo równie dobrze może się okazać sygnałem zmiany trendu na wzrostowy,a nie tylko sygnałem dużej korekty wzrostowej.
privy / 2011-08-31 09:10 / Tysiącznik na forum
Myślę podobnie, ale byłem świadkiem nie jednej takiej towarzyskiej wizyty zakończonej jedynie cienką herbatką z drugiego albo i trzeciego parzenia tej samej skarpetki. Na moich kreskach okolice 1230/40 są kluczowe. Wyjście ponad LS ustabilizuje korektę zmieniając ją w trend. Popatrzymy i będziemy reagować.
Zeus52 / 2011-08-31 20:46 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jednak nie mogę się z tym zgodzić. Jeśli po odbiciu od 38,2 fibo nie nastąpił zwrot i ciąg dalszy spadków,a zamiast tego meldujemy się ponownie przy tym poziomie...to statystycznie rzecz biorąc,nie ma innej opcji,jak jazda dużo wyżej. Tym razem już poziom 38,2 trwale pęknie. Poziomy fibo,to poziomy zwrotu. Jeśli zwrotu nie powodują,to zostają trwale pokonane. A przecież Stasiek nie stanie,jak zamurowany na tym poziomie. Nie ma takiej opcji. Więc albo w górę,albo w dół. Jeśli zaś coś nie może spaść(przyczyny wyżej),to pozostaje tylko jazda w górę.
privy / 2011-08-31 21:23 / Tysiącznik na forum
Cóż ja mam Ci powiedzieć? Mogę się tylko powtórzyć. Na razie korekta jeśli miałaby nią pozostać wykonała dziś max zasięg więc powrót do spadków oznacza, że w tej rundzie stasiek wyżej już nie pofrunie.
szalony inwestor / 2011-08-31 23:10 / Tysiącznik na forum
jutro sie okarze
Zeus52 / 2011-08-31 21:33 / 10-sięciotysiącznik na forum
No,dzisiaj jednak nie...rozmyślili się,co do tego białego korpusu...pewna grupa postanowiła na fibo zrobić realizację. Ale ile ona potrwa? Parę sesji? Czy tylko dzisiaj?
max1224 / 2011-08-31 21:44 / Tysiącznik na forum
dobra Panowie o 21:55 wiecie kto i wiecie gdzie pewnie coś wniesie do Waszego sporu :-)
Zeus52 / 2011-08-31 21:58 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak,wiemy,wiemy. W TVN CNBC.
Zeus52 / 2011-08-31 11:55 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zerknij i porównaj EUR/USD i PLN...no i np BUX...w ogóle bez porównania,ale także Turcja zostaje za nami w tyle...ruchy wzrostowe zdecydowane,spadkowe mikre,niechętne. Szerokość rynku dobra,no i wczoraj wreszcie wzrost obrotów...jednak zainteresowanie GPW wzrosło(nie tylko na CNBC). Z tego może coś się wypiecze.
piterus1 / 78.8.255.* / 2011-08-31 15:46
Wydawać by się mogło że po przekroczeniu 2400 pkt. mamy otwartą drogę na poziomy 2600 pkt (?)
max1224 / 2011-08-31 16:47 / Tysiącznik na forum
jako zasięg rażenia "W", z niewielkim przystankiem na 2500 :-))
piterus1 / 78.8.255.* / 2011-08-31 16:51
To była by idealna perspektywa, aby tylko nic w europie nie wyskoczyło do 21 września...
max1224 / 2011-08-31 17:24 / Tysiącznik na forum
pomażyc wolno każdemu ;-))
tedchom-nielog / 194.177.29.* / 2011-08-31 18:13
Ja znowu dokupuję que2;) zobaczymy co z tego wyjdzie póki co to sprzedałem znaczną większość z pieniężnych i okrakiem 60/40 que2/3
max1224 / 2011-08-31 18:40 / Tysiącznik na forum
a ja z coraz większym niepokojem w QUE2 (70%)choć jest szansa na realizację "W" czasowo powinno być nieźle do wystąpienia Benka i 3 wiedźm ... reszta w SF1 i też przyzwoicie
Zeus52 / 2011-08-31 11:32 / 10-sięciotysiącznik na forum
Akurat dziś nie zdziwiłoby mnie,gdyby Janki zrobily dogrywkę na wczorajszym dolnym cieniu. To mógł być przystanek,a dziś biały korpus...ale jakoś tak bardziej pasowałby jeszcze test tego cienia. Może nawet dziś i jutro. A dopiero później biały korpus(?). Jaki układ by się jednak nie zdarzył,to czas na zabezpieczenie pozycji byków,załamanie,ząbek w dół na kagi. Równie dobrze może być wyżej,spierał się nie będę. Tymczasem KGHM praktycznie zalicza wyznaczony parę dni temu cel...zeta mu brakuje do 175.-Pln. Ale patrząc na podobne spółki w ML6,ich jazdę,zwłaszcza wczoraj...to może 175.-Pln,to był cel-minimum(?).
Zeus52 / 2011-08-30 18:26 / 10-sięciotysiącznik na forum
Hi,hi...PKB za II kwartał 4,3%...a krakali,krakali wTVN CNBC...że będzie nawet 3,8-3,9(było kilka znanych głosów za takim wynikiem)...jak widać,nawet tzw znawcy z najwyższej półki raczą często żartować.
max1224 / 2011-08-30 19:19 / Tysiącznik na forum
podobał mi się nagłówek w jednym z portali "Premier się pomylił" (jego prognoza 3,5 - 4%) pomyślałem kurna żeby wszyscy chcięli się tak mylić :-))
Zeus52 / 2011-08-30 21:06 / 10-sięciotysiącznik na forum
I zasada się kłania:wczoraj u Janków dobre dane...trzeba kupować akcje. Dziś złe...też trzeba kupować,bo FED pomoże. No i do tego Conference Board...u nich nastroje ściśle wiążą się z tym,co BYŁO na giełdach.
piterus1 / 213.238.72.* / 2011-08-30 21:50
Zastanawia mnie czy takie podejście będzie do wszystkich danych jakie mamy w tym tygodniu u Janków. Zapewne Ben jutro z samego rana idzie rzucić na tacę żeby tylko dane do 21 września się poprawiły bo to pozwoliłoby mu ogłosić że wszystko jest w porządku i nie trzeba niczego narazie robić. Chyba że faktycznie ma asa w rękawie...
Zeus52 / 2011-08-30 22:29 / 10-sięciotysiącznik na forum
Oglądałem"minutes"na CNBC Europe...wielu członków FED uważa,że to błąd,że już miesiąc temu nie wprowadzono QE3. Uważają,że należy to zrobić natychmiast jako działanie podstawowe,a to co mówi Ben,o różnych"innych sposobach"pobudzania gospodarki,jako dodatek. Innymi słowy,chcą wprowadzenia QE3 oraz kilku innych działań jednocześnie. Jakie dane mogą przeszkodzić w QE3? Chyba duży wzrost inflacji...ewentualnie poprawa w danych. Ale poprawa w danych nie przeszkodzi rosnąć indeksom.
Zeus52 / 2011-08-30 21:01 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale popatrz. Nasi posłuchali i cień z 17 sierpnia lekko przetestowali...
Zeus52 / 2011-08-30 20:03 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak w ogóle,to właśnie mówili o nas na SNBC Europe...dane,poziomy indeksów,spółek...korci ich chyba Turcja,Polska...
piterus1 / 213.238.72.* / 2011-08-30 20:06
Niespodzianka fajna jednak w III kwartale możemy pomarzyć o takim wyniku. Jednak pozycję wyjściową mamy bardzo dobrą :)
Zeus52 / 2011-08-30 20:51 / 10-sięciotysiącznik na forum
4,1-4,2 w III kwartale tragedią by nie było wcale. Tak w obliczu otoczenia i w liczbach bezwzględnych. Bo tak naprawdę,dla kraju EM odczyt 4,3-4,5 to właściwie jak zero,ptnkt odniesienia...kompletny zastój i marazm. Ale w liczbach ładnie to wygląda. Dumne 4,3%! Nic dziwnego,że o tym się mówi wszędzie.
piterus1 / 213.238.72.* / 2011-08-30 21:11
Jutro może być ciekawa sprawa z przebiciem 2400 pkt. :)
piterus1 / 78.8.255.* / 2011-08-30 10:52
A tak z innej bajki wiem że sporo osób siedzi w HSBC Turkey, wydaje się że w końcu Lira zacznie się umacniać wobec EURO
max1224 / 2011-08-29 15:43 / Tysiącznik na forum
warto by utrzymać się powyżej 2350 na zamknięciu
Zeus52 / 2011-08-30 08:08 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dziś byłby czas na test cienia z 17 sierpnia(przynajmniej intraday). Ale to teoretycznie. Ciągle małe obroty mamy. Janki też. A to nieco ryzyko.
szalony inwestor / 2011-08-29 16:54 / Tysiącznik na forum
sa warunki ku temu ale cos nam marnie idzie, jednak troche czasu do zamkniecia sesji pozostalo. moze jakis cudofixing?
szalony inwestor / 2011-08-29 17:08 / Tysiącznik na forum
zycie to ryzyko
s po 2352
szalony inwestor / 2011-08-29 20:35 / Tysiącznik na forum
popelnilem blad...
Zeus52 / 2011-08-29 21:08 / 10-sięciotysiącznik na forum
To się nazywa Window Dressing...:),a pretekstem są lepsze informacje,dane ze Stanów...
max1224 / 2011-08-29 14:04 / Tysiącznik na forum
właśnie wróciłem z pracy i tak sobie myślę co z tą Grecją 14% up, radość z powodu wycofania Finów?? czy coś o czym jeszcze nie wiem
antyING / 78.147.161.* / 2011-08-29 19:49
Gracja żadnej kasy nikomu nigdy nie odda i jeszcze wiele lat będzie się odbijała czkawką całej europie ( no chyba że wyjdzie ze strefy euro). Finowie doskonale o tym wiedzą. Nie rozumiem skąd taka euforia z powodu połączenia dwóch banków bankrutów... Yahoo Finance dziś pisze że inwestorzy są stanie kupić Greckie obligacje co najwyżej na 18% zysku.Oczywiście grecy na takich warunkach kasy pożyczać już nie bedą a w socjalistycznym systemie gospodarki jaki tam istneje brak zamówień publicznych ze strony rządu położy jeszcze więcej firm greckich (i dochody z podatków zmaleją).To tylko przedłużanie agonii . Czeka nas jeszcze wiele panicznych zachowań rynków
Zeus52 / 2011-08-29 20:49 / 10-sięciotysiącznik na forum
My to wiemy...ale powinniśmy się zachowywać w zgodzie z rynkiem...ja wiem,że czasami to takie schizofreniczne myślenie i pisanie...wiem,jak to się skończy...ale muszę się cieszyć wraz z rynkami...bo rynki takie są. I tyle. Wiesz,że na dłuższą metę nic to nie zmieni. Ale wiesz też,że rynki wykorzystają to jako pretekst do wzrostów...nic na to nie poradzisz. Tak po prostu się dzieje. A najczęściej chodzi o dyskontowanie pewnych wydarzeń. I czasem już są w cenach te zdarzenia najgorsze...i wtedy nawet odroczenie bankructwa staje się informacją pozytywną...bo w cenach było już coś gorszego. Dlatego nieraz informacje de facto złe,stają się przyczyną radochy na rynkach. Rynek...ceny w danej chwili,nie odzwierciedlają NIGDY teraźniejszości. I tu,w tym kryje się całe,często dziwne,zachowanie rynku.
antyING / 2.96.232.* / 2011-08-29 22:46
wiem że to wiecie. Ale czy w takiej sytuacji nie lepiej poczekać z boku rynku?(np w obligacjach jakiejś gospodarki ze stabilną walutą). Nikt nie wie kiedy po raz kolejny wypadnie trup z greckiej( albo włoskiej) szafy.Jutro?,zamiesiąc? Czy wtedy zdążycie uciec przed innymi? Wiekszość obecnych dużych transakcji giełdowych odbywa się automatycznie za pomocą skomplikowanych algorytmów matematycznych i jak się giełda sypie to te algorytmy same wydają zlecenie sprzedaży,Dzieje się to w ułamkach sekund. Pierwszy sprzedaje ten którego serwer stoji bliżej Wall Street... Biorąc pod uwagę "poślizg" funduszy, zawsze jesteś na straconej pozycji, nawet jeśli znasz AT na wylot jak Ty.
No chyba że dawno siedzicie poza rynkiem i moje pisanie nie ma wtedy żadnego sensu.
Zeus52 / 2011-08-30 07:34 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale to stosują daytraderzy dla maksymalizacji zysków...siedzą z laptopami jak najbliżej Wall Street. Także firmy maklerskie,których biura są najbliżej,mają lepszą pozycję. Przy odpowiednich algorytmach istotne jest dotarcie sygnału ułamek sekundy wcześniej...przez satelitę to już poważne opóźnienie,czasami nawet już nie ułamki sekund,ale sekundy...np dotarcie sygnału do Europy via satelity...to nawet"z palca"można być szybszym,jeśli jest się w N.Y. Jednak to daytrading...ruchy dzienne,które ostatecznie gdzie indziej się kończą,często nie tam,nie w tym kierunku w jakim grają w danym momencie daytraderzy.
max1224 / 2011-08-29 20:44 / Tysiącznik na forum
to oczywiste
jacfry / 2011-08-29 14:08
Jeszcze połączenie Eurobanku (oblał stresstesty) z alpha bankiem.
szalony inwestor / 2011-08-29 15:26 / Tysiącznik na forum
dzis w UK maja swieto to mamy marne obroty
piterus1 / 78.8.255.* / 2011-08-29 14:13
Tak tutaj jest fuzja dwóch banków
max1224 / 2011-08-29 14:20 / Tysiącznik na forum
już doczytałem dzięki
Zeus52 / 2011-08-29 07:35 / 10-sięciotysiącznik na forum
Pan N. Proszę uważać z tą krótką pozycją na gold. Pierwszy zjazd był dość przewidywalny. Odbicie po naruszeniu dołka z połowy sierpnia także. Teraz powinno nastąpić drugie uderzenie niedźwiedzi,sprowadzające gold do nawet 1520$/ozt,a następnych szczytów na gold długo nie powinniśmy zobaczyć...ale lepiej uważać. Odbicie w piątek miało być max 2%,a tymczasem wyszło ponad 3%... Nic straconego,może być za to większy ruch w dół...ale strzeżonego...lepiej ostrożnie. To tyle na temat gold. Dziś pewnie doczeka się jazdy na KGHM"szalony inwestor"...otwarcie Wig20? Cóż,trzeba wziąć pod uwagę,że PKO BP odpada dywidenda...to sztucznie zaniży Wig20.
szalony inwestor / 2011-08-29 15:06 / Tysiącznik na forum
mialem brac L aghhhh...... jak teraz patrze na wykres to mnie to az boli.....
szalony inwestor / 2011-08-29 13:57 / Tysiącznik na forum
mam jeszcze troche kghm i pkobp ale to juz sladowe ilosci, pozatym mam l na usdchf:) tu licze na ladny zarobek, reszta kasy w gotowce i czekam i mysle co by tu dobrac, mialem dzis brac longi na fw20 ale przegapilem troche momet wiec kontraktow nie mam. Pozatym sa mizerne obroty
Zeus52 / 2011-08-29 16:35 / 10-sięciotysiącznik na forum
Myślałem też o Polnordzie,ale po dzisiejszym ruchu już jakby mniej mu zostało. Za to KGHM...może i powoli,ale zasięg ma przyzwoity,być może do 175 zeta.
Zeus52 / 2011-08-29 06:49 / 10-sięciotysiącznik na forum
Cóż,eurodolar ładnie został w nocy podprowadzony...dobre położenie do ataku byków.a w następstwie kierunek...1,50. Finlandia na razie wycofuje swoje zastrzeżenia,żądanie dodatkowych zabezpieczeń i ponownie rozpatrzy sprawę warunków pomocy dła Grecji.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy